Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) VWtuning válasza gyiku (#18300) üzenetére


VWtuning
csendes tag

Értem. Akkor így viszont marad az 1080p felvétel/lejátszás a külső HDD-re, vagy be kell kábeleznem a TV-t is.
Vagy inkább megelégedek a 720p-vel :P

[ Szerkesztve ]

(#18302) gyiku válasza VWtuning (#18301) üzenetére


gyiku
nagyúr

inkabb kabel ;)

hüllő

(#18303) VWtuning válasza gyiku (#18302) üzenetére


VWtuning
csendes tag

Igen, csak a NAS a hálóban lenne a router mellett, a TV pedig a nappaliban van. És nem igazán van a falban hely még egy kábel behúzására. :N Esetleg fali csatornával tudnám megoldani, de az rontaná a kinézetet (főleg úgy hogy most lett kifestve a nappali).
Egy teljesen silent NAS-ban mekkora hangja van a HDD-knek? Hálóban este zavaró lehet? Vagy inkább WOL-os megoldással használjam?

(#18304) Alex91 válasza VWtuning (#18299) üzenetére


Alex91
félisten

Ki kell probalni majd, hogy mit bir a WiFi. Persze kerdeses, hogy milyen WiFi eszkozok, milyen kodolasu film stb. Ha nem megy, akkor esetleg WiFi router csere, vagy marad a kabel. (Azert AV-s WifI-n at lehet kuldeni a FullHD-t, ha mindket eszkoz tudja az AC-t.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18305) Multibit válasza gyiku (#18300) üzenetére


Multibit
veterán

Ilyet nem lehet kijelenteni, pont azért, mert wifi-ről van szó.

(#18306) Multibit válasza VWtuning (#18303) üzenetére


Multibit
veterán

El kell döntened, hogy a film átvitel fontosabb, vagy az esztétikai szempontok! Ha valóban stabil, nagy sebességű átvitelre van szükséged, kábelt használsz.

(#18307) gbors válasza VWtuning (#18303) üzenetére


gbors
nagyúr

Még egy kábelről írsz - akkor eszerint legalább egy már van bent? Nem tudom, most mi megy rajta, de ha az egyik végét rákötöd a routerre, a másik végére pedig a nappaliban akasztasz egy switchet, akkor meg van oldva a helyzet.

A HDD hangja jól hallható csendes környezetben, de nem fog feltétlen zavarni, alkat kérdése. Ki kell próbálni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18308) VWtuning válasza Alex91 (#18304) üzenetére


VWtuning
csendes tag

A router most egy sima UPC-s router, de van itthon egy TP-link WDR-3600, ami tud egyszerre 2.5 és 5GHZ-en működni N-es wifin keresztül. A mobil eszközök N-esek a TV biztosan tud 5GHZ-et, úgyhogy szerintem az is N-es.

(#18306) Multibit:

A jövőre tekintettel jó lenne a nagysebességű átvitel szóval úgy látom, hogy nem lesz más választásom.

(#18307) gbors:

Mikor a másik kábelt említettem, akkor egy már meglévő koax kábelra gondoltam, ami a nappaliból felmegy a padlásra, és onnan szétosztva érkezik le a szobába a routerhez (UPC FiberPower 240 koaxon...)
Egyébként pontosan ezen gondolkoztam, hogy ha mégis megtudnám oldani a kábelezést a TV-hez, és ott rálógatnék egy switchet, akkor mehetne a nappaliba a NAS, és meglenne oldva a gond. (és a HDD zaj se irritálna) :K

(#18309) gyiku

3 hónapja cseréltük a koax kábelt 3 árnyékolásúra, és nem volt könnyű behúzni a csatornába. Este megnézem hogy van-e hely benne, és hogy a szobába letudom-e vezetni (szerintem ott lesz elég hely).

[ Szerkesztve ]

(#18309) gyiku válasza VWtuning (#18308) üzenetére


gyiku
nagyúr

a koax mellett nem fer el az utp is a csatornaban?

hüllő

(#18310) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a HP ProLiant MicroServer Gen8 és raktam bele 4 db 3 terrás wd-t

Oprendszer egyenlőre Xpenology

Úgy állítottam be a hdd-ket, hogy kettő darab raid 1-ben a másik kettő pedig raid 0-ban van.

Az normális, hogy így összesen 8 terra hely maradt?

Az tudom hogy a raid 1 miatt 3 terra azonnal ugrik, de még így is lennie kéne 9 terrának, a 8 helyett.

Hová tűnt azaz 1 terra?

(#18311) MaCS_70 válasza Zlcsi (#18310) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lécci, TeRa...

Nem lehet, hogy az 1000-1024-es váltásnál bukod a névleges tárhelyet? Pontosan milyen értékeid vannak?

Egyébként csak érdeklődésképp: miért RAID0 egy NAS-üzemben? Nem a HDD-sebesség lesz a szűk keresztmetszet, viszont komoly kockázatnövelő tényező adatvesztési vonalon...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18312) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mit tudhatnak az új D-Link Sharecenterek?

A héten két ügyféllel találkoztam, akinél az eddig teljesen profin és hozzáértőn működő, nem mellesleg NAS-vonalon is jártas, két különböző informatikus is D-Link Sharecenter NAS-t állított üzembe.
Mindkét helyen korlátozott volt a ráfordítható összeg, tehát Synology nem jöhetett szóba.

Az egyik helyen rá is kérdeztek, hogy miért nem Zyxel, amire az volt a válasz, hogy a D-Link jó ötezer forinttal olcsóbb (ez mondjuk tény), viszont egy kicsivel még jobb is, mint bármelyik alsó Zyxel.
Mit tudhatott ez a fickó?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18313) Zlcsi válasza MaCS_70 (#18311) üzenetére


Zlcsi
senior tag

A képen látszik, hogy az egyik kötet 2.68 tb ez két darab 3 terrás wd hdd raid 1-ben
a másik kötet 5.41 tb, ez két darab 3 terrás wd raid 0-ban

azért csináltam így mert a raid 1-ben lévő olyan dolgok vannak, amik nagyon fontos, hogy biztonságban legyenek, a raid 0 pedig csak filmek meg ilyesmik vannak, ha elvész nem nagy gond, de így van a legtöbb tárhely.
Legalábbis én így okoskodtam.

(#18314) gbors válasza Zlcsi (#18313) üzenetére


gbors
nagyúr

A 3TB-os HDD igazából 3x10^12 byte-os, azt visszaszámolod terabyte-ra, az 2.73. Kis huncut HDD-gyártók, ezt a trükköt már régóta használják.

Én a RAID0-t felszámolnám, és csinálnék helyette két független kötetet. Igaz, hogy akkor a videok két külön share-en lesznek, viszont a NAS-ból kivéve csont nélkül lehetne olvasni a HDD tartalmát, ha bármikor szükség van erre.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18315) MaCS_70 válasza Zlcsi (#18313) üzenetére


MaCS_70
félisten

Képen semmi sem látszik, sőt, kép sem látszik.
Nálam legalábbis nem.

Amint Gbors is írta, itt a mértékegységtükközés esete állhat fenn.

A RAID0-val az a gond, hogy az egyik HDD halála esetén törvényszerű a teljes adatvesztés.
Ha csinálsz egy JBOD-kötetet, akkor ugyan nem lesz gyorsabb, mint a RAID0 (aminek amúgy sem éreznéd NAS-ban az áldásos hatását), viszont nem biztos, hogy az egyik HDD hibája azonnal viszi magával a másikon levő adatokat is.

Ezzel kapcsolatban ugyan megoszlanak a vélemények, de személyes tapasztalat alapján az "odaát" tárolt adatok túlélik az "itt" történő hibát -- bár mindez vélhetően az adott tömb szervezésétől függ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18316) Multibit válasza MaCS_70 (#18312) üzenetére


Multibit
veterán

Konkrétan melyik az a D-Link modell, amelyik olcsóbb és "jobb", mint a hasonló Zyxel? Erre szerintem sokan kíváncsiak. Eddig a D-Link sem hw, sem sw tekintetében nem jeleskedett.

(#18317) madle


madle
őstag

Sziasztok,

ha azt szeretném, hogy a TV a NAS-ról vezetéken keresztül érje el a tartalmakat akkor a routerhez kell kötnöm valamelyik portba, és a NAS-t is szintén? Így a TV eléri a NAS-t a routeren keresztül, illetve net is lesz rajta?

Bocsi a láma kérdésért.

(#18318) varmi2 válasza madle (#18317) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18319) MaCS_70 válasza Multibit (#18316) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát éppen azt kérdem én is!

Én ezt találtam -- olcsónak mondjuk olcsó, de ugye pont erről volt szó, hogy nem feltétlenül túl acélos.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18320) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Sosem volt még NAS-om; néhány -szerintem- egyszerű kérdést szeretnék feltenni a Zyxel NSA325 v2-vel kapcsolatban:

1) Olyan helyre tervezem rakni (persze csak akkor, ha valóban emellett döntök, de ahogy láttam, ez egy ajánlott modell), ahol éjjel úgy 2 méterre lesz a fejemtől. Olvastam, hogy a ventilátora zajos és hogy cserélhető. Milyen hűtőre lehet érdemes váltani, illetve további zajcsillapításra milyen lehetőségek vannak?

2) Egy ilyen eszköz esetében be lehet azt állítani, hogy:
- Mondjuk minden nap automatikusan csak 17 óra és 23 óra között üzemeljen?
- Akkor kapcsoljon be/ki, ha én azt akarom, azaz valamilyen gombnyomásra/kattintásra induljon/álljon le?

3) Miért veszik el minden adat akkor, ha bele kerül egy merevlemez?

4) Milyen hosszú a tápkábele?

5) Van lehetőség merevlemez diagnosztikára (hőmérséklet, teljesítmény, állapot..)?

6) Jönnek még hozzá firmware frissítések, vagy érdemes felrakni rá valamit?

7) Jelenleg a routeremhez van kötve egy HDD rack és akárhányszor internetről lementek egy fájlt, elindul a benne lévő merevlemez (illetve van, hogy egy ártatlan jobb kattintás is elindítja). Ilyesmit tapasztaltatok az NSA325 v2-vel, vagy valóban csak akkor indul el, ha közvetlen írás/olvasás történik?

Első körben azt hiszem ennyi. Minden választ előre köszönök :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#18321) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Zyxel NAS326-ot szeretnék mappelni local drive-nak, hogy utána OneDrive oda szinkronizáljon, viszont az istennek sem megy.
Van a NAS-nak egy IP címe amin keresztül elérem böngészőből, de azzal nem tudom mapelni.
Mi lehet a szükséges elérési út?

(#18322) Multibit válasza MaCS_70 (#18319) üzenetére


Multibit
veterán

Itt a leginkább ajánlott "alsó Zyxel", az NSA325v2. A linkelt D-Link ugyan olcsóbb, de ki az a h...., aki jobbnak titulálta? Szóval, nekem továbbra is úgy tűnik, hogy azoknál nyerő a D-Link, akiknél az olcsóság a kizàrólagos szempont.

(#18323) gyiku válasza Assdak (#18321) üzenetére


gyiku
nagyúr

Van a zyxelnek sajat programja erre, az megcsinalja. tedd fel a Nas Starter Utilityt, majd network drive.

hüllő

(#18324) MaCS_70 válasza Multibit (#18322) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát röviden: nincs változás D-Link fronton.
Megpróbálom kideríteni, hogy mégis miért ezt veszik egyébként tényleg értelmes IT-sok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18325) Padisha


Padisha
tag

Sziasztok!

WD mycloud-ot váltanám. Igényeimnek teljesen megfelelne a ZYXEL NSA325V2, de tartok kissé a ventillátor zajától, mi lehetne alternatíva, ha csendet szeretnék? Az sem baj, ha kicsivel drágább.

(#18326) Alex91 válasza MaCS_70 (#18324) üzenetére


Alex91
félisten

Ha amire kell, azt biztonsagosan teljesiti, az igenyeknek megfelel, akkor valoban folosleges lehet dragabbat venni. Pl. Jo a Synology, de ha szinte semmi pluszt nem szandekozik az ember kihasznalni azon kivul, hogy halozaton tarhelyet megoszt, akkor erre draga.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18327) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Kicsit elcsúszott a NAS vásárlási tervem, ám most viszont azzal szembesültem, hogy a kinézett Zyxel 54x 60k+. :(

Tfh. ennyit ráköltök fogcsikorgatva. Ebben az esetben egy egyedileg összerakott cucc nem lenne jobb választás? Mit ajánlotok? (Inkább nem az asztali gép vásárlós topikba raktam, mivel nem az lenne.) Microserver? (most nézem, az még drágább :( )

- Legyen rajta Gbit
-4 HDD hely
- Halk és stabil legyen. (7 méterről ne lehessen hallani.)

Köszönöm!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18328) varmi2 válasza Neil Watts (#18327) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ehhez majdnem bármelyik integrált cpu-s alaplap jó, akár amd akár intel oldalon. Amd: asrock qc5000ph/itx megfelelő, intel oldalon majd ajánl más hozzáértő. Ez a lap kb 21k körül van, hozzá 2-4Gb ram, és még a felénél sem tartunk. Már csak ház és táp kell, ami ízlés kérdése.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18329) MrDerekas válasza Neil Watts (#18327) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ház + táp: LC-Power Ebbe 3 hdd-t tudsz alapból beügyeskedni, de lehet még trükközve belemegy a negyedik is. (Vagy veszel picit tágasabbat plusz hozzá csendes atx, sfx tápot. Coolermaster Elite 120, Shark Zone C10,...)
Alaplap + proci (gigás lan): Asrock Q1900
Memória: szinte bármilyen so-dimm modul. A 4 gigás 4-5 ezerbe fáj, ebből elég lehet egy is. Később is bővítheted.
Ez cirka 50K. Gondolom a lemezek megvannak... Aztán attól függően, mid lehet otthon a dobozokban, vagy olcsóbb házat nézel egy csendesebb, kisebb 80+-os tápot (akár apróról pár ezresért), jelentősen tudod faragni az árat. Viszont borítékolhatod, hogy egy passzív procihűtésű, kisméretű, gyors, több lemez kezelésére alkalmas, új alkatrészekkel sokáig garanciális, 14 és 25 watt között fogyasztó csendes gépet tudsz építeni. Ha jól válogatsz a négy vinyó lesz a leghangosabb a gépedben. Oprendszernek pedig szinte bármelyik ingyenes soft megteszi. (OpenMediaVault, Nas4Free, FreeNAS, stb...)

Szerk: Az oprendszer meg mehet egy 3.0 usb pendrive-ra. A FreeNAS nem nyírja ki a pendrive-ot, az openmediavault állítólag igen.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#18330) DjTomboy


DjTomboy
csendes tag

Sziasztok!
Melyiket ajánljátok a következő két nas közül inkább, és miért?
Zyxel NSA325v2
Qnap ts-212p

(#18331) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nagyon köszönöm a segítséget!

Az igen durva, hogy CM Elite 120 házzal, Q1900-ITX-szel, +8GB SO-DIMM rammal a felénél vagyok mint a Zyxel... :U Már csak tápot kell néznem. Az mondjuk nem lesz egy egyszerű, úgy hogy ne is legyen egy vagyok, halk is meg jó is legyen. :D

Üdv. core2

(#18332) varmi2 válasza Neil Watts (#18331) üzenetére


varmi2
nagyúr

nézz pico psu-t vagy paneltápot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18333) okiteki válasza DjTomboy (#18330) üzenetére


okiteki
tag

ZYXEL a 325v2 kifutó seria helyette a 326 kéne nézni az újabb és gyorsabb és még jó ideig van támogatás.
Qnap 212 nem ismerem de biztos hogy jobb a qnap támogatása mint a zyxelé.

(#18334) MaCS_70 válasza okiteki (#18333) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Qnap 212 megítélése azért elég vegyes. Sokan panaszkodnak a sebességére (a Zyxel NAS326 ebben elég jó), és mintha itt is írta volna valaki, hogy pl. a fotóalbumok megosztása elég ostobán lett megoldva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18335) CactuS válasza MaCS_70 (#18334) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én voltam. Egyrész nagyon vékony a NAS, így a pici venti elég hangos. Hangosabb, mint az asztali gépem alapjáraton. Amikor a dolgozik - pl miniatűröket készít -, akkor hallani, hogy röfög a HDD a gumis alátétek ellenére.

Másrészt igen, a fotóalbum megosztása elég béna, ami gyakorlatban annyit tesz, hogy csak a / alatti directory-knak tudsz jogosultságot adni, a subdirectory-kra nem. Hiába tiltod le még a láthatóságot is az adott subdirectory-ra a NAS szoftverében, azt a Photostation nem veszi figyelembe. Így vagy minden usernek csinálsz külön könyvtárat, vagy nem teszel bele olyan képeket, amiket nem akarsz mindenkivel megosztani.

Elvileg felvették anno requestet feature-nek, hogy kezelje ezeket a jogosultságokat, bár szerintem ez inkább bug 2016-ban egy hálózati meghajtó esetében...

Van Zyxel 326-osom is bent a cégnél, de igazából az első firmware update után nand hibás lett és nem bírt kifelé semmit pingelni (beállítás ellenére nem engedte el az IPv6-ot), így 2,5 hete garanciában van, szóval arról sokat nem tudok mondani. A felülete kicsit fapados volt, de leginkább fotós része az, ami a 2000-es éveket idézi.

Elkezdtem írni egy logoutos memoárt az első találkozásunkról, de a fentiek miatt nem jutottam messzire, ettől függetlenül ide betenném, hátha valakinek ez is információ.

Doboz/kicsomagolás:

-Teljesen rendben van, én rosszabbra számítottam a ZyXELtől. Minden szépen külön becsomagolva, csavarok mellékelve, dokumentáció, táp, tápkábel, UTP kábel (cat 5e), stb.

Külső/Hardver:

- Anyaga érezhetően "kopogósabb" műanyag, mint pl.: a Qnap 212p vagy a Synology féle DS214-es.
- A csavarok fekete festéke már az első becsavarozáskor lemálik.
- A HDD tálcák bolond biztosak, csak egyféleképpen lehet őket visszatenni. Meglepetés volt számomra, hogy a tálcákba integrálva vagy a csavarokhoz egy-egy gumi betét (hááát, vagyis ez inkább olyan, mint a kínai abroncs, nehéz eldönteni, hogy rugalmas műanyag, vagy keményebb gumi, valahol a kettő között lehet).
- Nekem leszedve az előlapi fóliát már karcos volt ledek körül található tükrös rész.
- A doboz szélesebb mint a DS214/212p, ami nem baj, ugyanis ellentétben a Qnap 212p-vel ebbe nem egy 5cm-es zümmögő zajgenerátor került be a hátlap mögé. Hangja kicsit mélyebb a DS214-esnél, javít rajta, ha nem a saját lábán áll - minden talpon van egy gumibetét, de hasonlóan a HDD keretben lévőhöz, ezek is kicsit műanyagosak. Szóval akár egy nem használt egéralátét is segít egy a hangján.

Szoftver:

- Nekem a ZyXEL NAS Seekerje fejtörést okozott, állandóan beleakadt a Malwarebytes anti-ransomware-jébe. Sikeres telepítés után sem zavart sok vizet, egyből a NAS admin felületére dobott - azon keresztül történt az admin jelszó beállítás, firmware frissítés is -, így nem is értem, hogy miért kell ez a program. Syno/QNAPnál emlékeim szerint az első frissítést a külső programok végzik.
- Egyből bekezdtünk egy firmware frissítéssel, gond nélkül ment, viszont ha jól láttam akkor nincs lehetőség automatikus firmware frissítés telepítésre, mint a DSM esetén.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18336) MaCS_70 válasza CactuS (#18335) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm, szerintem sokaknak hasznos ez az információ!

És, gomdolom, azzal sem vagyok egyedül, hogy kíváncsi leszek majd (illetve már vagyok :)) arra, hogy hogyan látod érdemi működés során a 212p és a 326-os közti használati különbségeket.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18337) DjTomboy


DjTomboy
csendes tag

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat. Képbe került még a Synology DS216SE is. Erről mi a véleményetek?

A három közül melyik tudja azt, hogy a rajra lévő videókat böngészőn keresztül lehet streamelni? Ez egy fontos dolog lenne nekem, mert máshonnan is meg akarom nézni majd a rajta levő videókat anélkül, hogy letölteném.

(#18338) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

A Zyxel NSA325 v2 után érdeklődök, hogy állítólag elég hangos a ventije. Ha ez így van, akkor milyen nehéz benne ventit cserélni és ha jól tudom ezt nem lehet garanciavesztés nélkül megtenni? :F

Valamint arról is érdeklődnék, hogy LAN-on keresztül nagy bitrátájú videók stream-elésére mennyire alkalmas?

Köszönöm! :)

(#18339) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok,
Van valakinek olyan NAS-a , vagy tud olyanról, amelyikkel működik USB 3.0 hub több HDD-vel?
Köszi

(#18340) fogtunder válasza Vhaerun (#18339) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hány USB HDD-t szeretnél ráaggatni és leginkább miért?

nem a legjobb megoldás a tárhely növelésére, soha nem lesz része semmilyen tömbnek egyik sem, és az átvitel sem feltétlenül az lesz így, amit az USB 3-tól elvárnál, ha hálózaton keresztül akarod elérni.

ha sok mervelemezt szeretnél párhuzamosan használni, akkor jobb építeni valamit sok SATA porttal.

(#18338) nlpK: elvileg 80MByte/sec körül van a szekvenciális olvasás, szóval ami ebbe belefér, azt tudja streamelni. a venti csere egyértelműen garvesztéssel jár, maga a művelet nem hiszem, hogy túl nagy kaland, de sose szedtem szét ilyen ZyXelt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18341) fogtunder válasza fogtunder (#18340) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, persze hülyeséget írtam, mivel szabvány venti csatlakozója van elvileg, ki tudod cserélni garvasztés nélkül is, aztán ha kell, visszarakod a gyárit. csak ne hagyj külsérelmi nyomot sehol.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18342) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne konkrét NAS-al kapcsolatban.
ZyXEL NAS326 alkalmas arra, hogy a hálózatba kötve, a Windowsos gépek és a média lejátszók a rajta tárolt adatokat használják? Torrentezni is szeretnék, többek között ezért vásárolnám. Transmission futtatható ezen is ugye?
Ha igen, akkor mennyi torrent-el birkózik meg? Fogyasztásra találtam 7-15W adatokat, ez valóban így van?
HDD-ket hűti a ventilátor?

Jobb vétel lehet a nagyobb testvér a ZyXel NAS520?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

havri

(#18343) gyiku válasza havri1 (#18342) üzenetére


gyiku
nagyúr

média lejátszók: igen
transmission: igen
hdd hűtés: igen

hüllő

(#18344) fogtunder válasza havri1 (#18342) üzenetére


fogtunder
nagyúr

torrentnél nem a torrentek száma, hanem az aktív kapcsolatoké a lényeges, ki kell tesztelni, hogy mi az, amit még elbír anélkül, hogy maga a cucc belassulna tőle.

hozzáteszem, hogy nagyon magas peer számú torrentek hozzáadása nem korlátozott 500/200-as Digi nettel egy J1800-as procival szerelt QNAP NAS-on is pár másodpercre kiakasztja a Transmissiont.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18345) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Eladó sorba került két NAS-om is.
Kérdés, hogy hogyan tudom eltüntetni róluk a törlés utáni fájlmaradványokat hálózaton keresztül.
Az általam ismert HDD-gyalulók csak helyi meghajtókat hajlandóak tistítani.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18346) MrDerekas válasza MaCS_70 (#18345) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet hülyeség, de én úgy képzelem, hogy minden NAS lemezedből készítesz egy-egy hálózati meghajtót a NAS-on. Majd ezeket a windowsodba használva, magára a hálózati meghajtóra ráereszted mondjuk a Revo Uninstaller, Nyomotakarító opcióját. Persze egyszerűbb lenne egy dokkolóban, a rendszer részeként gyalulni tisztára. Ha nem kivitelezhető, akkor bocs :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#18347) MaCS_70 válasza MrDerekas (#18346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, csak az a gond, hogy hiába a betűhöz rendelet hálózati meghajtó, ha a programok nem hajlandóak hozzányúlni. Úgyhogy ha lenne olyan program, ami tisztára mos hálózati meghajtót, az jó lenne. A Ccleaner és az Eraser nem teszi, még megnézem a Glary-t.

Mindegy, felmásolok egy bazi nagy fájlt és letörlöm...

Más:

D-Link ügyben van egy válaszom. Azt mondta a szaki, hogy neki üzemeltetési oldalról könnyebb a D-Linkekkel, mint a Zyxellel, és mivel a D-Link is hozza a megrendelő által elvárt szolgáltatási szintet, neki már tök mindegy, hogy a Zyxel nagyobb teljesítményű-e.
Ja, és a D-Linket ismeri, nincs oka arra, hogy új típusokkal szórakozzon. Vélhetően ez a kulcsmondat. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18348) Patice válasza MaCS_70 (#18345) üzenetére


Patice
nagyúr

Kiveszed a lemezeket és dokkolóban vagy PC-ben nyomsz rajtuk egy teljes wipe-ot pl. Partition Wizard-dal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18349) MaCS_70 válasza Patice (#18348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- csakhogy ez az, amit mindenképpen el akarok kerülni. Gyári állapotú WD-ről van szó, nem akarom megbontani.
A másik esetben meg nem a teljes tartalmat akarom törölni, csak kisebb részét a tárterületnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18350) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#18349) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól okoskodom-e, ha úgy gondolom, hogy a jelszóvédett megosztások tartalmának, majd magának a shere-nek a törlése után nem marad komoly erőfeszítés nélkül visszaállítható tartalom egy RAID5-ös tömbben?

Aztán indul a vakarózás az utódján. Alapbón Zysel NAS326 lenne, csak éppen az a kérdés, hogy ha lesz egy Synology AC1900 router, akkor az nem tud-e valami csodát művelni egy Synology NAS-sal az oldalán -- illetve, hogy esetleg a nem túl magas háztáji igényeinket nem elégíti-e ki önmagában egy USB-s HDD-vel.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.