Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Olvasgatva érdekes, kinek mi is a jó. Így amit látok, az igényeimet kielégítené egy alap NAS, mert kliens fut rajra, most is csak 6 cuccom van seedben, ebből 3 egy sorozat 1-1 része, eg másik az nagyobb, egy másik sorozat 8 évada és 2 android progi. Általában 20-25 torrent fut, sorozatok részei, semmi komoly. HD filemt se streamingelek, avikat, mkv-t szedek le max, úgyis a notebookon nézem. Szval mindkettő mellett van pro és kontra :D Igazából csak elbizonytalanítottatok. Jövő hét elejére eldöntöm, addig adok határidőt magamnak. Jelenleg még mindig a HP gép és a ZyXel NSA 320 széria az ami között vacillálok :D Többet nem akarok rááldoni, mert éehet a végén ki se használom, és megy a levesbe az egész. Viszont a HP-t Winem hagyom, mert ha valamiért elromlik a noti, bár 1 éves, lesz egy gyors menekülő.

(#19102) Essejó válasza J0shu4M1ll3r (#19093) üzenetére


Essejó
veterán

Itt fenn a jobb felső sarokban a keresőbe beírod, hogy d-link és olvasgatva rájöhetsz, hogy itt a topikban a d-link a szitokszó.
Úgy hogy a vegyél magadnak D-Linket az nem javaslat, hanem... :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19103) Essejó válasza fogtunder (#19100) üzenetére


Essejó
veterán

Én otthonról albérletbe költöztem, de első dolgom volt itt is a gigás háló bekábelezése, szerencsére a tulajnak nem volt kifogása ellene. Jóllehet azért mert neki is vagy 3 külön szervere van. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19104) J0shu4M1ll3r válasza Essejó (#19102) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem. Még jó, hogy nem adtam érte pénzt :D
Kezdésnek jó lesz ez is, aztán majd meglátom. Köszi a magyarázatot :DDD :R

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19105) GáborG


GáborG
tag

Sziasztok,

Szintén gondolkodom az első NAS-om megvásárlásán, ahogy néztem amire nekem szükség van első sorban azt mindegyik teljesíti (Torrent, Backup, Szinkronizációk stb.)

Ami viszont nekem fontos, hogy sok sorozatot nézzünk és ehhez a felírat kezelés!
Milyen NAS-al hogyan megoldható ez a felirat téma? (Zyxel, Synology, QNap stb?!)
A legkényelmesebb az lenne ha amit leszedek, ahhoz automatikusan leszedi az előre meghatározott nyelvű feliratot (és azt tv-n ki be tudom kapcsolni akár). Nem tudom hogy ez a NAS-oknál hogy működik és még nem is sok leírást találtam hozzá. Melyik a legjobb NAS típus ennek a rugalmas kezelésére?

Kiegészítésképpen Samsung TV lenne hozzá párosítva, ha ez számít.

Köszi a segítséget előre is, minden link leírás is jöhet akár privátban is ezzel a témakörrel.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

GáborG

(#19106) MaCS_70 válasza HyoRemix (#19066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az október 2-ai akcióvég honnan jött?
Ugyanis ahogy látom, már nincs akció, sőt, eleve nincs már termék sem. Éppen rendeltem volna...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19107) GáborG válasza MaCS_70 (#19106) üzenetére


GáborG
tag

És érdekes, mert semmilyen más NAS-t nem árulnak hirtelen, pedig eddig volt más márka is :Y

GáborG

(#19108) MaCS_70 válasza GáborG (#19107) üzenetére


MaCS_70
félisten

542-es és 326-os Zyxel van, plusz a többi márka.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19109) GáborG válasza MaCS_70 (#19108) üzenetére


GáborG
tag

Nekem, nem dobja ki :))
Még most sem....

GáborG

(#19110) MaCS_70 válasza GáborG (#19109) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem itt 27/24 NAS jelenik meg...

Érdekes módon a 326-is drágult 3000 forintot tegnap óta... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19111) fogtunder válasza GáborG (#19105) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az automatizálásra ott a sickrage, azzal nem csak a felirat, de az epizódok letöltését is lehet automatizálni. mondjuk magyar felirathoz kicsit kevésbé megbízható, attól függ, opensubtitles-re mikor töltenek fel. én angol felirattal nézek mindent, kb. azonnal ott van már mellette. néha mondjuk mégsem, olyankor jó, hogy Kodi a lejátszó mindenhol, mert az két kattintásból megoldja ugyanúgy.

az, hogy ezt tudod-e majd ki-be kapcsolgatni, a lejátszótól függ, a NAS csak le fogja szedni, átnevezi és a videó mellé másolja, a többi a tv-től függ. amúgy Plex, és akkor jó lesz.

hogy mi legyen erre a célra? ez egy jobb kérdés. se Plex szervert, se Sickrage-et nem telepítettem még nem x86-os NAS-ra, szóval azzal nincsenek tapasztalataim. ha nem akarsz sokat görcsölni ezekkel, akkor a Syno ajánlott, ott pár klikk, QNAP-on kissé körülményes a dolog, ZyXel passz. Syno-ból mondjuk egy 216Playt már bevállalnék, bár nincs transzkód támogatás Plex alatt, de a legolcsóbb x86-os cuccok most a 216+

vagy építesz egy NAS-t és raksz rá OMV-t, az jóval olcsóbb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19112) spe88


spe88
senior tag

Ha van egy NAS-om, amiben a Linuxos fájlrendszerre formázott HDD-ket látok a hálózaton, Windowsból parancssorral tudok ki adni parancsokat azokra winchesterekre?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#19113) fogtunder válasza spe88 (#19112) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg az SMB protokoll a windowsban kiadott parancsokat "átfordítja" olyan utasításokra, amit a NAS el tud végezni, de konkrétan parancssorból még nem próbáltam file műveleteket végezni megosztott mappában.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19114) Multibit válasza spe88 (#19112) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a megosztások fel vannak mappelve meghajtóként, menni fog a dolog.

(#19115) bozsozso


bozsozso
őstag

Edigitalba ismét készleten 30-ért a Zyxel nas520-as

[ Szerkesztve ]

(#19116) MaCS_70 válasza bozsozso (#19115) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes dolog ez. Egy ideig az Edigital honlapja nem találta meg, de a link ismeretében el lehetett érni. :F :F :F

Jobb gyorsan lecsapni rá!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19117) bozsozso válasza MaCS_70 (#19116) üzenetére


bozsozso
őstag

Egy ideig kifutott termékként jelölték és nem is volt készleten. Most nemrég került készletre ismét.

szerk.: ja és csak október 2-ig

[ Szerkesztve ]

(#19118) fogtunder válasza bozsozso (#19117) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha kitart addig a készlet...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19119) atilla100 válasza fogtunder (#19118) üzenetére


atilla100
tag

520-as után melyik 1 vagy esetleg 2 tárolós NAS éri meg az árát hasonlóan 30 max 40 ezer körül? máshol 40 ért van az 520-as annyiért is jó vétel?

(#19120) MaCS_70 válasza fogtunder (#19118) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tartott ki -- kifutott... Újfent lemaradtam. Akartam még adni egy esélyt az OMV-nak, és elcsesztem vele az időt.
:((

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19121) Alex91


Alex91
félisten

Nekem akkor szoljatok, ha a NAS 326 20k alatt lesz! :D

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19122) delibab válasza MaCS_70 (#19120) üzenetére


delibab
senior tag

Egyébként itt az aprón hirdetnek egy újat, asszem 32k! Ha nagyon ezt vennéd érdemes lehet megnézni!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#19123) Hyena


Hyena
senior tag

Ket uj a napokban keszult NAS teszt ,talan valakinek segit a valasztasban.

Egy ASUSTOR
[link]
es egy QNAP
[link]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19124) MaCS_70 válasza delibab (#19122) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- sajnos nekem kell a számla.

De egyelőre elvagyok a routerre kötött HDD-vel, ha kinőttem, komolyan áldozhatok egy megfelelő NAS-ra. Ez most csak nagyon csábító volt ennyiért.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19125) saelin


saelin
veterán

Ebben alapból van 2x2TB-os HDD?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19126) Multibit válasza saelin (#19125) üzenetére


Multibit
veterán

Egy darab 4 TB-os. Honnan jött a 2x2?

(#19127) saelin válasza Multibit (#19126) üzenetére


saelin
veterán

Túl sok volt a "dupla" szó ismételgetése a leírásban! :D

És az alapértelmezett raid1 mód is megtévesztő...

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19128) Multibit válasza saelin (#19127) üzenetére


Multibit
veterán

1 darab HDD fér bele. Ezzel nehéz összehozni RAID1-et.

(#19129) Alex91 válasza saelin (#19127) üzenetére


Alex91
félisten

Rossz a leiras, van ketlemezes verzio is, csak az jóval dragabb... Mondjuk tobbet is tud!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19130) saelin válasza Alex91 (#19129) üzenetére


saelin
veterán

Így egy lemezzel is teljesen megfelelne az igényeimnek (backup, streamelés). Lényegében a dropbox előfizetésemet szeretném vele kiváltani.

Vagy esetleg tudtok olcsóbban -nas-t és hdd-t együtt számolva- erre a célra? Első nas-om lenne... szóval bevallom hogy nem sokat értek hozzá, csak amit így összeolvasgattam az elmúlt napokban. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19131) Patice válasza saelin (#19130) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen árban inkább ezt a kombót venném: Synology DS115j + WD Red 4TB = 75.871 Ft.

OK, picit drágább, de a Syno-ban kifizeted a hosszú távú szoftverfrissítést, stabil, kiforrott rendszert és a felhasználó barát felületet. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19132) Alex91 válasza saelin (#19130) üzenetére


Alex91
félisten

Talan egyedul a passziv hutes lehet benne pozitivum. En meg mindig az egyik elodjet hasznalom, de ezt most nem tudnam nyugodt szivvel ajanlani. Ha jóval olcsobb lenne, akkor talan... A Synology konfig sokaig jo lesz, es boviteni is egyszerubb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19133) MaCS_70 válasza saelin (#19130) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokan szeretik ezeket a WD-ket, mert nagyon könnyen beüzemelhetőek és stabilan tudják azt, amit ígérnek.

A sebességük nem eget verő, de jó a támogatottság, és a "lakossági" igényeket maradéktalanul kielégítik, kedvező áron. A mögöttük futó WD-szolgáltatás is stabil.

A külföldi ismerősi körömben a többség ilyet használ, mindenki elégedett vele, észevétlenül teszi a dolgát.

Hekkelgetni, ügyeskedni nem jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19134) MCGaiwer válasza bozsozso (#19115) üzenetére


MCGaiwer
addikt

úgy látom már megint elfogyott... :(

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19135) MaCS_70 válasza MCGaiwer (#19134) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már tegnap délután. Nekem már a kosárban volt, onnan továbblépve jelezte, hogy nincs több.
Gyanúm, hogy az a készlet vége lehetett -- de azért még ránézegetek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19136) Essejó válasza Multibit (#19128) üzenetére


Essejó
veterán

A leírása szerint 2 lemezes, bár a kép szerint elég vékonyka a két lemezhez..

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19137) Essejó válasza Patice (#19131) üzenetére


Essejó
veterán

Ráadásul ha valami történik a lemezzel akkor a lemezcsere után neked kell a Linux alapú működtető szoftvert a hdd-re felbűvészkedned és kozolban paraméterezni. Egy hasonló hajdan volt két terrás a meghalt lemeze nélkül pihen valamelyik dobozomban, elvileg. Ha csak költözéskor ki nem dobtam, mint annyi mindent. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19138) Essejó válasza MaCS_70 (#19133) üzenetére


Essejó
veterán

Ha egy lemezcsere utáni könnyed beüzemelésről tudsz valamit akkor légyszi oszd már meg velem is, mert hátha meggondolom magam és összerakom 1x, ha még megvan.
Mert anno a topikjában amikor a lemezcsere utáni új telepítésről érdeklődtem és kiderült hogy a linuxhoz konzolos módban hót Láma vagyok (nem csak konzolban) akkor javasolták, hogy keressek inkább másik nas megoldást, mert annyira mégsem 1xű. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19139) Multibit válasza Essejó (#19136) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilvánvalóan hibás a leírás. A fotó, a típusszám és az ár is egyételművé teszi.

(#19140) MaCS_70 válasza Essejó (#19138) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lemezcsere után szó nincs könnyű beüzemelésről -- az a dobozból való kivétel után adott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19141) Essejó válasza MaCS_70 (#19140) üzenetére


Essejó
veterán

Én viszont találtam valamit, ami lehet hasznos lesz valaki számára.
Ultra Fast Install For My Book World Edition I and II (White Light) of any disk size

Még egy leírás, több képpel.

How to fix bricked WD My Book World Edition White Light or install brand new disk?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19142) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Qnap Ts-231l-ről mi a véleményetek? Otthoni felhasználásra, adatok tárolására, torrentre lenne használva. A netünk 20/2-es tehát nem a leggyorsabb. De szeretnék egy jó készüléket. És ahogy látom az akciós 520-asról lekéstem sajnos. Nem nagyon szeretnék programozni a készüléken. Azaz felhasználóbarát legyen. :)

(#19143) fogtunder válasza atilla100 (#19142) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább az, hogy vegyél Synology DS216j-t.

nekem QNAP-om van, TS-251, amennyibe nekem került, annyiért jó vásár volt és igazából meg tudok oldani vele mindent, amit akarok, de sokkal többet szívtam vele, mint a Synologyval.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19145) adamz91


adamz91
tag

Nast szeretnék építeni és egy ilyen configra gondoltam:
(torrentezésre, dlna, samba, használnám nas4free oprendszerrel)
elég hozzá ?
Cooler Master Elite 130
ASRock Q1900TM-ITX
2x Kingston 4GB DDR3 1333MHz
Western Digital Caviar Green 3.5" 3TB 64MB SATA3
Rendszernek: Samsung 850 Evo
Tápnak 19v PicoPsu

(#19146) atilla100 válasza fogtunder (#19143) üzenetére


atilla100
tag

Amúy annak ellenére, hogy ezekben kisebb hardwer van mint mondjuk egy Zyxel 520-asban, de a jobb szoftverizáltsága miatt felül is múlja mondjuk a zyxelt? Egy ilyen DS216j nagyjából mennyi torrentet bír el?

(#19147) spe88


spe88
senior tag

ha berakok a NAS-ba (egy NSA325-öst néztem ki) a HDD-met az leformázza magának, amilyenre kell. Ha ezt kiveszem és újra berakom, akkor már remélem nem tesz vele semmit. Tudom elég amatőr kérdés, de én már mindent el tudok képzelni :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#19148) Patice válasza adamz91 (#19145) üzenetére


Patice
nagyúr

2 SATA csati elég?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19149) adamz91 válasza Patice (#19148) üzenetére


adamz91
tag

Hmm, hát egyelőre igen de kitudja mit hoz a jövő..
Esetleg lapnak egy ilyen?
procinak meg valami ilyesmi ?

(#19150) T_Stark


T_Stark
őstag

Nos, úgy néz ki jövő héten fizu után végre tényleg beszerzek egy NAS-t.
Amiket néztem, az a Zyxel 326, Qnap 112P, Synology 115j, esetleg használt Syno 114.

Ezek közül melyiket a leginkább érdemes venni?
Legyen megbízható, szoftveresen is elég jó, szeretem ha "out of the box" működik minden, ne nekem kelljen tákolni. Legyen csendes amennyire lehet, mert abban a szobában lesz ahol alszok is.

Különösebb extra igényem nincs, központi adattárnak használnám, főleg HD filmekre, zenékre, képekre stb... El akarom érni a rajta lévő dolgokat PC-ről, Mac-ről, iPhone/iPad-ről, médialejátszóról, helyi hálón, és interneten keresztül távolról is, szóval felhőt tudjon.

Ezen kívül még ha torrentezni lehet vele, az jó lenne, és kb ennyi az igény.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.