Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) plejik válasza fogtunder (#19000) üzenetére


plejik
addikt

Utána nézek nekik. Lehet tényleg jobban járnánk egy ilyen kis szerverrel. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19002) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Nem találtam konkrétan nas problémával foglalkozó topikot, ezért itt lenne egy kérdésem:
Kaptam egy D-Link 320-as nast, és annyi a gond vele, hogy se a setup wizard nem látja, se pedig a router felületén nem látom. Bekapcsol, világít a power led, jelzi, hogy van benne 1 hdd, de valamiért nincs hálózati kapcsolat. Lehet, hogy tönkre ment benne valami? Mármint a panelon? Vagy csak valami beállítási probléma?
Előre is köszönöm a segítségeket!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19003) Multibit válasza J0shu4M1ll3r (#19002) üzenetére


Multibit
veterán

(#19004) J0shu4M1ll3r válasza Multibit (#19003) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Bocsánat, a kapkodásom eredménye.
Köszönöm! :R

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#19005) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok! Egy kisebb irodába keresek NAS megoldásokat. 7 laptop és a 2 pc-t kell kiszolgálni. Irodai adattárolásra (office file-ok, képek, vidoók is!), közös meghajtónak tárhelynek. Lehet 2 vagy 4 lemezes is. Irodában mindenkinek a Synology megoldásai ismerősek. De ár/értékben jobb megoldások is lehetnek. Keret max.100 ezer forint. Köszönjük! :)

(#19006) Essejó válasza BossBoss (#19005) üzenetére


Essejó
veterán

Már a HDD ára is belefoglaltatik ebben a 100K Forintban?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19007) BossBoss válasza Essejó (#19006) üzenetére


BossBoss
őstag

Nem. HDD nélkül ennyi. Kicsit most nézegettem. Syno RS217 és DS416 lenne szimpi de főnök meghúzta a határt. Mi a különbség DS216 216play között? A sima is tud felhő szolgáltatókat kezelni? honlapjuk nem írja, csak a 216play-re. Kicsit még zavaros pár dolog. :DDD

(#19008) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Hasonlóan a korábbi hozzászóláshoz 6-8 fős kis irodának keresnék eszközt elsősorban fileszerver céljából. 2 lemez lenne benne elhelyezve Raid1-ben. Jó lenne ha létre lehetne hozni vele VPN hálózatot illetve kivülről is elérhető lenne. Itt jó lenne ha ezen felhasználó elérhetősége 1 vagy 2 könyvtárra vonatkozna. Esetleg e-mail szerver sem lenne rossz, de ebben még nem vagyok biztos mekkora létjogosultsága lenne. A keret 60e forint lenne merevlemez nélkül. Terhelve nagyjából egyenletesen elosztva lenne, nem mindeni egyszerre szeretne hozzáférni.
Amit néztem:
Zyxel NAS520 jelenleg edigitalnál elég jó áron elérhető
Synology DS216J
Illetve a fórumban is felmerülő HP Gen8 szerver.

A Synology-nak lehet-e olyan képessége amely külön kiegészítő elem telepítésével a Zyxel-nál nem elérhető?
Ti mit javasoltok? Leírás alapján úgy gondolom képes lennék a HP szerverre a megfelelő program telepítésére, úgy érzem ez hosszabb távon nagyobb rugalmasságot engedne. Ebben az esetben elég lenne az alap 4GB memória vagy annak bővítése lenne célszerű?

(#19009) Patice válasza hl225 (#19008) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha az OP rendszer felrakása nem gond, akkor én inkább a HP Gen8-ra szavaznék ebből a keretből. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19010) fogtunder válasza BossBoss (#19007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább az SoC a különbség, esetleg néhány port különbség van a 216 és a 216Play között. ha nem lesz torrent, csak file tárolás, elég lesz a 216 is ennyi klienshez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19011) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

A Zyxel NAS326-om egyik percről a másikra megadta magát. Nem tudom se asztaliról se TV-ről elérni. Indítás után pár percig elérhető az admin, illetve a TV is látja, de aztán megszakad a kapcsolat és se kép se hang. A ledek világítanak, hogy be van kapcsolva és a HDD1 is aktív, de semmi.
Valami tipp?

Vagy hova kellene ezt a kérdést feltenni?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19012) Nemt0m12


Nemt0m12
tag

Sziasztok.
Tervezek venni egy zyxel nas540-et.
Kérdésem akinek van hasonló kategóriás nasja megtudná mondani , hogy transmission esetén kb mekkora letöltési sebességre képes?

(#19013) krealon válasza PowerBuldog (#19011) üzenetére


krealon
veterán

"Zyxel NAS326 [...] megszakad a kapcsolat és se kép se hang."

A NAS325 az NSA325-v2 tovabbfejlesztett valtozata (viszont szoftveresen gyakorlatilag nincs kulonbseg), igy az NSA325-v2-es topik ajanlott a vele kapcsolatos problemak kitargyalasara.

(#19014) fogtunder válasza Nemt0m12 (#19012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mekkora neted van? mivel a 325V2 tudott 18MBs körül, gondolom ennek is tudnia kellene ennyit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19015) Nemt0m12 válasza fogtunder (#19014) üzenetére


Nemt0m12
tag

500/200as Digi de természetesen nem akarom teljesen kihasználni egy 10-12 mega boven elég de akkor ezt tudni fogja bőségesen.

(#19016) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Otthonra 4 lemezes NAS-t vennék 4 db 4 TB-s WD RED wincsivel, RAID 5-be hasnzálnám, vagy amit javasoltok, lényeg, hogy 1 lemez kiesését a NAS viselje.
Nagy mennyiségbe inkább filmeket tárolnék rajt (annak elvesztése kevésbé fáj, de mégis kényelmesebb, ha nem veszik el. E mellett lennének családi képek stb, az már sokkal fájdalmasabb lenne. Ezért arra is gondoltam hogy a képeket össze szinkronizálnám egy asztali PC-vel is, így végül is növelve azok megbízhatóságát.

NAS-on futtatnék torrent klienset is.
1 smart TV-t és 1 médialejátszós projektort szolgálna ki nagyobb üzemben, e-mellet pár laptop és egy PC kapcsolódna hozzá (bár elhanyagolható forgalommal), illetve a családi mobil telefonokat szinkronizálnám össze vele (fénykép letöltés).
A legnagyobb felhasználója a média lejátszós projektor, ezért az és a SMART Tv kábelen csatlakozna egy routeren keresztül hozzá.
Könnyű kezelésű és jól menedzselhetőt szeretnék

Kérdések a fentiek figyelembe vételével?
1. Mit ajánlotok?
2. Vegyek-e hozzá szünetmentest?
3. Ha igen milyen típust? (olyan érdekelne amit be tudok állítani, hogy 2 perc áramszünet felett kapcsolja le a NAS-t (más nem menne róla, max a Router még).

Eddig ezeket néztem:
- ZYXEL NAS542 52 eFt
- QNAP TS-431 78 eFt
- SYNOLOGY DiskStation DS416J 98 eFt
- QNAP TS-451 128 eFt
- SYNOLOGY DiskStation DS416 129 eFt

Várom tanácsaitok:
Papp Z.

(#19017) fogtunder válasza pappzo (#19016) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szia,

nem egyszerű ügy, szerintem ezek közül egyik se nagyon ér annyit, amennyibe kerül. talán még a ZyXelért kifizetném az árát, de a TS-431-et és a DS416j-t biztosan hanyagolnám, nagyon gyenge bennük a hardver ennyi pénzért. ha van rá ennyid, akkor már érdemes egy DS416 Playt venni, nem sokkal több, mint a sima 416, viszont sokkal erősebb.

vagy vehetsz egy HP Microszervert, ami ugyan valamivel többet fog fogyasztani, de 55 körül már kapsz, és az összes fenti eszközt körberöhögi. ebben az esetben neked kell felrakni rá oprendszert, de ha tudsz angolul és google-t használni, akkor ez max 2-3 óra pluszt jelent egy dobozos NAS beüzemeléséhez képest.

média kollekcióra szerintem a RAID-5 overkill, ha az épített verzió mellet döntesz, akkor rakhatsz fel OMV-t, a Union File System pluginnel egyként tudod láttatni a különböző köteteken lévő megosztásokat, nem kell keresgélni, a pótolhatatlan adatokat pedig egy időzített jobbal tudod a HDD-ken duplikálni, vagy akár mindegyikre is kimásoltathatod. ha mindenképpen az egészet hubatűrőre szeretnéd, akkor mehet mellé még egy Snapraid, akkor egy lemez kiesést tűrni fog, viszont nem lesz tömböd, ami össze tudna omlani, a legeslegrosszabb esetben is csak annak a lemeznek a tartalmát bukod, ami meghal.

családi képek mentésére én valamilyen felhő alapú backupot ajánlok a lokális helyett, mert ha betörnek és visznek mindent, vagy tűz van, vagy jön Godzilla, akkor is meglesznek a dolgaid, vissza tudod nyerni őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19018) pappzo válasza fogtunder (#19017) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Köszi ezt az infót is, esetleg valami link amit ajánlottál?

Azonban a többi kérdésre is várom a választ, illetve ha nem épített NAS-t akarok, akkor melyik miért.

(#19019) fogtunder válasza pappzo (#19018) üzenetére


fogtunder
nagyúr

írtam, ha nem épített, akkor vagy a ZyXel, mert olcsó és ha nem akarsz transzkódolással bohóckodni, akkor elég lesz, vagy a Syno DS216Play, az elég sokáig ki fog szolgálni, Intel chipsetre épül, jobban bírja a terhelést.

a szüntementesnek van saját topikja, én nem értek hozzá.

nem igazán értem, hogy pontosan milyen linket kértél, itt a Gen 8 Mikroszerver.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19020) Hyena válasza fogtunder (#19019) üzenetére


Hyena
senior tag

vagy itt olcsobban...
http://www.hpshop.hu/?sku=819185-421

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19021) fogtunder válasza Hyena (#19020) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, igazából csak bedobtam az első találatot, nem szofisztikáltam túl a dolgot :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19022) pappzo válasza fogtunder (#19019) üzenetére


pappzo
csendes tag

Igen ilyesmi linket amit adtál ,mert fogalmam sem volt mi ez stb.
A DS216 nekem nem jó mert 4 lemezest szeretnék.

Szünetmentesre meg csak esetleg tapasztalatot aki használ hozzá, hogy milyet, amit ha rádugok és érzi a betáp vesztést a NAS-t is képes lekapcsolni. Illetve, hogy egyáltalán érdemes-e.

Erről a szerverről, vagy a telepítésről stb-ről van saját topik, vagy lehetőleg magyar nyelvű valami oldal ahol leírják mit és hogy?
Windows telepítés nem gond, de utána teljesen passz.
A fogyasztás nem releváns (kedvezményes villany), inkább a könnyű és egyszerű kezelhetőség és hogy a médialejtászó és a TV gond nélkül lássa.

(#19023) Hyena válasza fogtunder (#19021) üzenetére


Hyena
senior tag

Tudom, nem is kotekedeskent mondom es latom tenyleg probalsz segiteni mindenkinek.
Ha regebben nem vettem volna egy gen8 nast akkor ilyen aron biztos elcsabulnek most :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19024) fogtunder válasza pappzo (#19022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az eredeti válaszomban amúgy nem is azt írtam, hanem a 416 Playt, itt is arra gondoltam.

Openmediavault topik van, összefoglalót olvasd át légyszi, ott megtalálod, illetve van pár szó erről az egészről. Windows nem kell. Gen 8 topik is van, de az a telepítés szempontjából irreleváns. leírások inkább angolul vannak, de semmi ördöngősség nincs benne, image file letölt, bootolható pendrive elkészít, grafikus felületen lefut a telepítés, aztán be kell állítani.

UPS témában továbbra is azt mondom, hogy a saját topikjában kérdezősködj, nem cseszegetni akarlak, hanem segíteni, hogy választ kapja arra, amit kérdezel. én nem használok amúgy, 5 év alatt volt jópár áramszünet, lement a megszakító, soha nem vesztettem adatot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19025) MaCS_70 válasza Hyena (#19023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez tényleg baromi jó ár, van is csábító ereje -- számomra azonban változatlanul az a nagy kérdés, hogy mennyire küldhető el aludni mondjuk egy OMV-tal. Amikor jó egy éve próbálkoztam ilyesmivel, tárlemezek nélkül havi 2000 Ft fölött volt a fogyasztása, ami már nem elhanyagolható összeg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19026) Hyena válasza MaCS_70 (#19025) üzenetére


Hyena
senior tag

Sajnos az OMV-t nemigen ismerem xpenology van rajta, de ma mar csak egy masik nas backupjanak van hasznalva. Es valoban tobbet fogyaszt min pl az Asustor nasom...
Viszont ar/teljesitmeny teren nagyon jo.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19027) lajos75 válasza MaCS_70 (#19025) üzenetére


lajos75
senior tag

"tárlemezek nélkül havi 2000 Ft fölött volt a fogyasztása"

Ez hogyan jött ki neked :F

~75W folyamatos fogyasztással jönne ki a havi ~2000Ft

[ Szerkesztve ]

(#19029) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Egy kis irodába keresek NAS megoldást, 3 PC-t kellene kiszolgálnia, 90%-ban office fájlok és képek lennének az adattípusok. Ami fontos lenne:
- 2 lemezhely, a 2. lemez az 1. backup-jaként működjön
- kizárólag a privát felhő funkciója lenne kihasználva, tehát pl. az olyan multimédiás képességek mint a videólejátszás nem szempont
- megbízható, jól kezelhető szoftver
- minél kedvezőbb ár.
Elsőre egy Synology DS216se-t néztem ki.

sweetlou6.wordpress.com

(#19030) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

En is elgondolkodtam egy akcios Zyxel nas520-as beszerzesen. Otthonra kene, biztonsagi menteseknek es media szervernek. Esetleg torrent. Erre a celra ha jol sejtem megfelel. Hasonlo arban nem talaltam masikat.

2db hdd-vel hasznalnam, amiket igy gondoltam felosztani:
Mindket meghajto 2 reszre lenne particionalva (egy nagyobb es egy kisebb). Az 1-1 kis particio lenne raid1-ben adatmentesnek, a masik kettovel nem csinalnek semmit, azokat hasznalnam a media tarolasara.
Megoldhato ez igy?

Koszi elore is.

Udv.

(#19031) MaCS_70 válasza tPedro_ (#19030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miben látod jobb vételnek az 520-ast a 326-osnál?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19032) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Én beneveztem egy HP Gen 8 microserverre, két db 2tb lemezzel. Terv szerint xpenology lesz rajta, a fenti ajánlások szerint 110k körül ennél nincs jobb... meglátjuk :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#19033) fogtunder válasza MaCS_70 (#19031) üzenetére


fogtunder
nagyúr

1GB RAM vs 512MB, jól tud az jönni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19034) MaCS_70 válasza fogtunder (#19033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez valóban meggyőző érv.

30e forintért meg különösen!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19035) fogtunder válasza MaCS_70 (#19034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

normál áron én se nagyon ajánlanám, mert túl sok plusz nincs benne, de gondolom ki akarják szórni ezt a szériát és 30K-ért elég jó vétel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19036) k-dani válasza tPedro_ (#19030) üzenetére


k-dani
csendes tag

2db hdd-vel hasznalnam, amiket igy gondoltam felosztani:
Mindket meghajto 2 reszre lenne particionalva (egy nagyobb es egy kisebb).

Még nincs semmilyen NAS-om, de én is nézegetem ezt a típust, és engem is érdekel ez a kérdés.

Lehet ezzel egyáltalán ilyet csinálni? Mert a dokumentációját olvasva, egy lemezen vagy egy kötetet lehet létrehozni, vagy egy disk groupot. Ha jól értelmezem, mindkettő kitölti a lemez(ek) teljes területét. És mindkettőnek kapásból meg kell mondani, hogy milyen RAID tipus legyen. A különbség, hogy a disk groupon lehet utána több kötetet létrehozni, de ezek mind ugyanolyan (RAID) típusúak lesznek.
Jól értettem a dokumentációt?
Vagy esetleg lehet játszani eltérő méretű lemezekkel, és a RAID1-nek fel nem használható többlet területen lehet létrehozni új kötetet?

(#19037) Kronk válasza MaCS_70 (#19034) üzenetére


Kronk
őstag

Kérdés, hogy miért csak 2 év garit adnak rá, amikor mindenhol máshol 3évet írnak, elírás lehet, vagy valami trükk van a dologban :)

http://totesz.myminicity.com/

(#19038) fogtunder válasza k-dani (#19036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem létfontosságú, minden percben változó adatokkal dolgozol, akkor felesleges a RAID-1, meg a partícionálás. tudtommal ilyet csak a D-Linkek tudnak, de ezért biztos, hogy nem vennék azt.

az egyik köteten tárolod az adatokat, amiket duplikálni akarsz, a másikra létrehozol egy mappát, ahová rsync jobokkal lehet időzített inkrementál mentést csinálni arról, aminek duplán kell meglennie és beállítod igény szerint a frekvenciáját. nekem is így van, 12 óránként lefut, megvannak duplán a fontos dolgaim (illetve triplán, mert felhőbe is felmegy) és nincs felezve a tárhelyem.

(#19037) Kronk: fura, az ED csak hivatalos forrásból vásárol, amennyire tudom, szóval nem kellene, hogy eltérés legyen. én mondjuk simán bevállalnám két év garival is ennyiért.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19039) k-dani válasza fogtunder (#19038) üzenetére


k-dani
csendes tag

ha nem létfontosságú, minden percben változó adatokkal dolgozol, akkor felesleges a RAID-1, meg a partícionálás.

Én csak válaszolni próbáltam a kollégának, aki érdeklődött, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni. És én úgy láttam (0 NAS tapasztalattal), hogy az ő felvetését nem is lehet megcsinálni. De ebben tévedhetek is.

Egyébként kb. osztom a véleményed, hogy felesleges ilyet csinálni. Sőt, én még a NAS-on belüli adatduplikálást is feleslegesnek érzem.
Még nem állt teljesen össze a kép, hogy hogyan használnám, de valami ilyesmi jár a fejemben, ha már itt tartunk:
Az adataim egy része (dokumentumok, családi képek) lenne a számítógép helyi merevlemezén, valamilyen módon szinkronizálva a NAS-sal. Ezeket vagy felhőben, vagy másik helyen levő NAS-ba menteném időszakosan (nem szinkronizálni, mert fájlhibát, véletlen törlést nem szeretnék propagálni és véglegesíteni mindenhol). Elképzelhető, hogy nincs is szükség, hogy a helyi merevlemezen meglegyenek, lehetne használni talán a NAS megosztásáról is, de talán jobb, ha a hálózat valamilyen hibája után is elérhetőek maradnak az adataim.
Az adatok másik része, mint például filmek és zenék, amik nem kritikusak, és nem is biztos, hogy a számítógépen gyakran babrálom őket, meg csak a NAS-on lennének. Ezeket úgyis valamilyen multimédiás lejátszó fogja majd használni (Smart TV, Raspberry, kínai Amlogicos lejátszó stb.).
És valami módszeren gondolkodnék, hogy az adatokat távolról is elérjem, például a munkahelyemen. Erre egy VPN-t látok alkalmasnak.

(#19040) fogtunder válasza k-dani (#19039) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, bocs, nem kicsit vagyok fáradt mostanában, valóban neki kellett volna válaszolni :)

nekem ~60GB adatom van, amit duplikálok NAS-on belül, tárhely igénye nincs sok, akkor meg miért ne legyen róla másolat? ha meghal a fő HDD, legalább ennek a letöltögetésével már nem kell szarozni. és nekem ezek nincsenek meg egyik kliens gépen sem, otthon minend média jellegű tartalmat csak a NAS-on tartunk, onnan nézzük. mivel nincs élő szinkron, ha saját hibából rontok el valamit, akkor van időm a következő alkalomig kitisztázni, szóval ez szertintem nem gond, adat degradációba én az elmúlt 6 évben, mióta NAS-t használok, még nem futottam bele.

távoli elérésre én a QNAP gyári dolgait használom, myqnapcloud és a mobilos appok, a VPN nekem nem jó megoldás, mert akkor a belső hálóról csatlakozok le, ami sokkal jobban fáj, inkább böngészőn keresztül intézem a dolgokat. arra a pár alkalomra, mikor kell, teljesen használható a felület, filmet nézni meg úgysincs bent időm (de ha lenne, akkor Plex böngésző ablakból) :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19041) tPedro_


tPedro_
őstag

Koszi a valaszokat, akkor a particios megoldast elfelejtem, jo lesz a sima mentes is.

(Visszaterve a 326-ra, azt igazsag szerint nem is neztem, mas markak kozott kerestem az 520-ashoz hasonlot.)

(#19037) Kronk: en mindenhol 2 ev garival latom csak (szerk.: 1 boltnal talaltam csak 3 evet)

[ Szerkesztve ]

(#19042) Kronk válasza tPedro_ (#19041) üzenetére


Kronk
őstag

Lehet akkor ezen a két helyen írják rosszul, többet nem néztem

[link]
[link]

http://totesz.myminicity.com/

(#19043) Multibit válasza Kronk (#19042) üzenetére


Multibit
veterán

Nem biztos, hogy rosszul írják. A bolt adhat rá több garanciát. Seagate NAS HDD-ket vettem az Ipontól 5 év garival.

(#19044) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy Zyxel 310 kiváltására kellene egy kicsit komolyabb 2 merevlemezes NAS. Egy irodában 5 gép napi biztonsági mentését bíznám rá egy 100-as hálón. A napi mozgatott adatmennyiség maximum 3GB lenne. Fontos, hogy halk legyen és cserélhető legyen a venti. Mi most a legjobb opció ezekre az igényekre? 2x 1TB WD RED menne bele.

(#19045) HyoRemix


HyoRemix
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha butaságot kérdeznék, igen csak nem vagyok hozzáértő, és eléggé bizonytalan is vagyok.
Vennék egy NAS-t, főleg torrentezés céljából, feltöltésre, sok torrent kép futtatáshoz. Ami most ugye akciós az a Zyxel 520 darabja.

A Transmission ami rajta van, normális kliens, vagy azért gagyibb fajta?
Mennyire használható ez a NAS torrentezésre? Pár száz file töltéséről beszélnék itt, legalább 2-300. Nem tudom, hogy a software támogatja-e, illetve a hardware bírja-e rendesen?!
Másra nem fogom nagyon használni, max néha én érnék el róla dolgokat távolról, de inkább a torrent a fő profil, ahhoz megfelelő ez, esetleg mást ajánlanátok?!

Köszi előre is!

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#19046) krealon válasza HyoRemix (#19045) üzenetére


krealon
veterán

"Vennék egy NAS-t, főleg torrentezés céljából, feltöltésre, sok torrent kép futtatáshoz. Ami most ugye akciós az a Zyxel 520 darabja."

A mostani 30k-s ara, ar/ertek bajnokka tette.

"A Transmission ami rajta van, normális kliens, vagy azért gagyibb fajta?"

Normalis, megbizhato.

"Mennyire használható ez a NAS torrentezésre? Pár száz file töltéséről beszélnék itt, legalább 2-300. Nem tudom, hogy a software támogatja-e, illetve a hardware bírja-e rendesen?!"

100 Mbps-nel lassab netkapcsolatot tele tud tolteni (persze nem egyszerre mindket iranyba, mert arra egy rendes PC kell).
Nem a megosztott fajlok vagy seed-elt torrentek szama a lenyeges, hanem a parhuzamos kapcsolatok szama.
Ezt az erteket (max connections) 100-200 -nal nagyobbra altalaban nem erdemes allitani, mert kulonben csak a router-edet terheled tul.

(#19047) HyoRemix válasza krealon (#19046) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

"100 Mbps-nel lassab netkapcsolatot tele tud tolteni (persze nem egyszerre mindket iranyba, mert arra egy rendes PC kell).
Nem a megosztott fajlok vagy seed-elt torrentek szama a lenyeges, hanem a parhuzamos kapcsolatok szama.
Ezt az erteket (max connections) 100-200 -nal nagyobbra altalaban nem erdemes allitani, mert kulonben csak a router-edet terheled tul
."

Szerencsére Digis vagyok, 100as vonallal, de még azt sem használnám ki igazán. Általában olyan 100-150kb/s-re állítom a feltöltést.
A letöltés sem gond, azt is inkább gépen oldom meg.
Ami számomra fontos az a feltöltendő file-ok száma, akár kicsi torrent, akár nagy, ez vegyes, csak a seed megy inkább. Emiatt tam, hogy pár száz torrent file a cél, amit eddig pc-n is megoldottam, azt szeretném tovább nyomatni a NAS-sal.
A leírtak alapján azt gondolom, hogy akkor működnie kellene ugye?!

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#19048) denko válasza HyoRemix (#19047) üzenetére


denko
senior tag

Jónak kell lennije. Vigyed :K

(#19049) fogtunder válasza krealon (#19046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezt az erteket (max connections) 100-200 -nal nagyobbra altalaban nem erdemes allitani, mert kulonben csak a router-edet terheled tul.

ez nekem tök új infó, hogy a router is terhelődik ilyenkor, nálam sose volt belőle gond, most is 1000 van beállítva. a NAS néha kiakad kicsit, mikor valami nagyon népszerű cucc kezd el 17MBps környékén jönni, de a router még nem panaszkodott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19050) Multibit válasza fogtunder (#19049) üzenetére


Multibit
veterán

Routere válogatja. Nekem is 1000 van beállítva, de a routerem meg sem érzi, ha nagyobb sebességgel töltök le. Viszont nem minden router rendelkezik két magos ARM procival.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.