Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) hami85 válasza fogtunder (#19550) üzenetére


hami85
tag

Szia!

Firmware frissítést próbáltam a routeren, az nem segített sajnos. A torrent kilövést próbáltam, ez sem segített.
Megnéztem ezt a szoftveres újraindítást a routerben, de egyenlőre nem találtam ilyen lehetőséget.

Köszi

(#19552) fogtunder válasza hami85 (#19551) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem gyári frissítés, custom firmware-t mondtam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19553) Sebaj Fóbiás válasza Fleto93 (#19541) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Na, pont erre utaltam én is, és akkor még szorozd meg ezerrel, mert a linuxba csak ezzel a projecttel fogok igazán belenyalni. De a kedvem nem vetted el, izgi lesz. :)

"Viszont meg van az az előnye (...)"

Na pont ezért lett végül DIY NAS. Azt tervezem, hogy egy desktop Debian-ra fogom feltenni az OMV-t, meg egy Kodit, és így lesz rádugva a TV-re, hogy filmezni, fotókat pakolászni, esetleg szerkesztgetni meg netezni is lehessen rajta, meg egy-két gyök kettes játékkal el tudjanak marhulni a kölkök (WINE). Akarok még rá FTP szervert, meg web szervert is PHP-val, MySQL-lel, de csak minimál, privát projectekhez, meg egy fotókat telefonokról wifin automatikusan felszinkronizáló megoldást is.. szóval ötletek vannak bőven, pár embernek az agyára fogok menni a Linux abszolút kezdőknek topikban,. :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#19554) MaCS_70 válasza Flowtation (#19546) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nem mindennapos eszközök!

Csak átfutva a leírásukat, elvben mennie kell a dolognak. A Zyxel fórumait nézegetve arra is van esély, hogy a 310-eshez egy HUB-on kapcsolod a két USB-módban pörgő hibrid eszközödet, és megosztásként tudod kezelni őket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19555) Flowtation válasza MaCS_70 (#19554) üzenetére


Flowtation
őstag

Jelentem, működik. A két kép bizonyítja, valamint az, hogy a raspberry-ben simán be tudtam tallózni a két meghajtót, annyi különbséggel, hogy a 310-en belül voltak. Már csak a torrent kliens működése kérdéses.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19556) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

Van két db, 2-2 TB méretű HDD-m. Az egyik üres, a másik kb. tele van.
DS216j NAS-t tervezek venni.
Hogy lehet megoldani, hogy ezt a kettőt RAID-ben használja úgy, hogy at adataim megmaradjanak? Pl. ez működhet-e:

1. berakom az üreset a NAS-ba
2. Miután az megformázta, rámásolom az adatokat a másodikról PC-n keresztül
3. végül a másodikat is berakom a NAS-ba, és azt mondom neki, hogy használja RAID1-ben a kettőt

Kérdés, hogy ekkor az adatok megmaradnak-e?

(#19557) fogtunder válasza Tannhauser (#19556) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pontosan úgy, ahogy írod.

üres lemez be, csinálsz egy SHR tömböt, formázza.
utána kliens gépről mozgatod az adatokat, utána második lemez be, azt is formázza, lesz egy RAID-1 tömböd.

én mondjuk otthonra a legtöbb esetben feleslegesnek tartom a RAID-1-et. nem véd a lopás, túlfeszültség, beázás okozta adatvesztés ellen, ha nem csak reprodukálhatatlan adataid vannak rajta, akkor feleslegesen áldozol fel tárhelyet ezeknek a duplikálására.

nálam két külön kötet a két HDD, egy localhost rsync job duplikálja a fontos adatokat napi kétszer a két lemez között, plusz van egy Cloudsync job is beállítva ezekre a könyvtárakba, ami OneDrive-ra tölti fel (éppen ehhez kaptam a telefonom miatt 100GB ingyen tárhelyet, de tetszőleges felhő szolgáltató is beállítható). így megmaradnak a fontos adatok, ha valamelyik HDD beadja a kulcsot, de ha az egész NAS megy a levesbe lemezekkel együtt, akkor is vissza tudom nyerni, ami lényeges és nem pótolható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19558) Rundll32


Rundll32
tag

Srácok ! Csinált már valaki olyat ZyXEL 326os NAS-on, hogy tudta a korlátozni a csatlakozó usereknek, hogy milyen file formátumokat töthtenek le ill. fel ? Egyaltalán leheteséges ez ? Fontos lenne, h a melohelyen csak doc és xls fileok kerüljenek fel és le. Sehol nem leltem még válaszra ....
Választ előre is köszönöm !!! :R

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#19559) fogtunder válasza Rundll32 (#19558) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én máshol se láttam még ilyen lehetőséget, abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán meg lehet oldani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19560) Tannhauser válasza fogtunder (#19557) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Köszi!
Meggyőztél. A nagy része film, azok miatt nem kell dupla tárhely. A fontos adatok meg úgyis OneDrive-ra mentődnek már most is.

(#19561) envagyok


envagyok
veterán

Először htpc/nas kombóra pályáztam, az előbbiről lemondtam.

Szóval keresnék egy olyan legjobb ár/érték arányú nas-t, amivel a következőket lehet megoldani:

- Nas funkció (SMB/NFS/Ftp) (raid1)
- Tvheadend szerver telepítés
- Oscam telepítés
- vmilyen letöltő szoftver telepítés (Transmission)
- wordpress
- nginx/apache2
- mysql szerver
- esetleg access point funkció (ac)

Sebességben az elvárás, hogy egy kis torrentezés ne akassza meg, a sebesség gigabites hálón azért érjen el legalább 90MB/s-ot.
A lehető legolcsóbb megoldás kellene, az se baj, ha mókolni kell.
Vagy ha OMV-t vagy freenas-t kell telepíteni.
Arm alapú, vagy x86/64 alapú a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19562) Patice válasza envagyok (#19561) üzenetére


Patice
nagyúr

HP Gen8 Micorserver, amikor 50-hez körül van az ára (akciósan) + Debian Jessie és erre OMV. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19563) fogtunder válasza Patice (#19562) üzenetére


fogtunder
nagyúr

+1, mondjuk a kamerás történet kicsit komplikáltabb, mint a gyári szoftverekben, de elvileg van egy zoneminder nevű cucc, azt debianra biztos fel lehet tolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19564) MaCS_70 válasza fogtunder (#19563) üzenetére


MaCS_70
félisten

Debianra olyannyira fel lehet, hogy a weboldalukon ott a telepítő!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19565) vadkörte válasza Patice (#19562) üzenetére


vadkörte
addikt

Hülye kérdés:
OMV alá miért kell Debian? A ZoneMinder miatt?

Üdv. V. Körte

(#19566) fogtunder válasza vadkörte (#19565) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a sima OMV csomag egy lecsupaszított Debian, de ha ennyi extra kell rá, akkor én is inkább alápakolnám az asztali verziót, könnyebb azzal, van asztali környezeted is.

(#19564) MaCS_70: utoljára jó egy éve néztem rá a zoneminderre, akkor még parancssoros telepítés volt emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19567) MaCS_70 válasza fogtunder (#19566) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az éppen nem baj, hogy fejlesztenek!

A tapasztalatokra egyébként nagyon kíváncsi lennék, a hardverigényéről elég vadakat hallok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19568) Patice válasza vadkörte (#19565) üzenetére


Patice
nagyúr

Ahogy giorgiofogtunder is írta, hogy akár GUI is mehessen a Debain-ra, miközben megy alatta az OMV.

Nekem pl. az a cél, hogy a Debian-ra feltolom még a KVM-et is, így nem OMV felületen, de lesz parancssoros virtualizációm egy-két virtuális géphez. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19569) vadkörte válasza Patice (#19568) üzenetére


vadkörte
addikt

Így már világos. :K

Üdv. V. Körte

(#19570) envagyok válasza Patice (#19562) üzenetére


envagyok
veterán

Esetleg passzív megoldás?
Vagy minimálisan aktív?
(külső táp, egy nagyobb házszellőztető venti)
A j1800-1900-3160-3710 sorozat elég lenne?
Esetleg Ubuntu szerver alá van vmi webes gui?
Az a gondom a debian-al, hogy régi kernel fut alatta, nem minden tv tunert támogat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19571) Patice válasza envagyok (#19570) üzenetére


Patice
nagyúr

1. NAS-ba a HDD-k miatt KELL aktív hűtés!
2. Debianra is lehet rakni újabb kernelt.
3. A Debianról most miért tértünk át Ubuntu Serverre? :)) (Csak nem az EGL-es Kodi-t akarod mégis felrakni rá? :D )

A terheléstől függ, hogy az integrált Intel procis lapok elegek lennének-e. Ha még mindig akarod a videós vonalat, akkor J3710 a nagyobb procierő miatt + erős paneltáp és külső kocka.

Szerintem amiket akarsz csomagokat azt ugyan úgy fel tudod tolni parancssorból Ubuntu Server alá is, csak nem tudok neked olyan csomagot/programot mondani, mint az OMV Debianra. Ezért minden szolgáltatást külön-külön kell felraknod és konfigurálnod, ami nem lehetetlen, de ez a "nehéz" út.

Alternatív megoldás: Ubuntu Server, aztán raksz rá valamilyen GUI-t és távoli asztallal (pl.) a többit el tudod intézni. (A linkelt oldalon amúgy rengeteg leírás van ilyesmihez - ajánlom figyelmedbe. :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19572) envagyok válasza Patice (#19571) üzenetére


envagyok
veterán

Arra gondoltam én is, hogy a cpu és a hddk közé beteszek egy nagy ventit, ami átmozgatja a levegőt a házban.
Sztem mondjuk hdd-nek nem biztos h kell venti.
Wdmycloud nasom van évek óta stabilan megy, és nincs benne semmi légkeverő.
Ráadásul bele van zsúfolva egy szűk műanyag házba.
A kernel a támogatott tv kártyák miatt érdekes.
A libreelec melyik kernelre alapul?
Az ismeri az összes tuneremet.
A freenas-ról mi a vélemény?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19573) fogtunder válasza envagyok (#19572) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azér az sql, a kamerák meg a többi cucc, amit írtál, le tudja terhelni a hardvert, én erre beállítanék egy pentiumot már, aztán lehet az négymagos integrált lapok is jók lesznek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19574) Patice válasza envagyok (#19572) üzenetére


Patice
nagyúr

Attól függ hány lemezt akarsz egyszerre pörgetni. 1-2 lemeznél lehet, hogy nem kell nagyon semmi. Ettől több esetén én már raknék. Egy nagy, alacsony fordulaton pörgő venti jó ötlet. Csendes lesz, de mégis van valamennyi légmozgás, ami pont elég a levegő megmozgatásához.

LibreELEC + kernel: passz. Google a barátod.

FreeNAS: ZFS fájlrendszer only, csak ha tényleg szükséged van ekkora biztonságra és van elég RAM-od. Ajánlott hozzá az ECC RAM (pl. HP Microserverben is az van alapból és az alaplap kezeli is..), mert sima RAM-mal felesleges használni, mert pont az adatbiztonsági megoldása sérül. Szóval otthoni felhasználásra szvsz. felesleges, bár van aki szimpla fájltárolásra használja.

fogtunder: +1 ár/értékben jobb egy cerka, vagy penya, mert egy szálon is jóval erősebb egy ilyen proci, mint az integráltak és árban kb. ugyan ott van az ember.

envagyok: csak az én gépemet tudom mondani példának. Amikor a vasat vettem hozzá, akkor körberágtam a témát párszor. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19575) Boki0022


Boki0022
csendes újonc

QNAP T453A NAS-t használtam eddig.
Nem rossz, de a jó nem ilyen. Brutál lassú boot idő (bekapcsolás 10 perc, kilépés 8 perc), hektikusan működő appok... nem jött be. Most váltottam WIN serverre.
Ami jó volt benne:
-egyszerű konfig
-jó minőségű össze szerelés
Ami rossz:
-a biztonsági kamera kezelő alkalmazás nem minden IP kamera típust ismert fel (hiába benen van a listában) (másik app nincs hozzá)
-nagyon lassú rendszer műveletek
-a levelező kliens ismeretlen hibával mindig kilép, már a beállítások előtt (másik app nincs hozzá)
-lejárt a média lejátszó próba licence (elfelejtettem kipróbálni, és nem biztos hogy bejönne), az új $50 lenne és nincs semmi free megoldás ami működne
-nincs túl sok alalmazás multimédia lejátszásra (konkrétan egy használható sem)

Nem ajánlom senkinek ezt a típust, aki a file tároláson kívül mást is akar csinálni vele.
Akinek ilyen van, és elégedett vele az örüljön neki :R

(#19576) envagyok válasza Patice (#19574) üzenetére


envagyok
veterán

Néztem a freenas-ban én is a nagy RAM igényt.
Minek neki annyi?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19577) vadkörte válasza envagyok (#19576) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha jól értelmeztem a leírását a ZFS filerendszer miatt.
Elmegy kevesebbel is, de 8-16 GB az ajánlott.

Üdv. V. Körte

(#19578) fogtunder válasza Boki0022 (#19575) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem valami nem tiszta, milyen eszközről van szó? valami random gép, amin WIN server fut, vagy a QNAP-ra toltad fel? amúgy ha olyan, mint a TS-251, ami nekem van, arra rakhatsz bármilyen oprendszert, én OMV-t javasolnék első körben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19579) T_Stark


T_Stark
őstag

Épp most hozta a futár a Zyxel 326-ot. :C
Beleraktam egy vinyót, több időm most meló előtt nincs foglalkozni vele.
Addig is tud valaki linkelni bármi hasznos leírást a beállításokhoz kezdőknek?

(#19580) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

Synology DS216j - tud valaki arról, hogy a Black Friday-en akciósan kapható lenne valahol?

(#19581) envagyok


envagyok
veterán

A zyxel nas 325 v2 milyen?
Ahogy olvasgattam, talán az is jó lenne.
Vagy egy Asustor?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19582) MaCS_70 válasza envagyok (#19581) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért lenne érdemes Zyxel NSA325v2-t venni, ha aznonos árban ott a sokkal erősebb utódja, a NAS326?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19583) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Qnap IS-453S-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Elég jó áron adják.

(#19584) fogtunder válasza envagyok (#19581) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó lenne eldönteni, hogy akkor tuladjonképpen mire is kell a rendszer. ha arra, amit leírtál, és tényleg használnád is aktívan a szolgáltatásokat, akkor mégis hogy jön képbe egy low-end NAS? ahhoz, amit elvileg szeretnél, már inkább asztali proci szükséges, nem egy kétmagos ARM, amit a torrent magában megfektet. alap feledatokra, megosztásra, ki letöltésre jó a 325v2, ha kapsz egyáltalán, de a szimultán kamerázás-letöltés-sql alá nem NAS kell, hanem inkább szerver, és lehet egy RAID-5 tömb se árt, hogy bírja az IO műveleteket. továbbra is a Proliant Gen 8 a legolcsóbb céleszköz, ami biztosan bírni fog egy ilyen felhasználást.

(#19583) akom: ennyiért nem rossz, a szoftver gondolom ugyanaz, mint a többin, viszont 2,5" lemezeket fogad.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19585) envagyok válasza fogtunder (#19584) üzenetére


envagyok
veterán

Eldöntöttem :)
Le is írtam.
Nem kisvállalatról van szó, igazából én használom egyedül a házban.
90MB/s sebesség minimum, 3-4 torrent mellett.

Mellette hébe-hóba wordpressezek, a mysql-en csak a kodi adatbázis futna 100-200
filmmel, albummal.
A tvheadend nem eszik sokat, egy raspberry pi2-őn is csak pár %-ot terhel.
Az oscam szerver se teljesítményigényes.

Jelenleg a mysql, tvheadend, oscam egy wetek play ős amlogicos cuccon megy gond nélkül.
Nasnak a wdmycloudot használok,
Letölteni pedig egy asus rt-ac56u routert használok.
Most kipróbáltam egy másik wdmycloudot is torrentre, az sem rossz, csak nem tudok rá oscamot, és tvheadendet rakni.
Abszolút nem fekteti meg a torrent egyiket sem.
Csak jó lenne egybe rakni a 3 cuccot.

Még annyi kérdésem lenne, hogy az megoldható például, hogy veszek 2 4TB-os lemezt, és úgy csinálok raid kötetet, hogy csak 1-1TB-ot haszblok fel lemezenként, és a maradék 3-3TB-ot pedig kevésbé fontos adatokra használok?
És egy akár usb-s hdd-re letöltök?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19586) envagyok


envagyok
veterán

A szoftveres linuxos raid mennyire jó? (mdadm)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19587) Patice válasza envagyok (#19586) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology is azt használja. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19588) fogtunder válasza envagyok (#19585) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és ezt nekem kellett volna magamtól kitalálni, hogy mysql csak a Kodi alá kell például? a WP-mysql-Apache kombóból nekem az jött le, hogy weboldal alá kell, aminek meg kell a vas. a kamerák aktív megfigyelése szintén eszi a hardvert, de ha ezeket is csak menteni kell, akkor már megint más a helyzet. az AC56U-ban simán lehet, hogy olyan erős az SoC, mint a 325v2-ben, mondjuk azt megnézném, hogy tölt le 90MBps-sel, nálam a J1800 27 megát tud max, azt se tartósan.

amúgy Kodi alatt én úgy oldottam meg az adatbázist, hogy fut a Plex szerver és a PlexKodinect plugin onnan szedi a dolgokat, így nem kellett a megosztott adatbázissal szórakozni.

ha nem akarod az összes adatot duplikálni és nem fontos, hogy élő tükrözés legyen, simán elég az rsync job, ami a két lemez között inkrementál mentést csinál.

USB-t én nem használnék fix adattár csatlakoztatására, de egyéni ízlés kérdése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19589) envagyok válasza fogtunder (#19588) üzenetére


envagyok
veterán

A TVheadend szerver gyakorlatilag dvb-t , dvb-s vevőkkel behangolja az adásokat, és szórja szerteszéjjel kodis tvheadend klienseknek. Amolyan TV szerver. Nem transzkódol, stb, csupán a streamot közvetíti.
Az oscam pedig kártyaolvasót, kártyát kezel az előfizetéshez.

Megvagyok a kísérlettel..
Egy Intel N3540-es laptopra felbűvöltem a legújabb openmediavault 3-as bétát usb pendrive-ra. (A 2-eset akartam ,de a grub mindig kiakadt, még akkor, is a amikor az omv fórumban szerint próbáltakat szerettem volna)

Felraktam mindent, a laptop ssd-jét becsatoltam
Feltöltés 50-60MB
Letöltés 80-90MB
Szóval úgy tűnik, kevés a 4*2.16 MHz
Érdekes win alatt gyorsabban lehet samba-n másolni.

Felraktam a tvheadendet is eszerint:
[link]
És az OScam-ot is:
[link]

Tényleg maradok úgy néz ki az x86/64 vonalon, mert itt minden simán ment.
Arm-on csak szívtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19590) fogtunder válasza envagyok (#19589) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hogy másolás a 90MBps. igazán jó I/O értékeket csak RAID-5-tel fogsz kapni, nekem a HP Gen7-ben lévő SHR tömböm simán kimaxolta mindig gigabites hálót, most, hogy külön kötetben van a két HDD, azért jóval alacsonyabb értékek vannak, kb. az, mint nálad.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19591) Fleto93 válasza envagyok (#19589) üzenetére


Fleto93
tag

Ez egy J1900-as konfig, mdadm RAID5-el, gigabites hálón:

Az össz proci terhelésem azért ilyen magas, mert fut a Transmission is, illetve virtuálisan egy Windows Server 2016 MSSQL-el, meg IIS-el - meg persze ezer más szolgáltatás a Linuxon, mint VPN, MySQL, Apache, Kodi, stb.

(#19592) kovigyuri válasza Fleto93 (#19591) üzenetére


kovigyuri
tag

Szia!

Pontosan milyen Linux-ot használsz?

Köszi

(#19593) envagyok válasza Fleto93 (#19591) üzenetére


envagyok
veterán

Szóval elég egy j1900...
milyen szoftverrel használod?
Milyen paranccsal hoztad elő azt a statusz ablakot?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19594) Fleto93 válasza envagyok (#19593) üzenetére


Fleto93
tag

16.10 Ubuntu Server - inkább a 16.04 LTS-t ajánlom, én csak kísérletezés miatt raktam fel a 16.10-et.

A képen pedig a "htop" nevű progi van.

Itt a teljes konfig egyébként: pcpartpicker.

Egy dologra érdemes figyelni ezeknél a prociknál, mégpedig arra, hogy 3.16-nál újabb linux kernellel bugos az Intel C-state támogatás - itt a vonatkozó bugzilla thread: [link]. Nagy vonalakban ez azzal jár, hogy ha C1-nél magasabb c-state-ek engedélyezve vannak a biosban, vagy a rendszerben, akkor hajlamos megfagyni. Ha a max engedélyezett state az 1-es, akkor atom stabil, viszont kb 2-3 fokkal melegebb a proci Idle-ben, illetve valamennyivel többet fogyaszt. Nekem most biosban max 1-re van állítva, mivel amúgyis nagyon alacsony a TDP, így ez nem nagy probléma.

(#19595) envagyok válasza Fleto93 (#19594) üzenetére


envagyok
veterán

Ubuntura használsz valami webes felületű kezelőt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19596) Fleto93 válasza envagyok (#19595) üzenetére


Fleto93
tag

Próbáltam a webmin-t, de összehányta a konfig fájlokat, azóta nem.

(#19597) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Az edigitalnál fekete péntek keretében 28.500 a Zyxel NAS520, aki az alapnál kicsit erősebb NAS-t szeretne venni, az gyorsan rendelje meg, amíg tart a készlet, ennyiért best buy.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19598) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Ha esetleg valaki most szeretne Zyxel 520-as venni edigitalnal 30k alatt van.

Szerk: Megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#19599) csapee válasza -ZeeZee- (#19598) üzenetére


csapee
senior tag

Mostmár csak akciós winchester kell bele:)

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#19600) fogtunder válasza csapee (#19599) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az nem volt, kerestem én is, SSDből se volt semmi említésre méltó.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.