Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) fogtunder válasza salmiakki (#19950) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a 40 mega az 40Mbps, akkor jó lesz a szokásos ZyXel NAS326

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19952) ShERiFF91 válasza salmiakki (#19950) üzenetére


ShERiFF91
csendes tag

szvsz mivel a legtöbb NAS linux alapú, ezért max cronjob-bal megoldható a torrent daemon indítása-leállítása megadott időben. A 40Mbit/s-ot már szerintem minden NAS tudja, főleg 50k-ért. Nem ez lesz a döntési faktorod :)

(#19953) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Az olcsó (használtan max.20e ft) NAS-ok közül melyik kezeli a 2,5" HDD-t? köszi

(#19954) salmiakki válasza fogtunder (#19951) üzenetére


salmiakki
tag

Rendben, köszi a segítséget! :)

(#19955) NJNZOLI


NJNZOLI
csendes tag

Sziasztok.

NAS vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni. Elolvastam mindenek előtt a "Milyen NAS-t vegyek?" topic Téma összefoglalóját. Elsősorban fontos file- ok mondhatni "biztonságosabb" tárolására és torrentezésre kellene egy NAS. Nekem most 30/3-as internetem van és egy asztali számítógéppel torrentezek. A letöltési sebességem kb. 3,6 MB/sec, a feltöltési 360 kB/sec. Olvastam, hogy inkább az Intel procis NAS-ok azok amik tudják azt a seb.-et, amit egy asztali gép. A leírtakból az árat is figyelembe véve, nekem az WD Mycloud, a Zyxel 325v2, és az Asustor márkák tetszettek. Valakinek tapasztalat, milyen sebességgel tölt és seedel?

(#19956) balhmm válasza NJNZOLI (#19955) üzenetére


balhmm
tag

zyxel326 simán viszi ezt a sebességet.. meg a 120as netet is elbírja torrenten

(#19957) NJNZOLI válasza balhmm (#19956) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönöm a választ. Még annyi lenne az igény, hogy ha seedelek akkor is le tudok játszani akár egy nagyobbb méretű filmet is akadozás nélkül? Akkor te ajánlanád nekem a Zyxel-t?

(#19958) T_Stark válasza NJNZOLI (#19957) üzenetére


T_Stark
őstag

Én simán tudok filmezni állandó seed mellett 326-ról.

(#19959) mallee


mallee
tag

Sziasztok,

NAS vásárlásán gondolkozom elsősorban backup és torrentezési céllal.
Elképzeléseim:
- több gép backupjainak "kezelése", tárolása (Windows, Linux kliensek)
- valamilyen dropbox jellegű szinkronizáció támogatása szerverként
- kiválasztott NAS adatok backupolása felhőbe, titkosítva, inkrementálisan (valami olcsó szolgáltató támogatásával, pl HubiC, Amazon Glacier, CrashPlan, stb. Évente legfeljebb 20.000 Ft-ból meg akarom oldani)
- kiválasztott NAS adatok backupolása külső vinyóra, egyszerűen (lehet a felhő helyett ezt használnám anyagi okokból)
- torrent, seed, minél több sloton (általában nem töltenek rólam, inkább csak várakozik)
- 2-3TB hasznos tárhely
- halk, energiatakarékos, sokáig kap SW frissítéseket

Ezt kéne minél olcsóbban kihozni, viszont minél inkább user centrikus szoftver, támogatás is. Úgy láttam a Synology elég jó oprendszert ad, ezért első körben egy DS216j-re gondoltam. Ez mennyire felel meg az elképzeléseimnek? Van-e nála olcsóbb alternatíva, amiben érdemes lenne gondolkozni?

Milyen tapasztalatok vannak a NASra való backupolgatásban? Milyen tapasztalatok vannak a NAS backupolásában? Mennyire tartósak a WD RED vinyói?

Köszönöm :R

(#19960) Multibit válasza mallee (#19959) üzenetére


Multibit
veterán

A Syno DS216j jó lesz neked, az elvárásaidnak megfelel. Egy kivétellel: torrent, minél több szálon. Ez egy belépő szintű NAS, a torrent pedig nagyon igénybeveszi a hardvert! Vissza kell venned majd a kapcsolatok számát és a max sebességet.
A WD Red ugyanúgy elromolhat, mint bármely más típus. Ha rendszeresen mentesz és a fontos adataidról több példányt tárolsz más-más helyen, nem kell a HDD-k miatt aggódnod.

(#19961) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Most már muszáj lesz NAS-t vennem, mert nem férek el az USB-s winyómon a filmekkel, koncertekkel, meg még macerás is mindig hurcibálni a médialejátszó és PC között.
Synology 216SE-et és 216j-t néztem, csak nem tudom elég lenne-e nekem a kisebb, árban olcsóbb..

Amire kellene:
- filmek, koncertek tárolása, + saját anyagaim hálózati megosztással
- torrent nem nagy mennyiségben (1-10 torrent max egyszere)

elégerre a 216SE? Vagy esetleg Zyxel NAS520?

sza.sa

(#19962) Multibit válasza sza.sa (#19961) üzenetére


Multibit
veterán

Torrentezéskor a NAS terhelése szempontjából nem a torrentek száma, hanem a kapcsolatok száma és a sebesség a mérvadó. A torrent nagyon le tudja nyomni a hardvert. Belépő szintű NAS-sal alacsony sebességgel fogsz torrentezni. A két kinézett típus közül inkább a Zyxel NAS520 ajánlott (erősebb).

(#19963) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Ethernet kábelből van különbség felhasználó szempontjából, hogy a kábel cat5e vagy esetleg cat6, cat7 kategóriás?

(#19964) fogtunder válasza Squirrel (#19963) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Cat 5e otthonra bőven elég gigabit LAN-hoz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19965) Squirrel válasza fogtunder (#19964) üzenetére


Squirrel
őstag

Rendben, köszönöm.

(#19966) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Zyxel nas vásárlásán töröm a fejem, de nem tudok dönteni a 325 v2 és a 326 között, melyikkel járnék jobban?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#19967) MaCS_70 válasza atees (#19966) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha egy kicsit belekeresel a listába, láthatod, hogy ez egy rendszeresen visszatérő kérdés, és a válasz rá az, hogy egyértelműen a NAS326 a nyerő, mert SOKKAL erősebb, mint a 325v2 elődmodell.

Keress rá az én hozzászólásaimra (nincs túl sok),és pillanatok alatt találsz egy német nyelvű tesztre mutató linket, ami erről szól.

MaCS

UI: Jó lenne a téma-összefoglalóban már tényleg átjavítani a 325v2 ajánlását 326-osra.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19968) fogtunder válasza MaCS_70 (#19967) üzenetére


fogtunder
nagyúr

megtörtént (tudom, hogy már rég kellett volna, de mindig elfeljtettem)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19969) atees válasza MaCS_70 (#19967) üzenetére


atees
őstag

Kössz!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#19970) MaCS_70 válasza fogtunder (#19968) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudom, ezek az apró teendők hajlamosak a végtelen felé halasztódni -- ehhez értek. :)

Mindenki helyett is köszönettel: MaCS :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19971) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!

Keresek valakit, aki már felokosított Zyxel NAS326-ot.

Melyik módszerrel sikerült szóra bírni? A két egyszerűbb metódus (http://NAS326, illetve https://findme.zyxel.com) nem működik. Az elsőnél speciel el sem tudom képzelni, hogy a névfelodást mi végezné el.

A NAS egy router mögött egyetlen hálózatba van szervezve, a router a DHCP szerver. Még sosem volt bekapcsolva, tehát (feltételezhetően) a gyári beállításai vannak még.

Letöltöttem a NAS Starter Utilityt (persze, a Zyxel magyar oldala még nem hallott a NAS326-ról :U ), de ha nem muszáj nem azzal próbálkoznék.

Előre is köszönöm. :R

(#19972) resist


resist
tag

Sziasztok, én is arra a célra keresek NAS-t, mint feljebb PDoki, fájl tárolás, FHD filmek streamelése egyszerre több TV-re. Torrent megy a számítógépen, onnan tenném át a NAS-ra a filmet. Neki a Synology DS216j-t javasoltátok. Nekem nem kell több lemezes kivitel. Elég lenne erre a célra a DS116? Vagy más típus, pl. egy WD MyCloud is megteszi? Köszönöm a segítséget előre is.

(#19973) fogtunder válasza resist (#19972) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ha már veszel NAS-t, el kell felejteni azt, hogy a gépről torrentezel, mert egy merő szívás lesz állandóan kézzel másolgatni a dolgokat. mivel egész nap megy úgyis, nem nagyon van kézenfekvőbb, minthogy eleve ő csinálja ezt, automatizálni kell a dolgot, vagy távolról elindítani a letöltést.

amúgy a DS116 talán az egyetlen NAS, amit ajánlanék megvételre, elég erős a hardvere és jó a szotver, csak nálam elvi kérdés, hogy legalább kétlemezest vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19974) resist válasza fogtunder (#19973) üzenetére


resist
tag

Egyszer megfirkant a számítógépem, akkor vettem egy QNap NAS-t, hogy majd azon torrentezek meg médiastream. Nos, 1 torrent leterhelte a processzort 100%-ra majdnem. Film nem is ment mellette. Hát nagy csalódás volt. Aztán rájöttem, hogy szeretünk a gép mellett ülni, viszont az nem megy egész nap, hogy arról menjen a film. Most az N66 router hátuljába van dugva HDD, de lassan betelik (gyerekek miatt egyre több a mese :D ). Meg annak csak 2.0 USB portja van, így tényleg macerás a másolás. USB 3.0-val nem az (vettem másik routert - ASUS RT-AC87U-, de annak meg annyi kínja volt, így visszaküldtem). Szóval nem gáz, ha át kell tenni a filmet, pár perc elvileg.
Legalább két lemez a backup miatt jobb? Vagy más oka van? Annyira nem vágom.

(#19975) fogtunder válasza resist (#19974) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy QNAP NAS-t ugye tudod, hogy kb. 30 ezer forinttól a több milliós értékig csinálnak NAS-t és az, hogy mennyit fog elbírni, csak a hardver függvénye? amúgy összefoglaló, torrentes rész, elég részletesen leírtam, mi a helyzet. korlátozott kapcsolat számmal simán lehet multitaskolni is, nekem anno a nem túl izmos Netgear Stora-n is ment 1-2MBps-sel a torrent, mellette tudtam még két 720p streamet tolni szimultán.

pont azért nem vennék egy lemezes NAS-t, amit most leírtál, ha megtelik a lemez, amit bele raktál, akkor hogy fogod bővíteni a tárhelyet?

a NAS lényege a központosított adattárolás, amit több kliensről is rendszeresen el akarsz érni, azt ott érdemes tartani, és ha már ott tartod, akkor miért ne eleve oda töltenéd le? sokkal egyszerűbb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19976) resist válasza fogtunder (#19975) üzenetére


resist
tag

Harminc pár ezer Ft volt a nas anno, torrentet is bekorlátoztam a tesztnél (a számítógépen is be van). Hát nagy csalódás volt :(
A többi infót köszönöm, akkor elgondolkodok a két lemezesen. Abból ugyanazt javaslod, mint a PDokinak?

(#19977) hotkar válasza hotkar (#19971) üzenetére


hotkar
aktív tag

Na, sikerült szóra bírnom, de nem lettünk nagy barátok... Most a 2 beépített SATAIII vinyót nem látja. Van valami módszer, hogy mégiscsak felismerje őket (látom, hogy SATAII-t kezel, de azért a visszafele kompatibilitás működhetne).
Van valakinek ötlete?

(#19978) Egon válasza hotkar (#19977) üzenetére


Egon
nagyúr

Kizárt, hogy nem kezel SATA3-at: a kompatiilitási listán is számos SATA3-as diszk szerepel.
Milyen vinyót raktál bele (konkrét típus)?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19979) hotkar válasza Egon (#19978) üzenetére


hotkar
aktív tag

WD Blue WD20EZRZ.
A NAS leírásban SATA I és SATA II szerepel a támogatott csatolók között.

(#19980) hotkar válasza hotkar (#19979) üzenetére


hotkar
aktív tag

Chapter20: Troubleshooting

"Turn the NAS off, remove the front panel and make sure:
there is a SATA I or SATA II (3.0 GBit/s) compatible hard disk installed."

Más utalást nem találtam.

A HD1 és HD2 jelzőfények folyamatosan világítanak a NAS-on, de a konfigurálásnál azt írja, hogy nem talált Hard Disket.

Van más agyhúgyköve is: nem engedi, hogy az IP címét átírjam: a TCP/IP konfig nem töltődik be teljesen, csak megjelenik az ablak, a háttérben látszik a jelenlegi beállítás, de egyébként sötétszürke minden. A NAS meg néz rám üveges tekintettel. :U Abban az alhálózatban, amiben a NAS gyárilag van, nem tudom üzemeltetni, mert IP TV-m van, és nem lenne szerencsés a router DHCP tarttományát átbarmolni. Meg annyira azért nem is értek hozzá

Viszont az időzónát át tudtam állítani Krasznojarszkról Budapestre. :))

(#19981) Egon válasza hotkar (#19979) üzenetére


Egon
nagyúr

Itt ráböksz a kompatitilis termékek listája feliratra, és láthatod, hogy benne van egy csomó SATA 6 Gb/s-os, azaz SATA3-as vinyó (szép is lenne ha nem így lenne: szerintem már igen rég nem lehet kapni más csatolófelülettel merevlemezt).
Mondjuk a tied pont nincs a listán, de ettől még működnie kellene. Szerintem vidd vissza gariba a NAS-t: nekem úgy tűnik, jó eséllyel az lehet rossz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19982) Egon válasza hotkar (#19980) üzenetére


Egon
nagyúr

Esetleg megpróbálhatod frissíteni a firmware-t, ha nem a legfrissebb van rajta, hátha segít.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19983) hotkar válasza Egon (#19982) üzenetére


hotkar
aktív tag

A legújabb firmware segített... meg a létező legnagyobb reset, mert FW upgrade után szó szerint kinullázódott az IP címe. Reset után kapott egy egzotikus címet (169.254.....) azzal már jó minden. Köszi a tanácsot és a linket!

(#19984) MaCS_70 válasza hotkar (#19983) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 169.254.es IP-tartomány nem egzotikus -- ezt adja magának a rendszer, ha nem kap DHCP-n címet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19985) kriver


kriver
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek lenne szüksége egy NAS-ra.
Követelmények:
- 2 lemezes konfig elég
- iOS app a távoli eléréshez
- ha lehet magyar nyelvű szoftver, vagy app
Mire lesz használva:
- túlnyomóan fotók tárolására (nagy felbontásban, esetleg RAW (NEF) formátumban, illetve psd fájlok tárolása
- családi videók, néhány film
Mindenképp RAID-ben kellene 2-3 TB-os vinyókkal.
A rászánt keret : max 100e Ft
Ha kijön az árból, egy kisebb media player (HTPC) szint sem hátrány (KODI...)
Ha egyben nincs a NAS a HDD-kkel, akkor külön a NAS, és az ajánlott WD HDD típus is érdekelne. Szerintem a 7200rpm nem feltétel ilyenkor.

Előre is köszönöm! :)

Ui.: a srác elég kezdő, szóval a lehető legegyszerűbb (konyhakész) megoldás kellene. Én már raktam össze egy céges D-Linket, de elég melós volt, és már bánom, hogy nem vmi komolyabbat vettünk.

[ Szerkesztve ]

(#19986) Egon válasza kriver (#19985) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem egyszerű ezekkel a feltételekkel ajánlani. 100K-ból vinyókkal együtt leginkább csak Zyxel-t kapsz, amihez nem tudom, hogy van-e iOS app. Synology-hoz biztosan van almás app, talán a legjobban egy olcsó kétlemezes Syno-val járna (egyszerűbb is bekonfigolni, mint a Zyxelt).
Vinyóból általában WD Red-et szoktak ajánlani (nekem van kettő 2 TB-os az asztali gépben, illetve a NAS-ban 3 TB-os Green-ek vannak: utóbbikkal sincsen gondom (sőt: szerintem halkabbak, így NAS-ba (is) ideálisbbak...), de a nagy statisztikákat nézve e Red-ek megbízhatóbbak).
A raid-et otthonra nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19987) kriver válasza Egon (#19986) üzenetére


kriver
tag

Most szállt el egy külső vinyója 1 évi munkájával. Szóval nyugodtabban aludna, ha duplán lenne biztosítva.
Zyxel-ből vagy Synology-ból típust tudsz ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#19988) fogtunder válasza kriver (#19987) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglalót elolvasni kéretik, azért van, nem a háború és béke. különös tekintettel a GYIK-ből a RAID-del kapcsolatos szekciót.

ha normális iOS-es app kell, akkor egyértelműen Synology, egy DS216j talán kijön lemezekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19989) kriver válasza fogtunder (#19988) üzenetére


kriver
tag

Köszönöm! Egy bekezdéssel lentebbi rész kimaradt a GyIK-nál. Én is a DS216j-t néztem. Akkor a raid felejtős. Bocs, csak a korábbi rendszergazdánk mániája volt a raid.
:R

(#19990) fogtunder válasza kriver (#19989) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Van, amikor indokolt, de a legtöbb esetben csak hamis biztonság érzetet ad. Ha fontosak az adatok, akkor offiste backup, kis mennyiség esetén random felhő szolgáltatás, nagy mennyiségben Google vagy Amazon archiváló szolgáltatás ajánlott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19991) Squirrel


Squirrel
őstag

A Synology 2017-es modelljei mikor várhatóak? Év elején vagy inkább később?

(#19992) fogtunder válasza Squirrel (#19991) üzenetére


fogtunder
nagyúr

általában nem egyszerre frissítik a palettát, hanem fokozatosan jönnek ki az új modellek, de a tavalyiaknak nem is feltétlenül lesz utódmodellje, emlékeim szerint általában két éves életciklussal dolgoznak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19993) Squirrel válasza fogtunder (#19992) üzenetére


Squirrel
őstag

Korábban érdeklődtem, hogy milyen NAS-t ajánlotok, majdnem meg is rendeltem a NAS326-ot, aztán arra gondoltam, ha a Synology-nak belátható időn belül jönne friss modellje a 216j árkategóriájában, esetleg megérné azt megvárni. Illetve vártam még a karácsony utáni hetet/heteket, szoktak még akkor is leárazások lenni, de egyelőre NAS fronton ennek eddig semmi jelét nem láttam. Lehet végül csak Zyxel-t fogok rendelni, bár félek, hogy megőszülök, mire működésre bírom, egyáltalán nem értek ezekhez. Teljesen kínai nekem, mikor erről szóló cikket olvasok, mennyivel egyszerűbb 2 csigolyát fúzionálni, mint egy ilyen kütyüt beüzemelni :(

(#19994) MaCS_70 válasza Squirrel (#19993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Messze ne ilyen vészes a Zyxel beüzemelése. Kevésbé intuitív, mint a Synology-é, de alap számítógépes ismeretekkel menni fog.
A gyári rendszer keretein túllépés már kicsit több olvasást igényel, de az itteni fórumban is bőven kapsz hozzá segítséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19995) Egon válasza MaCS_70 (#19994) üzenetére


Egon
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy a Zyxel "gyári keretei" meglehetősen szűkösek, mondjuk a Syno-hoz képest.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19996) fogtunder válasza Egon (#19995) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nyilván, de ugyanaz a hardver jelentősen olcsóbb is cserébe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19997) Egon válasza fogtunder (#19996) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze, csak adott igények kielégítésére, a Zyxel gyári keretein hamar túl kell lépni, míg a Syno-nál nem, ezt nyilván meg kell fizetni.
Mondjuk a magam részéről legközelebb elmegyek valami szerver oprendszer irányába (épített NAS-on, esetleg microserver-en), mert a Syno sem mindenható: szerintem nem túl nagy igényeim vannak, de máris sikerült korlátokba ütköznöm (XPenology).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19998) fogtunder válasza Egon (#19997) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na jó, de a kezdő NAS vásárló örül, ha összerakja a dolgot, rájön, mi mire való, beállítja a letöltést, megosztásokat, privát felhőt. a kollegám vett egy DS216 Playt, több, mint fél év volt, mire az első letöltést elindította rajta, totál felesleges volt az árkülönbség a NAS326-hoz képest. az, hogy nekünk mik az igényeink, nagyon nem az átlag, amúgy én totál elégedett voltam a DSM-mel, amire nekem kellett, azt mindig meg lehetett oldani. viszont amíg nincs HDMI kimenete a Synonak, addig nem fogok tőlük semmit venni, az Xpenology hákliait meg már meguntam egy ideje.

szerintem a következő gép Debian+OMV alapú lesz nálam is, csak még nem találtam ki, hogy mi legyen a hardver.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19999) MaCS_70 válasza Egon (#19995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez igaz, de én valahogy úgy okoskodom, hogy alap háztáji felhasználásra bőven elég a Zyxel -- ha pedig valaki ezeken a kereteken túl akar lépni, az már rendelkezik olyan előismeretekkel, hogy vélhetően nem fog komoly gondot okozni neki a mókolás.

Ez persze nem szabály, csak statisztikai valószínűség. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20000) Egon válasza fogtunder (#19998) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy mocsok módon Windows szervert fogok telepíteni... ;] Gáznak tartom pl., hogy XPenology alatt nem lehet külön jogosultságokat adni subfolder szinten.
Milyen háklijait untad meg amúgy? Frissítés macerássága, vagy volt még egyéb is?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.