Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) belinho válasza Noxy (#26999) üzenetére


belinho
senior tag

Zárt helyen van, szünetmentes védi, 3fokozatú villámvédelem kiépítve. Amit lehet megtettünk.
Folyamatosan frissül a Nas tartalma, az hogy minden nap backupot készítsek arra már nincs energiám. Mondom 7 éve folyamatosan megy, most van az első gikszer.
Vártam már amúgy, egész sokáig bírta.
Nem pótolhatatlan adatok vannak rajta, praktikusság miatt üzemel. Ez egy Cinema NAS, amin a moziban látható filmek DCP-k vannak felmásolva, biztonsági mentésnek, átmeneti tárnak.
A műsoron levő filmek egy 4TB-os Doremi Cinema szerveren vannak, erre kerülnek át a NAS-ról a filmek amik még nincsenek műsoron, de már nálam vannak.

(#27002) belinho válasza Borisz76 (#27000) üzenetére


belinho
senior tag

Ennyi adatot nem tudok állandóan mozgatni, nincs időm rá. Rengeteg más dolgot csinálok mellette. Meg állandóan változik az adattömeg, erre kéne egy külön ember, aki nincs.
Az USB megoldás lassú, az elején próbáltam már.
A lényeg most, egy új HDD keresése, ha az megvan akkor már jó vagyok.

(#27003) boba6 válasza Borisz76 (#26991) üzenetére


boba6
aktív tag

jövő héttől kapható a DS920+, de a DS218+ se húzza már sokáig

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#27004) Ear001


Ear001
addikt

Valaki használ Roon szervert NAS-on? A tapasztalatokról érdeklődnék.

(#27005) gubitibi78


gubitibi78
újonc

Sziasztok!

Érdemes várni a DS220+-ra vagy vehetem nyugodtan a DS218+-t (amíg még lehet kapni)?
Vagy esetleg egy Asustor 5202t ?

Köszönöm!

(#27006) AiRLAC válasza gubitibi78 (#27005) üzenetére


AiRLAC
addikt

Megveheted, minimális a különbség és szerintem olcsóbb is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#27007) Sanyi.mTs válasza gubitibi78 (#27005) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

218+ -ban van esata csatlakozó, így rá tudsz kötni egy dx517-et is.

(#27008) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Synology nas milyen védelemmel rendelkezik a belső és a külső támadásokkal, vírusokkal szemben, mennyire biztonságos nagyon fontos adatokat tárolni rajta?

Előre is köszönöm! :)

(#27009) Galopp válasza djzolee91 (#27008) üzenetére


Galopp
tag

[link]
[link]

Ezekben benne van minden, amit le tudnék saját szavaimmal írni.

(#27010) daniel.tamas


daniel.tamas
újonc

Sziasztok!

NAS-t keresek már elég régóta...körbe jártam a dolgot, de kikérem a ti véleményeteket is hátha valakinek van jobb ötlete. Amire használnám 4k, hdr filmek és sorozatok nézése DLNA. 50-100 közötti aktív torrent. Átkódolás nem szükséges a megfelelő formátumokat tölteném le. Elsősorban Synology és Qnap NAS-ra gondoltam. Synology DS220j-re gondoltam, de az 512 MB kevésnek tartom 4k tartalom lejátszására. Lehetőleg 2 fiókos...

Köszönök bármiféle segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#27011) AiRLAC válasza daniel.tamas (#27010) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Synology DS220j-re gondoltam, de az 512 MB kevésnek tartom 4k tartalom lejátszására. "
Nincs köze a kettőnek egymáshoz, nyugodtan megveheted (bár a DLNA helyett lehet jobb lenne egy SMB/NFS megosztás). Synology topicban segítünk.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#27012) daniel.tamas válasza AiRLAC (#27011) üzenetére


daniel.tamas
újonc

Köszi! Ebben nem voltam biztos, hogy mennyire van köze a kettőnek egymáshoz. LG Tv-n tervezek filmezni így nem biztos hogy az SMB/NFS-t támogatja. Vagyis eddig nem próbáltam, de lehet letesztelem :))

(#27013) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Ismerösömnek kell segítenem, és majd konfigurálnom egy NAS-t melyhez inkább segítséget kérek, mert látom az új széria most jön ki pl.:J4125-ös procival szerelt NAS-ok és én már nem anyira vagyok így képben. :DDD

Paraméterek az alábbiak:
- torrent: 400mbites net van, jó lenne kihasználni ezért csak Intel Procis NAs-t nézek
- filmek nézése párhuzamosan több tv-n. (1db 4k TV + 2db fullhd-s ) a kisebbik TV-en 720p-s anyagok lennének lejátszva
- 2hdd-s: itt csak 2 lemezes játszik, HDD nem kell mert a mostnai Zyxel-ből ki lesz szedve a WD Red és WD Purple(majd teljesen formázva is)
- IP kamerák rákötése és az anyag rögzítése. (min. 4. db)
- Családi fotók, képek tárolása és elérése bárhonnan akár több felhasználóval...ez szerintem alap már minden normális NAS gyártónál :D
- Legfőképp IOS eszközök vannak a csládban, ezért remélhetőleg van ilyen jellegű támogatottság is mármint az appok terén.
- Árban max :150k (+10k max)

Amiket néztem első sorban átolvasva a topic-ot:
- Synology DS218+ : nem mai darab és mint írtátok lassan ,,nyugdíjba vonul" mert jön az új széria
- QNAP TS-253B-4G: Kb megegyezik a 218+-al csak ramban van benne több
- Synology 720+ : hát ez az új széria mely azért többe kerül de inkább gondolkozzak ebben?
- QNAP TS-253D-4G: Ez is új széria ez még karcolja a határt mert kb 150k

Ti mit mondtok mit ajánltok?
Itt kompromisszumokat kell majd kötni tudom, mert a sok IP kamera + egyidejű letöltésnél azért lesznek/lehetnek gondok. Viszont a jelenlegi Zyxel NAS325v2-vel a max letöltés 15mbit/sec volt ami elég messze van a jelenlegi net kihasználásától. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27014) Alex91 válasza stigma (#27013) üzenetére


Alex91
félisten

En a qnap ts-253d-t vennem, bar nem tudom, hogy hol kaphato... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27015) stigma válasza Alex91 (#27014) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen egy betüt benéztem mikor rákerestem :DDD , a B-s kapható jelenleg a D-s még nem.
De remélhetőleg lassan érkezni fognak.

Amúgy ezenek a Synology és QNAP nasokban ramot lehet cserélni, mert ahogy nézem 20-30k kölönbség van a 2 vs 4 között de szerintem ilyen notiram vagy nemtudom mi van benne aprorol beszerezhető, csak kérdés hogy bele is tudom tenni vagy sem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27016) Sanyi.mTs válasza stigma (#27015) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Synology-ba (218+, 720+) lehet cserélni, bővíteni. Valószínűleg Qnap-ba is lehet.

(#27017) Alex91 válasza stigma (#27015) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor az nem lesz 150k :).

Mondjuk a 218+ is boven megteszi, bar nem tudom, hogy ingyen mennyi kamera licensz jar hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27018) Borisz76 válasza Alex91 (#27017) üzenetére


Borisz76
veterán

A Synology NAS-ok alapértelmezésben 2 db kamerát kezelnek.
Ha valaki többet szeretne használni , akkor az már fizetős.

Synology modellek támogatási idejéről egy hosszú lista.
A lap alján a *-os résznél van megjelölve a támogatás milyensége.
Két részre bontva :

1. DSM ( oprendszer ) és firmware támogatás :

- Full: Firmware and software updates will be continuously provided.
- Limited: Only security updates will be provided.
- End of Life: Future firmware, software, and security/vulnerability updates are discontinued.

2. Technikai , hardveres támogatás
- Full: Technical support and hardware repair/replacement services will be provided within the product warranty period.
- Limited: Technical support will be fully provided, but the hardware repair/replacement services are subject to the availability of replacment materials and components

Nekem van egy 2015-s modellem amire szoftveresen FULL támogatás jár.
De ahogyan nézem a 2010-s modellek is szoftveresen támogatottak !
A 2009-s modelleknél már nincs támogatás.
Tehát kb 10 év a támogatási idő , ami azért nem rossz !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27019) stigma válasza Sanyi.mTs (#27016) üzenetére


stigma
addikt

(#27016) Sanyi.mTs , (#27017) Alex91 :R

(#27018) Borisz76 : Igaz nem nekem jött a válasz de köszi a kamera dolgot mert arról nem is tudtam hogy 2 ingyenes van csak.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27020) djelf válasza stigma (#27015) üzenetére


djelf
tag

Ha jól láttam a Synology honlapján, akkor a DS718+ két ram foglalatos, míg a DS720+ 1 extra ram foglalattal van ellátva a másik beforrasztott 2GB DDR4-es mellett. Ez érdekes lehet a nem syno azonos ramok esetében? Persze cserébe van 2db m.2 nvme foglalata.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#27021) stigma válasza djelf (#27020) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót, ezért szeretek inkább az itteni fórumba is beírni, mert nagyon segtíőkészek vagyok. Egy két nagyboltra ráírt ismerösöm, persze szükszavü válasz mellett azt kapta: Igen ajánlott, most rendelhető és hogy támogatja az ip kamerákat, de konkrétum nem volt mennyit. :DDD

nvme foglalat neki felesleges lesz szerintem, viszont mivel hosszutávra veszi mondtam neki, igaz ha picit drágább is de időtállóbb újabbat jobat venni.
Köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#27022) TriX2010


TriX2010
tag

Üdv !

Igazából csak félig vagyok jó helyen, mert a kérdés csak másodsorban lenne az hogy milyen NAS-t vegyek, mert már vettem egyet itt az aprón...
Fontos megjegyezni, hogy ebben a témában teljesen kezdő vagyok! Hálózati dolgokhoz minimálisan értek csak sajnos.

Szóval olvasgattam hogy milyen jó dolog ez a NAS és hát akkor próbáljuk ki.. vettem egy Synology 115j. Beleraktam egy 1TB noti vinyót plusz USB-n rajta van egy 500GB noti vinyó.
A felhasználás célja otthoni multimédiás szerver lenne. Torrent letöltés a NAS-ra és filmek nézése akár több TV-n egyszerre...
Tulajdonképpen mondhatjuk hogy működik, mert hát torrent letöltés is megy, filmnézés is megy... Na de hogyan... :D Be vagyok lépve a DSM-be otthon, és bármit csinálok, fél órát teker minden műveletnél... Olyan brutál lassú minden, hogy jobban járnék akkor is ha a szomszéd településre járnék át letölteni és hazahoznám a filmeket pendriveon...
Torrent letöltést elindítom és percekig csak gondolkodik aztán jobb esetben történik valami, de ha el is indul a letöltés, olyan lassan hogy másnapra se jönne le egy 4K film....
A legdurvább amikor bármilyen egynél több művelet menne egyszerre, akkor általában teljesen meghal minden. Elérhetetlenné válik a szerver stb... Szóval az egész olyan mint egy jó sportkocsi motor nélkül... Csilli villi szép meg minden, csak nem megy....
Mi lehet a baj? Az én hozzáértésem hiánya az ok, vagy a típus ennyit ér?
Ha ez utóbbi, akkor milyen szintű cuccot kell venni hogy gyorsan menjen minden, és ne legyen probléma ha egyszerre a családban ketten is épp 4K filmet néznénk és közben a NAS a háttérben teszi az egyéb dolgát, pl torrentet tölt le...

Köszönöm a segítséget :)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#27023) gbors válasza TriX2010 (#27022) üzenetére


gbors
nagyúr

A Synology topicba tedd fel ezt, ott tudnak segíteni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27024) TriX2010 válasza gbors (#27023) üzenetére


TriX2010
tag

:R

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#27025) Alex91 válasza TriX2010 (#27022) üzenetére


Alex91
félisten

Magyaran vettel dragan egy xart...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27026) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Könyvelő irodához, ahol a kollégák fizikailag egymástól messze vannak, de azonos hálózaton dolgoznak, milyen nast ajánlotok? 2 hdd-sre gondoltam raid1ben. Az se baj, ha költséghatékony a megoldás :DD
Első körben ketten dolgoznánk rajta, de rövidesen bővülhet.

(#27027) MaCS_70 válasza Mittu88 (#27026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy Synology DS220j elég kell, hogy legyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27028) Mittu88 válasza MaCS_70 (#27027) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ezer köszi a gyors segítséget, akkor az lesz.

Viszont azt még meg tudnád érvelni, hogy miért jobb választás ár/értékben, mint a Zyxel 326? (A tippem az időtállósága, de kíváncsi vagyok a véleményedre)

(#27029) MaCS_70 válasza Mittu88 (#27028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hosszú évekig volt 326-osom. A teljesítményével tökéletesen elégedett is voltam, csak a szoftverboltja röhejesen kicsi és elavult. Simán megosztásra és tárolásra szerintem megfelel, de ennél többre már nehezen vehető rá. Egy munkahelyen pedig simán adódhatnak idővel extra igények, hogy mást ne mondjak, biztonsági mentésekre (a RAID1 nem az!!!), VPN-re, akármire.

A Synology boltja hatalmas és karbantartott, az assistance meg remekül működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27030) Mittu88 válasza MaCS_70 (#27029) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi a hasznos választ!

(#27031) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Ha használtan vennék egy low budget, user-friendly, problémamentes 2 fiókos NAS-t, melyiket lenne érdemes választani ezek közül:
Zyxel NAS326
QNAP TS-212P
Synology DS 215j (ennek mondjuk elég sovány a CPU speedje ahogy láttam az előzőekhez képest)
Hasonló árban vannak itt aprón. A Zyxel tudom, hogy jó, ajánlott, erről olvasok, hallok legtöbbet, de a másik kettő NAS-ról nem sokat tudok.

[ Szerkesztve ]

(#27032) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#27031) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Zyxel esetén a következővel kell tisztában lenned:

Ez egy jó eszköz, de a szoftveres támogatottsága pocsék. A gyári kínálat nagyon szűk és régi verziójú alkalmazásokból áll.
Maga az eszköz mindazonáltal remekül használható, ha megelégszel a tárolás, megosztás funkciókkal. Mondjuk a Transmission is használható, még ha régi is.

Ha többet akarsz kihozni belőle, ahhoz már kell egy kis variálás és nem visszariadás parancssoros nyomogatástól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27033) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#27032) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi. Voltaképp nekem csak filmek tárolása, médiatár lenne a cél, úgyhogy nem annyira szempont a mindenféle app, meg ilyen olyan csomag.
A másik kettőről mit lehet tudni? Vagy akkor bőven jó a Zyxel is? A ventijét olvastam sokszor, hogy kicsit hangos, és érdemes lecserélni halkabbra. Vagy a 326-nak már nem? Csak a 325 volt ilyen?

(#27034) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#27033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nemtom. Nálam a 326 a pincében ment négy évet, de utána sem éreztem hangosnak.

Én elégedett voltam vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27035) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok

Itt valoszinuleg egyszerubb dolgom lesz:
Helyzet: lenne 3 ember aki hasznalni akarja a NAS-t. 1 angliaban, aki feltolti a videot a nasra, a masik ketto MO-n, aki letolti, feldolgozza es visszatolti.
Miplen megoldassal lehetne ezt csinalni? Halozati meghajto? Ftp? Az elsonek orulnek a legjobban.

Perpill az, hogy hany fiokos nem lenyeg, inkabb a funkcioja lenne az. De legalabb 3 fiok kene, ha megvan a megoldas.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27036) AiRLAC válasza tasiadam (#27035) üzenetére


AiRLAC
addikt

Google Drive?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#27037) tasiadam válasza AiRLAC (#27036) üzenetére


tasiadam
veterán

Tarolni is akarjuk. 3 parhuzamos hasznalatot nem tudom h h viselne

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27038) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!
Synology NAS-hoz milyen szünetmentes tápegységet érdemes venni, mire kell figyelni?
Előre is köszönöm! :)

(#27039) Biga123 válasza tasiadam (#27035) üzenetére


Biga123
addikt

Erre szinte bármelyik Qnap - Syno megfelel.
Ezeknek van saját dyndns solgáltatásuk gyárilag.
Onnantól kezdve bárhonnan eléred név alapján.
A hogyan már csak rajtad múlik. (webdav, vpn. ftp stb. stb)
Inkább a feltöltési sebességekkel lehet gond, szolgáltatói oldalon.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#27040) csibe2008


csibe2008
csendes újonc

Sziasztok,

elolvastam az összefoglalót a témában - ezek után szeretném kikérni a véleményeteket. Még is csak több típust ismertek :))

Milyen nas-t vegyek?

Paraméterek:
ár: max 60k (hdd nélkül)
felhasználás: 4k 65" tv filmnézés olykor 70-100gb, adattárolás (hozzáférés 2 IOS és egy laptop), torrent futtatás mivel nonstop menne így megelégednék a max 20-30 klienssel.
internet: digi 1000mbit/300mbit jelenlegi routerrel 30mb/s letöltés

Előre is köszi a válaszokat ;)

(#27041) Borisz76 válasza csibe2008 (#27040) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló-t olvastad?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27042) Alex91 válasza csibe2008 (#27040) üzenetére


Alex91
félisten

Keves lesz a penz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27043) csibe2008 válasza Borisz76 (#27041) üzenetére


csibe2008
csendes újonc

Igen, megnéztem van is kiszemelt DS218+ , de a DS218Play is bőven megteszi abban az esetben ha torrent futtatható rajta - minimum 5-10 akkor már elégedett vagyok :) :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#27044) Alex91 válasza csibe2008 (#27043) üzenetére


Alex91
félisten

Azt ez, hogy fer a 60k-ba... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27045) csibe2008 válasza Alex91 (#27044) üzenetére


csibe2008
csendes újonc

A DS218play sehogy - ezért kértem véleményt, hogy megoldható-e másik modellel ugyanez olcsóbban :) :C

(#27046) Alex91 válasza csibe2008 (#27045) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem duplazd meg az osszeget, es akkor kapsz olyat, amilyet szeretnel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27047) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Egy alap NAS-t szeretnék vásárolni egy célra, hogy Gigabites Routerre kössem LAN-on keresztül és a letöltött filmeket arra tudjam rá másolni. Nem igazán szeretnék azon torrentezni és az oka, hogy nem szeretné, túlbonyolítani :D
A cél a filmek, sorozatok tárolása.

Próbaképen rádugtam a Router usb-re egy pendrive-ot egy 350MB-os fájl másolása nem sok de egy film 12-20 GB között mozog.

PC-n levő serviio tök szuper addig amíg a gép be van kapcsolva utána már ugye nem elérhető a tartalom.
Elsőként a célra ezt a terméket néztem ki.

(#27048) Somatom válasza Csabi1984 (#27047) üzenetére


Somatom
veterán

Arra biztosan elég, de egy NAS -on torrentezéshez képest sztem bonyolultabb és/vagy időrablóbb az állandó másolgatás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27049) Alex91 válasza Csabi1984 (#27047) üzenetére


Alex91
félisten

A routerre dugott hdd nem jo?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27050) AiRLAC válasza Csabi1984 (#27047) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pont ezzel bonyolítod túl. Én Synologyt használok és RSS könyvjelzőt, a trackeren egy kattintás a pluszjelre a torrent mellett és már tölti is le automatikusan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.