Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Tonyk válasza MaCS_70 (#18597) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nem igazán értem, hogy mi ezzel a gond."

Te felvetettél egy problémát, én jeleztem, hogy SMB/CIFS nincs így menüpontilag. Aztán jött az NFS, erre mondtam, hogy az meg csomag telepítés után elérhető.
De ha úgy gondolod, hogy felvetsz valamit, de választ az nem szeretnél rá kapni, akkor bocsánat, többet nem foglak irányba állítani!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18602) TCr válasza ateszm (#18598) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

ZyXEL NAS326, 30e Ft körül van, én is nemrég vettem.
Gyors, könnyen kezelhető, a beüzemelése meg olyan egyszerű, mint a faék.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18603) Kalandor válasza TCr (#18602) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ZyXEL NAS326-ba 2.5"-os lemez beépíthető a leírás szerint, de ehhez külön tálca kell vagy a hozzáadottba beépíthető?
Mintha ott lenne a 4 hely:

[ Szerkesztve ]

(#18604) MaCS_70 válasza ateszm (#18598) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint TCr is írta: Zyxel NAS326. Amint itt is már többször volt róla szó: ez az NSA325v2 utódja, jóval nagyobb sebességgel, azonos áron.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18605) MaCS_70 válasza Tonyk (#18601) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, nem akartam kellemetlenkedni, és köszönöm a segítséget!

Egyszerűen csak annyi, hogy az NFS nem volt kérdéses.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18606) TCr válasza Kalandor (#18603) üzenetére


TCr
veterán

Semmi nem kell hozzá külön, a "rack"-ben ott vannak a 2,5" csavarhelyek (+ hozzáadott csavarok!) ahogy a kép is mutatja, én is laptopvinyót tettem bele. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18607) Kalandor válasza TCr (#18606) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R

Ilyet tapasztaltál?

A másik nagy hátránya az eszköznek a hangja. Ugyan a tesztek szerint csak 32dB, de a probléma nem is az általános hangosságával van (325 v2-nél halkabb a nagyobb ventilátor miatt), hanem annak érzetével. Az eszközben a ventilátor ugyanis 2-3 másodperces ciklusokban pulzáló hangot ad. Ami éjszaka elég zavaró tud lenni.
Ha nem tudod eltenni olyan helyre (előszoba, spájz stb), ahol nem zavar, akkor inkább keress másik eszközt (Thecus vagy Synology). Sajnos ezek mind drágábbak nála.

(#18608) TCr válasza Kalandor (#18607) üzenetére


TCr
veterán

Nem, abszolút nem, szerintem egyedi hiba lehet.
Kitelepítettem az ebédlőbe, de nagyon halk, ilyen pulzálás meg abszolút nincs, pedig pokoli meleg van jelenleg nálam.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18609) Joker850403 válasza Kalandor (#18607) üzenetére


Joker850403
csendes tag

Szia

Én is tapasztaltam ezt a NAS326-nál de én miután beleraktam 2 hdd-t megemelkedett a ventilátor fordulatszáma és így már egyenletesebb a járása. (amúgy cserélhető, kb 15 perc alatt ha nem kapkodod el)
Mellékesen azt vettem észre ha leveszem az elejét akkor konkrétan megszűnik minden zaj, még a hdd-k morgó hangja is sokkal halkabb lesz :) Valahogy a doboz akusztikailag felerősíti a benne keletkező zajokat. De énszerintem mindez csak akkor zavaró ha egy hálószobában vagy vele és csak tökéletes csendben tudsz aludni. amúgy baromi csendben van.

Általános véleményem csak annyi hogy ár érték arányban főleg annak aki multimédia tartalmat akar tárolni annak tökéletes választás. nagyon jól kiszolgálja az okos tv-ket, felhőszolgáltatása egész jó, könnyen konfigolható, magyar nyelvű a menü, bármilyen háttértárolót bele lehet szerelni (2,5", 3,5") 16TB-ig.
Igaz használati utasítást nem nagyon mellékelnek hozzá azon kívül hogy hogyan kell összecsavarozni meg hogy hogyan kell csatlakoztatni a hálózati áramhoz meg a LAN-hoz.

Nálam bevált

Üdv: Zoli

(#18610) ateszm válasza MaCS_70 (#18604) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm nektek a segítséget. Még egy kérdés. A vinyó jó vagy nézzek 2.5" között inkább?

(#18611) TCr válasza Joker850403 (#18609) üzenetére


TCr
veterán

Gondolom 3,5" HDD(ke)t tettél bele.
Nekem egyelőre 1 db 2,5"-os van benne, azzal kis túlzással szinte teljesen néma.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18612) Joker850403 válasza TCr (#18611) üzenetére


Joker850403
csendes tag

igen, most 2 db 3.5"-os van benne, jelenleg 1050-en megy a ventillátor és 41 fok van benne amikor 950-es fordulat környékén ment olyan volt mint egy bagoly :) de az is csak teljes csendben hallatszott.

(#18613) Kalandor válasza TCr (#18608) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként hány MB/s-et tudsz kicsiholni a 2.5"-os HDD-vel a 326-ból?

[ Szerkesztve ]

(#18614) TCr válasza Kalandor (#18613) üzenetére


TCr
veterán

Ha a torrentre gondolsz, akkor érdemben nem tudok válaszolni, ugyanis a szutyok 12/1,5 (nem röhög, UPC29!) ADSL-em maxon jár, vagyis 1,5 MB/s a le.

Az a hálózati másolást még nem próbáltam, de ma sort kerítek rá és megírom az eredményt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18615) Kalandor válasza TCr (#18614) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem torrentezek, a szimpla adatátvitel érdekel, hogy a GB LAN-on a HDD-ről hány MB/s, ha a saját fájljaidat akarod elérni.

(#18616) TCr válasza Kalandor (#18615) üzenetére


TCr
veterán

Na várjál... kérlek adj valami tippet, hogy hogyan teszteljem az elérést?
Az jó, ha laptopról másolok a NAS-ra hálózaton keresztül és/vagy fordítva?
Egyébként csak 100-as hálóm van, ASUS RT12N+.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18617) fogtunder válasza TCr (#18616) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor hagyd, a megabit LAN-nál bőven többet kell tudnia.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18618) TCr válasza fogtunder (#18617) üzenetére


TCr
veterán

Ok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18619) fogtunder válasza TCr (#18618) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyébként a tesztelési metodika nálam az szokott lenni, hogy leállítok minden forgalmat a hálózaton belül, fogok egy gépet, amiben SSD van, kábelen rácsatlakozok és lehúzok egy nagyobb méretű file-t a NAS-ról (egy film, nagyobb ISO file, bármi), majd visszamásolom, ez megadja a szekvenciális írás/olvasást. illetve meg lehet ugyanezt csinálni mondjuk fényképekkel, hogy a kis file-okat hogyan bírja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18620) gbors válasza Kalandor (#18607) üzenetére


gbors
nagyúr

A pulzalo hang rezonancia eredmenye, a dobozhoz valo rogzitest erdemes megnezni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18621) Istv@n válasza Kalandor (#18615) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Kipróbáltam egy kb 2GB-os fájllal a NAS-326-ost.
A számítógépben egy ocz 120GB-os SSD, a nasban pedig egy 3.5"-os 2TB-os WD red, illetve egy 2.5"-os Hitachi HTS5410 1TB HDD van.

NAS 2.5" -> SSD:

SSD -> NAS 2.5" :

NAS 3.5" -> SSD:

SSD -> NAS 3.5" :

(#18622) spiky03 válasza Istv@n (#18621) üzenetére


spiky03
veterán

Szép sebességek! :C

Nekem kb egy 1,5 gigás mkv-t 6 perc alatt másolok át a NAS-ból a laptopra.
Igaz én wifin másolok, a laptop úgy van a routeren. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18623) Kalandor válasza Istv@n (#18621) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vao, ez igen!

Ha 3.5", ha 2.5", 68MB/s-el olvassa a NAS, ez hogy lehet? (írásnál viszont kicsit gyorsabb a 3.5")

[ Szerkesztve ]

(#18624) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Van új firmware a NAS326-hoz:
V5.11(AAZF.4)

(#18625) hunostor


hunostor
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a választásban!
Két NAS-t néztem ki:
Synology DS216se
és
ZYXEL NAS326

melyik a jobb?
folyamatos torrentezés és
többgépes adatmegosztás lenne a cél

valamint fontos még, hogy minnél halkabb legyen, mert a szobámban fog futni.

Köszönöm!

(#18626) fogtunder válasza hunostor (#18625) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a DS216 SE nagyon kiherélt hardver, ha csak erre kell, mindenképpen a ZyXel, mert a vas időtállóbb lesz. ha kellene valami funkció a Syno DSM-ből akkor is azt mondanám, hogy inkább egy 216j.

én általában nem szoktam ajánlani, hogy abban a szobában lakjon a NAS, ahol laszik az ember, mert ha annak nem is, a HDD-knek van hangja, villognak a ledek, és ennek az árkategóriának nem feltétlenül erőssége a zajcsillapítás, teljesen hangtalan úgysem lesz. esetleg ha megoldható és marad neki levegő, akkor be lehet pakolni szekrénybe, az enyém (QNAP TS-251) a TV alatt van, az üvegen keresztül már nem hallatszik, szabadban, mikor egyébként csönd volt idegesítő volt a HDD hangja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18627) Alex91 válasza hunostor (#18625) üzenetére


Alex91
félisten

HW-ben a Zyxel a jobb, software-ben meg valoszinuleg a Synology. En vagy a Zyxel-t vennem, es ha Synology, akkor meg a 216j-t! A 216se-t nem tartom jo valasztasnak.

Syno valoszinuleg halkabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18628) hunostor


hunostor
csendes tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget srácok.

Akkor a ZYXEL NAS326 lesz.
Gondolom a szoftveres problémákra akad némi hackelt Linux vagy ilyesmi.
Ha variálni kell vele az nem probléma.

Viszont a ruhásszekrény alját lehet megnyeri magának :)

(#18629) TCr válasza hunostor (#18628) üzenetére


TCr
veterán

Milyen szoftveres problémákra gondolsz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18630) hunostor válasza TCr (#18629) üzenetére


hunostor
csendes tag

Hát, hogy nem lehet megoldani vele valamit, vagy le van tiltva a funkció például.
Nem tudom :-)

(#18631) hunostor válasza Alex91 (#18627) üzenetére


hunostor
csendes tag

Igen, ezt a 216j-t én is megnéztem, de nem szántam rá magam a költségre :-)

(#18632) TCr válasza hunostor (#18631) üzenetére


TCr
veterán

Ha csak arra kell, amit leírtál pár kommenttel feljebb, akkor semmit nem kell "hekkelni" rajta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18633) hunostor válasza TCr (#18632) üzenetére


hunostor
csendes tag

Oké, köszi.
Akkor erre sem lesz gondom.

(#18634) ateszm


ateszm
senior tag

Úton a NAS326 meg a Red3Tb. Köszönöm a segítséget! :)

(#18635) PpenoO


PpenoO
őstag

QNAP topikba nem kaptam választ a kérdésemre, így hozzátok fordulok. A pluszos 251es nas megéri a felárat a sima 251el szemben? Ahogy néztem a fő különbség a cpuban van. 1000/200 hálóra lenne kötve, 2x4tb tárhely és 8gb memoria társaságában. 100-150 torrent futna rajta és párhuzamosan használnám a beépített médialejátszóját is.

[ Szerkesztve ]

(#18636) fogtunder válasza PpenoO (#18635) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a qnap topikban kevesebb, mint 100hsz-szel ezelőtt volt pont ugyanez a téma, szerintem eléggé ki lett vesézve innen olvass lefelé.

tl:dr nem éri meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18637) Olympos válasza PpenoO (#18635) üzenetére


Olympos
aktív tag

Erre, azaz 100-150 torrent futtatásra és közben média lejátszásra a Thecus N2560 is jó...meg eprsze sok más is.
Nekem ilyen van, 1000/200-as netet használom.
Most a Trónok harca őrület miatt egész nap kb. 7-12Mbyte/sec-el tölt fel, kb. 130 torrent van bekapcsolva, egyszerre kb. 20-30 aktív. Közben HDMI kimeneten filmet nézek.

Árban is olcsóbb, majdnem fele annyi.

(#18638) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na megvettem a Zyxel 326-ot, beüzemeltem, új kötet stb létrehozva.

A hálózatnál látszik is, 2 néven is, 4 mappát ki is ad (ezeket magától hozta létre, nem én), de hiába léptem be finderben adminként (jobb fel ső sarok, írja is hogy bontás), írni nem tudok a nas-ra (bal alsó sarokban ezt ikonnal jelzi).

Utoljára Windows alatt használtam NAS-t, de ott kb. egy pendrive egyszerűsége volt.

(#18639) fogtunder válasza Kalandor (#18638) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát vannak okai annak, hogy már nem használok OS/X-t :D

amúgy segítenék is, ha tudnék, de már nagyon nem emlékszem, hogy csatoltam SMB megosztásokat, de snow leopard alatt még működött rendesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18640) TCr válasza Kalandor (#18638) üzenetére


TCr
veterán

Win alatt jelenleg is kb. egy pendrive egyszerűsége, sajnos az Apple oprendszerekhez én nem értek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18641) Kalandor válasza TCr (#18640) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt vagy 10 éve egy reklám, hogy Józsi most tudta meg, az 5-ös lottó főnyereménye egymilliárd forint. Na így érzem magam én is röpke fél óra intenzív Google-zás után.
Az admin, music, video és zene az nem mappák, hanem share-k, amiket nem lehet csak úgy törölni. Lehet, de adminban.
Tehát fogtam, létrehoztam egy NAS nevű share-t és azt csatoltam fel SMB-n keresztül.

Lehet, hogy nektek ez full egyértelmű, de amikor én legutoljára az hiszem WD NAS-t vettem, az nem így ment, vállalati NAS-ok sem így mentek, és így tovább. Szerintem ez nem korrekt így, nem zenéket meg videókat akar megosztani :(

[ Szerkesztve ]

(#18642) Patice válasza Kalandor (#18638) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbáld NFS-sel...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18643) Kalandor válasza Patice (#18642) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#18644) hunostor válasza fogtunder (#18639) üzenetére


hunostor
csendes tag

A Snow Leo még jó volt, ma is sokan használják :-)

De már én is inkább wint

(#18645) hunostor válasza Kalandor (#18641) üzenetére


hunostor
csendes tag

Hát ez elég gázul hangzik :-(

A gép mennyire hangos? Milyennek találod?

(#18646) TCr válasza hunostor (#18645) üzenetére


TCr
veterán

Semmi gáz nincs benne, legalábbis Windows-os oldalról nézve.
Még az asztali médialejátszómmal (Popcorn A210) is könnyedén kitallózom a megosztásokat.

(#18641) Kalandor: letörölni nem tudod, de a megosztást (nyilvánossá tételt) le tudod venni róla, így a hálózaton nem fog látszódni egyik sem, nem fog aggatni. ;)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18647) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Megjött nekem is a nas-om, de csak szombaton tudok vele foglalkozni. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18648) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
Szeretnék egy nas-t kizárolag filmek tárolására és elérésére , nekem egy dune d1-em van nálam lenne a nas , hozzáférést szeretnék adni a testvéremnek , ő is le tudja szedni rólam a filmeket és igy megnézni a ZyXel NAS542 válalható lenne
Synologyt néztem de az csak 2 fiókos , és mivel nekem tényleg csak a filmek miatt kell , kérdésem mi a tapasztalat a zyxel-el ?
köszi

(#18649) fogtunder válasza fecke78 (#18648) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre tökéletes a ZyXel, de én ilyen célra nem vennék 4 fiókost, mert minek. filmeket hülyeség redundánsan tárolni, és ha nem kell a RAID-5 akkor olcsóbban kijössz, ha veszel egy NSA326-ot és bele egy-két nagy HDD-t több kicsi helyett.

a Syno által nyújtott extra funkciókat ebben a szcenárióban egyáltalán nem használnád ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18650) fecke78 válasza fogtunder (#18649) üzenetére


fecke78
senior tag

Nekem csak filmek lesznek rajta BD 25 -ben ,a 4 hely a méret miatt elönyösebb 4x4 tb

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.