Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) LZs?! válasza fogtunder (#19300) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@fogtunder

Jelenleg egy Omni NAS KD22-re próbálom meglépni, ami elvileg SMB-n oszt meg, és a megosztás fel is van véve hálózati meghajtónak.

Ha mentéskor csak a meghajtójellel hivatkozom rá, akkor helyette kéri \\xxx\yyy formátumban, majd arra jelzi, hogy nem NTFS kötet és kilép.

Nevermind...

(#19302) fogtunder válasza LZs?! (#19301) üzenetére


fogtunder
nagyúr

otthon majd kipróbálom én is, aztán írok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19303) LZs?! válasza fogtunder (#19302) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszönöm.

Nevermind...

(#19304) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Első NAS vásárlását tervezem:

Ha veszek egy NAS-t, és az rákötöm a T-é által adott Huawei hg8245h modem-routerre, akkor a laptopon ami wifin csatlakozik ugyanerre a routerre a NAS-ba behelyezett HDD-re tudom letölteni torrenttel a filmeket sorozatokat?, illetve a seed is menne folyamatosan 24 órában?

A NAS-ban elhelyezett HDD-ről és az oda letöltött tartalmakat a laptopon vissza is tudom nézni, esetleg televízión is ami ugyanezen hálózaton lóg?

Illetve a NAS-ban elhelyezett HDD tartalmát fizikailag teljesen más helyen (szülőknél) lévő netes gépről is elérem? illetve oda arról a gépről is tudok feltölteni mondjuk családi fotókat?
Internet sebességem 30Mbit/s.

Melyik az ajánlott típus ezekre a feladatokra?

20 éve a Prohardveren

(#19305) fogtunder válasza odrif (#19304) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapvetően mindenre igen a válasz.

rádugod a NAS-t a routerre, csinálsz rajta megosztott mappákat, amiket aztán az azonos hálózaton lévő eszközökről (mobil, tablet, PC, laptop, media player, stb.) el tudsz érni. tudsz a laptoppal a megosztott tárhelyre torrentezni, de általában érdemesebb az amúgy is folyamatosan bekapcsolt NAS-ra bízni ezt a feladatot is, távvezérlő programokkal akár telefonról, akár számítógépekről el tudod indítani a letöltést.

a távoli elérés szintén megoldott, általában valamilyen DDNS, vagy ehhez hasonló szolgáltatás által, vagy VPN-en keresztül, ezek mind kvázi alapszolgáltatások a normálisabb NAS-oknál (mást meg nem ajánlunk). azt azért érdemes tudni, hogy a 30 megabites net a távoli elérésnél egy erős korlátozó tényező lesz, de kompromisszumokkal működni fog.

kezdő eszköznek itt általában a ZyXel termékeit szoktuk ajánlani a nagyon jó ár/érték arányuk miatt, az alap igényeket bőven kielégítik, most éppen az NAS326 az aktuális. következő lépcsőnek én a Synology DS216j-t szoktam javasolni, van pár kényelmi szolgáltatása, ami nagyon hasznos, illetve rengeteg bővítmény hozzá, amit az elején nem fogsz kihasználni, de később talán és a Synology oprendszere mondhatni az iparági sztenderd, minden mást ahhoz mérünk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19306) odrif válasza fogtunder (#19305) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm, a választ.
Kicsit még körbeolvasom a témát, és szerintem beruházok egy NAS-ra.

20 éve a Prohardveren

(#19307) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ha mondjuk a DS215J-t csak letöltésre használom, minden más és felesleges programot leállítok, csak a ruTorrent és a fájlmegosztás menne. Mekkora letöltési sebességet lehet kicsikarni a gépből? 120 megabites optikai T-s nettel, kb mennyi lenne a max MB/sec?

Természetesen egy megfelelő router társaságában.

:R
T

(#19308) fogtunder válasza tomi5244 (#19307) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem kérdezd meg a Synology topikban, hátha van ott tényleges tulaj gyakorlati tapasztalatokkal, de talán a 120-as netet ki tudja maxolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19309) tomi5244 válasza fogtunder (#19308) üzenetére


tomi5244
őstag

Onnan jöttem ide, nem jött rá válasz, de várok még. :)

(#19310) kissdani válasza tomi5244 (#19309) üzenetére


kissdani
senior tag

Sziasztok.

Nas vásárlás előtt állok routerbe dugva media servernek szeretném használni, lejátszani róla egy Dune segítségével legnagyobb bd50-es filmeket, másodsorban laptopról futtatnék róla extrém sok torrentet. Ezt kellene neki megugrani gond nélkül. Minél több férőhelyes kellene vagy maximum rádugok majd usb-s hdd-ket.
Megköszönném ha tudnátok ajánlani valami jó választást akár itt az aprón vagy ujonan is. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19311) Alex91 válasza kissdani (#19310) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Ha olcso, es gyarilag felszerelt kell.

HP Microserver, ha olcso, de altalad.telepitett kell.

Ha meg full extra, akkor Synology, Qnap, Asustor, Thecus... De ezeknak aruk is van.

Torrenthez meg NAS melett minek a laptop :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19312) kissdani válasza Alex91 (#19311) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm az ajánlást, ez tetszene akkor ennek a hardvere elég gyors nem számottevően lassabb mint a Synology?
Ez miben tud kevesebbet a Synology, Qnap, Asustor, Thecus-tól?
Amit linkelrél azt tudná hogy csak akkor kapcsol be ha kér a laptop vagy a dune vagy a tv adatot róla?
Bocsánat nagyon kezdő vagyok még sose volt nasom.

Extrém sok torrentet seedelek kb 1000 jobb azt laptopról...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19313) interstate76 válasza kissdani (#19312) üzenetére


interstate76
addikt

Miért jobb laptopról torrentezni? A NAS egyik legnagyobb előnye, hogy kis energiafelhasználás mellett seedeli a cuccaidat, ráadásul az egészet ugyanúgy tudod menedzselni a laptopodról, mintha azon futna a torrent kliens.

Azt nem tudom, hogy ennyi torrenthez milyen erős NAS kell, de a többiek biztosan segítenek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19314) fogtunder válasza interstate76 (#19313) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most már tényleg összeszedem magam és beírom ezeket az összefoglalóba, mert minden két hétben előjön. nem a torrentek száma az, ami lényeges, hanem a párhuzamos aktív kapcsolatok száma, az terheli le a gépet. transmissionnel egy Intel J1800 alapú cucc elég arra, hogy egy 500/200-as netet ki tudjak használni, asszem 1000-ben van limitálva az aktív kapcsolatok száma.

(#19312) kissdani: megfelelő erősségű NAS-t vennék én is inkább és intézze ő az egészet. egyrészt kevesebbet fog fogyasztani, mint a laptop, másrészt ha úgy torrentezel, akkor feleslegesen utaztatod az adatokat. ilyen ipari méretű torrentezésre valami x86-os gép kellene, ASUSTOR AS-204T, Synology DS416 Play, QNAP TS-451. wake on LAN megoldható mindnél.
vagy veszel a feléért egy HP microszervert és felszoftverezed magadnak, az erősebb lesz bármelyiknél, a fogyasztást pedig sok évre fedezi az árkülönbség.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19315) kissdani válasza fogtunder (#19314) üzenetére


kissdani
senior tag

Hogy miről futtatom a torrentet az most lényegtelen... Akkor megoldható hogy laptoppal a nasról futtatom. Esetleg fel lehet csatolni fix meghajtóként a nas-t ugye?
Zyxel NAS542 ez a tipus amit a kedves fórumtárs javasolt az tetszene szerinted jó választás lehet? Miben látom majd hátrányát hogy nem Synology-t veszek 200k-ért?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19316) Alex91 válasza kissdani (#19315) üzenetére


Alex91
félisten

Ha csak arra kell amit irtal, akkor valoszinuleg jo lesz, foleg, ha a torrent klienst nem o futtatja. Sose csinaltam, de gondolom fel lehet csatolni automatikusan.

Azert azt vedd figyelembe, ha RAID5-ot szeretnel, akkor indulasnal minimum 3 azonos meretu lemez kell, es az egyik tarterulete veszik!

A Synology alapvetoen a szoftver es support teren van elorebb, es neki vannak erosebb hardverei is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19317) fogtunder válasza kissdani (#19315) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha lényegtelen lenne, akkor nem az alapján menne az ajánlás. hálózati megosztásra torrentezni kliensről nem túl optimális megoldás, tapasztalatból mondom. megveheted a ZyXelt, mert nem rossz, de ha rájössz, hogy mégis azzal akarod intézni a letöltést, ettől a terheléstől le fog térdelni pillanatokon belül, mert az ARM chipek nagyon rosszul viselik a torrentet. a másik 3, amit írtam, szoftveresen is jobb kisebb-nagyobb mértékben (ez mondjuk az általad leírt felhasználásnál lényegtelen), a teljesítményük viszont ég és föld.

de továbbra is mondom, ha olcsón akarod megúszni, akkor HP Proliant Gen 8, többször erősebb, mint a DS416 Play és annyiba kerül, mint a ZyXel. a dobozos NAS-ok oprendszere pedig elsőre pont annyira lesz ismeretlen, mint egy OpenMediaVault, vagy FreeNAS, NAS4Free, ugyanúgy meg kell tanulni kezelni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19318) kissdani válasza Alex91 (#19316) üzenetére


kissdani
senior tag

Ez a Hp lényegébe egy mini pc tudom a többi is az de ez ugy is néz ki. :)
Nekem nem kellene raid ugy akarom használni hogy amennyi hdd van benne annyi meghajtó legyen felcsatolva, ez gondolom megoldható?
Igazából nekem egy külső hdd ház is megfelelne de vettem nem egész egy éve egy 4bay Icy Boxot 50k-ért és akkorát csalódtam benne hogy az nemigaz. Szóval ugy döntöttem még egy külső hdd ház nem kell inkább egy Nas.
Hát elbizonytalanodtam hogy melyik legyen kinézetre Zyxel NAS542 NAS meg nem is drága, de bonyolult dolog ez igy laikusként...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19319) Alex91 válasza kissdani (#19318) üzenetére


Alex91
félisten

Mi gond volt az Icy-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19320) kissdani válasza Alex91 (#19319) üzenetére


kissdani
senior tag

Az első és legnagyobb hogy manuálisan kell bekapcsolni, a második hogy állandóan leáll és kikapcsol be kell állitani a sentinelnél a lemezfigyelést 5másodpercekre hogy aktivitást észleljen és ne kapcsoljon ki, nagyon hangos volt a ventije de azt már kicseréltem, szóval meguntam mit össze terorizál..... :)
Az megoldható a Zyxel NAS542 NAS-nál hogy a benne lévő hdd-ket külön kezelje és külön meghajtóként jelenjenek meg a win10-be?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19321) Kronk válasza kissdani (#19320) üzenetére


Kronk
őstag

igen

http://totesz.myminicity.com/

(#19322) fogtunder válasza kissdani (#19320) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem meghajtókat csatolsz fel, hanem megosztott mappákat, amik a különböző köteteken vannak. tudod külön kötetként kezelni mindegyik meghajtót, viszont azt érdemes figyelembe venni, hogy nem lehet két ugyanolyan nevű megosztott mappád, attól függetlenül, hogy külön köteteken vannak.

erre egy megoldást tudok, az aufs/mhddfs, ezek a különböző köteteken lévő mappákat egyként mutatják. az OMV alatt elérhető Unity filesystems pluginnel könnyen telepíthetőek.

a HP Proliant kicsit több, mint egy sima mini pc, pl. ECC RAM-ot kezel, és van benne iLO, amivel teljes távfelügyeletet tudsz csinálni már a boot sequence-től, ez tényleg egy szerver, amit headless üzemre, fájlszerver célokra találtak ki és nem csak egy asztali gép kis méretben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19323) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyen vagyok, de hátha tudtok segíteni.
NSA 325-öt (nem V2) be lehet valahogy kapcsolni otthoni hálozatról?
Másik helyiségben van, és lusta vagyok.

Szerintem!

(#19324) kissdani válasza fogtunder (#19322) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a türelmes és segitőkész hsz.-eket ugy döntöttem hogy a Zyxel NAS542 -nál maradok.
Tudom és igazatok van hogy jobb lenne a Sino Play de első nasnak, és hogy átlássam mik a benne rejlő lehetőségek, és hogy eldöntsem egyálltalán szükségemvan-e rá tökéletes választás lesz.
Később ha belerázódok és kibirom majd aknázni a nagyobb drágább tipusban a lehetőségeket majd cserélek.
Ha meglesz és beüzemelem irok pár sort mik a benyomáások igy laikusként... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19325) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

A laptopomból kikerül a vinyó, és egy NAS - al szeretném pótolni, egyelőre két lehetőséget látok:
ZyXel NAS520 vagy ZyXel NAS326.

Ami bele kerülne, az a jelenlegi laptopomban használt vinyó és mellé még szánok egy WD RED - et 1 vagy 2 TB - osat még nem döntöttem.

Kérdés, hogy az 520 megéri e a felárat?
Én torrentre használnám és média központnak Samsung Smart TV - hez,

Köszi a választ!

(#19326) Essejó válasza kissdani (#19324) üzenetére


Essejó
veterán

Tudom, hogy más nemi szervével könnyű a csalánt verni :D De az általad kinézett Zyxel NAS542 és a HP Gen 8 Microserver közt 3000 Ft Difi van, igaz ez utóbbira neked kell kiválasztani, hogy milyen NAS programot futtass. Vas szempontjából az utóbbi lényegesen erősebb és tartósabb is.
Az már csak hab a tortán, hogy akár a Synology DSM programja is rátehető és egy majd teljes értékű DS3615xs-ként funkcionálna.
Végül is neked kell dönteni, mondhatni azt csinálsz amit akarsz. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19327) MaCS_70 válasza Essejó (#19326) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kérdés tényleg az, hogy mik a célok. A Microserver árait nem ismerem, a Zyxel 542 éppen 50e környékéről indul.

Amikor legutóbb találkoztam Microserverrel, üresen kb. 40 watt-tal fogyasztott többet, ami havi kb. egy bő ezres. Ha nincs szüksége a többlettudásra, akkor az eszköz élattartama alatt majdnem elfogyasztja többletben a vételárat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19328) kissdani válasza Essejó (#19326) üzenetére


kissdani
senior tag

Hidd el nem aza 3k miatt veszem a zyxelt nekem már ven egy mini pc-m egy ASRock Vision 3D 156B személyében, nem kell mégegy.... Ha erős driver kellene akkor befognám azt nasnak, de itt nem ez a cél.
Fő szempont nevetni fogsz hogy ne lógjon ki a rendszerből kinézetre! :D

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19329) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok.
Végre nálam is beköszönötött a Digis korszak 1000/200-as net szerepében.
Jelenleg egy Zyxel 325v2-öt használok egy 6TB-s WD Red társaságában.
Ugye ez kb 15MB/s környékén megfekszik, ezért szeretném ezt tovább fejleszteni, értelem szerűen csak a HDD maradna meg.

Valaki össze tudni nekem egy komplett szettet állítani, a lényeg, hogy minél csendesebb legyen, nagy teljesítmény mellett, ha ez megoldható.
Jelenleg nagyjából kb 100 torrentet futtatok, és a letöltés mellett, még a webes közzétételt használom.
Köszönöm szépen! :R

http://totesz.myminicity.com/

(#19330) Hyena válasza Kronk (#19329) üzenetére


Hyena
senior tag

Az 1000-es netet egyedul csak az asustor nasokkal tudod kihasznalni, tudom mirol beszelek nekem is az van, es probaltam qnapot, synology-t , epitett nast xpenologyval, es asustort is.
A letoltesi sebesseg sokkal inkabb a kliensen mulik min t a hardveren.
Nnna persze a hardver is lenyeges de hiaba a nagy teljesitmenyu epitett nas ha az xpenologyra elerheto legjobb kliensel (velemenyem szerint a transmission az) tartosan max 30 mega koruli letoltest lehet produkalni.
Asustorra telepitett qbittorrentel ez az ertek akar 100 mega is lehet de a sedeles fuggvenyeben inkabb a 60-80 az altalanos.
Egyebkent asustoron is "csak" 30 MB/s korul van a letoltesi maximum sebesseg transmissionnal de erre a plattformra van a legtobb kliens.
Mas alternative lehet meg egy epitett nasra telepitett linux, vagy OMV (nem a benzinkut :) ) mely plattforma szinten sok torrent kliens elerheto (qbittorrent is) de errol inkabb a fogtunder tud beszamolni...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19331) fogtunder válasza Hyena (#19330) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a TM nagyszerűségét kissé eltúlozzák, a legnagyobb előnye talán az, hogy lassan már Casio számológépes portja is van. most éppen én is azt használok, mert a Sickrage nem ismeri a gyári QNAP dl klienst, de én sose értettem azt a nagy istenítést, ami a kliens körül folyik. én amúgy meg se próbáltam kimaxolni az 500-as Digit, a letöltések nagy része vagy automatán jön, vagy távolról indítom, szóval kb. lényegtelen és a 25MBps korláttal is pillanatok alatt lent van bármi, amire aktuálisan szükségem van.

szóval konkrét tanácsom nincs arra, hogy mivel lehetne kihasználni a teljes gigabites sávszélt, mert részemről az igény se merült fel rá soha. de az alapvetően igaz, hogy asztali oprendszeren is megvalósítható a legtöbb NAS funkció, csak komplikáltabb lesz, cserébe van több fajta torrent kliens. az OMV ugye Debianra épül, asztali verzióra is felhúzható, ilyenkor megmarad az asztali környezet is, de lesz webadmin felületed is, talán ilyen módon érdemes kipróbálni pár klienst, ha mindenképpen ez a cél.

de én első körben a felhasználási módon gondolkodnék el és azon, hogy valóban szükséges-e a gigabites torrentezés. nekem pl. azért van lekorlátozva, hogy nyugodtan elmenjen mellette bármi, amit egyébként csinálnék. a NAS így a háttérben marad, nem veszem észre, ha csinál valamit és inkább automatizálom, amit lehet, hogy mire hazaérek már csak annyi legyen a dolog, hogy bekapcsolom a tv-t és nézem a kis sorozatomat/filmemet Linux ISO-mat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19332) Hyena válasza fogtunder (#19331) üzenetére


Hyena
senior tag

En sem vagyok egy transmission rajongo, de synology-n eleg csekely a valasztek es mindenestre jobb mint a gyari download station.
Az epitett nason meg szinten ez a helyzet xpenologyval de amit egyszer regen mar emlitettem ha most kezdenem biztos nem ezt a rendszert valasztanam mert leragadt az 5os dsm-nel mas rendszerre migralni sok adatot meg nem egyszeru.
Igy inkabb marad az asustorral valo gyors letoltes mert arra van qbittorrent ami szerintem a legjobb kliens jelenleg.
Ha pc-n torrentezem nagyritkan a cegtol ott is azt hasznalom mert tud mindent amit kell es nincs tele reklammal mint manapsag az utorrent.
Szinte biztos , hogy megy OMV-n is , ha van idod probald ki :) .

A gigabites torrentezes valoban nem letszukseglet megfelel ha a letoltes szimplan csak "eleg gyors".

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19333) fogtunder válasza Hyena (#19332) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, hogy ezzel kisebbség vagyok, de nekem semmi bajom nem volt a gyári DS-sel. mondjuk akkoriban a netem is gyengébb volt, de amit kellett, azt tudta, a Sickrage és a Coucpotato ismerte alapből, kezelt rss-t, ami azért volt jó, mert nem kellett az asszonyt mindenféle hülyeségre idomítani, csak hozzáadtam az egyéni rss feedjét, nekem tökéletesen megfelelt az is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19334) Hyena válasza fogtunder (#19333) üzenetére


Hyena
senior tag

A gyari DS-nek akkor jonnek ki a hianyossagai ha sok torrentet futtatsz egyszerre van is valami limit ami mar nem emlekszem , hogy 100 vagy 200 torrent....
De a transmission sebessegben is jobb egy kicsit, es sok torrentet jobban kezel ugye.
Synology-ra mondjuk maceras(abb) feltelepiteni is, nem csak par klikkeles mint qnapon vagy asustoron.

Kronk kolleganak pedig legegyszerubben ugy tudnek/tudnank tanacsot adni ha nyilatkozna mennyi az uj nasra szanhato osszeg.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19335) Kronk


Kronk
őstag

Egy J1900, vagy J3160-os alaplapon gondolkozom, OMV-vel, hogy milyen torrent kliens van rá, azt még nem tudom, és azt sem, hogy ez mire lenne képes, ezért kérdezlek Titeket :)
Ha az 1000/200 nincsen meg maxon az nem gond, nyilván szeretnék mellette netezni is. Amúgy pedig tovább fog bővíteni a Digi az 1000/200-ból 1000/500 lesz hamarosan.
Szóval a kérdés, hogy van-e akkora előnye egy J3160-nak, mint amennyivel drágább a J1900, illetve milyen más lehetőséget tudtok még ajánlani?

http://totesz.myminicity.com/

(#19336) fogtunder válasza Kronk (#19335) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az új széria inkább fogyasztásban lépett előre, nem teljesítményben, ilyen szempontból nem lesz nagy különbség, alapvetően mindkettő jó alap NAS-nak. vagy az Asrock QC5000M, ez AMD procis, talán kicsit többet fok kajálni, de nem sokkal, cserébe mindegyik SATA portja a gyári vezérlőn van, nem csak 2. vagy el lehet menni a T szériás Intel proci és normál alaplap irányba is, de szerintem ez már overkill, max akkor van értelme, ha sokat transzkódolsz.

nekem J1800-ra épül a NAS-om, a 25MBps letöltés mellett még lehet nyugodtan bármit csinálni vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19337) Kronk válasza fogtunder (#19336) üzenetére


Kronk
őstag

Maradnék az intel vonalon, ha lehet használni mind a 4 sata portját.
Mi lehet a Nasod vége letöltésben, ha nem korlátoznád le vajon?

Első körben ezt a lapot néztem ki magamnak

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#19338) Hyena válasza Kronk (#19337) üzenetére


Hyena
senior tag

Lehet hasznalni es epitettem mar ehhez hasonlo alaplapra epulo NAS-t, elso lepeskent frissitsd a bioszat mert bajok lehetnek. De egyebkent anno mikor ezt az epitest kiprobaltam meg joval olcsobban lehetett ilyesmi alaplapot venni, es a masik koltseges alkatresz egy igenyes haz lehet, es jobb lenne olyan alaplapot venni ami kulso tapos ha kaphato meg egyaltalan (a tap sok helyet foglal) mert akkor csinosabb kissebb hazat is valaszthatsz szoval arban is komoly alternativa lehet egy HP Proliant Gen 8 aminel az ILO port szuper, kvazi radugott monitor nelkul tudsz rendszert telepiteni ra es az mar gyarilag ossze van rakva, bar valamivel tobbet fogyaszt mint egy J1900.

Mint mondtam nagyon sok mulik a torrent kliensen ha jol emlekszem a fogtunder-nek qnapja van aminek a max letoltese transmissionnel 30 MB/s lehet.
qnapra van utorrent is azzal egy picivel tobb ,legalabbis mikor probaltam anno akkor igy volt.

De persze majd o megmondja neked a pontos adatokat. (es tole elnezest , hogy beleszoltam)

Nekem a J1900 alapu Asustor hasit qbittorrentel, ugyanazen a halozaton a J1900-as epitett nas (amit a cimboram akinek csinaltuk) azota is boldogan hasznal xpenologyn futo download stationnal ugy 25 megat tudott, transmissionnal olyan 30at.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19339) fogtunder válasza Kronk (#19337) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát először is rosszul emlékeztem, 15MBps volt a korlát, bocs.

levettem, ráengedtem két letöltést, először a TM Remote GUI egy connection timeouttal jutalmazott :D

a webes felület bejött, bár nem túl gyorsan, a letöltések elindultak, 18 és 24 MBps között ugrál, nem tudom miért, bár lehet benne van az is, hogy az asszony közben sorozatot néz róla (és nem csak streameli, maga a NAS a lejátszó is). szóval nem egy világmegváltó sebesség, de azért elég.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19340) Hyena válasza Kronk (#19337) üzenetére


Hyena
senior tag

Nezd meg a 17583 szamu hozzaszolasomat ott lathatsz egy kepet egy normal letoltesrol (ennyit tobbnyire tud ha van jo seeder) qbittorrentel...

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19341) Kronk válasza Hyena (#19340) üzenetére


Kronk
őstag

Na, ezzel a sebességgel ki tudnék már egyezni :)

http://totesz.myminicity.com/

(#19342) Kronk válasza Hyena (#19340) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt milyen Asustor nassal érted el?

Akkor egy dc-s lapot néztem ki, igaz ez drágább, de így nem kell táp, szóval összességében olcsóbb, és mivel nincsen táp, halkabb is.
Mennyi ramot érdemes beletenni, 2/4GB?
Milyen házat javasoltok hozzá?
Illetve az Omv fórumban azt írják, hogy nem érdemes pendrive tenni az oprendszert, mert hamar tönkremegy, tehát alapból bukok egy sata portot az ssd miatt, ha jól értelmezen.
Ha jól látom ezeknél a lapoknál, az alaplapról kapja a meghajtó az áramot, viszont csak két csatlakozó van rajta, hogy lehet így 4 meghajtónak áramot adni?

http://totesz.myminicity.com/

(#19343) Hyena válasza Kronk (#19342) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem egy AS5104T asustorom van 4 giga rammal. Ez egy hibrid nas ezert jol jon a 4 giga,
Attol fugg mennyi mindent akarsz vele egyszerre csinalni ahhoz merten kell bele ramot tenni.
Ha annyira nem gond a plusz kiadas jobb a 4 giga de 2vel is biztos elboldogul.
A haz eseteben a fo kerdes, hogy kell e hotswap. Az emberek a nas epitesenek kezdetekor megvannak gyozodva rola, hogy ez roppant fontos mert ok bizony cserelgetni fogjak a lemezeket vagy mi :) .
A cooler masternek is vannak jo hazai a silverstone hazak is szuperek, aztan van a CFI-A9859 ami hotswapes de itt lehet igazan elszallni arban, egy igenyes haz a legdragabb alkatresz lehet az egesz epitesbol.

OMV ugyben a fogtunder az illetekes, nekem nincs szemelyes tapasztalatom de gondolom arra gondolnak , hogy a sok irasi ciklus tonkreteszi a pendrivet.
A meghajtok aramellatasa kabelezes kerdese, a lenyeg a kello teljesitmenyu tapegyseg valasztasa.

Szerintem mindenekelott azert csinalj egy koltsegvetest mert akar kesz szervert is vehetsz egy bizonyos osszeg felett mint a mas emlitett HP gen 8 vagy dell poweredge t20....

De persze ha szeretnel kreativ lenni es megepiteni a sajat elkepzelesed akkor nem szoltam :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19344) Kronk válasza Hyena (#19343) üzenetére


Kronk
őstag

Semmi képpen nem akarok hotswapos házat.
A laphoz adnak gyárilag dc-s tápot, remélem az elég lesz.
Jól néz ki a Gen 8, de most építeni szeretnék :)

http://totesz.myminicity.com/

(#19345) Hyena válasza Kronk (#19342) üzenetére


Hyena
senior tag

Hja elfelejtettem emliteni, hogy a HP gen 8 talan azert is alkalmasabb OMV-hez mert azon valojaban 5 sata port van amibol az 5.-en lehetne a rendszer egy ssd-n.
Masik opcio ha a valasztott alaplapon van esata es tud rola bootolni akkor oda dughatod az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19346) Patice válasza Kronk (#19344) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha jól rémlik a htpc-s topikból, akkor a DC-s lapokhoz mellékelt kocka 60-65W-os, többet is bírna a lap, gyári ajánlás, hogy 4 HDD-hez 90W-os kocka szükséges.

Ennyi lemezzel eléggé ki lenne centizve a külső kocka teljesítménye, ami miatt igen csak lerövidülhet az élettartama.

Én erősebb paneltáp + kocka párost keresnék, vagy inkább SFX, ATX tápot és megfelelő házat. Ez utóbbi amúgy a legnehezebb választás. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19347) Hyena válasza Patice (#19346) üzenetére


Hyena
senior tag

Jogos felteves.
Anno en nem is kaptam dc tapot az alaplaphoz hanem kulon valasztottam egy 100 watt koruli egyseget, azzal mukodott jol 4 lemezzel.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19348) Patice válasza Hyena (#19347) üzenetére


Patice
nagyúr

Az úgy akkor jó választás volt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19349) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Tud valaki olyan Video lejátszó programot Android/Ios-re ami Chromecast kompatibilis és tud ac3-at?
A Qnap Qfile-ból kivették az ac3 támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#19350) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok urak!

Szeretnék venni itthonra egy új NAS-t, jelenleg egy WD My Cloud 2Tb van, de szeretnék valami kicsit komolyabb megoldásra beruházni.(cirka 100k környékén).
Nézelődtem a neten, hogy mi a kínálat márkák és termékek terén, de eléggé sokrétű, ezért szeretnék segítséget kérni, hogy mi itt az ajánlott márka, és azon belül típus?:)

Nézegettem Seagate és Synology márkákat, Synologyn belül a DS216playt, de hiába kerestem külföldi cikkeket is arról, hogy melyik lenne a tényleg tökéletes optimum választás itthoni felhasználásra, nem adták meg rá a választ.

Amit igazából nehezményezek a mostani My Cloudal, hogy a cirka 10Gb körüli filmek dlna-n történő lejátszását a tv-n nem képes túl gyorsan betölteni/lejátszani. Kell neki pár perc türelem, amíg kicsit előtölti a filmet, és utána már nem fog szaggatni, de ha ezt nem várom meg, akkor komoly szaggatásba kezd.

Minden infó jól jöhet, kérlek bombázzatok!:R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.