Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Tonyk válasza Snoop-y (#14000) üzenetére


Tonyk
veterán

A stripe helyett én inkább két külön diskként kezelném, úgyis a gigabit lenne a szűk keresztmetszet, ha a proci bírná. De nem bírja. Olyan 80-85 MB körül van a vége.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14002) kabar válasza Snoop-y (#14000) üzenetére


kabar
senior tag

Nem tudom, ki hogy van vele, de engem nagy mennyiségben nem érdekel az adatbiztonság. A magánjellegű cuccok mindig máshol is mentve vannak (ott persze fontos, de az sem lehet egy helyen) , a nagy adatok meg máskor is megszerezhetőek. Azokat minek duplikálni.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14003) kabar válasza zozy84 (#13999) üzenetére


kabar
senior tag

Ebben lehet valami. A koleszban még nekem is csak 80Gb-os volt a vinyóm, és elvoltam vele 2-3 évig gond nélkül. Aztán viszont kinyílt Pandóra szelencéje, és nem volt megállás...Magamba kell szállnom...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14004) Patice válasza zozy84 (#13997) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem mindegy hol veszed. Ami szimpatikus és ahol megadják rá a 2 év garit.

Ha megvan, akkor várunk az itteni Synology topikban. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14005) Snoop-y válasza kabar (#14002) üzenetére


Snoop-y
veterán

Felhasznalofuggo

Nekem peldaul a fenykepek videok iszonyat sok helyet foglalnak plusz en mentek majd a NAS-ra szerverrol is.
Dokumentumokat ilyesmiket mentem a szerverre is. A tobbi cuccert nem kar azt megszerzem ugyis.
De az elobbi amiket felsoroltam siman megvan 1Tb.
Lehet kene egy egy 2x2 mentesnek meg 2x3 mondjuk stripe :B
De akkor mar megint tullottem a celon kicsit :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14006) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Nem tudom eldönteni milyen nast vegyek.
Amit néztem az a Synology 214play. Esetleg építeni egyet?

Amire kellene az médiatár, DLNA kiszolgáló. De lehetőleg egyidejűleg tudjon két tévére is adatot küldeni. Persze HD-ban.

Lehet egyáltalán? Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#14007) Tonyk válasza Zerdal (#14006) üzenetére


Tonyk
veterán

Erre (és persze nem csak erre) tökéletesen elég a Zyxel NSA325v2 is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14008) Multibit válasza Zerdal (#14006) üzenetére


Multibit
veterán

Légy tudatos vásárló! Kihasználnád a DS214play előnyeit egy olcsóbb NAS-hoz viszonyítva? A 214play leginkább a hardveres transzkódolás támogatás miatt népszerű. Szükséged van erre? Esetleg olyan alkalmazást kívánsz használni, ami kifejezetten Intel CPU-t igényel?

(#14009) Zerdal válasza Multibit (#14008) üzenetére


Zerdal
tag

Akkor a full HD video stream két tévére menne egy alap nas-al is?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#14010) Multibit válasza Zerdal (#14009) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés, melyik az az alap NAS? Pusztán ezért nem kell DS214play-t venned.

(#14011) Zerdal válasza Multibit (#14010) üzenetére


Zerdal
tag

Amit Tonyk kolléga linkelt. Vagy ha egylemezes akkor esetleg egy Synology DS115?

(#14012) Köszönöm. Akkor kétlemezes és Zyxel.

[ Szerkesztve ]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#14012) Multibit válasza Zerdal (#14011) üzenetére


Multibit
veterán

Én nem vennék egylemezes NAS-t. A beszámolók alapján a Zyxel NSA325v2-nek nem gond a két FHD video stream.

(#14013) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok! Sok-sok évnyi adataimat szeretném biztonságban tudni. Jelenleg egy 3TB-os WD Green merevlemezen vannak az adatok. Szeretném, ha ezek az adatok biztonsági másolatként meglennének még egyszer. Így venni akarok még egy ilyen Red vinyót. Nem vagyok otthon a NAS-ok világában, de ha jól gondolom, akkor most még vennem kellene egy ilyen NAS-t, amibe beleteszem a két vinyót és abban le lehet tükrözni az adatokat? ez így hosszú távon is biztonságos megoldás? Erre a célra milyen NAS-t ajánlotok?

Esetleg van más megoldás az adataim biztonságos, időtálló tárolására a NAS-os megoldáson kívül? (gondolom a második vinyó beszerzése elkerülhetetlen). Egy-két dolog blu-rayre ki lett írva, de a teljes 3TB-ot nem akarom kiírni. Pont a rengeteg lemeztől próbálok megszabadulni...

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14014) Snoop-y válasza bulgesz777 (#14013) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha csak backup celra megy akkor fentebb ajanlott zyxel 325 v2 is jo lehet. Olcso es eleg jol farigcsalhato eszkoznek tunik. Van topicja a PH!-n sokan hasznaljak nagy megelegedettseggel.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14015) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Nem vagyok hozzáértő a témában ezért lenne egy kérdésem, nagyon sokat torrentezek és ezért az lenne a kérdésem hogy létezik olyan nas ami mondjuk elbír egyszerre 100 torrent vissza töltését és közben tudnék lejátszani róla esetleg filmet is?
És milyen árban keresgéljek?

(#14016) Tonyk válasza tothjozsi96 (#14015) üzenetére


Tonyk
veterán

A 100 torrent visszafelé mit jelent? Csak seedben áll ennyi és épp amit visznek , vagy pár KB/s/torrent vagy egy Digis 1000Mbiten ülve ami a csövön kifér?
A routered elbír ennyi kapcsolattal?
Aztán lehet trükközni a kapcsolatok számával is. Titkosított kapcsolatok tiltásával, stb.

Ha seedszervert akarsz, akkor inkább építs egyet magadnak, pl egy Asrock Q1900 esetleg Q1900DC alapra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14017) tothjozsi96 válasza Tonyk (#14016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igazából ez a seed szerver lenne a cél, de mivel 30/4-es internetem van ezért nem akarok egy külön gépet össze rakni erre a célre, ezért gondoltam hogy talán ez is megoldható lesz így valahogy, és úgy értem hogy 100 torrent seedben áll, de nyilván nem tölt mindegyik egyszerre és max. 400kb/s-el tudok feltölteni szóval ..
Ezért gondoltam hogy talán elég egy NAS is erre a célra.

(#14018) Tonyk válasza tothjozsi96 (#14017) üzenetére


Tonyk
veterán

Úgy gondolom ezt még egy Zyxel 310s is vinné, de ajánlottabb inkább a ma már sokat emlegetett NSA325v2-es vagy a prémiumkategóriás, de zsebbenyúlósabb synology-k közül válogatni. Viszont a Synology helyett én már inkább akkor építenék.

"külön gépet össze rakni erre a célre"

Majd azért nézd már meg, hogy mi is ez a Q1900, ha lesz időd ;) Nyilván össze kell építeni meg "külön gép", de a fogyasztása az igen baráti olyan 35W körül.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14019) Brogyi


Brogyi
senior tag

A nálunk is kapható Thecus N2310 ár/értékben elég jó a két lemezesek között. Viszonylag gyorsan másol.
Nézzétek meg azt is.

(#14020) Patice válasza tothjozsi96 (#14015) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem Zyxel 325v2 :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14021) zozy84


zozy84
senior tag

Holnap érkezik a Synology. :B

(#14022) dbius


dbius
veterán

Nem tudjátok mi lett az Asustor nasok hazai kínálatával?

Egy AS5104T-t néztem ki magamnak és kb. március 25-től eltűnt a Magyar shopokból. :(

(#14023) GPT


GPT
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni; a NAS vásárlás különösen nehéz feladatnak bizonyul.

Odáig eljutottam, hogy ha Synology-t veszek nem járok rosszul: szimpatikus, hogy sokan írják, hogy stabil és felhasználó barát a szoftvere. Viszont, nem tudok típust választani.

Amire használnám: Média kiszolgálás (1 v 2 média lejátszó (DUNE) ), mobil/tablet (itt csak zene), masszív torrentezés, és privát felhő, honlap.

80-100 ezer forintot szánok rá - legalább 2 lemezest szeretnék.

* A ds214 play - ha jól értem - akkor lenne előny, ha gyenge hardveren (mobil) szeretnénk full hd filmet nézni - ez nem szempont, ezt kizártam

* a ds214+ - szinpatikus

* a ds414j - jó lenne a négy rekesz, de tartok tőle, hogy az 512 mb ram kevés

Ezzel együtt nem tudom érdemes e a synologyt erőltetni: ennyi pénzért talán más gyártó is tud jót? - Asustor (5002T) ? QNAP TS-251 ?

Nagyon örülnék egy kis segítségnek, annyi féle véleményt, tesztet olvastam - de sajnos csak zavarosabb a kép :(

Köszönöm

gpt

(#14024) Multibit válasza GPT (#14023) üzenetére


Multibit
veterán

... masszív torrentezés...
Ez konkrétan mit jelent? Mekkora sávszélességet használnál le- és feltöltésre?

(#14025) GPT válasza Multibit (#14024) üzenetére


GPT
csendes tag

a sebesség fel és le is egyaránt 28 Mbit/s fixen. (tiger net)
szeretek egyszerre több torrentet életben tartani (100+)

(#14026) Ákinard válasza GPT (#14025) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Nekem A zyxel 325v2-n most 275 torrent van a kliensben, aktívan feltölt általában 30-35, most épp 5,5 MB/s-el, talán 8-9MB/s volt a legtöbb, de a net is 100-as. A 28 Mbit/s csak 3 MB/s ahhoz nem kell semmilyen erőgép.
És így viszi még a HD streamet a WDTV-re.

(#14027) Multibit válasza GPT (#14025) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad felsoroltak közül - pusztán specifikáció alapján - a Qnapot választanám. Egyébként a 28 Mbps torrentezéshez olcsóbb NAS is elég.

(#14028) GPT válasza Ákinard (#14026) üzenetére


GPT
csendes tag

A zyxel 325v2-t nagyon sokan dicsérik jó ár/érték tulajdonsága miatt. Ami visszatart, hogy nem tudom olyan helyre rakni, hogy ne zavarjon, tekintve, hogy talán kicsit hangosabb modellről van szó szintén vélemények alapján. Továbbá amit nagyon szeretnék, hogy ne kelljen custom dolgokkal játszani és stabilan és logikusan működjön a szoftver. (barátnőm is tudja használni) Ezért jutottam a Synology márkáig. Illetve nem szeretnék jó pár évig újat venni, ezért gondoltam, hogy egy erősebb hardverrel biztosan elleszek, bármi is történik. (1-2 év múlva elköltözök, váltok egy erősebb net csomagra, bármi)

(#14029) krivics


krivics
csendes tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne NAS ügyben.(kereső megvolt, válasz nincs).
A kétlemezes NAS-ok egymástól függetlenül állítják le a lemezeiket? Természetesen nem RAID kötet esetén, hanem ha pl az egyikről megy a torrent seed, a másik meg a házi arhívumot tartalmazza, akkor csak az első pörög, a másik a beállított idő után leáll?

(#14030) Tonyk válasza krivics (#14029) üzenetére


Tonyk
veterán

igen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14031) krivics válasza Tonyk (#14030) üzenetére


krivics
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :R

(#14032) kabar válasza GPT (#14028) üzenetére


kabar
senior tag

Az NSA 325V1 tényleg nagyon zajos volt, ezen a V2 sokat finomodott. Bár nem hallottam együtt a DS213+-ommal, de még mindig zajosabbnak tűnik a Zyxel üdvöskéje. Egy biztos, egyik sem teljesen néma. Ha halkabbat akarsz, akkor építs egy Q1900DC-t, az teljesen passzív. De a vinyók hangját ott is hallani fogod. Ezen kívül a vinyóknak nem hátrány a hűtés, tehát egy halk ventilátor tán mindenképpen kellene. Az elhelyezéssel kellene variálni inkább, bár ezt gondolom már végigzongoráztad.
A DS214 play csak a transzkódolás miatt jó, a DS214+ meg jó erős gép, plusz két hálókártya van rajta, de ezt nem biztos, hogy valaha is ki fogod használni. Az 512MB RAM elég szerintem a DS213+-ban is, mivel a syno oprendszere igen jó, tehát a 4 lemezes j-s is jó vásár lehet (mivel sokat torrentezel, ezért a vinyók gyorsan elfogynak), bár én amikor engem kérdeznek, én két vinyó felett már mindenképpen építenék NAS-t, de ez tőled is függ. De ahogyan nézegettem a NSA325-ben is elég volt 512MB RAM és tényleg meglehetősen költséghatékony, mivel a kevesebb harmadár azért igen jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14033) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

HTPC topicban ajánlották a Zyxel NSA325v2-t.
Korábban nem gondolkoztam NAS-on, mert amikkel találkoztam, vagy drágák voltak, vagy kb 1, max 2 lemezt kezeltek.
Ez most nagyon megtetszett, mert belül eleve 2-t el tudok helyezni, + rá tudok kötni még akár 3-at (ha jól láttam). Így már előnyös, pláne, hogy kb 27k környékén találtam.

Kicsit visszaolvasgatva, olyan infókat találtam, hogy a 320as kicsit lassabb a 325-höz képest (de feltételezem, ez még a v1 lehetett).
Egy 320-ast találtam 23e környékén (nem boltból, de állítólag nem 0perces). szerk: közben találtam újat 21-ért! O.O
Ha jól láttam, akkor ezen nem v3.0 az előlapi USB aljzat. Van egyéb különbség is?

Vagy van más, amit érdemes lehet szemügyre venni?
szerk: NSA310s nagyon gyenge? Azon gondolkoztam, ha az egyik 2TB extHDD-t meghagyom a nappaliban lévő HTPC-re kötve (3D filmeket és komolyabb FHD-t úgyis ott nézünk), és csak a sorozatokat, képeket rakom a NAS-ra, akkor elég lehet a 3HDD-s lehetőség is (egy ilyet kb 15-ért adnának). De ha csak szenvedés az élet egy ilyennel (még SD/720p vagy gyengébb 1080p tartalmak esetén is), akkor inkább ráfizetek egy kicsit, minthogy ráfizessek nagyon ;)

Cél: 2-4 merevlemez tartalmát (nem feltétlenül 24/7-ben - tehát WoL előny) elérhetővé tenni 2 HTPC, egy PC és néhány mobileszköz számára (főként wp, de akár droid is).
Nem lenne rossz, ha ezek weben keresztül elérhetők lennének a világ más pontjain is - lehetőleg valamilyen privát módon.
Zajszint kis mértékben szempont. Nem lenne baj, ha nem lenne, de legalábbis a lehető legkisebb mértékben, de igazából a projektornak is lesz hangja, szóval...

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14034) krivics válasza _Smooth (#14033) üzenetére


krivics
csendes tag

Az NSA310s/320s prociban is gyengébb valamint csak 256 mb memória van bennük. A 310s 4 cm-es ventilátora számomra nem túl bizalomkeltő, akkor már inkább a 6cm-es 320s, alig drágábban.

Nálam több mint tíz éve megy egy Compaq SFF gép "NAS" ként (amikor először elindítottam a sarokban még nem is így hívták a cuccot...) Tapasztalataim szerint 24/7 üzemben (éjjel) a HDD(k) hangja tolakodóbb mint a 2-3 évente cserélt 8cm es venti.

(#14035) Tonyk válasza _Smooth (#14033) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó lenne tisztázni, hogy 320s -ről vagy 320-ról van-e szó, mert a 320 még ha régebbi is , de jobb a 320s -nél.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14036) _Smooth válasza Tonyk (#14035) üzenetére


_Smooth
senior tag

320S, bocsánat. És a "használt" darab is ez lenne, csak drágább :D

(#14034) krivics

Köszi Neked is.
Igen, papíron elég nagynak tűnik a difi (1,0 vs 1,6GHz ill 256 vs 512) - csak nem tudom, ez egy NAS esetében mennyire lehet szempont. Pl, ha a 15GB-nál nagyobb file-ok maradnának a nagyobbik HTPC-re kötött külső HDD-n, és csak az ennél kisebbekkel kellene foglalkoznia a NAS-nak, arra elegendő lenne-e a kisebbik modell is? Na mindegy, ezt még kitalálom. De a lényeg, hogy a +6k (25-30%) difit megéri-e a 325v2 - illetve van-e más alternatíva?

De való igaz, hogy a 6cm venti nekem is szimpatikusabb a 4cm-nél.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14037) Tonyk válasza _Smooth (#14036) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem bántanám a 320s-t vagy 310s-t. Go for 325v2!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14038) GPT válasza kabar (#14032) üzenetére


GPT
csendes tag

Köszönöm szépen a véleményt!

A ds214+-ot most már valóban feleslegesnek látom én is. A ds414j még kérdéses, tekintve, hogy azonos árban van a sima ds214-essel és abban mégiscsak 4 hdd hely van (hogy szerelni kell a hdd-t nem zavar egyáltalán). A ds414 már több, mint amennyit rászánnék jó szívvel.

Sajnos van egy olyan prekoncepcióm, hogy csak a synology-val leszek boldog, mert azt könnyen tudom kezelni, jó programok, appok vannak hozzá és mert könnyű beállítani. Sajnos nagyon gyér a tudásom a hálózatokról. PC-t építettem már, nem jelent gondot op rendszert telepíteni, de ennél többet nem nagyon tudok. NAS-t építeni biztosan nem szeretnék. Régóta tervezem, hogy veszek egy NAS-t és bár általában nagyon figyelek az ár/értékre, ez egyszer hallgatok az érzelmeimre és kihagynám a Zyxelt.

(#14039) Brogyi válasza GPT (#14038) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha már ennyit rászánsz akkor inkább [ezt]. Erre wint, vagy akármilyen linuxot ráheggesztesz, és biztos minden igényedet túlszárnyalja.
Ja, legalább a winhez értesz? :DD
ECC RAM mint egy igazi szerverben. Szerintem még a 200k NAS-ban sincs.

(#14040) _Smooth válasza Tonyk (#14037) üzenetére


_Smooth
senior tag

Roger that!
Köszi a választ :)
(és akkor más gyártónak sincs jobb ajánlata, ugye?)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14041) kabar válasza GPT (#14038) üzenetére


kabar
senior tag

Ha minimális ismereteid vannak már a gépekről, és egy picit is bizonytalan vagy - már most- hogy a két vinyó elég, akkor biztosan építenék. Bevallom a HP microserver nekem is megfordult a fejemben, de mivel jóval drágább mint a Q1900DC, és ugyanúgy hegeszteni kell rá mindent, én nem azt vettem meg. Az XPenology telepítése (pendrive-ról) tartott vagy két percig, és kaptam egy olyan felületet, mint a synologyé (komplett konfig volt 50 körül, full passzív hűtéssel. Abba az illúzióba ne ringasd magad, ha első NAS-od lesz, hogy minden elsőre menni fog, még synology esetén sem, mert bár kegyetlen jó, de sok mindent tud, és emiatt néha nem találod meg elsőre azt amit kell (ráadásul egyfolytában fejlesztik, és átraknak funkciókat máshová). Ilyenkor jön a fórum. De ha már úgyis fórumot olvasol, akkor adja magát, hogy egy kicsit kényelmetlenebb, de jóval költséghatékonyabb a Zyxel. És ebben is nagyon segítőkészek szoktak lenni az itt "lakók". Jómagam nem vagyok a J-s széria preferálója, de kétségtelen, hogy amit beraktam ismerőshöz, azóta is jól kiszolgál. Viszont én már hozzá vagyok szokva a +-okhoz, és meglehetősen nagy a sebességkülönbség közöttük. Szóval nem beszéllek le a Syno-ról, de a Zyxelek is nagyon jók (az árukat nézve mindenképpen).

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14042) Balages74


Balages74
csendes tag

sziasztok,

NAS vásárláshoz szeretnék egy kis tanácsot kérni. Tudom, hogy rengeteg hozzászólás van a témában illetve valószínűleg nagyjából a hasonló árkategóriás termékek tudják amit szeretnék, de azért örülnék véleményeknek, tanácsoknak.
- kb 100e Ft lenne a keret
- 4*3.5" HDD-hez, támogasson régebbieket is (jelenleg Seagate 750GB-os diszkjeim vannak)
- DLNA feliratokkal, 2 TV-re, HD, esetleg 3D stream is
- transmission vagy rtorrent (2-300 torrent futtatás 50/5mbites neten)
- fájlmásolgatás 2-3 gépről (nem munka, inkább mentés jelleggel)
- relatíve halk (közel lenne a TV-ehz) és kis fogyasztású
- fileok webes elérése vmi biztonságosabb csatornán pl sFTP, DDNS szolgáltatás jó ha van

Ezeket nézegettem főként, de persze más is szóbajöhet:
- QNAP-TS431 (megrendeltem egy webshopból akciósan 68e Ft-ért, de törölték a megrendelést mondván, hogy kifutó modell, nem tudnak beszerezni...)
- Synology DS-414j (kissé gyengébbnek tűnik a sima 414-nél, az viszont jóval drágább)
- Zyxel NAS540 (állítólag nagyon lassú a raid építés ideje ill. felemás, részben régi részben új a webes felülete, valaki próbálta már az 5.0.3-t, az is ilyen?)
- HP PL Micro G8 (tartok tőle, hogy fogyasztás/zajban nem lenne olyan kedvező mint a többi, ill nem tudom annyira megbízható-e mint a gyári software megoldások)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Balage

(#14043) fogtunder válasza Balages74 (#14042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én 2 lemez felett nem szoktam dobozos NAS-t ajánlani, mert rettentően vacak az ár/érték arányuk. a 414j elég gyengusz, a komolyabb torrent alatt szerinem hamar elfogyna. ha van hajlandóság mókolni vele kicsit, akkor építeni/venni kell valami pc-t. a ZyXel drága ahhoz képest, amit nyújt szerintem, a Qnap pedig kifutott termék. esetleg az Asustor cuccai között lehet érdemes még nézelődni, bár első kézből nincs velük tapasztalatom, de amit olvastam róluk, az alapján nem tűnnek rossznak.

a RAID tömb létrehozása azért annyira sehol nem lesz gyors, de nem is kell minden nap csinálni, szerintem ez nem lényeges faktor.

a Gen 8 microserver fogyasztása nagyrészt a benne lévő procitól függ, alapból tudtommal ivy bridge cerkák vannak bennük, azok nem esznek sokat, és érdemes kiszámolni, hogy hány év alatt eszi meg a DS414 árához képest a különbséget. hangra nem vészes, ha beleraksz 4 winyót, valszeg azok lesznek a hangosabbak, de optimális az lenne, ha meg tudnád hallgatni valahol működés közben. legrosszabb esetben visszaküldöd 8 napon belül.

"nem tudom annyira megbízható-e mint a gyári software megoldások" - ezt nem igazán értem, mi köze a hw-nek a sw-hez? maga a gép elég megbízható, ezen szerintem kár aggódni, a szoftver meg attól függ, mit raksz rá. amiért jó választás lehet a proliant ilyen célra, hogy sokan használják ugyanazt, így könnyebben találsz megoldást az esetleg felmerülő gondokra, mint egyéni hw esetén.

én ebből a Gen 8-at venném, rá egy OMV, aztán hadd szóljon. vagy egy DS414 Play, de az majd a kétszerese...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14044) kabar válasza Balages74 (#14042) üzenetére


kabar
senior tag

Ugye már SATA vinyók azok a régi Seagate-k?

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14045) Balages74 válasza kabar (#14044) üzenetére


Balages74
csendes tag

természetesen SATA :)

Balage

(#14046) Balages74 válasza fogtunder (#14043) üzenetére


Balages74
csendes tag

Egy alap HP PL kb 80e Ft-ért (712317-421; Celeron G1610T, 2GB RAM) már elég lehet a célra? Tudnál esetleg ajánlani oldal(aka)t, hogy merre érdemes elindulni ha egy ilyen gépet akarok majd OMV-t rá?
A nem gyári megoldást arra értettem, hogy sokan hirdetnek Synology-s HP-t. Linuxban viszont annyira nem vagyok otthon, hogy komolyabb hibaelhárítás menjen gond esetén.
köszönöm

Balage

(#14047) fogtunder válasza Balages74 (#14046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az alap Gen 8 kb. 50x erősebb bármelyik másik cuccnál, bőségesen elég lesz ezekre.

a Xpenology hivatalosan nem támogatott sw, csak van, az OMV ilyen szempontból jobb, az nem függ a Synologytól. kis találékonyság és angoltudás kell a hibaelhárításhoz nagyrészt, semmi különösebben extra nem. olvasgatni szerintem felesleges ezekről, virtualboxra felrakod, beállítod, leteszteled. ha működik, lehet venni a gépet és élesben csinálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14048) kabar válasza fogtunder (#14047) üzenetére


kabar
senior tag

Másrészről meg a synologynak nagyon jó a felülete, HP-re van fent egy step-by-step telepítés (ami nem sok, mert gyakorlatilag 2 perc alatt kész), és ha fent van, akkor akár el is felejtheted (persze nem teljesen, de azért ez nem winfos, hogy naponta kelljen szarozni vele, meg imádkozni, hogy légyszi ne most készülj elő a telepítés előkészületeinek telepítésének előkészületére), ha meg utána nem tudsz valamit, akkor meg a synologys fórumokban kérdezgethetsz. Szóval vannak a XPenoloynak is biztosan előnyei, meg hátrányai is. Mindenkinek meg lesz a maga kis lieblingje.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14049) fogtunder válasza kabar (#14048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez így van, de azért ott lebeg a pallos a feje felett, ha a Syno valahogy ellehetetleníti a projektet, akkor nem jönnek majd biztonsági frissítések sem. meg ugye ott van az a vonulata is a történetnek, hogy a felhasználása kicsit morálisan ingoványos, mert egy olyan dolgot használsz, amiért áttételesen fizetned kellene, de mégsem teszed.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14050) kabar válasza fogtunder (#14049) üzenetére


kabar
senior tag

Ez mind igaz, és erre nem tudok mit mondani. :(
Mondjuk én egy párszor már kifizettem ezt a syologynak, hiszen van egy pár eszközöm tőlük. Nem lennének ennyire mohók a nagyobbakban, nem is ajánlanám ezt az alternatívát. De amúgy igazad van.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.