Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) fogtunder válasza freestailo (#18848) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az a nem mindegy, hogy a 60 user közül egyszerre hányan használják és mire. Ha aktív használat van sok párhuzamos I/O művelettel, akkor a ZyXel hamar lehet kévés. Ha csak néha írogatnak rá, vagy csak ütemezett biztonsági mentésre kell, akkor talán elég, de ez otthoni felhasználásra van, kévés klienshez, ekkora cégekhez már illene valami professzionálisabb megoldás.

paolinho: A DS214Play jó cucc, én azt venném, nem nagyon szoktak elromlani a Synology cuccok.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18852) CactuS válasza paolinho (#18849) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából találó: Árához képest gyenge hardware, viszont gördülékenyen és felhasználóbarát szoftver jellemzi.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18853) freestailo válasza fogtunder (#18851) üzenetére


freestailo
őstag

egy iskoláról van szó, leginkább doksikat/kis méretű fájlokat másolgatnának le-fel, plusz archiválni kéne...

(#18854) paolinho válasza lajos75 (#18850) üzenetére


paolinho
őstag

2 db 4 Tb-os hdd-vel szeretném használni, és 50-60e Ft-ból szeretném, ha kijönne.

(#18851) giorgio: Köszi, nekem is az a szimpibb, csak hát bizonytalankodom egy kicsit. :R

(#18852) CactuS : Melyiknek gyenge a szoftvere? A Synology-nak?

[ Szerkesztve ]

(#18855) fogtunder válasza freestailo (#18853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez mondjuk nem sok, de az ütemezett mentéseket jól be kell lőni, hogy lehetőleg ne menjen sok egyszerre. Ha van ilyesmire fogékony kolléga, akkor nem sokkal drágábban van HP Proliant Gén 8, arra raktok valami ingyenes NAS OS-t, évekig ki fog szolgálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18856) cappa72 válasza Multibit (#18839) üzenetére


cappa72
nagyúr

Végülis sikerült megoldani, ötletet adott a linkelt topikban az, akinek szintén nem ment az ffp.
Dióhéjban annyit, hogy :
- Megnéztem a partíciókiosztást amit létrehozott a NAS.
- Ezt megcsináltam rendezettebb formában gparted-del.
- Igaz, hogy első belépéskor formázni akarta, de nem engedtem neki.
- A leírást követve fun_plug másolások megtörténtek (biztos ami biztos: chmod +x és chmod 777 az indítószkripten.
- restart
- telneten belpve
telnet 192.168.0.168
/#

Siker...
Innen már a transmission azonnal települt, a kofing fájlt beállítva az elvárásoknak megfelelően működik a cucc.

szerk.:
hasznosak a wget és az ftp-upload parancsok.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18857) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Talán ez a legalkamasabb topik, hogy amatőr kérdésemet feltegyem. Lehetséges egy otthoni PC-t NAS-ként is üzemeltetni? Gondolok itt arra, hogy dolgozom rajta, de ha nem ülök előtte akkor a laptopomról vagy mobilomról is bármilyen adatot elérek róla (természetesen nem kapcsolnám ki).

Lassan kéne PC-t építenem, és ha megoldható, akkor erre a célra alkalmas alaplapot és merevlemezeket (RAID1-ként használva) vásárolnék.

Mi a véleményetek?

(#18858) Alex91 válasza Bazsee71 (#18857) üzenetére


Alex91
félisten

Megoldhato, bar otthonra megis inkabb valami dedikalt eszkozt tennek... (Mondjuk lehet egy otthoni regi, leselejtezett, vagy hasznaltan vett PC is.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18859) Bazsee71 válasza Alex91 (#18858) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az a helyzet, hogy nem professzionális felhasználás a cél, illetve nem is állandóan üzemelne. Régi gép nincs (laptop volt), helye sem lenne, csak egy kompakt NAS férne el. Azonban a gépbe mindenképpen RAID1-be kötném a merevlemezeket, a cél innentől kezdve pedig csak az lenne, hogy távolról hozzáférjek napközben, vagy ha elutazok, mert oda csak notebookot viszek magammal. Igazából ha meg tudom oldani a távolról történő ébresztést, akkor napközben sem kell folyamatosan mennie.

(#18860) PpenoO válasza Bazsee71 (#18859) üzenetére


PpenoO
őstag

Mit szólnál egy HP Proliant Microserver Gen8hoz? Rammal (2x8GB ECC), videókártyával (HD6450) kb 90ből kijösz, 8GB rammal meg 74ből és ebben az ársávban veri az összes NASt, PCt.

Négy fiókos, felhasználóbarát raid controllerrel, mehet rá Win7, 8.1, 10 is meg rengeteg féle linux is. Negatívumként a hosszú boot időt illetve a win alól nem támogatott az alvó módot említeném, viszont nem fogyaszt sokat és raid módban halk is, így nálam 7/24be megy.

[ Szerkesztve ]

(#18861) Bazsee71 válasza PpenoO (#18860) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm az ajánlást, szemeztem már vele én is, nagyon tetszene, csak a CPU számomra gyenge. :) Pont utóbbi miatt adom lassan a fejem egy PC összeállítására, dedikált videókártyára szerencsére nem lesz szükségem. És így jött az ötlet, hogy akkor már jó lenne, ha távolról is el tudnám érni, mert folyamatosan küzdök az adatok másolgatásával az asztali gépként használt régi laptopom és az új laptopom között.

(#18862) Patice válasza Bazsee71 (#18861) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig erre a feladatra pont elég erős lenne a Gen8 Microserver. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18863) Bazsee71 válasza Patice (#18862) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyobb kiterjedésű CAD fájlokkal is dolgozok időnként, illetve Lightroomot és DxO Optics-ot is használok. Utóbbinál egy kép zajszűrése i3-2310m CPU-val ~5 percet vesz igénybe (8GB RAM, SSD mellett). Ezek alapján pont CPU teljesítményben nem lenne nagy az előrelépés, pedig minden szempontból megfelelne. Nincs olyan változat, amelyikbe tetszőleges processzor szerelhető?

(#18864) fogtunder válasza Bazsee71 (#18863) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Gen 8 alaplapján 1151-es foglalat van, azt raksz bele, amit akarsz, csak a hűtését kell megoldani, de láttam már külföldi fórumokon, aki i7-tel használta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18865) Patice válasza Bazsee71 (#18863) üzenetére


Patice
nagyúr

Ebben az esetben ha a fájl a NAS-on lenne akkor a gigabites hálózat lesz a korlát, aminek elméleti max. sebessége 125 MB/s, gyakorlatban ennél valamivel kevesebb olyan ~ 110 MB/s körül.

Ha a laptopodon gigás a hálókártya, és gigás az otthoni hálózatod, akkor erre számíthatsz.

Ettől nagyobb sebesség eléréséhez már 10 Gbites hálózati eszközök kellenek, amit otthon még nem olyan olcsó kivitelezni.

Szerk.:

(#18864) giorgio:

Szerintem az 1150-es foglalat lesz. :U :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18866) fogtunder válasza Patice (#18865) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, abba broadwell/haswell megy, de persze ettől függetlenül elkúrtam, 1155.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18867) Patice válasza fogtunder (#18866) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is... :)) :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18868) Bazsee71 válasza Patice (#18865) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bocsánat, az kimaradt, hogy hálózaton keresztül a nagy fájlokkal ritkán dolgoznék, de sokszor jártam úgy, hogy nagyon jó lett volna hozzáférni a dokumentumaimhoz. Ha huzamosabb ideig dolgozok, akkor azt mindig a számítógépnél ülve, és akkor kell a CPU teljesítmény. Szummázva: elsősorban PC, másodsorban NAS.

Gondolom a Proliant előnye a tartós üzemre tervezett alaplapjában, és kompakt kialakításában rejlik. Első ránézésre teljesen jónak tűnik, csak kell szerezni egy CPU nélküli példányt. :)

Az már csak extra lenne, hogy a családtagoknak adnék hozzáférést a fotóalbumokhoz, de ott már nem lényeg, hogy gyorsan férjenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18869) Patice válasza Bazsee71 (#18868) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát ha van barkácskedv, akkor sok mindent össze lehet hozni egy szerveren. :K

Távoli elérés, folyamatos adat-szinkronizáció, médiaszerver, stb.

De még mindig nem értem, hogy miért lenne kevés akkor a linkelt Gen8 Cerka procija? Simán kihajtja a gigabites hálót. Ha meg mégis kevés a proci, akkor aprón gyorsan eladod és keresel erősebbet bele.

A hálózat kezeléséhez nem kell bika proci. Az már megvan a laptopodban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18870) MaCS_70 válasza PpenoO (#18860) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálad mennyire jön ki az a "nem fogyaszt sokat"?
Amikor én próbálgattam, 40-50 W-os értékek jöttek ki 2 HDDvel.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18871) Bazsee71 válasza Patice (#18869) üzenetére


Bazsee71
őstag

De éppen ez az, hogy nincs meg a bika proci, azért is akarom a laptopot kiváltani PC-vel, mert már kevés a teljesítménye. A Gen8 CPU-ja pedig az adatok alapján nem lenne komolyabb előrelépés. :)

De akkor ez így járható útnak tűnik: Gen8 egy tetszőleges, 1155-ös foglalathoz passzoló i5 CPU-val. Jobb lenne már CPU nélkül venni, és megúszni az eladással járó bajlódást, de ahogy látom csak azzal árulják.

Esetleg arról van tapasztalat, hogy a gyári tápegység ventije mennyire zajos, illetve elfér-e a házban a CPU-n egy méretes hűtőborda? Jó lenne minimálisra csökkenteni az eszköz zajterhelését.

(#18872) PpenoO válasza Bazsee71 (#18871) üzenetére


PpenoO
őstag

A Gen8ban alapból passzív hűtés van és nincs hely gyári ventilátoros hűtőnek, ráadásul a felfogatás nem szabvány (75 x 65 mm) így ha izmosabb procit akarsz bele marad a barkácsolás vagy biosban letiltod a Turbo módot ha egy erősebb procit akarsz bele de akkor meg minimális plusz erőforrásod lesz.

A táp halk, de ki lehet fogni sípolosat (psycho noise) ilyenkor vagy gari vagy csere egy ilyenre.

Amire még figyelni kell az a proci és a ram mert azokra nagyon kényes. hiába 1155 nem biztos, hogy menni fog vele. Annak tükrében, amit most írtál neked inkább korszerűbb mobil munkaállomás kéne (Dell Latitude, HP Elitebook) illetve egy Zyxel nas326. Ez viszont már egy komolyabb beruházás.

Patice: Mekkora broki te atyaég :)

[ Szerkesztve ]

(#18873) Patice válasza Bazsee71 (#18871) üzenetére


Patice
nagyúr

Ja, akkor most már leesett, hogy te olyan NAS-t akarsz, amit asztali gépnek is használhatsz.

Háát, akkor megint csak az épített szerveremet tudom ajánlani példának (lassan már kezdem kínosan érezni magam, hogy állandóan ezt linkelgetem, mintha olyan nagy valami lenne. :DDD ). A leíráshoz képest most változott annyiban a helyzet, hogy egy i5 4460T van benne procinak, bár lehet visszarakom a Pentium 3450-et és megy asztalinak az i5. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18874) Bazsee71 válasza Patice (#18873) üzenetére


Bazsee71
őstag

és (#18872) PpenoO

Akkor lehet marad az építés. Munkaállomás már nem kell, mert van egy 12"-os notim, azt hordom magammal, adhoc munkavégzésre tökéletes, csak az otthon tárolt adataimhoz kellene hozzáférnem.

Munkára a régi laptopom van otthon beüzemelve, annak a helyére akarok egy izmosabb PC-t, úgy megépítve, hogy hálózaton keresztül hozzáférjek a dokumentumaimhoz, lehetőleg bármilyen eszközről. Úgy érzem így a Gen8 sajnos kilőve, inkább a Patice-féle vonalon kéne elindulnom (köszönöm a leírást, nagyon hasznos!). Nem lenne gond egy nagyobb gépház sem, amiben kényelmesen elférnek a hűtőbordák, és a méretes, alacsony fordulatszámú ventik.

(#18875) PlüssMajom


PlüssMajom
csendes tag

Sziasztok!

megvettem a NAS-t: DS216j + 2x4 TB WD Red Raid 0-ban
egy TL-WR1043ND-es routerre van kötve, Quickconnect bekapcsolva
Speedtest szerint 90 Mbps / 90 Mbps -es netem van

ha a helyi gépemről (ami szintén erre a routerre van kötve) töltök le egy filmet a NAS-ról, akkor pár másodperc alatt átjön 1.5 GB, míg ha egy ismerősöm "kintről" akarja ugyanezt letölteni, akkor 300 KB/s-sel tölt max
(ismerős letöltése 27,42 Mbps)
semmilyen sebességkorlátozás nincs bekapcsolva sem a NASon, sem a Routeren

a NAS CPU és RAM is folyamatosan 30% alatt
router újraindítás sem segített

miért lehet ilyen lassú a letöltés?

(#18876) Patice válasza PlüssMajom (#18875) üzenetére


Patice
nagyúr

QuickConnect helyett próbáljátok meg DDNS-sel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18877) fogtunder válasza PlüssMajom (#18875) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ki vannak nyitva a routeren a megfelelő portok?

ha nincsenek, akkor a teljes adatforgalom átmegy a Syno szererén.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18878) Olympos válasza PlüssMajom (#18875) üzenetére


Olympos
aktív tag

a kintről azt jelenti gondolom, hogy másik internet szolgáltatótól?
ha igen, akkor ennyi, ez nem a NAS hibája, ennyire képes az összeköttetés.

(#18879) Multibit válasza PlüssMajom (#18875) üzenetére


Multibit
veterán

Raid 0-ban
Látom, adsz az adatbiztonságra ;]

(#18880) PlüssMajom válasza Patice (#18876) üzenetére


PlüssMajom
csendes tag

Wow, először is köszönöm a sok választ!
nem vagyok nagy hálózati guru és ez az első NAS-om.

Patice válasza alapján átmeneti sikereket értem el:
- kikapcsoltam a QuickConnect-et és átváltottam a Synologys DDNS-re, így kaptam a xxx.synology.me címet
- sajnos a cégnél le van tiltva a synology.me (a QuickConnect.to nincs), de közvetlenül IP-vel elérve reggel a letöltési sebesség felment 40 Mbps-ig is,
de most megint 4 Mbps alatt van (ugyaninnen volt tegnap QuickConnect-tel is lassú)
újraindítottam innen a NAS-t, nem volt változás

egyáltalán milyen sebesség lenne az elvárható és miért volt reggel gyors?

itt a céges Net 25/25
a NAS proci/ram használat továbbra is alacsony és semmi adatforgalom nincs a letöltésen kívül

giorgio:
a NASon a Vezérlőpult / Külső hozzáférés / Router beállítások -> Csatlakozás ellenőrzése OK-t mond ezekre:
rsync 873
Felhaszn.felület, File Station, ... 5000 és 5001 (gondolom ez a fontos)
Web station, ... 80
Cloud station 6690
BT 16881 és 6881

majd valahogy kipróbálom, hogy ha a NAS router nélkül egyből a Netre van kötve, akkor mit produkál

Olympos: a "kintről" az előző hozzászólásomban azt jelentette, hogy "nem a NAS helyi hálózatáról", hanem az Internetről

Multibit: négyen vettük a NAS-t és úgy döntötünk, hogy a több tárhely fontosabb, mint az adatbiztonság - az igazán fontos dolgokat lokálban tartjuk, a NAS csak backup

(#18881) MaCS_70 válasza PlüssMajom (#18880) üzenetére


MaCS_70
félisten

RAID0: JBOD nem játszik? Azzal is összefűzött lemezegységeket kapsz, de egy HDD hibája miatt nem fog törvényszerűen az egész adattartalom megsemmisülni.
A RAID0 sebességelőnyét meg NAS-on nemigen érzitek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18882) Patice válasza PlüssMajom (#18880) üzenetére


Patice
nagyúr

Az, hogy reggel 40 Mbps utána meg 4 alatt, abból "forgalmi dugóra" következtetnék, azaz ahogy korábban említették, a netes forgalom miatt lassul be (+ szolgáltató garantál- és névleges le-/feltöltési sebességei is finoman fogalmazva érdekesek).

A NAS-oddal és a beállításaival szerintem semmi gond nincs. Inkább környezeti, hálózati adottság (otthonod környékén hány felhasználó lehet, akik ugyan azon a gerincen nyomulnak, letöltős emberkék a szomszédban?).

A NAS-t közvetlenül netre kötni csak körültekintéssel ajánlanám. Ilyenkor a router szerepköreit is át kell vegye, többek között a port nyitásokat/zárásokat. Tűzfalat nagyon jól be kell konfigolni ilyenkor, hogy ne tudja bárki elérni a NAS-t!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18883) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Végül jövő héten érkezik a zyxel NAS326. Az okozhat valami gondot ha két nem egyforma HDD van benne?
Gondolok itt arra, hogy belerakok egy 3TB winyót. Erre felmásolok mindent a gépemről amit NAS-on szeretnék tárolni. Aztán kiürítem az egyik HDD-t és azt is berakom a NAS-ba. A 3Tb-osra ilyenkor lenne bármilyen hatással? Vagy simán formázni kell az újat és kész?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18884) Patice válasza PowerBuldog (#18883) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi. Nem lesz hatással egyik a másikra. Csak formázza az újonnan berakottat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18885) CactuS válasza Patice (#18882) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Másrészt a sebesség szempontjából jelentéktelen. Helyi hálózaton is átmegy a forgalom a routeren (hacsak nincs valami switch is bekötve, amit nem írt), így nem a router lesz a szűk keresztmetszet.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18886) Athoszka


Athoszka
tag

Sziasztok,

NAS vásárlás előtt állok és a ZyXEL NAS326 néztem ki, de közben találtam NSA326-ot. Sok mindent nem találtam róla, hogy mi lehet a kettő között a különbség. NSA326-ban van beépített bittorrent és 1 USB-vel kevesebb. Érdemesebb inkább a NSA326-t venni? Köszönöm!

(#18887) viktorio17 válasza Athoszka (#18886) üzenetére


viktorio17
csendes tag

Ezt fogalmazd meg még egyszer, mert így nem értem.
Tipp: NAS326-ra és a 325-re gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#18888) Athoszka válasza viktorio17 (#18887) üzenetére


Athoszka
tag

Pontosabban erről lenne szó:

[link]

(#18889) MaCS_70 válasza Athoszka (#18886) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS326 sokkal erősebb. Sok szó esett itt erről, olvass vissza!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18890) Athoszka válasza MaCS_70 (#18889) üzenetére


Athoszka
tag

Igen, az már meg van, hogy ez a típus lesz. Csak találtam NSA326 és NAS326. A linken látszik a másik hozzászólásomban. A zyxel magyar oldalon nem találtam meg az NSA326-t. A kettő közötti különbségre lennék kiváncsi.

(#18891) fogtunder válasza Athoszka (#18890) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A ZyXel valamiért változtatott az elnevezéseken, NSA helyett NAS-nek hívják már a termékeiket, NSA326 nincs, ahol van az valszeg elírás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18892) Athoszka válasza fogtunder (#18891) üzenetére


Athoszka
tag

Köszönöm! Akkor a PCX is lehet elírta, bár árban van különbség náluk a kettő között (náluk találtam), meg a leírásban annyit írnak ők, hogy beépített BitTorrent van benne a drágábbikban.

[link]

(#18893) PowerBuldog válasza Athoszka (#18892) üzenetére


PowerBuldog
veterán

ez az összehasonlító link nem működik

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18894) fogtunder válasza Athoszka (#18892) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem az van, hogy több nagyker kínálatát tartják, az egyiknél el van írva, csináltak hozzá külön cikkszámot a webshopban és ennyi. a ZyXel honlapja szerint nincs NSA326.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18895) 1soproni


1soproni
csendes tag

Sziasztok!

NAS választás előtt állok. Egy 4 lemezes eszköz vásárlását tervezem (legalább 3db WD red 4T lemezzel raid5-ben). Családi képeknek kell, filmeknek, torrentnek (RSS csatorna alapján is), valamint ha esetleg tud olyat, akkor egy USB-s kamera képét online nézegetni (menteni nem szükséges)
A filmeket HDMI-n keresztül nézném egy 4K-s, UHD LG WebOS2.0 TV-n. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy 4k-s filmeket fogok letölteni, de alkalomadtán előfordulhat.
Mit ajánlotok?
Eddig a Synology DS416play-t nézegettem, mert írják, hogy az hardveresen tud 4k-t transzkódolni, de kezdek rájönni, hogy az talán nekem nem is kell igazán. Ahogy értem, az a funkció arra jó, hogy hardveresen tudja butítani a 4k-s videókat alacsonyabb felbontásúra. Mivel a TV tudja a 4k-t, ez pont nem kell. Amihez viszont tudomásom szerint szintén transzkódolás kell, az a HDMI-n keresztül lejátszott mkv-khez tartozó külső srt fájlok megjelenítése. (Ez jelenleg úgy megy, hogy a számítógépen futó plex-et használom egy TV-re telepített PlayPMS nevű cuccal, aminek meg tudom adni, hogy az adott filmet transzkódolja. A beépített lejátszóval nem hajlandó lejátszani az efféle feliratot.)
Mit tudtok javasolni? Árban a DS416play a max (brutto ~160k HUF), de úgy látom bőven van 4 fiókosból olcsóbb, ami talán ugyanúgy megfelel a céljaimnak. Ugyanakkor valami hitvány cuccot sem szeretnék venni csak azért, hogy olcsóbban megússzam.

Előre is köszi a segítséget!

(#18896) Athoszka válasza fogtunder (#18894) üzenetére


Athoszka
tag

Köszönöm! Már meg is rendeltem. Remélem beválik :-)

(#18897) emer


emer
csendes tag

Sziasztok!
Nas vásárlás előtt állok, a márka már meg van(Qnap, ennek szimpatikus a webes felülete), de nem tudom mint laikus hogy nekem melyik felelne meg. A lényeg hogy fotózással foglalkozom és a képeket esetleg videókat szeretném elérni tab-ról, telefonról, meg az albumokat megosztani a rendelőkkel hogy innen tölthessék le. Teljesen mindegy hogy 1 vagy 2 lemezes mert több helyre mentek. Az nagyon fontos hogy gyors legyen az elérés.
Köszönöm

(#18898) Multibit válasza emer (#18897) üzenetére


Multibit
veterán

márka már meg van(Qnap, ennek szimpatikus a webes felülete)
:))
Te is - mint sokan - márkában gondolkodsz. Nem gondolod, hogy inkább konkrét típusokban kéne? Azaz, tisztázd magadban (részletekbe menően), hogy milyen dolgokra szeretnéd használni a szervert! Keresd meg azt a típust, amelyik legközelebb áll tudását tekintve a kívánságlistádhoz. Ehhez képest már másodlagos a márka.

(#18899) emer válasza Multibit (#18898) üzenetére


emer
csendes tag

Mint írtam a webes felület miatt döntöttem mellette és azt is mire használnám. Nem vagyok márkához kötve, a synology-t is néztem de amire nekem szükségem lenne a Photo Station nem győzött meg.

(#18900) fogtunder válasza emer (#18899) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gyakorlati tapasztalatból mondom, hogy a Synology Photo Stationje NAGYSÁGRENDEKKEL jobb, mint a QNAP-é, ha ez az elsődleges felhasználás, akkor én mindenképpen Synologyt ajánlok. DS216j, vagy DS116 az alja, amit érdemes, az elérés nagyrészt a neted feltöltésétől fog függeni.

azt azért leírhatnád, hogy mi alapján győzött meg a QNAP, hogy az jobb, mert én az online demo alapján anno inkább csak mertem bízni benne, hogy lesz olyan jó mint a DSM-es verzió, aztán nem lett. már eleve az az alapvető funkció, hogy a DSM-ben csak bedobálod egy mappába a cuccot és magától legenerál egy dinamikus albumot belőle, sokkal jobb, mint a QNAP, ahol órákba telt, mire rájöttem, hogy lehet ezt megcsinálni. a jogosultságok kezelése is sokkal komplikáltabb QTS alatt és a külső elérésre használt webes feleület kezelése sem annyira egyértelmű (Anyámékon tesztelve).

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.