Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Borisz76 válasza elite.cs11 (#29000) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló azon belül Médiaszerver.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29002) Patice válasza elite.cs11 (#28998) üzenetére


Patice
nagyúr

A TV-k DLNA-val tudnak kommunikálni egy NAS-sal, azaz a NAS-on futnia kell valamilyen DLNA kompatibilis szolgáltatásnak.
Ha azonos hálózaton vannak, akkor minden további nélkül működni fog, amit elképzeltél, csak ne legyen wifin mindkét eszköz. A legjobb ha mindkettő kábelezve van, de minimum a routerig a NAS legyen kábelen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29003) AiRLAC válasza elite.cs11 (#29000) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology jó választás. De ha tudod akkor kábelen kösd be a TVt, az stabilabb (még ha 100as csati van csak benne általában akkor is).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29004) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek! Igen a kábel határozottan jobb lenne a tévébe is.
Majd ha komolyabb lesz ez a terv lehet, hogy visszanézek ide :R

(#29005) thboxx


thboxx
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Tapaaztaltabb fórumtársaktól kérdezném, milyen NAS-t vegyek?
A jelenlegi rendszert szeretném egyszerűsíteni, illetve bővíthetővé tenni. Ami áll egy NSA310/8TB-ból és egy TS-228A/2x3TB-ból. A QNap-ben eddig össze volt fűzve a két lemez RAID 0-ba, a teera külön volt. Terveim szerint a lemezek maradnának,viszont a két NAS-t lecserélném egy 4lemezesre. Amiket néztem az a DS420j vagy a DS418. Jól tudom,hogy a fentebb említett lemezekkel tudnék ezekben egy RAID 1(2*3TB) és egy JBOD(1*8TB) kötetet? Plusz még mindig maradna egy vész eseti szabad slotom ha valamelyik kötettel valami gáz lenne. A 3 terrás RAID 1 kötetre mennének a fontos dolgok, képek stb, a 8 terrásra amiért nem annyira kár,filmek zenék ilyesmi. Megvalósítható így ez? Vagy esetleg valami jobb ötlet? Egynél több tárolót nem nagyon szeretnék üzemeltetni.
Előre is köszönöm! :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29006) Borisz76 válasza thboxx (#29005) üzenetére


Borisz76
veterán

4 fiókos jó választás.
"J" modell nem feltétlen...inkább a sima vagy a + jelzésű modellek.
Ha torrentezel is , akkor INTEL CPU-s javasolt.

4 lemez mehet a NAS-ba , SHR kötet , ekkor 1 lemez meghibásodása ellen védett a rendszer és az adatok.
Biztonsági mentés ezen felül máshová, rendszeresen a fontosabb adatokról.

Sajnos a lemezeket formázza a rendszer behelyezéskor.
Tehát valahogy úgy kellene intézni, , hogy a 2 db 3 Tb-s lemez üres
legyen a behelyezéskor és a DSM ( rendszer ) telepítésekor.
Mentett adatokat átmásolni az új SHR kötetre ( 3 Tb lesz a szabad hely) majd ezt követően mehet hozzá a 8 Tb lemez is : kötet bővítés.
Így lesz : 1 kötet ( 3 lemez : 3-3-8 Tb ) de csak 6 Tb HASZNOS kapacitás.
HA ezek után beraksz a 4. helyre egy 8 Tb-s lemezt....akkor lesz meg a 14 Tb hasznos tárhely !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29007) Alex91 válasza Borisz76 (#29006) üzenetére


Alex91
félisten

A 8 TB szerintem 1 db lemez....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29008) Borisz76 válasza Alex91 (#29007) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben rájöttem és módosítottam a Hsz-t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29009) thboxx válasza Borisz76 (#29006) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ezt értem, viszont így elvész úgymond egy rakás hely. Ezért gondoltam létrehozni rajta két külön kötetet. Egyet a 3 terrásakkal RAID 0-ban, és egy JBOD-t a 8 terrással. Elvben mennie kéne, csak azt nem tudom valaki csinált- már hasonlót. A lényeges dolgok úgyis a tükrözött kötetre kerülnének. A 8asra csak filmek, meg ilyesmi pótolható dolgok. A 4. hely arra lenne jó nekem ha valami gixer lenne. Egy lemez általában nem egyik pillanatról a másikra hal meg (persze tudom van erre is példa), így egy 4. Lemez beiktatásával még menteni lehetne a menthetőt. Intel CPU melyik Synology-kban van? Bár szerintem jó darabig a DS418 is kiszolgálna. Nézegettem ASUS-okat is, de kicsit tartok a gyenge szoftveres háttértől... Synology 'kicsit' régebben van a szakmában...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29010) MaCS_70 válasza thboxx (#29005) üzenetére


MaCS_70
félisten

"JBOD(1*8TB) kötetet"

Ezt nem igazán értem. A JBOD eleve legalább két lemezt feltételez: Just a Bunch Of Disks. Ha egy lemezed van, az simán csak egy egy lemezek kötet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29011) thboxx válasza MaCS_70 (#29010) üzenetére


thboxx
aktív tag

JBOD kötetet lehet egy lemezből is csinálni attól függetlenül,hogy többesszámú az elnevezés. NSA310-ben is így ment, abba meg csak egy lemezt lehet rakni.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29012) MaCS_70 válasza thboxx (#29011) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nem. A JBOD definíciója is több lemezt jelöl meg, nem csak a neve. A definíció értelmezhetetlen egy lemez esetén, nem is találok ilyen esetet említeni a neten.

Én is sokáig zyxeleztem, és valóban: ha csak egy lemez van bent, automatikusan a JBOD-ot hozza be, de ez ettől még nem lesz értelmes. (Több lemeznél bezzeg már lehet BASIC is.) A dolog érdekessége, hogy az írott anyagaiban egyébként maga a Zyxel is következetesen jelzi, hogy a JBOD több lemezből áll.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29013) MaCS_70 válasza thboxx (#29011) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként maga a Zyxel írja ezt a JBOD / egy lemez viszonylatról:


MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29014) AiRLAC válasza thboxx (#29009) üzenetére


AiRLAC
addikt

RAID 0 az nem tükör, RAID 1 a tükör.

Én megtartanám a 8TBos lemezt, minden mást eladnék. Aztán vennék még egy 8TBost, meg egy DS220+-t, vagy DS920+-t, használtan pedig DS218+-t vagy DS918+-t.
Már ugye kerettől függően.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29015) thboxx válasza AiRLAC (#29014) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen. Elírás. :DDD

@MaCS:
A JBOD az csak mint lemezt használod, a tárolóban. Nincs konkrét RAID szint. Van egy adott lemezed, abból akkora kötetet tudsz csinálni. Kb mint egy asztali PC-ben. Itt nincs se teljesítménynövekedésed, se biztonsági tűrés mint egy normál RAID-ben. Ezért is volt az a gyakorlati kérdésem,hogy egy ilyen vegyes kötet elrendezést is létre lehet-e hozni. Mert pl egy 4lemezes NAS-nak tudni kéne olyat (szerintem) hogy van benne 2db RAID 1-es kötet, amik pl külön megosztásban vannak különböző felhasználók különböző jogosultságokat kapnak.
JBOD:
Ez pl egy Zyxel manual...

Amúgy lehet marad Borisz76 kolléga változata az SHR kötettel.

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29016) MaCS_70 válasza thboxx (#29015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem én, csak azért szóltam, hogy ha már ez egy félig-meddig műszaki fórum, akkor szerintem illik jelezni, ha az adott területen téves megállapítást látunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29017) thboxx válasza MaCS_70 (#29016) üzenetére


thboxx
aktív tag

Abban valóban igazad van, hogy mivel a JBOD a RAID szintek mellett tűnik fel, ezért a legtöbb definícióban eleve több lemezt feltételeznek. De ezzel az eljárással külön kötetként is lehet kezelni a külön lemezeket. Már amennyire én tudom, meg a wikipédia. De ha legyalulom a Qnap-et megnézem majd, hogy egy lemeznél felajánlja-e ezt a lehetőséget. Ha nem, jövök neked egy sörrel... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29018) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Színpatikus Kínai Zhaoxin procis (x86 Via Cpu) Nas-ok is (QNAP) van 4 magos és 8 magos procival.
QNAP Zhaoxin teszt
Zhaoxin PH! Logout teszt

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29019) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Zöldfülü vagyok a témában.
NAS-t keresek az alábbi célre/igényekkel:
- Legyen halk és minél kisebb
- Ne melegedjen mert zárt szekrénybe lesz rakva
- Torrent menjen rajta, általában 4-5 aktív torrent futna csak
- Plex 4K Remux akadásmentesen menjen át a Sony A8 Oled TV-re
- 3 telefon képeinek videóinak folyamatos szinkronizálása
- Biztonsági mentés családi, esküvői fotókról videókról
- Legalább 3TB-ra lenne szükségem

Persze mindezt szeretném a legolcsóbban megúszni. Merre induljak el?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#29020) Borisz76 válasza tibbike01 (#29019) üzenetére


Borisz76
veterán

- Venti fordulat állítható , szoftveresen a Synology-nál.
- Zárt szekrény NEM javasolt.
- Torrentet mind tudja...kérdés a sebesség !!!
- Filmezés NEM a NAS-on múlik....hanem a lejátszón.
NAS csak kiszolgálja adatokkal.
- 3 teló szinkront mind tudja.
- Biztonsági mentést is tud , akár időzítve is.
- 3 Tb * 2 db....tükrözött HDD-k !

Ebből adódik, hogy minimum 2 fiókos NAS kell neked.
Beledobsz 2 db lemezt RAID1-ben vagy SHR-ben így a két lemez egymás tükörképe lesz.
Valamelyik lemez meghal a rendszert és az adatokat ELÉRED !
Tehát a RAID a rendelkezésre állást növeli...és :
NEM BIZTONSÁGI MENTÉS !!!

Biztonsági másolatnak pedig egy külső usb-s HDD , másik NAS , online felhő a lehetséges variációk !
Mert a NAS-ban nem csak a merevlemez dögölhet meg....mit csinálsz ha a NAS tápja, alaplapja száll el ? Akkor nem érsz el semmilyen adatot....

Synology 2 és 4 fiókos modellek.

Megjegyzés a torrentel kapcsolatban :
HA gyors az internetes letöltésed ( Pl : optika 1000-s csomag ) és szeretnéd is gyorsan letölteni az adatokat , akkor ajánlott INTEL CPU-val szerelt NAS-t nézni.

Remélhetőleg olvasni is szeretsz : Synology összefoglaló

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29021) MaCS_70 válasza thboxx (#29017) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen eljárásra gondolsz?

Amennyire én tudom, a JBOD eljárásának a lényege az, hogy több lemezt for egy kötetbe, miközben az egyes lemezegységek között menedzseli az adatelosztást.

Én nem látom, hogy ezt egy lemezre hogyan lehetne alkalmazni. Mi a különbség egy önálló lemez és egy egylemezes JBOD-tömb között?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29022) Borisz76 válasza MaCS_70 (#29021) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem ez olyasmi lehet mint a Synology Hybrid RAID azaz az SHR.

Amíg egy lemez a kötet addig az lehet ALAP/Basic vagy akár SHR is. Igazából különbség nincs a felhasználás szempontjából.

Ám a bővítésnél lényeges az eltérés :
Az alap vagy más néven basic kötetet nem lehet bővíteni.

Az SHR kötetet igen.Mellé dob az ember egy ugyanolyan HDD-t és ekkor "lép életbe" az SHR védelem....azaz 2 lemez lesz de csak 1 lemeznyi hasznos tárhellyel ! ...azaz olyan mintha a kötet RAID1-s lenne !

DE az SHR-t tovább lehet bővíteni 3.-k lemezzel.
Ekkor már 2 lemez hasznos tárhely és 1 lemeznyi "védelem" lesz.

Majd tovább bővíteni 4.-k lemezzel és 3 lemeznyi lesz a hasznos hely.
...s így tovább.

Valami hasonló lehet az 1 lemezes JBOD is.
Addig amíg 1 lemez...olyan mintha egy sima alap kötet lenne.
Viszont mint írtam az alap kötetet nem lehet bővíteni.
HA jól gondolom - mert sosem próbáltam - , akkor az 1 lemezes JBOD kötetet simán lehet bővíteni bármekkora lemezzel.
EKKOR lép érvénybe ténylegesen a JBOD szerinti működés....
vagyis logikailag összefűzi a lemezekez....akármennyit is adunk a kötethez.

Ennek ugye egyedül 1 ÓRIÁSI hártánya van....
BÁRMELYIK lemez meghal....a kötetnek annyi , minden adattal.
Nincs redundancia....semmi.

Addig amíg valaki csak 1 lemezt használ....tulajdonképpen majdnem mindegy , hogy milyen a kötet.....JBOD,SHR,BASIC stb...
Több lemezes NAS esetén viszont előre kell gondolkodni , hogy a későbbiekben mit is szeretnénk !

Kb ennyi a lényeg szerintem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29023) thboxx válasza MaCS_70 (#29021) üzenetére


thboxx
aktív tag

A különbség,hogy a JBOD később bővíthető. Más kérdés, hogy adatvédelmi szempontból nem túl előnyös. Az hogy lehet-e alkalmazni egy lemezre szerintem a NAS rendszerén múlik. Ezért is kérdeztem,hátha valaki elvetemült (rajtam kívül) próbált-e már ilyet. Egyébként ha egyszerű kötetként is létre lehet hozni egy második kötetet a 3. lemezzel,nekem úgy is megfelelne.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29024) MaCS_70 válasza Borisz76 (#29022) üzenetére


MaCS_70
félisten

"BÁRMELYIK lemez meghal....a kötetnek annyi , minden adattal.
Nincs redundancia....semmi."

Ez szerencsére nem így van. Mert redundancia ugyan valóban nincs, de a lemezek között szétdobott fájlok sem igazán, bár bizonyos helyzetekben előfordulhatnak. Ezért aztán, ha a JBOD-tömbben bármelyik lemezegység meghal, jellemzően csak az ezen tárolt tartalom vész el -- szemben a RAID0-val.

Ez az elmélet -- és szerencsére a gyakorlat is. Többször is volt alkalmam megtapasztalni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29025) MaCS_70 válasza thboxx (#29023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre a bővíthetőségre tudsz valami forrást? Most egy gyors kereséssel odáig jutottam, hogy megvalósítható, de olyan cikket nem találtam, ami inherens tulajdonságként tüntetné fel.

Régebben egy 325 vagy 326-os Zyxelen szerintem nem volt ilyen lehetőség (igény lett volna rá, de szerintem eleve nem is ajánlotta fel a JBOD-ot egy lemeznél...), de holnap kipróbálom egy Asustoron is.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29026) krealon válasza MaCS_70 (#29024) üzenetére


krealon
veterán

"BÁRMELYIK lemez meghal....a kötetnek annyi , minden adattal.
Nincs redundancia....semmi."

"Ez szerencsére nem így van...."

...a köteten alkalmazott fájlrendszertől és az inicializálási folyamattól függően.
Van olyan együttállás, aminél a külön diszken lévő adatok önállóan is életképesek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Non-RAID_drive_architectures

(#29027) thboxx válasza MaCS_70 (#29025) üzenetére


thboxx
aktív tag

Egyelőre csak 4 lemezes NAS-nál találtam erre opciót, vegyesek az infók erről a neten. Nem nagyon használja ezt a kötettípust senki. Vagy csak nem írnak róla. Szóval "puding próbája az evés" alapon meg kell lesni a gyakorlatban mi megy, mi nem.
[link]
Műszaki adatok->Szoftveradatok
Itt a "Kötet kiterjesztése merevlemez hozzáadásával" résznél ott a JBOD.

Azt egyébként megkérdezhetem milyen ASUS NAS-od van és hogy vált be?
Synology mellett még az lenne opció, de nem tudom mennyire stabil szoftveres téren... :F

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29028) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hello!

Ha egy NAS elsősorban backupra, filmek, fileok, fotók stb tárolására van használva (esetleg erről néznénk filmeket a tv-n ami szintén hálózaton van), szóval ebben az esetben mennyire lehet hasznos olyan NAS-t venni amibe lehet SSD-t tenni cache-elésre?
Az én első gondolatom, hogy nem nagyon lenne érdemi haszna. De ha rosszul gondolom világosítsatok fel. Köszi!

(#29029) ugyes válasza elite.cs11 (#29028) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha sok kis fájlod, pl. képek akkor igen. A nagyobb fájlokra nem lesz érdemleges hatása.
Az SSD-nél nézd meg, hogy mennyi a gyártói hivatalos TBW érték. Minél nagyobb az a jobb. Én 600TBW alatt nem vettem SSD-t, de ez az én heppem.

(#29030) elite.cs11 válasza ugyes (#29029) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Gondolom úgy érted, hogy akkor lenne haszna ha sok kis fájlt aktívan a NAS-ról használok, szerkesztek stb, right?
Tehát ha csak rádobom a NAS-ra, és félévente elő akarok keresni belőle egyet, akkor nem lenne értelme a cache-nek. Félévente meg tudom várni azt a pár extra percet vagy akármennyit :D

Ja és egy új kérdés, a NAS mennyire zajos? tehát ha pl este nincs senki a hálózaton akkor a ventik kikapcsolnak rajta? Vagy ha nincs használva a NAS akkor estére kikapcsolhatom simán?

(#29031) Multibit válasza elite.cs11 (#29030) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-ban nem a venti hangos, hanem a HDD-k! Persze ha fő adattárolóként is SSD-ket használsz, akkor a ventilátor (amennyiben van benne) :K
A NAS-t mindig akkor kapcsolod ki, amikor akarod ;)

(#29032) ugyes válasza elite.cs11 (#29030) üzenetére


ugyes
aktív tag

Igen. Ha csak ritkán olvasod és csak 1-2 felhasználó lenne, akkor nem biztos, hogy kell.
Viszont ha háttérben képfeldolgozó, elemző programok futnak, akkor jó lehet.

Alapvetően nem kell perceket várnod. :)

Ha nincs terhelés alatt, akkor alapvetően nem hangos. De pl. fénykép vagy zene elemzésnél, amikor 90% feletti processzorterhelés van, akkor pörögnek a ventillátorok. A ventillátorok nem állnak le.
A HDD-ken is múlik a zaj, érdemes megnézni a gyári specifikációt a zajértékekre.
Kikapcsolhatod. Általában a NAS-ok tudják a wake-on-lan funkciót, ha mégis kellene, akkor be tud kapcsolni (ha aktiváltad).

(#29033) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Köszi a válaszokat!
Azt tudom, hogy a HDD hangos, de gondolom ha semmi nm használja őket a hálózaton, akkor nem pörögnek fel.
Igazából csak azért kérdeztem ezt, mert lehetséges hogy az ágyam környékén lesz, és éjszakára gondokat okozhat...de ha ki lehet kapcsolni akkor nem probléma.

És nem lesz semmi ilyen speckó felhasználás, mint képelemzés meg hasonlók...már már egy túlbonyolított háttértárként fog üzemelni csak :P

Köszi mégegyszer!

(#29034) ugyes válasza elite.cs11 (#29033) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én máshová tenném, biztos, ami biztos alapon.

(#29035) elite.cs11 válasza ugyes (#29034) üzenetére


elite.cs11
senior tag

lehet az lesz, de ha nem kikapcsolásérzéken a cucc, akkor szerintem mindegy...meglátjuk

(#29036) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Használt 1 lemezes NAS-t szeretnék ismerősnek ajánlani aki nincs otthon nagyon az utólagos telepítés témakorében, ezért viszonylag plug and play kéne, hogy nekem se kelljen szívni sokat vele.. Zyxel-ben gondolkodom, ritka használathoz kell, semmi extra igény. Én pl. a NAS310-est néztem ki, ezen van valami gyári download manager torrent kezeléshez? Vagy melyik verzió az ami ajánlható? 320, 326 érdemesebb? Nem muszáj transmission, ha a saját is jól működik...

(#29037) AiRLAC válasza Kroni1 (#29036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha felhasználóbarát kell kevés gonddal akkor Synology.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29038) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hello,

Synology DS218play NAS-ra gondoltam itthoni használatra. Semmi speckó igény nincs, csak filmek, fileok tárolására használnám, esetleg egyenesen erről játszanék le filmet (ehhez már korábban linkeltek útmutatót). Megfelelő a választás vagy akadna jobb, hasonló árban (90-130k)? Maradnék a synologynál mint márka.
Illetve van valamilyen go to HDD amiket ajánlotok? Nem méretre, hanem márkára, típusra.
Előre is köszi!

Szerk: esetleg egy DS220+ ami kb 30k-val több, de nem tudom hogy mennyivel lenne több értelme. Ahogy nézem több ram van benne és Intel proci

[ Szerkesztve ]

(#29039) Kroni1 válasza AiRLAC (#29037) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt tudom, lehet rosszul fogalmaztam, de nem ez a lényeg, és annyit nem is áldozna rá, max 15-30k közt. A lényeg hogy legyen rajta gyárilag torrent kliens, amit egyszer megmutatok neki hogy hogy kell használni és kész. Ahhoz meg amire utána neki kell nagyon nem kell syno.

Igazából leginkább magamat akarom kímélni, hogy ne kelljen pl a transmissiont parancssorból feltelepitenem mindig (és frissitések után újra) mint a MyCloud-omon..

(#29040) Alex91 válasza Kroni1 (#29039) üzenetére


Alex91
félisten

Sok valasztasod nincs... Erdeklodj a Zyxeles topicban esetleg!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29041) thboxx válasza Kroni1 (#29039) üzenetére


thboxx
aktív tag

NSA310 már elég öreg NAS. A hivatalos támogatása 2016ban megszűnt. Szinte mindent, ami nem az alap FW-hez tartozik parancssorból kell FFP alól telepíteni sajnos. Így csak hozzáértőknek ajánlott inkább.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29042) Kroni1 válasza thboxx (#29041) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Ezért is kérdeztem a 320-326-ost, még a NAS326 40k-s új ára is beleférne neki szerintem. Nekem személy szerint nem lenne bajom a parancssoros, putty-os telepítéssel ha magamnak csinálnám, de mivel problémás az illető magamat kímélném és ezért is keresnék gyárilag működő megoldást. :)

Megnézem a zyxel topikot, köszi mindenkinek! :R

(#29043) MaCS_70 válasza thboxx (#29027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jelenleg Asustor AS 1002, 3102 és 3202 van. Én nagyon elégedett vagyok velük, bár a 3102-esnek van egy kis bugja az újraindulással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29044) MaCS_70 válasza krealon (#29026) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Van olyan együttállás, aminél a külön diszken lévő adatok önállóan is életképesek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Non-RAID_drive_architectures"

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen együttállásoknál nem életképesek az egyes diszkeken tárolt adatok -- leszámítva azokat a nagy fájlokat, amelyeket helyhiány miatt szétdob a lemezeken.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29045) Patice válasza MaCS_70 (#29044) üzenetére


Patice
nagyúr

Az összes RAID típusnál mondjuk.. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29046) krealon válasza Patice (#29045) üzenetére


krealon
veterán

Pontosabban a csíkozó technikák esetén. (A RAID 1 nem csíkoz.)

#29044 MaCS_70
Ha egyben inicializálok egy több lemezből álló JBOD kötetet ext2 filerendszerrel és kiesik egy diszk, akkor csak a kötet elején (a kiesett rész előtt) lévő fájlok nyerhetők vissza, a maradékra csak RAW revovery alkalmazható, alacsony hatékonysággal.
Ez az eset - számomra - az adatvesztés kategória.

(#29047) thboxx válasza MaCS_70 (#29043) üzenetére


thboxx
aktív tag

Na legyalultam a Qnap-et, nem enged egy lemezt, csak 'szimpla' módban kötetet létrehozni. Írja is,hogy JBOD alkalmazásához 2 vagy több lemez szükséges. Akkor gondolom ez ugyanígy működik 4lemezes NAS esetén is. 2ből csinálsz egy RAID1 kötetet, a harmadik meg csak 'szimpla' módon alkot egy kötetet.
Mindig tanul az ember valami. Ja és ha azt vesszük jövök egy sörrel... :DDD
Mi a bugja a 3102-nek? ASUS mobil appjai magyarok? Vagy kell tudni angolul is hozzájuk? (Nem nekem, a család többi tagjának)

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#29048) MaCS_70 válasza thboxx (#29047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó kis kör volt, én is utánaolvastam egy csomó járulékos dolognak!

A 3102 elég furcsa dolgot produkál: egy-két órával a bekapcsolás után elveszíti azt a képességét, hogy újrainduljon. :F Akár restart parancsra, akár mondjuk egy rendszerfrissítésre egyszerűen belefagy az újraindulásba. Nem tudom, hogy mennyire általános ez a probléma, de az enyém csinálja, és az Asustor fórumban is volt róla kesergés. A cég egy ideig osztogatta a haszontalan tanácsokat, aztán szépen elhalt az egész.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29049) MaCS_70 válasza krealon (#29046) üzenetére


MaCS_70
félisten

De szerintem eleve JBOD-ról volt szó, nem RAID-ről. Én legalábbis JBOD-ra gondoltam.

Nem tudom, hogy a JBOD implementácói mennyire egységesek, és arra sem emlékszem, hogy az adott esetben ext2 volt-e a fájlrendszer, de az biztos, hogy egy Netgear NAS-ban szétesett 4 lemezes JBOD tömb mindhárom épen maradt lemezét, amelyek között az 1. és a 4. ott volt, különösebb akrobatika nélkül tudtuk olvasni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29050) arcitec


arcitec
addikt

Tudnátok linket/leírást ajánlani A400 médialejátszó és PC a következő NAS valamelyikére?
DS220+ vagy DS920+ . Köszönve...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.