Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) gyikhuszar válasza Kami11 (#12998) üzenetére


gyikhuszar
tag

Értem. Ehhez kell az FFP vagy lehet anélkül is?

(#13002) Kami11 válasza gyikhuszar (#13001) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam volt fenn ffp, erről van tapasztalatom, nélküle nem tudom hogy hogy tudod elérni az említett fájlt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#13003) gyocsiv válasza Patice (#12994) üzenetére


gyocsiv
tag

Szia,

-köszi, ezzel én is tisztában vagyok "hálózati adattároló. Tárolásra van kitalálva, adatok tárolására, amit HÁLÓZATON keresztül érsz el."

De mivel kezdő vagyok...és segítségre szorulok, ezért kérdezek....
Bár Multibit, kicsit ideges lett mert számomra a médiapléjer :) nem kivetítő output, csak egy lejátszó program...
"Arolotifar" ahhoz képest hogy egy lenéző szöveget posztolt "Ne foglalkozz vele, nem éri meg..."...elég érdekesen írt privátba.... és mivel most olvastam ezeket a hozzászólásokat, ide is leírom amit neki válaszba irtam, hogy amit láttam, csak ahhoz tudok mérni
http://lejatszo.hu/?oldal=termek&termid=640
HDI Dune HD Base 3.0
ethernet/HDD médialejátszó és NAS
"a torrent-kliens, a fájlszerver – is szépen profitálnak a gyorsabb működési sebességből"
innen kezdett el érdekelni a téma ...

elnézést kérek, de nem profinak születtem

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#13004) Tonyk válasza Kami11 (#12998) üzenetére


Tonyk
veterán

Amihez ugye minimum egy telnet backdoor szükséges, mert egyébként nem fér hozzá. Vagy FFP-n ssh-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13005) Arolotifar válasza gyocsiv (#13003) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én sem születtem profinak. Pár hónapja van egy Synom, amit a fórumban olvasottak alapján állítottam be.
Ha esetleg te is vetted volna a fáradtságot és olvastál volna, akkor nem sértődnél meg a válaszokon.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13006) gyocsiv válasza Arolotifar (#13005) üzenetére


gyocsiv
tag

a nem fórumbeli témák szerintem a közönséget nem érdeklik...köszi

3hete azt olvasom....

akkor a következő: a próba verzióba nem volt benne a transmission, vagy azt külön kell feltelepíteni, mert a forumban van akinek benne volt van akinek nem...és pl a próba verzióban nincs benne?!

egyébként egy leírást, összeállítást így gondolnék el:
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?board=2.0

ez a leírás alapján egy routerrel való torrentezés 2nap után gyerekjáték, és ha elakadtam azon a fórumon szívesen segítettek...ezért kértem, kérném a segítségeteket, ugy gondolom itt is megvannak a szakmához értők, és nem a beszólogatós "Arolotifar"

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#13007) Arolotifar válasza gyocsiv (#13006) üzenetére


Arolotifar
őstag

Közösséget akartál írni, ugye? :) Bár az előadásodat tekintve lehetne közönség is :U

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13008) redwhite78 válasza Multibit (#13000) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszönöm, akkor tehát valamilyen erősebb cpu a lényeges a nagy sávszél kiszolgálásához, ha jól veszem ki. Rákérdezek az általad ajánlott NAS-ok sávszélességére a Synology topikban.

#12999 Alex91: Értem, ezt jó tudni. És a torrent kliens leállítható interneten keresztül, vagy a NAS elküldhető távolról standby-ba, ha elutazás után jut eszembe?

#13003 gyocsiv: Érdekes egy felfogásod van. Lehet, hogy kezdő vagy NAS terén, de arroganciában profi. Akik itt a fórumon válaszolnak hobbiból, szabadidejükből teszik. Talán kellene egy kis alázat, pláne ha tanulni akarsz valaki(k)től.

never go full retard

(#13009) Arolotifar válasza redwhite78 (#13008) üzenetére


Arolotifar
őstag

A DS214play szerintem bírja a 240-es sávszélt :) Nálam 120-as van, 200 torrent megy, proci 9%-on, RAM 38%-on :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13010) Multibit válasza redwhite78 (#13008) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, masszív torrentezéshez kell az erősebb CPU és a nagyobb mennyiségű RAM is jól jön.
A torrent kliens távolról (interneten keresztül) is leállítható.

(#13011) gyikhuszar válasza Kami11 (#13002) üzenetére


gyikhuszar
tag

Kami11, Tonyk: köszönöm, remélem sikerül megoldanom.

[ Szerkesztve ]

(#13012) Elemental válasza gyocsiv (#13006) üzenetére


Elemental
addikt

Próbaverzió alatt a live demo-t érted?
A tm-et fel lehet telepíteni. Van a synologynak saját kliense is, ez a download station, ami szintén tm alapú.

(#13013) Tonyk válasza gyikhuszar (#13011) üzenetére


Tonyk
veterán

olvasnivaló

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13014) gbors válasza Alex91 (#12999) üzenetére


gbors
nagyúr

a Syno 115J aktív Download Station és seedelt torrentek mellett simán elmegy aludni, ha nincs forgalom.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13015) harylmu válasza redwhite78 (#13008) üzenetére


harylmu
őstag

Írtad korábban, hogy érzékeny üzleti adatokat tárolnál és azt szeretnéd elérni internetről. Annyit hozzátennék, hogy remélem ismered ennek a rizikóit. :)

(#13016) kokr


kokr
tag

Sziasztok!
Popcorn A-410 mellé szeretnék 2 HDD-s nas-t venni.Láttam már 18-20e környékén is,vagy 40e fölött Synologi-t.Mennyivel másabb a drágább?Megéri a felárat,vagy nagyrészt a nevet fizeti meg az ember?Láma vagyok a témában még ezért kérdezem.

(#13017) Upo válasza gbors (#13014) üzenetére


Upo
addikt

Ez elég gáz. Nincs még hozzá hibajavítás? Én biztos agyhúgykövet kapnék ha egyszer csak gondolna egyet és lelőné a seedeket. Ritkán szoktam letölteni, most is csak a seedek mennek, van egy csomó olyan amit gyakorlatilag csak én seedelek (rétegigényt kielégítő anyagok), ha lemegy alvásba a nas akkor honnan tudja meg hogy valakinek kellene az anyag és kéne kicsit feltölteni?
Meg aztán én inkább azt keresem egy nasban hogy ezt a hülye alvást KI lehet-e kapcsolni, nekem ne rongálja a HDD-imet amikor gondol egyet, abba a tizenpár wattba nem rokkanok bele. A hdd-k élettartamát jellemzően a ki-bekapcsolások száma határozza meg, az ha működik folyamatosan kapcsolgatás nélkül az szinte semennyire.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13018) gbors válasza Upo (#13017) üzenetére


gbors
nagyúr

nem lövi le a seedeket - ha valaki letöltene, akkor felébred.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13019) Alex91 válasza gbors (#13014) üzenetére


Alex91
félisten

a Syno 115J aktív Download Station és seedelt torrentek mellett simán elmegy aludni, ha nincs forgalom.

Ja, ha nem tekeri, akkor johogy elmegy aludni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13020) gyocsiv válasza Elemental (#13012) üzenetére


gyocsiv
tag

Szia,

igen....a demo-t esetleg valami képet betudnál linkelni róla?! működés közben hogy néz ki egyik, másik?!

köszi

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#13021) redwhite78 válasza harylmu (#13015) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A rizikót annyiban felmérem, hogy kellemetlen igen helyzetbe kerülnék, ha kikerülne az adat. Viszont valamilyen netes elérhetőség mindenképp kellene, mert enélkül nem lehet dolgozni, időnként 2-3 embernek kellene térben és időben elkülönülten hozzáférnie pár GB-nyi adatbázis kisebb-nagyobb részeihez.
Azt tudom, hogy ami neten lóg, az feltörhető, de valamilyen szinten azért egyfajta biztonság gondolom elérhető. A biztonsági lehetőségekről viszont bárkinek bármilyen tanácsát (linket) szívesen fogadom, ennek még alaposabban utána akarok olvasni.

never go full retard

(#13022) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Régebben volt róla szó, de hátha vannak újabb tapasztalatok:

Szóval Raspberry.

Éppen láttam egyet működni, két USB-SATA adapteres HDD-vel (ház és egyéb látványelemek nélkül, egy szekrényfiókban), vélhetően SeaFile-szerverként, öt céges felhasználónak. Sajnos csak annyit tudok róla, hogy ideiglenes megoldás lett volna valami "rohadtdrága" NAS elfüstölése miatt a garanciális javítás idejére, de jobban bevált, megtartották -- akivel beszéltem, nem ért hozzá.
Mivel most őszi beszerzés, gondolom, B+.

Akad itt ilyesmivel bárkinek tapasztalata?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13023) Kami11 válasza gyikhuszar (#13011) üzenetére


Kami11
őstag

Nem tudom milyen típusú NAS-ról van szó, de gondolom Zyxel v. D-link.
Az ffp-t mindenképpen tedd fel, bármikor jól jöhet, könnyebb vele az élet!
Az FFP telepítésében, beállításában segíthet ez az írás: ZyXEL NSA-310 és az FFP
Valamint itt van ezen leírás a TM beállításához.
Olvasd végig, nem csak pendrive-ra, hanem már a merevlemezre is telepíthető az ffp.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#13024) Dave™ válasza MaCS_70 (#13022) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Pi harmatgyenge alapból is, de ha még a cpu intenzív USBn éred el a HDDket, azzal tovább lassítod. Menteni meg ráérős embereknek elégséges lehet, de értelmes sebességet kizárt, hogy ki lehessen venni belőle, pusztán technikai alapon megközelítve. Gondold végig: ha a cpu nem lenne probléma, akkor tudnál valósan legjobb esetben max. 30-35MB-ot elérni USBn, összesen. De mivel itt a cpu is gyenge, ezért ez is kevesebb, és akkor minden körülményt optimálisnak tekintettünk. Plusz nem túl elegáns az össze-vissza alakított kábelek, adapterek hada. J1900 alapon érdemes építeni egy olcsóbb gépet NASra, drágább lesz ugyan, de azt használni is lehet kompromisszumok nélkül.

(#13025) MaCS_70 válasza Dave™ (#13024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, logikus, köszönöm!

Ez, gondolom, már jó alap lenne: ASUS M45M1 DeLuxe

Csak nem ágyú-e verébre...

Illetve ha médialejátszót is tudok belől e egyben csinálni, akkor jó lehet, de ahhoz még linuxoznom kellene ne keveset...

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13026) Dave™ válasza MaCS_70 (#13025) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez inkább htpc lap, és igen, teljesen felesleges benne pár dolog. Ami olcsó és jó alap a J1900-as Bay trail platform, körbe kell nézni, van mindegyik gyártónál. Az ASrockok elég jól felszereltek általában. A hardver tud mindent, a szoftveren múlik mit hozol ki belőle. Nekem van külön HTPCm így erről nem tudok nyilatkozni, a NASon NAS OS van (openmediavault).

(#13027) MaCS_70 válasza Dave™ (#13026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén szólva kissé viszolygok attól, hogy két készüléket futtassak egyszerre úgy, hogy idejük 95%-ában semmit sem csinálnak, csak várnak. Ezért szeretném, ha egy gépen menne a két funkció, a médialejátszás és a fájlkezelés.
A jelzett Asus E45M1I DeLuxe meg éppen megvehető egy barátomtól, ezért a konkrét típus.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13028) Dave™ válasza MaCS_70 (#13027) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is sokáig használtam egy HP microservert mindkét funkcióra, de nem az igazi. Nekem a HTPCben pl. egy darab HDD sincs, ventilátorból is csak a tápban egy mini.

(#13029) Petykó78 válasza kokr (#13016) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!
Magam is láma vagyok, de talán saját tapasztalatom segít elindulni valamelyik irányba. Popcorn A-400 mellé vettem 2 HDD-s Zyxel nas-t, torrentre és média kiszolgálónak. 1 napig küzdöttem a beállításokkal, a gyári letöltőklíens nálam használhatatlan (1-2 KB-al töltött) volt. Felraktam egy külső programot, azzal minden OK volt még 1 napig. Aztán tönkrement a cucc, állandóan újraindult. Üzletbe vissza aztán vételár is vissza.
Vettem (majdnem 2x annyiért) egy szintén 2 HDD-s Synology nas-t, simán beüzemeltem, fullon hasít a torrent a gyári progival, hálózati megosztás is OK és kész a csinos jukebox is. - És ezt úgy, hogy még mindig láma vagyok.
A lényeg, hogy aki szereti a kihívást, buherálást és még ideje is van rá, nyugodtan vehet olcsóbb nast. Amennyiben Te is az élményt keresed kihívások helyett, akkor sajnos a felárat meg kell fizetni a Synology nasokért.

Szerk: bocs mindenkitől ha hosszú volt, de végre van egy kis sikerélményem is.

[ Szerkesztve ]

(#13030) Elemental válasza gyocsiv (#13020) üzenetére


Elemental
addikt

(#13031) kokr válasza Petykó78 (#13029) üzenetére


kokr
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Priviben megkereslek!

(#13032) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv emberek!

Egy D-Link DNS-320L vásárlását tervezem mivel eddig a PC-m üzemelt úgy mint seed server.
Most, hogy lecseréltem a gépemet egy újra egyrészt sajnálom 24/12-ben hajtani, másrészt a fogyasztás sem mindegy.

Semmi extrát nem tervezek vele, két 2Tb WD Red és torrent fel/le töltés egy TL-WR 1043ND-n keresztül.
A letöltött tartalmakat egyenlőre csak az asztali PC-mmel és a Laptopommal kell szinkronizálnia, később jön majd képbe Smart tv is.

A kérdésem az volna, hogy a beépített torrent kliens mennyire használható / kezelhető egy U torrenthez képest? Illetve maga a NAS mennyire stabil ?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#13033) Upo válasza Eduardo89 (#13032) üzenetére


Upo
addikt

Jaj, ne! A gyári szoftver selejt, torrent kliens kuka. Lassú, bizonytalan. Nyisd le az értékeléseket. Ennyiért inkább Zyxel NSA-320S, 2 kattintással fent a transmission, ezzel úgy kezelhető mint egy utorrent. Vagy kicsit többért az NSA-325S v2, sokkal gyorsabb. Torrentnél sokat jelent a dupla ram és gyorsabb proci.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13034) Tonyk válasza Eduardo89 (#13032) üzenetére


Tonyk
veterán

Bizony, ahogy előttem is írják a D-linket NE! Hasonló a neve a Zyxel NSA-320-asához, szerintem ezért ugranak neki az emberek. Ha nem akarod magad jól megszívatni, kerüld el!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13035) bozont


bozont
veterán

Üdv

Tervben van egy NAS beszerzése, most hogy már van LCD TV meg később médialejátszó hozzá, időszerű lenne egy hálózati tároló is (így legalább a PC-ből is kikerül a HDD és annyival is halkabb lesz).
Viszont teljesen ismeretlen a terep, nem tudom merre induljak el. Mik az ajánlott márkák?

Adattárolásra, megosztásra (smb, dlna) és torrentre lenne használva. Médialejátszó funkció nem kell. Ami még kell: 2 tárhely (2-3TB-os HDD van tervben), gigabit lan (wifi sem fontos), usb3, jó lenne ha lekapcsolná a HDD-ket ha éppen nincs használatban, esetleg sleep mode.
Kérdés, hogy 30e FT-ig lehet-e a kritériumoknak megfelelőt kapni? Ha nem akkor mi az ajánlott magasabb ár mellett is?

(#13036) Tonyk válasza bozont (#13035) üzenetére


Tonyk
veterán

zyxel nsa325v2

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13037) Multibit válasza bozont (#13035) üzenetére


Multibit
veterán

Szinten minden "átlagfelhasználó" ezekre a dolgokra használja a NAS-át. A rendelkezésre álló pénzösszeg gyakorlatilag egyetlen típusra szűkíti a lehetőségeidet: Zyxel NSA325v2.
Torrentnél fontos, hogy mekkora sávszélességel töltesz le/fel!

(#13038) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Upo; Tonyk
Köszönöm a válaszokat!
A keret sajnos csak a Zyxel NSA-320S -ra elég mivel 2db 2vagy 3Tb-s RED-et szánok bele.
Havi szinten 1,5-2Tb adatforgalmam van csak torrentből.
Elég lehet nekem a 320S ? Vagy várjak még és inkább a 325V2 ?

Illetve a Zyxel-nél nincs az a hiba mint a D-Link-nél, miszerint hiába gigabites a lan rajta meg sem közelíti azt sebessségben ? Továbbá mennyire zajos? Hálószobában üzemelne és éjszaka zavarna a hangos venti.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#13039) bozont válasza Multibit (#13037) üzenetére


bozont
veterán

Egyelőre 30/2-es netem van, azt meg nem tudom mit hoz még a jövő, mikor ér ide mondjuk a gigabites net. De azért nem masszív torrentezésről lenne szó, általában kettő néha három részről megy a torrent, fejenként max 10 letöltéssel.
Viszont ami még fontos és az előbb lemaradt, az a halkság. Mivel itt a szobában van a router, így a NAS is ide kerül. Szóval jó lenne ha halk is lenne. Ami sajnos a Zyxel esetében nem az igazi. Ahogy olvasom sleep mode mellett sem kapcsolja le a ventit, pedig éjszaka alvás közben jó lenne ha nem pörögne. Bármilyen halk is egy venti, de éjszaka a nagy csöndben még az is zavaró tud lenni.

Ahogy nézem népszerűek a Sinology-k is, ha feljebb megyek mondjuk 50-60e Ft-ig akkor mik a lehetőségek? Qnap, Buffalo pl?
De a Synology DS214SE is szimpatikusnak tűnik.

(#13040) lajos75 válasza lajos75 (#12961) üzenetére


lajos75
senior tag

Valaki tudja erre a megoldást? :R

Adott egy MSI J1900 Mini-Itx lapból készített Nas.
És az lenne a gondom, hogy ha leállítom a Nas-t akkor le áll, de nem kacsol ki.
Tudja valaki hogy mért nem áll le rendesen?

Os: NAS4Free-x64-embedded-9.3.0.2.1283

(#13041) MaCS_70 válasza bozont (#13039) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Mivel itt a szobában van a router, így a NAS is ide kerül."

Ez miért olyan triviális? A NAS éppen mehetne bárhová, feltéve, hogy a lakás nem akkora, hogy már az UTP maximális hossza legyen az akadály.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13042) MaCS_70 válasza Dave™ (#13028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi volt a probléma, a "nem igazi" a kétfunkciós (fájlszerver+HRPC) mikroszerverben?
Milyen rendszert/programokat futtattál?

Változatlanul a teljes lényem tiltakozik az ellen, hogy két eszközt vegyek és üzemeltessek olyan célra, amire egy is brutális túlzás.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13043) juhasz406


juhasz406
tag

Üdv!
Létezik olyan NAS amit SMART-tv-vel úgy tudok összekötni usb-vel mintha külső hdd lenne. Mert lanon keresztül mediaszervernek nem jó sok a bug benne. nincs felirat, ismeretlen file, stb. Pendrive és a kölső hdd usb-ről a legjobb. De ki behuzogatni a pc és tv között macera. De a mediaszeverek egy nagy rakás kakik.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#13044) Tonyk válasza Eduardo89 (#13038) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt mondtad 30E, abba simán belefér a 325v2.
Torrent: 325v2 olyan 11-13MB/s-ot max torrenten
Gigabit: Nálam a 320 (nem a 320s, mert az gyengébb cpu-ban és memóriában) olyan 80-85MB/s -et tud gigabites hálón.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13045) Dave™ válasza MaCS_70 (#13042) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam a HTPC az szinte néma, a mikroszerver viszont nem, még ha nem is hangos. Plusz ott vannak a HDD-k, amiket illik hűteni, illetve hangjuk is van. A mikroszerverbe mindenképpen kell egy VGA, a HTPC-be nem. A HTPC sokkal kompaktabb, elől is lehet hagyni, a mikroszerver viszont kicsit kilóg a képből. Ja és a legfontosabb: Gen8-as HP-m van, aminél a POST kb. másfél perc, a HTPC meg kb. 8-10mp alatt bebootol.

Szoftver: HTPC openelec, ennek ugyan van SMB share funkciója és jól is működik, de egy rendes NAS azért sokkal több szolgáltatást kínál. A HTPC OS maradt is ez, mert bevált, de a NAS-ra OpenMediaVault került, amivel van pl. időzített mentésem, szinkronizálásom, figyeli a lemezek állapotát, kezeli a jogosultságokat, könnyebben tudom kezelni a torrentklienst (az Openelec is tudja, csak kicsit körülményesebb), van Plex szerver, wordpress motor teszteléshez stb.

Szóval vagy cél OS-t használsz és megkapod az extra szolgáltatásokat, vagy melegégszel az öszvérmegolds korlátaival.

[ Szerkesztve ]

(#13046) Multibit válasza juhasz406 (#13043) üzenetére


Multibit
veterán

Létezik olyan NAS amit SMART-tv-vel úgy tudok összekötni usb-vel mintha külső hdd lenne.
:(
A NAS-nak pont az a lényege, hogy hálózatról használod (NAS = Network Attached Storage).
Ha zavarnak a DLNA hiányosságai, vegyél egy külső HDD-t a tévéhez, vagy egy hálózati mediaplayert!

(#13047) Tonyk válasza juhasz406 (#13043) üzenetére


Tonyk
veterán

LG a TV?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13048) juhasz406 válasza Multibit (#13046) üzenetére


juhasz406
tag

Hát igen a DNLA megoldás nagyon gyerekcipőben jár. Van kölső HDD már csak azt kéne megoldani, hogy egyszerre kapcsolódjon tv-re és pc-re.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#13049) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
nem tudom jó helyre írok-e, de maxiumom átirányítotok

olyan akármi kellene nekem (nas/htpc/microserver/medialejátszó)

amit tudnék használni torrentek futtatására (nem több 100, mondjuk 10-20-30), illetve a TV-re közvetlen rákötve tudnám használni médialejátszóként, ÉS megoldható lenne, hogy wifin lógjon (5ghz adott)
illetve a letöltött állományok tv-n való megnézésére is alkalmas lenne, srt felirat, minden, és elérjem PC-ről, tudjak rá másolni. egy bravia smart tv lógna rajta.

mi erre a legkölcséghatékonyabb megoldás?
előre is köszönöm válaszotokat

(#13050) Eduardo89 válasza Tonyk (#13044) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Szó szem volt 30ezerről, 20-25ezer a ma keret rá. Azért néztem eredetileg a D-Link-et. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.