Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Multibit válasza _Roy_ (#18399) üzenetére


Multibit
veterán

Érdemes lenne a NAS-od saját topikjában tájékozódni, ott ez a téma többször is előkerült már.

(#18402) viktorio17


viktorio17
csendes tag

Zyxel NAS-okhoz mikor lesz wp phone applikáció? :)

(#18403) MaCS_70 válasza viktorio17 (#18402) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lesz hozzá?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18404) kenwood


kenwood
veterán

A dlink 315 es a 320 Nas is azt csinalja,hogy 20-30 (vagy akar tobb) perccel az utolso halozatra kotott eszkoz kikapcsolasa utan ugy dont,hogy akkor most o elkezdi porgetni a ventit.
Ez ejszaka fel 1kor kimondottan kellemes tud lenni.
Alapvetoen a hutes hangja beleferne amikor hasznalom.Nem is szeretnem sem a huteset birizgalni,sem kirakni a szobabol,egyedul az ertelmetlen bekapcsolast szeretnem kiiktatni.
Torrent, dlna meg hasonlok nincsenek.
Lefutattam a wizzardot,azota csak halozati meghajtokent masolok ra.
Mi ebreszti fel, es hogyan tudom kikapcsolni ?

Ha egyik mappabol szeretnek valamit athelyezni a masikba,akkor nekiall 30-40 megaval masolni,ami tobb giganal pont nem jo.
arra vanmegoldas?
eleg sok filet pakoltam az alap konyvtar gyoekrebe,es kezd atlathatlanna valni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18405) BrownB válasza viktorio17 (#18402) üzenetére


BrownB
tag

Mindenféle rosszindulat nélkül és WP userként mondom, hogy aznap lesz, amikor fejlesztesz hozzá. A már meglévő appokat sem frissítik a fejlesztők, mert az erőforrásokat Android és iOS verziók frissítésére fordítják. Nem éri meg WP-re fejleszteni. De ne legyen igazam és lepjék meg a Zyxel usereket egy appal.

(#18406) Multibit válasza BrownB (#18405) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy így van, ennek ellenére nekem nem sikerült iOS-re Transmission remote programot szereznem, WP-re viszont igen :K

(#18407) BrownB válasza Multibit (#18406) üzenetére


BrownB
tag

Bocsánat, ez itt nagy off, de annyit még megjegyeznék, hogy annak általában egész más okai vannak, ha valami nem elérhető iOS-ra. Az egyik ok lehet az iOS zártsága és korlátai, a másik, hogy nem tűr meg semmilyen appot az Apple az App Store-ban, amivel jogsértést követhetnél el. Legyen az hívásrögzítő, torrent kliens vagy torrentezéshez köthető app. Hiába csak linux disztribúciót töltenél vagy éppen közölnéd a másik féllel, hogy rögzíted a hívást és nem ütközne az adott ország jogszabályiba...

(#18408) kenwood válasza BrownB (#18407) üzenetére


kenwood
veterán

akkor ha lenne apple kozert,konyhakest se arulnanak ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18409) BrownB válasza kenwood (#18408) üzenetére


BrownB
tag

Késért át kellene menned az Android közértbe. ;)

(#18410) Multibit válasza BrownB (#18407) üzenetére


Multibit
veterán

a másik, hogy nem tűr meg semmilyen appot az Apple az App Store-ban, amivel jogsértést követhetnél el
:))
[link]
[link]
[link]

(#18411) BrownB válasza Multibit (#18410) üzenetére


BrownB
tag

Jogos, nem jól fogalmaztam. :) De hirtelen nem is tudnám jól megfogalmazni, bonyolult. Valami olyasmi lehet a helyes megközelítés, hogy nem tűr olyan appokat, amikkel közvetlenül és elsődlegesen torrent klienshez tudsz csatlakozni. TeamViewert sem tiltja ki azért, mert tudsz olyan gépre csatlakozni, amin futhat torrent kliens.

(#18412) gyiku


gyiku
nagyúr

AS3202T [link]
AS3204T [link]

hüllő

(#18413) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

A Synology DS115j Disk Station jó alternatívája lehet a Zyxel NAS326-nak?
Csak fele annyi memória van benne, nem kevés az a 256 MB?
RAID nem lényeg, elég az egy HDD slot.

Torrentre és mediastream-re (mkv 1080p, DTS-HD) szeretném használni.
Az opcionális 2,5" HDD lemeztartó az jár hozzá, vagy külön kell megvásárolni?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18414) kenwood válasza kenwood (#18404) üzenetére


kenwood
veterán

Csak en vagyok olyan peches, hogy kettovel is igy jartam,vagy senki mast nem zavar ez?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18415) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Thecus NAS-ok milyenek? Ismerősi körből próbálnak rám tukmálni egy 2310-est, de valahogy bizonytalan vagyok.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18416) Alex91 válasza MaCS_70 (#18415) üzenetére


Alex91
félisten

Szinten neve van a szakmaban. Ez a vas nem tul eros, de ha jo aron adjak, imho bevallalhato. Azert azzal szamolni kell, hogy itthon talan annyira nem elterjedt rendszer.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18417) MaCS_70 válasza Alex91 (#18416) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Akkor újra nekifutok ilyen szemmel - egy NAS326 a konkurencia.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18418) Alex91 válasza MaCS_70 (#18417) üzenetére


Alex91
félisten

Zyxel hardveresen biztos, hogy erosebb. A szoftver, es ugye a support a kerdeses.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18419) MaCS_70 válasza Alex91 (#18418) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- valahogy több bizodalmam is van a Zyxel irányába..

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18420) Biga123 válasza MaCS_70 (#18419) üzenetére


Biga123
addikt

Zyxel nek nagyon jó közössége van itt PH n, ha nem félsz a termináltól akkor jó választás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#18421) TCr válasza Biga123 (#18420) üzenetére


TCr
veterán

Terminál?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18422) fogtunder válasza TCr (#18421) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Linux terminalba kell bemásolni pár parancssoros műveletet extrább dolgokhoz, pl. nem gyári csomagok telepítése, nem kell tőle kétségbe esni, csak aki világ életében grafikus felületen nevelkedett, kétségbe szokott esni tőle. igazából a NAS OSek jelentős részének a WebGUI felülete is ugyanilyen parancsokat ad ki a háttérben, csak azt ugye nem látod.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18423) TCr válasza fogtunder (#18422) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18424) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Lenovo Beacon-ról van valami info?

http://nas-meghajto.arukereso.hu/lenovo/beacon-dual-core-1tb-57-328449-p317724019/

Azt látom, hogy már nem gyártják, nem forgalmazzák hivatalosan és ezzel gondolom a rendes supportnak is annyi. Ezzel volt valami komoly baj, hogy levették a palettáról?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18425) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok! Van nekem egy QNAP TS-112P Nasom. Eddig kiválóan működött, de most admin felhasználóból nem érem el a filejaimat és az ftpn rajta lógo külső vinyót sem. Ha új felhasználót hozok létre akkor a belső tárat látom, de az ftpn rajta logó vinyót nem. Mit ronthattam el? Hogy tudom visszahozni? Noip ddns volt az utolsó beállítás amit módosítottam rajta, de akkor egy napig még jó volt.

(#18426) stereotype


stereotype
csendes tag

Sziasztok,

Egy KKV-be (kb 20 embernek) kellene egy NAS-t generális lokális fájlszervernek.
Kis utánajárás után a SYNOLOGY DiskStation DS416-t találtam eddig legjobbnak.
Erről kérdeznék véleményt valamit jobb alternatívát.

A legfontosabb szempontok:
- gigabit ethernet-en szeretnénk használni "külső merevlemezként" (egyszerre több kliensről akár),
- RAID1 és RAID10 támogatás, még nem dőlt el
- crossplatform működjön minden,
- megbízhatóság,
- lehető legminimálisabb szintű karbantartási igény,
- 4 hdd hely kell bele,
- jó user management,
- terméksupport,
- kb 150k-ig mehet el lemezek nélkül,
- az építés nem játszik, kész és bejáratott megoldások érdekelnek.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18427) MaCS_70 válasza stereotype (#18426) üzenetére


MaCS_70
félisten

A RAID10 minek egy NAS-ba? Kiszámoltátok, hogy jelent-e tényleges sebességnövekedést?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18428) stereotype válasza MaCS_70 (#18427) üzenetére


stereotype
csendes tag

Nem számoltam ezzel kapcsolatban. 99% hogy kezdésnek RAID1 config lesz. A RAID10 csak nice-to-have feature.

(#18429) Patice válasza stereotype (#18426) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem rossz választás, én még fontolóra venném a DS415play-t (kifutó, akciós...) vagy a DS416play-t (napokban jelent meg) az Intel proci miatt. :K

415play régebbi architektúra, 416play legutóbbi kétmagos Braswell. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18430) gyiku válasza Patice (#18429) üzenetére


gyiku
nagyúr

Asustor AS3204T szinten Braswell, csak 4 magos es olcsobb, mint a DS416play ;) +3vs2 ev gar.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#18431) Patice válasza gyiku (#18430) üzenetére


Patice
nagyúr

És van olyan jó a szoftver, mint a Synology esetében? Meddig támogatja az Asustor a termékeit? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18432) gyiku válasza Patice (#18431) üzenetére


gyiku
nagyúr

szoftverrel kapcsolatosan egyelore nem tudok allast foglalni, meg nincs tapasztalatom.
viszont a tamogatas 3 evig biztos van - ennyi a garancia -, utana meg el is avul a hardver kb.

hüllő

(#18433) Core2duo6600 válasza stereotype (#18428) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor már inkább a Raid 5
Tökéletes választás

(#18432) gyiku
Egy NAS esetében azért nem nagyon beszélhetűnk elavulásról.
HDD lakik benne most is, és 5 - 10 év múlva is.
Ugyanazt kell csinálnia mindig.
A winyo elavult, elhasználódik, ez igaz, de maga a vas nem.
Ezért kell üzleti modellt venni otthonra is, és az rendesen megy !!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18434) Patice válasza gyiku (#18432) üzenetére


Patice
nagyúr

Szoftverrel kapcsolatban nekem sincs (még) tapasztalatom, de a kérdező pl. összehasonlíthatja a netes live demo-k alapján. Jól emlékszem, hogy Asustor-ra is van ilyen?

Nekem a DS213-as vasamra (amit 2012 végén vettem) még a most megjelent DSM 6.0-át is felrakhatom, lassan 4 évvel a vásárlás után. És eddig tökéletesen teszi a dolgát. Nem érzem, hogy elavult lenne a hardver. Max. kevés most már a lemezhely. De lehetne bele venni nagyobb lemezeket. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18435) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#18433) üzenetére


MaCS_70
félisten

A RAID5-tel annyi lehet a gond, hogy feltételezem, hogy a RAID10-zel kifejezetten sebességet akart nyerni a kolléga, a RAID5 viszont a számításigénye miatt jellemzően lassabb a RAID1-nél is.

Egyébként szerintem is: ha már több mint két lemez, akkor RAID5.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18436) krealon válasza stereotype (#18426) üzenetére


krealon
veterán

"Egy KKV-be (kb 20 embernek) kellene egy NAS-t generális lokális fájlszervernek.
[...]
A legfontosabb szempontok:
- gigabit ethernet-en szeretnénk használni "külső merevlemezként" (egyszerre több kliensről akár),
- RAID1 és RAID10 támogatás, még nem dőlt el
- crossplatform működjön minden,
- megbízhatóság,
- lehető legminimálisabb szintű karbantartási igény,
- 4 hdd hely kell bele,
- jó user management,
- terméksupport,
- kb 150k-ig mehet el lemezek nélkül,
- az építés nem játszik, kész és bejáratott megoldások érdekelnek.
"

Velemenyem szerint ez mar az az arszint es funkcio, ahol a HP microserver Gen8 (4 GB RAM) + Nas4Free + ZFS RaidZ1 + AutoSnapshot (cryptovirus elleni vedelem) egyertelmuen jobb a konkurencianal. (Meg munkadijal is 150k alatt maradhat a koltsegvetes.)

(#18437) gyiku válasza krealon (#18436) üzenetére


gyiku
nagyúr

pontosan, csak az epitest kizartad. xeonos gen8 135k, viszont csak 1 ev gar.

hüllő

(#18438) krealon válasza gyiku (#18437) üzenetére


krealon
veterán

"pontosan, csak az epitest kizartad. xeonos gen8 135k, viszont csak 1 ev gar."

Az "epites" a microserver + NAS4Free -nel annyi, hogy beszereled a HDD-ket (a NAS-oknal is meg kell csinalni) es bedugni az USB pendrive-ot, amire elozoleg ramasoltuk a NAS4Free Embedded verziojat.

A Xeon processzoros microserver szerintem oriasi tulzas a felvetesben elhangzott "egy NAS-t generális lokális fájlszervernek" kitetlhez. Velemenyem szerint, virtualizacio hasznalata eseten van letjogosultsaga.
Az alap G1610-es Celeron processzor is kepes kihajtani a gigabites halozatot, es most 75k korul van az ara (volt 54k is).

Valoszinuleg szerencses vagyok, de a 2 darab Microserverem (Gen7) hibatlanul mukodik tobb eve nonstop uzemmodban (minusz az idonkenti portalanitas). A Gen8-as szerverem meg nincs 1 eves.

(#18439) stereotype válasza krealon (#18438) üzenetére


stereotype
csendes tag

Köszönöm a kommenteket! Synology DS416 lett a választás.

(#18440) gyiku válasza krealon (#18438) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha van hp gen8 tapasztalat, akkor maradt meg kerdes? :)

hüllő

(#18441) fogtunder válasza gyiku (#18440) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem ő volt a kérdező :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18442) gyiku válasza fogtunder (#18441) üzenetére


gyiku
nagyúr

:B

hüllő

(#18443) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
NAS-szerver vásárlásán töröm a fejem.
Amit szeretnék:
- főleg filmek megosztása otthon (van médialejátszóm, erre lenne küldve), de lássam okostelefonokon is és bárhol vagyok
- egyéb fájlok tárolása (képek, zenék)
- legalább 2 db. HHD hely legyen benne
- torrent kliens
- ne fogyasszon sokat
- a hangosság nem szempont, mert elkülönülve lesz egy szobában
- max. 30000 Ft lenne rá
Olvastam, hogy 1 HDD-t ha betesz ebbe az ember, azt mindenképp formázza, viszont egy 3 TB-os winyó most is tele van filmmel, adattal, kérdés, hogy ha veszek egy NAS-t és rádugom külső meghajtóként az USB-portra, arról tudok egy későbbiekben vásárolt winyóra amit beteszek másolni, illetve a +1 winyó megvételéig tudom külsőként használni a NAS-on? Gyanítom igen a válasz mindkettőre, de gondoltam a hozzáértői válasz mindig megnyugtatóbb:)
Egy D-Link dns 320-as elég lenne erre a célra?
Esetleg egy ZyXEL NAS326 jobb választás?
Ja igen, a telepítése és kezelése legyen egyszerű, inkább grafikus gui felületen legyen, ne kelljen írogatni, paraméterezni.
Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

(#18444) Patice válasza ram34 (#18443) üzenetére


Patice
nagyúr

Zyxelre egy szavazat. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18445) gyiku válasza ram34 (#18443) üzenetére


gyiku
nagyúr

dlinket felejtsd el, ipari hulladek. zyxelre meg egy.

hüllő

(#18446) ram34 válasza gyiku (#18445) üzenetére


ram34
tag

Ok, kösz a választ, akkor Zyxel lesz.
És akkor még egy darabig működhet külső vinyóval is?
Mekkora a max. winyó amit elkezel darabonként? 3 TB gondolom, de pl. 4 TB?
ÜDv

(#18447) Alex91 válasza ram34 (#18446) üzenetére


Alex91
félisten

Kell bele egy belso is, de a jelenlegit radughatod kulsokent, azt nem fogja bantani. Gondolom a Zyxel honlapjan megtalalhato, hogy mekkora hdd-t fogad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18448) gyiku válasza ram34 (#18446) üzenetére


gyiku
nagyúr

6tb-ig biztos ok, de illene mennie a 8asnak is. Belso hdd kell, arra rakja fel a rendszert.

hüllő

(#18449) ram34


ram34
tag

Ok, kösz a válaszotokat.
Így már kezdem kapisgálni. Akkor nem úszom meg HDD vásár nélkül.

(#18450) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Zyxel NSA310et szeretnem lecserelni valami 2 lemezes erosebb nasra :) Jobban biztonsagba erzem az adataim tukrozve 2 vinyoval:)

Amire hasznalnam:
- Torrent
- Filmnezes
- FTP szerver
- Fajlszerver

Mit ajanlotok? Ami esetleg halkabb? Az sem baj ha nem Zyxel!

DokY | www.zsolti.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.