Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Miért ugrál ennyire a Zyxel-ek ára? (jó, lehet hogy hülye kérdés) Ma délelőtt raktam be az i**n-nál a kosárba egy 320-ast 19800-ért, most meg már majdnem 7e forinttal drágább! :Y A többi nem ugrál ennyivel, százalékosan! Úgyhogy stornó! Az árfolyamokat sem követhetik sztem, mert akkor mindennek változott volna, meg ennyit nem romlott a forint! Meg az egy vinyós ára stagnál! (310S) Lehet hogy mivel beraktam a kosárba ... Vagy ennyire ne legyek paranoiás? :)

[ Szerkesztve ]

(#11002) Patice válasza DJ. Ru$y (#10995) üzenetére


Patice
nagyúr

Pont eladó egy... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11003) Tonyk válasza G.I.JOE (#11001) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ma délelőtt raktam be az i**n-nál a kosárba egy 320-ast 19800-ért, most meg már majdnem 7e forinttal drágább! :Y A többi nem ugrál ennyivel, százalékosan! Úgyhogy stornó! "

Nem értelek! (Lehet azért mert még reggel van.) Azért lett stornó, mert drágább lett 7E-rel a boltban? :Y (Én akkor ijednék meg ha jelentősen esne az ára)
Árváltozás okai: máshonnét szerezték be, az előző egy korábbi beszerzés jobb az árfolyamon, kedvezményes beszerzés, keresletnövekedés miatt árat emel a nagyker/képviselet, stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11004) G.I.JOE válasza Tonyk (#11003) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Azért sztornóztam, igen. Nekem csak próbálgatni kell a NAS, mert érdekel, ergo nem olyan sietős a vásárlás. Többször is volt már 20e alatt az ára, így megvárom, amíg megint lemegy.

(#11005) Guseppe válasza Alex91 (#10999) üzenetére


Guseppe
tag

Köszi az értékes hozzászólást. Kerestem, de nem találtam azért írtam ide. :C
Mind1 még körbenézek, hátha találok valamit. Ha találok megírom, ahogy láttam mást is érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#11006) veze válasza Guseppe (#11005) üzenetére


veze
őstag

Még én sem láttam olyat hogy az USB kimenet is lett volna, ne csak periféria fogadására alkalmas csatlakozás..szoval nem müködik ugy, mint egy USB-s külsö ház :U

(#11007) Guseppe válasza veze (#11006) üzenetére


Guseppe
tag

Igen sajna, én is így látom. Azért nem adom fel, még körbenézek.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#11008) Tonyk válasza G.I.JOE (#11004) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem. Mondjuk, így is 20 alatt kaptad volna meg. :) (Mert, hogy a rendeléskori ár számít)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11009) G.I.JOE válasza Tonyk (#11008) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na, de én csak a kosárba raktam be.

(#11010) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Irodai felhasználásra melyik 2 HDD-s NAS-t ajánlanátok (RAID miatt kell a 2HDD)? Helyi hálón lenne fájl szerver, és FTP is kell.

(#11011) enginev3.0 válasza tanygab (#11010) üzenetére


enginev3.0
félisten

DNS-320L szerintem jó, és nem drága

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11012) Tonyk válasza tanygab (#11010) üzenetére


Tonyk
veterán

Én meg inkább egy Zyxel 325 v2-es ajánlanék, nem sokkal drágább. D-linkben én nem bízom (épp ugy mint a tplinkben), de ez az én hibám. (sajna elég sok negatív tapasztalatom van soho kategóriában velük.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11013) atike


atike
nagyúr

Utolsó kérdés... :) A Synology 214SE-re is fel lehet rakni a DSM5-öt, igaz? ...csak mert egy csomó helyen 4.3-al emlegetik... :U

(#11014) Patice válasza atike (#11013) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11015) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Másik topicban ezt a NAS-t ajánlották többen. Írták router kell hozzá. Itthon egy Telekomos ZTE HGW van ,ami router is egyben. Ez mellé kellene még egy router vagy elég lenne az is?

Köszönöm.

(#11016) MaCS_70 válasza Gedeon31 (#11015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy modem/router kombó. Másik router akkor kell, ha nem elég a szolgáltatás, amit nyújt.

Önmagában egy NAS-t kiszolgál.

Már feltéve, hogy ugyanarról a készülékről beszélünk...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11017) ClaydovE


ClaydovE
tag

Adott egy QNAP-269L, közvetlen tvre kötve hdmi-n, van valakinek ötlete, hogy miért akadozik a hd station-ös lejátszóprogramban bármilyen film amit szeretnék lejátszani?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: ClaydovE

(#11018) Gedeon31 válasza MaCS_70 (#11016) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen egyről beszélünk. :)

Ezt nem értem ezt ki tudnád jobban fejteni? Másik router akkor kell, ha nem elég a szolgáltatás, amit nyújt.

(#11019) MaCS_70 válasza Gedeon31 (#11018) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy nem túl okos router erősen lebutítva a szolgáltató által.

Ha olyan szolgáltatásokra van szükséged, amit nem tud (alapvetően LAN-oldalon, pl. belsőhálózat-menedzsment, vendégelérés, stb.), azon úgy tudsz segíteni, ha beiktatsz közé és a belső hálózatod közé egy olyan okosabb routert, ami már tudja azt, ami Neked kell.

A lehetőségek azonban sajnos többnyire erre az oldalra korlátozódnak, mivel WAN-oldalon komolyak a FW-korlátozások, jellemzően nem lehet csak modemként, bridge-üzemmódban használni a szolgáltatói készüléket.

A matávos darabokról elég korlátozottak az ismereteim -- a minap egy fél éjszakát szívtam eggyel, de aztán kiderült, hogy elfelejtették aktiválni a szolgáltatást, úgyhogy nem az eszköz volt a hibás, a megfelelő első benyomás viszont már megvolt. :)

A legtöbb otthoni felhasználónak azonban tökéletesen megfelel ez a router -- főleg, ha engedi dedikált IP-címekre osztani a DHCP-táblát. Ha nem (én a UPC-nél ezzel szívok), akkor a NAS-t kell úgy beállítanod, hogy fix IP-vel menjen, neki fontos, hogy mindig ugyanott találd meg.

Ami még trükkös lehet, az a külső elérés, azaz hogy a Net felől legyen megtalálható a NAS. Ezzel lehet komolyabb szívás, de erről nem tudok mit mondani.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11020) SteveBeard válasza MaCS_70 (#11019) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Van olyan HGW, amelyiket lehet csak modemként használni.
Nekem egy Speedport 724v van, csak a modem funkciója van használatban.
A ZTE-k között is található ilyen...

Steve

(#11021) Gedeon31 válasza MaCS_70 (#11019) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen :R

Ez a router olyan, mint én ebben a témában nem túl okos. :)

Eddig elég volt ez a HGW amire nekem kellett, de lehet kell mellé egy okosabb darab.

(#11022) MaCS_70 válasza Gedeon31 (#11021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak akkor kell okosabb, ha valamit már konkrétan nem tudsz megoldani vele -- olyasmit, amire ténylegesen szükséged van. A "még jó lehet valamire" szemlélet ebben a tárgykörben nem feltétlenül gazdaságos. :)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11023) MaCS_70 válasza SteveBeard (#11020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kíváncsi lennék rá, hogy hány HW/SW-variáns kering hasonló néven.

Nem is beszélve az esetleges koncepciótlan frissítésekről...

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11024) Gedeon31 válasza MaCS_70 (#11022) üzenetére


Gedeon31
addikt

Rendben :) köszönöm szépen a segítségedet :)

(#11025) SteveBeard válasza MaCS_70 (#11023) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

A ZTE 931 VII V2 használható bridge-ként VDSL2-n.
Nem tudom Gedeon31-nek milyen van...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#11026) Gedeon31 válasza SteveBeard (#11025) üzenetére


Gedeon31
addikt

Pont olyan :)

(#11027) SteveBeard válasza Gedeon31 (#11026) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Akkor a korábban vázolt #11019) MaCS_70 megoldás működhet... ;)

Steve

(#11028) Gedeon31 válasza SteveBeard (#11027) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm.

Kicsi tájékoztatás rám férne. :) A NAS-t gondolom egy WD RED HDD-t beletéve lehetne használni?

Áram fogyasztás szempontból mennyire eszik sokat egy NAS?

(#11029) SteveBeard válasza Gedeon31 (#11028) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Én is csak tanuló vagyok itt ;) , nekem egy GoFlex Net van a router mögé kötve, aminek az áramfogyasztása elenyésző.
A szomszédom is szeretne egy hasonló rendszert, csak a GoFlex-et már nem forgalmazzák.
Egy a GoFlex-hez hasonló NAS-t keresek én is árban és tudásban, de eddig nem találtam....

Steve

(#11030) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Kételmezes NAS szeretnék venni otthoni felhasználásra, zenék, képek, és filmek biztonságos mentésére lakáson belül. Raid 1 ben duplikálnék két WD Red 1TB-re. Egy HTPC-vel XBMC-n és JRiver-en keresztül FullHD-s (Nem 3D-s) filmeket streamelnék róla, illetve torrent. Egyszerre kb 3 gép használná 3 szobából. Jelenleg egy szolgáltatótol kapott routerre kötném (Virgin Super Hub, anglia), majd később ez is megváltozik. Az egyedüli elvárásom hogy csöndes legyen és lehessen könyvtáranként korlátozni. Látom hogy nagyon ajánljátok itt a Zyxel NSA-kat, a kérdésem az lenne hogy a DLink 320L nem szolgálna engem ki? Mert a 44 GBP a 75 GBP-vel szemben jó nagy különbség, nem szerettem volna elmenni addig. Előre is köszi. :R

(#11031) Jamboo529 válasza Ekkosh (#11030) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ha visszaolvasol, jó néhányan panaszkodnak a D-linkek sebességét illetően. Nekem Zyxel NSA 320 van, de még én is meg tudom úgy kínozni, hogy a webes felület egy ideig elérhetetlen. Viszont teszi a dolgát rendben (bár nem csendben). Nekem még a Ver. 1 típus van, annak elég idegesítő a ventije, szóval én kiraktam egy "lakatlan" övezetbe. Így már békésen eléldegélünk. Anno mikor NAS vételén gondolkodtam fájt a szívem egy Syno-ért, de nem bántam meg, hogy ezt vettem.

(#11032) Tibiajax válasza Jamboo529 (#11031) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..mert végül nem lett syno-d, így nem tudtad meg..
nekem volt 210-es zyxel, most meglett a 214+, hát...... :)

de inkább nem fájdítom a szíved

(#11033) biker


biker
nagyúr

használ itt valaki 414slim (esetleg 411slim) nas-t?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11034) Zjunior válasza Tibiajax (#11032) üzenetére


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Eladtam a WD My CLoudot, nem hozta a kívánt teljesítményt....
Tudtok ajánlani olyat amivel buhera nélkül tudok torrentet futtatni és és streamelni is, bár az hanyagolható.
DS213J -t néztem ki...
:U

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11035) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ép sokáig Syno-t akartam ,de Qnap-ot vettem és egyáltalán nem bántam meg!

olcsóbb is volt.

Nálam a fő szempont a Plex volt. Tökéletesen működik.

(#11036) Möhe válasza Zjunior (#11034) üzenetére


Möhe
addikt

mekkora neted van hozzá?
mert a 213j erre teljesen jó,de ha a új topneted van a digitől vagy hasonló jupiszi akkor arra kevés a procija hogy fullon töltsél le vele
~9megabájt/s a felső érték amit letöltésben kezel , nekem ez volt, szerettem, csendesen tudta azt amit kellett neki ;)

(#11037) Zjunior válasza Möhe (#11036) üzenetére


Zjunior
veterán

60MB

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11038) solyka


solyka
csendes tag

Sziasztok,lenne egy kérdésem.Adott egy D-link 320L NAS nálam és egy asus hdp-r1-médialejátszó apámnál(város túlsó felén).Hogyan tudom összehozni hogy a nasomról tudjon streemelni filmeket?Előre is köszi a segítségeket!

Solyka

(#11039) Multibit válasza solyka (#11038) üzenetére


Multibit
veterán

Megoldható, amit szeretnél, de felvetődik néhány - fontos - kérdés. Mekkora a net előfizetésed feltöltési sebessége? Számoltál azzal, hogy a D-Link NAS-ok meglehetősen lassúak? Milyen felbontású és mekkora bitrátás filmeket szeretne nézni az édesapád? Milyen annak az Asusnak a hálózatkezelési képessége?
Elvileg annyi a dolgod, hogy regisztrálnod kell valamelyik DDNS szolgáltatóhoz (hacsak nincs fix IP-címed)! Onnantól az internetes sebességen és Asus tudásán múlik a dolog.

(#11040) solyka válasza Multibit (#11039) üzenetére


solyka
csendes tag

DDNS van,netem Digi 500/100 ,az asus hálózati képességeiről nem tudok semmit :( . Nekem is ilyen asusom van otthon, és gond nélkül játszik a dlinkről 30-40 gigás filmeket.Apámnál pedig Digi 50/30-as net van.Köszi a segítséget !!!

Solyka

(#11041) Ekkosh válasza Jamboo529 (#11031) üzenetére


Ekkosh
tag

Már majdnem meggyőztetél ezzel a Zyxel NSA320-al, de a hangossága elriaszt. Most vettem ki egy új lakást oda kellene, de még 4 hétig nem tudom hogy hol van a net/router helye, kicsit kiakadnék ha ott pörögne a hálómban 2800-al. Mondjuk ki lehet vezetni, de azért jobb lenne egy halk NAS. Valakinek már sikerült lehalkítani bármilyen módon? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11042) veze válasza Ekkosh (#11041) üzenetére


veze
őstag

mindenképp 320 kell?
nekem nem 320 van, hanem 325 v2 és semmi bajom a ventijével, még soha nem láttam 2800 rpm pörögni..

(#11043) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Udv!

Egy 500/100as netet tervezek az uj lakasba ahova nem sokara atkoltozunk, de ha nem akarok furni-faragni akkor wifit kellene hasznalnom. Ha a wifi routerbe kozvetlenul bekotnek egy ZyXel NSA310S-t letoltes celjabol, akkor az eszkoz ki tudja szolgalni a netet vagy inkabb egy 200/50-es csomagban gondolkodjak?

A segitseget elore is koszonom.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11044) Möhe válasza Sontir Fel (#11043) üzenetére


Möhe
addikt

Az a zyxel 80-as netet bír max (ha jól olvastam valakinek a beszámolójában) , az új digis net maximális kihasználásához 2magos ~1.2Ghz procival szerelt gépekkel kellene szemezni. Vagy építesz egyet magadnak.

(#11045) Sontir Fel válasza Möhe (#11044) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Koszonom szepen. Marad a furkalas, vagy a gyengebb net :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#11046) Multibit válasza Sontir Fel (#11045) üzenetére


Multibit
veterán

Ha fúrkálsz, azaz kábelt használsz, akkor is kevés a ZyXel 310S ezekhez a sávszélekhez! Tehát nem a wifi-vel, hanem a NAS-sal van gond (kevés a vas).

(#11047) Möhe válasza Sontir Fel (#11045) üzenetére


Möhe
addikt

Wifin a torrent nagy szívás, nem leszel vele jobb helyzetben. Kábel a tuti.
Vagy a letöltést a PC végzi,majd a seed-elni való linux.iso-t átmásolod a NAS-ra,igaz hogy nem lesz kihasználva a neted maximálisan,de jóval kisebb költséggel megy majd 0-24ben (már ha ez a terv) mint egy PC.

(#11048) veze válasza Möhe (#11044) üzenetére


veze
őstag

Ha wifin akar torrentezni irrelevans a nas szinte...oda kábellel kell összekötni
vagy azt kell csinalni amit irtak, hogy géppel lerántani ( nagy sebességü net, gyorsan lejön) utana a nasrol seedeli 0-24 ben és elképesztö aránya lesz akkor is ( márha számolják egyáltalán) De ez meg nem elegans megoldás, elismerem.
A nashoz kábelezni kell szerintem. nem csak wifi hanem az elérhetó hálózati sebesség kihasználása miatt is stb...

(#11049) gbors


gbors
nagyúr

kérdés WD MyCloud tulajok felé. ha jól tudom, azért olyan halk a kütyü, mert nincs benne ventillátor. szellőzőrács viszont bőven van rajta (fent és hátul is), ezért felmerült bennem az az igénytelen ötlet, hogy rábiggyesztek a tetejére egy kisfordulatszámú ventit szívó módban, meggyorsítandó a meleg levegő távozását. próbálkozott már valaki ilyesmivel? (kevésbé sufni megoldás is érdekel :DDD )

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11050) kk831228 válasza gbors (#11049) üzenetére


kk831228
addikt

Sose értettem hogy ha gyárilag így adták ki a cuccot akkor miért kell gányolgatni... :U :B Vagy ha az a baj hogy passzív és nincs hangja, akkor vegyél olyat amiben gan venti gyárilag... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.