Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) fogtunder válasza mkbla (#19750) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mondjuk nem írtam, hogy nincs megfelelő NAS, csak azt, hogy valszeg a már meglévő szerver is elbírná hardveresen, csak szoftvert kellene cserélni rajta. azért a komolyabb, válallati felhasználásra való Syno és QNAP cuccok pont erre vannak kitalálva, csúnya lenne, ha nem bírnák. én amúgy akkor már inkább a Syno háza táján nézelődnék, jobban egyben van az OS-ük, mint a QNAP-é, plusz náluk van BTRFS.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19752) Jumpman8


Jumpman8
csendes tag

Hello!

Szerintetek melyiket érdemes megvenni a két ZYXEL közül?
NAS326 (84 euró) vagy NSA325 v2 (105 euró)
Árán kívül van valamilyen lényeges különbség a 2 nas között?

Köszi előre is!

(#19753) MaCS_70 válasza Jumpman8 (#19752) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS326 az NSA325v2 utódja. Sokkal erősebb nála.
Persze lehet, hogy valaki szereti drágábban venni a gyengébb terméket, sosem lehet tudni... :)

Amúgy már tucatnyiszor kitárgyaltuk.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19754) Jumpman8 válasza MaCS_70 (#19753) üzenetére


Jumpman8
csendes tag

Köszi szépen!

Rákerestem én a különbségekre, csak elbizonytalanított az összefoglalóban lévő anomália

"K: Milyen NAS-t vegyek 30e FT környékén alap felhasználásra?
V: 90%, hogy a Zyxel NAS326 lesz a nyertes. Nem kompromisszummentes, de nagy hibája nincs - ld. bővebben lejjebb."

picit lejjebb pedig..

"- Teljesítményben a legjobb a 325v2 .."

(#19755) Patice válasza mkbla (#19750) üzenetére


Patice
nagyúr

Én továbbra is azt mondom, hogy második gépnek, tárhelynek, fájlszervernek megfelelő lehet számotokra egy Synology NAS.

Synology topikban volt már rá példa, hogy céges felhasználásra is vettek Syno NAS-t és azóta is elégedetten használják.

Azt nem írtad, hogy a szerverek milyen gyors hálózati kapcsolattal rendelkeznek, de gondolom van a cégnél pár gigabites menedzselhető switch, amiken kihasználható a link-aggregáció így Syno-ból is jobb választás lehet egy olyan modell, amin van 4 gigabites csatlakozó. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19756) fogtunder válasza Jumpman8 (#19754) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bocs, az úgy maradt az összefoglalóban, majd javítom ma. 325v2 csak elvétve van már és nem éri meg a 326hoz képest.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19757) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Melyikre lehet gyorsabban le és felmásolni?
Usb 3.0-n egy hdd-re külső tokban, vagy egy nas-ra vezetéken?

(#19758) Egon válasza huan (#19757) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván HDD és NAS-függő.
Egy régebbi, olcsóbb NAS jellemzően nem tudta kihajtani a gigabitet, főleg írás esetén. Nekem a Zyxel NSA-320 kb. 60-65 MByte/sec-es maximumot tud (a diszkek elején). Egy normális NAS-ra 100+ MByte/sec-el lehet írni (az elvi korlát 125 MByte/sec).
USB 3.0-n akár ennél több is elérhető, de ha a tokban mondjuk egy régi, párszáz GB-os lassú diszk van, akkor ott is alakulhat úgy, hogy csak 60-70 MByte/sec lesz az eredmény.
Ideális esetben a kettő közül az USB 3.0-as megoldás a gyorsabb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19759) totopad


totopad
senior tag

Üdv! 24/7-es NAS vásárlásán gondolkodom. Nincsenek nagy igényeim, google chromecast-hoz és telón használnám film és értelemszerűen torrent szerverként, két kritériumom lenne, hogy akadás nélkül fussanak rajta az 1080p-s remux mkv-k, meg, hogy plex fusson rajta. Tudnátok valamilyen megfizethető és egyszerű opciót ajánlni?

(#19760) huan válasza Egon (#19758) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!
Ahogy egyre többet olvasok a témában a funkciók és sokrétűség miatt a nas-felé kezdek hajlani. Az összefoglalóban szereplő Zyxel NAS326 meg is tetszett, de vannak még homályos részek a dologban.

Az lenne a kérdésem, hogy:
- a notebookok és mobilok wifi-n is elérik a nas-t?
- a tv-hez usb-vel csatlakozhat a nas? vagy lan-nal a switch-be kell csatlakoztatnom a tv-t, hogy lássa a nast?
- a gyorsabb másolás miatt a notebook-is lan-nal csatlakozzon a switch-hez?

Valami ilyesmi elrendezés van/lenne itthon:

[ Szerkesztve ]

(#19761) Alex91 válasza huan (#19760) üzenetére


Alex91
félisten

USB-n nem fogod rakotni semmire, max. ra tudsz kotni egy USB-s HDD, nyomtatot. A TV-nek is a halozaton kell lennie. WiFi-n is el fogod erni a NAS--t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19762) Egon válasza huan (#19760) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Igen.
2. Nem, utóbbi.
3. Igen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19763) huan válasza Egon (#19762) üzenetére


huan
őstag

A személyi felhő megnevezésen a nas tárhelyét értik, vagy a Zyxel által kínált Zyxel Cloud-ot? (jár az eszközhöz Zyxel felhőtárhely, mint pl. iCloud az iPhone-okhoz?)
Milyen mobil alkalmazásokkal lehet elérni a nas-t internetről?

(#19764) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

BF akcioban "bezsakoltam" egy ZyXel NAS520 -t az e-tol.
Most szoltak, hogy hoppa megsincs es ZyXEL NAS326-t ajanlanak fel helyette, termeszetesen jobb aron, mint most az oldalon levo ar.
Szerintetek elfogadjam a cseret? (Masik opcio gondolom az hogy buktam a rendelest es vehetek teljes aron NAS-t)

Elore is koszonom a velemenyeket!

(#19765) vadkörte válasza huan (#19760) üzenetére


vadkörte
addikt

Én annyiban változtatnék a dolgon, hogy a NAS-t nem a switch-be, hane ma router-be kötném.

SMART TV-hez, ha van benne WiFi adapter csatlakozhat WiFi-n, USB-n nem.
Ha ne mSMART, veszel (építesz) hozzá egy okosítót és onnantól határ a csillagos ég.

Üdv. V. Körte

(#19766) fogtunder válasza vadkörte (#19765) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesen lényegtelen, hogy switchre vagy a routerre van kötve a NAS, a router 4 lan portja is egy switch. ha normális a kábelezés és az extra switch is nem lehet észrevenni a különbséget.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19767) huan válasza vadkörte (#19765) üzenetére


huan
őstag

"NAS-t nem a switch-be, hane ma router-be kötném."
Miért?
"Ha ne mSMART..."
Nem smart. Lan csatlakozó viszont van. Switch-be?

(#19768) fogtunder válasza huan (#19767) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és tud hálózati megosztásból lejátszani a tv? ha nem, akkor kell elé egy média lejátszó, vagy HDMI kimenetes NAS-t kell venni, hogy az intézze a lejátszást is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19769) vadkörte válasza fogtunder (#19766) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet, hogy lényegtelen, ez csak az én hülyeségem. Az OK, hogy a router 4 LAN portja is switch. Szeretem a "legnagyobb" hálózati forgalmat lebonyolító eszközt a lehető legnagyobb áteresztő képességű portok egyikén tudni. Ha már amúgy is osztozkodik egy WAN porton - router switch-e - miért kellene tovább csökkenteni a sávszélességét? (további switch) Amúgy úgy kötözgeti mindenki ahogy akarja.

Üdv. V. Körte

(#19770) huan válasza fogtunder (#19768) üzenetére


huan
őstag

Most így csináltam.
Hálózati megosztásból úgy tud lejátszani, hogy a PC-n futó media server-t látja és játssza le, nem látja a megosztott PC-meghajtókat.
HDMI-kimenetes Nas-ból melyiket, alap célokra?

Így a Zyxel-t sem látná a tv, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#19771) fogtunder válasza vadkörte (#19769) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az adott switchen realizált adatforgalom el se jut a routerig, tehát közel nem biztos, hogy egyáltalán bármikor szét fog oszlani az egy portnak a sávszélessége, vagy hogy ennek lesz bármilyen gyakorlati hatása a teljesítményre. nyilván ha megoldható, akkor én is a routerre kötném, de valószínűleg azért van betervezve egy switch is, mert nem.

(#19770) huan: tud a ZyXel DLNA szerveként működni, elvileg menni fog. én mondjuk személy szerint ki nem állhatom az egész szabványt, mert össze-vissza implementálja mindenki, a direkt megosztás mindig ugyanolyan és mindig ugyanúgy működik. HDMI kimenetes NAS-okból nincs nagy választék, QNAP TS-251, vagy Asustor vonalon vannak dolgok, azokban nem nagyon vagyok otthon. de valszeg jobban jársz egy ZyXel NAS326-tal és egy rPi 2-vel, amire karsz libreELEC-et.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19772) MaCS_70 válasza vadkörte (#19769) üzenetére


MaCS_70
félisten

A switch miért csökkentené a sávszélességet? Aktív eszköz.

Tán tavaly nyáron csaptam egy nagy hálózati tesztet, főleg a kábeleimre voltam kíváncsi, de ha már dugdostam, kipróbáltam néhány kombinációt -- és gyakorlatilag semmi különbséget nem tapasztaltam akkor, ha egy switch is közbe volt iktatva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19773) ssid3956 válasza Begi (#19764) üzenetére


ssid3956
tag

Én is ebbe a helyzetben vagyok. Szerintem én el fogom fogadni a cserét.

(#19774) vadkörte válasza MaCS_70 (#19772) üzenetére


vadkörte
addikt

Mert nincs az a portszám ami ne fogyna előbb utóbb el. És ha rá van kötve 7 eszköz (3 a router-re 4 a switch-re) szépen lassan egymást fogják akadályozni. Ugyebár a switch 1 port-ot oszt 4 (vagy több) felé.
Ha viszont elég a router 4 port-ja, a switch felesleges hálózati elem.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#19775) fogtunder válasza vadkörte (#19774) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de ne általánosítsunk már, könyörgöm. olyan hálózat is lehet simán, ahol a router tényleg csak router, egy portjáról megy a kábel a switchbe és az összes kliens erre van felfűzve. ilyen esetekben semmilyen limitáció nincs, maximum a switch képességei, hogy mennyi adatot tud saján magán belül forgalmazni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19776) vadkörte válasza fogtunder (#19775) üzenetére


vadkörte
addikt

Jogos

Üdv. V. Körte

(#19777) Begi válasza ssid3956 (#19773) üzenetére


Begi
senior tag

En is hajlok ra, de szeretnek egy megerositest egy szakertotol :R

(#19778) masterful87 válasza Begi (#19777) üzenetére


masterful87
senior tag

Engem nagyon felcseszett, lemondtam a fenébe az egészet, lehet hiba volt? Mennyiért is akarták a 326-ot adni?

(#19779) Gerisz válasza masterful87 (#19778) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem 21-ért
most 24 az Aqua-n

(#19780) ssid3956 válasza masterful87 (#19778) üzenetére


ssid3956
tag

21.990 Ft

Gerisz: Amit te mondasz, az a bemutató darab. Azt semmi pénzért nem venném meg. Franc tudja ki és hányszor dobta, ejtette le stb.

[ Szerkesztve ]

(#19781) masterful87 válasza ssid3956 (#19780) üzenetére


masterful87
senior tag

Hm, emagon meg 26 ezer, és akkor 2 év háztól házig gari, meg akkor nem attól az elb@szott edigitaltól vettem úgy, hogy az igazán akciósat nem tudták teljesíteni, aztán adnak egy másikat ha ló nincs jó a szamár is alapon.

(#19782) paolinho válasza ssid3956 (#19780) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem a bemutató darabbal sincs probléma. Mit tudnak rajta elb.szni, ha nézegetik, tapicskolják? Ha meg elromlik mégis, ott a gari.

(#19783) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok!

NAS-t keresek általános médiatárolási célokra.
Ami külön fontos, hogy működjön rajta a Mac time machine.
2 Mac-es gép, egy windowsos és egy Ps3 lenne rákötve mint médialejátszó.

(#19784) huan válasza paolinho (#19782) üzenetére


huan
őstag

Csak 1 vagy több bemutató darab lehet?

(#19785) mkbla válasza Patice (#19755) üzenetére


mkbla
senior tag

A szerveren van gigabites hálókártya, meg tán az egyik switchen is van gigabites port de csak 10-100as eszközök vannak. Ezt is terveznénk lassan cserélni...

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#19786) Szabi1979


Szabi1979
csendes tag

Sziasztok! Remélem nem OFF. NAS520-at használok nem rég óta. Torrent letöltésnél az mitől lehet, hogy pár perc letöltés után pár percig áll a letöltés "hash készítés" miatt? Aztán újra megy pár percig, majd újra ez a hash.

(#19787) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

Egyelőre még ismerkedem az otthoni hálózatépítés alapfogalmaival. A NAS működésének elvét már nagyjából értenem, kivétel ez alól a távoli (cloud) elérés.

Példa: 2*3 TB tárhelyem van egy adott típusú NAS-ban, aminek a tárhelye 80%-ban már ki van használva. A NAS Budapesten van, de én Kecskemétről szeretnék letölteni/megnézni 400 mb családi fotót. 4,8 TB-nyi adat nyílván csal a NAS-on létezik fizikailag. Ha jól sejtem, akkor a 400 mb fotót, neten keresztül a távoli NAS-ról úgy érem el, hogy a cloud-ot csak kapuként használja. Kérdésem, hogy ez tényleg így van, vagy máshogy működik a dolog?

Még +1 kérdésem lenne, hogy NAS ventik folyamatosan mennek, vagy csak használat közben, amikor dolgoztatom őket (stream, torrent...stb)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#19788) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok!

Magam is kezdőb....júzer volnék a gőzfürdőben, ennek megfelelően gyanús, hogy most valami tök idióta kérdést fogok feltenni...

Otthoni hálózat építésére adtam a fejem, mint utólag kiderült, blekkfrájdéjba sikerült belenyúlnom az itt ajánlott tömegmodellbe (Zyxel), már ha egyszer ebben az életben valaha megérkezik.... Szóval ő lesz a NAS, aki majd jól tárolja a mindenfélét.

Na azt a mindenfélét, amit ő majd egyszer tárolni fog, egy Popcorn A410-es médialejátszóval szeretném megzenésíteni, aminek egyelőre a hálózati funkciói ha jól látom, nincsenek elszabadulva. A beállításokban legalábbis azt látom, hogy (amennyiben hajlandó volnék mostazonnal rábólintani egy teljes belső HDD formázására) egy rakat NMT-programot készülne erre a HDD-re feltelepíteni, úgyismint torrentkliens, NFS-szerver, SMB-szerver, FTP-szerver, valamint UPnP szerver.

Értem, hogy ez mind magyarul van (a "szerver" szó ismerős ami azt illeti) állítólag. Idővel talán majd azt is megtudom, mi mit jelent, most így elöljáróban csak az a nagy kérdés fogalmazódott meg bennem: kompatibilis lesz a médialejátszó a NAS-sal? Már úgy értem, képes lesz streamelni, illetve képes lesz(ek) fájlműveleteket végrehajtani a lejátszó segítségével? Most az van, hogy egy pc meghajtója van megosztva, így ha megfelelő könyvtárba pakolom fel az anyagot, akkor a lapos képes streamelni videot-képet-zenét, de így, ebben az állapotában pl. másolni nem lehet a Popcorn belső HDD-jére, így kénytelen vagyok egy külső eszközzel "hordani" az anyagot...

Nyugtassatok meg, hogy ez a NAS telepítésével illetve a Popcornra az NMT-programcsomag telepítésével majd megoldódik... :F

Illetve még egy kérdés: vatkájndof hdd volna alkalmas a nasba? a Popcornban egy WD Caviar Green szolgál most (tán WD10EZRX), ez ugye 5400 rpm-re képes, eddig bajom nem volt vele. Adattárolásra nézhetek hasonlót, vagy ami közvetlenül gépbe jó, az nem biztos, hogy jó ilyen célra? Abban bízok, hogy a kisebb fordulat okán nem használódik olyan ütemben...

Köszönöm a segítséget.

Szerk.: illetve az a kérdés engem is érdekelne, hogy távolról elérhető lesz-e a nas? Vagyis vinnem kell-e fizikailag magammal az adattárolót, ha meg akarok mutatni valamit, vagy elég, ha az itthoni hálózat elérését tudom, és innen le tudok tölteni amit akarok?

[ Szerkesztve ]

(#19789) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Van egy Thecus N2560-as NAS-om, és az XBMC-vel szívok..
Mindek plugin "működésképtelen", nem lehet új skin-t se feltenni rá.

Esetleg KODI vagy valami hogyan futna rajta, fel lehet tenni?
Segítsetek légyszi!

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#19790) MaCS_70 válasza 용 Bob (#19787) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, van olyan szolgáltatás, ami lehetővé teszi, hogy maga az otthoni NAS legyen a felhőtárhelyed, és olyan is van, hogy a NAS egy hivatalos felhőszolgáltató tárhelyéhez szinkronizálja magát.

Az adott NAS-nál kell utánanézni ennek a lehetőségnek. A Zyxel tudtommal OwnCloud-alapú tárhelykezelést nyújt Zyxel Cloud néven, de az OwnCloud elég sok rendszerre telepíthető. Ennél jobb, de sajnos kevésbé elterjedt program a Seafile, illetve az Asusnak saját szolgáltatása is van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19791) Patice válasza mkbla (#19785) üzenetére


Patice
nagyúr

:D

Hát, akkor a DS916+ még mindig játszik az ajánlásomban. De ez csak az én meglátásom. Nem vagyok rendszermérnök, se IT-s, csak egy lelkes amatőr. :B

(#19787) mohoyoyo:

A NAS, ha meg van oldva az internet felőli elérés, akkor az egy saját felhő, saját tárhely. A távoli elérést általában dinamikus DNS (DDNS) szolgáltatással szokás megoldani. Ezután már csak egy alkalmazás kell adott eszközön + internet elérés, hogy a NAS-on tárolt adatokat elérd.

Amit kérdeztél, az más. A felhős tárhely esetén a tárhely egy távoli - internetre kötött - szerveren van (tehát nem a te tulajdonodban), így az ennek megfelelő kliens alkalmazás kell az eléréshez.

A ventiknek az a dolguk, hogy hűtsék a lemezeket és a rendszert, ezért, amikor megy a NAS, pörögnek a lemezek, akkor mennek a ventik. Egyes modelleken szabályozható a fordulatszámuk, modernebbek terheléstől/hőmérséklettől függően dinamikusan állítják maguknak. Ha nem megy a NAS és alszik/kikapcsolt állapotban van (és vár a felébrestésre), akkor természetesen a ventik is állnak.

(#19788) wwwolfman:

A Popi A410 felruházható ugyan az NMT segítségével a felsorolt szerver funkciókkal, így egy belerakott HDD-vel mini multimédiás központ lehetne, de igazából nem erre találták ki, hanem film- és zenelejátszásra (ja meg képekére).

Mivel már megrendelted a NAS-odat és remélhetőleg minél hamarabb megkapod, ezért szerintem ne a Popi szerver funkcóival törődj! Ezt a szerepet az érkező NAS fogja ellátni.
Szabványos megosztási protokollokat (Samba =SMB, NFS, DLNA, UPnP, stb.) tudja az is, így szerintem nem lesz gond a megosztások elérésével. Kompatibilis lesz vele. :K

A fájlműveleteket majd el tudod végezni PC-ről, nem kell a Popiról molyolni ezzel. A PC-n fel tudod távoli mappaként csatolni a NAS megosztásait és gigabites sebesség esetén olyan lesz, mintha egy gyors külső merevlemezzel dolgoznál.

HDD kérdés: én NAS-ba való lemezt néznék a kívánt méretben/árban. A legtöbb gyártó kínálatában már van NAS HDD.

(#19789) Sziszifeca:

Nekem ez (XBMC) gyári limitációnak tűnik. Valószínűleg az alap OS valami régebbi kerneles Linux disztró, amire még az XBMC rakható fel, az újabb Kodi meg nem biztos.
Kodi-t elég nagy valószínűséggel fel lehet parancsorban hekkelni, csak alaposan utána kell járni melyik verzió lesz jó hozzá.
De csak tippelek, sosem csináltam ilyet, és Techus NAS-om sem volt eddig.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19792) krealon válasza Sziszifeca (#19789) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy Thecus N2560-as NAS-om, és az XBMC-vel szívok..
Mindek plugin "működésképtelen", nem lehet új skin-t se feltenni rá.
Esetleg KODI vagy valami hogyan futna rajta, fel lehet tenni?
"

A kuzdelmes oszver megoldas helyett, vegyel egy Amlogic s905-chippel szerelt mini-PC-t, amire LibreELEC (LE) telepitheto, es megsporolsz egy csomo osz hajszalat. :R

(#19793) Whynot? válasza krealon (#19792) üzenetére


Whynot?
aktív tag

+1 a BOX mellett.
Egy 30$-os kütyüvel gond nélkül hasít minden. Egyszerűen el is felejtettem, hogy léteznek problémák... Torrent tölt az ugyanilyen thecus nasra és ha kedve szottyan a család legkisebb, vagy leganalfabétább tagjának is egy kis filmezésre, gond nélkül önállóan intézi magának... Azokat az éveket sajnálom, amikor minden más gány megoldással próbálkoztam a NAS + TV Box páros előtt.

(#19794) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Van egy LS-VL : LinkStation™ Pro
2.0TB LS-V2.0TL-EU
Azaz 2T-ás NAS-om.

Berhelt firmware megy rajta, mert a beépített torrent eldobta magát állandóan és lehetett újra betöltögetni az adatokat rá.

Azon gondolkodok, hogy lecserélném a vinyót benne egy 3 vagy 4T-re.

Van valakinek ilyennel tapasztalata? Gondolom nem vinyó ki másik be téma lenne.
Ha pl Norton Ghost-tal lementem a 2T-sat és fel Ghostolom egy 4T-re akkor elindulhat?
XFS file rendszert ír a vinyóra. Na erről még nem is hallottam :)

Előre is köszi.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#19795) scrtaft válasza scrtaft (#19794) üzenetére


scrtaft
tag

Hello ismét.

Most nézem SATA2 csatija van azaz ilyen a vinyó benne. Na sok SATA2*t már nem találok neten főleg nem 2T felett.
SATA3-at elkezelné a SATA2 vezérlő csak nem max adatsebességgel?

Mert ha nem akkor NAS-t keresek :)

(#19796) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Médialejátszó kiszolgálására, vagy kiváltására (HDMI2.0 kimenet esetén) keresek 4 fiókos NAS-t. Melyiket ajánlanátok? A Zyxel 542-est látom, hogy sokan választjátok. Esetleg valami más, ami médialejátszóként is megállja a helyét? Mivel ezzel sokat spórolnék, a keret így lehet 100000Ft körül.

Köszönöm!

(#19797) Pelican válasza Dani Pécs (#19796) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem jobb ha veszel egy olcsó S905/S90X procis médialejátszót és akkor a médialejátszás már ki van pipálva, több lehetőség marad a NAS-ra.

Szerk.: Pont párral lejjeb krealon is ezt javasolta.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19798) fogtunder válasza Dani Pécs (#19796) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem tudok HDMI 2.0 kimenetes NAS-ról, a legtöbb az alap Intel SoC-kra épül, azok meg 1.4-et tudnak. rendes média lejátszó alá elég a ZyXel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19799) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

Zyxel NAS326 vagy Zyxel NAS520?

NAS-t szeretnék venni első körben 2x1T WD Blue megy bele a későbbiekben lesz WD RED-re cserélgetve.

Otthoni hálózatban lenne használva. Samsung és Sony TV lenne ellátva róla DLNA-n keresztül filmekkel.

Torrentezés lehetőleg nagyobb mennyiségben és folyamatosan. 2-3 letöltés és 5-10 vissza egyszerre. Aktív torrentek 100-150db.

Torrentek, filmek és pár Giga kép lenne rajta tárolva.

A mostani NAS az előtérben van a szekrényben jelenleg egy Asus RT-N15U jelerősítő üzemmódban látja el hálózattal. (Szóval másolás max 10Mb/s WiFi-n keresztül, de a nagyobb mkv-k még nem akadnak)

Az említett két NAS megfelel ezeknek a feltételeknek? Melyiket érné meg? Olvastam korábbi hozzászólásokban, hogy 520-nak vannak torrent problémái.

Esetleg valami ajánlás.

Előre is köszi.

(#19800) rol33


rol33
aktív tag

Sziasztok,

jelenlegi Qnap nas-om szeretném cserélni picit erősebbre, talán annyi, hogy egy Plex szervert kéne tudjon futtatni, sajnos a mostani nem bírja...
amiket kinéztem:
1. ezt a rendszert már ismerem
2. ilyenem viszont még nem volt
e két nas közül melyik lenne az úgymond ajánlottabb vétel?
köszi

®

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.