Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) kissdani válasza fogtunder (#19500) üzenetére


kissdani
senior tag

Fúú ennek majd neki kell ülni és rá kell szánni egy napot nem gondoltam ennyire bonyolult. Lényegében a gépről torrentezek most a nas meghajtójáról futtatom utorrentel igy tökéletes csak menni kell a pc-nek is. De mindenképp nekifutok a közel jövöbe ha lesz egy teljes nap szabad időm! :D
Közönöm a segitséget...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19502) fogtunder válasza kissdani (#19501) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak elsőre tűnik bonyolultnak, de tényleg szánj rá egy kis időt, elsőre nagyon más a hálózati tárolás, mint a lokális, ha az alapokkal megismerkedtél akkor már menni fog. illetve ha az angol megy, akkor google és van guide kb. mindenhez.

annyi még, hogy persze elírtam, a nyílt mappák megosztását nem ajánlom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19503) Faby


Faby
senior tag

Kis segítség kellene.

Rendeltem egy HP Gen8 mikroszervert, kérdezném, milyen HDD-t érdemes NAS-nak használni?, Úgy láttam, WD Red a sláger, vagy van más, ami ajánlott?

Illetve kérdezném, van-e rossz tapasztalat a 2TB vagy 3TB WD Redekkel?
Melyiket érdemesebb választani? Jó, tudom, inkább a nagyobbat, de ha az problémásabb, akkor talán mégse... :F

Illetve érdemesebb-e két külön helyről rendelni a HDD-ket, hogy ne egy szériából legyenek, vagy ez már paranoia? :)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19504) vadkörte válasza Faby (#19503) üzenetére


vadkörte
addikt

"Illetve érdemesebb-e két külön helyről rendelni a HDD-ket, hogy ne egy szériából legyenek, vagy ez már paranoia?"

Szigorúan magánvélemény! De arra, hogy kifogj két ugyanabból a szériából származó, egyforma kapacitású HDD-t kisebb az esély, mint az ötöslottó főnyereményére egymást követő három héten át.
A paranoiások gondolják már kicsit logikusan végig. Azt hiszik, hogy csak az ő kedvenc boltuknak gyártanak a gyártók?

A munkahelyem egyszerre vett 2 db 1 TB-os WD RaidEdition-t. SOS-be kellett venni, nem lehetett nézegetni a gyártási időket, mert az előd 2x1 TB Seagate-ek 6 év 24/7 után - 7 leállítás volt bennük és 100-nál is kevesebb parkolóállásba helyezés - 1,5 hét eltéréssel megdöglött, 99,9%-os (~980 GB-os) adatvesztést generálva. A WD-k egy cégtől jöttek, egy nagykerből, de több hét eltérés van a gyártásuk között.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#19505) MaCS_70 válasza Faby (#19503) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gond az, hogy a tapasztalatok rendszerint a régebbi szériákhoz kapcsolódnak, és elég bizonytalan a belőlük extrapolált információ.
A közelmúltban a WD Red 3 TB-os lemezei tűntek elromlósabbnak, és a jelen állás szerint a WD visszaesőben van megbízhatóság terén, a Seagate meg feljövőben, sőt, mintha mg is előzné a WD-t, a Toshiba jobb, a HGST meg stabilan a csúcs.

De arra, hogy most a boltból milyen minőséget kapsz, csak tippelni lehet.

A WD Red statisztikai alapon nem lehet rossz, de a 3 TB-os verziót kerülném.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19506) lajos75 válasza MaCS_70 (#19505) üzenetére


lajos75
senior tag

Nálam is a 3TB WD Red lett szektorhibás ~90 nap után.

[ Szerkesztve ]

(#19507) Faby válasza MaCS_70 (#19505) üzenetére


Faby
senior tag

Hitachinak van kifejezetten NAS-ba szánt termékvonala? WD-nél ott a RED, Seagate-nél is láttam NAS-hoz ajánlott típust, de a Hitachi-nál nem találtam.

Arról nem beszélve, hogy ez pl jóval olcsóbb is, mint egy WD Red! Csak egy év a garancia, a 7200-as fordulat nem hangos? Szabad ilyet venni?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19508) MaCS_70 válasza Faby (#19507) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszintén szólva fogalmam sincs róla, nem ismerem a HGST-vonalat.

Azt viszont meg merem kockáztatni, hogy NAS-ba nem érdemes 7200-as HDD-t tenni, egyszerűen nem ez a szűk keresztmetszet,és egy 0-24-ben üzemelő mechanikus egységnél tartósság szempontjából lehet is jelentsége -- bár tipikusan nem a tartós üzem, hanem az indulások nyírják ki a merevlemezeket.

Más biztosan tud válaszolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19509) fogtunder


fogtunder
nagyúr

nekem most van egy 7200-as Seagate másodiknak berakva, nem vállalhatatlanul hangos.

én egyébként azon az állásponton vagyok, hogy azt kell venni, amire a legtöbb a gari és a legjobb áron van, és csinálni biztonsági mentést, hogy ne fájjon, ha cserélni kell. a régi RED-ek megbízhatóságából sok minden nem maradt, ha lehet hinni a Blackblaze statisztikáinak, szóval nagyjából bármi előfordulhat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19510) kissdani


kissdani
senior tag

Egy zyxel 542 nast be lehet ugy állitani hogy ha bekapcsolom a laptopot kapcsoljon be ha kikapcsolom automatikusan kapcsoljon ki?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19511) vadkörte válasza kissdani (#19510) üzenetére


vadkörte
addikt

WakeOnLan?

Üdv. V. Körte

(#19512) kissdani válasza vadkörte (#19511) üzenetére


kissdani
senior tag

Azt hogy kell beállitani?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19513) fogtunder


fogtunder
nagyúr

srácok, szeretném kérni, hogy ne offoljuk szét teljesen a topikot, nem NAS beállítás kezdőknek a téma. minimális eltérések a témától beleférnek, de ennek ebben a formában még hetekig nem lesz vége. át lehet vinni ide, vagy nyissatok neki új témát.

köszönöm

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19514) kissdani válasza fogtunder (#19513) üzenetére


kissdani
senior tag

Elnézést kérek nem gondoltam hogy zavar akárkit is ha kérdezek. De mégegyszer bocsi itt nem lesz több kérdés részemről... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19515) Kronk


Kronk
őstag

Lehet triviális a kérdésem, de inkább biztosra mennék.
Van egy NSA325v2-m amiben van egy 6TB-s hdd, ezt ha átteszem egy épített Nasba, amin Omv van, megmarad rajta minden adat, és nem kell trükközni, hogy működjön?

http://totesz.myminicity.com/

(#19516) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok, múlthéten vásároltunk egy ZyXEL NAS 326-t a cégnek. Eddig elégedettek vagyunk, bár most egy problémába ütköztem.
Néhány dolgozónak szeretnénk FTP-kapcsolatról is elérhetővé tenni, hogy otthonról is dolgozhassanak. Az FTP-vel minden oké. Valójában azt szeretném elérni, hogy csak bizonyos filetípusokat tudjanak fel -le másolni. A lényeg, hogy futtatható állományok ne kerüljenek fel a Nasra (exe, msi, bat...stb.).
Meg lehet ezt valahogy oldani ?
köszi előre is. ! :R

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#19517) ht42


ht42
senior tag

Mostanában milyen mini itx ház javasolt NAS építéshez? Nekem van egy CFI A7879 pompás kis dobozom, de az már nem kapható.
Bele kell férnie 4 db 3.5 collos vinyónak.

[ Szerkesztve ]

(#19518) Patice válasza ht42 (#19517) üzenetére


Patice
nagyúr

Pl. Fractal Design Node 304 = 6 db 3,5 HDD hellyel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19519) ht42 válasza Patice (#19518) üzenetére


ht42
senior tag

Én is azt néztem ki, bár túl nagy, az ára sem kicsi és még táp is kell bele... Apropó: tápot is tudsz ajánlani?

(#19520) fogtunder válasza Kronk (#19515) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg ext4 partíciók mountolhatóak OMV alatt, de nem tudom, a ZyXel OS pontosan hogyan formáz, esetleg az OMV fórumban érdemes még megkérdezni, hogy mit gondolnak a témáról, én azt mondom elsőre, hogy próba cseresznye, akár működhet is.

(#19517) ht42: gondolom a Bitfenix Prodigy is nagy lesz, ha a Node az. a TT Core V1-ben a specifikáció szerint ugyan csak 2HDD hely van, de az oldallapokra fel lehet csavarozni még párat, van elég csavar is hozzá a gyári csomagban. tápból valami minél kisebb ATX/SFX táp kellene, mert úgyis csak töredék terhelésen fog menni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19521) Patice válasza ht42 (#19519) üzenetére


Patice
nagyúr

Amikor a saját NAS-omat építettem, akkor én sem találtam olcsóbban olyan mini-ITX házat, amibe elég HDD fér.

A leírásom alapján: Be Quiet! System Power 7 vagy 8. :K

Amúgy mostanában foglalkozom megint a vassal (közbejött egy családi ház vásárlás :)) ) és épp OMV-t akarok felrakni rá, miután kipróbáltam az ESXi + XPeno párost. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19522) ht42 válasza Patice (#19521) üzenetére


ht42
senior tag

Valami max 200 W-os táp kéne.

(#19523) kovybaby


kovybaby
csendes tag

Sziasztok!
Első nas-omat szeretném megvenni, de kellene egy kis segítség.

Jelenleg egy helyiségben található a a TV-nk (LG 49LF632), a laptop (HP ProBook 450), és a wifi router (UPC-s Technicolor TC7200, 30/3 sebességgel). FHD filmeket szoktunk nézni serviio-n keresztül, illetve külső HDD-ről. Így vagy úgy, de eddig semmi komolyabb probléma nem volt vele (néha szaggatott serviioról, de akkor megoldottam HDD-ről). Történetesen beadta az unalmast a külső HDD-m, emiatt elgondolkoztam egy NAS vásárlásán. Ha már vennék NAS-t, akkor elhagynám ezt a HDD be-ki dolgot a másolgatással együtt, illetve nem menne fölöslegesen a gépem sem. Kezdő vagyok még ebben a témában, így épített nas nálam nem jön szóba.

Kérdés 1: Milyen NAS-t tudnátok ajánlani? Adattárolásra is használnám, de első sorban lejátszás lenne róla(nincs külön médialejátszóm, így ennek kellene a tartalmakat lejátszania). Telefonról, laptopról legyen elérhető, illetve a párom is tudja használni.2x3 TB-ot tudja kezelni, torrent kliens (csak pár torrent menne egyszerre), távoli elérés.
Jelenleg a router a TV meleltt van, így nem lenne probléma a kábelezés. Milyen módon javasoljátok összekötni a rendszert? Szükséges a HDMI? Félek, hogy wifin akadozna, ahogy most is teszi mar 720p tartalomnál is (később esetleg 4K tartalom)
Szeretnék majd később venni egy házimozi rendszert is, de gondolom azt a tv-vel kell majd összekötnöm.
Ami fontos lenne, hogy a különböző hangsávokat tudjam kezelni, illetve lehetőleg ne legyen gond a feliratokkal.

Kérdés 2: Milyen HDD-t tudtok ajánlani a 3TB-osok közül?
Eddig a WD RED-et gondoltam, de az elmúlt kommentek alapján kezdek letenni róla.
Esetleg ami megbízható?

Köszi szépen!

(#19524) fogtunder válasza kovybaby (#19523) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a lejátszásra több mód is van, vagy valami DLNA szerveren keresztül, mint a serviio (gondolom a WiFi kapcsolat miatt akadhatott), vagy ha van a TV-n Plex kliens, akkor Plex szervert telepítve a NAS-ra, vagy pedig HDMI kimenetes NAS vásárlásával. a preferált lejátszási módot mindenképpen el kell előre dönteni, mert pl. a HDMI kimenet nagyon megdrágítja a bulit. ha kell HDMI, akkor QNAP TS-251 és Inteles ASUSTORok jöhetnek szóba, ha nem kell, akkor ZyXel NAS326, vagy Synology DS216j.

az épített NAS-tól szerintem kár félni, ha nem használtál még NAS-t úgyis meg kell tanulnod egy csomó dolgot, sokat nem rak rá, hogy fel kell telepítened egy OS-t, amit a dobozos NAS-ok nagy részével is meg kell tenni amúgy, és az sem igazán egyszerűbb, ezt tapasztalatból mondom.

mivel nem nagyok az elvárások NAS funkcionalitás szempontjából, lehet, hogy egy HTPC építésével amúgy jobban járnál, akár egy asztali Linux rendszerrel, akár LiberELEC-kel. funkcionalitásban nem buknál sokat, árban nagyon versenyképes lenne, a teljesítménye pedig akár a többszöröse egy NAS-nak enyhén magasabb fogyasztás mellett. közepes angol tudással és google használatával simán összehozható mondjuk Ubuntu alapokra egy ilyen, tudsz rá rakni Owncloudot is, hogy legyen személyes felhőd, tudsz megosztásokat csinálni, a távoli eléréshez meg igazából csak DDNS kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19525) SunMount3r válasza fogtunder (#19524) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudsz olyan ATX-es házat, amiben olyan Hot-Swap fiókok vannak, amik olyanok, mint egy NAS-on?! (És nem csillagászati az ára...) :F

Köszi!

(#19526) Patice válasza SunMount3r (#19525) üzenetére


Patice
nagyúr

HP Microserver?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19527) fogtunder válasza SunMount3r (#19525) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem nagyon, leginkább 2*5,25" méretű hot swap beépítő kereteket láttam eddig, de szerintem azok se érnek meg annyit, amennyibe kerülnek.

biztos, hogy kell a hot swap?

(#19526) Patice: az mióta hot swap?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19528) Patice válasza fogtunder (#19527) üzenetére


Patice
nagyúr

Hopsz. Azt hittem, hogy a Microserveren azok. Bocsánat! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19529) vadkörte válasza SunMount3r (#19525) üzenetére


vadkörte
addikt

Silverstone CS380
Árat ne kérdezz...

Üdv. V. Körte

(#19530) kovybaby válasza fogtunder (#19524) üzenetére


kovybaby
csendes tag

Köszi az infókat!

Elsőre nem is hangzik rosszul ez a HTPC dolog. Próbáltam utána olvasni, de még sok a kérdőjel.
Tudnál esetleg egy konfigot illetve egy körülbelüli árat mondani, ami megfelelhetne az elvárásaimnak?
A nézelődés után a következőket tudnám még mondani:
- fekvő ház jobb lenne a tv állványba (nekem jobban is tetszik), de ha jobbak az állóak, akkor a tv mögött csinálnék neki helyet
- jó lenne valami esztétikus darab, csak a nappaliban lesz
- 2 db 3TB HDD elférjen benne (és ha már épített, nem gond ha lehet bővíteni)
- a rendszer mehetne esetleg egy kicsi SSD-re
Kérdések:
1. Elég lenne az integrált videókártya, vagy szükséges a dedikált? (hdmi, később házimozi rendszer)
2. A felprogramozáshoz rá kell kötni egy monitort, egeret, billentyűzetet?
3. Wifin keresztül elérném? (a routeren keresztül ha jól gondolom akkor igen)
4. Itt sokan ajánlották a HP Gen 8 microservert. Nekem ez is megfelelne esetleg?
5. Kb mennyi idő lenne ennek az összeszerelése, illetve a konfigolása?

Köszi a segítséget!
Még kezdő vagyok ebben, de igyekszem!
:D

(#19531) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

Egy kis segítseget szeretnek kerni:
Szeretnek egy nas-t vasarolni ket bolcsoset.
Hozza egyelore csak egy 2terras wd red hdd-t es van itthon egy 1 terras wd green hdd.
Ezt szeretnem beletenni.

Hasznalat:
elsosorban a torrent/nem sok max 20-30 egyszerre/ es medialejatszokkal wifin/egyik szoba/ ,illetve kabelen /masik szoba/a filmeket ,kepeket lejatszani.
es meg esetleg kulfoldrol a kepeimet feltolteni ra.

Erre eloszor a Synology DS216j neztem ki.
De most itt a forumot olvasgatva lehet ,hogy erre eleg lenne nekem a
Zyxel NAS520 0/2HDD NAS
vagy a Zyxel NAS326 NAS is!
Mit gondoltok?

Koszonom a valaszt
Udv

(#19532) interstate76 válasza kovybaby (#19523) üzenetére


interstate76
addikt

Én NAS-témakörben olyan messze vagyok a profitól, mint Makó Jeruzsálemtől, de egészen biztos vagy benne, hogy a NAS-ra szeretnéd bízni a lejátszást? 2 (vagy több) külön eszközzel szerintem minden szempontból jobban járnál.

Tudom, hogy sokan a saját konfigjukat nyomatják, mert az a tuti és mindent visz, én csak a példa kedvéért írom le az enyémet: van egy NAS520-asom és 2 Beelink Mini MXIII-as mini PC-m. Mindhárom vezetéken csatlakozik egy UPC-s szolgáltatói routerhez. A NAS kezeli a megosztásokat, a mini pécéken pedig egészen 4K felbontással bezárólag kadenciahelyesen fut minden, leszámítva a full HD 3D anyagokat (ezt nem tudja a bennük dolgozó Amlogic CPU). Mindent újan, de akciósan (vagy Gearbesten "lepontozva") vettem, így került 50 ezer Ft-ba a 3, fent említett eszköz, és akár 2 végponton, egyszerre lehetne nézni magas bitrátájú, 4K videókat. Mindezt úgy, hogy közben olyan 20-30 watt lenne az óránkénti fogyasztás, és úgy, hogy közben a NAS-on fut a Transmission és a Plex Media Server is (utóbbi transzkódolási feladatok nélkül).

Nem mondom, hogy mindenki ilyen vasakat vegyen, mert ez a legjobb opció a világon, csak azt, hogy az én felhasználói szokásaimhoz jobban és olcsóbban illeszkedő rendszer - tudtommal - nincs, és hogy a te felhasználási céljaidra is megfelelne egy hasonló felállás. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19533) fogtunder válasza kovybaby (#19530) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem kell HDMI 1.4 felett, akkor bőven elég lesz egy integrált VGA, 4GB RAM és valami integrált procis alaplap, lehetőleg Intel alapon, mondjuk N3150-nel, vagy Q1900-zal, esetleg apróról próbálhatsz vadászni valami ITX lapot és Celeron/Pentium procit hozzá. házból én Xigmatek Nebula C-t vennék, az kocka ház, de elég csinos darab, szerintem pont jó erre a feladatra és valami kis 2-300 W tápegységet, FSP, vagy Be Quiet.

OS telepítéshez kelleni fog periféria, kijelzőnek a TV is pont jó. hogy mennyi idő felszoftverezni és összerakni az egyén függő, ha nem szereltél még gépet, akkor kb. 1-1,5 óra a szerelés, az OS telepítés megint egy óra mondjuk, aztán a beállítások, én egy hétvégét, de legalább egy napot rászánnék a helyedben, ha egyben le akarod tolni a dolgot. HTPC feladatokra én nem ajánlom a Gen 8-at, az elsősorban feilszervernek jó.

a hálózati megosztások elérése mindig a routeren keresztül történik, ami egy hálózaton van, az látni fogja a megosztott mappákat, tök mindegy, hogy hogyan csatlakozol.

(#19531) Hali1975: a torrent sebességgel kapcsolatban nagyjából az összesnél ugyanolyan kompromisszumokat kell majd kötni, vedd azt, amelyik szimpatikus, ez a felhasználás bármelyikkel megoldható.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19534) g4besz


g4besz
tag

Sziasztok!

Én NAS-ról szeretnék FullHD filmeket nézni egy 50"-es és egy 55"-ős, DLNA kompatibilis tv-n. A Synology DS216j nas-t néztem ki, de azt sehol nem találom róla, hogy van-e ennek bármi korlátozása. Maximum két tv-re mennem egyidejűleg a stream, szerintetek ezt elbírná? Vagy erősebb NAS-t kellene nézni (pl.: DS216play)?

(#19535) inspector01


inspector01
újonc

Szisztok!

Segítségeteket kérném NAS vásárláshoz. Egy kifinomult rendszert szeretnék, legfőképp filmek tárolására, lejátszása TV-n (időnként 4K-filmeket is), lehetőleg torrent kliens legyen és 2 lemezes. Az eddig letöltött filmek egy külső HDD-n vannak, de ahhoz, hogy vissza tudjam seedelni a PC-nek 24/7 kell mennie, ami nem egészséges. Ezt elkerülve döntöttem a NAS-nál. Ez idáig PC-ről AllShare-n keresztül néztem a filmeket, ami nagyon idegesítő a sokszori lefagyás után.
A rendszer megvásárlása után a TV-n (Samsung UE55JU6872) elég egy app-ot letölteni vagy esetleg kell hozzá még valami?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#19536) Hali1975 válasza fogtunder (#19533) üzenetére


Hali1975
tag

Szia !
koszonom a valaszt!

200/100as netem van, de mivel nem olyan sok letoltes es seed van egyszerre , ezert ez nem lesz gond.
A 2+1terras hdd mukodo dolog akkor?

KOszi
Udv

(#19537) fogtunder válasza Hali1975 (#19536) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs a késői reakcióért, kissé kiment a fejemből, hogy vannak hsz-ek, amiket lekattintottam, de nem ment rájuk válasz. az nem egy nagy sávszél, az ajánlott cuccok bírni fogják, max az aktív kapcsolatok számát kell korlátozni. működik a 2+1TB, külön kötetként, vagy JBOD módban, amit én nem preferálok, mert bár összeolvasztja a tárhelyet, de ha az egyik lemez lehal, akkor buktad az összes adatot.

(#19534) g4besz: ez a DLNA téma mindig egy érdekes kérdéskör, mert a szabvány elég rugalmas teret enged az implementációra és ezért változó eredménnyel működik a különböző eszközökön. de ha nem kell a NAS-nak transzkódolnia, csak az adatot szolgáltatjta, akkor bőven jó lesz a DS 216j.

(#19535) inspector01: TV-k terén sajnos nem nagyon vagyok otthon, a legfiatalabb is 6 éves itthon. ha képes hálózati megosztásból lejátszani média fájlokat, akkor a legjobb, ha nem, akkor lehet bohóckodni DLNA-val, vagy leszedsz egy Plex klienst, a NAS-ra egy Plex szervert és nézed azon át. a szokásos ZyXel NAS326 vagy Synology DS216j az ajánlás.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19538) g4besz válasza fogtunder (#19537) üzenetére


g4besz
tag

:R

(#19539) Hali1975 válasza fogtunder (#19537) üzenetére


Hali1975
tag

Szia,
koszonom
Akkor meg gondolkodom, hogy melyik legyen:-)
Udv

(#19540) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Az érzésre évekig tartó fogyasztás-bővíthetőség-ár hármason való vergődés után végre összeraktam az első NAS-om hardverét. Asus H81I-Plus + G1840 + itthon talált 2GB DDR3 + WD Red 3TB. Eléggé f@stam tőle, hogy "sokat" fog enni egy integrált procis laphoz vagy gyári NAS-hoz képest, de jók a kilátások. Rendes tápot még nem raktam alá, egy régi FSP PNR-rel próbáltam ki először egy teszt idejére feldobott Win 8.1-gyel. Ezzel boot alatt 40-45W körül evett, boot után lehiggadva és egy másolást futtatva 32-36 körül. Egy chingcheng PicoPSU-val és egy szintén made in China adapter.hu-s kockával viszont már csak 30-32 és 21-23 Watt körül fogyasztott. Igaz egy SSD még jön majd bele az oprendszer alá.

A kínai kettősről viszont nem merem futtatni (valakinél oszcilloszkóp esetleg...?), egy Chieftec CDP-085ITX lesz valószínűleg helyettük. Esetleg ennek a kockája a PicoPSU-val, és akkor nem kell felgányolni a paneltápot sem. Szívesen kipróbálnám egy BQ L8 300W táppal is, kíváncsi vagyok hogy alakulna a rendszer fogyasztása a PNR-hez képest. Tudom, hogy nem lenne lényeges különbség, de azért megnézném. Persze emiatt nem fogok venni, jó lesz ez a Pico-s megoldás. (kopkopkop)

A gyári cpu hűtő viszont sajna pont nem tudja hűteni a Pico-t, mert kettejük között áll a memória. :( Amúgy pedig maradhatna, alig forog, pont nem megy az ingerküszöböm fölé a hangja. De gondolom létezik olyan topflow hűtő ami nem túl drága és annyival lenne a memória fölött, hogy a Picora is fújná a levegőt.

Most már csak pár év mire kitanulom a linuxot, és felszoftverezem ahogy azt elképzeltem, meg beállítgatok mindent az utolsó szögig... :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#19541) Fleto93 válasza Sebaj Fóbiás (#19540) üzenetére


Fleto93
tag

Két hónap után még mindig jön elő egy két konfigurációs érdekesség az ubuntu szerveremen... Ma pl. azzal szívtam, hogy barátnőm windows phone-ján is működjön az ikeV2 VPN amit beállítottam - sokáig tartott, mire rájöttem, hogy a mocsok a felhasználónevet "Windows Phone\felhasználónév" formában küldi, és ezért nem tud csatlakozni... Múlt héten azon pörögtem néhány órát, hogy a transmission-nel letöltött programokat ne kelljen a gépre másolni, vagy kézzel átírni a jogosultságokat, hanem egyből futtatható legyen a hálózati meghajtón.

Nem a kedvedet akarom elvenni, sőt én baromira élveztem/élvezem, hogy ennyi új dolgot tanulok közben, de azért van vele meló, ha az ember nem csak nagyon alap dolgokra akarja használni.
Viszont meg van az az előnye is, hogy olcsóbb volt a hardver mint egy 4 lemezes Syno, és sokkal több dologra tudom használni.

(#19542) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van itthon egy zyxel 310, e mellé még két másik nas, amit usb-n keresztül tervezek használni. De, van itthon egy régi gépem is, ami jó lenne OMV használatára. A kérdésem az lenne, hogy használjam a 310-et, rádugott nasokkal, vagy inkább vegyem ki a vinyokat és omv-vel csináljam meg a háttértárolást?

A jelenlegi hálózat egy rotuerből, egy raspberryből, egy lg tvből meg egy laptopból áll. A laptopon töltök le egy megosztott mappába, aminek a tartalmát a málnán keresztül nézzük. Szeretnék egy közös tárhelyet és a laptopot tehermentesíteni.

Zömmel fimnézés van, esetenként hd-ben is, ha jól tudom a 310ben van média server is, ez azt jelenti, hogy a nas lenne a médialejátszó? Vagy a tv lenne az, a nas pedig ennek a kiszolgálója?

Melyik az életképesebb megoldás szerintetek?

a gép paraméterei:
asrock alive nf6g lap
1 gb ddr2 ram
van 3 db vinyo, 40 és 80 gb ide, 160 gb sata, plusz a két nasból ki tudom venni a vinyokat, azok 500 gb sata-sak.

Előre is köszönöm a segítséget.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19543) MaCS_70 válasza Flowtation (#19542) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt valami nem kerek.
A NAS hálózati adattároló, nem USB-s.

Milyen NAS-okat akarsz USB-n használni? Nem inkább sima külső HDD-házakról van szó?

Ha van NAS-od, miért a számítógéppel töltögetsz?

El kéne döntened, hogy mit mire használsz. Első kérdés: miért nem elég már a 310-es?

Egy PC-s OMV-val tény, hogy sokkal nagyobb teljesítményt kaphatsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19544) Flowtation válasza MaCS_70 (#19543) üzenetére


Flowtation
őstag

Bocsánat, félreérthetően fogalmaztam.
Tehát van egy 310-es, amit jelenleg nem használok. Erre lehet usb-n is rákötni külső merevlemezt, nekem van még két nas, amiket usbn is tudok használni, és mivel a 310 a legkorszerűbb a három közül, ezért gondoltam azt, hogy a 310 lenne a hálózaton, a másik kettő pedig a 310-en. Csak azért, hogy a 310en keresztül elérjem a többit is. Így már érthetőbb?
Ha a 310-en keresztül tudom menedzselni mindkét másik nast (amik jelen felállásban akkor "csak" usbs meghajtóként üzemelnének) akkor nekem elég. Mivel nekem a málna a médialejátszó, ezért egyelőre az is maradna, csak gondoltam egyszerűbb és jobb megoldás ez így. Ha lehet csak egy eszközt raknék a routerre.

Vagy az omv és abba rakom a 310 és a másik nas vinyóját, a harmadikat meg szintén usbn kötném rá, mivel abból nem lehet kiszedni a meghajtót.

Remélem így már érthetőbb miről beszélek. :B

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19545) fogtunder válasza Flowtation (#19544) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Áruld már el, hogy milyen az a két NAS, amit USB-n keresztül is tudsz használni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19546) Flowtation válasza fogtunder (#19545) üzenetére


Flowtation
őstag

az egyik egy icybox ib4210b a másik meg egy freecom 500 gb. Arra gondolok, hogy ezeken van usb csati, tehát rá tudom kötni usbn is a gépre, tudom igy használni, mint egy külső vinyó. Ja, természetesen úgy értem, hogy vagy hálózaton használom vagy usb-n. nem egyszerre a két mód.
Ha nagy marhaságokat írok, szóljatok. Egy informatikai dinoszaurusz vagyok. :-)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19547) hami85


hami85
tag

Sziasztok!
Biztos vannak itt jópáran akik szakértői a témának, próbáltam már párszor a gondomra választ találni eddig nem sikerült :(
A gond a következő:
Van egy synology nas ami hálózatba van kötve egy PC-vel , TV-vel stb. A router egy TP link 943ND de próbáltam a 1043-at is az is ugyanazt produkálta. A konkrét probléma hogy 2-3 nap használt után egyszerűen megfagy a router és nincs internet, újra inditás szükséges utána van hogy 1-2 napig megint jó, megint megfagy. Ha a NASt leveszem a hálózatról , akkor minden oké nincs fagyás. A NAS semmi extra dolgot nem cisnál, egy torrent kliens van rajt, de nem nagy a forgalom, a peerek száma is alacsonyra van véve.
Ha lecserélném a routert valami más típusra az megoldhatná a problémát? Mert így sajnos elég bosszantó.
Van ötletetek miért lehet?
Köszi előre is.

(#19548) vadkörte válasza hami85 (#19547) üzenetére


vadkörte
addikt

IP cím fix, vagy DHCP?

Üdv. V. Körte

(#19549) hami85 válasza vadkörte (#19548) üzenetére


hami85
tag

Fix IP címet kap a hálózaton.

(#19550) fogtunder válasza hami85 (#19547) üzenetére


fogtunder
nagyúr

próbálkoztál már valami cfw-vel a routeren? ha nem, akkor érdemes lenne megpróbálni, hogy kizárható legyen a szoftveres rész. esetleg áthidaló megoldásnak lehetne ütemezni egy újraindítást szoftverben a routernek valamikor éjszakára. de amúgy tippem sincs, mitől lehet, esetleg még azt érdemes megpróbálni, hogy pár napra teljesen kilövöd a torrentet a NAS-on.

ilyen anomáliák néha vannak, nálam minden ASUS itthon, a géphez gondoltam veszek egy ASUS USB adaptert, mikor kellett, hát rohadtul nem szerették egymást az RT-N18U-val, kicseréltem egy TP-Linkre, azzal hibátlan.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.