Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Squirrel válasza fogtunder (#19849) üzenetére


Squirrel
őstag

Koszonom. Elvileg tenyleg csak tarolasra es letoltesre kell a NAS. Ha ebben semmivel sem gyorsabb az uj TS-231p, mint a Zyxel NAS326-os, akkor nem koltok ra feleslegesen 2x annyit.Egyebkent miben mutatkozna meg a TS-231p plussz ereje (elvileg benne 2x1.7-en megy Cortex A15-os proci) a Zyxelhez kepest?

[ Szerkesztve ]

(#19854) fogtunder válasza Squirrel (#19851) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a több RAM akkor jön jól, ha extra szolgáltatások kellenek, én pl. használom a SickRage-et és a Couchpotatot, hogy intézzék a sorozatok/film letöltést és a média könyvtár karbantartását, azok Pythonban vannak megírva és tudnak RAM-ot zabálni. nagyobb sávszél mellett a torrent is. alapvetően minél több extra plugin, progit használsz, annál több RAM kell. az erősebb SoC szintén a torrentnél jön jól, ha RAID-5 tömböd van, akkor annak a paritását is számolni kell, meg még kismillió dolog megeheti.

de csak adattárolásra, biztonsági mentésre, megosztásra bőven elég az NAS326, kezdő NAS-nak ideális, és elég jól bővíthető is szoftveresen FFP-vel. ha meg menet közben megjön az igény valami nagyobbra, aránylag kis bukóval el lehet adni és váltani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19855) Squirrel válasza fogtunder (#19854) üzenetére


Squirrel
őstag

Értem, köszönöm a tanácsot! Megnézem akkor itt honnan tudom rendelni. Egyelőre nem RAID-ben használnám, mert most csak egy 4 TB-os Red-et veszek, kicsit elszállt a decemberi költségvetésünk. Majd idővel szerzek mellé még egy HDD-t, addig a biztonsági mentések mennek 2 külső vinyóra. A képeink a fontosak, letöltések pótolhatók.

(#19856) fogtunder válasza Squirrel (#19855) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem biztonsági mentésre jobban bejött a felhő, mert nem felejted el és nem drága, ha nincs extrém sok adat, amit fel kell tolni. médiatárat meg nem tárolok redundánsan, mert semmi értelme. mielőtt beüzemelnéd a második lemezt, majd nézd meg, amit írtam a GYIK-ben a RAID-ről.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19857) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Most jött meg az NAS326-m, de valami nagyon furcsa vele. Beleraktam a két HDD-t, beállítottam, majd azóta a két HDD jel villog rajta ritmusosan, és teljesen egyszerre. A vinyók meg ugyanebben a ritmusban kattognak. Mitől lehet ez?

(#19858) Squirrel válasza fogtunder (#19856) üzenetére


Squirrel
őstag

OK, ha lesz, megnézem ezt a felhő megoldást is. GYIK-et átolvastam természetesen, ha meglesz a NAS, átolvasom még egyszer. Köszönöm a tanácsokat. Már csak meg kéne rendelni.

(#19860) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok :)

Hogy tudom megoldani a Zyxel NAS326-on, hogy a transmission egy adott mappába töltsön le?
Eddig ott tartok, hogy letöltöttem a nasra a transmission-t. Tovább mit csináljak? Azt hogy oldom meg, hogy a .torrent file automatikusan a nasra kerüljön (azaz a torrent file letöltése után azonnal induljon a letöltés a nason) :F :F

(#19861) Alex91 válasza ssid3956 (#19860) üzenetére


Alex91
félisten

A torrent file-t a webes felületen betallozod... Es elvileg ott megadhato, hogy hova toltse le. De mivel ez kvázi Linux, ezert lehet, hogy jogosultsagi problemak adodnak. Amúgy en csak a torrent URL-jet adom meg,foleg a magnet linkeket, aztán le se kell tolteni a torrent file-t...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19862) Squirrel


Squirrel
őstag

Megjött a WD Red, márcsak a 326-ost kellene megrendelnem. BD50-es filmekhez is elég lesz a teljesítménye? Hogy érdemes összekötni a rendszert? Az úgy fog működni, hogy a router-rel ethernet kábellel lesz összekötve, aztán a routerből megy szintén 1-1 ethernet kábel a TV-be, a médialejátszóba (a 4. pedig az erősítőbe)? Wi-fi-vel nem nagyon érdemes BD50-es filmeket lejátszani, jól gondolom?

(#19863) MaCS_70 válasza Squirrel (#19862) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól gondolod -- ez már bőven vezetékes hálózatot igényel. És igen, a router a pók a hálóban, nála futnak össze a szálak.

A 326-os a tesztek szerint csúcsteljesítményben tudja a 100 MBps-közeli sebességet -- nem tudom, a BD50 mennyit igényel, és a HDD-k mennyit nyújtanak.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19864) Squirrel válasza MaCS_70 (#19863) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a választ, megnézem még valahol a BD50 mit igényel.

(#19865) spiky03 válasza Squirrel (#19864) üzenetére


spiky03
veterán

Csupán jó sávszélességet, meg azt, hogy NFS megosztás legyen a NAS-on, mert SMB-n ott nem mennek a BD50-ek, sem a REMUX-ok.

Nekem is úgy van, hogy a BD25/50 meg a REMUX-ok NFS megosztáson a sima 720p/1080p-k meg az SMB-n
Nah meg van egy ASUS RT-N18U routerem. Előtte egy TP-Link volt, azzal voltak gondok a BD50 lejátszásnál.
Szóval azért jó ha megabites a routered szerintem. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19866) MaCS_70 válasza spiky03 (#19865) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megabites router???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19867) spiky03 válasza MaCS_70 (#19866) üzenetére


spiky03
veterán

Gigabites akart lenni nah. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19868) Squirrel válasza spiky03 (#19865) üzenetére


Squirrel
őstag

Router szerintem nem lesz gond. Egyre inkább attól tartok, hogy én leszek a szűk keresztmetszet és nem fogom tudni rendesen üzembe helyezni, konfigurálni, miután abszolút nem értek ehhez a témához sajnos, bár próbálkozok barátkozni a fogalmakkal.

(#19869) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Egy Nas-bol(Qnap)
Kivele fujja vagy befele szivja a ventillator a levegot?
Szetszedtem kitisztitottam es nem tudom,hogy volt.

(#19870) MaCS_70 válasza Gsx-rr (#19869) üzenetére


MaCS_70
félisten

Logikusan kifele kéne tolnia... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19871) Gsx-rr válasza MaCS_70 (#19870) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En is igy gondolnam,de koszonom a megerositest!

(#19872) T_Stark válasza spiky03 (#19865) üzenetére


T_Stark
őstag

Nálam megy SMB-n a BD50, vezetékes hálózattal. Wifivel még nem néztem.

(#19873) Multibit válasza MaCS_70 (#19866) üzenetére


Multibit
veterán

Mikor még a 100 Mbps portokkal szerelt Mikrotik volt nálam, simán mentek a BD50 filmek NFS megosztással. Ja, a Dune is csak 100 Mbps-t tud.

(#19874) Multibit válasza Squirrel (#19868) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy tudom, hogy a Zyxel NAS-ok oprendszere elég furcsán kezeli a megosztásokat. Ellentétben pl. a Synoval, a megosztás létrehozsakor már megkötött, hogy SMB, vagy NFS az elérés módja. Utólag nem módosítható. Legalábbis ezt írta egy olvtárs a mediaplayeres topikban. Erre figyelj!

(#19875) MaCS_70 válasza Multibit (#19873) üzenetére


MaCS_70
félisten

Végülis egy óra alatt 100 Mbps sebességgel nagyságrendileg 40 GB küldhető át. Egy BD50-es lemezen megvélhetően nem egyetlen 1 óra 15 perces film van... :)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19876) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Ha a Zyxel NAS542-nél jobbat szeretnék otthonra, a Synology 415play, vagy a 416play ajánlott lehet? Megéri a 416play a közel másfélszeres árat?

Köszönöm!

(#19877) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Elméletileg ma érkezik meg a ZyXEL NAS520 kütyü :)
A merevlemezek már megjöttek tegnap .
Kívancsi leszek mit lehet majd kihozni belőle :C

(#19878) Phaturia


Phaturia
újonc

Sziasztok!

Valakinek van tapsztalata a Zyxel326-os NAS és a rajta lévő webdav szolgáltatással?
Bekapcsolom a webdavot, írja, hogy a https://ip:5003/webdav/megosztas címen érem el. Eddig nincs is baj. Beírom a címet, kér egy felhasználó nevet/jelszót, begépelem, majd a következő üzenet fogad: "Forbidden You don't have permission to access /webdav/megosztas/ on this server."
A megosztas megosztáshoz az a felhasználó, amivel belépek biztos, hogy van joga, SAMBA-n keresztül megy is szépen. Webdavhoz valahol máshol is kell még állítani valamit?

(#19879) PNP


PNP
őstag

Üdv,

Rendeltem edigitaltól egy NAS520-t kb. egy hónapja, black friday-en. Természetesen fiktív készlettel dolgoztak, így nekem nem jutott: "rendelésének kiszolgálását logisztikai fennakadások akadályozzák, mely a termék kiszolgálását ellehetetleníti" (véleményem). Helyette felajánlottak egy NAS326-ot 22 ezerért. Érdemes?

(#19880) ssid3956 válasza PNP (#19879) üzenetére


ssid3956
tag

Én is ebben a helyzetben voltam, és a hét elején kaptam meg a NAS326-ot. Eddig meg vagyok vele elégedve, végzi a dolgát. Csak azt nem tudom, hogy a Plex Media servert hogy varázsoljam fel rá :F :F

(#19881) balhmm válasza PNP (#19879) üzenetére


balhmm
tag

Szerintem nyugodtan fogadd el azt. Szerintem az 520 semmivel sem jobb a gyakorlatban.. Jelenleg itt van mindkettő bedugva. Torrenten semmivel nem tud többet. Másolásnál,is alig gyorsabb.

(#19884) wwwolfman válasza Phaturia (#19878) üzenetére


wwwolfman
tag

szerintem kukkants bele a nas menüjébe, hogy ott nincs-e véletlenül letiltva a kért mappa megtekintése valamelyik/mindegyik user felé.

(#19885) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

QNAP TS-228-at tudnék vásárolni 30ezerért. Megéri? Egy Zyxel Nas520-hoz képest milyen szintet képvisel? Alapvetően otthoni adattárolásra, letöltésre, filmnézésre kell. Macbookkal és iPhone-nal kell együttműködnie.

Itt a fórumon nem találtam róla semmit.

Köszönöm.

(#19886) Alex91 válasza hugeboy (#19885) üzenetére


Alex91
félisten

Meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19887) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Régebben kérdezte valaki, a NAS326 letöltési sebességét transmission-nal. Ma kipróbáltam egyet egy 120mbit-es interneten. 13,4-14,4 között volt a letöltési sebesség. A 120mbit/s elvileg 15MB/s, szóval ezt a sávszélt még kiszolgálja. (processzor használatot nem néztem, de majd legközelebb...)

(#19888) MaCS_70 válasza Istv@n (#19887) üzenetére


MaCS_70
félisten

OFF Vigyázz a mértékegységek előtagjaival!

M - mega
m - milli
:)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19889) krealon válasza Istv@n (#19887) üzenetére


krealon
veterán

"Régebben kérdezte valaki, a NAS326 letöltési sebességét transmission-nal. Ma kipróbáltam egyet egy 120mbit-es interneten. 13,4-14,4 között volt a letöltési sebesség."

A Transmission verzioszama?
Bepitett vagy ffp-s?
Publikus vagy privat torrent?
Titkositasi opcio (Encription) hogyan volt beallitva?
Kapcsolatok max szama (torrent/osszes)? :R

(#19890) Istv@n válasza krealon (#19889) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Transmission 2.84 (14307)
"Beépített" (az alkalmazások közül telepíthető)
Privát torrent.
Allow encryption
20/80

(#19891) fogtunder válasza Dani Pécs (#19876) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt nehéz megmondani, anélkül, hogy tudnánk, mire akarod használni. a DS416 egy sokkal komolyabb hardver és a szoftveresen is jóval fejlettebb eszköz, alapvetően megérheti a felárat, ha kihasználod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19892) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Van egy Synology DS213j nasom ami hibátlanul teszi a dolgát de lassan úgy érzem kicsit lassúcska.
Szeretnék csinálni egy mini pc-ből xpenology oprendszerrel és ezt néztem ki:

Dell OptiPlex 780 USFF
- Pentium Dual-Core E5800 CPU (2x3,2 GHz)
- 2x2 GB DDR3 memory (sima PC)
- Intel 10/100/1000Mbit Gigabit Ethernet NIC
- Integrated Intel Graphic Media Accelerator X4500
- 7 External USB 2.0 ports, Serial, RJ-45, VGA, Display Port, eSATA portok
- Méret: 23.9 x 6.5 x 23.6 cm!

Gyorsabb lenne ez a konfig a 213j-nél? Vagy mit ajánlotok?
Köszönöm előre is az információkat.

(#19893) lajos75 válasza asprey (#19892) üzenetére


lajos75
senior tag

Biztos hogy gyorsabb lenne, de a fogyasztása is jelentősebb lesz :)
Valami újabb Proci-ban kellene gondolkodnod.
Vagy valami integrált Procis lapban.

(#19894) asprey válasza lajos75 (#19893) üzenetére


asprey
tag

Tudnál valamilyen tipust javasolni milyen integrált cpu legyen?

(#19895) fogtunder válasza asprey (#19894) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Intel Q1900, vagy N3150, ha mondjuk plex transzkódolást is akarsz nagyüzemben, akkor már kevesek lesznek, arra valami gyengébb Haswell vagy Ivy i3 se árt, de az már csak desktop alaplappal lesz. illetve ha nem akarsz az építéssel vacakolni, akkor vehetsz egy HP Proliant Gen 8-at is.

lenne alternatíva AMD oldalon is, de úgy tudom, azokon nem meg a 6-os Xpenology.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19896) hl225 válasza fogtunder (#19895) üzenetére


hl225
tag

Egy ilyen épített megoldás teljesítményben és fogyasztásban hogy viszonyulhat a HP Gen 8-hoz?

(#19897) Dani Pécs válasza fogtunder (#19891) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm! 3 laptop, 2 tévé és 2-2 ios és Android eszközt látna el médiafájlokkal is (jelenleg max 1080P). Fontos a stabil működés, valamint a torrent funkciók, na meg az időtálló felépítés.

[ Szerkesztve ]

(#19899) Dani Pécs válasza Dani Pécs (#19897) üzenetére


Dani Pécs
tag

Jelenleg ezek a HDD-k mennének bele, de ha nagyon nem ajánlottak, akkor veszek bele másikat. Ebben az esetben, viszont lehet, hogy kétfiókos+2db nagyobb HDD opciót választanék:

WD20EARX - Működés: 16 nap, 20 óra
WD20EARX - Működés: 16 nap, 5 óra
Samsung HD203WI - Működés: 60 nap,12 óra
WD30EZRX - Új

(#19900) fogtunder válasza Dani Pécs (#19897) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt tudja a ZyXel is bőven, de ha fontos a gyors torrent, akkor jó vásár a DS416Play az Intel Chipset miatt, illetve biztos, hogy jó pár évig elég lesz.

(#19896) hl225: attól függ, melyik Gen 8, az alap Celeronos verzió valamivel többet fog enni, mint egy Atomos deszka, de teljesítményben is gyorsabb lesz, vannak összehasonlító oldalak, meg lehet nézni, nagyrészt csak a CPU fog eltérni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.