Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Alex91 válasza Martino89 (#18699) üzenetére


Alex91
félisten

Valami beallitas gond lehet. Esetleg megy valami mas is a hatterben, es az fogja, nem a torrent.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18702) Martino89 válasza Alex91 (#18701) üzenetére


Martino89
csendes tag

Hátha van még valakinek itt ötlete. :( :) Egyelőre a helyzet változatlan... :O

Csík Márton

(#18703) Alex91 válasza Martino89 (#18702) üzenetére


Alex91
félisten

Hany torrent van letoltesben? Allitsd le a torrent klienst, es nezd, hogy akkor fagy-e?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18704) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék építeni.
Eddig volt egy ZyXEL NSA320-am, amivel elég sok korlátba ütköztem....
-hiába nyitottam portot a routeremen (WDR4300 openwrt) egy ideig ment a visszatöltés, aztán megállt.
-szerettem volna qMurmur szervert futtatni, de nem tudok jogokat kiadni rajta, mert ugye minimál...
A többi dolgokban jó volt (dlna, file megosztás,...)

Arra jutottam építek egy gépet erre, nem fog 0-24-ben menni, max 12-18 óra/nap.
Amire még lenne használva:
-rákötöm (hdmi) a Samu tévénkre kiváltva a SMART-ot
-lehet Minecraft szerver is lesz rajta a gyerekeknek (lehet más is)
-Teamspeak szerver néha (saját felhasználásra, ha nem menne a bérelt szerver).

Következőre gondoltam:

-MSI H81M-E33 alaplap, Socket 1150 (megrendelve)

-G1820-G3220 Cpu, ezt még nem tudom, de lehet a nagyobb lesz, mert a fogyasztás ugye ugyanaz

-mATX ház lenne a kézenfekvő, de lehet NZXT Phantom 410/240 lesz, méret nem számít, inkább szellősebb legyen.

-4GB DDR3 1333Mhz (kellhet a 8GB?)

-Seasonic 350w-os táp

Azért döntenék ezek mellett, mert ugye ott van a 3 év gari és fejleszthető, esetleges hiba estén könnyen pótolható HW.
Képbe került még a HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T/4GB, de csak 1 év gari van rá és ugye nehezebben cserélhetők benne az alkatrészek.

Tudom ez igy már nem csak egy NAS, de szerintetek jó lesz a konfig? Fogyasztás nem szempont, inkább legyen egy kis teljesítmény, ha kellene.

szerk.
Még az oprendszert nem tudom... linux, Win7, Openxx, szerintem Win lesz a szerverek miatt. Nem vagyok nagy linux guru :B

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18705) Martino89 válasza Alex91 (#18703) üzenetére


Martino89
csendes tag

Letöltésbe 1-5 között, seedelni volt beállítva 280 db körül. Most leállítottam az összes torrentet, kíváncsian várok...

ui.: az elején, ha jól emlékszem, első este "csak" 5-10 torrent mehetett (fel+le), és akkor is ez volt a felállás.... :((

[ Szerkesztve ]

Csík Márton

(#18706) Martino89 válasza Martino89 (#18705) üzenetére


Martino89
csendes tag

Leállítottam a torrenteket, és így ment az egész szerkezet legalább 1 órán át, ezt követően beállítottam 3-4 torrentet letölteni, és leállt... valami ötlet?

Csík Márton

(#18707) Alex91 válasza Martino89 (#18706) üzenetére


Alex91
félisten

Korlatozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18708) fogtunder válasza Martino89 (#18706) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a torrent sokkal erősebb vasakat is meg tud fektetni. nálam egy celeron alapú TS-251 van, ha ráküldök valami népszerű cuccot és hirtelen elkezd tizenpár MBs sebességel tölteni, 10-20 másodpercre elérhetetlenné válik a TM.

sajnos az ARM alapú SoC-k ennél még sokkal rosszabbul bírják, korlátozni kell a maximális kapcsolatok számát és próbálgatni, hogy meddig üzembiztos. viszont nagyon furcsa, ekkora sávszélt papíron az előd is tudott, nem kellene, hogy gond legyen, de ha torrent nélkül stabil a rendszer, akkor ezzel kell sakkozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18709) bally4 válasza Martino89 (#18706) üzenetére


bally4
tag

Sokaknál az előd rendben teszi a dolgát. Ha nem tettél fel extra dolgokat, beállításokat, én visszavinném a boltba. Ezt a kicsi netet bírnia kellene.

(#18710) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sziasztok!

NAS-t vennék, ami megfelel az alábbiaknak:
dlna
torrent
halk üzemmód (jó lenne, ha nem is lenne benne ventilátor)
1 fiókos (1 TB SSD menne bele)

Köszi a válaszokat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18711) fogtunder válasza leslieke (#18710) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy látom, alapvetően a csendes üzem az elsődleges szempont, gondolom ezért az SSD is.

passzív üzemű NAS-ok nem nagyon vannak, mivel a fő felhasználásnál HDD-k mennek beléjük, amiknek azért nem árt meg az aktív hűtés. ettől függetlenül a legtöbb modellen szabvány ventillátor csatikkal van megoldva a hűtés, amit le lehet húzni az alaplapról, de nem tudom, ez milyen hatással van az alaplapon található dolgok melegedésére.

az SSD szerintem erősen overkill, a sebességét kb. az életben nem fogod kihasználni, mert az elsődleges bottlneck a NAS LAN portja lesz, azon 110MBps-nél több nem fog átmenni úgysem. egy alacsony fordulatú 2,5" HDD hangja nagyjából elhanyagolható, én olyanban gondolkodnék inkább.

de ha tényleg a csend a lényeg, én inkább összeraknék valamit, egy passzív bordás Atomos alaplap, paneltáp, valami kis HTPC ház és bele a 2,5" HDD, vagy az SSD, raksz rá egy tetszőleges ingyenes NAS OS-t és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18712) leslieke válasza fogtunder (#18711) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, fontos lenne, hogy csendes legyen, mert a nappaliban lenne, ahol a legtöbbet vagyunk.

Köszi az infót! Erre jutottam én is, bár építeni nincs kedvem.

Ha levesszük azt a részt, hogy csendes legyen, mit tudnál ajánlani?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18713) fogtunder válasza leslieke (#18712) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a nappali szerintem nem olyan vészes, ha megy mellette egy TV, vagy igazból bármi, egy 2,5"-os HDD-t nem nagyon fogsz hallani.

én egylemezest nem vennék, mert jellemzően gyenge hardver van bennük, és kizárod a későbbi tárhely bővítés lehetőségét. ZyXel NSA326-ot, vagy Snyology DS216j-t ajánlok, a hardver nagyjából ugyanolyan erős bennük, szoftverben van erős eltérés a Syno javára, de az általad felsorolt funkciókat a ZyXel is tudja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18714) Alex91 válasza leslieke (#18712) üzenetére


Alex91
félisten

Passziv hutesut nem igazan kapsz, QNAP gyart ilyet is, de eleg meredek az ara, bar medialejatszo is egyben.

Szerintem 2,5 HDD, es egy tetszoleges NAS. Ahogy irtak, inkabb 2 lemezes. Mondjuk a Synology 216j jo lesz, vagy ha passziv, akkor marad a QNAP HS szeria...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18715) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infókat! Megnézem a javasolt eszközöket.

Bővítés nem lesz fontos, mert nem az adattárolás a lényeg (tehát nem mentés miatt kell), hanem letölt, megnéz, letöröl az elsődleges funkció.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18716) fogtunder válasza leslieke (#18715) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a beépített hardver miatt én akkor is kétlemezest vennék, a 256MB RAM, ami mondjuk a Syno 115j-ben van, nagyon kevés és már mehet a mindennapi használat rovására.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18717) leslieke válasza fogtunder (#18716) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm.
A DS216j szimpatikus is elsőre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18718) kabar válasza leslieke (#18717) üzenetére


kabar
senior tag

Arra egy jó router+pendrive is elég lehet. Elég csendes megoldás.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#18719) leslieke válasza kabar (#18718) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Milyen router jó erre?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18720) Multibit válasza kabar (#18718) üzenetére


Multibit
veterán

Csendes és lassú ;]

(#18721) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Kinéztem 2 Synology NAS-t a választásba szeretném tanácsot kérni.
Synology DS115j - Synology DS216se

A családba 2 asztali PC egy HP notebook és egy Macbook Retina Pro van ezekhez lenne a NAS használva.

Amire használnám:

Torrent (ne az asztali PC mennyen folyamatosan), file-ok megosztása hálózatba ( film, zene, képek),1 vagy 2 IP kamera használata, távoli elérés ( Android - Apple mobiltelefonnal is )

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18722) Multibit válasza Xeon7 (#18721) üzenetére


Multibit
veterán

Mi az elvárásod teljesítmény tekintetében? Azért kérdezem, mert ez a két modell elég vérszegény.

(#18723) Xeon7 válasza Multibit (#18722) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Folyamatos torrent töltés és egyidejűleg maximum 2 gép kiszolgálása filmnézésre.
IP kamera rögzítése akkor lenne esedékes ha nem tartózkodunk otthon.

(#18724) fogtunder válasza Xeon7 (#18723) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem gyűjts még a kerethez, mert ez a két típus ahogy írták előttem is, nagyon gyenge. én DS216j alá nem mennék semmilyen esetben sem.

az IP kameráknál az is kérdés, hogy akarod-e a live feedet nézegetni, vagy elég, ha beömlesztik az anyagot mondjuk FTP-n keresztül, nem ugyanaz lesz a terhelés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18725) kabar válasza Xeon7 (#18721) üzenetére


kabar
senior tag

Bocs a beleszólásért, de használttól ha nem ódzkodsz, akkor lehet ebayon lőni DS211+ vagy 212+ olyan 120-150EUR környékén. Pöttyet erősebbek.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#18726) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

NAS beszerzésén gondolkodom, soha nem volt még ilyenem, szóval totál laikus vagyok.

Amire kellene, Filmek (HD is), zenék, képek stb tárolása, amit el szeretnék érni többféle Win10, Mac OS X és iOS rendszerű eszközről is. Olyan kéne ami ezekkel zökkenőmentesen együtt tud működni.

Otthoni felhőként is jó lenne ha tudna funkcionálni, vagyis hogy neten keresztül bárhonnan elérjem bármilyen (Win/OS X/iOS) eszközzel ami rajta van.

Egy fiókos elég lehet, kettő az előny, több biztos nem kell.

Ha torrentezni is lehet vele, az előny, de nem kitétel.

Miket ajánlanátok?
Akár használt is jöhet, ha írtok pár típust amit érdemes keresni.

[ Szerkesztve ]

(#18727) Alex91 válasza T_Stark (#18726) üzenetére


Alex91
félisten

A szokasos, Synology, QNAP esetleg az olcsobb Zyxel NAS 326.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18728) T_Stark válasza Alex91 (#18727) üzenetére


T_Stark
őstag

Pont ezt a 326-os Zyxel-t nézem, papíron elég szimpatikusnak tűnik. Árban is jó, és két fiókos.
Gondolom akkor ennyiért nincs jobb.

(#18729) MaCS_70 válasza T_Stark (#18728) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, ez kb. otthonra a legjobb vétel.
A Synology főleg a kezelőfelülete kézreállóságával nyújt többet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18730) viktorio17 válasza T_Stark (#18728) üzenetére


viktorio17
csendes tag

326-os Zyxel sem rossz vétel, ha nem kell az a sok alkalmazás
amit a Synology nyújt. Torrentezni, FTP-zni, megosztani tudsz vele és a myZyXELcloud segítségével
bárhonnan elérheted a dolgaidat és a kezelheted a NAS-odat.

[ Szerkesztve ]

(#18731) T_Stark válasza viktorio17 (#18730) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez alatt pontosan mit értesz? Milyen alkalmazás van Synology-ra, ami Zyxel-re nincs? És a fent leírtak szerint jó lenne nekem?

(#18732) MaCS_70 válasza T_Stark (#18731) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gyakorlatilag minden megvan Zyxelre is, csak éppen nem egyklikkes a telepítése. A Zyxelre nagyon kiterjedt közösség épült rá, nem különösebben vészes mókolással, kismillió leírás alapján telepíthető rá szinte minden.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18733) kabar válasza MaCS_70 (#18732) üzenetére


kabar
senior tag

Jaja! Mint a regi szép időkben a Dlinkre. Hol van az már?!

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#18734) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

A számítógépem és a TV közé szeretnék egy HDD-t kötni. Mivel a mostani routerem nem képes ezt a funkciót kiváltani így mivel úgy is másikat kéne venni számításba vennék egy NAS-t.
Nem akarok rajta torrentezni, csak számítógépről a letöltött filmeket azon tárolni és aztán a Smart TV-ről elérni.

Első körben ezeket néztem ki, D-Link DNS-320L -t és ZyXel NAS326. Ezek HDD nélkül sem a megfizethetetlen kategória. Érdemes ezekkel foglalkozni, vagy még mindig jobban megérné erre a célra egy ezeknél olcsóbb router amire rádugom a HDD-t?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18735) varmi2 válasza PowerBuldog (#18734) üzenetére


varmi2
nagyúr

A Zyxsel-el nem nyúlsz mellé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18736) gyiku válasza PowerBuldog (#18734) üzenetére


gyiku
nagyúr

D-Link DNS-320L-t meg veletlenul sem.

hüllő

(#18737) fogtunder válasza PowerBuldog (#18734) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én azért komolyan megfontolnám, hogy a NAS-t használjam torrentre is. nem kell a sokkal nagyobb fogyasztású PC-nek mennie, és utána nem kell áttolni az adatot, mert rögtön ott lesz, ahol kell, bármelyik klienssel el fogod tudni érni, ami a hálózaton van.

amúgy +1 a ZyXelre, sokkal jobb megoldás, mint a routerre kötött HDD, el lehet lenni azzal a megoldással is, de a router szerintem legyen router, a NAS meg NAS. és egy olyan router, ami a ZyXelhez hasonló teljestíményt tudna nyújtani, drágább lenne, mint egy értelmes N-es router és egy olcsóbb NAS együtt.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18738) PowerBuldog válasza fogtunder (#18737) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És a ZyXEL NSA325 v2 és NSA326 között van valami érdemi különbség? Szinte árban is ugyan az a kettő. :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18739) gyiku


gyiku
nagyúr

vki frissitse az 1. hsz-t, ez a 325v2 vs 326 rendszeresen visszatero kerdes.

hüllő

(#18740) fogtunder válasza PowerBuldog (#18738) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valamivel erősebb a 326, de gyakorlati tapasztalatom nincs vele, mondjuk a 325-tel sem sok, havernál konfiguráltam be egyet anno, az működik azóta is, szoftveresen gondolom nincs nagy eltérés a kettő között. de 325v2-t már nem nagyon gyártanak, ki fog kopni hamarosan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18741) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Köszönöm. Akkor szerintem 326 lesz WD Red winyóval. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18742) MaCS_70 válasza PowerBuldog (#18738) üzenetére


MaCS_70
félisten

Keress vissza, már többször linkeltem egy német tesztet erről.
JÓVAL erősebb a NAS326.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18743) gbors válasza gyiku (#18739) üzenetére


gbors
nagyúr

Kérd meg a modkerben...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18744) fogtunder válasza gbors (#18743) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ő a téma összefoglalóra gondolt, azt pedig te tudod módosítani :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18745) ateszm válasza PowerBuldog (#18741) üzenetére


ateszm
senior tag

jó választás nekem is az ketyeg,3perc üzembe helyezni kb. Igaz van 1-2 dolog amit nem értek miért úgy van ahogy,de az itt off lenne...

(#18746) gbors válasza fogtunder (#18744) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudom, mert nem voltam elég aktív a topikban ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18747) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Szerintetek melyik lenne a jobb vétel.
ZyXEL NSA326 vagy Synology DS116
Tudásra mind a kettő megfelelne, viszont a későbbiekben mindenképpen szeretnék IP kamerát kötni a NAS-ra.

(#18748) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!

Középkorú/idősebb szülőknek tv-n történő média lejátszására melyik (HDMI-vel rendelkező) típus kedvezőbb, Qnap v. Synology? A NAS-on futó progival néznék, közvetlenül tv-re kötve. A lényeg, hogy beállítva oda legyen nekik rakva, és csak használniuk kelljen.
Alapvetően milyenek a NAS-ok video/képnézegetésre külön media player helyettesítéseként?
Köszi a segítséget!

(#18749) fogtunder válasza gbors (#18746) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ohh, most látom csak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18750) Olympos


Olympos
aktív tag

mindig ugyanazok a kérdések:
. synology DS216J vagy 215, stb-stb.?
- ZyXEL NSA325 v2 vagy NSA326?
- QNAP vagy ZyXel stb-stb....

5-6 tényt ki kéne írni az első oldalra, mert ez a topic csak erről szól és rohadt unalmas.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.