Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) emer válasza fogtunder (#18900) üzenetére


emer
csendes tag

Én is az online demo-t próbáltam, de valahogy a Synology-nál a megosztás nekem nem volt annyira egyértelmű mint a Qnap-nál. Mint írtam laikus vagyok ebben a témában, a többi amit írtál az meg kínai :) dsm,qts

(#18902) fogtunder válasza emer (#18901) üzenetére


fogtunder
nagyúr

DSM = Synology oprendszere
QTS = QNAP oprendszere

a megosztás pont ugyanúgy egy klikk mindkettőnél, generálsz egy linket, elküldöd és csá.

egyébként én azért elgondolkodnék rajta, hogy nem-e járnál jobban, ha egy felhő tárhelyért fizetnél havi díjat és onnan osztanád meg ezeket. én nem szívesen engedek be random embereket a privát hálózatomba, még a hozzánk érkező vendégek se kapnak a helyi hálóhoz hozzáférést, csak a nethez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18903) emer válasza fogtunder (#18902) üzenetére


emer
csendes tag

Gondolkodtam hogy a felhőt bővítem Amazon vagy Google de a nas-t gazdaságosabbnak ítéltem meg. Most viszont azt mondod hogy nem annyira biztonságos a nas?

(#18904) fogtunder válasza emer (#18903) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a NAS alapvetően biztonságos a megfelelő beállítások mellett, de random usereket beengedni a hálózatodba (egy megosztási linkkel pont ezt teszed) sokkal kevésbé. így is van egy csomó robot, ami próbálgatja a nagyobb NAS gyártók DDNS címeit random user nevekkel meg az alapértelmezett portokkal, mikor Synot használtam, folyton tele volt a log random IP címekkel, amiket a tűzfal tiltott 5 próbálkozás után.

ebben az esetben idegeneket engedsz be a hálózatodba nyitott portokon keresztül, amit a routered már nem fog szűrni. simán lehet, hogy soha nem lesz bajod belőle, de nem egy életbiztosítás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18905) Essejó válasza 1soproni (#18895) üzenetére


Essejó
veterán

azt azért ugye tudod, hogy a Syno nem tol neked semmit HDMI-n a Tv-d felé mert egyszerűen nem kezel videokimenetet.

Az mkv-hoz tartozó külső srt. Már bocsi, de a felirat miért nincs bele muxolva a konténerbe?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18906) 1soproni válasza Essejó (#18905) üzenetére


1soproni
csendes tag

Következetesen mindenhol elírtam a DLNA-t HDMI-re :W
Szóval DLNA-n szeretném nézni a filmeket.

Muxolás? Ahhoz 2x kell meglennie az adott filmnek? Egyszer muxolva, hogy nézhető legyen, egyszer meg natúr, hogy tudjam seedelni?

(#18907) Olympos


Olympos
aktív tag

sziasztok!

Thecus N2560 NAS-ba 2x1TB HDD-t RAID1-ben konfiguráltam. (huh...ez értelmes szép magyar mondat volt.)
A lemez tele lett és több hónap után rájöttem, hogy felesleges az egész vinyót tükrözni, elég lett volna a fontosabb Fényképek alkönyvtárat duplikálni.

Szét lehet bontani úgy a RAID1 kötetet, hogy nem vesztem el az adatokat?
Ha a NAS-om webinterfacen keresztül csinálom, akkor figyelmzetet, hogy a kötet bontás, JBOD-ba átlépés adatvesztéssel jár.
Van rá vmi megoldás?

(#18908) varmi2 válasza Olympos (#18907) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van. Kimásolod minden adatod, majd szétbontod a kötetet, és utána vissza. Más megoldás nincs. Tudomásom szerint.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18909) Essejó válasza 1soproni (#18906) üzenetére


Essejó
veterán

Valószínűleg igen mert a felirat belemuxolásától megváltozik a cucc és az ellenőrző összeg sikítozna.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18910) 1soproni válasza Essejó (#18909) üzenetére


1soproni
csendes tag

Tegnap kipróbáltam minidlna-val, elvileg megy vele simán.
A kérdés még mindig az, hogy milyen 4 lemezes NASt vegyek. Érdemes beruházni DS416play-be, vagy olcsóbb is elég/megfelelő?

(#18911) Multibit válasza 1soproni (#18910) üzenetére


Multibit
veterán

Fut majd a NAS-odon torrent kliens? Az nagyon le tudja terhelni a vasat! Ha gyengébb modellt választasz, vissza kell fognod a torrentezés sebességét. Amennyiben ez nem zavar, veheted az olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#18912) 1soproni válasza Multibit (#18911) üzenetére


1soproni
csendes tag

Igen, futni fog.
Akkor a DS416play nem ágyúval verébre kategória?

(#18913) Multibit válasza 1soproni (#18912) üzenetére


Multibit
veterán

Nyugi, nem az! Mekkora a neted le-/feltöltési sebessége?

(#18914) 1soproni válasza Multibit (#18913) üzenetére


1soproni
csendes tag

120/10

(#18915) Multibit válasza 1soproni (#18914) üzenetére


Multibit
veterán

Veheted a 416play-t és még erőtartalék is marad!

(#18916) 1soproni válasza Multibit (#18915) üzenetére


1soproni
csendes tag

Köszi!

Érdemes regisztrációs kártyával venni? Milyen előnyökkel jár a synology-forum -on kívül?
Miért nem jár hozzá kártya mindenhol?

(#18917) HUNRookie válasza 1soproni (#18910) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Asustor AS6204t?

Nem olcsóbb (+10e kb), de van HDMI kimenete, ESATA, több USB, LCD kijelző, 4 GB RAM.

(#18918) 1soproni válasza HUNRookie (#18917) üzenetére


1soproni
csendes tag

Köszi a tippet, de se eSATA-ra, se több USBre nincs szükségem. Meg ahogy olvasom nem biztos, hogy megéri egybe lejátszót + NASt venni.
A synology DSM felülete barátságosabbnak tűnik számomra.

(#18919) Essejó válasza 1soproni (#18918) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg összeraksz egy saját szervert vagy mondjuk egy HP Gen 8-as mikroszerverre feldobsz egy Xpenologyt. Ez a Synology DSM épített gépekre való, nem hivatalos verziója. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18920) fogtunder válasza 1soproni (#18916) üzenetére


fogtunder
nagyúr

semmi értelme a regisztrációs kártyának, az sem hivatalos Synology fórum tudtommal, és pont elég felhasználó van az itteni Syno topikban is, segítenek, ha kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18921) walter70


walter70
tag

Üdvözlet!

Nem a NAS választással lenne problémám,inkább egy megelőző kérdés,mielőtt bármit is csinálok:
Asustor 3102T nasom van.Eddig egy 4TB WD Red volt benne,szinte tele filmekkel,képekkel.Vettem egy hasonló Redet,beletettem Raid1-be konfigurálta,viszont az új lemez egy nap után meghalt.Kicserélték,holnap fogom megkapni az újat.A kérdésem az lenne,hogy közben meggondoltam és szeretném két külön kötetként használni őket,mi ennek a módja.Ha belemegyek az eszközkezelőbe még látja a kivett lemezt,gondolom a szinkronizáció miatt.

(#18922) Multibit válasza walter70 (#18921) üzenetére


Multibit
veterán

1. Az új lemezt USB-n a NAS-ra lógatod
2. Rámásolod a régiről az anyagot
3. Átállítod a lemez konfigurációt független kötetekre
4. Visszamásolod a mentést
5. Az új lemezt a NAS-ba rakod vol2-ként

(#18923) walter70 válasza Multibit (#18922) üzenetére


walter70
tag

Az a probléma,hogy jelen állapotban nem enged semmit állítani,várja a 2. lemezt.Tehát,ha a benne lévőt átmásolom,akkor se fogja engedni.Esetleg,ha azt is kiveszem,és csinálok egy resetet,majd berakom mindkettőt?

(#18924) Multibit válasza walter70 (#18923) üzenetére


Multibit
veterán

Ha kész a másolás, akár újra is rakhatod a rendszert. Nincs Asus NAS-om, amit leírtam általánosan érvényes bármilyen NAS-ra. Nyilván a 3. és 5. pont típusspecifikus.

(#18925) walter70 válasza Multibit (#18924) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm,akkor megpróbálom így.

(#18926) bummbumm77


bummbumm77
újonc

Sziasztok

[link]

Ezeket a protokollokat akarom leg fő képen használni rajta.

FTP,DHCP Client,Stream,

Ki szeretném kérni a véleményeket róla.Előre is köszönöm.

(#18927) Multibit válasza bummbumm77 (#18926) üzenetére


Multibit
veterán

A visszaolvasás nem az erősséged :((
Keress rá a D-Link szitokszóra itt a topicban!

(#18928) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

4 lemezes NAS-t vennék.
Eddig sosem volt, nincs is jártasságom benne igazán.
Kifejezetten otthoni felhasználásra lenne, alapvetően filmek és képek tárolására.
Filmeket jellemzően egy régi Popcorn B110-esen nézném róla, etherneten keresztül (nekem még teljesen megfelelő lejátszó, még akkor is ha csak 100 Mbit-es ethernet modem van benne), illetve egy Samsung Smart TV-n (etherneten csatlakozva) DNLA támogatás is van benne. Jellemző adat forgalom erre lesz (filmek).

Nem jellemző adatforgalommal még 2-3 laptop egy asztali gép és a család telefonjai esetleg szinkronizálnának rá, de ez minimális adatforgalommal.

4 db 4 TB WD RED HDD-t terveztem bele venni. RAID 5-be, vagy mit javasoltok, ha 1 HDD elvesztésével nem akarok adatot veszíteni? Tudom így kb 12 TB-t fogok csak látni, de semmi gond, biztonság fontosabb!

Synology DS416 család felé húzok, talán a szoftveres támogatás miatt persze felmerült még a QNAP is a többit nem is ismerem. Esetleg még típus?
A kérdésem mi a különbség a DS416 és a DS416J között? A sima ugye kb 30e Ft-tal drágább kb mint a J-s, de mi az a plusz amit kínál?

Talán fontos még, hogy Torrent klienst is futtatnék rajt. De ha ezt írom rá is kérdeznék, hogy kb. milyen képességű a kliens?

Mire érdemes még figyelnem?

Bocsánat, ha nagyon kezdők a kérdések.

(#18929) Multibit válasza pappzo (#18928) üzenetére


Multibit
veterán

Röviden (mert utálok telefonról írni). Imádkozz, hogy ne omoljon össze a RAID5! A DS416-nak erősebb a hardvere a j változatnál. Torrenthez ez nem árt :) Milyen neted van?
Ja, a B110 rég cserére szorul (és nem a 100 Mbps LAN portja miatt)!

[ Szerkesztve ]

(#18930) PowerBuldog válasza Multibit (#18929) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Miért omolna össze?
Tegnap raktam egy 3TB-os Red-et a NAS326-ba és RAID5-re állította gyárilag.
Érdemes lehet valami másra állítani? Amíg még nem töröltem semmi fontosat a gépemről. :F

(#18931) Multibit: Ezt ajánlotta fel, hogy ez az ajánlott. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18931) Multibit válasza PowerBuldog (#18930) üzenetére


Multibit
veterán

2 lemezes NAS, 1 HDD, RAID5 :Y
Mi van???

(#18932) fogtunder válasza Multibit (#18929) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nem omlik össze az a RAID-5 csak úgy ad-hoc, bár tény, hogy én sem vennék már ezért 4 lemezes cuccot, off-site backup kell a pótolhatatlan cuccokról, aztán annyi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18933) Egon válasza PowerBuldog (#18930) üzenetére


Egon
nagyúr

RAID 5-nél a minimális meghajtószám 3. Ennél kevesebbel nem lehet megvalósítani. Kétlemezes NAS-ban nem is szokott lenni RAID 5 (értelemszerűen): csak 0 vagy 1 (illetve JBOD vagy individual disk beállítás adott még).
Nem néztél be valamit?
Jah, a gyártó honlapján (system specifikations fül alatt) is ez szerepel:

System Management
JBOD, RAID 0/1

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18934) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok kedves kollégák!

NAS-t szeretnék venni. (Olvastam az összefoglalót.)
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy vettem egy DNS-320L-t (D-Link), de sajnso kb. 30MB/s írási sebességnél nem tud többet. Építettem egy házi NAS-t egy HP DC5750-ből, de ennek pont behalt az alaplapja :( (erre már simán tudtam 60-70MB/s sebességgel másolni). Kérdésem, hogy milyen NAS-t ajánlotok, (konkrét típust, ha lehet) amivel a meglévő 2db 2TB WD Black vinyómat RAID1-ben tudom használni, és elfogadható 60-70MB/s-es írási sebességet tud gigabites ethernet hálózaton.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#18935) Essejó válasza TommyNagz (#18934) üzenetére


Essejó
veterán

Egy Gen 7-es HP Mikroszerver ennyit simán tud, többet is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18936) TommyNagz válasza Essejó (#18935) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem rossz masina, bár 4 lemez kicsit overkill lenne. Egyéb ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#18937) Multibit válasza fogtunder (#18932) üzenetére


Multibit
veterán

Nem azért írtam, nem azt jövendölöm, hogy össze fog omlani. Csak annyit szerettem volna jelezni, hogy ha összeomlik, "lehetnek gondjai" a tulajnak.

(#18938) Patice válasza TommyNagz (#18936) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha két lemez elég, akkor jobb gyári NAS-ok jöhetnek szóban, amik nem a D-Link árszintjén lesznek.

Pl. QNAP, Synology, Asustor, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18939) pappzo válasza Multibit (#18929) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Ne omoljon össze a RAID 5? Nem értem cégénél RAID 5-ba futnak a szerverek nincs velük gond.
Mit ajánlasz helyette 1 lemez elvesztés melletti adatbiztonságra?

Net elég gyors olyan 80-100 mbit le fel felfelé olyan 20-30 mbit.

(#18940) pappzo


pappzo
csendes tag

Tehát továbbra is várom a tanácsokat 4 lemezes NAS ügyében.
2 fő adat felhasználó etherneten, egy Popcorn B110 hézimozi (100 mbit-es modemmel) és egy smart TV.
1 lemez elvesztése miatt nem akarok adatvesztést. Eddig RAID 5-re gondoltam. Más tipp?
Típusra? Eddig Synology DS 416 volt a befutó, ára miatt inkább a J-s. de ha torrent miatt kell a nem J-s az is beleférhet, de csak indokolt esetben. Tehát tanács és tipp?

(#18941) fogtunder válasza pappzo (#18939) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a RAID-5 kötetek többnyire akkor szoktak megkotlani, mikor kiesik belőle egy lemez, azt cseréled és elkezded újra építeni, ilyenkor, pláne ha egyéb lekérdezésket is csinálsz, elég brutális terhelést kapnak a winyók és ha közben még egy meghal, akkor annyi volt az egész.

én most lokálisan nem is tárolok semmit redundánsan, a nem pótolható adatokat a NAS menti felhőbe, a többit meg beszerzem újra, ha meghal a HDD. a négy lemezes NAS-ok eleve drágák, a HDD se olcsó, a média gyűjteményem egészét meg teljesen felesleges így tárolni. a terv egyébként az, hogy veszek majd egy nagyobb winyót a mostani 2TB mellé és akkor egy időzített rsync jobbal másolgatnak egymás között, amit szükséges.

de alternatívának ott van (bár gyári NAS-ban én még nem láttam) az mhddfs/aufs + snapraid kombináció, ez külön kötetket aggregál és menti a tartalmukat, 1 lemezig hibatűrő, de he mégis meghal még egy, akkor se bukod a többi tartalmát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18942) Egon válasza TommyNagz (#18934) üzenetére


Egon
nagyúr

Zyxel NSA 325v2 (ha még kapsz, mert kifutó) elvileg tud ennyit. Nekem a kistesója van (NSA-320), ami szintén kb. ilyen sebességeket tud, de nekem nem raid-ben mennek a vinyók (nem tudom hogy ez befolyásolja-e a sebességet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18943) Egon válasza pappzo (#18940) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért nem szoktak otthonra raid-et ajánlani, mert valójában csak korlátozottan ad biztonságot (ha az egyik diszk bedöglik), de száz másik (adatvesztést okozó) esetre semmit sem véd (cégeknél a raid csak egy kis része a biztonsági követelményeknek, pl. offline mentés is kell stb.).
Véleményem szerint ketté kell választani a tárolandó adatokat: pótolhtatlan, illetve pótolható adatokra. Pótolhatatlan lehet minden olyan cucc, amit nem tudsz letölteni: tipikusan családi fotók, videók, esetleg 1-2 doksi. Ezek jellemzően nem terabájtokban mérhető méretűek (pl. a legtöbb család éves fotótermése el szokott férni 1-2 DVD-n). Ezekről szinte kötelező offline (lehetőleg földrajzilag elkülönülő) mentést készíteni adott időközönként (mert különben egy lakástűz vagy betörés esetén (hogy csak kettő veszélyforrást nevesítsek) mindenképp adatvesztés fog bekövetkezni). Erre egyszerű eszköz egy külső merevlemez, amit az ember a céges lemezszekrényében tart, és havonta hazavisz szinkronizálni.
A pótolható adatok (pl. filmgyűjtemény) vonatkozásában meg szvsz felesleges a raid: csak rendelkezésre állás szempontjából ad pluszt (gyk. nem kell újra letölteni, azonnal lehet bármit nézni).
Ha mindenképp ragaszkodsz egy négylemezes megoldáshoz: a Syno NAS-ok elég jók (a többi drágább márkát nem preferálnám: még a Syno-nál is húzósabb az áruk), de én ikkább vennék egy Microservert (fele annyiért).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18944) varmi2 válasza Egon (#18943) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy fillérekből építeni egy nast. Jó ez alapnak, 4 lemez mehet rá, sőt van pcie foglalat, így akár 6-8 hdd is mehet, ha van pcie sata bővítő. Már csak ram kell+ház+táp páros. +Xpenology softver.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18945) TommyNagz válasza Egon (#18942) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ez a szemét JBOD-ben, RAID0-ban RAID1-ben is ilyen szar. Ezt tudja. :/

326-os van, erről tudunk valami?

https://www.aqua.hu/zyxel-nas326-halozati-adattarolo-nas-fekete-nas326-eu0101f-406602.html

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#18946) fogtunder válasza pappzo (#18940) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én dobozosból egy DS126+-ot vennék, bele egy jó nagy, meg egy kis HDD, a kicsire mehet a letöltés és nem pótolható adatok tükrözése rsync jobbal.

ha mindenképpen full redundancia a cél, akkor vagy építés, vagy HP Proliant Gen 8, vagy egy épített NAS (én kicsit jobban húzok a HP felé), majd OMV és mhddfs+Snapraid. ez lemezekkel együtt kijönne kb. annyiból, mint egy 4 lemezes Syno üresen.

ha 4 lemezes gyári kell, akkor a Syno 416 megvehető, de a HP Microserver sokkal erősebb lesz sokkal kevesebb pénzből.

(#18945) Tommy Da B1G: pár oldallal ezelőtt linkelt róla valaki tesztet, keress rá, vagy olvass vissza. az oprendszer amúgy ugyanaz, erősebb a hw.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18947) Flashback válasza varmi2 (#18944) üzenetére


Flashback
addikt

Ettől a felállástól kicsit olcsóbb egy HP Microserver! Bár ott a proci teljesítménye talán nem ekkora.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18948) pappzo


pappzo
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Hasznosak voltak.

Valóban amihez a teljese adatbiztonság kell az a családi fotók. Az viszont valóban nem TB méret, mondjuk szumma 200 GB aminagyon fájna ha elveszik. jelenleg egymástól teljesen független eszközökön tárolom.
A filmek és minden más felejtős azaz veszhet.
Bár ott is egyszerűbb a HDD csere ezért gondoltam erre.

A családi fotókat úgy gondoltam tárolni, hogy az egyik egy ilyen RAID 5 vagy hasonló (SHR) es megoldással és egy teljesen független PC-re szinkronizálnám még onnan is. Esetleg még plusz egy USB-s HDD-re is.

ha a 4 lemezes NAS-t mégsem teszem redundánssá, akkor hogy érdemes kezelni a lemezeket, hogy lehetőleg 1 HDD kiesése ne okozzon minden adat elvesztését?

(#18949) fogtunder válasza pappzo (#18948) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én felhőbe mentem az ilyen cuccokat. régen szórakoztam külső HDD-s hurcolászós mentéssel, de azt többnyire ellustultam, elfelejtettem. aztán volt amazon glacier is, az se volt rossz, de most kaptam valamelyik telefonhoz, amibe beletoltam a kártyámat 100GB OneDrive tárhelyet, perpill oda megy fel a biztonsági mentés. offsite is, automata is, meg egyelőre ingyen is van, de amúgy sem komoly költség.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18950) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Adott egy iroda. 3 desktop és 1 laptop és egy nyomtató. Hálózatban vannak wifin keresztül router segítségével. Az egyik desktop a "szerver" és arra csatlakozik a többi gép. Erre a gépre mentődik az összes adat és ennek kell mennie, hogy a többi gép is lássa a megosztott adatokat. Illetve wifin nyomtatunk az összes gépről. Ez tudom, hogy nem egy jó megoldás, de gyorsan kellett csinálnom valamit.

Szeretném kiváltani ezt a mostani helyzetet egy NAS-al. Ti milyet javasoltok? letöltögetni nem nagyon fogok. Viszont szempont, hogy az irodában ne menjenek össze-vissza kábelek, tehát továbbra is működjön a wifis megoldás. Ez így működhet?

Amúgy, dokumentumok, raklap kép, szerződések....ilyesmiket tárolnék rajta. Illetve arra van lehetőség, hogy akár otthonról rákapcsolódjak az irodai NAS-ra? ez nem szempont csak plusz kérdés. lehet hülyeség is amit kérdeztem.

Milyet javasolnátok?

A keret az olyan hogy 30-40-re gondoltam. De ha a legjobb megoldás 50 ezer, akkor annyi.

Köszi előre is.

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.