Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) mr-toma válasza djyuri (#650) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Köszi, ez hasznos.
Üdv.

(#652) emitter válasza djyuri (#650) üzenetére


emitter
őstag

kösz, ez tényleg jó :-)
utána rábukkantam youtubeon egy diy-projektorra, ahol lcd-panelból és írásvetítőből csináltak projektort LOL nagy böhöm cucc, és sztem árban ott van egy nagyon olcsó projektornál. Nem hiszem h megéri..

(#653) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Mi az optimális fényerő házimozizáshoz? Nem sok az 1600, 1800 ANSI lumen fényerő (HD65, X9, AH215), ami eco módban mondjuk olyan 1300-1500 ANSI lumen. Ebből a szempontból a HD700X tűnik szimpatikusnak (1300 ANSI lumen normál módban), de az meg kifutó modell.

[ Szerkesztve ]

(#654) tavimano válasza mr-toma (#653) üzenetére


tavimano
tag

én 400 lumenel is mozitam és tökéletes volt...de ehhez az kell, hogy sötét legyen a szoba...azért hogy a kontraszt is nagyon jó legyen.
Ezeknek egyiknek sem olyan nagy a fényereje mint egy prezentációs modellnek....

(#655) Trs


Trs
csendes tag

Hali,

Vennék ilyet, csak nincs az országba és árat sem tudtak mondani... valakinek vmi más tipp.... :F :F

THX

Ami késik az csak közeledik...

(#656) kovi831 válasza emitter (#652) üzenetére


kovi831
aktív tag

kösz, ez tényleg jó :-)
utána rábukkantam youtubeon egy diy-projektorra, ahol lcd-panelból és írásvetítőből csináltak projektort LOL nagy böhöm cucc, és sztem árban ott van egy nagyon olcsó projektornál. Nem hiszem h megéri..

Ez a DIY építés kb. 5-7 éve kezdődött :C külföldön(pl:allinbox.com), és 3 éve itthon.Akkor még megérte ilyet építeni mert nem volt olyan drága mint egy gyári vetítő, az izzóról már nem is beszélve...részben ennek is köszönhető, hogy csökkentek a vetítők árai.
Igaz böhöm cucc, mint az enyém is volt, az élmény ahhoz képest nagyon jó volt, hogy csak 50-60 ezerbe került és ki bírhat 5-6 ezer órát egy fémhalogénnel(nekem nem volt időm rendes dobozt építeni hozzá, azért is vettem a hd65-öt).
...most már nem éri meg nagyon ezzel foglalkozni, főleg idő hiányában.

(#657) kovi831 válasza Trs (#655) üzenetére


kovi831
aktív tag

Biztos ezt szeretnéd?Ennek nagyon arany ára lehet!

(#658) pisteam


pisteam
csendes tag

Üdv mindenkinek! Prezentáciohoz mekkora fényerő szükséges? Normál nappali fénynél! Köszönöm a segítséget ( OPTOMA ES 520 néztem ) :R

(#659) tavimano válasza Trs (#655) üzenetére


tavimano
tag

Inkább Sony HW10, esetleg HW30 ha sok pénzed van....

(#660) tavimano válasza pisteam (#658) üzenetére


tavimano
tag

Sztem a fényerővel nem lesz gond de ha nagyobb felbontás kell mint 800x600 akkor nézz szét azok között(1024x768) is, de ha lehet maradj a DLP-nél

(#661) Trs válasza tavimano (#659) üzenetére


Trs
csendes tag

Hali,

Thx a segítséget! Mint kiderült az LG AF115 és a Sony HW10 is 700K körül van! Nagyon különbséget nem találtam ami számottevő lenne, most már csak a garancia és a lámpa ár dönt! Nem nekem van sok pénzem hanem a gyökér főnökömnek :W :W :W

Ami késik az csak közeledik...

(#662) tavimano válasza Trs (#661) üzenetére


tavimano
tag

Akkor is a Sony-t javaslom ha drágább a lámpa, mert megbízhatóbb, nagyobb tapasztalattal rendelkezik garantáltan az egyik legjobb dinamikus írísszel rendelkezik, és még valami ő kezdte el az SXRD-t igy gyártani, fejleszteni, tehát van tapasztalata...

(#663) pisteam válasza tavimano (#660) üzenetére


pisteam
csendes tag

Köüszönöm a segítséget!

(#664) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkinek. Túl soknak találom a fényerejét a 100-150e Ft-os kategóriában körüljárt projektoroknak (1600-2000 ANSI Lumen) így az Optoma HD700X mellett döntök (1300 ANSI Lumen), már csak ki kellene fizetni, ez az utolsó döntés is picit nehéz:)

Ui.: Láttam rainbow-t, nem vészes.

Üdv.

(#665) Trs válasza tavimano (#662) üzenetére


Trs
csendes tag

Hali tavimano,

Kösz a segítséget :R
Megrendeltem.... :C bye

Ami késik az csak közeledik...

(#666) Borosz


Borosz
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Egy Sony VPL-CS5-ről van szó. 752 óra van a lámpában. 165W 1800 ANSI lumen. Tudjátok mennyit bírhat még a lámpa? Keresem mindenfelé, de nem találom.
A projektort egyébként meg szeretném venni... Érdemes?

(#667) tavimano válasza Borosz (#666) üzenetére


tavimano
tag

Hivatalosan 2000 órát bír, de mivel nagyon régi én nem erőltettném valószínű már sárgulni kezdett az LCD... :W

(#668) Borosz válasza tavimano (#667) üzenetére


Borosz
senior tag

Egy kicsit tényleg mintha sárgább lenne a kép a kelleténél. :U Mondjuk főként prezikhez fog kelleni. Az irányára sem rossz: 30K. :F

(#669) Borosz válasza tavimano (#667) üzenetére


Borosz
senior tag

Letelt MOD idő...
Elfelejtettem kérdezni, hogy ez a sárgulás nagyon gáz? Hová vezet ez a folyamat és meddig tarthat? Valószínűleg meddig tudom még használni a gépet?

(#670) Trs válasza Trs (#665) üzenetére


Trs
csendes tag

Szal, megjött a SONY cucc VPL-VW60, kész ionágyú! Blu-Ray LG BH3000 ráköt, HDMI-vel, film berak! Bement kiválaszt, PLAY! :C
A projektor gondol-gondol, vibrálás optimális felbontás keresés! :F
720p-n kezd menni a film! :Y
Akkor menü->resolution->1080p select! A megjelenített képen mintha hajszál vékony pirosas lila csíkot húztak volna végig........
Jelzem itt nem adtam fel mert, elugrottam komponens kábelért, a lejátszó sem rossz mert az pedig egy LCD-TV mellett működött Full-HD-n tökéletesen.
A komponensel sem ment.... :O

Most ott vagyunk hogy várjuk az újat.......(most már xBOX360-al meg a GoW2-vel készülök ;] )

Ami késik az csak közeledik...

(#671) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Na, tegnap megérkezett az Optoma HD700X projektorom. Teljesen meg vagyok vele elégedve első nekifutásra. Szép a képe, venti hangja nem gáz, rainbow pedig minimális (de az is csak akkor, ha elrántod a tekinteted, ami ugye nem jellemző filmnézés közben). Vásznam egy 200 x 100 cm-es, 0,5 mm vastag sikólemez (műanyag) matt oldala, ez is megfelelő 1500 Ft-ért főleg, de ez még fejleszthető később. PX-től rendeltem a gépet, teljesen korrekt a csapat szerintem, minden terv szerint zajlott. Mindekinek ajánlom a készüléket, ár/tudás szemppontjából tökéletes.
Kösz a segítséget mindenkinek.
Üdv.

(#672) tosfan válasza Trs (#661) üzenetére


tosfan
csendes tag

hw10 a www.projektorbolt.hu oldalon 400K!!!

(#673) tosfan


tosfan
csendes tag

Sziasztok!
szerintetek érdemes w-svga (854x480) projektort venni?
Toshiba et10 és et20-ast (beépítette dvd és 5.1 hangszett) láttam elég durva akcióban a technotrade-nél...
ajándék izzóval 100K az ára, demo készülékek. Rákérdeztem és az izzókban van 70óra, de valamelyikben pl. 500 óra már!
ez elég ütősnek tűnik, mivel majdnem izzó árban adják...
dvd-zésre, sport nézésre venném...
Mit tanácsoltok?
:B

[ Szerkesztve ]

(#674) Márton


Márton
nagyúr

ha belátható időn belül HD-t is szivesen néznél rajta, akkor bánni fogod a felbontás miatt.
Vannak nagy fényerejü 720p-sek is, melyekhez nem kell full sötét szoba.
Használtan, sok garival itt is van egy X9-es pl. :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#675) tosfan válasza Márton (#674) üzenetére


tosfan
csendes tag

Köszi a választ, a HD-s gépek egyelőre 4x ennyibe kerülnek (ajándék izzó nélkül)! 100K-ért 2-3 évig használom azt gondoltam, akkorra meg jóval jobb gépet tudok majd venni, és jóval olcsóbban, mint a mostani HD-sek! És talán lesz több HD adás is. Egyelőre alig van HD film, és tv adás is elvétve, vagy rosszul látom? :F

(#676) Márton válasza tosfan (#675) üzenetére


Márton
nagyúr

ha eljössz hozzám, máshogy látod :)
és én árulok X9-est, azért irtam. Nincs 150e...
nézz be itt az apróhirdetésekbe

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#677) tosfan válasza Márton (#674) üzenetére


tosfan
csendes tag

közben utánanéztem az infocus x9-nek. ezt 170K-ért láttam. Ha tényleg arra gondolok, hogy HD-re állok majd át (ha tényleg lesz kellő mennyiségű adás és film), akkor pénzkidobás wxga gépet venni. Másik, amit mondtak, hogy az infocus-nak nincs szervize itthon. Ezt nem is értem, hogy lehet, de hogy Hollandiába küldözgessék a gépet, minden esetben, azt nem szeretném. Illetve ez a 4000órás izzó élettartam és hasonló eladást növelő ötleteket (pl. kontrasztnál leírják, hogy 10-20000:1-es kontraszt, azokat a legtöbb márkánál nem szabad komolyan venni állítólag) fenntartással kell kezelni! 2db izzóval biztos jobban járok. Szerintem! Amúgy megnéztem tegnap a gépet! Számomra tökéletes képe van és nulla szivárványhatás...

(#678) tosfan válasza Márton (#676) üzenetére


tosfan
csendes tag

OK, megnézem!

(#679) Márton válasza tosfan (#677) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig van infocus magyarország.
4000 óra az 4000 óra, mi ebben a nem komoly?
kontrasztnál nem láttam 10-20ezret. Milyen oldalt nézel te?
Ha tetszett a képe, és nem kell HD, persze vedd a kiszemeltet!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#680) tosfan válasza Márton (#679) üzenetére


tosfan
csendes tag

Köszi, szerintem az ár/érték arány miatt rámegyek erre a toshibára!
a projektorbolt.hu-n szoktam nézelődni, mert sok gép van és könnyen átlátható.
máshol is mondták, hogy nem kell komolyan venni néhány gyártói adatot! Pl. egy Barco-nál minden megadott adat biztos nem ferdítés! A Toshiba-nál is ezt mondják! A 10-20ezres kontrasztot más gépeknél és tévéknél mondták, hogy vicc, amiket rá szoktak írni a legtöbb gépre, hogy az eladást növeljék, gyakroltatilag a vevők 99%-a nem is tudja, hogy ezek 'kamu' adatok! Az izzó élettartam esetében ugyanez gyanítható, bár jó lenne, ha tényleg egyre többet bírnának az izzók!
Mindenesetre a LED-es projektorokkal kell majd lassan számolni!!! Ott már nem lesz ilyen gond.
Infocus magyarország az lehet, hogy van, de szerviz nincs itthon!!!

[ Szerkesztve ]

(#681) tavimano válasza tosfan (#680) üzenetére


tavimano
tag

A hivatalos forgalmazó a Band Kft!!! A szervízt ki és hogyan intézi annak gazdasági okai vannak sztem a hollandok sem bolondabbak mint a magyarok...A cégnél ahol dolgozom van egy-két neves műszer amit csak Hollandiába hajlandók kalibrálni, mert nem tartják fent itt Magyarországon a labort egyszerűen nem éri meg...

[ Szerkesztve ]

(#682) tavimano válasza Borosz (#669) üzenetére


tavimano
tag

Az nagyon rossz mert kezd szétégni a lencse rendszer...annyira sárga is lehet hogy már élvezhetetlen kép...így számolj vele. Sztem maximum az első-msodik lámpa aminél még nem vehető észre tehát max 6000 óra, de ez nagyon függ attól ki és hogyan használja.
Fontos itt is, hogy ne dohányozzon mellette a felhasználó, és legalább 100 óránként takarítani kell a szűrőt. 500 óránként érdemes a szervizbe bevinni egy alaposabb takarításra, ott megmondják az urak mikor kell visszavinni.

(#683) tosfan válasza tavimano (#681) üzenetére


tosfan
csendes tag

Ezért ha lehet természetesen magyarországi szervizzel rendelkező márkát választok...
Közben meg is vettem a gépet... ár/érték arányban nincs ennél jobb most szerintem (majd ha a full hd-s gépek árban lejjebb mennek...). Volt itt új gép a mágikus 4000 órás izzó élettartammal feltüntetve bruttó 90K-ért, de ez a beépített dvd lejátszójával és hangszórókkal többszörösen mobillá teszi. Köszi a segítséget. :C

:R

(#684) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

A cégek aszonták, hogy akksi van az olyan projektorokban ami tovább megy ha kihúzom a falból.
Olyan proji ami komolyan fel van szerelve és ezt is tudja már 400 pár ezer firintér lehet venni.
;)

sáríála

(#685) Márton válasza Real_Gabe (#684) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát persze hogy akksis. mégis mi forgatná a ventit? a lendület? :D
Más.
Aki nem akarja sokáig hallgatni a hűtést, annak ajánlom az (általam is hirdetett)
Optoma HD65-öt, mert ez lekapcsoláskor magasabb fordulatra teszi a ventit
és max. 10 mp-ig tart a hűtés! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#686) #67688960 válasza Real_Gabe (#684) üzenetére


#67688960
törölt tag

az enyémnek lámpaoltás(kikapcsolás) után 30mp-ig megy még a ventije, aztán ki lehet húzni a konnektorból(én a szünetmentest kapcsolom le)
persze aki annyira siet, hogy tud várni ennyit, mert a film végét már a bejárati ajtóból nézi, annak természetesen ez nem megfelelő :D

[ Szerkesztve ]

(#687) Márton válasza #67688960 (#686) üzenetére


Márton
nagyúr

hogy nem tud várni
nem? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#688) #67688960 válasza Márton (#687) üzenetére


#67688960
törölt tag

:B ja, kimaradt a "nem" :DDD
manapság figyelemzavaraim vannak vagy mi :)

[ Szerkesztve ]

(#689) zetorakicet


zetorakicet
tag

Sziasztok!

Jó sokat visszaolvastam, ezért nem kérdezek hülyeségeket, az InFocus x9 -es projektort választottam.
Egy kérdésem lenne csak, mennyire biztonságos, ha az alábbi linkről indulva rendelem meg:

http://aaaaa.hu/aplaza/bay.php?alkat_id=93295&kat_id=5490&action=alkat&keresbol=2866524&user_id=60

Elég kedvezőnek tűnik az ár.
Valakinek van tapasztalata az innen való vásárlásról?
Vagy van megbízhatóbb, és nem sokkal drágább beszerzési forrás is?

Köszönöm!

Zoli

(#690) mr-toma válasza zetorakicet (#689) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Senkit nem akarok belezavarni a választásba nagyon, de pillantsatok rá erre:
HD700X
Nekem minden gond nélkül megérkezett egy ilyen, és nem bántam meg a választást.
Üdv.

(#691) zetorakicet válasza mr-toma (#690) üzenetére


zetorakicet
tag

Köszönöm a választ, de nem mertem kockáztatni, és megrendeltem már az x9-et máshol 150-ért.
Amúgy nekem is a hd700x volt a másik jelöltem, de elolvastam pár tesztet, pl. ezt:

http://www.projectorpoint.co.uk/projectors/InFocus_X9.html

, és az infocus mellett döntöttem.
Remélem hamar megérkezik, alig várom már :)

Te mekkora képet vetítesz, milyen távolságról vele?

(#692) mr-toma válasza zetorakicet (#691) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Olvastam én is. Én a fényerő miatt választottam főleg, meg most jó árban van. 3 méterről nyomom, kb 180 x 90 cm képet, nekem tökéletesen megfelel.
Üdv.

(#693) zetorakicet válasza mr-toma (#692) üzenetére


zetorakicet
tag

Szia!
Én lemértem a két fal közötti távolságot, 4 méter.
A leírás szerint ez cirka 240 x 135-ös képet eredményezne.
Ez tetszene is, pont van neki hely.
Mivel ott nem sima fal van, hanem egy ablak, kellene a sötétítőfüggöny elé vászon.
Egyelőre nem tudok gyárit venni, így valami ideiglenes megoldásra gondolok.
Olvastam itt párféle megoldást, te tudsz valamit javasolni?

(#694) mr-toma válasza zetorakicet (#693) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Én egy 2 x 1 méteres 0,5 mm vastag műanyaglemezre vetítek (dekorboltban, nyomdaellátóban kapható különbötő vastagságban, 2-3 ezer Ft), teljesen megfelel csak nem lehet teljesen feltekerni, ezt fel lehetne vhogy rögziteni a függöny elé.

(#695) zetorakicet válasza mr-toma (#694) üzenetére


zetorakicet
tag

Köszönöm, ez jónak tűnik.
Nem tudod véletlenül, lehet ezt nagyobban is kapni?

(#696) mr-toma válasza zetorakicet (#695) üzenetére


mr-toma
csendes tag

3 mm vastagságtól aszem létezik 305 x 156 cm-es méretben.

(#697) zetorakicet válasza mr-toma (#696) üzenetére


zetorakicet
tag

Na az a tuti :)
Ez az a bizonyos sikólemez ugye?

(#698) mr-toma válasza zetorakicet (#697) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Igen, vagy habosított sikólemez, ennek szemcsésebb picit a felülete, de lehet az is jó, ki kell próbálni. A sima sikónak az egyik oldala mattabb, én arra vetítek.

(#699) zetorakicet válasza mr-toma (#698) üzenetére


zetorakicet
tag

Köszönöm a tippet, utánajárok a környéken merre lehet kapni.

(#700) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Üdv!
Szeretném kikérni a véleményeteket erről a projektorról.
Igazából filmezéshez használnám, egy laptoppal jól sötétíthető szobában.

Laptopom nem elég HD-ra úgyhogy azt nem néznék rajta.

Szóval, ha nem nagyok az igényeim elegendő egy ilyen projektor számomra?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.