Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) watercooling válasza Rosep (#3000) üzenetére


watercooling
tag

Valószínű jobban jársz microserverrel, nekem van qnap nas s hp is:)

(#3002) €uro


€uro
őstag

Adott egy NAS (Synology DS212+), egy gigabites router (TP-LINK TL-WR2543ND) és egy gigabites switch (TP-LINK TL-SG1008D). A router és a switch egy 10 méteres kábellel van összekötve, a switch és a PC egy 7,5 méteressel. CAT6-os kábeleket használok.

Kérdés: Ahhoz, hogy a PC a NAS-t a lehető leggyorsabban elérje, a switch-re kössem egy 10 méteres kábellel vagy a routerre egy másfél méteressel?

(#3003) veze válasza Rosep (#2998) üzenetére


veze
őstag

freenas tud magyarul
legalabbis a 0.7.x verzió nálam tudott

(#3004) Pali79 válasza Rosep (#2998) üzenetére


Pali79
aktív tag

A hp-ba csak 4 hely van. A torrent távoli kezelése érdekes kérdés, mert a legtöbb OS a transmissiont preferálja amihez van remote gui.

A régebbi freenas verzióból van magyar, az OMV-ből nincs, de nem is kell zseninek lenni hozzá. Egyszer kell belőni aztán kész.

(#3005) Rosep válasza Pali79 (#3004) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen, már utánanéztem, nekem a Transmission is megfelelhet.

Valahol írta valaki, hogy az optikai meghajtó helyére is lehet tenni HDD-t.

(#3006) Claude Leon válasza €uro (#3002) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ugyanabba a switch-be dugd őket (pc és nas), cat6 kábellel (100 méter lehet)
(a tl-wr2543nd 4 db lan portja is egy switch)

[ Szerkesztve ]

(#3007) €uro válasza Claude Leon (#3006) üzenetére


€uro
őstag

Ok. Köszi.

(#3008) Rosep válasza Pali79 (#3004) üzenetére


Rosep
senior tag

A belső másolás pulginról tudsz valamit? Túrom a netet, de nem találok hozzá ilyet. Vagy csak olyan a neve, amiből nem derül ki számomra hogy az. :)

(#3009) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.!

Kinéztem magamnak egy Zyxel NS 310-eset. Kérdésem, hogy ezen az alap torrent 10-nél többet tud kezelni? Vagy erre is heggeszteni kell a Transmission-t ha több torrentet akarok seed-elni?

(#3010) veze válasza WolfLenny (#3009) üzenetére


veze
őstag

alapbol nem tud többet.
viszont a hegesztéshez van szájbarágós, értelmes leírás, ami működik
[ transmission telepitése zyxelre ]
ezzel már nekem a zyxel NSA210 is 200 feletti darabszámban képes torrenteket seedelni.

(#3011) WolfLenny válasza veze (#3010) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Pöpec, akkor megveszem... :)

(#3012) zso85


zso85
tag

Melyik az a NAS amit tud 100 feletti torrentet kezelni???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#3013) krealon válasza zso85 (#3012) üzenetére


krealon
veterán

Amelyikre ra lehet tenni a transmission-t.

(#3014) negyedes


negyedes
addikt

Udv, kellene vegyek egy NAS-t.Egy kulso hazra gondoltam es hozza ket db vinyora raid1-ben. Milyen kuckot es milyen vinyokat ajanlatok?

En erre a hazra gondoltam : [link]

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3015) Alex91 válasza negyedes (#3014) üzenetére


Alex91
félisten

Relative lassu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3016) krealon válasza negyedes (#3014) üzenetére


krealon
veterán

Penztarca (csokkeno) es barkacsolasi kedvtol (novekvo sorrendben) fuggoen szerintem :

Synology DS212+
Synology DS212
QNAP TS-212
Synology DS212j
Thecus N2200
Zyxel NSA320
:R

szerk:
Illetve a fenti lista dragabb versenyzoi helyett szoba johet a HP Microserver (FreeNAS, OpenMediaVault, OpenSolaris stb oprendszerrel).

[ Szerkesztve ]

(#3017) €uro


€uro
őstag

Synology DS212+ NAS-ban most van egy 1.5 TB-os merevlemezem. Helyette szeretnék RAID-ben tükrözni két 2.0 TB-os HDD-t.

Tudom telepíteni úgy a két új merevlemezt, hogy a NAS beállításai (indexelt DLNA könyvtárak, torrent beállítások, file-ok és minden DSM beállítás) és az adattartalom megmaradjon?

(#3018) Alex91 válasza €uro (#3017) üzenetére


Alex91
félisten

En megprobalnam ugy, hogy a mostani melle beteszem az egyik 2 TB-os HDD-t, tukrozom. Aztan kivesz az 1,5 TB-os, helyebe a 2 TB-os, es tukrozes... Persze lehet, hogy nem fog mukodni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3019) Cyrin válasza €uro (#3017) üzenetére


Cyrin
addikt

Én nem trükközök ilyenkor, külső dokkba bele az egyik 2 tb-os, biztonsági mentés rá, másik 2 tb-os be az 1,5-ös helyére, teljes újratelepítés, biztonsági másolat visszaállítása, külső tár törlése, másik 2 tb-os berakása, tükrözés, 1,5-ös megtartása külső dokkban biztonsági mentésre.

(#3020) €uro válasza Cyrin (#3019) üzenetére


€uro
őstag

Ez a megoldás jól hangzik. Nem tudtam, hogy a tükrözés így működik. Azt hittem, hogy ilyenkor a két merevlemezt egyszerre kell beletenni.

Köszönöm!

Neked is Alex91!

(#3021) €uro


€uro
őstag

Telepítettem e a phpMyAdmin szolgáltatást. Mi az alap felhasználói név és jelszó?

(#3022) €uro válasza €uro (#3021) üzenetére


€uro
őstag

Megvan!

Felhasználói név: root
Jelszó nincs.

(#3023) negyedes


negyedes
addikt

Most teszteltem le az itteni halozatott.Kiabrandito volt. max 2.5 megval megy a masolas,az olvasas pedig max 2.7,mindegy hogy milyen file. :( Ide szerintem nem erdemes NAS-t venni. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3024) kisgyerek85 válasza negyedes (#3023) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ugye nem wifin másoltál?

(#3025) negyedes


negyedes
addikt

mivel 7 gep van es csak 1 log tyukbelen a tobbi wifin, igen azon.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3026) Rosep


Rosep
senior tag

Van egy eladó Buffalo LinkStation Duo üres NAS-om, akit érdekel privátban jelentkezzen!

(#3027) kisgyerek85 válasza negyedes (#3025) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Akkor meg is van a lassúság oka.

(#3028) negyedes


negyedes
addikt

Nincs mit csinaljak. Most nem azert van noti a cegnel,hogy belen logjon. Ugy erzem nem nyerek annyit,hogy megerje egy nas-t venni,egyszerubb a kulso 2Teras kulso WD usb2-on.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3029) €uro


€uro
őstag

Synology DS212+ NAS-t újra tudom indítani valahogy a számítógépről? DSM-nél nem találtam ilyen opciót.

DSM Download Station alkalmazásával van olyan gondom, hogy ha kiadok egy Pause All parancsot, utána nem tudom elindítani a torrent-ek seed-elését, töltését. A torrent file-oknál a Status oszlopban azt írja, hogy Waiting. Ha újraindítom a NAS-t, akkor a torrentek újra elindulnak. Találkoztatok már ilyennel? Esetleg lehet telepíteni másik torrent klienst a gépre?

(#3030) kirkri


kirkri
addikt

Megérkezett a Buffalo LS-XHL amit tesómnak rendeltem. Egy napi sz@rakodásba került amíg sikerült összehoznom, hogy minden menjen flottul, de megérte. (Ha valaki nem szúrja el a frissítést ahogy nekem sikerült, akkor megvan egy óra alatt) Az új firmware utorrent klienst tartalmaz. :C [link]

Az eBayen Vietnamból származó Buffalo NAS-ok nem tartalmaznak HDD-ket és karcosak is némileg (használtként árulják őket) azonban az ár/érték arányuk verhetetlen, főleg ha van valakinek felesleges HDD amit bele tud tenni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3031) Pali79 válasza kirkri (#3030) üzenetére


Pali79
aktív tag

Kicsit pontosítanál, hogy mit jelent a verhetetlen ár?

(#3032) kirkri válasza Pali79 (#3031) üzenetére


kirkri
addikt

17500-ért vettem winyó nélkül.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#3033) norral


norral
aktív tag

Sziasztok.

Szemezgetek egy synology 212j -vel. Az érdekelne, hogy távolról is lehet e managelni a letöltéseket? Gondolom ha valami webes felületet van, akkor csak portot nyit az ember a routeren, aztán hadd szóljon...

Tud ez a webgui httpsen üzemelni, illetve, ha nem tud, akkor csak a donwload manager külön elérhető kívűlről (más porton, mint mondjuk a webgui)?

Illetve esetleg tud valaki valamit arról, hogy az év melyik időszakában szoktak új synology NASok kijönni, egy USB 3 portot el tudnék viselni rajta, de 80-90k-t már nem akarok NASra áldozni, a 50-60k még belefér, ha cserébe évekig kiszolgál, és marad benne fejlesztési potenciál.

A válaszokat előre is köszi:
norral

(#3034) jNk válasza norral (#3033) üzenetére


jNk
senior tag

Természetesen lehet távolról is managelni a nast és a szolgáltatásait, a webgui a http 5000-es a https pedig az 5001-es porton érhető el, de ezek módosíthatóak.

Amennyire emlékszem Q1 elején/végén és Q3 elején/végén jelentek eddig meg új termékek, a DS112-t ma jelentették be, ami valószínűleg a legolcsóbb usb3-as teljes értékű nasuk lesz.

(#3035) Szili_DELL


Szili_DELL
csendes tag

Sziasztok! Be újítottam egy WD NetCenter NAS-t. Öregecske de nekem elég. 320 as winyó van benne. A kérdés. Elvileg torrent miatt vettem, tudom torrentre használni? Ha igen hogy?

(#3036) norral válasza jNk (#3034) üzenetére


norral
aktív tag

Köszi. Értem, akkor még kicsit várok, és olvasgatok.

(#3037) FefeeX


FefeeX
veterán

Muszáj itt kérdeznem, mivel nem találtam más témát ezzel kapcsolatban.

Vettem egy Zyxel NSA-320at. Ugyebár ezt elvileg ki lehet küldeni, hogy külső hálózatból is lássam, ne csak LAN-on. Ezt viszont gondolom a routeren is ki kell forwardolni, viszont erről a leírásában nem találok semmit.
Mint ahogy iTunes media server-t is támogat, viszont valamiért az AppleTV nem látja, sőt igazából semmi sem.
Egyébként a no-ip.org-nál regeltem már hozzá egy címet, de otthon a router jön be vele, kívülről meg semmi, ezért gondolom, hogy valahogy ki kell engedni...

A sebessége egyébként azért sajna nem USB2.0 max sebesség, inkább olyan 7-12 MBps között ingadozik, nem vészes, de nem is turbó fokozat, minden esetre ez szerintem csak az elején a telipakolásban akadályoz, később nem lesz gond vele... :)

A leírása ellenére bele tudtam tenni fixen a 2,5" SATA HDD-t is, viszont elég hangos mikor beindul a ventije.

(#3038) Claude Leon válasza FefeeX (#3037) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hogy érted, hogy a no-ip-vel a otthon a router jön, kívülről meg semmi?
Már csak azért mert, a no-ip szolgáltatás arra kell, hogy az otthoni dolgaidat névvel is tudd kívülről címezni, ne csak ip-vel.
Ehhez a router (vagy a nas, de talán szerencsésebb a router) rendszeresen befrissíti magát a no-ip szerveren, hogy az tudja, milyen ip-t adjon vissza a beregelt nevedre, tekintve, hogy a kapcsolatok ip-címek között folynak, a nevek többnyire az emberi emlékezetnek jelentenek mankót.

portoknak nézz (esetleg kérdezz, jó az, ha találsz valakit, aki már tapasztalatból tudja) majd utána, mit kell forwardolnod (a nas belső ip-jére), minden szerviznek más port kell.

(#3039) Alex91 válasza FefeeX (#3037) üzenetére


Alex91
félisten

Rakd DMZ-be a NAS-t a routerben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3040) Claude Leon válasza Alex91 (#3039) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Aztán elég biztonság lesz így a nassal?
(linuxokba is be lehet törni, csak eddig nem épült rá akkora iparág, mint winre)

[ Szerkesztve ]

(#3041) Alex91 válasza Claude Leon (#3040) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, de egyszerubb, mint portokat nyitogatni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3042) Claude Leon válasza Alex91 (#3041) üzenetére


Claude Leon
senior tag

:)

(#3043) FefeeX válasza Claude Leon (#3040) üzenetére


FefeeX
veterán

Mihez kell biztonság, filmekhez meg zenéhez? :)
Mivel nem mondja milyen port kell neki, és nincs kedvem kiderítgetni, a DMZ, legalábbis egyelőre bejövős... :)
Most egyelőre belső hálózaton a router helyett a NAS jön be a külső IP-re

(#3044) Claude Leon válasza FefeeX (#3043) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, hogy a routered kívülről is elérhető volt eddig?
DMZ-nek épp az a lényege, hogy minden kívülről jövő dolgot átirányítson belső címre.
Ha továbbra is kívülről birizgálnád a routered, marad mégiscsak a portátirányítás, de ott tartományt is megadhatsz.
(pl. 1-router külsőa portja alattig, meg fölötte is mindent)

(#3045) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Általában a router web gui-ja és a NAS-ok web gui-ja is a 80-as porton érhető el. Ezért nem érhető el.
Át kell állítani a roter remote management portját valami másra, és a 80-as portot forwardolni kell a NAS IP címére.
Ezután a router a reggelt.dyndns/no-ipcim:port szám címen lesz elérhető. Simán a reggelt.dyndns/no-ipcim esetén pedig a NAS, ha be van állítva a forwarding..

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#3046) misimagaki válasza misimagaki (#3045) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Vagy a NAS-on kell átállítani a portot, ha lehet, és akkor nem kel buzerálni a routert.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#3047) veze válasza misimagaki (#3046) üzenetére


veze
őstag

Én a nast állítottam át mert a routerem is el kell érnem kintröl
meg a nason futo egyép dolgokra ugy is kellett portforward, így aztán csakegyel több lett, hogy a 80-at is másra tettem:)

(#3048) misimagaki válasza veze (#3047) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Port forwardinggal szívtam egyet amikor router cseréltem. Van egy átirányítás 443-as a 22-re, amit a régi router nem akart elfogadni, mondván, hogy egyéb beállítás már tartalmazza. Így az újba nem vettem fel. Aztán amikor távolról akartam elérni konzolon a NAS-t nem ment. Ültem akkor is egy darabig fölötte, amikor valahogy beugrott, hogy nincs beállítva. Először nem is gondoltam, hogy ez lehet az ok, hiszen mindent átmásoltam a régi routerből az újba és régen ment...
Érekes dolog a hálózat.... :)
Ugyanazon a vason, amin eddig freenas futott most OMV fut. Annyi változott, hogy kivettem belöle a PCIE hálókártyát, az OMV már ismeri az alaplapit is.
A WOL miatti MAC-IP binding-et meg elfelejtettem átírni. Két órán keresztül kerestem mi lehet az oka, hogy sem a NAS nem látszik kintröl, sem az nem lát ki... Azán amikor rájöttem már késő volt, mert utána már semmiléyen módon nem akart kimenni a NAS. Újratelepítés segített rajta.... :)

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#3049) gabee jr


gabee jr
tag

Üdv NAS Guruk!

Vettem egy kis okos(?) NAS-t, olvastam, hogy itt valaki Vietnamból vett már ilyesmit (lehet nem ezt a típust...) és meg van vele elégedve.
Totál kezdő vagyok a NAS témában, elöljáróban pár kérdésre szeretnék választ kapni, elsősorban itthoni fájlmegosztásra használnám, hogy a barátnőm laptopja az én asztali gépem a telefonok és a táblagépem is lássa. (gyk. fájlszerverként) Gondolom ez nem lesz akadály, hiszen ezért készült.(?)
Másodsorban a beépített uTorrent klienst is ki fogom használni valószínűleg elég sűrűn. :P
Több funkciója nekem nem kell, esetleg még a távoli elérés, mondjuk a tabletemről. Gondolom ez is megoldható.(?)

Kb. 12,5eFt-ot fizettem érte, természetesen HDD nélkül. Egy 2Tb-os WD vinyó költözne bele amit jelenleg a gépemben használok. 4 NTFS partícióra van osztva, és ugyan nem sok cucc van rajta, nem szeretném ha elveszne. Fogalmam sincs, hogy A NAS-ba történő beépítést követően kell-e újraparticionálni, vagy maradhat a jelenlegi struktúra?
Köszönöm a hozzáértő válaszokat, segítséget. Egész biztos lesznek még kérdéseim. :B

"Csukaharapást szőrivel"

(#3050) misimagaki válasza gabee jr (#3049) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nagy valószinűséggel formázni fog, de olvasd el a manualját...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.