Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) bozsozso válasza Patice (#19400) üzenetére


bozsozso
őstag

Na nekem a destination folder nincs. :( Utánanézek nincs-e valami frissebb verzió a nasomra. Bár tudom nem egy kedvelt típus az enyém(dlink 320L). Lehet addig bele sem fogok mert cserélném valami 4 lemezesre, mert kinőttem.

szerk.: most néztem verzió:1.01

[ Szerkesztve ]

(#19402) alcsa válasza Patice (#19398) üzenetére


alcsa
senior tag

Köszönöm a választ neked is :R .

[ Szerkesztve ]

(#19403) Essejó válasza Kronk (#19376) üzenetére


Essejó
veterán

Végül is annyira nem "vészes" árban. :D

[link]

Persze akadnak drágábbak is 11- 25 Sata porttal. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19404) -ZeeZee- válasza bozsozso (#19401) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ne indítsd el a torrentet rögtön (start when added elől vedd ki a pipát). Ekkor csak hozzáadod, de még nem tölt. Aztán ha neten keresztül akarod (webgui), akkor jobb egér a torrenten és Set location (alul van valahol...) Ha gépeden (ennek nem jut eszembe a neve, talán transmission fort pc), akkor ugyanez, csak nem jobb egér, hanem F6 és akkor megint meg tudod adni, hová töltse.

(#19405) bozsozso válasza -ZeeZee- (#19404) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, ez így jónak tűnik, bár számomra nem látható mappát hozott fel alapértelmezésben.

(#19406) Kronk válasza Essejó (#19403) üzenetére


Kronk
őstag

Ez mióta itx-es lap? :))

http://totesz.myminicity.com/

(#19407) Istv@n válasza bozsozso (#19401) üzenetére


Istv@n
aktív tag

A régebbi verziókban is van ilyen beállítás, max a GUI-ban nincs benne. Ha nem rémülsz meg az ssh-tól, akkor a transmission konfig fájljában átírhatod a letöltési helyet, és akkor oda megy automatikusan, ahová szeretnéd. (persze a transmission-t állítsd le előtte, mert egyébként felülírja a módosításokat.)
Vagy, ha egyszerűbben szeretnéd, akkor töltsd le ezt a programot a transmissionhoz: https://sourceforge.net/projects/transgui/
Itt a beállításokban lehet célmappát megadni.

(#19408) Multibit válasza bozsozso (#19399) üzenetére


Multibit
veterán

Transmission telepítéskor az installer bekérte tőled a letöltési mappa nevét. Oda teszi.

(#19409) bozsozso válasza Multibit (#19408) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem nem kérte, de mindjárt leszedem és megnézem.

szerk.: nem kéri

[ Szerkesztve ]

(#19410) Multibit válasza bozsozso (#19409) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen NAS-od van? A Synology-s Transmission telepítő kéri.
Általában egy downloads mappába pakolja a letöltött fájlokat. Hogy nálad hol van ez a downloads, azt sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#19411) fogtunder válasza Multibit (#19410) üzenetére


fogtunder
nagyúr

írta, hogy D-Link 320L

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19412) Multibit válasza fogtunder (#19411) üzenetére


Multibit
veterán

Az kimaradt nálam. Bocs!

(#19413) unicumnext válasza fogtunder (#19411) üzenetére


unicumnext
aktív tag

ahhoz itt találsz normális kiegészítőket
[link]

(#19414) fogtunder válasza unicumnext (#19413) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tök jó, csak nem én kértem :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19415) Essejó válasza Kronk (#19406) üzenetére


Essejó
veterán

10 Sata 3-as porthoz ez már nem szempont, de parancsolj ez egy mini ITX-es 6 Satás [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19416) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok,
új vagyok még a NAS témában, pár hete kezdtem olvasgatni róluk komolyabban. Szeretnék otthoni felhasználásra egy 2 bay-es NAS-t. Felhasználási terület: Mediacenter, ebből adódóan mindenképp HDMI-vel ellátott kellene, nem akarom azt, hogy esetleg a wifi-n kapcsolódva a tévéhez filmnézés közben bufferelések legyenek. Raid-et még nem tudom akarok-e bele, vagy a beépített backup szoftver segítségével legyen az adatok biztosítása. Torrent egyelőre nem aktuális, németorszégban nem rizikózok ezzel. Mondjuk ha valami VPN-t fel tudok majd rá rakni, akkor esetleg megszüntetem a seedserver bérlését. Szeretném elérni távolról is a NAS-t, tehát egy DDNS-t nem árt ha tud. Lehetőleg a fogyasztása is minél kevesebb annál jobb.
Olvasgattam már Synology-t, Qnap-ot, Asustor-t, de még nem igazán jutottam döntésre ezért kérném a segítségetek. Az ár olyan 2-300€ körül. HDD majd biztosan 2db WD Red 3T megy bele. Egy további kérdés, hogy 1 WD Red már van, pontosan ugyan olyat kell vennem, ha Raid-et akarok majd vagy csak a kapacitása legyen akkora?
köszönöm előre is!

(#19417) fogtunder válasza Gabesz25 (#19416) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Synologynak nincs HDMI kimenetes NAS-a, csak a QNAP-nak és az ASUSTOR-nak. QNAP-nál a TS-251 és fölfelé ajánlott (a 251C nem), de ha használni akarod a HDMi kimenetet, akkor RAM-ot kell benne bővíteni, mert a szoftver megzabálja. ASUSTOR-ban annyira nem vagyok otthon, talán majd valaki mond konkrét típust, ott is arra figyelnék, hogy bővíthető legyen a RAM, ha igény adódik rá.

én a RAID-nek média szerver felhasználásnál nem látom értelmét, a nem reprodukálható adatokat egy lokális rsnyc mentéssel tudod duplikálni a két lemez között, a többiért meg nem nagy kár, ha meghal a lemez és megy a levesbe. elvileg elég, ha ugyanolyan kapacitású, de még ez se kötelező, csak bukod a nagyobbik fennálló tárhelyét, de a RAID 1 tényleg teljesen indokolatlan média fájlok tárolására.

VPN-es torrentezésről fogalmam sincs, hogy megoldható-e, itthon ugye nincs rá szükség, a távoli elérést mindegyik tudja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19418) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Kis irodába keresek NAS-t. 4 lemezes, max 100k-ig.

Eddigi kiszemeltek:

synology-ds416j

qnap-ts-431

Hardveresen nagyjából egyforma.

Szoftveres különbségekre lennék kíváncsi, illetve ha van egyéb javaslat szívesen meghallgatom.

Köszönöm! :R

(#19419) Hyena válasza Gabesz25 (#19416) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem van ASUSTOR nasom is az alabbi linken elerheto NAS szelektor megkonnyiti a valasztasodat.

http://www.asustor.com/service/nas_selector

En a AS3102T vagy AS6102T jelut javaslom az altalad ecsetelt hasznalatra (kb ugyanannyiba kerulnek) de persze vannak nagyobb teljesitmenyuek is.
En is gyakran jarok nemetorszagba es regi bevalt megoldas, hogy magyarorszagi szerverrel torrentezel (pl szulokhoz beteve) es FTP-n attoltod a nemet szerveredre :) .
A helyedben 2 szervert vennek egyet csak torrentezesre magyar halozatra ami nem HDMI kimenetes pl egy epitett HP Proliant Gen 8 alapu nas, es egy masik HDMI kimenetes nas amire ftpzhetsz vagy akar szinkronizaljak egymast adott idoben.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19420) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

Sziasztok!

NAS vásárláson gondolkozok, karácsonyi ajándék lenne a család számára. Otthoni felhasználásra, fájlok tárolására, filmek lejátszására. Később esetleg kamerá(ka)t is kötnék rá. Ne nem árt, ha minél több mindenre használható, mert szeretünk kísérletezgetni :) A OneDrive-nak futnia kellene rajta. Lehetőleg ne legyen zajos. Legalább 2 HDD menne bele. A költségkeret mondjuk 60-65 000 Ft, indokolt esetben ennél lehet valamivel több, de ez kb. a fájdalomhatár :)

A FAQ-ot és az utóbbi hozzászólásokat elolvasva a Synology DS216 tűnik szimpatikusnak. Mi a véleményetek?

(#19421) Multibit válasza Tannhauser (#19420) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyiből nem lesz meg a DS216 (j nélkül!).
Ha kísérletezni akarsz és sok féle feladatot kell ellátnia a NAS-nak, fel kell emelned a fájdalomhatárt (nem kicsit).

[ Szerkesztve ]

(#19422) Tannhauser válasza Multibit (#19421) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Igazad van, lemaradt a j
Szóval Synology DS216j a kiszemelt, ami HDD nélkül 60k alatt van.

(#19423) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok, az iránt érdeklődnék, hogy a legolcsóbb -de minőségi- kategóriában a Zyxel NSA325 v2 helyett melyik most a legajánlottabb (ezt már alig kapni és úgy látom az ára is felment).

Cél: általános file megosztás LAN-on belül és nagy bitrátás videó stream-elés (a NAS-nak nem kell tudnia lejátszani, arra van céleszközöm).

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#19424) Alex91 válasza SunMount3r (#19423) üzenetére


Alex91
félisten

Zyxel NAS 326

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19425) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Egy Syno 213j-re érdemes még használtan beruházni, vagy már jobban járok egy új Zyxel 326-tal?

(#19426) fogtunder válasza T_Stark (#19425) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A 213j már nagyon régi, alap feladatokra jó lehet, de én inkább vagy hozzátennék még a kerethez és 216j, vagy a ZyXel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19427) kissdani


kissdani
senior tag

A zyxel 542 első beüzemelésnél ha belerakom a hdd-t elvesznek az adatok? Nem kell raid ha nem muszály...

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19428) Alex91 válasza kissdani (#19427) üzenetére


Alex91
félisten

Elvesznek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19429) kissdani válasza Alex91 (#19428) üzenetére


kissdani
senior tag

És semmilyen megoldás nincs hogy ne vesszenek el? :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19430) fogtunder válasza kissdani (#19429) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nincs, formázza a lemezt, le kell menteni róla a dolgokat előtte.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19431) kissdani válasza fogtunder (#19430) üzenetére


kissdani
senior tag

Még Hdd-t is vennem kell, ezt nem kalkuláltam bele.. :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19432) fogtunder válasza kissdani (#19431) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem anno 6 TB adatot kellett volna lementeni, de nem volt közel se ennyi tárhelyem, ami pótolhatatlan volt, azt szétdobtam a különböző gépekre és külső tárolókra, meg még ami elfért, a többi meg ment a levesbe. Legalább rájöttem mennyi felesleges cuccot tároltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19433) T_Stark válasza fogtunder (#19426) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi, akkor marad a 326.
Tud valaki most valahol akcióban, vagy mindenhol 30k körül megy?

(#19434) kissdani


kissdani
senior tag

Beüzemeltem a nas542-őt első benyomás jónak mondható magyar az egész eddig ment minden zökkenőmentesen, de olyat nem találok hogy felcsatolom a meghajtókat hogy ugy kezelje a win10 mint egy usb-s külső meghajtót. Hogy tudom ezt megoldani? Ha megkérhetnélek titeket kissé szájbarágósan nem volt még nasom, köszönöm előre is... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19435) kissdani válasza kissdani (#19434) üzenetére


kissdani
senior tag

Sikerült... :)

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19436) Essejó válasza kissdani (#19434) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a Gép ikon jobb katt az egérrel és Hálózati meghajtó csatlakoztatása.
Vagy megnyitod az Ez a gépet és:

A többi már gondolom egyértelmű.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19437) kissdani válasza Essejó (#19436) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a segitséget már rájöttem azért igy laikusként is rá lehet jönni a dolgokra. Amit sokan mondtatok azt már kezdem érezni mégpedig azt hogy kicsit gyengécske. Semmit nem csinálok csak másolok rá és sokszor 100% a proci terhelés ettől?? Eléggé ingadizik a sebesség 15-25 mega között.
Reméllem ki fogja tudni szolgálni a BD50.ISO-kat majd holnap megnézem mert 24óra a másolás! :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#19438) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Csak az összefoglalót olvastam el, böngészni jelenleg nincs időm.

Az én esetemben egy külső, USB3-as Samsung HDD-t kellene hálózati filemegosztásra használni.
Fontos lenne, hogy csendes legyen és legyen torrent kliens. Ezen kívül még BD50-es filmeket is nézek, tehát az olvasási sebességnek erre elegendőnek kell lennie. Amiről elérném az egy notebook és egy házimozi erősítő, amivel zenéket szeretnék lejátszani (támogatja a DLNA-t, AirPlay-t, tehát ez megoldható az erősítő részéről).

Én elsősorban egy RaspBerry Pi-ra gondoltam. Nem tudom, hogy mennyire szolgálná ki szerintetek az igényeimet? Ha nem elegendő, akkor mit javasoltok helyette? Az összefoglalóban lévő Zyxel nekem felesleges, nem raknék bele belső HDD-t.

(#19439) fogtunder válasza tibi970307 (#19438) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha jót akarsz magadnak, gondold át az egész koncepciót. BD50 filmeket se USB-n, se megabites LAN-on, se WiFin keresztül nem túl jó ötlet streamelni. az USB egy rohadtul processzor igényes csatlakozási mód, a torrent is zabálja, a RPi szerintem erre bőven kevés lenne.

a SATA portra csatlakoztatott HDD egyáltalán nem felesleges, ezzel lehet a legjobb sávszélességet elérni. lehet próbálkozni valami bikább routerrel is, amire ráakasztod a külső HDD-t, de az drágább, mint a ZyXel NAS326

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19440) tibi970307 válasza fogtunder (#19439) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm a választ!

Igazából jelenleg a külső HDD-s dolog azért nem a legjobb, mert ha kicsit megmozdul az USB csatlakozó, akkor már a gép úgy érzékeli, mint ha kihúznám és akkor mehet a torrentek újraellenőrzése. Ami egy NAS-nál plusz opció lenne, hogy mehetne a torrent 24 órában, azon lenne nyomtató megosztás és mindenki elérné a tartalmát. Másik lehetőségként felvetődött az is, hogy egy belső 2,5" merevlemezt vegyek a notebookba, csak a NAS előnyeit így elveszteném.

Először is érdekelne, hogy milyen összegből lehet kihozni egy olyan koncepciót, ami nekem már megfelelne. Ha ez a plusz költség számomra még emészthető, akkor belevágnék. NAS esetén jó lenne nekem a használt is. A legolcsóbb lehetőség a Zyxel? Mert nem túl sokat lehet találni a piacon sajnos. 1TB bőven elég lenne, a merevlemez kihozható 10eFt-ból. Plusz 20eFt-ot még rászánnék a NAS-ra.

(#19441) Multibit válasza fogtunder (#19439) üzenetére


Multibit
veterán

BD50 filmeket... se megabites LAN-on... nem túl jó ötlet streamelni.
100 Mbps LAN-on simán átmegy a BD50 :K

(#19442) fogtunder válasza Multibit (#19441) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg igen, nekem gyakorlatban két fullHD stream se nagyon ment párhuzamosan rendesen a megabit LAN-os NAS-omon, ami amúgy simán tudta a 11MBps-t stabilan írás/olvasásban.

amúgy hálás lennék, ha nem töredék mondatokat ragadnánk ki a hsz-emből, erre iszonyatosan allergiás vagyok, mert ha csak ennyit akartam volna írni, nem lenne körülötte a többi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19443) Multibit válasza fogtunder (#19442) üzenetére


Multibit
veterán

amúgy hálás lennék, ha nem töredék mondatokat ragadnánk ki a hsz-emből, erre iszonyatosan allergiás vagyok, mert ha csak ennyit akartam volna írni, nem lenne körülötte a többi.
Akkor ne vedd vele a 100-as LAN-t! Nem kell ezen megsértődni. A mondat többi része stimmel.
Nálam a gyakorlatban is elég volt a 100-as LAN (Mikrotik RB433AH + Dune Smart B1 + Synology DS713+)

(#19444) SunMount3r válasza Multibit (#19443) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

USB 3-as külső winyó->USB 2.0--ás HUB->Noteboook USB 2.0-ás portja->Noti 100Mbps-as LAN csatija->Cat6-os UTP kábel->Gigabites Router->Cat6-os kábel->Médialejátszó Gigabites LAN csatival.= Pöpec, akadásmentes 3D BD sio lejátszás.

Amint látható, a gyengébb láncszemek ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#19445) Essejó válasza SunMount3r (#19444) üzenetére


Essejó
veterán

Csak a tisztánlátás kedvéért, nincs olyan, hogy USB 3-as külső vinyó. Van usb2-es és usb 3-as külső ház, amibe ugyanaz a sata 2-es 3-as winyó megy mint belsőleg. Kivételt képez néhány wd külső ház de ott is csak a hdd csatlakozója a más. Aztán a Cat6-os UTP kábel jó dolog, de a Gigabites hálózathoz pont jó a Cat5e a Cat6 a 10 Gigáshoz javasolt, persze ennek ellenére nem árt ha olyan van.
Gigabites Lan csati az milyen? Én ugyanazt az Rj45-öt nyomom fel a Cat5 és a Cat5e-re is és teljesen jó a Gigabites átvitel. Persze láttam már a Youtube filmen Cat6-os kábelt krimpelni és ott külön kábelsoroló elem meg két soros az érintkező, de ez egyelőre felesleges huncutságnak tűnik, meg drága is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19446) Essejó válasza kissdani (#19437) üzenetére


Essejó
veterán

Az a másolási sebesség eléggé karcsú, hány db HDD van benne?
Illetve milyen a Lan kábel? Ugyanis minimum Cat5e-nek kell lennie a Gigabites átvitelhez, és annak meg kell lenni mármint a kábelnek a Routerig és onnan az asztali gépedig. De elég egy nem kellően rá krimpelt csatlakozó ahhoz hogy hulladék legyen az átvitel.
Én olyan 75-98 közt másolok a Nas és az asztali gépem között, oda vissza.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19447) MaCS_70 válasza tibi970307 (#19440) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vigyázz, nehogy az olcsóbb végül túl drágának bizonyuljon!

A legolcsóbb megvételre érdemes, ténylegesen jó teljesítményt nyújtó NAS a NAS326.
A Harveraprón csak elvétve látni igazán jó ajánlatokat, nézegetni érdemes, mert azért néha akad jó ajánlat, de erre ne alapozz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19448) fogtunder válasza tibi970307 (#19440) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szétnéztem HA-n, semmi említésre méltó nem volt, szóval továbbra is azt mondanám, hogy ZyXel NAS326 az alja, amit érdemes.

(#19443) Multibit: amikor a bemeneti oldal volt megabites, nekem se volt soha bajom ilyesmivel, csak amikor a kimeneti. nincs kizárva, hogy RAM, vagy SoC limitáció volt, csak akkor miért tudta tartani a 11MBps-t másolásnál, vagy olvasásánál? azt egyébként ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy az RPi nem alkalmas eszköz arra, hogy BD50 filmeket osszon meg USB HDD-ről.

nem arról van szó, hogy éppen hülyeséget írtam-e, mert előfordul és képes vagyok beismerni, de nem bírom az ilyen részleges idézeteket, amennyi idő volt ezt összeollózni, az alatt meg lehetett volna írni egy bővített mondatban, hogy mire válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19449) T_Stark válasza fogtunder (#19426) üzenetére


T_Stark
őstag

Na még egy kérdés.
A Zyxel 520 is kb 10K-val drágább mint a 326, annyiért megéri inkább az, jobb annyival?
Azt a 40K-t még rá tudom szánni ha érdemes. Syno-ból úgy látom annyiért semmi normálisat nem kapni még.
Esetleg használt 215j-t látok, de az sem valami új már. Qnap szintén drágább, max egy 212P férne bele.

[ Szerkesztve ]

(#19450) fogtunder válasza T_Stark (#19449) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, a szoftver ugyanaz, csak az SoC erősebb és több a RAM, a torrentet mondjuk jobban fogja bírni, de igazi előre lépést inkább az olcsóbb Intel processzoros gépek jelentenének ASUSTOR és QNAP vonalon, vagy egy DS216 Play, ami sokkal drágább.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.