Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) veze válasza haimon97 (#2000) üzenetére


veze
őstag

még semmit de én is figyelemmel kísérem.. mert javítottak a vason az elödjéhez képest rendesen.. amugy meg most is nagyon jol használható hekkelhetö stb

(#2002) titi111 válasza kirkri (#1989) üzenetére


titi111
csendes tag

szia engem nagyon érdekelne csak semít nem találok róla magyarul tényleg u torrent is fut rajta külső merevlemezt lehet rá tenni , bármi info jól jön nem vagyok számítógép guru

(#2003) kirkri válasza titi111 (#2002) üzenetére


kirkri
addikt

Szia!

kovacszk fórumtárs vett egy ilyet, tőle tudsz részleteket kérdezni. Én csak kb. egy hónap múlva fogom megvenni.

Üdv.

21 éve a Prohardveren! ™

(#2004) san2000 válasza veze (#2001) üzenetére


san2000
tag

(#2005) kovacszk válasza kirkri (#2003) üzenetére


kovacszk
senior tag

Szia én mint írtam neked is LSX-HL-t vettem, az erősebb.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#2006) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Melyiket érdemesebb választani.
A synology 207+-ot vagy a 110j-t
A fő cél az adattárolás és néminemű letöltés.

(#2007) Alex91 válasza parkasz (#2006) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2008) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Sziasztok, 4 lemezes NAS-t keresek, gondolván a jövőre.

Valakinek tapasztalata QNAP 412 -vel?
Vagy mit tudtok még helyette ajánlani alternatívaként ?

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2009) kirkri válasza kovacszk (#2005) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, emlékszem rá, de így elnézve kb. ennyi különbséget láttam felfedezni a két készülék között, ezért bátorkodtam hozzád irányítani. :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#2010) skoos válasza ng0ofy (#1997) üzenetére


skoos
őstag

XBMC lesz a megoldás, ha nem is elfogadott, de azzal működik. Rányomom az Apple TV2-re és huss

(#2011) ng0ofy válasza skoos (#2010) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Logouton volt kb fél éve egy cikk xbmc-apple server-ipod távirányító témában, keress rá!

(#2012) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Nem gondolkozok komoly cuccban, egyszerűen hálózati és FTP elérést szeretnék, ami kontrollálható. Van több külső vinyóm, így erre gondoltam Addonics NASU2. Nem láttam, hogy nagyon foglalkoztatok volna vele. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2013) Alex91 válasza Jaki2000 (#2012) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom jo lassu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2014) MichaelSD válasza HoryThePooh (#2008) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ebben a kategóriában a Synology ami szerintem még jó. Vagy egy saját gép FreeNassal.

Szerintem a döntsön, hogy milyen szolgáltatások kellene a NASra. Mindegyiknek van előnye és hátránya.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2015) HoryThePooh válasza MichaelSD (#2014) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Kösz!
Közben meglett, mert megvették az eddigi Raidsonic IB-4220-t. :)

Tehát QNAP TS-412 tulaj lettem :D

Jelenleg inicializálom és tolom fel USB-n a már leformatált 1TB-s vinyóra az adatokat,
hogy a másik 1TB-s vinyót is be tudjam aplikálni. Sajnos a 'használt' vinyókról is mindent töröl, azaz nem tudom csak úgy beletolni a régieket. Valami struktúrát alakít ki és nem csak az 1-es vinyón, hanem mindegyiken, ezért kell variálnom..
Egyenlőre 2xSingle lesz használva és majd következő körben szerzek bele még 2x2TB-t filmeknek amiket majd szintén Single-be rakok. A mostani 1TB-sokból lesznek a RAID-esek a fényképeknek és egyébb fontos doksiknak. Asszem.. :DDD de majd még kiokumlálom :U
Eddig szépen teszi a dolgát, írási sebességet, meg ilyesmiket majd szerintem hétfőn tudok tesztelni.

Egy biztos, sokal többet tud mint nekem kell, egyenlőre. Innen lehet fejlődni :)

Na kellemes hosszú pihenős napokat!
És jó letöltést :)

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2016) boba6


boba6
aktív tag

ha vki az új NSA310-re vár - vagy jóáras NSA210-et szeretne -, privizzen rám, azt hiszem itt az ideje nekem is fejest ugranom bele :DD
most hogy így elszálltak a HDD árak a gyárilag beépített verzió kimondottan jó vétel lett

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#2017) skoos válasza HoryThePooh (#2015) üzenetére


skoos
őstag

Én biztos 2*2 be raknám. 2 vinyóból vagy egy tömböt, vagy 2 single és ezt tükrözni. Nincs olyan adat, ami veszíthető. Egy foró, egy dokumentum, egy email, minden lehet érték. Pláne, ha van 4 slot. 2Tb-os vinyó is filléres dolog már.

Én csak így csinálnám.

(#2018) Jaki2000 válasza Alex91 (#2013) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ez kimerítő volt :C
Valaki okosabbat?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2019) k.mark87


k.mark87
tag

Szervusztok!

Én pusztán környezetvédelemből meg villanyszámla csökkentés ürügyén szeretnék valami ketyerét, nem sok elvárással. Hogy ez a befektetés megtérüljön pár éven belül (a laptophoz viszonyított fogyasztásban), csak a 10ezer forint alatti vackok jöhetnek szóba...
A gyengébb idegzetűeket lehet, hogy elkapja mindjárt a sírógörcs, tőlük elnézést kérek előre is :) ezeket néztem így elsőre:

első f.s

második f.s

harmadik f.s

negyedik f.s

utolsó f.s

Sajnos elég hülye vagyok a témához, ha van egyéb javaslat 10e vagy max 15 alatt akkor várom! Külföld vagy itthon is érdekel.
Éppen a dummy helyzet miatt van pár kritérium:
-ne kelljen linuxot telepíteni meg órákat pöcsölni az installációval, mert ha ilyen akkor mission failed. Vagyis user friendly megoldás kellene :\ beépített kliens vagy nem tudom mik vannak még.
A belső tárhely nem fontos (ha kívülről rá köthető valami, vagy bővíthető), winyót, pendrive-ot megoldom, de legyen könnyen elérhető a helyi hálózaton és kezelje a 4gb fölötti tartalmakat. A fő szempont az lenne, hogy egyszerű legyen.
nem tudom van-e jelentősége, de a kapcsolatom 15/0,7. vagyis nem 1000megabites csoda kellene :)
Nincs villám netünk, 15/0,7

[ Szerkesztve ]

(#2020) Alex91 válasza k.mark87 (#2019) üzenetére


Alex91
félisten

Minél gyorsabb CPU és nagyobb memória legyen benne. Valamint valami jó torrent kliens, mar ha ez a célod vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2021) k.mark87 válasza Alex91 (#2020) üzenetére


k.mark87
tag

Hát igen.. Csak ezek egyikénél sem merik megadni ezeket az adatokat. Ha meg is adnák akkor se lenne viszonyítási alapom, hogy a többihez képest az milyen.
Valamint nem tudom, hogy mi az a samba, snake os milyen bonyolult, stb. Reméltem valakinek van a fentiek közül valamelyik, vagy esetleg ismeri őket, vagy tud "kici, occó" megoldást

(#2022) Billu válasza k.mark87 (#2021) üzenetére


Billu
aktív tag

Én ezt venném. És ezt kell feltenni rá.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#2023) watercooling válasza HoryThePooh (#2015) üzenetére


watercooling
tag

Én is nemrég vettem egy QNAP NAS-t, nagyon drágán, de a supportja s a progik kárpótolnak érte :) Szerencsére még időben vettem bele hdd-t, kiváncsi lennék majd a tesztjeidre :R

(#2024) k.mark87 válasza Billu (#2022) üzenetére


k.mark87
tag

nagyon köszönöm !
esetlen magyar dummy telepítési leírást írt már valahol valaki ? :) keresem, de nem látok

(#2025) HoryThePooh válasza watercooling (#2023) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Igen . Én is sokáig vacilláltam, nem két fillér.
Mivel a Raidsonic 'csak' 2 lemezes volt és elég sokat kellet guruz-ni mire belőttem ezért akartam egy 'okos' hardware-t. Eddig nagyon tetszik :-) Nem RAID-be raktam, de mivel találtam itthon egy fölös 320GB-s vinyót azt beraktam 3-iknak és oda linkeltem backup-okat. Okos dolog! Multimedia könytár szinte mintha tükrözve lenne, amint írok bele azonnal on-line tolja ki a 3-ik vinyóra. Teccik' :-)

Sebesség. Nos azt maga a fórum is írja, hogy SAMBA alatt kissé lassú azaz Intézővel és akár TC-vel lassab lesz a belső mozgatás.
Ez így is van!
DiskY -> DiskX az kb 6-8 MB/sec.

DE van egy belső WebFileManager azaz akár TC/Intéző nélkül is tud másolgatni és az már gyorsabb , igaz nem írja a sebességet de 11,50GB-t kb olyan 5.10' perc alatt áthúzott két vinyó között.. sztem az nem rossz.

Windows 7 SAMBA eléréssel TC-vel gépről -> NAS felé olyan 48-52MB/sec el megy.
Sztem megint csak nem rossz.
FTP-t, ami elvileg ettől gyorsabb majd a cégtől próbálom.

sajnos a HDD árak tényleg az égben vannak, de mivel innen kezdve ráérek :) kivárom amíg lemennek. Előbb utóbb le kell menniük :K

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2026) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a QNAP TS-210 nasról?
Van valakinek esetleg tapasztalata vele kapcsolatban? :R

(#2027) HoryThePooh válasza parkasz (#2026) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Nézd. Én nem vagyok egy nagy QNAP tudós :) mertcsak 4 napja van meg a TS-412.
Egy biztos, nagyon jól kivitelezett mechanikaliag ez a termék család és úgy néz ki software-esen is jól ki van találva. Én csak ajánlani tudom, ha meg van hozzá a kereted.

Itt olvasgass ha még nem tetted volna:

http://www.lejatszo.hu/?oldal=termek&termid=643
http://www.roytanck.com/2010/08/25/qnap-ts-210-first-impressions/
http://petermoulding.com/qnap_ts-210

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#2028) skoos válasza parkasz (#2026) üzenetére


skoos
őstag

212t vegyél. 50%al gyorsabb, 4 ezerrel drágább

(#2029) parkasz válasza skoos (#2028) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi a tippeket, tanácsokat!
Végül garis ts-210 -et szerezetem 28k-ért :R

(#2030) skoos válasza parkasz (#2029) üzenetére


skoos
őstag

kiváló

(#2031) janeska65


janeska65
csendes tag

Sziasztok !
Akit érdekel van egy Synology DS 110j Nas eladó + Samsung 2.5' 1TB merevlemezzel.
Jótállással + regisztrációs kártyával.

(#2032) ubid válasza janeska65 (#2031) üzenetére


ubid
őstag

Helló!

Engem érdekelne komolyabban! ment pm!

-.-

(#2033) ubid


ubid
őstag

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék kérni NAS-al kapcsolatba...

Egy nagyon alap NAS-t szeretnék venni, ha lehet akkor már olyan amibe van alap HDD-t , tehát egyáltalán nem baj ha nem bővíthető.

1TB elég lenne nekem, és lényeges hogy legyen benne printserver funkció, valamint letöltéskezelő, tehát torretezéshez lehessen használni.

WD mybook live 1TB - tökéletes lenne, csak annyi a bajom vele hogy se printserver se letöltésvezérlő nincs benne.

Valaki tudna segíteni ?

Köszönöm!

-.-

(#2034) Alex91 válasza ubid (#2033) üzenetére


Alex91
félisten

Live egyszerű hack-kel torrent képessé tehető, de mivel nincs rajta USB nyomtatni nem lehet vele. (En inkább a nyomit is cserélném halozatosra...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2035) ubid válasza Alex91 (#2034) üzenetére


ubid
őstag

Igen, utánaolvastam, tényleg lehet. csak lassú!

Szóval valaki tud ajánlani valamit ?

-.-

(#2036) janeska65 válasza ubid (#2032) üzenetére


janeska65
csendes tag

Szia
Küldtem a válasz pm!

(#2037) rii


rii
nagyúr

egy WD mybook world tudását szeretném megkpani más eszközökkel.

van olyan NAS ami olcsó (meg talán jó is), és lehet ré tenni 1-2-3 USB-s hdd-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2038) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

NAS ügyben szeretnék segítséget kérni. 3 féle NAS-t találtam elérhető áron (max. 25-30k):
NETGEAR STORA MS2000
D-LINK DNS-320
ZYXEL NSA-221

NASokról úgy általában nem tudok semmit, leginkább torrentre használnám (szívesebben hagynék "magára" egy - viszonylag - apró dobozt, mint a PC-met), illetve, hogy az ország n+1edik felébe lévő rokonok/ismerősök is elérjék a rajta lévő tartalmat (lehetőleg korlátozottan. nem tudom létezik-e amolyan "user-pw" megoldás a NAS-elérésére).
Torrent ügyben fontos lenne a minél részletesebb beállítási lehetőség (meghatározott időben, meghatározott sebességgel töltsön, akár torrentenként beállítva).
Ti melyiket ajánlanátok /Ha kell - és van hozzá értelmes (lehetőleg magyar nyelvű, de az angollal úgy-ahogy elboldogulok) leírás - bütykölök rajta akár órákat is :)/?

U.I.: Jelenlegi helyzet szerint 2xWD20EARS vinyó kerülne bele, szóval ha van valami alternatívátok a fenti áron, akkor 2 férőhelyesre lenne szükségem. (1 férőhely kevés, 4 férőhelyes pedig kétlem, hogy kapható lenne emberi áron)

[ Szerkesztve ]

(#2039) Alex91 válasza Marvinyo (#2038) üzenetére


Alex91
félisten

Alapvetően a torrenttel van gond. Ha van is gyári kliens általában eléggé korlátozott. Úgyhogy olyat nézz, amire lehet hack-elni valamit! Általában a Transmission és rtorrent az elterjedt kliens hack. Transmission-el van tapasztalatom, jó, de nem utorrent!
Amiket írtál talan a Netgeart hanyagolnam, a másik kettonek pedig kicsit utananeznek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2040) Alex91


Alex91
félisten

[link], na ez mar igen, akció a javából!!!! :C

Szerintem próbálja be valaki, max. azt mondjak, hogy elírtak az arat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2041) McDog válasza Alex91 (#2040) üzenetére


McDog
aktív tag

Átnézve az ismertetőjüket erre fognak hivatkozni:

"Ha egy terméknél irreálisan alacsony ár jelenik meg akkor valószínűleg adatbázis hiba történt. A téves árral megjelent termékeket sajnos nem tudjuk a hibásan megjelent áron biztosítani. Kérjük segítsd munkánkat és ha ilyet tapasztalsz, jelezd felénk! Köszönjük!"

(#2042) Alex91 válasza McDog (#2041) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem mar hoztak ki igy cuccot, bar ott azert nem volt ekkora elteres :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2043) Marvinyo válasza Alex91 (#2039) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Nagyrészt pont ezügyben írtam ide, hátha tudja valaki melyiket hogy és milyen hatékonysággal lehet hackelni, bár gondolom az utánanézést erre értetted amit előre is köszönök :)
"Transmission-el van tapasztalatom, jó, de nem utorrent!" Ezt viszont nem értem mire és miért mondtad... Mit tud a utorrent amit a Transmission nem?

(#2044) Alex91 válasza Marvinyo (#2043) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt viszont nem értem mire és miért mondtad... Mit tud a utorrent amit a Transmission nem?

Arra, hogy amit leirtal torrent klienssel kapcsolatban elvarast, azt 100%-ig ez pl. nem tudja telljesiteni. Gondolom microtorrentet hasznalsz, ahhoz kepest irtam, hogy gyengebb a kliens. Igy mar vilagos????

Ja, mar hogy te nezz utana! :D

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2045) Marvinyo válasza Alex91 (#2044) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

A kérdésem szó szerint arra vonatkozott (volna), hogy miket nem tud a Transmission mint amit a utorrent tud. (Mellesleg BitTorrent-et használok, de használtam már utorrentet is)
/Szerk.: Hagyjuk, úgy néz ki nem tudok értően olvasni kora reggel...:-))/

Akkor utánanézek én ;-).
Egyébként a NETGEAR-t miért nem ajánlanád? Csak mert egyedül a netgear-nél ír 256 mega tárhelyet az OS-nek.

[ Szerkesztve ]

(#2046) ancika--


ancika--
csendes tag

sziasztok,
én vettem használtan egy freecom classic sl-t, de egyszerűen nem értem hogyan működik. azthittem, hogy csak simán bedugom az usb egyik végét ebbe, a másikat a gépbe, aztán helló.
valakinek van ilyenje? biztos egyértelműen egyszerű, hogy hogy kell használni, de nekem mégis fogalmam sincs.
előre is köszi

(#2047) rii válasza rii (#2037) üzenetére


rii
nagyúr

vaalmi ócsó kis HDD-jű NASt tuttok'lécci mondani? 1-2 USB-vel?

előre is köszi

WiFi-n szeretném elérni a USB-s HDD-ket ... azé'kell(ene)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2048) Alex91 válasza Marvinyo (#2045) üzenetére


Alex91
félisten

Mert alapban korlatozva van egy-ket dolog, es kulon fizetni kell erte... (Meg ugye torrent...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2049) Alex91 válasza rii (#2047) üzenetére


Alex91
félisten

Jajj, mar megint...

Megnezed a webshopokat, azt veszel valamit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2050) rii válasza Alex91 (#2049) üzenetére


rii
nagyúr

jahm

aszittem' akik itt pörögnek, benne vannak a témában, hallottak ezt-azt, mivel van gond, mivel nincs, mi az ami low-end, mégis alap dolgokra jó, mi ami gagyi

a webshop-okban ez nincs meg, sem a google-ban
ezért jöttem ide, mert itt ember válaszol, nem egy php srcipt

de ha nincs különbség akkro midnegy .... csak ezt nehezen hiszem, 100.000 laptopoknál is mondják, hogy abban az ár.kat-ban tökmindegy mit veszel, de mégse, mert van amelyiknek gyengébb a burkolata

mindegy ... akkor hagyjuk

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.