Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) MaCS_70 válasza Doky1988 (#18450) üzenetére


MaCS_70
félisten

A csak NAS-on belüli adattöbbszörözés még nem igazán jelent biztonságot, legalább két különböző helyen legyenek meg az adatok!

Ha egyébként bejött a 310-es, akkor a Zyxel NAS326-ban sem fogsz csalódni. Halkabb és sokkal nagyobb teljesítményű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18452) antistati válasza Doky1988 (#18450) üzenetére


antistati
tag

Szokták kérdezni, hogy mennyit szánsz rá????

Mert ha a pénz nem számít én a QNAP 251-essel meg vagyok elégedve és még HDMI kimenete is van rajta , fut rajta a KODI így a médiaplayert is el tudtam passzolni, memóriával bővíthető.... tovább is van mondjam még :DD

(#18453) iTrack


iTrack
újonc

Sziasztok! csatlakozok a elöttem témához, pont a 310-et akarom én is cserélni Zyxel-el nincs semmi bajom.
310-be vettem egy WD red 2Tb-t viszont a 310 vagy feladta a harcot vagy egyszerüen red nem tetszik nek :/ mókoltam vele vagy 2 hétig, de vagy 2 seednél vagy fileműveletnél fagy.

Na de konkrétan: nálam a keret az 50 körül állna meg, lemezek nélkül, 2 lemezes kellene, amit kinéztem az a NAS520.

Szerintetek? vagy hasonló Hardware/Software teljesítményre valami alternatíva?

Köszi!

(#18454) Doky1988 válasza MaCS_70 (#18451) üzenetére


Doky1988
senior tag

Zyxel NAS520at neztem :)

Penz max 60ig:)

DokY | www.zsolti.hu

(#18455) Alex91 válasza Doky1988 (#18454) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ne aprozd el! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18456) Doky1988 válasza Alex91 (#18455) üzenetére


Doky1988
senior tag

542 jah, elirtam:)

DokY | www.zsolti.hu

(#18457) MaCS_70 válasza iTrack (#18453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi fontosat tud az 520-as, amit a 326 nem?

Az Edigitalnél egyébként érdekes módon az 520 már kifutott modell. Itt is update lesz, mint az 540-542 esetében?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18458) TCr


TCr
veterán

Megrendeltem a 326-ost 29e Ft-ért.

Milyen kábelt javasoltok hozzá a routertől? CAT...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18459) Patice válasza TCr (#18458) üzenetére


Patice
nagyúr

Minimum CAT5e.. amit szerintem mellékelni fognak mellé.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18460) TCr válasza Patice (#18459) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm!
Szerintem vennem kell, gondolom nem adnak 10-15-20 m kábelt mellé. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18461) Patice válasza TCr (#18460) üzenetére


Patice
nagyúr

Annyit nem. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18462) TCr válasza Patice (#18461) üzenetére


TCr
veterán

Popcorn-nál nem tudtam megoldani a torrent távoli elérést.
A NAS-nál meg tudom oldani valahogy (akár androiddal, ez lenne a legkényelmesebb), hogy rálássak a Transmission-re, start / stop, vagy akár új torrent hozzáadása, stb?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18463) gyiku válasza TCr (#18462) üzenetére


gyiku
nagyúr

watchdirt tudsz csinalni, igy az oda bemasolt torrent fileokat letolti automatikusan.
a ranezes is mukodhet, ha megcsinalod a portforwardot a routeren es van valami dyn dns-ed.

hüllő

(#18464) Alex91 válasza gyiku (#18463) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, en magnet linket szoktam hasznalni, es az URL-t adom meg neki a webes feluleten... Minek ezt bonyolitani :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18465) fogtunder válasza gyiku (#18463) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a második út a szofisztikáltabb, DDNS és valami TM remote applikáció, tökéletesen működik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18466) spiky03 válasza TCr (#18462) üzenetére


spiky03
veterán

Androidra van TM.
Csak kell egy DDNS cím, mint itt is írták és utána már megy minden mint a karikacsapás. :)

Telón is eltudod majd indítani/megállítani a letöltéseket.

Én ezt használom. ;) Remote Transmission

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18467) TCr válasza spiky03 (#18466) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, jelenleg én is ezt használom a Popcorn-hoz, csak a távoli elérés nem megy.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18468) taip válasza TCr (#18467) üzenetére


taip
senior tag

Hogyhogy nem megy a távoli elérés? A Zyxel ad hozzá dinamikus DNS-t, szóval host név alapján elérheted a NAS-t.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#18469) TCr válasza taip (#18468) üzenetére


TCr
veterán

Még nincs meg a NAS-om...

Azt viszont örömmel olvasom, hogy a ZyXEL ad hozzá DDNS-t, jó hír, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18470) fogtunder válasza TCr (#18467) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a routered tud valami DDNS-t, akkor most is meg tudod csinálni, mondjuk a Popcorn IP címe a belső hálón 192.168.0.10, a rajta futó TM pedig kommunikál a 9091-es porton. regelsz a DDNS szolgáltásra, kapsz pl. egy tcr.no-ip.com címet, ez beállítod a routerben és csinálsz egy portforward szabályt, hogy mondjuk az 52000-es portot irányítsa át a 192.168.0.10:9091-re. ezután beírod böngészőbe (vagy a mobilos TM kliensnek), hogy tcr.no-ip.com:52000 és akkor jó lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18471) TCr válasza fogtunder (#18470) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm szépen ezt a részletes tájékoztatást, de már nem állok neki mókolni vele, 1-2 nap és meglesz a NAS, át fogja venni a torrentezést, átkerül a Popcorn-ban lévő HDD a NAS-ba.

Viszont a NAS-hoz előzetes segítséget kérek ugyanezzel kapcsolatban.
Írtátok, hogy a ZyXEL ad DDNS-t... ez azt jelenti, hogy nem kell regelnem sehová?
Vagy ugyanaz a DDNS beállítás folyamata, amit az imént leírtál?

Más: a ZyXEL dobozában lesz 3,5" ---> 2,5" HDD slot átalakító, vagy külön kell vásárolnom?
Vagy eleve úgy van belül kialakítva, hogy átalakító nélkül rögzíteni lehet benne mindkét méretű HDD-t?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18472) spiky03 válasza TCr (#18471) üzenetére


spiky03
veterán

Én az ASUS routerét használom, amit az ad DDNS-t.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18473) fogtunder válasza TCr (#18471) üzenetére


fogtunder
nagyúr

DDNS mindenképpen kell majd, csak a ZyXel féle verziónál nem a router lesz a DDNS kliens, hanem a NAS, ez a működés szempontjából nagyrészt irreleváns. szóval a DDNS-t belövöd a ZyXelen (regelni valószínűleg kell a gyártónál, de pontosan nem tudom, hogy megy), a routeren pedig beállítod a portforwardingot a NAS IP címére és a TM portjára. e nélkül nem fog menni, a DDNS csak azt fogja tudni, hogy milyen globál IP címen kell keresnie a te hálózatodat, de ha ezt beírod, akkor alapból a routeredhez fogsz kapcsolódni, mert az az átjáró a LAN és a WAN között. a portforward pedig a kívülről érkező kéréseket továbbítja a belső háló megfelelő helyére.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18474) TCr válasza fogtunder (#18473) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszönöm!
Remélem, hogy a gyakorlatban is ugyanígy érteni fogom, amikor előttem lesz az eszköz menüje + az ilyen-olyan beállítási lehetőségek. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18475) fogtunder válasza TCr (#18474) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van guide a ZyXelhez (feltéltezem a cloud szolgáltatásukhoz van linkelve a DDNS is)

nem tudom, milyen routered van, de a portforward.com-on rengeteghez van port beállítási segédlet. de biztos van benne olyna menüpont, hogy port forwarding, oda bejövő portnak megadsz valamit (ajánlott 50000 fölötti számot, amit a botok kevésbé próbálgatnak), local IP-nek beírod a NAS IP címét (ez legyen fix a későbbi hibák elkerülése végett) és a TM webadmin felületének a portját (ez a settings.json file-ban állítható), akkor mennie kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18476) TCr válasza fogtunder (#18475) üzenetére


TCr
veterán

Nagyon köszönöm! :R
A router portforward beállítással nem lesz gond, egyszerű a felülete (ASUS RT12N+).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18477) fogtunder válasza TCr (#18476) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én elgondolkodnék a helyedben egy cserén, az RT-N12 csak megabites LAN-t tud, nagy mennyiségű adatmozgatásnál a 11MByte/seces maximum átvitel elég fájdalmas tud lenni. vagy rakj be mellé egy olcsó gigabites switchet, amire rákötöd a NAS-t és a vezetékes klienseket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18478) gyiku válasza fogtunder (#18477) üzenetére


gyiku
nagyúr

100MBit ;)

hüllő

(#18479) fogtunder válasza gyiku (#18478) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Mbit :D

de amúgy nem értem, mire írtad, a 10/100-as kapcsolatot Megabites-nek szokták mondani (ok, kissé pongyola, de 10 Megabites eszközök már nem nagyon vannak), aminek a teteje a gyakorlatban kb. 11MByte/sec.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18480) gyiku válasza fogtunder (#18479) üzenetére


gyiku
nagyúr

egyszer elcsiplek ;)

hüllő

(#18481) ht42 válasza fogtunder (#18479) üzenetére


ht42
senior tag

2 évvel ezelőtt még volt egy ügyfelem, akinél ARCNET hálózat volt :D

(#18482) TCr válasza fogtunder (#18477) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a tippet, egyelőre jó nekem a max 100 Mbps LAN, komolyabb adatmozgatást nem tervezek (nincs miről, nincs mire).
Csak torrent-re és media stream-re (Popcorn asztali médialejátszóval) fogom használni.

Ha eljön az ideje, akkor jöhet az olcsó switch.
A kis ASUS annyira jól működik, annyira stabil (az előtte lévő TP-Link-ről ezt nem tudom elmondani), hogy egyelőre eszem ágában sincs cserélni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18483) fogtunder válasza TCr (#18482) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, én is évek óta ASUSokat használok, tanulva a barátaim hibáiból, akiknél különböző jóárasítottab eszközökkel sikerült eltöltenem délutánokat/estéket, és semmi probléma nem volt egyikkel se, az R-15U-t is csak azért cseréltem le, mert nem bírt el az 500/200-as nettel.

(#18480) gyiku: van rá esély, szoktam én is hülyeségeket írni :DD

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18484) spiky03 válasza TCr (#18482) üzenetére


spiky03
veterán

Én is TP-link-et cseréltem ASUS.
A TP-Link hetente eldobta a netet az ASUS meg stabil
Mondjuk én gigabiteset vetem az R18-ast. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18485) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam utánajárni, de nem teljesen világos mennyivel jobb (ha egyáltalán jobb) a ZyXEL NAS326 a ZyXEL NSA325 V2-nél, erre keresem a választ.

Azt látom, hogy mindkettő RAM-ja 512MB és a NAS326-ban ez DDR3-as az NSA325 V2-ben nem tudom, hogy DDR3-e vagy sem. Ez kérdés?
A NAS326-nak 1,3GHz-es procija van (de újabb típus), 2xUSB3 és 1xUSB2, míg a NSA325 V2-nek 1,6GHz-es procija (de régebbi típus), 1xUSB3 és 2xUSB2.

A gyakorlatban milyen különbség van a kettő NAS között? Sebességben? Felhasználási lehetőségben és egyéb funkciókban?

Köszönöm! :R

(#18486) MaCS_70 válasza Sir Sparrow (#18485) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 326-os CPU-ja jóval erősebb, két szálom számol. A gyakorlatban kb. 30-90%-kal gyorsabb, mint a 325v2.
Magyarán: durván nagyobb teljesítményű a 325-nél, sőt, valamivel az 520-asnál is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18487) Kronk válasza MaCS_70 (#18486) üzenetére


Kronk
őstag

Arról van valami infó, hogy a 325v2 és a 326 milyen torrent letöltési sebességet tud?

http://totesz.myminicity.com/

(#18488) MaCS_70 válasza Kronk (#18487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztosan van, de mivel nemigen érint, nem néztem.
Egyébként logikus, hogy számításigényes feladat lévén a 326-os ebben is alázza a 325-öst.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18489) fogtunder válasza Kronk (#18487) üzenetére


fogtunder
nagyúr

325v2-nél nekem valami 30MB/sec körüli maximum érték rémlik, de személyes tapasztalatom nincs vele, 326 passz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18490) Kronk válasza fogtunder (#18489) üzenetére


Kronk
őstag

Szerintem az inkább csak 10-12MB/s, már ami a 325v2-öt illeti

http://totesz.myminicity.com/

(#18491) fogtunder válasza Kronk (#18490) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha tudod, akkor minek kérded?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18492) Pacal22


Pacal22
csendes tag

Sziasztok!

NAS vásárlás előtt állok, nem nagyon vagyok jártas a témába ezért fordulok hozzátok:

- belépő kategóriás, otthoni használatara
- felhő szolgáltatásaimat szeretném vele kiváltani
- ezért fontos, hogy bárhonnan elérjem, könnyen kezelhető applikáció legyen hozzá telefonra.
- lehetőleg Samsung okos tévével és egyébb multimédiás cumókkal komunikáljon.
- torrentet kezelje
- 40 ezerig amibe nincs benne a hdd.

köszi a segítséget!

(#18493) CactuS válasza CactuS (#18335) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ma kaptam meg az új Zyxel 326-ost. Menetrendszerint ennek is meg van karcolva ugyanott a "króm" része az előlapon. :DDD Odáig még nem jutottam el, hogy be is üzemeljem, remélem ez már nem lesz NAND hibás.

Lehet lesz majd időm tesztelni, mielőtt berakom a végleges helyére. A kérdés az, hogy hogyan, mivel? Torrent? File másolás? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18494) Kronk válasza CactuS (#18493) üzenetére


Kronk
őstag

torrent sebesség engem érdekelne, nagyon megköszönném!

http://totesz.myminicity.com/

(#18495) CactuS válasza Kronk (#18494) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor azt hiszem hazahozom holnap, mert a cégnél a telephelyi 15 Mbites ADSLjével nem lesz nagy akadály. Itthon az 100/50-es digi egy fokkal nagyobb falat lesz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18496) Kronk válasza CactuS (#18495) üzenetére


Kronk
őstag

azt biztosan tudni fogja simán, még az előző is tudja, kár, hogy nincsen gyorsabb digid :DDD

http://totesz.myminicity.com/

(#18497) CactuS válasza Kronk (#18496) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gondolkodtam rajta, de igazából elég ritka az, amikor valami annyira gyorsan kellene, hogy kellene a 100-asnál nagyobb net. Szerintem eddig egy eset sem volt, igaz én max a 25-30 gigás fullhd filmekig megyek el, 4k meg ilyenek annyira nem érint meg.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18498) fogtunder válasza CactuS (#18497) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is csak azért kértem 500/200-at, mert 400ft volt a felár a 200/100-hoz képest. a feltöltés meg jól jön, mikor plexen keresztül nézek távolról filmeket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18499) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

NAS-t keresek:
- otthonra
- LAN-on keresztül csatlakozna UPC-s wifi modemre, és az szórná ki a wifin a fájlokat
- csak fájlokat kell megosztania, se torrent, se semmi extra nem kell
- iOS-ről, Windowsról és Mac OS-ről is el lehessen érni hókuszpókusz nélkül
- a maximumot hozza ki sebességben wifin keresztül (átlag 80-120mbit van a routertől a laptopig OSX szerint)
- atomstabilan működjék, ne szakadozzon meg ilyenek
- egy lemez, 2TB

[ Szerkesztve ]

(#18500) Sir Sparrow válasza MaCS_70 (#18486) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Köszi! :R Jó kis teszt! Én ezt nem találtam pedig gugliztam a dolgot.

Igazából amire kellene:
- RAID 1
- Biztonsági mentésre
- FHD és 4K stream-elésre TV-re, Laptopra, Telefonra
- (talán torrentre is, de ez nem létszükség),
kb. ennyi

A körítés: a net 100/100Mbit/sec-es (nagyjából hozza is). WiFi routerem 300Mbps-os N-es.

Kérdés, hogy a stream-elés FHD-n és 4K-n is menne WiFi-n?
Biztonsággal kapcsolatban érdekelne, hogy az általad linkelt tesztben azt írták, hogy nem támogatja a AES titkosítást sem a NAS326 sem a NSA325 V2. Ez mit jelent, mennyire nagy hiány ez? Vagy a routerem biztonsági szintjét hozni fogja (mondjuk pl. ha WPA2-PSK-s lenne), merthogy ugye arra lesz rákötve? Vagy ez hogy néz ki ilyenkor?

Összességében nem nagyon szeretnék a gyári appokon kívül mást használni csak ha muszáj, de a biztonság elég nagy prioritás lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.