Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) gyiku válasza hEngi (#18049) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez is jo, itt inkabb az a kerdes, hogy mennyi idot akar az ember raszanni. osszelegozza darabokban, felszoftverezi orul, barebone-t vesz, felszoftverezi es orul, vagy vesz kesz nast, hatradol es orul.

giorgio: hdmi jogos.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#18052) hEngi válasza fogtunder (#18050) üzenetére


hEngi
tag

Szia,

Köszi a választ.
Belefér! Én is hasonló dobozkában gondolkoztam, fractal-os a pc-m is :)
Az a kérdés merült fel bennem hogy szükségem van -e HTPC -s felületekre.
Lehet, hogy nagy butaságok mondok de ha már hdmi-vel van rákötve a TV -re simán egy vlc-vel nem tudok szinte bármit lejátszani? Mármint most elég sokat sakkozom mert csak hálózaton látja a TV a gépen lévő tartalmakat így plex-el kell játszanom, de ha úgyis ott a hdmi?

Fejlesztőként elég sokat játszom ilyesmikkel, bár 8 óra munka után otthon kevésbé van kedvem folytatni a dolgot, de azt a pár alkalmat azért szívesen beleölöm :D

Igazából a gari nem számít sokat. Ami fontos azt redundánsan tárolom. Max veszek még egy vinyot és bekötöm raid-be őket. Szoftveresen raid-be kötve lenne valami komolyabb probléma? Érdemes inkább raid verzérlőt venni?

Üdv,
hEngi

(#18053) gbors válasza fogtunder (#18036) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyrészt amellett ne menjünk el, hogy TV-ből felvenni teljesen fehér, míg kölcsönözni legjobb esetben is szürke.
Másrészt a "könyvtári" lefedettség messze nem olyan teljes, pl. a kevésbé népszerű sportokat kifejezetten nehéz megtalálni, súlyosbítva azzal a kockázattal, hogy egyes jóképességűek beírják a címbe, hogy ki nyert :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18054) Multibit válasza fogtunder (#18036) üzenetére


Multibit
veterán

Mindenki magából indul ki - állítólag ;]
Én speciel sem tévében, sem virágboltból nem nézem a kertévék hulladékát. Sorozatokat sem nézek. Mégis néha felveszek ezt-azt (nem filmeket) ;)

(#18055) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok!

NAS-okat nézegetem, 2 fiókos kellene majd hamarosan. Synology háza táján nézelődtem, felmerült 1-2 kérdés.

1. Van-e gyakorlati haszna a videó transzkódolásnak (2016play), illetve hogy praktikusan ez mit jelent használat közben? Videót elsősorban hálózati media playeren keresztül játszanék le.

2. 215j és a 216j között van-e annyi különbség az újabb javára, hogy megérje a 10k pluszt?

3. WD RED 3T jó lehet-e bele, vagy van-e másik ajánlott adattároló jelenleg?

4. Van-e más típusú ajánlott NAS 80k-ig? (talán a 2016-os modellek nem lettek túl acélosak)

(#18056) fogtunder válasza hEngi (#18052) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy a dedikált NAS OS-ek nem nagyon vannak felkészítve arra, hogy kijelző lesz rájuk kötve, a legtöbb csak terminalt ad így, a grafikus admin felületük csak böngészőn keresztül van.

szóval vagy egy asztali OS-re kezdesz el építkezni és virtualizálsz valamit, vagy a debian+OMV módszer van, ami egyszerűen kivitelezhető. de ha a TV amúgy is tud Plexet, akkor futtathatsz egy Plex szervert is rajta, a NAS úgyis hálózatba van kötve és úgyis mindig megy, szóval miért ne?

hardveres RAID-del nincs nagyon értelme foglalkozni, egy jó vezérlő horror árban van és a szoftveres elég jók. viszont a legtöbb asztali OS ilyen irányú képessége nem túl erős.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18057) Valkűr


Valkűr
őstag

A mai nap én is csatlakoztam a Nas használók táborához.
Ennyire egyszerűen beállítható termékkel még nem találkoztam. Szép és átlátható menü. Eleg gyors is. Holnap élesben is kipróbálom, most csak a beállításokkal lettem kész.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#18058) Patice válasza Valkűr (#18057) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Várunk itt ha lesz kérdésed. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18059) hEngi válasza fogtunder (#18056) üzenetére


hEngi
tag

Köszi az eddigi válaszokat.
Elkezdtem nézelődni:
Erre a lapra bukkantam.
Mennyire érdemes ilyesmit nézelődni? Gondolom megvan a hátránya egy onboard procinak.
Ezt a listát átnézve feletébb szinpatikus a J3710, mennyivel lassabb ez mintha beledobok egy i3-ast?
Érdemesebb külön nézelődni inkább??

Üdv,
hEngi

[ Szerkesztve ]

(#18060) fogtunder válasza hEngi (#18059) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem akarsz virtualizálni, tök jó egy ilyen passzív bordás integrált procis lap is, a középkategóriás dobozos NAS-ok is ilyen SoC-kre épülnek. inkább a SATA vezérlő, ami lényeges, minél többet támogat az adott chip alapból, annál jobb.

ha meg kell a virtualizáció, akkor egy T szériás i3, alatta nagyon meg van nyirbálva az utasításkészlet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18061) hEngi válasza fogtunder (#18060) üzenetére


hEngi
tag

Ha távolról be tudok lépni és tudom turkálni a dolgokat akkor szerintem nem lesz szükség.
NAS-ként elég ha tud egy SMB-t kezelni, esetleg később egy raid-be kötést, bár én inkább a mentés mellett vagyok mert ha az egyik vinyóra ráömlik valami akkor a másikra is rá fog ha mellette van :D

2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug
4 USB 3.0

Egyenlőre elégnek tűnik. Egy 3TB os green menne még bele.

A táp-al nem igazán boldogulok, tudsz esetleg ebben egy kis irányt mutatni?
Tudom hogy kicsi kell és 80+ os, de eddig csak ilyeneket találtam: [link] ami azért a keret fölé megy rendesen :D

Üdv,
hEngi

(#18062) fogtunder válasza hEngi (#18061) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valaki az Xpenology topicban Be Quiet System Power 7 300W-ot vett ilyen célra.

vagy DC-s alaplap és laptop táp.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18063) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Lenne mégegy kérdésem:

Lehetségesnek tartotok jelentős áremelkedést a NAS-ok és HDD-k terén a Japánban történt események hatására, vagy ettől most nem kell tartanom?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18064) hEngi válasza fogtunder (#18062) üzenetére


hEngi
tag

4GB memoria remélem elég neki, elvileg
2 x DDR3/DDR3L DIMM Slots
úgyhogy sima ddr3 is jo bele :)

Köszi a segítséget!
Akkor osztok szorzok átszámolok mindent sörbe és meglátom megéri e :D

Üdv,
hEngi

(#18065) almera36


almera36
újonc

Sziasztok!
Van egy Dune Prime médialejátszóm, amin szeretnék HD filmeket nézni. Olyan is van ami 68GB-os film.
Visszaolvasva több száz hsz-t a D-Link-et nagyon nem javasoljátok itt a fórumon.
Akkor milyen NAS-t lenne érdemes vennem. Használt is tökéletes lenne reális áron.
A lényeg, hogy csak én használnám, csak a médialejátszóhoz, illetve egy darab laptoppal. A laptoppal letöltök, rárakom a HDD-kre és a Dune-n nézem. Ennyi lenne az igényem mindössze. Elég gyors-e a legolcsóbb is, vagy erre a célra is kell egy közepes árú? Az írási sebesség nem izgat, ráérek, csak tudja lejátszani a filmeket.
Jelenleg van egy darab 2,5-ös laptop vinyóm 1TB-os, házzal együtt, ehhez mit lenne érdemes vennem?
Egyáltalán szükségem van nekem NAS-ra, vagy elég lenne venni egy másik HDD-t és kész?
A 2,5-ös belső árban annyi, mint a 3,5-ös házzal együtt.
Ahogy egyre többet olvasok (egy hete) egyre kevésbé tudom mi lenne a jó megoldás... :)

Mit javasoltok?

(#18066) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok!
Soha nem volt nas-om, és minden új számomra... :O
Kérdésem az lenne hogy olyan nas-t szeretnék, ami:
-webes felület/elérés =mozgatás /megosztás, távolról is
-estleg torrentezés
-30-50GB os fájl mozgatás
-min 2 lemezes (jelenleg 1db 4TB Red van)
-bővíthetőség (memória, estleg ventilátor csere ha hangos)
-saját felhő, a 2db telefon kép/videó mentése, távolról is.
Később lehet lesz a lakásba kamera, szóval ha tudná ennek a felvételét tárolni is nem lenne rosz :)
Amire használva lenne,mentes egyelőre nem kell, tárolás filmek képek zenék, (asztali) média Playerrel való lejátszás, jelenleg egy 100/100 diginet van.
Nem olyan nagy baj ha kicsit bele kell nyúlni (bár a Linuxhoz nem értek) de ha egyszer még van csinálva akkor gondolom nem kell állandóan mokolni vele?!?! :F csak után ne keljen hozzányulni :DD
Jah és nem tudom ha USB-ről másolatok az mennyivel hasít?
Köszönöm előre is :R

(#18067) gbors válasza almera36 (#18065) üzenetére


gbors
nagyúr

A legolcsóbb megoldás az, hogy a Dune-hoz csatolsz egy HDD-t, és amikor a notira lejött valami, akkor átdugod és áttöltöd. Ez akkor jó, ha nem túl sűrűn "kölcsönzöl" új filmet.
Ha NAS, akkor két lehetőség van:
- Ha biztos vagy benne, hogy össz. annyi lesz a hálózati kiszolgálótól az igényed, hogy letöltesz rá és filmet játszol le róla hálózaton, akkor akár egy Zyxel NSA 310S is elég lehet (ha kapsz még valahol)
- Ha nyitott vagy arra, hogy a NAS lehetőségei új igényeket, elvárásokat generáljanak, akkor érdemesebb egy nagyobb tudású modellt venni (Zyxel NSA 325v2 / 326, vagy valamelyik QNAP hasonló hardverrel, esetleg Synology DS216j, ha a pénztárca engedi)

Ugye mind a médialejátszó, mind a NAS vezetékkel kapcsolódna a routerhez? Ha esetleg nem, akkor az egész NAS biznisz felejős.

(#18066) G-Bali: az elvártakat az összes Zyxel, QNAP, Synology vagy Asustor modell tudja, kivéve a RAM bővíthetőséget, mert azt szinte egyik sem. Ha hajlandó vagy mókolni az elején, akkor a Zyxel 325v2 / 326 + FFP jó megoldás lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18068) almera36 válasza gbors (#18067) üzenetére


almera36
újonc

Köszönöm szépen a gyors választ!
Ha jól veszem ki a szavaidból, nem is annyira kell nekem NAS. Ami miatt gondolkodok rajta mégis az az, hogy már 10e-ért is van használtan, viszont a legolcsóbb 3,5-ös vinyó ház is 5000 fölött van, tehát egy dupla NAS használtan annyi, mint ha kettő házat vennék (újonnan). És akkor már inkább jobb a NAS.
Hát nem tudom... 10e-t megér egy D-Link DNS-320?
Igen, vezetéken csatlakozna mindkettőhöz.

(#18069) gyiku válasza almera36 (#18068) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem.

hüllő

(#18070) G-Bali válasza gbors (#18067) üzenetére


G-Bali
senior tag

Értem, kivéve a ffp-t (egy link amin megtudom :) ) ill olyasmire gondoltam ram bővítésnek mint a QNAP TS-251=- Memória: 1GB RAM (max 8GB-ig bővíthető), csak ennél a típusnál van média Player is (hdmi) ami a média lejátszó miatt nekem nem kell, és olcsóbb rá gondoltam, így esteleg vagy csak ez az egy típus tudja, nem néztem után

(#18071) almera36 válasza gyiku (#18069) üzenetére


almera36
újonc

Köszi, akkor nem veszem meg.

(#18072) SF90


SF90
csendes tag

Sziasztok, tudtok ajánlani valamilyen NAS+HTPC kombó telepítési szájbarágós tutorialt? Szeretném leváltani a mostani NSA320S-t egy Q1900 alapú konfigra, és motoszkál bennem, hogy jó lenne, ha egyben a médialejátszót is kiváltaná. Előre is köszönöm a segítséget!

(#18073) G-Bali válasza gbors (#18067) üzenetére


G-Bali
senior tag

Vagy akkor nem értem, én ilyen fajta bővítésnek gondoltam..... :F

(#18074) gbors válasza almera36 (#18068) üzenetére


gbors
nagyúr

DLinket ne vegyél, az olcsó kategóriában inkább Zyxelt nézz. Az tény, hogy ha két 3.5-es HDD-t akarsz használni, akkor a keretek is sok pénzt elvisznek.

(#18070) G-Bali: FFP ld. Téma összefoglaló :)
A memória-bővítést jól gondoltad, csak az említett modell nem reprezentatív, a többség fix memóriás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18075) almera36 válasza gbors (#18074) üzenetére


almera36
újonc

Várj, ezt nem értem. Milyen keretek? Ha vennék bele két db 3,5-est az plusz pénz? Alapból 2,5-est fogad?

(#18076) Dr.FantastiK válasza ladik (#18055) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

1. Nincs !! kosd ra a tevet HDMI-n a PC-re. :K

2. igen, megeri a Pluszt.

3. a WD RED 3TB a legalkalmasabb NAS-ba ,, +ennek van a legjobb ar/Tb jellemzoje.

4. valszeg nemtalalsz jobb Synot a 80ezer forinti keretbe.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#18077) gyiku válasza almera36 (#18075) üzenetére


gyiku
nagyúr

anyagi keret, a hdd-kre.

hüllő

(#18078) fogtunder válasza gyiku (#18046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Sickrage-nek hívják az alkalmazást, a legtöbb NAS platformon elérhető. megadod neki, hogy milyen sorozatokat nézel, aztán ő figyeli a beállított oldalakon, hogy van-e új epizód, letölti és a beállításoknak megfelelően feldolgozza (kicsomagol, átnevez-áthelyez média mappába, feliratot leszed, Kodinak, Plexnek küld értesítést). ha sok sorozatot néz az ember, akkor kötelező. sajnos magyar tartalom leszedésére nincs felkészítve, de ez engem különösebben nem feszélyez, mert mindent eredeti nyelven angol felirattal nézek (feliratból amúgy tud magyart keresni, csak az ugye nincs első nap többnyire, de később leszedi mellé).

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18079) gyiku válasza fogtunder (#18078) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R
magyar szinkron engem sem erdekel, az eredeti hang messze jobb, mindenben. azt is be lehet allitani, hogy milyen minosegben szedje le az adott reszt?

hüllő

(#18080) gbors válasza almera36 (#18075) üzenetére


gbors
nagyúr

Azok a keretek, amik akkor kellenek, ha nem veszel NAS-t. A NAS-ok jellemzően 3.5-es HDD-ket fogadnak.
A médiaplayered nem tudom, fogad-e belső HDD-t, de ha igen, akkor is 2.5-est valószínűleg. Hacsak nem kivezeted a csatlakozót, és úgy csinálsz külső HDD-t, de azt nem javaslom :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18081) fogtunder válasza gyiku (#18079) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, eléggé részletesen konfigurálható a cucc, én a beállítások felét nem is használom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18082) MaCS_70 válasza fogtunder (#18036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon-nagyon sokan egyszerűen nem ismerik a tékákat, vagy ha igen, akkor sem akarják használni azokat.

Én ez utóbbi táborba tartozom. Egyrészt nem akarok visszatölteni, ami erről az oldalról nem etikus, másrészt pedig a visszatöltéssel már jogot sértek, amit elvből nem.
Ha tudnék érte egy normális rendszerben fizetni, valószínűleg használnám, de az ingyenes, pláne szürkén ingyenes dolgoktól irtózom.

Másrészt pedig ez így elveszíti a varázsát. A tévés felvétel, a rendszer adta keretek számomra (és a generációm számára még nagyon sokak számára) egyfajta életérzést teremt, érdekes átnézni a műsorújságot, örülni, ha az ember jó műsort talál. Kicsit olyan ez, mint a bélyeggyűjtés és a svéd kisfiú esete: addig érdekelte, amíg nem kapott egy zsák bélyeget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18083) fogtunder válasza MaCS_70 (#18082) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapvetően én is úgy vagyok vele, hogy ha kínálatban és minőségben lenne konkurencia értelmes áron, akkor használnám is, mert azért egy nagyobb gyűjtemény tárhely igényéből elég sokáig lehet havi pár €-t fizetgetni. a netflixben nagyon bízok, de egyelőre még nagyon nincs azon a szinten, ami számomra elfogadható lenne.

én se vagyok annyira fiatal, nekem is a TV volt az alapha és omega elég sokáig, csak aztán az egész elment egy olyan irányba, amivel nem szándékozom együtt élni, hogy kerestem más lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18084) almera36 válasza gbors (#18080) üzenetére


almera36
újonc

Ja, így már értem, köszönöm! Végül is nem vettem NAS-t, egy WD Green 2TB-os vinyót rendeltem 3,5-öst.
Meg egy Kolink házat. Fogad egyébként belsőt, valóban 2,5-st, de nem szerelem bele, mert állítólag nagyon melegedne. Viszont van rajta három USB bemenet, meg egy SATA bemenet, úgyhogy rájöttem, hogy nem kell nekem NAS.
Köszönöm a segítségeket, infókat!!!!

(#18085) lazydog válasza almera36 (#18084) üzenetére


lazydog
addikt

...úgyhogy rájöttem, hogy nem kell nekem NAS.

Szerintem, néhányan már korábban rájöttünk erre. Nem vagy még eléggé érett rá. :D

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18086) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Mielőtt megrendelném az NAS54x-et, jó lenne tudnom a hangjáról valamit. YT-n nem találtam semmit. Mi a tapasztalat? 6-7 méterről hallani?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18087) #54657280 válasza cd930 (#18032) üzenetére


#54657280
törölt tag

Nem lehet a NAS-ra rögzíteni TV-ről hálózaton keresztül.

(#18088) #54657280 válasza fogtunder (#18056) üzenetére


#54657280
törölt tag

QNAP HDMI kimenetes NAS-ok? Pl. TS-451?

[ Szerkesztve ]

(#18089) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

szeretném beállítani a Zyxel NSA326-on, hogy a Transmission-höz távolról is tudjak adni torrent fileokat mobilról akár. Ebben tudna valaki egy kis segítséget nyújtani? Az NSA325v2-ről szóló írást olvastam, de úgy tűnik az NSA326 máshogy konfigolható...

Köszönöm előre is! :R

Apple and Android user

(#18090) gyiku válasza Csigger (#18089) üzenetére


gyiku
nagyúr

1. vpn-en keresztul hasznalod a transmission app-ot;
2. csinalsz a nason egy watchdir-t, ahova ftp-n bemasolod a torrentet, a nas meg leszedi automatikusan.

hüllő

(#18091) Istv@n válasza Csigger (#18089) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Hol vagy elakadva? A port forwarding-os, dyndns-es része megvan? Vagy komplett leírást keresel?

(#18092) Csigger válasza Istv@n (#18091) üzenetére


Csigger
őstag

Úgy tűnik megoldódott a problémám, mert most már megy pl telefonról a torrent indítás. Pedig érdekes módon nem állítottam hozzá autentikációt.

Apple and Android user

(#18093) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

A házhoz került egy Zyxel NAS326. A kérdés az lenne, hogyan lehet megoldani, hogy a telefonon automatikusan töltse fel a képeket a NAS-ra?
Illetve azt látom, hogy dropbox támogatást tud a zyxel, de OneDrive-ot is be lehet esetleg valahogy rá állítani?

(#18094) JoceeHunt válasza Neil Watts (#18086) üzenetére


JoceeHunt
őstag

NAS-542-m van, én hallom a hangját, itt ahogy érdeklődtem a Winyókat hallani benne.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18095) Tonyk válasza Assdak (#18093) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez nem nas kérdés, de pl.: Foldersync, playen megtalálod

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18096) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék venni, az ASUS RT-AC56U routerem NAS funkciója helyett.
Tulajdonképpen csak a file-, médiaszerver és a torrent kellene nekem (de ezek nagyon stabilan). Egy 3TB-os WD Red HDD-m van a célra.

Az lenne a kérdésem, mi a best buy ebben a kategóriában? Illetve az NTFS file rendszerű HDD-t ugye nem fogja leformázni a NAS, amikor beleteszem?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18097) Assdak válasza Tonyk (#18095) üzenetére


Assdak
őstag

Bocsánat, lehet félreérthető voltam.

Tehát amit szeretnék, hogy a mobilok, NAS ra töltsék fel a képeket automatán.
E mellett, hogy a nason lévő adatok szinkronizáljanak felhőbe ( Onedrive) .

Tehát a felhő syncet nem, mobilrol szeretném kezelni.

(#18098) fogtunder válasza Yushchenko (#18096) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ZyXel NSA325v2, ha bátor vagy, már van NSA326 nevű utód, erről egyelőre kicsit felemásak voltak a visszajelzések.

ezt a funkcionalitást kb. bármi tudni fogja amúgy, a routerekre felrakható open-source megoldások vannak ZyXel vonalon is az esetek többségében. a torrenttől nem kell óriási sebességeket várni, de ez ARM sajátosság.

az NTFS-t nem kezelik egyáltalán belső lemezként, az formázva lesz, ha berakod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18099) Tonyk válasza Assdak (#18097) üzenetére


Tonyk
veterán

Erről beszélek én is. Foldersync telefonon található könyvtárak szinkronizálásra/egyirányú adatmozgatásra (feltöltés) való pl nasokhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18100) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Hátha itt ebben tud valaki segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.