Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) shteer válasza drmotto (#5998) üzenetére


shteer
titán

nekem ugyan LG tv-m és NSA210 van, de semmi gond a hálózati lejátszással. a legújabb fw-ekben ráadásul állítólag nagyot javítottak a dlna-n is.

..szerintem jónak tűnik

(#6002) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Ma rendeltem egy D-Link DNS-320L készüléket. Egy Popcorn Hour A-210-el játszanám le róla a filmeket, remélem nem lesz kompatibilitási probléma...
2 darab 2 TB-os HDD-t tervezek beleszerelni, különböző márkájúak, remélem nem finnyás a merevlemezre az eszköz. Nyomtatót is rákötném USB-n keresztül, bár visszább azt olvastam, nem mindenkiét szerette...

[ Szerkesztve ]

(#6003) sityak válasza drmotto (#6000) üzenetére


sityak
tag

a 320-as meg nem fog kiszolgálni egy nagyobb filmet, arra számíts
annak olyan 12-15MB/s körül van a hálózati teljesítőképessége
ha esetleg még csinál is valamit a háttérben, akkor ott kemény szentségelések lesznek egy-egy filmnézés közben

Üdv

http://legipanorama.hu

(#6004) drmotto válasza sityak (#6003) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ez lényeges infó!
Akkor a jelek szerint marad a Zyxel.

(#6005) dani3l válasza sityak (#6003) üzenetére


dani3l
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#6006) zzola válasza zzola (#6002) üzenetére


zzola
félisten

ZyXel NSA320-ban ~500MB memória van, lehet emiatt már érdemesebb lenne a D-Link 320L helyett ezt választani?

(#6007) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy 2 lemezes NAS-ban csak 1 vinyót használok, és csak a későbbiekben bővítem csak ki 2 lemezessé, akkor 1. lemezt is formázza?

Tehát készítenem kell az 1. lemezről egy másolatot?

(#6008) dani3l válasza Thomas16 (#6007) üzenetére


dani3l
őstag

Nem, hacsak nem akarod egybefüzni a lemezeket (raid0/raid1/jbod). Ha külön kötetkent megfelel, akkor nyugodtan beteheted anelkül, hogy formazni kellene az elsöt, en is igy csinaltam.

[ Szerkesztve ]

(#6009) zzola válasza zzola (#6006) üzenetére


zzola
félisten

Lemondtam a D-Linket, helyette ZyXel NSA320 lesz, jobb a hardver és csak 5k a különbség...

(#6010) winfier


winfier
senior tag

Sziasztok!
Újra előjött nálam ez a NAS téma. :)
Nekem leginkább csak film (mkv, BD iso és társaik) és egyéb média tartalmak tárolásra és lejátszására kéne az eszköz.
2x2TB HDD menne majd bele, Raid 0-ban.
Ez az egész szösszenet egy Dune HD TV-303D -hez csatlakozna.

Itt jön nálam a képbe 2 versenyző.
- Synology DS212J (személyes kedvenc, fórum olvasása alapján)
- Zyxel NSA325 (Egész jókat olvastam róla)

durván 10-15K a különbség a két NAS között. Megérné nekem a Synology ezt az összeget, vagy teljesen kielégíteni az igényemet a Zyxel is?

Köszönöm :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6011) BaLee válasza winfier (#6010) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Pénzkidobás erre ilyen drága NAS szerintem. Egy D-Link DNS-320L is bőven elég és fele áron megvan a Synologyhoz képest, viszonylag halk is és jól néz ki ha szem előtt van.

(#6012) Elemental válasza winfier (#6010) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 212j van, kábellel összekötött wd tv live-val viszi akadás mentesen a bd50-et. Zyxelről nincs tapasztalatom.

Viszont a raid 0-ról mindenképpen lebeszéllek. Nem gyorsít semmit, de cserébe fölöslegesen főnek a vinyók :)

Ha syno mellet döntesz itt is nézz körül.

(#6011) BaLee
Nem biztos az.

[ Szerkesztve ]

(#6013) dani3l válasza winfier (#6010) üzenetére


dani3l
őstag

Ugyan azt tudom irni, mint noklika, DS212J jo valasztas, de az NSA325-tel sem jarsz rosszul, ha kicsit olcsobban akarsz kijönni belöle.
BaLee-val is egyetertek annyiban, hogy ha csak erre kell, nem biztos, hogy megeri a Synology, vagy fogalmazzunk inkabb ugy, hogy erre van olcsobb alternativa is.. Ellenben a D-Linkre en nem voksolnek.

Es a raid0-t mindenkeppen felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#6014) maxsoft válasza winfier (#6010) üzenetére


maxsoft
tag

Csatlakozok.
Szerintem is fölösleges a Syno, sőt 325-ös is erre a célra.
Ide elég a zyxel 320 is.
Az is simán viszi a BD50 -et, már ha nem DLNA-n akarod, mert az más téma.
A Dlink szerintem se jó választás.

(#6015) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Miért nem jó választás a Dlink?
A panasonic tv-m is látja médiaszerverként, a popcorn médialejátszóm meg NFS szerverként látja rajt a megosztásokat és játszik róla mindent akadásmentesen.

Alig egy hónapja vettem nekem szinte mindenki a Dlinket ajánlotta ebben az árkategóriában.

(#6016) winfier


winfier
senior tag

#6012 noklika
Nem gyorsítás végett használnám a raid 0-t, hanem, hogy minden egyes filmet, és egyéb tartalmakat egyben lássam. Ne keljen most gondolkodnom, hogy melyik HDD-n is van az éppen keresett tartalom. Meg látványban is szebb, jobb ütősebb ha egyben látom mondjuk a filmeket. 60,80+ kategóriánként. (Szerintem) :)

#6013 dani3l
Mi lenne a baj a raid 0-val?

:R

#6014 maxsoft
Köszi a tippet. ;) Meglesem ezt a zyxel 320-t.
Nem gondolkodtam DLNA-ban. Tudomásom szerint nem támogatja az mkv-t.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6017) shteer válasza winfier (#6016) üzenetére


shteer
titán

Nem gondolkodtam DLNA-ban. Tudomásom szerint nem támogatja az mkv-t.

azért az botrány lenne :) de ha nem dlna, akkor a dune mégis hogyan érné el a filmeket szerinted?

..szerintem jónak tűnik

(#6018) winfier válasza shteer (#6017) üzenetére


winfier
senior tag

Akkor nálam elég erős kép zavar áll fent. :DDD
Sajnos számomra teljesen új ez a NAS és médialejátszó összekötés.

Eddig egy WD TV HD Media Player használok. + 2TB külső ami teljesen csurig van. + egy 2,5" 320GB külső amin mindig hurcolássza vannak az újabb filmek. Ezt szeretném szépen igényesen megoldani. :)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6019) shteer válasza winfier (#6018) üzenetére


shteer
titán

gyakorlatilag annyi a különbség, hogy a NAS hálózaton keresztül szolgáltatja a médiatartalmat

..szerintem jónak tűnik

(#6020) BaLee válasza shteer (#6017) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

NFS-en keresztül simán eléri.
Ha az én Popcornom látja NFS-en gondolom egy Dune is...

(#6021) dani3l válasza shteer (#6017) üzenetére


dani3l
őstag

Peldaul NFS-en, vagy rosszabb esetben SAMBAN-n, de semmikepp sem DLNA-n, ha ma ott van egy ertelmes medialejatszo..
Ugy nezem az utobbi idöben egyre nagyobb a fogalomzavar e teren..

winfier: csak annyi a baj a raid0-val, hogy ha az egyik vinyod elhal, megy a kukaba az összes adatod, nem csak az azon tarolt. Ha mar tömbösiteni akarsz, akkor inkab jbod, onnan talan meg vissza tudod menteni a masik vinyorol az adatokat..
Btw nekem ugy van, hogy egyik vinyon a hd filmek, masikon minden mas. Annyi, hogy igy 2 mappa van beallitva a Duneon (vagyis tobb, mert tobb minden kulon van szedve, de ez mindegy..).

Egyebkent ami meglepett, ha mar DLNA, hogy ugye annak adott megosztott mappak kellenek (photo, video, stb..), megis mikor csinaltam egy uj megosztott mappat a nason a masik meghajtora a filmeknek, mas nevvel, utana az összes dlna-s eszközön belistazta az abban levö taralmat is a filmekhez..

[ Szerkesztve ]

(#6022) Elemental válasza winfier (#6016) üzenetére


Elemental
addikt

Csinálhatsz több megosztott mappát, és azokat mindet látod egyszerre.
Nekem 2 vinyó van. 2 külön kötet, de az tök mind1, hogy melyiken van a megosztott mappa.
Bár ha mindet egybe akarod ömleszteni az más. Nekem egyik vinyón van a Filmek mappa, a másikon a Természetfilm, Rajzfilm, Sorozat.

(#6023) winfier válasza dani3l (#6021) üzenetére


winfier
senior tag

A raid fogalmakkal tisztában vagyok. Vállalom a kockázatot. Azt hittem a nas oldalról lennének gondok.
Nekem minden film megvan a letöltött HDD-n, eredeti állapotában, ahogy megszereztem. Így a visszaállítással nem lenne probléma. ;]

Nálam most a 2TB HDD-n mappákban vannak kategorizálva a filmek (akció, háborús, horror stb...), amit saját kezűleg csináltam, döntöttel el milyen kategóriában legyen az adott film.
Ugyan ezt az elképzelést szeretném megoldani a NASsal is 2x2TB raid 0-val.
pl. Akció kategóriában látom az összes akció filmet ami becsléseim szerint 50+ film. Számomra a lényeg, hogy minden kategóriában lássam az összes kategóriában tatozó filmet.
Máshogyan is meglehet oldani ezt a dolgot :F

szerk:
noklika:

Valamennyire megpróbálom érzékeltetni mit szeretnék elérni. :DDD

Nálam pl. így fest a dolog a külső 2TB HDD-n
2 mappa indulásnál:
DVD, Xvid
HD

és ezeken belül a kategóriák. Akció thriller, Háborús, Horror, Kaland sci-fi, Mese, Sorozat, Vígjáték.
Ezeken belül vannak a saját magam által kategorizált filmek. pl. Star Trek --> Kaland sci-fi, Halálos fegyver részek --> Akció thriller

huh ez hosszú lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6024) dani3l válasza winfier (#6023) üzenetére


dani3l
őstag

Meg. Ha ugyis kulon mappakban tarolsz mindent, akkor lenyegeben tökmindegy, a medialejatszo szempontjabol, hogy azonos köteten vannak-e. Dune-on (is) hozza tudod adni a halozati könyvtarakat, mindjart a kezdökepernyön. Ott hozzaadogathatod külön-külön az akcio-, haborus-, törtenelmi, stb filmeket, mindegy az adott mappa hol van a nason. Medialejatszon igy ugyan ugy latsz mindent. De ha vallalod a raid0 kockazatait, akkor csinald azt, nem lebeszelni akarlak, csak szerintem fölösleges.. :)

(#6025) winfier válasza dani3l (#6024) üzenetére


winfier
senior tag

Akkor OK! :K Ha mind ez a kategorizálás működik így is, akkor dobom a raid-et. Nem lételemem a raid, csak azt hittem nem lehet ezt megoldani más módon. Mivel elég hiányos a nas, komolyabb médialejátszó tudásom ebben a témában.

Szerk.
Akkor teljesen mindegy, hogy a 2 HDD hogyan van bent a nassban? --> Mert a médialejátszó a 2 HDD-n lévő filmeket le tudja kategorizálni, és 1-ben látnám őket azonos kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6026) Patice válasza shteer (#6017) üzenetére


Patice
nagyúr

Dune-k Sambán, ill. NFS protokollal érik el a tartalmakat. A NAS-oknak ez alap szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6027) shteer válasza Patice (#6026) üzenetére


shteer
titán

mivel engem ez nem érintett, most néztem utána a dolgoknak. kösz.

..szerintem jónak tűnik

(#6028) maxsoft válasza winfier (#6025) üzenetére


maxsoft
tag

A RAID 0 amúgy is veszélyes, mivel ha elszáll bármelyik HDD akkor lőttek az összes adatnak.
Ezt inkább csak RAID 1 -el kombinálva szokás használni, de ahhoz már min. 4 lemezes kell. :)

A Kategorizálást nem oldja meg senki-semmi helyetted.
A NAS-on a 2 HDD -t két külön megosztás alatt érheted el.

Én samba -t használok 310 -essel és a WD TV simán viszi a HD filmeket, háttérben meg fut a transmission.
És nincs akadás.

(#6029) winfier válasza maxsoft (#6028) üzenetére


winfier
senior tag

Fentebb írtam, hogy ettől én tarok. Mivel megtalálható máshol a letöltött adat. Így bármikor visszatudok állítani mindent úgy ahogy akarok. Ezáltal a raid 1 számomra felesleges ebben a helyzetben.

Ha minden úgy szeretnék ahogy fentebb is taglaltam, akkor mindenképp a raid 0 számomra a nyerő.

A kis WD TV-mel nem lejátszási problémás vannak. :N Eddig minden mkv, BD iso ment rajta. (Mondjuk egy mókolt eminent fw van rajta. :DDD ) Csak sajnos nincsen rajta ethernet csatlakozó. :o Akkoriban nem engedhettem meg magamnak, meg nem is kellett a drágább változat + 10k -ért. (Meg ki gondolta, hogy ennyire elkap a gépszíj HD téren.)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6030) BaLee válasza BaLee (#6015) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ok szóval nem ajánljuk a D-linket de nem indokoljuk meg, hogy miért. Remek. :R

(#6031) zzola


zzola
félisten

Ma megérkezett a Zyxel NSA320, 2x2 TB HDD-vel használnám, a network lejátszó pedig egy Popcorn A210. Van valami beállítási javaslat NAS illetve Popcorn oldalon, amit feltétlen tudnom kelle, tanácsot elfogadok!
Köszi!

(#6032) Patice válasza zzola (#6031) üzenetére


Patice
nagyúr

Első körben talán annyit, hogy a routeredben (mert azért kell egy, hogy a két eszközt össze tudd kötni) adj fix IP-t a belső hálódon majd mind két eszköznek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6033) dani3l válasza winfier (#6025) üzenetére


dani3l
őstag

"Akkor teljesen mindegy, hogy a 2 HDD hogyan van bent a nassban? --> Mert a médialejátszó a 2 HDD-n lévő filmeket le tudja kategorizálni, és 1-ben látnám őket azonos kategóriában."

Azert nem teljesen. A medialejatszo nem fogja kategorizalni, sajnos a Duneoknak a jukebox az egyik hianyosasaga.. :(
Arra gondoltam, hogy az egyik meghajtora teszed mondjuk az akcio filmeket, a masikra meg a törtenelmi, vagy ahogy nagyjabol aranyosan el tudod osztani, es mivel ezeket külön mappaban tarolod, a medialejatszon külön külön adod meg a mappakat forrasnak. Es akkor ott a forras listaban szepen külön kategoriankent lesznek a filmek.
De azt nem tudod megcsinalni pl, hogy mind a ket meghajton lesz egy "akciofilm" mappa (nem is lehet azonos nevü..), amiknek a tartalmat a medialejatszon egy mappaban latod.

Remelem erthetö voltam igy.. :)

BaLee: En speciel azert nem ajanlottam, mert ugyan szemelyes tapasztalatom nincs vele, de velemenyek, hozzaszoloasok alapjan (nem csak itt, mas helyeken is) nem kifejezetten ajanlott. Ahogy altalaban a D-Link halozati eszközök, a routereket sem ajanljak, söt..
Ettöl függetlenül lehet valakinek semmi baja vele, de altalanossagban a Zyxelröl pl joval több pozitiv kritikat olvastam, Synologyt nem is emlitve ugyebar. Qnap-rol meg erdekes modon itt meg nem nagyon olvastam, pedig az is az ajanlottak között van, bar ahogy neztem, mikor az enyemet vette, azonos aron valamivel gyengebb hardvert adnak, mint a Syno es a szoftverük sem ennyire jo, szoval lehet ez az oka..
Netgear nasokrol sem sokat olvasni, pedig az kb a Zyxelek kategoriaja szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#6034) dani3l válasza zzola (#6031) üzenetére


dani3l
őstag

Ahogy Patice javasolta, elsö körben fix ip-ket, portokat beallitani. Konkretan medialejatszoval kapcsolatosan nagyvonalakban talan annyi, hogy az nfs szolgaltatast bekapcsolni, adott megosztott mappaknak amit el akarsz erni a lejatszoval az nfs jogosultsagokat beallitani, meg a medialejatszon hozzaadogatni a mappakat.

(#6035) winfier válasza dani3l (#6033) üzenetére


winfier
senior tag

Ahhhhhha :)) Nah így már sokkal jobban értem, átlátom a képet. :K

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6036) zzola


zzola
félisten

Köszi srácok a segítséget!

(#6037) BaLee válasza dani3l (#6033) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért meglepő amit írsz, mert én ahány helyen olvastam (itt is) pont hogy ajánlották a D-linket kategóriájában, a Zyxel NSA320-al együtt.

A synology meg a qnap már egy magasabb kategória ez tény, csak nem biztos, hogy mindenkinek szüksége van arra a pluszra amit nyújt, mert a feláruk is elég vaskos.

Nekem van vele személyes tapasztalatom és amit elterveztem vele arra mind tudom használni és ez nagy szó. Kivéve a nyomtatószerver képességét pedig az még jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#6038) runes


runes
csendes tag

Sziasztok!

Irodai hálózatba szeretnék file megosztásra és backup ra Nast venni.
6 gépes network egy hálózati nyomtatóval (kábel nincs csak wifi).
Kritérium:
2 HDD folyamatos tükrözésel
Maximum 50.000ft Bruttó
Megfelelő biztonság
Energia takarékosság előnyben.

(#6039) Patice válasza runes (#6038) üzenetére


Patice
nagyúr

A 4 kritériumodból csak 3 tud egyszerre teljesülni. :D :)) De komolyan.

Ha mindezt pláne megspékeled még vezeték nélküli hálózattal, akkor ne várj nagy sebességet majd, vagy ne nagy állományokat mentsetek wifivel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6040) zzola


zzola
félisten

Biztosan én vagyok a béna, de a Popcorn nem látja NSA320 tartalmát. NFS Servert látja a lejátszó, de szerinte nincs benne semmi. Valami jogosultsági probléma lehet?

(#6041) dani3l válasza zzola (#6040) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem erre elöbb kapsz valaszt a medialejatszos topikban.
Nekem Syno-Dune kombo van itthon, itt be kellett allitani a nason a megosztott mappaknal az nfs jogosultsagokat (külön van nfs jogosultsag menü a megosztott mappaknal, ott meg lehet adni, milyen ip-röl lehessen hozzaferni es milyen jogosultsagokat adsz hozza) valamint a medialejatszon külön hozzaadni az adott mappat uj forraskent ahol pedig a nas adatait kellett megadni.
De majdnem biztos, hogy nalad ugysem pont ugyan igy lesz, igy ennel bövebbet sajnos nem tudok mondani.

(#6042) zzola válasza dani3l (#6041) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.
Bár NAS-média lejátszó kombóm még nem volt, nem vagyok azért kezdő, de nem sikerült beállítanom. Popcornban is van lehetőség megadni ip címet, könyvtárat stb, de így sem tudtam belőni. Körbenézek ott is, köszi!

(#6043) zzola válasza zzola (#6042) üzenetére


zzola
félisten

Sikerült belőnöm, balf@sz voltam! :))

(#6044) sityak válasza runes (#6038) üzenetére


sityak
tag

ezt bármelyik tudja

http://legipanorama.hu

(#6045) zzola


zzola
félisten

Zyxel NSA320-ban eddig nem sok örömet lelek. Beletettem 2 torrentet, első éjjel le is fagyott, most meg megint nem látja a Popcorn... :W

(#6046) zzola válasza zzola (#6045) üzenetére


zzola
félisten

Zyxel NSA320-ban nincsen NFS settings? Popcorn A210 NFS server módban nem látja a NAS-t. Help!

(#6047) shteer válasza zzola (#6046) üzenetére


shteer
titán

programcsomagoknál telepítetted?

..szerintem jónak tűnik

(#6048) zzola válasza shteer (#6047) üzenetére


zzola
félisten

Igen.
Közben átmentem a Zyxel310-es fórumba, ezt nem szemetelném tele, köszi!

(#6049) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Segítséget szeretnék kérni hozzáértőtől, vagy aki tud olyan emberkét, aki ért a témához.
Buffalo LS-XHL NAS Firmware telepítési gondom lenne.
Eddig mindig ment a leírás alapján, azonban most elakadtam, Google nem segít, pedig a barátom :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6050) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Mivel a külső WD 1TB-os vinyóm haldoklik elérkezett az ideje egy normális NAS vásárlásának. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- felhasználás szerint főleg zene- és képfájlokat tárolnék a NAS-on, 2 db WD 2TB-os NAS vinyót tennék bele tükrözve. A FLAC zenéket a beépített DS Audio-val játszanám le egy HRT MS2 DAC-on keresztül közvetlenül a NAS-ba dugva. Kérdés, hogy ehhez elég a 212j, vagy érdemes a 213-mas Synology NAS-t venni?

- a Synology oldalán azt sulykolják, hogy csak hivatalos forgalmazótól érdemes venni a terméktámogatás miatt (ezek persze jóval drágábban adják). Tényleg ennyit számít, hogy hol veszem, vagy vehetem regisztrációs kártya nélkül más helyen, de olcsóbban?

Előre is köszi a választ!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.