Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Most már pár hete működik a kis DS218+, és nagyon nagy megelégedettséggel üzemel eddig az irodában, olyannyira, hogy most jött az igény, hogy otthonra is legyen egy tesóméknál, egy DS418j személyében, családi film, képek, stb tárolására, amit át tud streamelni a Phillips okos tévéjükre, de most nem emiatt írok. :DDD

A DS218+-al kapcsolatban felmerült egy kérdéskör, ami talán nem elhanyagolható: úgy néz ki kellene egy szünetmentes táp, mert a hálózat nem bírja a sok eszközt, és néha levágja a biztosítékot. Ez hetente 1-2 alkalommal történik meg, ami valljuk be, nem egy életbiztosítás a NAS számára, így ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Ha jól láttam a DSM vezérlőpultjában, hogy USB-n tud kommunikálni a szünetmentessel a NAS. Van esetleg valami olyan modell, ami bevált már nektek, amit érdemes lehet megvenni? Kb. max 50e Ft-ig keresünk UPS-t, többre egyelőre nincs sajna keret.

Első körben erre az APC BACK-UPS 950VA-re gondoltam. Ezzel van esetleg valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#25002) Somatom válasza deathtania (#25001) üzenetére


Somatom
veterán

Jó kérdés. Ez engem is érdekelne. Az öreg NSA310 -re házilag lett felbarkácsolva a WebDAV, ami egy áramszünet következtében elszállt és azóta szomorrúság van. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25003) stickermajom válasza deathtania (#25001) üzenetére


stickermajom
addikt

Bár nem Synology alatt használom, de egy ilyenem van a PS4, Router, MyCloud, HTPC és TV mögött. A NAS+Router elmegy kb. 2 órát róla, de a PS-nél is van 5 percem lekapcsolni. Alap UPS, 1-1 áramkimaradásra megfelelő.

(#25004) deathtania válasza stickermajom (#25003) üzenetére


deathtania
senior tag

Nekem ugye alapvetően az a feature kellene, hogy USB-n keresztül le tudja kapcsolni a NAS-t, ha elmegy az áram, tekintve, hogy irodában van és 24/7 megy a NAS. Sajna, ha hétvégén vagy éjszaka megy el, még ha 5 órát is elmegy róla, ha nem kapok semmiféle értesítést e-mailen, hogy áramkimaradás van, vagy valami, akkor nem tudok mit tenni. Ezért lenne praktikus egy ilyen kütyü.

A Synology kompatibilitási listáját néztem, de ott a legolcsóbb, amit találtam, az ez a Cyberpower.
Az APC-t ismerem, jó cuccaik vannak, viszont a Cyberpower nekem semmit sem mond sajna. APC-ből a legolcsóbb kompatibilis majdnem 50k, ami árban sajnos sok, így felejtős... :(

www.brczart.hu

(#25005) Somatom válasza deathtania (#25004) üzenetére


Somatom
veterán

Csak tipp. Költséghatékony megoldás, hogy fogsz egy régi, "levetett", Androidos telót. Telepítesz rá egy automatizáló programot. Az figyeli a saját tápját és amikor az áramszünetnél megszakad, a teló értesít. Csak ne a szünetmentesből kapjon tápot! :D Nálam a DDNS kapcsolatot (DuckDNS) is egy régi, Android teló biztosítja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25006) deathtania válasza Somatom (#25005) üzenetére


deathtania
senior tag

Na, a UPS-es topikban toppon vannak az arcok:
ajánlottak egy ilyen Cyberpower-t, ami kompatibilis a DS218+-al, és 18-19k környékén már elérhető. 425W-os, azzal a 17W körüli fogyasztással elég sokat el tud még menni. :))

A Te megoldásod sem rossz, de ahhoz kellene egy működő fosdroidos telefon, de eddig 2 év után mindegyik megadta magát a családban... :P :P :P

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#25007) Somatom válasza deathtania (#25006) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a DDNS kapcsolatot egy 2012 -es SGS 2 biztosítja, ami 2013 óta megy ugyanazzal a ROM -mal, mindenféle FR, meg egyéb hókuszpókusz nélkül.

De, 20 ropit sztem mindenképpen ér egy ilyen táp.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25008) deathtania


deathtania
senior tag

Na srácok, a Cyberpower UT850EG modellje lett végül a befutó. Az Alzánál most ráadásul 18.100 Ft még a hétvégén (van még 3db ezen az áron), 2 év alap garival, amire vettem még +4340 Ft-ért +3 évet, ami azért így már elég baráti. Gigabites LAN-t is támogatja, így azzal sem lehet para, azt is bele tudom kötni, plusz USB-n kommunikál a DS218+-al, a Synology oldalán fent van a támogatott UPS-ek között.
Egészen best buy-nak tűnik így ebben a kombóban. :C :Y :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#25009) darkpower


darkpower
aktív tag

Sziasztok,

Gondolkodom egy NAS beszerzésén, igazából nincsenek nagy igényeim, torrent seed-re kellene 1 lemez már bőven elég és ha lehet legyen minél egyszerűbb használni.
Nyilván nem költenék feleslegesen nagy összeget rá :)
Az eddigi fórumozás alapján azt láttam,h régen nem igazán voltak erősek a torrent részben a nas-ok, ez változott mostanra? Még mindig intel cpu-s változat javasolt?
Tudnátok esetleg pár konkrét nas-t is javasolni?
Köszi :R

(#25010) Alex91 válasza darkpower (#25009) üzenetére


Alex91
félisten

Synology ds218+

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25011) darkpower válasza Alex91 (#25010) üzenetére


darkpower
aktív tag

Köszi, megmondom őszintén,h lényegesen kisebb árkategóriában gondolkodom :R

(#25012) gbors válasza darkpower (#25011) üzenetére


gbors
nagyúr

70 körül indulnak az Intel CPU-val szerelt cuccok, és az nem Synology. Kérdés, hogy a gyors torrent a fontosabb, a barátságos UI, vagy a kedvező ár.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25013) darkpower válasza gbors (#25012) üzenetére


darkpower
aktív tag

Értem, mivel elég korlátozott célra tervezek most, az árat jelölném meg első helyen :)
Nyilván ha szükségem lenne a többi szolgáltatására is egy NAS-nak, akkor más lenne a helyzet
Igazából ha 20Mbps-t bírja egy arm is, akkor nem kell nekem intel cpu.
Kb mennyi az az aktív kapcsolat, aminél már egy arm "szenvedni" kezd? Ezt kitapasztalta valaki esetleg?

(#25014) Patice válasza darkpower (#25013) üzenetére


Patice
nagyúr

20 Mbitet bírja egy ARM procis is. És ugye ez nem 20 MB/s. Utóbbit sok kapcsolattal már a routerednek is bírnia kell. Pl. 500 kapcsolat összesen nálam a routerem egyik procimagját közel 100%-ra terheli. Persze ez még nem érezhető a hálózat más területein, de ha ettől is több kell, akkor ott már a gyors procis router sem lesz két forint.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25015) darkpower válasza Patice (#25014) üzenetére


darkpower
aktív tag

Köszi, ezek szerint nekem elég egy arm-s is.
A zyxel NAS326 tűnik most ilyesminek, hacsak nincs valami, amiért nem javasolt. :)

(#25016) Alex91 válasza darkpower (#25015) üzenetére


Alex91
félisten

Most ha az ar szamit, akkor mondhatunk barmit...

Amugy milyen net, es mennyi seed?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25017) gbors válasza darkpower (#25015) üzenetére


gbors
nagyúr

A Zyxel NAS326 nem rossz gép, minden téren kb. rendben van, semmiben sem kiemelkedően jó, meg nem is rossz. Valamivel hangosabb, mint a Synology-k, viszont elvileg lehet benne ventillátort cserélni (az elődeiben biztosan lehetett). A 20Mbit/sec-et simán fogja tudni kevés gyors kapcsolattal, viszont a kapcsolatok számát passz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25018) MaCS_70 válasza darkpower (#25015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hardverben nagyon rendben van a NAS326, viszont a gyári rendszere nem éppen felhasználóbarát. Az alkalmazásboltja elég kicsi és nemigen frissül.

Van persze alternatív repository lehetőség (Entware és FFP), ehhez viszont lelki erő és Linux-ismeretek kellenek.

Igazából ez az a terület, amiben a Synology és a hasonló "nagyok" összehasonlíthatatlanul jobbak.

A "szokásos" felhasználó igényeket viszont remekül ielégíti.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25019) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Egy baratomnak szeretnek segiteni, de en magam sem tudom a megoldasokat arra, hogy mit lehetne vasarolni olyan holminak, amit otthonrol helyi halorol szeretne elerni, ill tavolrol iPhone telokkal szeretne az adataihoz hozzaferni, amik joszerivel kepek, doksik pdf fileok, szoval nem nagy terjedelmu dolgok, es leginkabb ehhez milyen app kellhet a telefonjara
a rendelkezesre allo osszeg kb 100eFt
Koszi!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#25020) darkpower válasza MaCS_70 (#25018) üzenetére


darkpower
aktív tag

Értem, akkor ebben az esetben egy használt, régebbi Synology-t is érdemes lehet néznem?
Igazából az a kérdés,h mennyi kapcsolatot bír el egy arm. mert ha mondjuk 50-100 megy rendesen, egy inteles meg bírna 500+, akkor elég nekem egy alap arm verzió. De ha ~20 körüli aktív kapcsolat a max, akkor ugye már más a helyzet

(#25021) Gsx-rr válasza darkpower (#25020) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vegyel hasznalt Qnap Ts-228 at :)

(#25022) Alex91 válasza darkpower (#25020) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet hasznalt is, de imho altalaban dragan adjak oket. (Meg egy csomo gyenge vas van elado...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25023) darkpower válasza Alex91 (#25022) üzenetére


darkpower
aktív tag

Igazad lehet, akkor kevésbé éri meg használtat venni.

(#25024) Alex91 válasza darkpower (#25023) üzenetére


Alex91
félisten

Megerheti, csak jot jo aron! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25025) MaCS_70 válasza Alex91 (#25022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van. A Harverapró sajnos tele van durván eltúlzott használteszköz-árakkal. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25026) Gsx-rr válasza MaCS_70 (#25025) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi lehet a realis ara az enyemnek? Megy a piacra. Ts-228

(#25027) Alex91 válasza Gsx-rr (#25026) üzenetére


Alex91
félisten

En 20-25k-nal nem adnek tobbet erte, de tedd ki 30k-ert...! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25028) Gsx-rr válasza Alex91 (#25027) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azonnal viheto :) Jon 251b

(#25029) tankos50


tankos50
tag

üdv , tanácsot szeretnék kérni

barátom NAS-t szeretne venni , tőlem kért segítséget

vak vezet világtalant esete forog fennt
full tudatlanok vagyunk mindketten NAS ügyben

ti mit ajánlanátok úgy 40 ezer környékén ? használt is jó kezdetnek míg kicsit okosodunk

egy Synology DS214-el szemezgetünk

véleményeket , tanácsokat , javaslatokat örömmel fogadunk
szomjazzuk a tudást :K

(#25030) MaCS_70 válasza tankos50 (#25029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért nem egészen mindegy, hogy mire is kéne.

A DS214 már elavult darab, mára elavult hardverrel, de ettől még sok mindenre használható, a szoftvere meg ugye a remek Synology-féle rendszer.

Attól, hogy még csak most ismerkedtek a NAS-ok világával, elsőre sem kéne pénzt kidobni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25031) tankos50


tankos50
tag

hát kb erre lenne használva
filmhez háttértár + távoli elérés + mobilappok + sok torrent

asus az szóba sem jöhet ? csak kérdezem , abszulut nullán vagyunk ez ügyben

te mit ajánlanál ?

[ Szerkesztve ]

(#25032) Alex91 válasza tankos50 (#25029) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25033) tankos50


tankos50
tag

szép és jó, de messze van
nincs semmi értékelés mint itt a PH-n legalább valami viszonyítás

de azért felhívjuk , hátha jár erre

(#25034) Alex91 válasza tankos50 (#25033) üzenetére


Alex91
félisten

Megkered, hogy rakja fel haztol-hazig szolgaltatassal, es akkor a futar hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25035) tankos50 válasza Alex91 (#25034) üzenetére


tankos50
tag

köszönöm a tanácsokat :R

(#25036) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok, synologyk közül gondolkodok 418 vagy 918 sorozatban. A 918 csak annyiban másabb a 4xx szériától, hogy csatlakoztatható hozzá további külső rack? Ami fontos lenne a plex támogatás, torrent minimális szinten, egyszerre max 1-2-3 letöltési szál, seed 0. Ne legyen lassú a menürendszer sem. Kelleni fog a play, vagy elég a + verzió, esetleg a sima 418? :R

(#25037) Borisz76 válasza Formaster (#25036) üzenetére


Borisz76
veterán

4 lemezes Synology NAS-ok összehasonlítása.

Mint láthatod nem csak a bővíthetőségben hanem a processzor típusában és a memória mennyiségében is eltérnek egymástól.

Plex-ben nem vagyok otthon....ha jól emlékszem , akkor az Intel-es verzió biztosan támogatja.

Pár torrent futtatására mind megfelel.

Több torrent ( 100+ ) és gyors internetes kapcsolat kihasználásához megint csak Intel CPU javasolt.

Erősorrend kb. : 418j , 418, 418play , 918+

Itt van egy kis Synology összefoglaló.

Download Station leírásban találsz sebesség adatokat.

Ebben pedig egy DS 918+ modellen mutatom be a rendszer telepítését. Ezt a modellt nyugodt szívvel ajánlom, remek gép! Bár nem éppen olcsó.... ugyanakkor nem muszáj azonnal telepakolni lemezzel.
Indulásnak elég 1-2 HDD, később bővítheted.

De a céljaidnak a Play is megfelel.

Realtek chip-es verziókkal kapcsolatban ( Plex támogatás ) majd mások tudnak segíteni......
Mert ha azon is megoldható , akkor a sima DS418 is jó lehet.

A belépő kategóriás " j " modellt én nem javaslom.

Hirtelen ennyi.....majd más is leírja a javaslatát, tapasztalatát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25038) Formaster válasza Borisz76 (#25037) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, elnéztem, azt hittem a 418+ is van. Jelenleg xpenology alatt fut egy saját config 918+ rendszerrel, de szükségem lenne mégegy pc-re, ezért gondolkodok, hogy nem pc-t rakok össze, hanem veszek egy kész rendszert, annak minden támogatását élvezve. Viszont már szivárognak be a 19 modellek, emiatt lehet, hogy érdemesebb lenne pár hónapot várni :F

(#25039) Borisz76 válasza Formaster (#25038) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem sürgős, akkor várhatsz.....bár nem tudom , hogy mikor jönnek a 2019-s modellek.
( Ha jól tudom pár modell már megjelent idén....talán 2 fiókosak. )

A Synologyban az a jó , hogy nagyon jó a support és hosszú ideig is tart!

Tehát ha 2018-s modellt veszel azt is támogatják szoftveresen 6-8 évig.
Pontosan nem tudom de valahol a honlapjukon ezt is meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25040) Formaster válasza Borisz76 (#25039) üzenetére


Formaster
addikt

Biztonságilag mindenképp támogatott, de a friss dsm-et szerintem nem kapja meg, ebben nem vagyok biztos. Külföldön már kaphatók nagyobb modellek, pl a 1019+ rendelhető, ennek fejében viszont abban sem vagyok biztos, hogy 919 lesz-e. Úgy fest lehet, hogy a 1019 a 918 utódja :F Az ára viszont fertelmes...

(#25041) Borisz76 válasza Formaster (#25040) üzenetére


Borisz76
veterán

Én még a DSM 5.x kezdtem és megkapta a 6-s verziót is.....
Mindkét NAS-om.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25042) Multibit válasza Formaster (#25040) üzenetére


Multibit
veterán

de a friss dsm-et szerintem nem kapja meg
A 2013-as NAS-omra a mai napig jön DSM frissítés.

(#25043) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok, gondolkozom a mostani Qnap Ts-228 cseréjén, mégpedig a torrent letöltés sebessége miatt - kissé lassúcska. A net Telekomos 500-as sebességű, a futtatott torrentek száma max 30 körül szokott lenni de inkább kevesebb.
Melyik az a 2 fiókos NAS, ami megfelelő lenne? Tetszik a Qnap TS-251b de az ára (cirka 100k) kevésbé... A márkát illetően nyitott vagyok, de Zyxel és társai kizárva, Qnap vagy Synology érdekelne.
Videók főleg 4k-ban mennének róla de erre a TS-228-cal megegyező tudás abszolút megfelelne (egy Minix U9-H látja el a videólejátszási feladatokat Kodival, bőven jó).
Szóval file tárolás, torrent és 2 lemez hely.
Javaslat? :R

https://geekpulse.hu

(#25044) Gsx-rr válasza Skynet258 (#25043) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugyanigy vagyok. Arra jutottam csak a 251b amire erdemes lecserelni!

Ha nem lepsz ekkorat kar lecserelned! Jo cucc a 228 meg ma is!

[ Szerkesztve ]

(#25045) Skynet258 válasza Gsx-rr (#25044) üzenetére


Skynet258
veterán

Amúgy nem is cserélnék, csak kitaláltam, hogy a PC-ből száműzöm a vinyót. 3 TB-os WD Red ment így a NAS-ban lévő 4TB-os mellé, ez jó ideig elég is lesz. Kitaláltam, hogy a Pc-ről fut továbbra is a Qbittorrent, csak nem a belső vinyóra kerül az anyag hanem a NAS-ra. Így van jó sebességem de mégse itt pörög a vinyó (ez volt a leghangosabb a gépben, pedig ez egy Red ami még csak nem is brutál).
Minden szép és jó, csakhogy PC bekapcs után nem seed-el mert nem találja a fileokat... Magyarán ott van minden csak mintha nem látná a NAS-t magától. Ha rányomok egy ellenőrzést akkor meglesz, és megy a seed... a következő restartig. Egyszerűen újraindításnál nem látja magától a NAS-on lévő torrent anyagot és kidobja, hogy nincs sehol.
Próbáltam, hogy a NAS vinyója ne menjen "aludni", de nem, a Win nem csatlakozik vissza valahogy önállóan... Szóval kicsit szopacs, ezért váltanék csak másra, hogy a PC kiessen a körből teljesen. :( Valami parancssoros hülyeséggel biztos megoldható lenne, de ahhoz meg hülye vagyok.

https://geekpulse.hu

(#25046) Patice válasza Skynet258 (#25045) üzenetére


Patice
nagyúr

Én ezt a felállást szűntetném meg. Torrentezzen csak a NAS és legyen az a kompromisszum, hogy nem fog teljes sebességgel menni. Be kell korlátoznod, hogy ne haljon meg a NAS a túl nagy sebességtől és ennyi.

Ha ez menni fog, akkor nagyon kényelmes rendszered lehet. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25047) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.

Felmerült odahaza az igény egy NAS-ra. Szerintem nincs túl nagy igényem :) Egyenlőre úgy tűnik egy 4 TB-os WD Red kerülne bele. Gyakorlatilag az asztali gépet szeretném vele kiváltani a torrentezésből, és film, zene, média, esetleg programok azonnali elérésére lenne használva. Meg szeretném szüntetni a hordozható HDD-vel való rohangálást a TV és számítógép között. A családban van több laptop, számítógép is, jó lenne ha filmeket, képeket, programokat mindegyikről el lehetne érni. Nem tudom, valaha is kerülne-e bele 2 lemez. Egyenlőre egy 50 MB-es net hozzáférésünk van, minden szoba be van hálózati kábelezve, így vezetéken a gigabites hálózat sem akadály. Árban nem tudok nagyon messzire elszaladni, de minőségi terméket szeretnék, akár használtan is. A halk működés előny lenne. Tudom, sok kritérium, minél olcsóbban :) Viszont ti tudjátok, hogy melyik típus felelhetne meg az igényeimnek :), én nem igazán tudom mi a különbség köztük.
Pl. Synology DS115j már van 28k-ért, DS118 már 55k, viszont annyiért van DS218j már :)
Esetleg használtan van Qnap TS-210 18k-ért, gondolom ez nagyon régi.

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#25048) Skynet258 válasza Patice (#25046) üzenetére


Skynet258
veterán

Végül felraktam a Qbit-et a NAS-ra, igaz csak 10-12MB/s között tölt le de végülis ez is elég, cserébe éjjel nappal megy fel az anyag is. Jó lesz így asszem. :K

https://geekpulse.hu

(#25049) Alex91 válasza nemethbalazs (#25047) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eleg egy lemezes: [link]

A Syno j szeriajat inkabb hanyagold...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25050) nemethbalazs válasza Alex91 (#25049) üzenetére


nemethbalazs
tag

:R Köszönöm szépen. :R Ezek szerint a Syno "j" végű termékei valamilyen butított Nasok? A linkelt termékről kell valamit tudni? :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.