Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) fogtunder válasza scrtaft (#19799) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglaló, GYIK elolvasását kérném torrent témában.

(#19800) rol33: miért nem veszel ennek a negyedéért egy HP microservert? 200K egy NAS-ért csak Plex szerverre eléggé ágyúval verébre történet nekem. HP Gen 8, rá egy OMV, a maradékot meg költsd bármi másra.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19802) rol33 válasza fogtunder (#19801) üzenetére


rol33
aktív tag

ja nem kimondottan a plex miatt kellene, csak ha már cserélek akkor már az se legyen gond neki...
igazából tudom, hogy jóval olcsóbban is használhatnék mást helyette, de a jelenlegim pl nagyon megkedveltem, igaz sok fórumozásomba telt mire beállítottam ahogy nekem kell, (sajna a hálózatos rész elég kínai nekem) de itt ezen a rendszeren némi segítséggel viszonylag könnyen ment és azóta is tökéletesen teszi a dolgát...szóval számomra egyszerűbb megoldásnak tűnik, hogy teszek bele hdd-t beállítom 1x, aztán észre sem veszem hogy van, mert nem kell hozzányúlnom...

®

(#19803) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki Asustor 4magos Celeronnal szerelt Nas-t?
Érdekelne + vagy - tapasztalatok.

(#19804) fogtunder válasza rol33 (#19802) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt pont ugyanígy tudja a HP Gen 8 is OMV-vel, ha egyszer beállítottad.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19805) Gsx-rr válasza rol33 (#19800) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi van most ami nem bírja?

(#19806) rol33 válasza Gsx-rr (#19805) üzenetére


rol33
aktív tag

Qnap TS-221

®

(#19807) masterful87


masterful87
senior tag

Történt, hogy hoppon maradtam az Edigital BF akcióban jól árasított NAS520-assal, ugyanis mint oly sokaknak, nekem sem jutott.

Így elkezdtem nézelődni, majd arra jutottam, hogy akkor továbbra is megleszek NAS nélkül. Aztán ahogy nyomon követem a topikot pár hete, meg miután elolvastam az összefoglalót, szembe találkoztam egy hirdetéssel:
Neten árulnak 38 ezerért kiszuperált irodai gépeket, Core I3-2120, Gigabyte H61M-DS2, 4GB DDR3, gigabites Broadcom alaplapi hálózati vezérlő, Win10 licensszel.

Nem vagyok nepper, de úgy gondolom ez nem annyira rossz ár, talán még a Win10 licenc-et is belekalkulálták az árba, akkor meg mondjuk 30 ezer maga a masina. Vagyis egy belépő szintű NAS ára.
Tudom, hogy a fogyasztása többszöröse egy NAS-énak, hogy a szoftver beállítása több időt venne igénybe, cserébe erőben messze többet tud. Megfelelne ez a PC egy NAS520-as kiváltására? Megéri ilyenben gondolkodni, vagy teljesen zsákutca, hülyeség az egész?

A kérdés azért is vetődött fel bennem, mert lassan aktuális lenne gépet cserélnem, az aláírásomban szereplő masina fő alkatrészei mostanában jubilálnak, 10 éve jelentek meg a piacon. :D
Arra gondoltam, hogy alulfeszelném a Q6600-at, vagy lecserélném egy eleve alacsonyabb fogyasztású, kisebb, akár kétmagos társára fillérekért, esetleg az alaplapot is lecserélném egy IGP-s modellre, így kivághatnám a nagy dög videókártyát, és akkor jóval gyengébb gépem lenne NAS-ra, mint a hirdetésben szereplő, viszont ez már itt van "készen", nem kéne rá költeni. (max kisebb proci, IGP-s lap)

Így ebből a gépből mennyire lenne butaság NAS-t építeni?

(#19808) fogtunder válasza masterful87 (#19807) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesítmény szempontjából bőven elég bármelyik megoldás, arra kell figyelni, hogy ezeknek a gépeknek a 7-24 üzemeltetése azért havi párezer forintodba bele fog kerülni azon felül, amit az NAS520 enne, pár év alatt már tízezrekről beszélünk, de ha ezt bevállalod, akkor egy teljesen működőképes megoldás ez is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19809) Istv@n válasza masterful87 (#19807) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Neked nem ajánlották fel a NAS326-ot kedvezményes áron?

21-22e körül írta valaki itt a fórumon. Annyiért szerintem ajándék.....

(#19810) Gsx-rr válasza rol33 (#19806) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Erdekes.Nalam gyonyoruen megy 212p-n

(#19811) rol33 válasza Gsx-rr (#19810) üzenetére


rol33
aktív tag

valóban az, és számítógép közbeiktatása nélkül? anno mikor próbáltam nekem meg sem nyikkant, valamit még írt is hogy nem támogatott..akkoriban utánaolvasgatva írták is, hogy nem elég erős a gép ( proci miatt ) a natív szerver futtatásához..

®

(#19812) fogtunder válasza rol33 (#19811) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a transzkódoláshoz gyenge, az a funkció nem támogatott, de én is úgy tudom, hogy maga a Plex szerver elfut rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19813) Gsx-rr válasza rol33 (#19811) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Transzkódolást nem használom,nincs rá szükség. Csak a tv nézem natív 1080p.-s felbontásban a filmeket.
Én pont emiatt vettem ezt a Nas-t.

(#19814) karesz501


karesz501
senior tag

Sziasztok

Egy NAS vásárlásán töröm a fejemet és beleolvasgatva a topikba (majd az elejétől végigolvasva az összefoglalót), nekem bőven elég lenne szerintem az ajánlott NAS326. Eddig minden OK.

DE. A kérdésem az, hogy amennyiben nem akarok vacakolni RAID-el (létfontosságú adatot nem csak a NAS-on tárolnék, zömében filmek letöltésére és tárolására használnám), szerintetek nem lenne érdemesebb egy 1 fiókost, mondjuk Synology ds115j -t venni? Egy árban vannak.... Vagy használjam a NAS326 -ot 1 HDD-vel?
Igazából az a bajom, hogy soha nem használtam még, nem is tudom, hogy a kezelőfelület kapcsán mire is számíthatnék majd.

Annyi kérdésem lenne még (amatőr nagyon és szerintem tudom a választ, de nem értek a hálózatokhoz...), hogy a médialejátszót direktbe kell kötnöm majd a NAS -al (mint egy háttértár), vagy a belső hálózaton látják majd egymást? Egy gigabites switch -en csücsül majd mindkettő...

Ha van valami véleményetek vagy tanácsotok, szívesen veszem, ha beszúrtok régebbi posztot, visszaolvasom a hivatkozásokat is szívesen.

Köszi ;)

szerk.: és a legfontosabbat majdnem ki is hagytam.... milyen HDD-t tegyek bele? WD blue/purple? Vagy Seagate NAS? Hmmmm.......... :F

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#19815) varmi2 válasza karesz501 (#19814) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hardverileg erősebb a 326. Tehát hosszútávra jobb azt venni. Természetesen egy hdd is mehet bele, nem kell kettő. De kettő hdd esetén sem kel feltétlen raid. Wd red, ajánlott a nasbe, vagy az általad is említett seagate nas.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19816) masterful87 válasza Istv@n (#19809) üzenetére


masterful87
senior tag

De igen, 22-ért, máshol pedig 28 ezer. Csak ezt nem tartottam olyan jó dealnek, mint az 520-ast 28500-ért a 43 ezer helyett.
Meg hiába, hogy a fórumot olvasgatva úgy tűnik az 520-as még annyira nem kiforrott (torrent gondok, újraindulások, zörgő merevlemez keretek), de mégis csak 1GB RAM, dual core, SD olvasó. BF-kor azt láttam meg, abba szerettem bele, más nem kellett! :DDD

(#19817) karesz501 válasza varmi2 (#19815) üzenetére


karesz501
senior tag

Köszönöm, akkor Zyxel lesz és egy 3TB -os Seagate, egyelőre ;)

Life is no picnic!

(#19818) rol33 válasza Gsx-rr (#19813) üzenetére


rol33
aktív tag

akkor valamit én nem csinálok jól, direkt megnéztem akármin próbálom ezt kapom: This server is not powerful enough to convert video... ráadásul a qnap app centerében valami 1000éves media server van amit nem is tudok frissíteni, na mindegy annyira nem lényeg amúgy ez csak egy opció lett volna, majd megoldom máshogy...

®

(#19819) Gsx-rr válasza rol33 (#19818) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Min akarod lejatszani? Beallitasi problema lesz.
Uj tevemnel nekem is igy volt,be kellett allitani a lejatszo oldalon,hogy az eredeti forrast jatsza le.

[ Szerkesztve ]

(#19820) rol33 válasza Gsx-rr (#19819) üzenetére


rol33
aktív tag

most hirtelen amin néztem egy ATV és egy PS4 volt...pedig néztem a beállításokat is, volt olyan h original 1080p azt ki is választottam, de úgy sem ment..

®

(#19821) wwwolfman válasza karesz501 (#19814) üzenetére


wwwolfman
tag

Helló. Most üzemeltem be egyet, még csak ugatom a témát, de azért elmondom a tapasztalataim.

Nekem is egy HDD van benne, simán elketyeg, egy WD Redet kapott 2 TB méretben. A Seagate-ek még pár évvel ezelőtt hajlamosak voltak behalni, pontosabban kevésbé voltak megbízhatóak, mint a WD-k, én ezt hallottam (plusz van otthon egy totálisan gajra ment Seagate-em). Úgyhogy kerülöm is a családot, mellesleg boltban is ezt ajánlották. Majd veszek hozzá pár hónap múlva egy másikat, legfeljebb nem egy időben döglik meg...

Nekem egy Popcorn A410-es médialejátszóm van, tegnap rászabadítottam a médiaszerver funkciókat, is. Látja a NAS-t, lejátszik bármit. Sőt, látja a NAS-t az okostévé is.

(#19822) karesz501 válasza wwwolfman (#19821) üzenetére


karesz501
senior tag

Köszi, meggyőztél végleg :) A WD Red jó lesz, arra 3 év garit láttam míg a Seagate -re csak 2-t.

Milyen a torrent kezelőfelület és a távoli elérés?

Life is no picnic!

(#19823) wwwolfman válasza karesz501 (#19822) üzenetére


wwwolfman
tag

...vagy a Red Plus, 5 év garival - jóval drágábban...

A torrent kezelőfelületéről még nem tudok nyilatkozni. Eddig uTorrentet használtam. Transmission van telepítve, de töküres a lista, szóval antorrentes kérdés iksz egyelőre...

A távoli elérés - amennyiben azonos hálózatról beszélünk - működik, pc-ről, médialejátszóról, tévéről látszik a nas. Hogy más helyről, hálózaton kívüli gépről elérhető-e, azt nem tudom, egyelőre nem próbálkoztam vele.

(#19824) Gsx-rr válasza rol33 (#19820) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A Direct Play.-nél mi van? Auto? Nekem úgy nem megy csak ha forced-ra van állítva!

(#19825) Jumpman8 válasza wwwolfman (#19821) üzenetére


Jumpman8
csendes tag

Hello!

Én is most üzemeltem be egyet, viszont a hangjával nem vagyok kibékülve! A ventilátor mintha kicsit pulzálva működne. Nem pörög fel érezhetően, de kicsit olyan mint amikor valaki a gázpedállal játszik. Elég zavaró... :(
Ez normális?

(#19822) karesz501
Szerintem is maradj csak a Red-nél. A Red mellé betettem egy WD Purple-t (flame cunamit elkerülve, nem RAID-re van), konkrétan az egész ház belerezgett! Hasonló lendülettel vettem ki belőle a Purple-t.

(#19826) rol33 válasza Gsx-rr (#19824) üzenetére


rol33
aktív tag

na ezt most nem tudom, de este majd megnézem

®

(#19827) wwwolfman válasza Jumpman8 (#19825) üzenetére


wwwolfman
tag

Nálam is ugyanígy pulzál, nem tudom, mennyivel jobb ez, mint állandó fordulatszámon pörgetni...

(#19828) Multibit válasza wwwolfman (#19821) üzenetére


Multibit
veterán

A Seagate-ek még pár évvel ezelőtt hajlamosak voltak behalni, pontosabban kevésbé voltak megbízhatóak, mint a WD-k
Azt is megnézted, hogy milyen típusú Seagate-ek voltak azok? NAS-ba szánt típusok?

plusz van otthon egy totálisan gajra ment Seagate-em
Pillanatnyilag 5 darab 3.5"-os (3 és 4 TB-os) HDD-t használok. Csak a WD Red-en van bad sector. De van ennek jelentősége? Nincs! Statisztikailag "meghatározó" mintavétel ;]

[ Szerkesztve ]

(#19829) Jumpman8 válasza wwwolfman (#19827) üzenetére


Jumpman8
csendes tag

Nekem pont most érkezett meg a NoiseBlocker XC1, ki is cseréltem.
Azóta ...síri csend!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#19830) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Rendeltem akciós Zyxel 326-ot 25900-ért, de még nem vettem át.

A dilemma a következő: Jelenleg van 3db 2TB, és 1db 3TB HDD-m. A 326 esetén a 3db 2TB-t lecserélném egy 6TB-re, és 3+6TB lenne a NAS-ban.

A másik lehetőség, valamilyen 4 fiókos NAS, ami nyilván drágább lenne, de ebbe belemenne a meglévő 4db HDD egyszerre.

Amennyiben a második lehetőség lenne ajánlott, milyen 4 fiókos NAS lenne megfelelő?

Köszönöm!

(#19831) Alex91 válasza Dani Pécs (#19830) üzenetére


Alex91
félisten

Zyxel nas542...

[link]

Es lehet, hogy ez a megoldas lesz a koltseghatekonyabb!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19832) Dani Pécs válasza Alex91 (#19831) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm! Amit még néztem - igaz, kétszeres az ára, de nagyon jókat olvastam róla - az a Synology DS416J. Megéri ez a dupla árat, vagy felejtsem el?

(#19833) wwwolfman válasza Multibit (#19828) üzenetére


wwwolfman
tag

Jaj. Nem akartam hitvitába bonyolódni, meg senkit megbántani a választásában. Csak egyszerűen megjegyeztem, hogy amellett, hogy olyan, aki hálózat üzemeltetéssel foglalkozik ezt mondta egyszer némi gondolkodás után arra a kérdésre, hogy milyen márkát preferáljak, még ráadásnak van is itthon egy döglött (persze csak akkor derült ki, hogy nem lehet kiolvasni, amikor megraktam adattal...)

Szóval mindenki azt vesz, amit akar. Nekem eddig bevált az én választásom, majd ha ez máshogyan alakul, alighanem felteszem újra a kérdést. Písz. :))

(#19834) wwwolfman válasza Jumpman8 (#19829) üzenetére


wwwolfman
tag

mekkora méret kell bele? Nehéz kicserélni?

(#19835) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

A wd red szérián kívül melyik hdd-ket szánták nas-ba? Melyik márkából és típusból lehet válogatni?

(#19836) varmi2 válasza Bornie127 (#19835) üzenetére


varmi2
nagyúr

Seagate nas széria.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19837) Multibit válasza wwwolfman (#19833) üzenetére


Multibit
veterán

Itt is és más területeken is az a jellemző, hogy az emberek márkában gondolkoznak. Márka fanok, márka fikázók... Nincs olyan cég amelyik csak tutit, vagy csak gagyit gyárt. Konkrét típusokban kell gondolkozni! Ez lett volna a mondandóm lényege :K

(#19838) wwwolfman válasza Multibit (#19837) üzenetére


wwwolfman
tag

...és ez teljesen helyénvaló is, tényleg nem akartam senkit megbántani. :B

(#19839) Jumpman8 válasza wwwolfman (#19834) üzenetére


Jumpman8
csendes tag

80x80x20, a csere pofon egyszerű. Egy fórumtárs említette korábban, hogy a 325v2 háza ugyanolyan mint a 326-é.
Keress rá youtube-on "Cambio Ventola Zyxel NSA 325v2"
Nem tudom, te kapsz-e majd saját csavart hozzá, mert ami a régi ventit fogja, az szétfeszítheti az újat!!!

[ Szerkesztve ]

(#19840) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Mint oly sokan fórumtársaim közül, meglepő módon szintén a NAS-omat keresem. Elolvastam az összefoglalót, illetve az utóbbi néhány 10 oldalnyi hozzászólást. Ezek alapján számomra úgy tűnik, hogy megfelelő lehet a NAS326. De miután semmi (de tényleg semmi) tapasztalatom nincsen a témában, megkérdezem a véleményetek, hogy valóban elég-e nekem ez az alap NAS vagy nézegessek eggyel magasabb kategóriában (itt a NAS520, Synology DS216se, QNAP TS212p vagy 228-ast találtam). Egyelőre egy WD 4 TB Red menne bele.
1. kérdésem először is ezzel kapcsolatos, később ha új HDD-t pakolok mellé, lehet-e számítani adatvesztésre vagy csak simán mellé beszerelem?
2. amire használnám: torrent le/feltöltés, illetve erről nézném/hallgatnám a filmeket/képeket/zenéket. Egyelőre 1080p-s filmeket nézünk, de a jövőben kiszolgál-e 4k/HDR minőségű filmeket is (sávszélességre gondolok)? Terveim szerint egy Cambridge CXU-val kötném össze, illetve a zenéket erősítőn keresztül hallgatnám. TV (VT60-as plazma) saját lejátszójával csak az egyszerűbb meséket, rajzfilmeket, illetve képeket játszanám le.

Más kérdés így hirtelen nem jut eszembe. Köszönöm előre is tanácsaitokat.

(#19841) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Hali,
Zyxel NSA310 t cserélnék le és agyalok hogy Synology 1 lemezesre cserélném.
az egyetlen problémám hogy p2p 10MB/secnél gyorsabban nem szed de a winyó tudna többet.
Digi1000 szóval net sáv van
DS115j nél mi a helyzet ezen a téren az esetleg tudna többet?
Esetleg újabb Zyxel már gyorsabb? (esetleg még halkabb is)

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#19842) Squirrel válasza Squirrel (#19840) üzenetére


Squirrel
őstag

Közben láttam, hogy a qnap ts 231-nek kijött egy frissített verziója TS-231p néven. Ez már kicsit magasabb árkategória, mint a NAS326-os, megéri a dupla árat ez a NAS?

(#19843) lajos75 válasza SPY0817 (#19841) üzenetére


lajos75
senior tag

Szerintem az még lehet ennyit sem fog tudni

a DS115J az egy 1 magos 800 MHz Proci 256MB Ram van benne

De a Digi1000 nem fogod tudni kihasználni olcsó home Nas-al, arra komolyabb gép kell.

[ Szerkesztve ]

(#19844) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok
Használ valaki SYNOLOGY DS216SE típust ?

(#19845) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

A Synology DS416play ajánlott vétel a kategóriájában, vagy van nála jobb? A DS216play tesztjét elolvasva kicsit elbizonytalanodtam...

Köszönöm!

(#19849) fogtunder válasza Squirrel (#19840) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha van külön lejátszó és csak letöltésre, adattárolásra kell, nem éri meg a QNAP. egy TS-251, vagy DS216 Play már előre lépés lenne mondjuk torrent terén, de szerintem nem éri meg.

(#19841) SPY0817: nem lesz gyorsabb semmivel, ha összeveted a két hardvert, látod, hogy nagyjából ugyanaz a szint, a Syno DS 216 már előrelépés lenne, más gyorabb egy lemezes nem igazán létezik, a szokásos ZyXel NAS326 szintén gyorsabb lesz valamivel. Digi 1000-hez meg elég komoly hardver kell, az már majdnem irodai gép kategória.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.