Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Zamery válasza Rosep (#999) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem feltétlenül, de lehetséges. Attól függ mi a NAS típusa. Esetleg itt nézz körül: [link]!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1002) kovacszk válasza kutyuska (#995) üzenetére


kovacszk
senior tag

Valóban, azt meg sem néztem, bár ahogy olvasgatom sok újítás nem történt. :(
Igen egy rohadt filekezelő, ami neadj isten még tömörítni is tudna elkelne bele.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1003) Billu válasza kovacszk (#1002) üzenetére


Billu
aktív tag

Nekem ezek vannak feltéve egy Ls-xhl-re:

root@Nas:~# ipkg list_installed
e2fslibs - 1.41.9-1 - Ext2 Filesystem Libraries
glib - 2.20.4-1 - The GLib library of C routines.
libcurl - 7.21.3-1 - Curl is a command line tool for transferring files with URL syntax, supporting FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, GOPHER, TELNET, DICT, FI
libevent - 1.4.14b-1 - libevent to implement an event loop
libstdc++ - 6.0.9-6 - Standard C++ library, needed for dynamically linked C++ programs
mc - 4.7.0.9-1 - Midnight Commander File Manager
minihttpd - 1.19-2 - small HTTP server
openssl - 0.9.8p-1 - Openssl provides the ssl implementation in libraries libcrypto and libssl, and is needed by many other applications and librari
screen - 4.0.3-2 - A screen manager that supports multiple logins on single terminal
slang - 2.2.2-1 - S-Lang is a multi-platform library designed to allow a developer to create robust multi-platform software.
termcap - 1.3.1-2 - Terminal emulation library
transmission - 2.13-1 - Lightweight BitTorrent client and daemon, with web interface bundled.
unrar - 3.9.8-1 - unrar is an application that can decompress files and archives created using the RAR compression scheme
wget - 1.12-2 - A network utility to retrieve files from the Web
zlib - 1.2.5-1 - zlib is a library implementing the 'deflate' compression system.
Successfully terminated.

optware/cs08q1armel/cross/stable

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1004) Rosep válasza Zamery (#1001) üzenetére


Rosep
senior tag

Ezek nekem mind kínai. :)

(#1005) kovacszk válasza Billu (#1003) üzenetére


kovacszk
senior tag

Hát ez elég jól hangzik, csak fingom nincs hogy hogyan kezdjek hozzá, és hogy fejezzem be :)
Ha esetleg tudnál írni egy részletes tutorialt az sok embernek segítene, nekem biztos :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#1006) san2000 válasza Zamery (#1001) üzenetére


san2000
tag

Új Zyxel NSA-210 firmware

Szerinted egyszerűen fel lehet rakni a a NSA-ra ?
Vagy a TM folyamatot újra meg kell majd csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1007) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok,

Van egy ReadyNAS DUOm és egyszerűen nem találom, hogy hogy lehetne azt megoldani, hogy egy FTP siteról egyenesen tudjak a NASra töltenem úgy hogy közben NEM használok másik gépet ....

A bittorent az tök jól megy rajta, de jó lenne egy hasonló szolgáltatás csak FTPvel ... (webes felületen a NAS tölt le ..)

Valakinek ötlet, hogy azt hogy tudnám megtenni ?!

Előre is köszi,

Same shit, different day!

(#1008) Alex91 válasza Orcsi (#1007) üzenetére


Alex91
félisten

OurWebFTP
net2ftp - A web based FTP client

De nincs gyarilag benne valami letolteskezelo?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1009) Alex91 válasza Alex91 (#1008) üzenetére


Alex91
félisten

Best web-based FTP managers

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1010) Orcsi válasza Alex91 (#1009) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszi, este majd molyolok velük (itt bent nem tudom kipróbálni ...).

Hát nem igazán találtam semmit magán a NASon ... de beleásom még magam jobban csak gondolam rákérdeek hátha valaki már csinált/talált ilyet magán a RND2110-en.

Még egyszer köszi.

Üdv,

Same shit, different day!

(#1011) Zamery válasza san2000 (#1006) üzenetére


Zamery
senior tag

Láttam, már le is töltöttem! Majd ma este, vagy holnap nekiugrok, aztán meglátjuk... Remélem nem kell semmit átírni, és marad minden a régiben!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1012) san2000 válasza Zamery (#1011) üzenetére


san2000
tag

Én már fel is raktam.

Kihúztam az a USB sticket majd upgrade.
Újraindítás előtt vissza .
Minden marad a régiben!
Szerencsére.
Sok változást nem találtam ,de megjelent a magyar nyelv a támogatott listában.

(#1013) Billu válasza kovacszk (#1005) üzenetére


Billu
aktív tag

Én ezek alapján csináltam meg:
[link] A Only for fw 1.37 + 1.40, 1.41
[link]
[link] A negyedik lépéstől.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#1014) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék vásárolni médialejátszó kiszolgálására, valamint esetenként ftp-n is el szeretném érni. Esetleg még nyomtatót is megosztanék rajta ha lehet. Ha lehet akkor elsősorban magyar kezelőfelületű érdekelne de ha jelentősen olcsóbb és hasonlóan jó lenne akkor az angollal is elboldogulok.

Milyet javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1015) Alex91 válasza bozsozso (#1014) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, QNAP, ha jót akarsz :)!

Ha olcsot, akkor Zyxel NSA-210 pl.

Nyomtatni meg vegyel inkább egy hálózat kepes nyomtatot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1016) bozsozso válasza Alex91 (#1015) üzenetére


bozsozso
őstag

és ezek mind "tudnak" magyarul? a synology-t néztem kicsit sokallom az árát a QNAP meg nézegettem még drágább. Tudom nem lehet olcsó is meg jó is,de a Zyxel mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#1017) Alex91 válasza bozsozso (#1016) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ajanlom ezt elolvasni!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1018) Alex91 válasza bozsozso (#1016) üzenetére


Alex91
félisten

[link], Zyxel hasznalati... IMHO arahoz kepest eleg sokat tud, magyarul ahogy elnezem nem tud, de van itt akinek van ilyenje, kerdezz ra priviben!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1019) need válasza misimagaki (#990) üzenetére


need
addikt

nem olvassa mivel küldtem neki már 2 mailt is..

küldtem priv üzit is semelyikre nem reagál..

nem tudom tisztában van e vele hogy ki írja az oldal amikor ide eszi a fene..!

Na meg.. a lejaszto.hu oldal áraihoz képest kb. 1.500 Ft-tal olcsóbb..!
Szerintem felejtős ez a hirdetés.. nagy a gyanúm hogy kamu..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1020) Zamery válasza san2000 (#1012) üzenetére


Zamery
senior tag

Na királyság! Én is megcsináltam közben a ZyXEL update-et, nagyon jól működik, és az FFP is változatlanul maradt! Ez a magyar nyelv elég béna lett, én rögtön vissza is állítottam angolra, mert nem tetszett itt-ott a fordítás. Más újdonságot nem vettem még észre a nyelveken kívül, gondolom ez csak egy "bugfix" firmware, mert a kezelőfelület sem változott semmit.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1021) Zamery válasza bozsozso (#1016) üzenetére


Zamery
senior tag

A ZyXEL NSA-210 védelmében: olvasd el ezt a hsz-t: [link].
És a 4.20-as firmware tud magyarul, most jelent meg!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1022) bozsozso válasza Zamery (#1021) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm

(#1023) veze válasza Zamery (#1021) üzenetére


veze
őstag

A fogyasztás dolgot továbbra is csak megerősíteni tudom.
Bár nekem a gyári torrent kliens fut rajta a 10-es limittel, elégedett vagyok. Az arányaim az egekbe emlekedtek azóta
A routerem napi diagrammjait nézegetve azt látom hogy akár 28 GB-ot is feltolt 24 óra alatt seedbe. Ennél többre nincs is szükségem:)

[ Szerkesztve ]

(#1024) Zamery válasza veze (#1023) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem akarod kipróbálni a Transmissiont, meg az új firmware-t?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1025) veze válasza Zamery (#1024) üzenetére


veze
őstag

az uj fw-t feltettem, de nem igen tapasztaltam semmi változást
a Transmissiont még elötted probaltam feltenni el is jutottam egy darabig csak nem müködött a webgui.. közben más dolgaim lettek kevesebb idö jut mostanában erre, azért nem futottam neki ujból. (közben láttam hogy Neked sikerült és olvastam a közben összegyült tapasztalatokat, talán majd télen ..:) összességében igy is sokat seedelt már , ami + lenne nekem, az a 10 db-os limit feloldása..
A távelérés ezzel is működik nekem

[ Szerkesztve ]

(#1026) Sharidan


Sharidan
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem egy Edimax NS-2502-es NAS-hoz.
Nemrég vettem másodkézből és az a gondom, hogy nem tudok bejelentkezni a NAS-ra.
Az illető már rég nem használta és elfelejtette a felhasználó nevet és a jelszót is.

Tudtok valami tool-t, vagy valami egyéb megoldást, amivel vissza lehet állítani a default logint?

Köszi előre is a segítséget!

(#1027) san2000 válasza Zamery (#1020) üzenetére


san2000
tag

Egy kis érdekesség Zyxel 210 tulajok számára.

A mai nap vettem egy ilyen adaptert. .

Minimális átalakítás után:

Majd helyére téve 2,5" HDD-nek hála hatékonyan csökkent az amúgy sem nagy hang és áramfogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Zamery válasza san2000 (#1027) üzenetére


Zamery
senior tag

Nagyon tuti! :R Nekem is kell egy ilyen!
Mit takar a "minimális átalakítás"?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1029) Claude Leon válasza Sharidan (#1026) üzenetére


Claude Leon
senior tag

manual 6-7 oldal (számozás szerint)

Vagy épp ez nem sikerül?
El tudom hinni, mert volt edimax routerem, és azon sem mindig jött össze a reset, aztán az ismételt elolvasás, és átértelmezés segített.

(#1030) Sharidan válasza Claude Leon (#1029) üzenetére


Sharidan
csendes tag

Igen, ezt már próbáltam és nem segített :( , pedig elvileg kellett volna.

Átértelmezés alatt mire gondolsz?

(#1031) san2000 válasza Zamery (#1028) üzenetére


san2000
tag

Egy kis vágást jelent itt.

Ennyi az egész.

(#1032) Claude Leon válasza Sharidan (#1030) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az, hogy szóról-szóra olvasod. és végiggondolod, hogy mi az, amin az előző értelmezéshez képest változtathatsz, de még belefér az értelmezésbe.

(egy hete reseteltem a routerem, a leírásban olyasmi szerepelt, hogy ha a resetet benyomom, újraindul, ha 5sec-nél tovább nyomom, defaultba áll. Nem emléxem egész pontosan hogyan történt a sokadik próbálkozás, de lehetséges, hogy a hosszabb nyomás után kapott még egy rövidet, miután a ledeken azt láttam, hogy magához tért - szmájli - utálom, hogy a rendszer behelyettesíti a beírt karaktereimet )

[ Szerkesztve ]

(#1033) mclord


mclord
aktív tag

2db között gondolkodok, nagykerbe mindkettő van árban kb. ugyan az :)

Western Digital My Book Live 1TB
vagy
Buffalo LinkStation Live 1TB

Amit tudnia kell hálózati meghajtóként hozzáférni, és samsung 32LG630 -am tudja kezelni a rajta található fileokat

jó ha tudná:

Print server , torrent (olvastam hogy a buffolo bugol ez még valós vagy már jó ?), file jogok,

Melyiket választanátok a kettő közül és miért? , teszteket néztem de nem találtam, ahol a 2-t össze hasonlítják :(

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1034) plussuni válasza Rosep (#996) üzenetére


plussuni
csendes tag

Mi a baja a torrent resznek?

(#1035) Rosep válasza plussuni (#1034) üzenetére


Rosep
senior tag

Olvass vissza, régebben leírtam!

(#1036) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

NAS beszerzésén gondolkodom, mivel elég sok HDD ém van, és nem látom már át egyben, hogy melyiken mi is van.
Ami funkciok kellenek, bele a file megosztás, ez gondolom alap mindegyiknél, torrent kliens, amivel feltölteni is lehet.
esetlegesen ftp zés a gép nélkül, ez nem annyira lényeges.
És gyors file másolás ide - oda.
Az hogy kivülről elérhető vagy nem, jó pont, de nem lényeg.
Gigabites hálózaton szeretném majd használni, még nincs ilyen switchem, majd ilyet is néznem kell.

A medialejátszás rész annyira nem izgat, mert egy PC van a tv mellett, így ha megy a normál file megosztás az megfelel nekem.

(Az már csak hab lenne a tortán, ha ntfs file rendszert használna)
És persze ne kerüljön sokba, már van összerakva egy Windows Home serverem ami nagyjából tudja ezeket a dolgokat, de eléggé tele van már hdd vel, és elég régi a lap, igy a sata hdd -ből kevset tud csak fogadni, az is foglalt. Egy athlon 2500+ os amúgy

Milyen típusokat ajánlotok ?
Mégegyszer ami lényeges, gép nélkül a torrent, felteni is, és a file megosztás.
Ha kivülről el lehet érni (dinamikus ip) az jó pont.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1037) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1036) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, QNAP, negy lemezesek, 100k indulo arral :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1038) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1037) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megfizethető árkategóriába gondolkodom, a 100 000 HUF az elég sok egy csak adattérért.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1039) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1038) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor megegy PC-t osszeraksz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1040) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1039) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az sokat fogyaszt és zajos
Ezek a gyári NAS ok, ennyire kukák ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1041) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1040) üzenetére


Alex91
félisten

Mi kuka? Megnezed Synology honlapjat, azt rajossz...

Es igen, meg kell fizetni a jo cuccot :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1042) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1041) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na igen, de ennyi nincs rá.

A különböző hokusz pokuszok kevésbé érdekel inklább a megosztás sebessége számítana nekem, meg persze a torrent

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1043) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1042) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, 4 lemezest nem fogsz olcsobban kapni, a leirtakbol meg ugy veszem ki, hogy neked valami nagy tarhelyes cucc kellene... Ha nem, akkor torrentre lehet venni olcsobbat is, 1 db lemezzel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1044) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1043) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2 lemezes is elég ha azt nézzük, hogy azok 2 tb osat tudnak használni.
De néztem az árakat a 4 lemezes azért húzós még a kevésbé nagy ágyú gyártoktól is.
Na most az a helyzet, hogy a synology 211+ egy jónak tűnő választás lehet, de annyi + dolgot tud ahhoz képest mint ami nekem kell, hogy iszonyat.
Láttam a 4 diskes 2,5 colos változat pl olcsóbb, mint a 2 normál hdd és.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1045) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1044) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen sebessegu neted van? Gondolom erosen megy a torrent is :D.

Azert olyat nezz, amire Transmission vagy rTorrent teheto, mert altalaban a gyari megoldasok, hmmm....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1046) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1045) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az internet elérésem jelenleg 25/5 ös a T-home jóvoltából
Ha nem is napi 24 órán át, de sokat torrentezek, inkább felfelé, mint lefelé.
Teháűt akkor a kérdés még mindig.
Milyen NAS jöhet szóba, ami nem 100 E HUF ba kerül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1047) dudeeg válasza Alex91 (#1041) üzenetére


dudeeg
csendes tag

Sziasztok!

Én is QNAS-ban gondolkodom. Nem igen vagyok hardcore user, de azért szeretném ha nem sok gondom lenne a cuccal. Visszaolvasva a fórumot láttam, hogy a QNASt és a Synology-t ajánljátok.
Elsősorban SqueezeBox Touch-hoz használnám, ezért a Squeezebox szerver futna rajta. Ezen kívűl van egy PS3-am és egy DLNA-s tv-m, tehát gondolom ott is tudna nyújtani 1-2 okosságot :)

Melyik modell ajánljátok? Én a TS119P+-t néztem ki. Ebben 1.6GHz-s proci van, 512Mb RAMmal. Mire számíthatok ettől?
Squeezebox-szal kapcsolatban sok helyen azt a panaszt olvastam sok NASról, hogy a Squeezebox szerver webes felülete tetű lassú.

Esetleg van valamelyikőtöknek SB-vel és NASsal tapasztalata?

Köszi

(#1048) Core2duo6600 válasza Bernath (#884) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hogy állítottad be a freenast, bent a cégnél próbaképpen feltettem az egyik vasra, de az istennek sem látoma hálózatban.
Tartományi hálózat, de sem abban sem külön nem jön fel.
Pingelhető, és a dns be is rendesen bekerült. már amennyire rendesen megy a dns ünik
(névből ip szám, megy, fordítva nem)

(#882) rekusz

Odateszel a tv mellé egy PC ét, és garantáltan mindent lejátszik, és csak egy szimpla file megosztás, akár másik pc, akár egy nas által, kell neki és kész, ez a legolcsóbb.
De ebben az esetben a külső hdd cipelése is megoldás lehet, én eddig a gépet cípeltem, mert lent csak wifi van, de kezd ebből elegem lenni, meg a 100 as hálón örökkévalóság amíg nagyobb dolgok rámennek.

Van nekem is egy STB, van is rajta lan port is, de nem használja semmire sem, a TV én is van lan port, megy is rajta, de semmit nem tudtam megnézni csak a windows sample anyagait, részemről ez a DLNA egy parasztvakítás.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1049) Alex91 válasza Core2duo6600 (#1048) üzenetére


Alex91
félisten

Van nekem is egy STB, van is rajta lan port is, de nem használja semmire sem, a TV én is van lan port, megy is rajta, de semmit nem tudtam megnézni csak a windows sample anyagait, részemről ez a DLNA egy parasztvakítás.

Nem parasztvakitas, csak kérdés, hogy mit tud a TV, meg mit tud a DLNA szerver :)! Gondolom nem vitte az mkv-kat :).

Vehetsz olcsó NAS-t, de szerintem te is rájössz később, - mint pl. itt az egyik Logout-os cikkben tapasztalatait megiro forumtars - hogy ezen nem igazán érdemes spórolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1050) Core2duo6600 válasza Alex91 (#1049) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi ennek a cikknek a címe, elolvasnám.
Sima JPG ket próbáltam, na ne tudd meg milyen lassú volt, ekkor döntöttem el, ha valamit akarok odateszem a teszt gépet, és kész, azért teszt , mert azon kisérletezek, nincs rajta semmi lényeges.
De arról szoktunk filmet nézni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.