Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Yushchenko válasza fogtunder (#18098) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Ezzel nincsenek olyan problémák, mint amik nekem a routeren előjöttek? És mit jelent az, hogy lassú (120mbit-es netem van)? Fontos lenne, hogy szakadás nélkül streamelje a hd filmeket. Torrentből kb. hány futhat egyszerre?

(#18102) fogtunder válasza Yushchenko (#18101) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt honnan kellene tudnom, hogy milyen problémák jöttek neked elő a routeren?

torrenteknél nem a torrentek száma, hanem az aktív kapcsolatoké a meghatározó, azt kell finomhangolni. ennyire részletekbe menően nem ismerem a típust, de van itt topikja, szerintem kérdezd meg ott. a stream nem kellene, hogy gond legyen gigabites LAN-on keresztül, sokkal gyengébb hw is tudja stabilan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18103) Yushchenko válasza fogtunder (#18102) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jogos, köszönöm.

(#18104) Assdak válasza Tonyk (#18099) üzenetére


Assdak
őstag

Szuper. Akkor ezt kipróbálom.
És az is megoldható valahogy, hogy a NAS dropbox helyett Onedrive ra szinkronizáljon?

(#18105) szaya


szaya
tag

Hali!

Erre esetleg valaki?

Üdv: szaya

[ Szerkesztve ]

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#18106) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Sziasztok!
Betörök ide is lazydog útbaigazításának hála :R :) A másik topicban már összegeztem a kérdéseim (Vigyázat!!!! Csak olvasni szeretőknek ;) ), nagyjából képben is vagyok talán. A kérdések már csupán az általam választott itx lapok integrált procijára korlátozódik. Erre szeretnék ajánlást, véleményt, szakértést kérni. Nem irkálnám itt is tele a falat, a lényeg benne van az odaát lévő hsz-omban.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#18107) Olympos válasza Yushchenko (#18096) üzenetére


Olympos
aktív tag

Szia!

Pontosan erre a célra (+HDMI) opció vettem egy Thecus N2560 NAS-t, rendeltem mellé egy 1000/200Mbit DIGI netet és egy Asus RT-AC55U routert és felhasználtam hozzá 2db WD Red 1TB HDD-t RAID1 tükrözéssel.

Tapasztalataim:
- nCore, bH torrent egy hétvége alatt (péntek-vasárnap) közel 1TB-ot töltött fel.
- most éppen 92 aktív torrentem van, abból általában 30-40db torrentnél mindig van feltöltés, átlagosan 8-12MByte/sec feltöltéssel. (Mai rekord a Trónok harca miatt a max 20-22Mbyte/sec volt.)
- 2db WD Red 1TB HDD van benne, tükrözéssel
- LAN másolás PC és NAS között kb. 50-90Mbyte/sec attól függően, hogy mekkora a fájlméret és hogy milyen minőségű és milyen hosszú cat5e kábelről másolok (pl. szobai PC 23m hosszú kábelről vagy laptop dokkolón kb. 1m hosszú kábelről)
- simán bírja a HDMI média lejátszást úgy, hogy közben a fenti átlagsebességgel feltöltök, közben mkv fájlt játszik le és még másolok is pl. PC-ről NAS-ra.

- teszteken halknak írták, max 40dB hangerővel, ami nekem hangos, de állítólag átlag alatti.
- stabil, eddig egyszer sem fagyott le
- tömérdek linux app-ot lehet telepíteni rá a Thecus oldalról (pl. MySQL, web server, Teamspeak server, stb.)
- Android, iOS kompatibilis, bár gondolom, hogy minden NAS az.
- rengeteg szabvány: samba/cifs, nfs, ftp, webservice, ssh, bonjour, webdav, stb.
- konfigurálás nem könnyű. van beépített wizard, de az csak annyit ér, hogy a HDD-t természetesen leformázza, felkészíti a NAS-t, PC-ről elérhető, de utána mindent magadnak kell konfigurálni. (bár ez nem gond, szeretek ezzel szöszmötölni.)

Ezeket tényleg csak információképpen írom le, nem tudom, hogy neked mi a best buy.
A fentieket olcsóbban nagyon sok NAS tudja, sőt, viszont ha kell HDMI opció, akkor szerintem ez egy jó választás.

(#18108) Tonyk válasza Assdak (#18104) üzenetére


Tonyk
veterán

itt volt róla szó a napokban, de nem gyári megoldás, és fordítani is kell hozzá.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18109) Yushchenko válasza Olympos (#18107) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszod! Pont elgondolkodtam a HDMI-n, ami bár nem létszükséglet, de biztosan érdekes, ha valakinek nem smart a tv-je (mint nekem).
Itt a forumban, nem nagyon ejtenek szót a márkáról, de a konkrét modell úgy látom nagyon izmos.

(#18110) Olympos válasza Yushchenko (#18109) üzenetére


Olympos
aktív tag

Árban sokkal-sokkal olcsóbb, mégis érdekes és erős vas: Lenovo Beacon

Szerintem nem sokan ismerik, kapni is alig lehet; nem a NAS gyártásról híres a Lenovo, de ennyi pénzért nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tudhat.
Tesztek alig vannak róla, mégis jó CPU, 1GB Ram, HDMI kimenet, 2xUSB 3.0, Gigabit LAN, stb jellemzi.
Csak akkor érdekes, ha HDMI kimenetet is kihasználod, egyébként a Synology, QNAP, ZyXel HDMI nélküli NAS-ok ilyen árban biztos jobbak a bennük rejlő szoftver és tapasztalat miatt.

(#18111) balhmm válasza Assdak (#18093) üzenetére


balhmm
tag

A zyxeles programban is van ilyen beallitas. (marmint mobilrol kepek automata feltoltese)

(#18112) balhmm


balhmm
tag

qnap nas esetén milyen biztonsági mentést ajánlott használni, ha az egyik hdd-ről a másikra szeretném az adott mappát menteni?

A beépített mentésben van NAS-NAS mentés, de ez nem jó, mert itt csak az adott mappát szinkronizálja, de nincs előző verzió a fájlokból.

Rsync esetén nem is értem mi az eltérés az előzőhöz képest, mert itt sem látok semmi extrát

RTRR esetén, ha jól látom csak annyi van, hogy szinkronizálja a dolgokat, de ennyi. Itt sincsenek előző verziók.

ZyXEL esetén ez tök simán van megoldva.

(#18113) balhmm válasza balhmm (#18112) üzenetére


balhmm
tag

közben felraktam egy ilyet:

Backup Versioning

most már úgy néz ki tudja a dolgot a sima mentés.. már csak azt nem találom, hogy ne minden alkalommal csináljon mindenről mentést csak a változásokról...

[ Szerkesztve ]

(#18114) Yushchenko válasza Olympos (#18110) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm, jónak néz ki, de nekem most nagyon fontos lenne valami bevált, stabil modell, mert nem szeretnék többet problémát.
Bár a HDMI nem lenne rossz, igazából elvagyok nélküle is. Ami viszont jó lenne az az, hogy ne legyen hangos (a hálószobába lenne elhelyezve). Gondolom, amikor nem dolgoznak a lemezek mindegyikben lekapcsol a ventilátor.

(#18115) fogtunder válasza Yushchenko (#18114) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha úgysem fogod tévére kötni, akkor én nagyon nem raknám a hálóba, valami hangja mindegyiknek lesz, már csak a lemezek miatt is, alvásnál rohadt idegesítő tud lenni a finom ciripelés. annyira kevés helyet foglalnak ezek a cuccok, én biztos néznék valami más opciót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18116) Yushchenko válasza fogtunder (#18115) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát igen, de az a baj, hogy ott van a router, oda lett bekötve a koax kábel. Wifin meg nem hiszem, hogy jól érezné magát a NAS (ha egyáltalán lenne benne wifi).

(#18117) fogtunder válasza Yushchenko (#18116) üzenetére


fogtunder
nagyúr

wifin tényleg ne nagyon csatlakoztass NAS-t, de a legtöbb esetben azért lehet olyan megoldást találni a kábelezésre, ami megfelelő és nem látszik nagyon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18118) Yushchenko válasza fogtunder (#18117) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na ja, hát ez most itt nehezen kivitelezhető, ezért inkább a könnyű megoldást keresem.

Zyxel NAS326 miben tud többet az NSA325v2-nél? Nekem nem jött le, hogy jobb a specifikációból. A ventillátora mennyire hangos?

(#18119) Olympos válasza Yushchenko (#18118) üzenetére


Olympos
aktív tag

Az Thecus N2560 NAS-om dobozára 20dB (utra quite) van írva, de persze ennek nem szabad hinni.
Egy független teszt szerint persze a való élet hangosabb, de még mindig a halkabb NAS-ok között szerepelt, előnyeként a halk működését írják.

Kerestem adatot a Zyxel 325 és 326 verzióiról, nem találtam, viszont szövegesen hátrányként írták a végén, hogy néha hangos max terhelés mellett. (Gondolom akkor 50-60dB lehetett.)

Tudtommal a Western Digitalnak van vetni nélküli NAS eszközei. Árát nem ismerem.
Az enyémbe 2db WD Red HDD van, a HDD hangját még nem hallottam egyidejű feltöltés + másolás + HDMI filmnézés közben sem.

Ezt szintén csak azért írom, mert nekem is fontos volt hangja és egy viszonylag halk NAS-om van, mégis kicsit zavar a hangja, pedig egy másik szobában van. (Kicsit halkabb, mint egy takarékon futó szobai klíma.)
(Persze megszokható, de nem tenném a hálóba, persze ha nincs más opció, akkor nincs más.)
Egyébként van HD video a Zyxel NAS-ról, de sajnos nincs mellette más összehasonlítva.)

(#18120) Olympos válasza Olympos (#18119) üzenetére


Olympos
aktív tag

Vhol meg azt írják, hogy 15.5 dB a Zyxel NSA325 v2 hangja.
(Mondjuk ezt fórumba írták, lehet csak a dobozát másolták le (és HDD nélküli adat), de ha mégse, akkor az kecsegtető.)

[ Szerkesztve ]

(#18121) MaCS_70 válasza Yushchenko (#18118) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az általam olvasott és lentebb linkelt német teszt szerint sokkal gyorsabb a NAS326 mint az NSA325.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18122) Multibit válasza Yushchenko (#18116) üzenetére


Multibit
veterán

Mi zavar jobban? A NAS hangja a hálóban, vagy az UTP kábelezés? ;]
Minden NAS-nak van hangja!

(#18123) Patice válasza Multibit (#18122) üzenetére


Patice
nagyúr

TROLL ON:

A kábelezéssel járó munka.

TROLL OFF

:DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18124) Yushchenko válasza Olympos (#18119) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm, ebből már ki lehet indulni. Gondolom ha nincs terhelés, akkor úgysem megy a venti sehol sem.

Egyébként az a baj, hogy most újítottuk fel teljesen a lakást, és ilyen bután lett ez kitalálva (akkor még nem volt szó NAS-ról). Így most nem akarok külső vezetéket tenni sehova.

(#18125) Yushchenko


Yushchenko
őstag

QNAP TS-212P és Zyxel NAS326 közül melyik a nyerő?

(#18126) Istv@n válasza Yushchenko (#18124) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

NAS326-al van tapasztalatom. A ventilátora elég csendes, elvileg a marketing anyagában is említve van a "Quiet Fan Design". Terhelés nélkül kikapcsolja a lemezeket és akkor a ventilátor sem megy persze...
Hozzáteszem, hogy nekem a kamrában van a cucc egy rack szekrényben (routerrel, HGW-vel együtt), hálószobában teljesen csendben nem használtam....
A sebessége viszont nagyon jó! 105MB/s....

(#18127) Yushchenko válasza Istv@n (#18126) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi, ez jól hangzik. Eddig ez a befutó.

(#18128) Olympos válasza Yushchenko (#18127) üzenetére


Olympos
aktív tag

Ez eléggé szubjektív megítélés.

A ZyXel NSA326 NAS-nak 92mm-es ventije van. Az, hogy ráírják, hogy "ultra halk" az még semmit nem jelent.
Az enyémen is rajta van ez a reklámduma, sőt, abban 120mm-es venti van, tehát még kisebb fordulaton kell pörögnie, mégis személy szerint hangosnak vélem ahhoz, hogy egy szobába rakjam az ágyammal.
(Pedig lehet, hogy csak nincs tapasztalatom és ha hallanék egy másikat élőben, akkor kezdeném értékelni ezt a viszonylag kicsi decibelt, ami a nappaliban van.)

A kolléga sem biztos, hogy véletlen tette ki a kamrába. Ott a kutyát sem zavarja.
Az, hogy "kikapcsol, mikor nincs terhelésen" nekem fura: az enyém is tudja ezt, de mivel torrentezek vele, ezért a HDD folyamatosan terhelve van, így sose kapcsol ki...különben ki is vágnám az ablakon :)

105Mbyte/sec van írva a honlapon a specire.
Ez megint csak reklámduma: mekkora fájlt, milyen fájlkörnyezetben, milyen irányban, milyen terhelés mellett, stb. mértek. Az enyém is tudja ezeket nemcsak a speci, de a tesztek alapján is, ennek ellenére én nem ezt tapasztalom.

Nem lebeszélni akarlak, nagyon-nagyon jó az NSA326, csak olvass még utána, nehogy meglepjen a ventije.
És nem is rábeszélni akarlak másra, mert minek fizess olyanért, amit nem használsz ki.
Pl. a QNAP TS-212P-nek meg 60cm-es ventije van, gondolom az már tényleg hangos.

Egyébként mi is lakásfelújítás után kábeleztettem be a lakást. Utáltam.
Tiszta ideg voltam, hogy a szép festést, járólapozást meg egyebeket hogyan rondítanak el majd UTP kábelcsatornákkal, de megérte.
Most ott tartok, hogy a nappaliban van a TV alatt, de onnan is el fogom vezetni egy 4m-es UTP, HDMI és 220V-os kábellel a szőnyeg alatt a kanapé és fal mögé; még ezt se halljam.

[ Szerkesztve ]

(#18129) fogtunder válasza Yushchenko (#18127) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt azért továbbra se hagyd figyelmen kívül, hogy a HDD-nek is van hangja, nálam konkrétan sokkal hangosabb a WD Red, mint a TS-251 ventije. UTP kábel meg kell minden helyiségbe, én a gardróbba nem húzattam be, most át kell költöztetni oda az asztali gépet, szívok is miatta. mondjuk én megoldom azza, hogy felfúrok a plafonon a padlásra, elhúzom a switchig, aztán majd következő festésnél beintegráltatom a falba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18130) MaCS_70 válasza Olympos (#18128) üzenetére


MaCS_70
félisten

Német teszt:

Wie die meisten guten NAS Systeme, ist das ZyXEL NAS326 nicht sonderlich laut. Im Normalfall ist der Lüfter leiser als die verbaute Festplatte, lediglich wenn man in einem komplett ruhigen Raum ca. auf einem Meter Distanz zu diesem ist ,kann man den Lüfter ein wenig hören.

Jedoch dies würde ich als nicht störend bezeichnen.

---

Hier punktet das NAS326. Ich konnte Daten mit knapp über 100MB/s auf das NAS übertragen und wieder abrufen, dies ist sehr gut für ein 100€ NAS System. (lásd a DiskMark-képet.)

Tehát elég halk és a gyakorlatban is megvan a 100 MB/s csúcsérték.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18131) Yushchenko válasza fogtunder (#18129) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszokat! Egyébként most is ugye a WD Red mellett alszom és tényleg van hangja, de az nem zavar.
Szerintem beruházok a Zyxel-be, és ha nagyon hangos lesz, akkor max kitalálok valamit a vezetékekkel.

(#18132) Olympos válasza MaCS_70 (#18130) üzenetére


Olympos
aktív tag

Ez még mindig relatív, semmit nem jelent.
120cm-es automata szabályzású NAS-omra azt írják fő pozitívumnak, hogy halk, de nem aludnék vele egy helységben. Akkor egy 92cm-es automata szabályzású NAS-ra szerinted mit mondanék???...tuti átkábelezném a lakást egy héten belül vagy kikapcsolnám éjszakára.

(#18133) gyiku válasza Olympos (#18132) üzenetére


gyiku
nagyúr

mm az ;)

hüllő

(#18134) Olympos válasza Yushchenko (#18131) üzenetére


Olympos
aktív tag

így már ok. :)
nem tudom, hogy milyen routered van, de figyelj oda a "cat" kábelekre is: nálam 23m cat5e kábel van, amit már bezavarhat a hossza az árnyékolás hiánya miatt, ugyanis kevesebb az adatátvitel rajta.
a másik cat5 rövidebb kábel tudja azt, amit a NAS is tud.

(#18135) Yushchenko válasza Olympos (#18134) üzenetére


Yushchenko
őstag

pont a router mellett lesz, úgyhogy nagyon röviden fog odamenni. De köszi a tippet!

(#18136) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

N3050B-ITX köré szeretnék építeni egy NAS/HTPC gépet.

HTPC igények:
- Kodi vagy OpenElec
- DVB-T lejátszás (USB stick-en keresztül)

NAS igények:
- SMB, NFS
- DLNA
- FTP
- Webserver, MySQL
- USB backup

Ezen igényekhez milyen ingyenes OS-t ajánlotok?
Jó lenne valami webes felület, amin mindezt el lehetne intézni.
Létezik ilyen ingyenes NAS OS?
Vagy inkább egy debian/ubuntu server+webmin+kodi lenne a megoldás?

:R

(#18137) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egy barátom szeretne NAS-t telepíteni, mégpedig a következő módon:
Van neki pár N450 atomos netbookja, ezekből vetne be egyet.
Nehezítés, hogy maradna a Windowsnál, mert az már telepítve van.

Hogyan lehetne ebből a legjobbat kihozni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18138) Tonyk válasza MaCS_70 (#18137) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha már windows, akkor beállít rajta pár megosztást vagy akár csak egyet és hajrá. Sok gondolkodni való nincs rajta.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18139) krealon válasza MaCS_70 (#18137) üzenetére


krealon
veterán

"Egy barátom szeretne NAS-t telepíteni, mégpedig a következő módon:
Van neki pár N450 atomos netbookja, ezekből vetne be egyet.
Nehezítés, hogy maradna a Windowsnál, mert az már telepítve van.
"

Windows alapu NAS = Fajl- es nyomtatomegosztas.
FTP szerver megoldhato peldaul FileZilla FTP szerverrel.
SSH -hoz eleg telepiteni a Cygwin SSHD-t. Stb.

(#18140) MaCS_70 válasza krealon (#18139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Krealon, Tonyk: köszi, akkor tehát nincs windowsos okosság, csak a nyers Explorer.
FTP-igényről nem tudok, szerintem azt sem tudja, hogy mi az.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18141) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello valaki tudna mondani egy nast amit csak webserrverre használnék? ami bírja is

(#18142) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék venni, eredetileg 4 tálcásban gondolkoztam, mivel a biztonság mellet, a tárhely lenne a legfontosabb.

Két hdd már megvettem előre, beszélgettünk az eladóval és azt javasolta, hogy vegyek inkább két db 2 tálcásat, mert így olcsóbban jövök ki.

Persze synology-t ajánlotta, mert annak a legfelhasználóbarátabb a felülete, abban mondjuk igaza van, hogy soha nem foglalkoztam linuxal és nem most szeretném elkezdeni, lehet hogy tényleg egy kiforrottabb rendszer lenne nekem a megfelelőbb.

Syonogy-t nézve egy 4 tálcás gép 120-130 ezer környéke, két darab 2 tálcás pedig 90 környékén kijönne.

Mi a véleményetek?

(#18143) krealon válasza Rruuer (#18141) üzenetére


krealon
veterán

"valaki tudna mondani egy nast amit csak webserrverre használnék? ami bírja is"

Birja is: HP Microserver Gen8 + Ubuntu server + megfizetsz egy rendszergazdat, aki telepiti es karbantartja.

1-2 Statikus oldal kiszolgalasara akar egy ZyXEL NSA-310-es is eleg.
Egy LAMP (Linux + Apache webserver + MySQL szerver + PHP) kiszolgalasara mar valami PC (x86) alapu dolgot erdemes valasztani.

(#18144) Hyena válasza Zlcsi (#18142) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert egy rendes valaszhoz jobban fel kellene terkepezni az igenyeket, nem csak az ar alapjan dont az ember.

A synology hazankban nagyon elterjedt (nem utolso sorban a xpenology miatt) , de erdemes szetnezni a qnap es az asustor hazatajan is.
Egyebkent nyilvan nem azonos kategoriaju (vagy regebbi mindel...) a 2 rackes nas amit ajanlott neked a 4 rackes helyett mert azonos kategoriajubol nem tudnal kettot olcsobban venni mint egy negyest.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#18145) Zlcsi válasza Hyena (#18144) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Gondoltam, hogy túl szép lenne a dolog.

Miket kell összeszedni, hogy tudjál / tudjatok segíteni?

Legfontosabb szempont, hogy a családi fényképek "biztonságban" legyenek, mert tavaly, egy hdd halál miatt elég sok fénykép elveszett.

Ezen kívül jó lenne egy központi tárhely, és nem minden gépben 1-2 hdd teli filmmel sorozattal.

Jelenleg 3 pc-nk és 4 notebook van itthon (sokan vagyunk :) )

Van egy 4k monitor de nem feltétlenül fontos, hogy 4k-ban tudjon streamelni, de ha tud nem hátrány.

Elég lassú netünk, van úgyhogy lehessen torrentezni vele, de lekorlátozva, hogy ha valamelyik gyerek elindít valamit ne vegye el az egész sávszéllességet.

Ezek a legfontosabb igények:)

Úgy gondoltam, hogy megveszem a 4 hdd-t ahogy pénzem van (jelenleg 2 van meg), és utána a NAS-t

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18146) taip válasza Zlcsi (#18145) üzenetére


taip
senior tag

Minek 4 lemezes? Ha azért duplázod, hogy legyen redundáns mentés, elég a 2 is.
Ezen kívül nem is értem, mire lenne jó 2 db 2 lemezes NAS, de lehet, hogy csak nekem nem jó a képzelőerőm. :)
Plusz ha anyagilag számít, hogy 2 vagy 4 HDD-t veszel, akkor én nem a 100 ezres kategóriában nézelődnék NAS téren, hanem a 40 ezresben...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#18147) Zlcsi válasza taip (#18146) üzenetére


Zlcsi
senior tag

tár hely miatt szeretnék 4 lemezest, 4 db 3terrás hdd-vel jó időre megszűnik a tárhely probléma.

szerk:
egyébként még az lett volna a ráció a két nasban, hogy az egyiken csak "nagy" biztonságot igénylő pótolhatatlanan dolgok vannak. RAID 1-gyel mondjuk

a másikon meg filmek és egyéb pótolható dolgok raid 0-ban

vagy valahogy így...

nem csináltam még ilyen lehet, hogy rosszul gondolom

[ Szerkesztve ]

(#18148) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Megrendeltem a NAS326-ot, majd megírom, milyen a használata. :)

(#18149) taip válasza Zlcsi (#18147) üzenetére


taip
senior tag

Nekem sincs erről tapasztalatom, de szerintem egy 4 lemezes NAS-on belül is megoldható, hogy 2 lemez RAID1-ben legyen a biztonság miatt, a másik kettő pedig nem lenne tükrözve, így lenne összesen 9 TB helyed a 4db 3 TB-s vinyót feltételezve.
De majd kijavítanak ha nem így van. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#18150) Zlcsi válasza taip (#18149) üzenetére


Zlcsi
senior tag

és akkor ehhez melyik nas-t kéne megvenni ?

remélem valami szaki kiokosít :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.