Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) gbors válasza Zlcsi (#18147) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha már két készülék van, akkor én úgy csinálnám, hogy a pótolhatatlan dolgoknak az egyik NAS a helye, a másikra pedig backupolom őket (konkréten jelenleg is ezt csinálom, csak a backup helye nem NAS, hanem PC). A RAID-ben otthonra annyira nem hiszek, de ez szubjektív.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18152) fogtunder válasza gbors (#18151) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alternatív megoldás:

kétlemezes NAS, benne egy nagy 5-6TB winyó és egy kisebb, mondjuk 2-es, külön kötetként. a kisebbikre megy mondjuk a letöltés, a nagyobbon az adattárolás és a mentendő adatokról kell egy ütemezett mentési feladat a kicsire. így ami kell, az duplikálva van és jóval olcsóbban jössz ki, mintha ugyanezt 3-4 lemezből oldanád meg egy nagyobb NAS-sal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18153) taip válasza Zlcsi (#18150) üzenetére


taip
senior tag

Nekem csak a google a barátom, tapasztalatom nincs. :D

Van a Zyxelnek a NAS542 típusa, ez 60-70e körül megvan. Szerintem a 4 lemezes Synology 100e felett van.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#18154) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Közben még eszembe jutott néhány kérdés:
- Most egy 3TB WD Red-el kezdem meg az üzemelést. Ha később mellé teszek egy ugyanilyet feláll a RAID1, vagy ez nem lehetséges? Esetleg beüzemelésnél valamit máshogy kell csinálnom ez esetben?
- A transmission kliens mennyire friss/megbízható? Külön frissíthető vagy csak fw-el együtt?

(#18155) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.

Van egy asrock Qc5000itx/ph lapom, amiből nas-t akarok építeni, van rajta 4db sata3 csati, úgyhogy nem lesz gond a tárhelyel, de tudnátok ajánlani, valami nas oprendszert. Csak nas funkció kell, meg max torrent, de nem kötelező. Anny lenne a cél, hogy a helyi hálón mindig elérhető legyenek a filmek, és a zenék. Így az összes gépvől kivenni a hdd-t, és csak egy ssd lenne bennük.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18156) fogtunder válasza varmi2 (#18155) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a lehetőségek tárháza végtelen. OMV, Rockstor, FreeNAS, NAS4Free, ezek a legnépszerűbbek talán, de ha nagyon akarnék, szerintem legalább 10-et össze tudnék szedni, mindegyiknek van előnye/hátránya. általános felhasználásra én az elsőt mondanám, könnyen kezelhető, sok bővítmény van hozzá, de kell alá egy külön meghajtó, mert a pendrive-okat aránylag hamar kicsinálja (titkos tipp egy kis méretű SSD, vagy utólag újrapartícionálás telepítés után). ha nem tetszik, próbálgasd ki a többit, vagy az Xpenologyt.

transmission kb. napelemes számológépre is van, szóval a torrent nem extra igény, bármin megoldható lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18157) varmi2 válasza fogtunder (#18156) üzenetére


varmi2
nagyúr

Köszönöm a felsorolást, hétcégén bele mélyülők majd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18158) gbors válasza fogtunder (#18152) üzenetére


gbors
nagyúr

Így van, ezzel csak a két készülék adta előnyt bukod.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18159) fogtunder válasza gbors (#18158) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de nyersz egy csomó pénzt, amiből beláthatatlan ideig fizetheted mondjuk az amazon glaciert.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18160) gbors válasza fogtunder (#18159) üzenetére


gbors
nagyúr

Yep, ha az illető már megugrotta a cloudos filozófiai váltást, akkor az is teljesen jó.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18161) Zlcsi válasza taip (#18153) üzenetére


Zlcsi
senior tag

A Zyxel nasokat mennyire könnyű kezelni, mert linuxhoz/programozához egyáltalán nem értek

(#18162) Tonyk válasza Zlcsi (#18161) üzenetére


Tonyk
veterán

Programozni nem kell és a többi, ilyen kategóriás nason is linux fut. Egyébként meg böngészőben kell kell kattintgatni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18163) Zlcsi válasza Tonyk (#18162) üzenetére


Zlcsi
senior tag

néztem, a synology honlapján van bemutató a működésről a Zyxeln-nek is van ilyesmi ki lehet próbálni, hogy müxik?
pl video streamelés tud-e

(#18164) Olympos válasza Yushchenko (#18154) üzenetére


Olympos
aktív tag

Igen, két HDD-től lehet RAID-ben gondolkodni.

Az én NAS-om is Transmission van.
Kis egyszerű progi, de dolgozik rendesen, képes a sávszélességet teljesen kihasználni. Nem fagy, még 20-22Mybte/sec feltöltés mellett sem.
Frissítése nem igényel teljes firmware frissítést.

(#18165) Yushchenko válasza Olympos (#18164) üzenetére


Yushchenko
őstag

Igen, csak arra gondoltam, hogyha előre nem configolom RAID1-re, akkor később már nem lehet (adatvesztés nélkül).
Egyébként elhoztam a NAS-t és ha átmásolná végre az egyik HDD-ről a másikra az adatokat tesztelném is :)

(#18166) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Lenne néhány kérdésem, mert nagyjából semmit nem sikerült beállítanom:
- Windows miért nem tudja írni a könyvtárakat a NAS-on? (hálózati meghajtóként vettem fel az ftp címével)
- Torrentet kívülről milyen klienssel lehet elérni? Eddig Transmission Remote GUI-t használtam.

(#18167) Yushchenko válasza Yushchenko (#18166) üzenetére


Yushchenko
őstag

Közben megoldódott minden sima file megosztással (bár fura hogy ftp-vel nem ment, mert beállítottam az anonymus megosztást). Torrentnél pedig feltelepítettem a transmissiont. :)
Eddig nagyon pozitív minden, és hangja gyakorlatilag nincs a ventillátornak a merevlemez kattogásához viszonyítva.

(#18168) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
épített Nas-ban gondolkodnék, ami extra lenne benne, az a sata csatik száma, 6 db. kellene.
erre keresek alaplapot.
alapvetően win-en belül osztanám meg őket, a többi (2-3) gép felé.

a fogyasztás elsődleges szempont, és a háttérben torrent futna rajta.

(#18169) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello,

Mi a véleményetek szerintetek érdemes "szenvedni" egy NETGEAR ReadyNasDuo V1-el vagy jobb lenne cserélni valami újra? Igazából 2db 1TB-s WD RED HDD kerülne bele. Fájlmegosztás és tárolás lenne fontos RAID1-be kötve. Néha filmnézés(samsung tv-m kb megesz mindent így nem nagyon kell konvertálnia)
Gondolkodtam google drive sync-en de ahogy olvastam szegényre már nem lehet ráerőltetni.

Ha nem érdemes már vele foglalkozni tudna nekem valami ajánlani valami NAS-t ami csendes? NSA325v2 volt nálam kb 2 hétig sajnos azt hangosnak találtam azt leszámítva nekem tetszett..., de azért körbenéznék.

[ Szerkesztve ]

(#18170) Yushchenko válasza theboobaq (#18169) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nálam a NAS326 nagyon csendes, a HDD-nek nagyobb a hangja.

(#18171) TayRol


TayRol
veterán

40-50e ft-ig bezáróan torrentre és ftp-re még mindig az összefoglalóban található Zyxel NSA 325v2 a legajánlotabb?

(#18172) MaCS_70 válasza TayRol (#18171) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS 326 nem sokkal drágább és jóval erősebb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18173) TayRol válasza MaCS_70 (#18172) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi!

Esetleg ha még egy kicsit hozzáteszek jobban járok egy DS216j-vel?

[ Szerkesztve ]

(#18174) fogtunder válasza TayRol (#18173) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hardveresen nem erősebb, ha nem használod ki az extra szoftveres képességeit, akkor nem érdemes többet költeni. torrent és ftp pedig alapkövetelmény minden épkézláb NAS-nál, szóval szerintem ZyXel, aztán ha eléred a szoftver határait, akkor lehet elgondolkodni egy cserén.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18175) TayRol válasza fogtunder (#18174) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem nem fogom elérni, otthoni használatra lenne csak, az alapokra.

(#18176) fogtunder válasza TayRol (#18175) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is az aktív NAS használat hozta meg a további igényeket, elég sok mindent a ZyXelen is meg lehet csinálni, max némi parancssorozás kell hozzá kattintgatás helyett. de a lényeg, hogy a Syno alapvetően szoftveresen nyújt többet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18177) MaCS_70 válasza fogtunder (#18176) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egyes típusokat nem ismerem, de a tesztek jellemzően a titkosítás meglétét írják a Synology javára.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18178) fogtunder válasza MaCS_70 (#18177) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát ezt sosem használtam. aminek titkosítva kell lennie, az egy TrueCrypt konténer file-ban van, az egész kötetet titkosítani meg szerintem elég nagy overkill, ha nagyrészt média szerver lesz a cuccból, ez inkább céges környezetben hasznos funkció, ahol jó, ha alapból minden így van tárolva, de az átlag home usernek szerintem kevés olyan adata van, ami ezt indokolja.

ha elvárás a titkosítás, akkor egyértelmű előny a hw encrypt engine.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18179) MaCS_70 válasza fogtunder (#18178) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogyan működik a titkosítás a Synology-nál.

A TrueCryptet (helyesebben már VeraCryptet) napi szinten használom, de NAS-ra helyenként nehézkesnek tűnik, pl. nem tudok telefonról hozzáférni a konténer adataihoz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18180) fogtunder válasza MaCS_70 (#18179) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, most megnéztem, a Synonál lehet megosztott mappákat is enkriptálni, 256 bites AES titkosítást rak rá.

a VeraCrypt konténert (csak megszokásból írok mindig TrueCryptet) már megszoktam, és a Syno megoldásánál is ugyanígy mountolni kell a titkosított mappát, szóval sokkal nem kényelmesebb, ha pedig auto mountra állítod, akkor ha bejutottak a NAS-ra, bent vannak a titkosított mappában is valószínűleg. így meg van kulcs file-om, amit nem tárolok a NAS-on, plusz jelszó. és eleve csak olyan dolgokat tárolok itt, amikhez ritkán kell hozzáférni (digitalizált szerződések, igazolvány másolatok, stb.).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18181) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok. :)

Keresek egy olyan külső 3,5" illetve 2,5"-ig fogadó winchester házat NAS? ami a következőknek felelne meg:

Férőhelyek száma: 4

Max. kapacitás / winchester: 8TB Szóval 8 TB-s winchestert támogasson mind a 4 helyen

Belső csatlakozó: SATA 6Gbit/sec

Külső csatlakozók:
-Legalább 1 db USB 3.0
-Legalább egy RJ-45
-ha van már olyan amin van USB 3.1 akkor az is jöhet

RAID meg ilyesmire nincs szükségem.

Én ezt találtam: Qnap Turbo Station TS-431

Kérdezném, hogy ő ajánlott darab?

Esetleg tudtok jobbat?

Köszi a segítséget. :R

(#18182) fogtunder válasza Goblin12 (#18181) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem szükséges a HDMI, én inkább Synologyt vennék, DS416/415 Play. nem rossz a QNAP, de én sokkal jobban szerettem a DSM-et.

miért lényeges a SATA III? kb. lényegtelen, hogy 3Gb, vagy 6Gb, a Gigabites lan úgyis csak 1Gbps-t tud átengedni.

illetve biztosan kell a 4HDD hely? ha nem akarsz RAID-et, fajlagosan olcsóbb kevés, de nagyobb HDD-ből építkezni.

illetve ezek a cuccok már kerülnek annyiba, ahol érdemes megfontolni az építést, vagy egy HP Gen 8-at és magadnak megoldani a szoftver kérdést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18183) MaCS_70 válasza fogtunder (#18180) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Kérdés, hogy nincs-e olyan automountmegoldás, ami mondjuk a gép azonosításával vagy kulcsfájllal oldaná meg a feloldást, csatlakozást.

No, nem mintha engem éppen az a veszély fenyegetne, hogy Synology NAS-t veszek mostanában -- routert talán...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18184) fogtunder válasza MaCS_70 (#18183) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kulcsfile-os megoldást én nem láttam a leírásban, csak jelszavast. az automount is DSM-en belül megy, nem a klienseken. vállalati környezetbe jó lehet, de ha gördülékenyen akarod csinálni, az valamilyen szinten a biztonság rovására fog menni a történet, én jobban bízom a VC megoldásában, az ráadásul nincs is eszközhöz kötve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18185) MaCS_70 válasza fogtunder (#18184) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- nem tudok nem egyetérteni Veled.

A biztonság és a kényelem meglehetősen ellentétes igényeket támaszt...

A VeryCrypttel a telefonos elérés megoldatlansága mellett problémám még, hogy tudtommal csak helyben, nem pedig a NAS-on nyílik meg. Ergo ha vidékről, a remek 0,5/2 Mbps-os ADSL-vonalamról akarok belenézni a 30 GB-os VeraCrypt-konténerembe, neaggyisten módosítani benne valamit, az le-feltöltéssel gyakorlatilag egy teljes napos folyamat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18186) Goblin12 válasza fogtunder (#18182) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Köszi a választ, picit kiegészítem.

Routerre lenne kötve a ház, hogy más is hozzá tudjon férni film nézés szempontjából. Az USB csak közvetlen gyorsabb le/feltöltés szempontjából tartom lényegesnek.

HDMI azért nem szükséges, mert nincs TV, így gépről nézném a filmet.

Igazság szerint lehet, hogy elég a 2x3,5"-ös hely.

WD RED vinyók mennének bele.

Windows 10 Pro, Win 7-el működnie kellene.

Plusz még ami így beugrott, hogy a ventilátor ami bele van építve az ne legyen repülőgép.

Synology DiskStation DS216play <-- Pl? 240€ Ennél többet nem is nagyon szánnék rá.

(#18187) fogtunder válasza Goblin12 (#18186) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez egy gyakori koncepcionális megközelítés (szerintem hiba), hogy USB-n keresztül akarunk adatot mozgatni a NAS-ra/ról. mivel nincs rá periféria és kijelző kötve, mindenképpen egy kliens gépről kell elindítani az adatmozgatást, akkor meg már onnan is mehet a feltöltés, ami kábelen kersztül elég gyorsan megvan, az USB 3 leginkább a külső eszközre való biztonsági mentésnél jön jól.

a file megosztási protokollok nagyjából univerzálisak, nem jellemző, hogy függenének az oprendszertől.

én a 216Playt annyira nem csipázom a speciális chipset miatt, de a Syno topikban sok elégedett tulaj van. én inkább vennék sima 216-ot, vagy 216+-t, ha dobozos termék kell, ha meg van némi időd a szoftverrel szöszölni, akkor építés, HP Proliant Gen 8.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18188) Goblin12 válasza fogtunder (#18187) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem is tudom, akkor lehet maradok még a külső dock mellett, mert ezek a cuccok túl drágák, talán majd máskor.

Köszi szépen a segítséget, megjegyzem felírom őket. :R

(#18189) fogtunder válasza Goblin12 (#18188) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de mi lenne felhasználási terület, milyen szolgáltatásokra van igény? technikai paramétereket adtál meg valami alapján, de azt még mindig nem tudjuk, hogy mire használnád.

nekem a többlemezes USB rackekkel csak rossz tapasztalataim vannak, két ilyen után vettem az első NAS-t. illetve amit azok tudnak, azt tudja egy Syno DS216j, ZyXel NSA325v2/326 is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18190) Goblin12 válasza fogtunder (#18189) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez van most. Ezt szeretném tovább fejleszteni, egy olyan házzal ha NAS-nak hívják akkor NAS-ra ami két vinyót tud fogadni, a kettőt függetlenül kezelni, szóval nem kell RAID, és rátudjam kötni egy ROUTERRE és azon keresztül tudjam akár WiFi-ről vagy netkábelen elérni és ne lógjon a vinyó állandóan a notiból 1 USB kábelen. És ha épp a másik vinyó kell ne kelljen a másikat kiszedni és belerakni a másikat.

Nos erre keresem a megoldást. :K

(#18191) MrDerekas válasza Goblin12 (#18190) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez alapján NAS-ra lenne szükséged. Vagy akár bontott alkatrészekből egy htpc szerűséget építve, valamilyen free NAS szoftverrel. (Ahogy jelenleg én is összehoztam magamnak.) De ez csak egy erősen szubjektív vélemény tőlem ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#18192) fogtunder válasza Goblin12 (#18190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor az előző hsz 3 típusa, az NSA326 állítólag halk, a 325v2-re volt már panasz ilyen szempontból, a DS216j-t meg a Synology topikban érdemes megkérdezni. Meg van még QNAP 212p, de annak a zajszintjére is voltak panaszok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18193) Olympos


Olympos
aktív tag

Sziasztok!

RAID 1-be kötöttem 2x1TB WD Red HDD-t, mert féltettem a rajta található adataimat.
Most, hogy jobban átgondolom talán nincs értelme 50-100Gb adatért az egész kötetet tükrözni, főleg úgy, hogy erősen torrent-szerver lett a gépből, így minek ekkora biztonság a torrent adatoknak.

Szeretném a 2x1TB-ból csak a kb. 50-100Gb mennyiségű fotóimat biztonságban tudni.
Mit ajánlotok?
Mit tegyek fel, hogy csak ezek legyenek türközve?
Vagy mit tud alapból a NAS? (Thecus N2560) Erre való az RSync? Vagy más progi kell rá?

(#18194) HUNRookie válasza fogtunder (#18182) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

"fajlagosan olcsóbb kevés, de nagyobb HDD-ből építkezni."

Ez a HDD-k esetében nem mindig igaz, mert én azért vettem 4 db 3 TB WD RED-et 2 db 6 TB helyett, mert 10e-rel olcsóbb volt így.

Viszont az AS6204 drágább volt az AS6202-nál, összességében többet fizettem. De lett kijelzőm is, meg 70 helyett 120 mm-es ventim :)

(#18195) Yushchenko válasza fogtunder (#18192) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nagyon halk a NAS326 ventije, én simán alszom mellette.

(#18196) CactuS válasza fogtunder (#18192) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hangban úgy tudnék nyilatkozni, hogy Qnap 212p (~zavaró, abban a szobában hallani, ahol van, ha nem megy más, még vívódom, hogy eladjam és veszek egy 216se-t, vagy cseréljem a ventilátort valami nagyobbra/halkabbra.) > NAS326 = DS214. A 326 és a 214 elég halk darabok, szerintem ezek mellett aludni is tudnék, de melóhelyen van, így még nem próbáltam. :DDD Ha nem megy az asztalim, akkor ha fülelek éppen hallani őket.

326-ról bővebb tapasztalat nincsen, mert az első firmware frissítés után a NAND bad sectoros lett, így viszem vissza garanciába, csak még nem volt időm.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18197) Istv@n válasza Olympos (#18193) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Én a két különböző méretű diszk miatt nem használok raid-et. (1TB + 2TB) Sajnos a NAS nem kezeli a nagyobbik fennmaradó 1Tb-ját, ha RAID1-et állítok be, úgyhogy a következőképpen állítottam be:
Az 1TB hdd-n csináltam 2 megosztást. Egyet a torrenteknek, egyet a fontos dolgoknak. A másik hdd-n van még 3-4 megosztás, zenék, filmek, stb., illetve egy backup megosztás, amire az egyes lemez "fontos" dolgait esténként szinkronizálom.
A végeredményt tekintve már jobban is tetszik így a rendszer, mintha RAID-et használnék, a plusz helyet nem tekintve is.
Amik szerintem jobbak ebben a felállásban:
Az 1TB hdd, egy 2.5"-os laptop hdd. Ezen van a torrent mappa, szóval ez megy/mehet többet a kettő közül. A fogyasztása lényegesen kisebb, mint a 3.5"-ösnek.
A "backup" megosztás mindenkinek csak olvasható, tehát így valamennyire védve van egy esetleges "titkosító vírus" ellen is. (persze, ha a szinkronizálás előtt 1/2 perccel kapja be valaki a hálózaton, az szívás)
A sok megosztás azért kell, hogy a médialejátszóval könnyen el lehessen érni dolgokat, ne kelljen egy összetettebb struktúrában lavírozni, nem beszélve arról, hogy a jogosultságok megfelelő kiosztásával csak azt jeleníti meg, amit szeretnék. (filmek, zenék, képek)
Végül a sok megosztást symlink-ekkel belinkeltem egy DFS szerű megosztásba, így gyakorlatilag én a saját eszközeimen egy helyen megtalálok mindent.

(#18198) Biga123


Biga123
addikt

Synology DS216 se vs Qnap TS-231 ?
Szerintetek?
én a Qnap felé görbülök.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#18199) fogtunder válasza HUNRookie (#18194) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is így értettem, a teljes rendszer olcsóbb, HDD-re csak kb. 4TB méretig áll, hogy egy nagyobb olcsóbb perpill.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18200) gbors válasza Biga123 (#18198) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem ugyanaz a kategória a kettő, a TS231-nek Syno oldalon kb. a DS216j felel meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.