Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Vhaerun válasza fogtunder (#18340) üzenetére


Vhaerun
tag

Jelenleg a routeremen vannak a HDD-k (sajnos ott sem tudja kezelni az USB3-as hub-ot), ha filmet
nézek,egy vagy két helyről teljesen jól kiszolgál 2 fullHD lejátszást, ha pedig nincs használva a HDD,
teljesen alvó állapotba megy. A mostani letöltő gépem helyett gondolkodom egy NAS-ban, amivel a routert is tehermentesíthetném.

(#18352) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv. Egy Marvell 88F6282 egymag 1,6ghz mire lehet elég? (Netgear Readynas)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18353) T1k3


T1k3
tag

NAS vásárlásban szeretnék segítséget/tanácsot kérni.
Amire használnám: torrent, dlna, adattárolás, fájlmegosztás, git server (és esetleg egy kamera).

Kiszemelt termékek, egy-egy szegmensből:
- ZYXEL NSA-325 v2
- ZYXEL NAS520
- SYNOLOGY DiskStation DS216se
- SYNOLOGY DiskStation DS216j

[ Szerkesztve ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#18354) MaCS_70 válasza T1k3 (#18353) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha már Zyxel, akkor miért nem a NAS326?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18355) T1k3 válasza MaCS_70 (#18354) üzenetére


T1k3
tag

Erősebb, ez volt a támogatottak listáján. (Synology azért mert eddig mindenki dicsérte és van az ismeretségi körömben.)
Nem tudom, hogy melyik a megfelelő számomra. Ezért is érdeklődöm: pro/kontra.

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#18356) Core2duo6600 válasza jolti05 (#18320) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello,

1. A konkrét típust nem ismerem, de egy valamire való nas nál nem azzal kell kezdeni, hogy kicserélsz benne ezt azt.

2. Igen be lehet állítani, hogy mikor induljon el és álljon le

3. Egy valamire való NAS nál ez nem igaz, amelyiknél még is, nem nevezném, NAS nak.

4. Amekkorát rá kötsz, de nem releváns, miután hosszabító is létezik.

5. Egy valamire való NAS ezt automatikusan folyamatosan csinálja, és ha valami nem stimmel elkezd üvölteni, garantáltan felébredsz rá, egyszer volt már benne részem ...

6. Egy valamire való NAS nál ez folyamatos, sok esetben automatikusan felztelepíti.

7. Igen, akár csak egy bit is változik, vagy a logban egy bejegyzés keletkezzik, a HDD ék felpörögnek.

És a végére egy jó tanács.

Minőséget válassz, nem lesz olcsó, egy egyszerűbb gép árával vetekszik, cserébe normális supportot, és szervízhátteret kapsz.
Valamint, ha valamit úgy ajánlanak, hogy otthoni felhasználásra, hát akkor az egy kalap szar, lassú, bizonytaklan stb...

A 2 NAS gyártó ami etalonnak mondható, Synology, és QNAP, nekem Syno van, és már vagy 5 éve teszi a dolgát szépen, csendben. 2 Ventilátorral.
A klíma hangosabb, és ez komoly, pedig az sem egy vacak, hanem egy Daikin.

(#18350) MaCS_70

Megnézed, a leírást, hogy kell gyári alapra állítani.
Egy ilyen egyben eszköznél alap lenne, hogy le lehessen pucoolni mindent róla, hogy legalább egyszerűen ne lehessen visszaszedni róla semmit sem.
Senki nem fogja elvinni a kürt höz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18357) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#18356) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, már túl vagyok rajta, de nem gyári visszaállítást akartam, hanem adattörlést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18358) Tonyk válasza T1k3 (#18355) üzenetére


Tonyk
veterán

"Erősebb, ez volt a támogatottak listáján."

:F
326 erősebb (nem sokkal), mint a 325v2. + arm7-es már. Milyen támogatási listáról van szó?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18359) fogtunder válasza Vhaerun (#18351) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez OK, de az USB csatlakozás ott is csak kényszermegoldás. ha jót akarsz magadnak, SATA-n raksz NAS-ba HDD-t, az USB csak ideiglenes használatra, adatmentésre van. router kiváltására ZyXel NSA 325v2, 326 ajánlott, ezeke a legolcsóbbak, aztán ha van több pénz, akkor lehet feljebb menni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18360) Vhaerun válasza fogtunder (#18359) üzenetére


Vhaerun
tag

Én már ott tartok , hogy az USB3-at jobban kedvelem,mint a SATA-t.
Drivebender-t használtam eddig, alaplapi sata portok, + vettem egy
sata kártyát is, de állandóan eldobálta a kapcsolatot a lemez(ek)kel.
Táp? Sata kábel? Kártya? Nem tudom...

(#18361) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kis segítséget kérnék azoktól, akik már adtak el NAS-t: a NAS-hoz csatolt cloud nevet lehet törölni, vagy megszüntetni? Lehet, hogy idővel menni fog a 212p, még nem tudom, viszont ugye ahhoz van egy élő myqnapcloud felhasználónév társítva. Azt lehet törölni vagy resetelni?

Más: Streameléssel kapcsolatban itt jó helyen vagyok, vagy van rá céltopik? (NAS -> tabletre, esetleg WAN-on keresztül másik gépre.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18362) T1k3 válasza Tonyk (#18358) üzenetére


T1k3
tag

Elnézést, tegnap már nagyon fáradt lehettem, ha ennyire elírtam: az ajánlott NAS-ok listájára gondoltam...
Elvileg a 325 v2 1.6GHz-en pörög de javítsatok ki bátran - bevallom férfiasan, hogy nem néztem architektúrát.

Első kérdésem az lenne, hogy Zyxel vagy Synology, miért?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#18363) MaCS_70 válasza T1k3 (#18362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs egzakt jó válasz.

A Synology szoftvere jobban kiszolgál, kényelmesebb, intuitívabb, alapból next-next-finish szinten tud jónéhány dolgot, amit a Zyxelen buherálni kell.
A Zyxel puritánabb, de megvannak rá a megoldások.
Ha nem számít az árkülönbség, akkor Synology. Ha nem akarsz vele "jtszani", akkor Synology. Ha nem gond a telepítgetés-beállítgatás, akkor nagyon jó lehet a Zyxel, azon belül is legalább NAS326.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18364) T1k3 válasza MaCS_70 (#18363) üzenetére


T1k3
tag

Nem is számítottam objektív válaszra hanem ki, ki véleményére ellene/mellette. Tulajdonképpen szépen összefoglaltad ami az oldalamat fúrta, köszönöm szépen.

Az általam prezentált felhasználási szokások alapján mire lenne minimum/ajánlottan szükségem?
(Igazából a Synology DS216se és DS216j között hezitáltam, amikor is megláttam a ZYXEL NAS520-at.)

[ Szerkesztve ]

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#18365) gyiku


gyiku
nagyúr

Taipei, Taiwan, April 26th, 2016 – ASUSTOR Inc., a leading innovator and provider of network storage solutions, has announced that it will be exhibiting its brand new series of flagship tower NAS models (AS6210T, AS6208T, AS3202T, AS3204T), new enterprise-class rackmount NAS models (AS6212RD, AS6204RD/RS) and AU6004T expansion unit at Computex 2016. [link]

hüllő

(#18366) H_András


H_András
tag

Családból kiköltöző kb. nulla egész egy tized technikai érzékű kamaszlány részére kellene egy megbízható, felhasználóbarát, egylemezes NAS, 2 terrás vinyó lesz majd bele, ez kb. elég. Lehetőleg magyar felülettel (bár nem feltétel, de mókolás, firmwarezés, parancssoros ingyombingyomok kizárva). Adattárolásra - elérésre, illetve torrentezésre kell - hogy ne asztali gép menjen neki állandóan emiatt. Egyszer beüzemel, torrentet hozzáad, örül, kb ennyit tudjon. Nézegetve az ajánlottakat se tudok dönteni specifikációk alapján, mert itt tényleg a minél egyszerűbb és felhasználóbarátabb felület lenne a lényeg.. :R ja, és persze legyen piros (ez csak vicc volt).

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18367) Core2duo6600 válasza H_András (#18366) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, említetted az adattárolást, na most min 2 lemezes nas ra lesz szükséged, hiszen ha lehall a winyo, akkor oda a 2 terra.

És akkor jön a hiszti....

Az egyébb követelmények miatt, szerintem csak a Synology és a Qnap terméke szolgál majd ki.

Mind a 2 nek meg tudod nézni a felületét egy demoban.
Én csak a Syno ról tudok nyilatkozni mert olyan van egy DS 410 személyében, és el kell, hogy mondjam, hogy atom stabil.
Eddig mindössze 1 szer kellett erővel restartolni, a hdd hibákat leszámítva.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18368) H_András válasza Core2duo6600 (#18367) üzenetére


H_András
tag

Ó, köszönöm, az hogy van demó felület sokat segít, eszembe se jutott, megtekintjük.. :R ami neked van az mondjuk túl op neki, de a kétlemezes elgondolkodtató a biztonság miatt.. jogos, senki nem szeretné napokon át hallgatni ha lemezhiba miatt eltűnik pr száz szelfi :D

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#18369) Patice válasza H_András (#18368) üzenetére


Patice
nagyúr

De ha annyira nem ért hozzá a lány, akkor miért nem te állítgatod majd távolról? NAS-ok nagy része képes erre.

Mobil app-okkal elérhetőek és neki tényleg hozzá sem kell nyúlnia.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18370) Multibit válasza Patice (#18369) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, H_András kolléga éppen ezt szeretné megúszni ;]

(#18371) viktorio17


viktorio17
csendes tag

NAS326-ra, hogy lehet felvarázsolni az ffp-t?

[ Szerkesztve ]

(#18372) antistati


antistati
tag

Jön a nyár ès emelkedik a HDD hőmèrsèklete a melegebb külső hőmèrsèklet miatt. Mekkora a max működèsi hdd hőmèrsèklet ami nem hátrányos a hddre nèzve. Tèlen 33 C volt most 37-40 C köruli a hdd hőmèrsèklete.... Köfi.

(#18373) Patice válasza antistati (#18372) üzenetére


Patice
nagyúr

Szvsz. 50 fok fölött intézkednék. Addig biztos bírniuk kell hiba nélkül.

Aktív hűtést lehet esetleg állítani?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18374) Istv@n válasza viktorio17 (#18371) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Felteszed ezt: [link] és akkor, ha befrissíted a csomaglistát, akkor ott lesz a telepíthető programok között az ffp is.
Én nem próbáltam az ffp-t konkrétan, de más csomag rendesen feltelepül. Esetleg majd írd meg, hogy működik e....

(#18375) antistati válasza Patice (#18373) üzenetére


antistati
tag

Van benne változó fordulatszámú ventilátor (QNAP 251). Csak ha jönnének a nagy nyári melegek azért kérdeztem időben a hőmérséklet dillemám:-)

(#18376) viktorio17 válasza Istv@n (#18374) üzenetére


viktorio17
csendes tag

milyen más csomag pl.? :)

(#18377) CactuS válasza CactuS (#18361) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre esetleg valaki? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18378) Istv@n válasza viktorio17 (#18376) üzenetére


Istv@n
aktív tag

(#18379) fogtunder válasza CactuS (#18377) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát így egészen konkrétan nem tudom, de gondolom a myqnapcloud-on meg lehet szüntetni az accountot, a NAS-on meg ki tudod jelentkeztetni a fiókot, fact reset és ennyi.

streamelés alatt pontosan mire gondolsz?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18380) CactuS válasza fogtunder (#18379) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából most nézem, hogy rosszul fogalmaztam, elnézést. A lényeg a lényeg: nekem ugye van külön HTPC-m, amiben benne vannak a 3 TB-os HDD-t, rajta a kedvenc filmek, sorozatok, stb. Ehhez nem is nyúlnék, részben, mert tök jól teszi a dolgát a kis Kabini (W10 + Kodi), részben, mert akkor már legalább 4 lemezes NAS kéne a kiváltáshoz, ami anyagilag szerintem tuti nem férne bele (vagy ha igen, akkor az asszony nem enged be a lakásba egy darabig :DDD ). Szóval a HTPC mellé lenne egy olyan extra, hogy bizonyos filmeket, meséket távolról is el tudjam érni. Gondolom ez helyi szinten úgy működik, hogy Kodinak megadom a hálózati meghatón belül a könyvtárat és simán beindexeli.

Az új dolog a távolról elérés lenne, főleg, hogy mondjuk tabletre nem biztos, hogy fullHD felbontásban kell továbbítani, vagy esetleg le se bírná játszani egyéb okok miatt, azaz transzkódolás kellene (nem stream :B). Ez viszont nekem teljesen homály. Azt tudom, hogy erre a 212p szinte 100%, hogy kevés (a sima továbbításra gondolom elég, mert ott a feltöltés az ami szűk keresztmetszet lehet), Synonál ott a Play széria, ha ilyesmi kell (gondolom). Viszont a NAS-on gondolom még kell valami extra szoftver is. Plex, Emby, Popconr time, Serviio, ilyesmi? Ezekből csak a fizetős verzió használható?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18381) Patice válasza CactuS (#18380) üzenetére


Patice
nagyúr

Serviio csak helyi hálón működő médiaszerver (tudtommal), azaz helyi hálón tudod vele elérhetővé tenni a HTPC tartalmát más klienseknek is.

Plex és Emby alkalmas arra, hogy neten keresztül is működjön ez. Az interneted feltöltési sebessége lesz az egyik korlátozó tényező, a másik oldalon meg a letöltés. Ha valamelyik túl gyenge, akkor a szervernek át kell kódolnia a tartalmat lejátszáskor kisebb bitrátára és/vagy felbontásra. Viszont ha van elég sávszél mindkét oldalon, akkor átkódolás nélkül is átmehet az anyag és gyengébb vas is elég.

Na ezen szokott sok belépő NAS elvérezni, de épített gépek esetében sem mindegy, hogy a proci mit bír.

(Mert jellemzően szoftveresen konvertálnak, mert ritka még az, hogy ez az átkódolás hardveres gyorsítást tudjon igénybe venni. Syno vasakon ezt a fejlesztők elintézik, de az Emby-ről is olvastam, hogy elméletileg tud már ilyesmit így gyengébb procis vasakon az IGP besegíthet az átkódolásba. :K )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18382) CactuS válasza Patice (#18381) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Építeni nem szeretnék, és a HTPCt se bontanám meg, nekem az kényelmes, vezeték nélküli cuccal, ha kell valami asszony tud rajta netezni is. Nálam a nettel nincsen gond, 100/50-es, mesék esetén több, mint elég szerintem, viszont mondjuk szüleimnél a csodás T-home ADSL vonal már lehet, hogy köhögne.

Ha jól értem, akkor Syno esetén az átkódolás is a saját Videostation alatt működik, esetleg Emby alatt? Plex esetében már kéne a nyers CPU erő, ami mondjuk az ilyen vasaknak nem nagyon van. (pl: 216 play)?

Nekem igazából nincs bajom a gyári szoftverrel, ha jól működik, nagy csoda nem kell, még feliratot sem kell kezelnie szerintem, csak működjön távolról is, androidon, illetve esetleg másik asztali gépen, helyi hálózaton kívül. Azt hiszem azt már kérdeztem, hogy Kodinál pl: lehet-e interneten keresztül felcsatolni mappát.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18383) Patice válasza CactuS (#18382) üzenetére


Patice
nagyúr

Azért a Kabini proci erőben egy elég combos gyári NAS-nak felelne meg, szóval nem lehetetlen, hogy bírjon pl. 1 átkódolást, főleg, ha éppen otthon semmi mást nem kell csinálnia közben a torrentezésen kívül.

Plex + Emby asszem telepíthető asztali gépre és ki tudod próbálni, mit bír.

"Ha jól értem, akkor Syno esetén az átkódolás is a saját Videostation alatt működik.."

:K

"Plex esetében már kéne a nyers CPU erő, ami mondjuk az ilyen vasaknak nem nagyon van. (pl: 216 play)?"

A 'play' széria pont az átkódolásos mókához van kitalálva, természetesen Video Station alá, nem Plex-hez.

Plex honlapján van fent lista, hogy mely modellek alkalmasak alá. Nézd meg. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18384) jeepee


jeepee
újonc

Sziasztok,

Szeretnék kis segítséget kérni NAS ügyben, a kiszemeltem a Zyxel 326-s NAS lenne.
A kérdésem, hogy ezzel megtudom oldani úgy a RAID1-t hogy két különböző méretű winyó van benne de a nagyobb winyó nem tükrözött része nem veszik el?
Pl Van 1TB és 2TB winyom RAID1-ben akkor tükrözök 1TB-t és a másik 1TB (a 2TB-ból fenn maradó rész) azt egy másik hálózati meghajtóként tudom elérni.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18385) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Médialejátszós topikban javasolták a Zyxel NSA325v2 NAS-t a Popcorn lejátszóm mellé, ajánlott kütyü, vagy van ennél jobb esetleg ebben a 30e Ft-os ársávban?
Egyelőre 1 db 2,5" 500 GB HDD lenne benne, RAID nem lényeg és valószínűleg a jövőben sem lesz az.
A stabil torrent viszont fontos lenne.

ASUS RT12N+ router mellé tenném.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18386) gyiku válasza TCr (#18385) üzenetére


gyiku
nagyúr

jo az, esetleg nsa326.

hüllő

(#18387) MaCS_70 válasza gyiku (#18386) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olyan nincs. NSA325 vagy NAS326.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18388) krealon válasza TCr (#18385) üzenetére


krealon
veterán

"Médialejátszós topikban javasolták a Zyxel NSA325v2 NAS-t a Popcorn lejátszóm mellé, ajánlott kütyü, vagy van ennél jobb esetleg ebben a 30e Ft-os ársávban?
Egyelőre 1 db 2,5" 500 GB HDD lenne benne
"

Ha a ZyXEL mellett dontesz (mert nincs szukseged a Synology kenyelmesebb szoftveres kornyezetere), majd ird meg, hogy hogyan sikerult belefercelni a 2.5"-os HDD-t, mert gyari megoldas nincs ra.

(#18389) TCr válasza krealon (#18388) üzenetére


TCr
veterán

Affene! :(
Nem tudom miért gondoltam, hogy jó bele a 2,5" is...
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

Tudtok esetleg ajánlani egy hasonló árú Synology-t?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18390) Istv@n válasza jeepee (#18384) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!
Nem.... A fennmaradó rész nem használható, ha raid-et akarsz.

(#18391) Istv@n válasza TCr (#18389) üzenetére


Istv@n
aktív tag

A NAS326-ba gond nélkül bele lehet tenni a 2.5"-os lemezeket is!
Az egyik az enyémben is az.

(#18392) TCr válasza Istv@n (#18391) üzenetére


TCr
veterán

Ez jó hír, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18393) TCr válasza Istv@n (#18391) üzenetére


TCr
veterán

Ha kiveszem az adattal megtöltött HDD-t a lejátszómból és beleteszem a NAS-ba, azonnal működni fog?
Kell valamit telepítenie a NAS-nak a HDD-re, esetleg formáznia, stb... használatbavétel előtt?
Emlékeim szerint ext4 a fájlrendszere.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18394) Tonyk válasza TCr (#18393) üzenetére


Tonyk
veterán

Minden adatod ugrik, formázni fogja a nas a hdd-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18395) TCr válasza Tonyk (#18394) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18396) jeepee válasza Istv@n (#18390) üzenetére


jeepee
újonc

Akkor nem lehet külön kisebb particiót létrehozni a nagyobból és csak azt RAID1-be kötni?

[ Szerkesztve ]

(#18397) TCr


TCr
veterán

A NAS326-ba lehet tenni más típusú, halkabb ventilátort?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18398) Istv@n válasza jeepee (#18396) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Nem. Nekem is e miatt van 2 kötet, és ütemezett mentéssel megoldva a duplikálás....
Szintén egy 1TB és egy 2TB-s diszkem van.

(#18399) _Roy_ válasza Kalandor (#1) üzenetére


_Roy_
tag

Valakinek volt tapasztalata a dlink dns 320l olyat csinál, hogy nem kapcsolt be.
Folyamatosan villog a bekapcs led de nem történik semmi.
Több óra pihentetés után viszont bekapcsol.
Dlink oldalon típushibának írták, gondolom nincs rá megoldás.

(#18400) gyiku válasza _Roy_ (#18399) üzenetére


gyiku
nagyúr

tipushiba. a megoldas, hogy visszaviszed, visszakered a penzed es szerzel minimum egy nsa325v2-ot.

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.