Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Multibit válasza Somatom (#26000) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem ő a NAS-t egyfajta külső HDD-nek tekinti. Lehet, hogy USB kábelt keresett a dobozban, fel sem merült benne, hogy az UTP kábelt kell használnia. Csak tipp...

(#26002) padi68 válasza Multibit (#26001) üzenetére


padi68
senior tag

Pont azért kérdeztem, mert nem értek hozzá.... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#26003) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, mi lehet a gond?
csatlakoztatok midet és elindítom a keresés és az 5 perc alatt nem találja meg a NAS-t.....
Zyxel 326
köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#26004) Patice válasza padi68 (#26003) üzenetére


Patice
nagyúr

Hálózati felderítés inaktív.
A megosztásokat IP címmel vedd föl.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26005) padi68 válasza Patice (#26004) üzenetére


padi68
senior tag

Köszönöm, közben kaptam már többféle segítséget.
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#26006) Tibro5


Tibro5
senior tag

NAS-ba milyen HDD-t ajánlotok? Mondjuk ezt Western Digital Red 3.5 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX?

(#26007) Alex91 válasza Tibro5 (#26006) üzenetére


Alex91
félisten

WD RED, PURPLE, Seagate IronWolf, SkyHawk... Amelyik olcsobb, tobb gari van ra... De a sima HDD is johet bizonyos feltetetlek eseten...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26008) Tibro5 válasza Alex91 (#26007) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszi szépen. Milyen bizonyos feltételekre gondolsz?

(#26009) Somatom válasza Tibro5 (#26008) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. én nem torrentezek, csak én használom a NAS -t, így a HDD idejének 90% -át leállítva tölti. Ergo tök mindegy, hogy milyen HDD -t teszek a NAS -ba, mert ezzel az "igénybevétellel" mindegyik kb. örök élet + egy nap.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26010) Tibro5 válasza Somatom (#26009) üzenetére


Tibro5
senior tag

értem, nálam lesz torrent is.
NAS-os hddk nem is szeretik ha leállítgatja az OS, nem? Azok azt szeretik ha folyton pörögnek.

(#26011) Somatom válasza Tibro5 (#26010) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen. Ami nem mozog, az nem kopik. 10 másodpercenkénti újraindítgatásnál valóban jobb, ha állandóan pörög. De, annál, hogy egy hétig pörög használatlanul, jobb a leállítás/indítás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26012) Alex91 válasza Tibro5 (#26008) üzenetére


Alex91
félisten

Azt mondom, hogy otthoni felhasznalas, annyira nem fontos adatok es RAID eseten en bevallalnam, ha joval olcsobban kijovok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26013) Tibro5 válasza Alex91 (#26012) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszönöm szépen :R

(#26014) MaCS_70 válasza Somatom (#26011) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van! Régen volt erre egy szép görbeseregem, ami azt mutatta, hogy kb. milyen hosszúságú leállásokkal van egyensúlyban a tartós üzem. Ma már irreleváns, de a desktop Seagate-jeimre 6 óra körüli időtartam jött ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26015) Tibro5 válasza MaCS_70 (#26014) üzenetére


Tibro5
senior tag

ezt hogyan tudtad mérni? teszteltél olyat ami folyamatosan ment meg olyat ami leállt?

(#26016) MaCS_70 válasza Tibro5 (#26015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem mértem én sehogy! Konkrétan valami ezzel foglalkozó műszaki dolgozatban találtam az adatokat és görbéket, logikusan végiggondolva 2008 és 2010 között. Ma már vélhetően elavult, de nincs is már meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26017) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok,

Jelenleg egy Asustor AS3102T tulaja vagyok immár 4 éve.
Első nasom, de több korlátba is bele ütköztem ezért cserét fontolgatok.

A 2gb ram nem bővíthető, és az esetek nagy részében már 90% felett van és belassulnak dolgok. Ez a legnagyobb gond, mert egyébként bővítettem volna.

A másik hogy már 82% felett van a tárhely kihasználtság (2 X WD Red 5TB)
Ennek az al-problémája hogy az 5TB-os már nem kapható és nem is gyártják, csak a 4 és 6... így 4-es NAS esetén jól meg kell fontolnom hogy merre tovább.

Az 1xGigabit határait is gyakran feszegeti mikor terhelve van több oldalról.

Szóval ami igény lenne az:

- Erősebb CPU
- Bővíthető memória
- Link Aggregation 2 x 1 Gbit (routerem tudja)
- 4 fiókos
- HDD témában valami tanács hogy merre tovább, legyen 2X5 meg 2X6TB? Felejtsem el az egészet és vegyek 4 egyformát? Ami most még beugrott hogy a gépben van egy adattárolásra használt WD Purple 6TB ami szintén tele, az megoldás lenne hogy a 2X5TB bemegy raidbe a gépbe, és veszek még 3 6TB Purple-t? Nem tudom szükséges e mindenképpen 4-et venni, változtattak e valamit ami miatt nem menne.

Másik fontos dolog hogy nem kell redundancia a NAS-on belül. Az összes adat megvan a PC-n és NAS-on is a fontos képek videók felhőben, fontos dokumentumok fizikailag offline is.

Plex, 2 gép mentése, torrent (nem nagyipari), jövőre 2-3 biztonsági kamera.
Néha médiaszerver 2-3 eszközzel is.

Építést elvetettem a kényelem és méret oltárán. Asustor AS5304T merült fel bennem mint jónak tűnő megoldás. A routerem Asus RT-AC88U, net optikán jön.

(#26018) AiRLAC válasza FeRRaR1 (#26017) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology DS918+ és még egy hdd legalább (migráláshoz is kelleni fog)
Syno topicban segítünk.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#26019) FeRRaR1 válasza AiRLAC (#26018) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm, nagyon jónak tűnik. Egyedül ami fájó az az arcátlan kamera licenc 2 felett. Még alszok párat a winyó kérdésre. Illetve valószínűleg megpróbálom egyben eladni az AS3102T + 2X5TB WD Redet.

Simán rá szánnék pár órát, és manuálisan másolnám át rá az adatokat. Így legalább átnézném és biztos törölnék ezt azt.

(#26020) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Gigabites Telekom nethez melyik nas-t javasoljátok? Torrent futtatása lenne az elsődleges cél, és a feltöltési irány maximalizálása - gigabit kihajtása.
Minél olcsóbban. :U - de ahogy olvastam az összefoglalót, nem úszom meg olcsón.
Köszönöm

(#26021) pippo76 válasza Tav-Csoves (#26020) üzenetére


pippo76
tag

Mindenkeppen valami intel procis nas a javasolt. Asustor, Qnap, Synology markaknal nezzel korul.

(#26022) Borisz76 válasza Tav-Csoves (#26020) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology DS918+

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26023) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Lenne egy pár elég amatőr kérdésem:
1) Ha vennék ottholra egy NAS-t, amin futna torrent, illetve nyilván filmek meg sorozatok lennének rajta, akkor azt el tudnám érni akkor is, ha épp nem tartózkodom otthol (tehát mondjuk kollégiumból)?

2) Ha én játékmenetet rögzítek itt a kollégiumban, akkor megoldható, hogy a NAS-ra mentse a felvételeket?

3) Ha jelen pillanatban nincs okos TV-m, de szeretném rákötni a NAS-t, akkor kell egy köztes egységet (pl Chromecast) vennem ahhoz, hogy élvezhetően menjenek a perpill FullHD, később 4K filmek és sorozatok mondjuk PLEX alatt?

4) Később egy minimális okosotthon "rendszert" is szeretnék, ehhez kell egy különlegesebb tudású NAS is?

Perpillanat kétlemezes megoldásban gondolkodom, és mondjuk ha 100-150 között megállna a dolog annak örülnék :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#26024) Borisz76 válasza Cheesus (#26023) üzenetére


Borisz76
veterán

1, NAS nevéből adódik- Hálózati adattár - , hogy hálózaton elérhető.
Ez lehet belső hálózat de jól beállítva külsőről is elérhető.

2, Helyi gépen felveszed majd áttolod a felvett anyagot.

3, Több módon is filmezhetsz :
- Okos TV beépített lejátszójával ( DLNA )
Nem tökéletes megoldás de használható.

- "köztes" egységgel ami lehet PC, HTPC , akármilyen kis box
Kell egy jó lejátszó , hogy a NAS mint kiszolgáló üzemeljen.
A lejátszót pedig HDMI-vel ( akár erősítőn keresztül ) a TV-re kötöd.

4, Van lehetőség virtuális gépet futtatni amin bármi mehet.
A Synology NAS-ok esetében ha jól emlékszem csak INTEL processzoros NAS-ok tudnak VM-t.
Emlékeim szerint van aki virtuális gépen futtatja a kamerákat vezérlő rendszert és a NAS-t használja mellé tárolásra....
Konkrétumot majd mondjon olyan valaki aki esetleg csinált már ilyet.

5, Legyen 4 lemezes ( kezdésnek 2 lemez SHR-ben , később bővíthető )
Talán a legjobb : [link] DS 918+ modell, rendszer telepítése képekkel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26025) Somatom válasza Borisz76 (#26024) üzenetére


Somatom
veterán

Azért az 1 -esnek nem árt a szolgáltatónál utánakérdezni. Épp nem voltam otthon, amikor a Telekom rádumálta a 80 éves nagynénémet egy új csomagra. Naná, hogy NAT -olt hálóba kötötték.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26026) Borisz76 válasza Somatom (#26025) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha NAT-olt netet ad a szolgáltató, akkor telefonon fel kell őket hívni , hogy vegyenek ki a NAT-ból és adjanak publikus IP-t.

Ezt díjmentesen kell, hogy adják.
A FIX IP már fizetős.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26027) Genius007


Genius007
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Otthonra terveztem (egyenlőre csak gondolatban) NAS vásárlását, de mivel még elég kezdő vagyok ebben a témában, így inkább kérdezek.

Ami fontos lenne számomra:

- Legalább 4TB tárhellyel rendelkezzen
- Automatikusan szinkronizálja a laptopomon levő adott mappát (vagy meghajtót) hogy ne keljen mindig biztonsági mentésekkel bajlódnom, másolgatnom.
- Telefonról, Tv-ről, Számiítógépről távolról ellehessen érni a képeimet, videókat, dokumentumokat, zenéket.
- Mivel otthon Digi Optikai netem van (1000Mb), ezért jó lenne, ha az adott sávszélességet azért kihasználná a NAS.
- Lehetséges, hogy torrentet is futtatnék rajta, (oda tölteném le alapból a filmeket, stb) amit aztán laptopról ftp-n vagy web elérésen keresztül is szeretnék látni / nézni / hallgatni.
- Ha esetleg egyszerre mehetne rajta a torrent, és tudnék filmetnézni, közben akár Backupot is tudna csinálni / állandó szinkronba lenne a dolgokkal, az lenne a legszuperebb.

Otthon egy Linksys WRT3200ACM Gigabites Routerem van, nem tudom ez jelenleg mennyire számít.

A lehető legköltséghatékonyabban szeretném kihozni a dolgokat, szemezgettem a Synology 216/218-asokkal, és a WD Red SAS vinyókkal, de nem tudom mennyire lenne megfelelő ez számomra.
Használtan egyáltalán ezeket megéri megvenni (magát a NAS-t pl), mennyire időtállóak ezek a készülékek?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#26028) AiRLAC válasza Genius007 (#26027) üzenetére


AiRLAC
addikt

A gigabites nethez mindenképpen Intel CPUs NAS kellene.
Synology DS218+ a javaslatom. Igen, ennyibe kerül. Nem, nincs olcsóbban :).
(SATA vinyó lesz az, nem SAS.)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#26029) Genius007 válasza AiRLAC (#26028) üzenetére


Genius007
őstag

Könnyen lehet, köszönöm! :R

Mi a különbség a kettő között? Mármint értem a SATA csatlakozót, csak a SAS részt nem. :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#26030) Genius007 válasza AiRLAC (#26028) üzenetére


Genius007
őstag

Plusz még annyit kérdeznék, hogy láttam itt használtan Synology DS218Play -t.
Mi a különbség közte, és a Synology DS218+ között?

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#26031) Tibro5 válasza Genius007 (#26030) üzenetére


Tibro5
senior tag

A DS218+ a legerősebb a 2 lemezesek közül, amiket felsoroltál, hogy fontos neked arra ez kell.

(#26032) Genius007 válasza Tibro5 (#26031) üzenetére


Genius007
őstag

Rendben, hát nem egy olcsó mulatság, pláne ha még egy 4TB HDD-t is akar bele az ember.

Annyiban még tudnátok segíteni esetleg, hogy ha egyenlőre csak 1db 4TB HDD-t veszek bele, akkor milyen célszerű vennem? Plusz akkor sebességben mennyi a várható maximum, amit majd kezelni tud pl. torrenten, vagy hálózaton belüli másolásnál? Mert SSD-vel megvan a 120mb/s le ugye torrenten az 1000-es digis nettel, de egy sima hdd-vel is meglenne ezzel a Nas-al?

:R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#26033) Borisz76 válasza Genius007 (#26032) üzenetére


Borisz76
veterán

[Synology DSM összefoglaló.]

[Ezen belül pedig : Download Station]
Sebesség eredmények is vannak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#26034) Tibro5 válasza Genius007 (#26032) üzenetére


Tibro5
senior tag

pár hozzászólással korábban ajánlották ezeket:
WD RED, PURPLE, Seagate IronWolf, SkyHawk... Amelyik olcsobb, tobb gari van ra... De a sima HDD is johet bizonyos feltetetlek eseten...

A synology oldalán vannak performancia adatok, azt írja read/write irányba 112,9 MB/s
De ez attól is függ gondolom hogy milyen/hány lemez, milyen raid, titkosított vagy sem...

(#26035) Multibit válasza Tibro5 (#26034) üzenetére


Multibit
veterán

... mennyire van tele a HDD, milyen sebességre képes a túloldal, stb.

(#26036) dobrobesz


dobrobesz
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. NAS vásárlását tervezem, mivel fontos a biztonság, RAID1-ben szeretnék futtatni 2 x 4 TB-os HDD-t. Adattárolás mellett 1-2 db IP kamerát is rászeretnék csatlakoztatni, valamint filmnézésre/streamelésre (tvre) használnám. Nagyon minimálisan torrenteznék, ha emiatt kellene erősebbet választanom, akkor el tudom engedni a NAS-on torrentezést. Milyen NAS-t ajánlotok?

+kérdés: A RAID1 szerintetek elengedő biztonságot nyújt az adatok védelmére? Szerintem kicsi az esély arra, hogy egyszerre szálljon el két vinyó.

Köszönöm előre is,
Robi

(#26037) Tibro5 válasza dobrobesz (#26036) üzenetére


Tibro5
senior tag

Teljes biztonságot az nyújt ha van egy backupod távol a NAS-tól, mondjuk felhőben, vagy egy távoli gépen.

(#26038) Alex91 válasza dobrobesz (#26036) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , alap feladatokra, ha nem szeretnel sokat kolteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26039) MaCS_70 válasza Alex91 (#26038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hohó!

Aszongya: "Includes 4 free camera licenses"

Ez a Qnapokra általában jellemző? Csak mert én kettőre emlékeztem, és éppen a négy kamera miatt sodródom az Asustor felé.

Köszönettel: MaCS

UI: Megnéztem és nem értem. A 128A és a 228A 4 kamerát enged alapból, a nem kicsit drágább 328 már csak kettőt... :F

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26040) Alex91 válasza MaCS_70 (#26039) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem modellje vallogatja, hogy mennyi free es maximum van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26041) dobrobesz válasza Alex91 (#26038) üzenetére


dobrobesz
csendes tag

Köszi, ez eddig nem volt nálam előtérben. Főként a DS218play-t, 218, 218+t néztem eddig. Ezek jobb választások lennének? Megéri a plusz ráfordítást esetleg ez a széria? és a szérián belül is a 218, 218+?

(#26042) Alex91 válasza dobrobesz (#26041) üzenetére


Alex91
félisten

Hardveresen a 218play, es 218 kvazi megegyezik a ts-228a-val, a 218 mondjuk 2 gb rammal van szeelve. Az elorelepes a 218+ lenne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26043) MaCS_70 válasza Alex91 (#26040) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak az ember valami logikára számítana...

Azt jól sejtem ugye, hogy az Asustor AS3102T azért jóval erősebb, mint a Qnap TS228A?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26044) Alex91 válasza MaCS_70 (#26043) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel egyikkel sincs tapasztalatom... Az Asusban tobb a ram, es 2 magos intel alapu, de hogy ez tenyleg mennyivel erosebb, mint a 4 magos ARM...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26045) MaCS_70 válasza Alex91 (#26044) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát pontosan ezen vakarózom én is.

Ellenben lehet, hogy a sors keze besegít a döntésben, hamarosan kiderül! ;]

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26046) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
10+ éve routerre kötött USB-s HDD-ket használok NAS-nak, a rajta lévő adat nagyrésze pótolható média-tartalom (amit igazából már rég nem is használok), valamint ez egy "plusz egy hálózat mentés", a fontosabb folderek (személyes doksik, fotók) a laptop, asztali és a NAS között voltak freesync-kel triplikálva. Nem gyors, de a feladatnak megfelelt.

Nemrég kaptam egy új(abb - kiszuperált) céges laptopot, de csak kis SSD-vel, amire már az idei fotós folder sem fér el, így rá vagyok szorulva egy külső adatforrás használatára: vagy folyton külső HDD vagy nagyobb pendrive, vagy NAS - a router 5-10 MBps-a azért érezhetően nem gyors.
Hever még itt parlagon egy régi HTPC projektből egy duál-Atomos mITX konfig (Asrock A330ION: nV9400, Gb Eth, 4 SATA; 2 GB RAM, 320GB-s 2.5" winyó, Seasonic SFX táp); plusz van még pár elfekvő alkatrész, régi green winyók 0.5-től 2 TB-ig, kis (64GB) SSD, pendrive-ok. Gondoltam, hogy ebből a mITX konfigból akár egy házi szervert / NASt is faraghatok, amivel nem csak a sebesség lesz jobb, de lehetne soft RAID1 vagy snapshotolás is (meg akár média is, ha az nV9400 driveresen megfelelően támogatott).

Milyen OS-t ajánlotok? FreeNAS rémlett, ránéztem a hw követelményekre, a 64 bit még megvan, de a 8 GB RAM már nincs, ezt még elviseli vagy már nem is települ ilyenkor? Ha utóbbi, akkor mi mást ajánlotok? Használtam már linuxot régebben, de... az nem ez az évtized volt :) szóval jobb lenne valami egyszerű, felhasználóbarát; de végső soron parancssor is mehet
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26047) AiRLAC válasza .mf (#26046) üzenetére


AiRLAC
addikt

OMV OpenMediaVault, van külön topicja

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#26048) .mf válasza AiRLAC (#26047) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, erre is ránézek. Úgy látom Debian alapú, adattárolás terén standard linuxos a kínálat.
Közben találtam a XigmaNASt (FreeNAS branch, leánykori nevén NAS4Free) is, FreeBSD-alapú és szintén van ZFS és sok egyéb fícsör, de FreeNAS-hoz képest alacsonyabbak a követelmények, már min 512 MB RAM-tól működik, de 2GB ajánlott - tehát a meglévő hw-hez még pont jó. Eddig jól hangzik, majd teszek vele egy próbát

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26049) Patice válasza AiRLAC (#26047) üzenetére


Patice
nagyúr

+1 OMV-re

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26050) Genius007


Genius007
őstag

Időközben volt aki próbált rábeszélni a 4 lemezes megoldásokra, mert ott bármelyik hdd meghibásodik, nem vesznek el az adatok, és menetközben is pótolni lehet a hdd-t.

Találtam használtan, nem leharcolva egész jó áron egy Synology 1512+ NAS-t (100k körül), elviekben nem napi 0/24-et ment. Szerintetek megéri még ilyet venni? Láttam hogy 2016-ban kifutott, és kicsit gondolkodóba estem.

4x 2TB WD Red menne bele Raid5-be, de nem tudom megéri-e belefektetnem, vagy esetleg lehet házilag kellene összeraknom valami szervert, és abba a hdd-ket?

Itt leírtam, hogy mi lenne a cél igazából: [link]

Ha tudnátok javaslatokat tenni, hogy melyik opció lenne a legjobb, (és akár legköltség hatékonyabb) azt megköszönném, lehet másoknak is segít kicsit eligazodni a vásárlásban. :B :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.