Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) vlevi válasza Statikus (#6999) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondom, WD RED vinyóm van egy USB3-as házban, szinte folyamatosan megy, de nem lehet hallani. Kb egy 2.5"-s vinyó szintjén van a hangja.
Itt a ződ a wd20ezrx : [link]
Ez a piros, wd20efrx néven [link]
A zöld alapjáraton 24dB, működés közben 29.
A pirosnak meg mindegy, hogy megy-e, 23-24db között van a hangja.
Ezt tapasztalatban is alá tudom támasztani, van MyBook Essential vinyóm is, amiben zöld WD van. Azt lehet hallan, hogy seekelget, a pirosat nem.

(#7002) Alex91 válasza ManUnited (#6997) üzenetére


Alex91
félisten

Ha hasznalatiban nincs, akkor nincs...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7003) Celtis válasza Statikus (#6987) üzenetére


Celtis
veterán

Most megnéztem a MyBook Live-omon 180 torrent van seedben, mivel lusta vagyok takarítani. CPU használat 5-6%, Mem használat 14%.

(#7004) Celtis válasza Statikus (#6999) üzenetére


Celtis
veterán

A 3T-sben van venti, de nagyon halk a cucc. Leginkább a seekelést hallani, az pedig elég halk.

[ Szerkesztve ]

(#7005) Statikus válasza Celtis (#7004) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi :)

(#7006) runes


runes
csendes tag

Milyen nast vegyek kis irodai hálózatba?
Kiszolgáló nincs csak 6 kliens, de azok napi 10 órát 1x mennek.
Ami feltétlenül kell: VPN vagy valami remote távolra, print server, safe energy, 2 hdd rack, raid 1, készenléti állapot.

Én eztet találtam:
Synology DiskStation DS213
jhttp://synology.hu/?oldal=termek_spec_ds213j
Kicsit sokkalom az árát..+ (no meg a 2 hdd)

Mit takarnak a következő kifejezések?:
Megosztott mappa szinkronizálása – Max. feladatszám: 2
Time Backup – Max. Feladatszám: 2
DSM frissítés

Mindegy hogy milyen hdd-t vennék hozzá?

(#7007) Patice válasza runes (#7006) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig a DS213j kis irodába teljesen jó lesz. Ne sokalld az árát.

Szinte bármilyen lemez mehet bele. A hivatalos oldalon van HDD kompatibilitási lista.

Ha kell a sebesség, akkor 7200-as HDD-ket rakj bele, de szerintem 5400-asokkal is szépen fog muzsikálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7008) dudi válasza gothic20 (#6970) üzenetére


dudi
senior tag

szia,

én egy mezei potmétert tettem a venti elé, azzal meg belőttem a fordulatszámot úgy, hogy teljes terhelésen se melegedjen a SoC 60fok fölé.
Egyébként fordulatszám szabályzás is van benne, talán 2500-4000 fordulat között pörgeti a ventit.

Potmétert bármelyik kiselektronikai boltban találsz + 5 perc barkácsolás.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#7009) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok ,
Otthoni felhasználásra , médiatartalmak tárolására szeretnék venni egy Dlink 320L nast és ezzel kapcsolatban érdeklődnék , hogy ki mit hallott róla , illetve milyen a sebessége a gépezetnek ?
Előre is köszi.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#7010) krealon válasza merkucyo (#7009) üzenetére


krealon
veterán

Van kulon foruma a DNS-320L-nek.
A 256MB RAM eleg karcsu, igy leginkabb alap dolgokra ajanlanam.
(Sajnos a ceg korabbi termekeibol kiindulva en erosen idegenkedek a markatol.)

Ha megengedheted magadnak (kb 10 000-rel dragabb) a Zyxel NSA-325 (amiben 512MB RAM van) szerintem jobb vetel.

(#7011) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok,

talán még emlékeztek, hogy nemrég kérdeztem itt hogy milyen NAS-t lenne érdemes nekem vennem, mindenféle butaságot kérdeztem hozzá, de most tényleg a tettek mezejére lépnék.
Tahát 2 vinyó, szeretném ha lenne biztonsági másolat egyikről a másikon, ha ezt raid-del lehet megoldani akkor olyan ami raid-et tud jól, ha másképp akkor másképp, nekem mindegy csak egy jó (hatékony, egyszerű) megoldás kell, csak arra az esetre ha az egyik vinyó beadja a kulcsot.
a lényeg hogy ne legyen gagyi, jó minőségű legyen, de hogy mire érdemes figyelni azt nem tudom. Mire érdemes figyelni? Mi a lényege egy ilyen NAS-nak, mármint mit kell tudnia egy jó NAS-nak?
Én igazából csak arra akarom használni hogy legyen biztonsági mentésem, meg talán filmeket tárolni rajta hátha egyszer lesz TV-m. (Tudnak ezek zenét lejátszani?)
Tehát otthoni felhasználásra kell egy nagyon jó nas. nem kell túlzóan sok tudás, csak egyszerű de azt jól, gyorsan. USB3 kellene rá. gyorsan lehessen rá másolni, róla le, ilyesmik. nem tudom mit tudjon, nem értek hozzá. persze evés közben jön meg az étvágy és már volt olyanom hogy akkor jöttem rá hogy milyen jó hogy ez vagy az a kütyü tud ilyet is meg olyat is, és jajdekár hogy akkor már nem inkább ezt vagy azt vettem meg, mert az még jobb lett volna... :B úgyhogy ha lehet ezt is vegyük figyelembe, mi lehet az a kényelmi szolgáltatása egy NAS-nak ami olyan szuperjó hogy egyenesen nélkülözhetetlen.

ezer hálám
üdv,
strgzr

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7012) Ghost84 válasza krealon (#7010) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Viszont a Zyxel NSA-325-nek nonstop meg a ventilátora nem lehet lekapcsolni ez lehet zavaró lehet engem pl. nagyon zavarna ha éjszaka zümmögne a fülebe ezért sem ezt választottam. Én egy SYNOLOGY DS213j-t vettem nagyon meg vagyok elégedve vele és ebben is 512Mb DDR3 ram van.

(#7013) krealon válasza Ghost84 (#7012) üzenetére


krealon
veterán

Elhiszem hogy jo, de az 60k, a dlink 25k, a Zyxel pedig 35k. :F

Ebbol a 60k-bol mar csaknem kijon egy HP mikroserver es egy pendrive-segitsegevel, amin Nas4Free van, egy hasonlo tudasu 4 fiokos nas keletkezik 2GB-RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#7014) spawn82


spawn82
tag

Létezik NSA 325-ösre olyan progi, ami kicist mozgatja a vinyókat? Sikerült green vinyót beszerezni, és nem fogják sokáig bírni.

(#7015) Alex91 válasza stargazer (#7011) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyit szansz ra, ez az alap kerdes...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7016) stargazer válasza Alex91 (#7015) üzenetére


stargazer
senior tag

megfordítanám: mennyit kell rászánni hogy azt kapjam amire biztosan nem fogok fintorogni utána semmilyen szempontból...? ;)

krealon: mikroszerver...? ez nekem új. jobb megoldás lehet mint egy NAS? ha igen, miért? miben rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7017) Alex91 válasza stargazer (#7016) üzenetére


Alex91
félisten

Synology, Qnap haza tajan nezz korul! Ezek valoszinuleg megfeleloek lesznek. Olcsobb, de szoftveresen talan gyengebbek a Zyxel nas-sa, amit itt altalaban meg ajanlani szoktak.

HP Microserver:
Amig a vasat 35k-ert arultak tenyleg jo kis alternativa volt, amiota ez is 100k korul van, mar nem annyira :D.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7018) stargazer válasza Alex91 (#7017) üzenetére


stargazer
senior tag

Synology DiskStation DS213+?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7019) Alex91 válasza stargazer (#7018) üzenetére


Alex91
félisten

Akar, bar ez nem olcso :). De szerintem mehetsz nyugodtan egyel lejebb (213), vagy akar a (213j) is jo lehet, bar azon nincs usb3.0 :). De a te penzed, ha nem sajnalod ra, akkor mehet. (De szamold hozza a HDD-k arat is, mert az nincs az arban!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7020) Elemental válasza stargazer (#7018) üzenetére


Elemental
addikt

213+ nem rossz választás, de otthonra bőven elég a sima 213 is.
Talán, ha rászánod a pénzt, akkor talán érdemes a 4 rekeszesben gondolkodni. DS413

Itt a syno fórum.

(#7021) Intelligencs válasza stargazer (#7018) üzenetére

Én ilyet vettem, de szerintem otthonra abszolút felesleges a teljesítménye. Ma már nem vennék ilyet. Elég a 213, vagy 213j. Esetleg ha égeti a kezedet a pénz, vegyél négy lemezest, 413j vagy 413. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#7022) Patice válasza stargazer (#7011) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem a Synology termékeiben nem csalódnál később sem, amikor rájössz, hogy mennyi mindent tudnak még azon kívül, amire vetted. :D

Amúgy igen, tudnak zenélni is. Én egy DS213-ast használok egy USB bemenetes (belső DAC-kal rendelkező) erősítővel és egész szépen zenél. A lényeg csak annyi, hogy olyan erősítővel (vagy USB-s DAC-kal képes szerintem együtt működni, amihez nem kell külön driver.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7023) krealon válasza stargazer (#7016) üzenetére


krealon
veterán

"mikroszerver...? ez nekem új. jobb megoldás lehet mint egy NAS? ha igen, miért? miben rosszabb?"

Most talaltam egy jo kis osszefoglalot a Microserver-rol. Lenyegeben egy mobilprocesszoros PC, alacsony villanyszamla mellett tisztesseges teljesitmenyt ad, radasul huvos helyen tartva gyakorlatilag "hangtalan" (23-24 fokos, legkondicionalt szobaban csak az hallatszik, ha elindulnak benne a szunyokalo vinyok). Nema csendben azonban meg ez a cseppnyi hang is zavaro lehet (ld haloszoba).

Szerk: Es van HP microserver forum is.

[ Szerkesztve ]

(#7024) stargazer


stargazer
senior tag

hát, nem tudom.
ez a DS213 is 90 körül van. van azért egy olyan érzésem hogy ennyiből elég combos kis vasat (!) össze lehetne dobálni, mivel ugye nem kell monitor, és a HDD-k meg adottak.
a kérdés a szoftverkörnyezet. az biztos hogy én nem tudok összehangolni egy ilyen szépen összerakott valamit mint pl. ezeknek a synology-knak a szoftvere. kérdés hogy feltétlenül kell-e egyáltalán.

van ezekben hardveres raid kártya? vagy csak szoftveresen oldja meg? mert azt tudom hogy egy normális hw raid kártya olyan 100 körül kezdődik, tehát fura lenne ha lenne benne ilyesmi. de mondjuk lehet hogy nem is feltétlenül van erre szükség.

ip kamerákat hogyan tudja ez kezelni? láttam hogy valamilyen úton-módon tudja de hogy hogyan arra nemigen találtam semmit. még arra se hogy hova köti rá az ember. vagy ehhez valami plusz box-ra van szükség hozzá?

a webre is minden további nélkül ki lehet tolni? mármint van normális tűzfal meg minden? ha mondjuk webszerverként akarnám használni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7025) stargazer


stargazer
senior tag

lehet ezeknél a synology-knál pl. ramot bővíteni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7026) Patice válasza stargazer (#7024) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a szoftverrel nem akarsz mókolni, akkor maradnak a "dobozos" megoldások.

Szoftveres RAID van bennük, de szerintem ez otthoni felhasználásra elég.

IP kamerákat tudják kezelni, elég sok modellel kompatibilisek. Ha nem veszel hozzá külön licenszt, akkor csak egyet tudsz használni, a többi külön pénz.
A kamerákat ugyan arra a routerre érdemes kötni, mint amelyiken a NAS is van.

Igen, netre is ki lehet engedni, van tűzfala, meg minden. Webszerverként is lehet használni.

RAM-ot csak a nagyobb kategóriás Synology NAS-oknál lehet bővíteni, de otthoni felhasználás esetén szerintem nincs erre nagyon szükség, ha az ember az elején megveszi a megfelelő vasat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7027) stargazer válasza Patice (#7026) üzenetére


stargazer
senior tag

jahh de pl. ezekben amiket én néztem, 512 van. namost egy rendes webszervernek már sztem ez kevés, amiben úgy van rendesen adat a mögötte levő adatbázisban.

igazából találtam egy ilyet hogy freenas project. de van még több másik is. ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7028) stargazer


stargazer
senior tag

ha jól látom a synology-knál a szoftver az ami erős.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7029) Intelligencs válasza stargazer (#7024) üzenetére

1. Vegyél DS213j-ét, az otthonra bőven jó, és 60 alatt van az ára.
2. Szórakozni akarsz, kísérletezgetni, vagy egyszerűen csak használni egy NAS funkcióit, fájljaidat biztonságosan tárolni? Ha az előbbit, akkor vegyél freenas-t, és hajrá! Ha az utóbbit, akkor QNAP-ot vegyél vagy Synologyt.
3. Webszervernek lehet, hogy nem a legjobbak, ezt nem tudom. Akkor vegyél igazi szervert. Nekem is van szerverem, amit most fogok lecserélni egy nyolcmagos atomerőműre. De ez a webszerverem. Szerverhotelben lakik, klimatizált környezetben. Sok ezer oldalletöltést kell teljesítenie.
4. Otthonra viszont egy DS213+-t tartok. Mert otthon nem kísérletezek. Otthon csak a családtagjaim a felhasználók. Mert a digitális fényképeim, dokumentumaim pótolhatatlanok.

The Amiga, Born a Champion

(#7030) krealon válasza stargazer (#7027) üzenetére


krealon
veterán

"igazából találtam egy ilyet hogy freenas project. de van még több másik is. ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?"

En speciel a Nas4free valtozatot hasznalom a ZFS miatt, illetve egy N36L-en a 0.7.2-es FreeNAS-t.
Mindket rendszer gyakorlatilag egy PHP felulettel ellatott FreeBSD rendszer, amely a m0n0wall disztribucio grafikus feluletere epul.

(#7031) Elemental válasza stargazer (#7028) üzenetére


Elemental
addikt

Így van.

(#7032) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Ha a ZYXEL NSA325-öt és a Synology DiskStation DS213-at összevetjük, akkor mi a leglényegesebb különbség a kettő között? Melyik ajánlottabb hosszú távra? Nekem mondjuk arra kellene egy ilyen, hogy képeket videókat tároljak rajta, amit később tv-n és persze számítógépen keresztül szeretnék elérni. Valamint jó lenne a torrentezést is megoldani vele, hogy ne a gép menjen egész nap. A két készülék közt árban azért van szép eltérés kb 20 ezer Ft (mondjuk egy vinyó ára ami amúgy is kell bele), ezért is kérdezem itt a hozzáértőket mi a véleményetek ha így konkrétan összehasonlítjuk a kettőt?

(#7033) Patice válasza FrezeR (#7032) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem te ár tekintetében a DS213j-re gondolhattál.

A Sima DS213 90 körül van.

Amire vennéd arra szerintem elég a Zyxel is. Max. torrent ügyben bütykölni kell vele, a gyári korlátozott torrent szám miatt. Synology komolyabb szoftverrel rendelkezik, több funkcióval, ha erre is szükséged van, akkor azt ki kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7034) FrezeR válasza Patice (#7033) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen a J-re gondoltam. Az a bütykölés nehéz dolog amúgy vagy egyszerűen is megoldható? Írtad, hogy a 213 komolyabb szoftverrel rendelkezik és több funkcióval. Milyen funkciók ezek ami mondjuk jól jöhet nekem azon elvárások alapján amit leírtam? Vagy azok nem annyira lényegesek egy átlagos felhasználásra?

(#7035) Patice válasza FrezeR (#7034) üzenetére


Patice
nagyúr

A Zyxel-re való Transmission bütykölést nem tudom mennyire bonyolult, vagy nehéz. Keress esetleg rá itt a fórumban vagy Google a barátod.

Vásárlás előtt érdemes.

DS213-ra és a 213j-re is ugyan az a szoftver megy, ebben nincs különbség, csak a bennük lévő proci órajelében.

Melyek azok a komolyabb funkciók?
- DS Audio alkalmazással egymagában is képes zenelejátszásra, okostelefonról táblagépről ez irányítható
- Synology mellé jár az ingyenes (OK, kifizeted a NAS-sal együtt) DynDNS szolgáltatás. Ez azért elég hasznos, ha internet felől akarod elérni a NAS-t és a tartalmát.
- Synology-hoz van Android-ra, iOS-re alkalmazás, amivel távolról menedzselhető.
- Szerintem elég sok adatmentő, ütemező, feladatindító mód és lehetőség van a szoftverben, amelyekkel eléggé testre szabható a működése
- Saját weblap is üzemeltethető vele
- Saját internet címen elérhető képnézegető oldal
- Kvázi saját felhőt csinálhatsz belőle, mert interneten keresztül eléred és oda fel is tudsz tölteni fájlokat.
- Elég sok TV-vel, médialejátszóval, hálózati zenelejátszóval, egyéb hálózati eszközzel kompetibilis.
- iTunes szerver, Logitech Squeezebox szerver, stb.
...
Sorolhatnám még, de a magyar honlapon fönt van minden ilyesminek a leírása.
Ki is próbálhatod a DSM kezelését, vásárlás előtt. :))

Én zenemegosztónak is használom a Prohardveres ismerősök között. Csináltam nekik felhasználói fiókokat, adtak kvótát tárhelyre sebességre és kész. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7036) FrezeR válasza Patice (#7035) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ezek tényleg jó dolgok. :) A Zyxel ezeket gondolom csak korlátozottan vagy egyáltalán nem lehet megoldani. Mondjuk hosszabb távra ha az ember sok mindenre akarja használni a 213 éri meg ezek szerint. Csak hát ugye a plusz 20 ezer amire még minimum egy 20 ezres vinyó is jön, az már együtt elég combos kiadás. :(((
Nem tudom...

(#7037) Elemental válasza FrezeR (#7036) üzenetére


Elemental
addikt

http://demo.synology.com:5000
Login név: admin
Jelszó: synology

(#7038) FrezeR válasza Elemental (#7037) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nagyon szuper, tényleg sok mindent meg lehet oldani vele. Láttam sokan ajánlják a 213-at biztos, hogy megéri a pénzét. Nehéz ebben a témában okosnak lenni :)

(#7039) FrezeR válasza Patice (#7035) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ezek közül amiket itt felsoroltál a Zyxel mit nem tud? Az internet felől elérés,képnézegetés, weblap üzemeltetés az jól jönne pl.

(#7040) Patice válasza FrezeR (#7039) üzenetére


Patice
nagyúr

Valószínűleg a Zyxel-lel is összehozható a legtöbb, de jóval fapadosabban, több mókolással. A zenelejátszást pl. kétlem, de nem zárom ki.

DynDNS-t pl. szerintem a Zyxel-lel nem fogsz kapni.

Nem lebeszélni akarlak, csak gondold végig jól, hogy a jövőben mire lehet majd igényed és mennyit tudsz rászánni.

Nem könnyű döntés, én is szívtam a fogam amikor kifizettem a DS213-at + HDD-ket, de azóta rájöttem, hogy nekem megérte. Nagyon kényelmes, szeretem használni. Család is elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7041) FrezeR válasza Patice (#7040) üzenetére


FrezeR
senior tag

Mindenképpen át kell gondolni. Hosszú távon biztos, hogy megéri az összes kényelmes szolgáltatást. Elvégre elég sokoldalú gépekről van szó.
Mindenesetre köszönöm a válaszaidat és a tippeket is. Átgondolom :)

(#7042) Elemental


Elemental
addikt

Unokatesóm volt nálunk tegnap, és nagyon bejött neki a nasom, szeretne egyet.
De volna egy fontos szempont. Tőzsdézik, és azt szeretné, hogy egy adott tőzsdés progi folyamatosan fusson, és ő bármely eszközével fellépve a nasra (androidos mobil, tab, laptop), tudjon dolgozni.
Van ötletetek?

(#7043) sityak válasza Elemental (#7042) üzenetére


sityak
tag

a program ismeretének hiányában elég nehéz
de szerintem esélytelen

http://legipanorama.hu

(#7044) Elemental válasza sityak (#7043) üzenetére


Elemental
addikt

Meta Trader 4, amit használ. Jelenleg szervert bérel, windows alapú. Azt szeretné kiváltani.

(#7045) sityak válasza Elemental (#7044) üzenetére


sityak
tag

akkor biztos hogy nem fog menni
és nem csak a windows-os mivolta miatt, mert biztos léteznek linux és más platformra is ilyen cuccok
viszont ezek elég erőforrás igényes alkalmazások + szeretik a gyors netet is

http://legipanorama.hu

(#7046) Elemental válasza sityak (#7045) üzenetére


Elemental
addikt

Értem, köszi!
Talán az lehetne egy megoldás, ha összerakna magának egy kis fogyasztású gépet szerver gyanánt, windows oprendszerrel?

(#7047) ActionPS válasza Multibit (#6978) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Furcsának tartom, hogy ha valakinek eltér a véleménye, és preferál valamit az rögtön ingyenreklámoz?????
Megkérlek, hogy a látókörödet szélesítsd ki a folyamatosan Synology termékeket ajánló kollégákra. Tuti ők is ingyenreklámoznak. Nem! Van egy véleményük amit a fórumban leírnak. Javíts ki ha tévedek, de ez az intézmény erről szól.....

(#7048) ActionPS válasza runes (#7006) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Az említett termékhez hasonló modell: Cisco NSS2000
Saját tapasztalatom ezzel nincs, amit én használok az az FS5500-ös, de jókat hallottam róla.

(#7049) sityak válasza Elemental (#7046) üzenetére


sityak
tag

szerintem olcsóbb a bérlet
az otthoni net továbbra sem rendelekezik elegendő sebességgel az ilyesmihez
itt van hogy másodpercek alatt több százszor kell műveleteket végezni, az meg egy ADSL vagy kábelneten nem nagyon fog menni

http://legipanorama.hu

(#7050) Elemental válasza sityak (#7049) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.