Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) fogtunder válasza Memphis (#18950) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ZyXel NAS326, vagy ha esetleg költenétek kicsit többet, Synology DS216j. rákötöd a routerre, utána ami a hálózaton van, el fogja érni. távoli elérés megoldható mindegyik esetben, vagy a gyártók szolgáltatásával, vagy saját DDNS szolgáltatással.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18952) Memphis válasza fogtunder (#18951) üzenetére


Memphis
tag

Szia,

Köszönöm a választ. Megnézem mindkettőt. Egyébként miben jobb az egyik mint a másik?

Köszi

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#18953) fogtunder válasza Memphis (#18952) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Leginkább szoftveres eltérés van, fileok tárolására a ZyXel is tökéletes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18954) PowerBuldog válasza Egon (#18933) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Pedig ez nekem 1 lemezzel is raidet csinált

Töröljem az egészet és formázzam valami másra újra? Menne még mellé 1db 1TB-os, nem szeretném, ha elvesznének az adatok. Most még megvannak a gépemen is.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18955) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Valami történt a ph-val, egy napig nem volt elérhető, egy nagy darab hsz-em ment a kukába, mivel nem látom itt.

Kérdés, de igazából már csak megerősítést várok:

ha beruházok egy Synology DS216j-re, akkor kapom azt a funkcionalitást és kényelmet amit a dropbox tud? (Jelenleg van egy 1tb-os előfizum, de szeretném lemondani, és inkább cégesen megalkotni egy 2tb-os magán felhőt. Raid tömböt nem terveznék, csak időzített backup mentést a 2. vinyóra.)

Jól gondolom, hogy menni fog minden? (mobil appok, fotók feltöltése a telefonokról automatikusan)...

Köszönöm a segíttő hsz-eket előre is!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18956) ScouserHUN


ScouserHUN
tag

Sziasztok!

Bármilyen meglepő, azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen NAS-t vegyek? :)

Adott egy olyan otthon, ahol egyetlen laptop működik, azon is örülök ha tudok netezni, vagy a file browser működik. Gyakorlatilag egy éve nem is kapcsoltam be. TV-re nem tudom kapcsolni HDMI-vel, ezért az egyetlen lehetőségem a média streamelésre a telefonomról van, de ez nem működik tökéletesen (laggol, akadozik stb)

Szóval azért szeretnék NAS-t venni, mert a filmeimet és egyéb médiáimat szeretném a TV-n megtekinteni. A TV egy Android TV-s Sony Bravia W805C. Ezen kívül van még iPad és PS4 a háztartásban, ezeken is tök jó lenne elérni a filmeket, zenéket és képeket.

Egy olyan NAS kellene, amire tudok letölteni, amiről tudok akár 1080p filmeket streamelni (a TV csak WIFI-n keresztül csatlakozik, de N-es a router). Magát a NAS-t kábellel tudom kötni a routerre, azzal nincs probléma.

Arról fogalmam sincs, hogy 1, 2, vagy 4 lemezes változatot vegyek...?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#18957) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy kimax HDD dokkolót, amiben van wi-fi elérés is.

Arra nem tudok rájönni, hogy ezek tudnak úgy működni, hogy a router ossza az ip címet és a dokkoló oda csatlakozik fel, vagy csak úgy tudom használni, hogy kábellel összekötöm a routerrel!? A másik megoldás, hogy wi-fin közvetlenül rácsatlakozom, de ez így nem az igazi!

PC

(#18958) fogtunder válasza tom956ster (#18955) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Synology mobil appjai szerintem nagyon jók, még a QNAP is a használható ketagória, nekünk is ezek tolják fel a képeket. az más kérdés, hogy utána én még töltök fel Onedrive-ra, hogy legyen offsite backup is, de én bőven 50GB alatt vagyok a menteni való adattal.

(#18956) ScouserHUN: nem mindegy, hogy milyen N-es a router és hogy mit tud a TV, de ha stabil kapcsolatot akarsz, akkor csak kábel, a 1080p streamingben már direkt rálátás mellett is lehetnek akadások egy N150-es hálózaton, az N300 többnyire elég, de ha nyugodt életet akarsz, akkor kábel.

NAS terén ZyXel NAS326 vagy Synology DS216j erre elég, ha nem kell transzkódolni, hanem a lejátszást az eszközök végzik.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18959) krealon válasza Wasquez (#18957) üzenetére


krealon
veterán

"Vettem egy kimax HDD dokkolót, amiben van wi-fi elérés is."

Rakeresve a nevere nincs tallat, igy eleg nehez segiteni neked. :(

(#18960) -ZeeZee- válasza krealon (#18959) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Egy másik topikból mentettem.

link

(#18961) Wasquez válasza krealon (#18959) üzenetére


Wasquez
senior tag

BS-HD03WF a típusa. Gondolom, ezzel sem segítek túl sokat, nem túl erős a támogatottsága az eszköznek.
ftp: működik rajta, usb-vel is el lehet érni, és a wifi is működik, csak jó volna, ha a routeren keresztül tudnám elérni wifi-vel.
https://www.aliexpress.com/item/hdd-docking-station-with-usb-3-0-sata-2-5-raid-case-2-5-3-5/32516214069.html?spm=2114.01010208.3.9.EgHu91&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_3_10057_10056_10065_10037_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=8fea63a1-7152-4f06-ac87-e2a65019f1be

PC

(#18962) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

Korábban kérdeztem milyen NAS-t szerezzek be. Végül egy Synology DiskStation DS216+II lett a befutó. Nagyon kellemes szerkezet, könnyű volt beálíltani, csendes, és az 1 TB.s SSD-t is gond nélküli kezeli.

Akinek belefér ez is árban, annak csak ajánlani tudom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18963) CactuS válasza leslieke (#18962) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt megkérdezhetem, hogy mi volt az, amiért ezt választottad a DS216play ellenében? (Ugye van egy jó 25k különbség) Én a kettő között a processzort láttam, ami nagyon szembetűnő volt, de nem tudom, hogy gyakorlatban ez mekkora előnyt jelent.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18964) fogtunder válasza CactuS (#18963) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább a prociban különböznek, más most nekem se jut eszembe hirtelen. az x86 biztosan jobban fogja bírni a torrentet, van rá Plex Transzkód támogatás és nincs olyan irtózatos árkülönbség a kettő között.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18965) Patice válasza CactuS (#18963) üzenetére


Patice
nagyúr

DS216play: STiH412 Monaco Ultra 2x1,5 GHz ~ ARM-os proci
DS216+ II: Intel Celeron 3060 2×1,6-2,48 GHz ~ Intel proci

Ebben különböznek csak, ami magával vonja azt is, hogy az Intel-es esetében extra funkxiók érhetőek el a DSM-ben, pl. btrfs fájlrendszer, meg a Docker Station. Lehet ez sem sok különbség, de pl. btrfs fájlrendszer jobb a Hyper Backup alá, mivel ebben a fájlrendszerben a fájlok különböző változatainak, verzióinak csak annyi a helyigénye, amennyi a két fájl eltérésének különbsége metaadatként., így pl. egy 1 GB-os fájl 32 fájlverziója nem fog 32 GB-ot foglalni, hanem sokkal kevesebbet. Docker Station pedig a virtualizációt segíti. Röviden virtualizálhat magának egy második DSM-et, amivel így izolálhatja (valamennyire) a második gépet. Nem teljes virtualizációt jelent, ezért nincs is akkora hardverigénye, mint egy igazi virtuális gépnél (és pont ezért nem is biztosít akkora mértékű izolációt). Viszont kísérletezésre az az egy ingyenes DSM pont elég. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18966) leslieke válasza CactuS (#18963) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vicces, mert pont az ár volt az választás oka. Ezt igen kedvező áron szerezték be nekem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18967) CactuS válasza Patice (#18965) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+giorgio:

A Docker station próbálgatásra jónak tűnik, bár ha jól értem, akkor csak 1 évig él, utána venni kell új licence-et.

A verziókövetés kis mérettel jól hangzik, bár nálam javarészt képek és videók lennének, kevés dokumentummal, amit offsite próbálok lementeni (így viszont akkor "felesleges" a helyi gépre).

Egy x86 egy fokkal jobban hangzik, még akkor is, ha egy elég szerény a teljesítmény, legalábbis egy 100k körüli összegű NASnál. Mivel idővel menne arról otthonon kívülre is mese/film, így jó lenne, ha lenne benne ilyen téren potenciál. Mondjuk ebben a Syno oldala szerint hozzávetőlegesen egyforma a play / +II.

(Sajnos a Qnappal nem sikerült megbarátkoznom, legutóbb nyűgje végleg betette a kaput: egy Webdav kapcsolatnál akadtunk el, ahol ismeretlen hibával mindig leállt egy adott file-nál, holott a másik oldalon nem volt gond, másik kliens simán mentett oda, ugyanazokkal a fileokkal. Így kicsit belefáradtam, hogy minden általam használt dolognál van valami nyűgje, csak a családi kasszába való beütemezés várat magára. A support kedves, de érdemben semmit nem tud segíteni, csak sajnálkozni.)

leslieke: Meg lehet kérdezni, hogy mennyi az annyi? (esetleg privátban, ha nem publikos, hogy ki mi hol mennyiért. :B)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18968) fogtunder válasza CactuS (#18967) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A DS216Play transzkódolása csak DS Video alatt támogatott, a celeronhoz van Plex támogatás is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18969) krealon válasza Wasquez (#18961) üzenetére


krealon
veterán

"BS-HD03WF a típusa. Gondolom, ezzel sem segítek túl sokat, nem túl erős a támogatottsága az eszköznek."

Sajnos igy van. Nem tudtam erdemi informaciot szerezni rola, amivel segiteni tudnek. Bocsi. :(

(#18970) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok,

Konkrét kérdésem lenne. 4 lemezes nas kell. Zyxel nas542 vagy Qnap ts-431? Mindegyik tudja amit kell, melyiket választanátok?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18971) fogtunder válasza Lazsnak (#18970) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha mindkettő tudja, amire neked kell, akkor az olcsóbbikat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18972) leslieke válasza CactuS (#18967) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bocs, nem láttam, hogy itt írtál. Ment PÜ:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18973) Lazsnak válasza fogtunder (#18971) üzenetére


Lazsnak
tag

Belefér a keretbe mind a kettő. Qnap felülete jobb a tesztek alapján. Ismerőstől venném qnapot, ugyanannyiért, mint zyxelt boltban újonnan. Ez is garis még meg minden. Akkor is a zyxelt?

(#18974) fogtunder válasza Lazsnak (#18973) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha egy árban van, akkor a QNAP-ot, de bolti áron én nem adtam volna oda a különbözetet.

ha tényleg kell a négy lemez, esetleg azon lehet még elgondolkodni, hogy veszel egy HP Proliant Gen 8-at és rakni rá valami NAS oprendszert, mindkettőt megeszi reggelire és nincs vele sokkal több pöcsölés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18975) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok,

Tudtok olyan, két slotos nevesebb NASról, amiben 120mm-es venti van? (és ami esetleg cserélhető is)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18976) Essejó válasza fogtunder (#18974) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt tanúsítom, pedig az enyém csak egy Gen 7-en fut.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18977) Essejó válasza MCGaiwer (#18975) üzenetére


Essejó
veterán

Az összes jó házba szerelt (nevesebb) épített NAS ilyen lehet. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18978) MCGaiwer válasza Essejó (#18977) üzenetére


MCGaiwer
addikt

viccet félretéve, tényleg nem csináltak ilyet? :)

Ha nem, akkor pedig legalább 8cm-es, amiben cserélhető a venti.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18979) Essejó válasza MCGaiwer (#18978) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tudom, hogy ilyen szempont alapján bárki is szűrte volna a választékot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18980) gooof válasza 1soproni (#18895) üzenetére


gooof
csendes tag

Szia!

Neked bőven elég a DS416, nem kell a play változat.
Nekem egy DS214play van, nem használom a transzkódolást (full HD filmeket nézek vele).
Az erejét mutatja, hogy torrent visszaosztás (60-70 torrent) mellett 2 tv-n és egy számítógépen is tudtam egyidőben 3 különféle remux-os filmet (20-30 GB méretű) lejátszani akadás nélkül.
Elvileg a DS416 speckóban jobb, mint az enyém, ezért nem lehet vele semmi gondod... :)

(#18981) Steveke


Steveke
csendes tag

Sziasztok!

Synology nas-t szeretnék otthonra venni. Amire kell: Torrent, fotok tárolása, filmek nézése tv-n (full hd), távolról való elérés, (majd később talán saját mail kezelése de ez nagyon utolsó utáni szempont). 5-6 évig nem szeretném lecserélni.

Amik szóba kerültek DS116, DS216, DS216Play

Nem tudom szükségem van-e a 2 merevlemezes változatra, mert a fotókat úgy is felszinkronizálom felhőbe, ezek után, ha tönkremegy a vinyó, képek megvannak, többit meg be tudom szerezni.

Ezek a 4k-s mizériák annyira nem fogtak meg még, mert nincs nagyon tartalom amit 4k-ban tudnék nézni + a tv is csak full hd.

Valamint ha kijön a Mi Box tv okosító akkor egy olyanba mindenképp beruházok, amire fel lehet tolni Plex-et és a filmek a nas-on lennének vagy ezt ki lehet váltani DLNA-val?

Kicsit mondjuk sokallok 80k-t egy DS216Play-ért, de ha az hosszabb távon használható, akkor megéri a kb. 30k pluszt.

köszi a segítséget!

(#18982) Essejó válasza Steveke (#18981) üzenetére


Essejó
veterán

Ha sokallod érte, de kell a funkcionalitása akkor vegyél egy HP Gen 8-as mikroszervert, tolj fel rá egy xpenoligyt
az a Synology épített szerverekre való "butított" :) verziója. Vas tekintetében nagyot oda ver az általad felsoroltaknak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18983) fogtunder válasza Steveke (#18981) üzenetére


fogtunder
nagyúr

5-6 év nagyon hosszú idő, én annyira semmilyen informatikai eszközömmel nem szoktam számolni, de tulajdonképpen lehet, hogy nem kell majd cserélni.

a DS116 elég jó hardvert kapott, igazából megvehető, de én egylemezest nem vennék, mert nagyon macerás a későbbi tárhely bővítés. a DS216 kicsit gyengébb, a DS216Play kicsit erősebb. ha média lejátszó is lesz, akkor a transzkódolást nem fogod kihasználni, mehet a sima 216 is. azt viszont tudni kell, hogy ezeket a hardvereket nagyon eszi a torrent, lehet korlátozni kell majd a maximális aktív kapcsolatok számát net sávszelésségtől függően.

én a DLNA-val nem szórakoznék, ha nem muszáj, a legjobb direktben, megosztott mappából lejátszani a dolgokat. a Plex pedig sokkal több, mint egy DLNA szerver, de hogy teljes mértékben ki tudd használni, ahhoz egy DS216+ kellene, ha nem kell a transzkódolás, akkor a többi fent említett is jó. de ha lesz média lejátszó, akkor én felraknék egy Kodit és a megosztott mappákból direktben játszanék le mindent.

amúgy ha tényleg időtálló cuccot akarsz, akkor Microszerver/építés, azok nagyjából tutira elegek lesznek 5-6 év múlva is, csak kell rá felraknod egy NAS oprendszert, amiből van egy csomó, ingyenesek is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18984) gooof válasza Steveke (#18981) üzenetére


gooof
csendes tag

Mindenképpen a 2 lemezest javaslom, mert annak nagyobb átmérőjű a ventillátora, ami alacsonyabb fordulatszámon pörög, ezért halkabb, mint az 1 lemezesek...

(#18985) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni!
Van egy Synology DS213j ami hibátlanul működik de most van rá lehetőségem, hogy egy ZYXEL NAS520 -ra lecseréljem. Megéri? Csak 5000ft kellene ráfizetnem. A Zyxel vadonat új. Sebességben nyerek valamit?
Tanácsokat előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18986) Essejó válasza asprey (#18985) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem csak ráfizetsz 5K Huf-t.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18987) gooof válasza asprey (#18985) üzenetére


gooof
csendes tag

Operációs rendszer szempontjából Ferrarit cserélsz Opelre... :-)

(#18988) asprey válasza gooof (#18987) üzenetére


asprey
tag

Akkor marad a Syno. Köszönöm!

(#18989) denko


denko
senior tag

ZYXEL NAS520 most akcios.

Amennyiért adják ennyiért megéri kiprobálni. ( remélem) ;]

(#18990) fogtunder válasza denko (#18989) üzenetére


fogtunder
nagyúr

30-ért simán jó vétel, dual-core, 1GB RAM, belépő NAS-nak tökéletes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18991) denko válasza fogtunder (#18990) üzenetére


denko
senior tag

remélem.

Belevágok, aztán remélem nem kell bebetonozni hordoba hogy ne haljam a hangját :C
Ha átjön a feeling, majd áttérek Gen-8ra :K

(#18992) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Ugyan nagyon a Synology DS216j pártján vagyok, de birizgálja a antáziám, hogy ugyanannyiból megvan a Hp Gen 8 is. Olvastam pár sort a Xpenologyról is, nagyjából úgy tűnik jó kombó lehetne. időtállób vasnak tűnik, mint a kicsi Syno, de:
- vélhetően a fogyasztás oldal nem lesz karcsú, simán a tripláját saccolom a Syno-hoz képest
- ugyan nem olvastam sehol, de szerintem zajosabb lehet (akár sokkal is), nem biztos, hogy megfelel egy olyan szobába, ahol alszanak is (vagyis szeretnének).

Ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Mennyire nyűg felkonfigurálni a 0-ról egy Gen 8-at a Xpenology-val? Úgy, hogy kb 0 a hálózatos multam... és kellene a Syno féle DNS, mivel mobil appokkal is el akarom érni a cuccost, sőt, még egy kliens is lenne, akinek teljes elérés kell az Ő számára biztosított 1 tb tárhely felé, szintán mobil appokkal megtámogatva.

Lehet, hogy túl sokat akarok...

Köszönöm a segítő hsz-eket előre is!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18993) varmi2 válasza tom956ster (#18992) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha már elgondolkodol a Hp Gen8 szerveren.
Van még egy járható út. Te építesz magadnak egy szervert. Ez a lap nagyon jó alapnak. Hozzá raksz 2-4Gb ramot, ház+ táp, és kész. Az egész kijön a Hp árából, és erősebb 4 magos apu van benne.ami csak 15W Tdp-vel rendelkezik, a Hp 35W cpu-val szemben. 4sata port alapból rendelkezésre áll. De mivel van pcie csatlakozója, így később, még tovább bővíthető a sata portok száma.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18994) tom956ster válasza varmi2 (#18993) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszönöm a tippet!

Úgy látom, ehhez a projekthez nem kevés affinitás és tapasztalat nem árt.
Gépet már raktam össze, a jelenlegi mukagépem is én pakoltam, de a szerver cucc nagyon új. Ha lenne a közelembe egy olyan haver aki ezt "művészi" szinten keni-vágja, belevágnék a saját építésbe, mert miért ne?
A hűtés kérdése lényeges, főként a keltett zaj végett. Másodlagos a fogyasztás, de hosszútávon fontos, bár nagy adatforgalmat nem remélek, torrent kilőve, inkább a tárolás a lényeg.
Egyébként van arra sansz, hogy kiszilgáljon egy kis statikus weblapotis (cégemé), vagy ezt nem tudom megoldani majd a kis "szerveremről"?

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18995) varmi2 válasza tom956ster (#18994) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit linkeltem, azon nem nagyon van építeni való. Teszel bele egy memóriát, és csatlakoztatod a tápot.és a hdd-ket, és ennyi. Az egészet meg egy házba beszereled, 1 vagy két venti elég. Egyik előre a hdd-k elé, meg egy hátulra, hogy kiszívja a levegőt. Én is Xpenologit tettem rá. Mivel én is 0ról kezdtem a nas építést, még teszt fázisba van, kipróbálok mindent, és ha minden oké, újra teszep, és éles üzembe fog menni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18996) fogtunder válasza tom956ster (#18992) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van Gen 8 és Xpenology topik is, további részletek ott.

egyébként nem egy nagy sztori rárakni az Xpenologyt bármire, nekem elsőre kb. 45 percembe fájt, mire működni kezdett. de a többi NAS OS-nek is grafikus telepítője van, ha tudsz angolul, nem vészes egyik se, guide ráadásul mindenhez van, csak keresni kell.

én szeretem a HP Microservereket, a Gen 8-ban van pl. egy iLO nevű okosság, amivel már a boot sequence során is el tudod érni távolról a szervert, ha mondjuk az OS-sel van gond, a távmenedzsmentet segíti. plusz ECC RAM-os, T szériás proci van bennük. a fogyasztás lehet nagyobb lesz, de idle-ben ez se fog sokat enni, és mondjuk ha hozzáméred egy dobozos 4 lemezes NAS árához, a különbözetből jó darabig tudod fizetni a plusz villanyt.

én a saját eszköz építését csak akkor javaslom bárkinek is, ha olyan igények merülnek fel, amiket ezzel nem lehet kiszolgálni, pl. extrém csendes üzem, másik form factor, ilyesmik, mióta levitték 50K környékére, nem igazán verhető az ár/érték aránya.

weblap hosting megoldható, ha nincs mögötte durva adatbázis és nem túl nagy a bonyolított forgalom, ilyen ifmorácisó weblapok hostolására bőven elég a HP. ha meg mégse, akkor még mindig lehet RAM-ot, procit cserélni benne.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18997) tom956ster válasza fogtunder (#18996) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszönöm a segítséget!!

Az érvek egyértelműek. Nekem fontos lenne, hogy halk legyen, ugyanakkor elég két db hdd is.
Az ára nagyon csábító, vélhetően sokkal egyszerűbb így egyben, mint darabokban összerakani.

Lehet átköltözök a két másik topicba, majd meglátjuk. :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18998) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Olyan NAS-t keresek ami alkalmas virtualizációra, de nincsen horror áron. Értem ez alatta , hogy nem 900k -s NAS kellene, de olyan 200-500k környéke még bele férhet nettó árban.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#18999) Essejó válasza tom956ster (#18997) üzenetére


Essejó
veterán

Az asztalomban benn van egy HP torony az az asztali gépem és a monitor magasságában a polcon van egy Gen7-es és simán el tudok aludni az asztalomnál is, ha kellően fáradt vagyok vagy pl vacsi után.
Alvás szempontjából az ágyam is abban a szobában van. Jó azt nem mondom, hogy itt ülve és fülelve nem hallom a gépeket, de nem zavaró a hangjuk, mert annyira egyáltalán nem hangosak, pedig a xpeno 24/7-ben megy. Amit az elérésről írtál az mind működik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19000) fogtunder válasza plejik (#18998) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a 200K feletti cuccokkal nincs nagy tapasztalatom, de ha ez az elsődleges igény, akkor szerintem inkább már valami kisebb szerver kellene a célra (HP Gen 8, Dell T20), vagy építeni valamit és saját magadnak felszoftverezni igény szerint, valószínűleg elégedettebb leszel a végeredménnyel, nekem a QNAP TS-251 virtulizációs képességei inkább a megmosolyogtató kategóriába estek, i3-as proci alatt nem is nagyon kezdenék neki a dolognak, ilyen hw meg mocsok dárgán van a NAS gyártóktól.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.