Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Hyena válasza interfész (#19199) üzenetére


Hyena
senior tag

Sajnos a torrent appok kepesek "kivegezni" egy gyengebb nast.
Telepitsd fel a transmission torrent app-ot a gyari DS helyett azzal valamivel gyorsabb lesz.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19202) interfész válasza Hyena (#19201) üzenetére


interfész
tag

szia

honnan lehet letölteni???

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#19203) fogtunder válasza Hyena (#19201) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 120-as netet akkor se fogja kimaxolni szerintem, harmatgyenge a hardver a 115j-ben. a 112P se lesz izmosabb sokkal, legalább egy ZyXel NAS326, vagy DS215j kellene erre a célra és ha nem veszi vissza a max kapcsolatok számát, lehet azok is megfekszenek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19204) #54715584 válasza kiszu (#19200) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na várjál, most vagy NAS vagy médialejátszó kell? Mert lejátszásra biztosan jobb a lejátszó, de akkor hogyan oldod meg a NAS részét a dolognak? :)

(#19205) Hyena válasza fogtunder (#19203) üzenetére


Hyena
senior tag

Egyetertek veled, csoda nem fog tertenni mert gyenge a hardver de valamivel gyorsabb szokott lenni a transmission.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19206) Hyena válasza #54715584 (#19196) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert szerintem ez nem ilyen egyszeru. Es milyen medialejatszoe?
A torteneti huseg kedveert elmondom, hogy evekig hasznaltam Popcorn mediaplayereket (A-110, A-200, A410) melyek utan vettem hibrid nast, es meg ezek utan is tettem egy probat egy Q10 Proval es jelenleg is van egy Amlogic S912-es eszkozom is.

Velemenyem szerint egy Intel chipsetes hibrid NAS bizony eleg jo hasznalhato mediaplayer, semmi penzert nem valtanek vissza a a fent emlitett Popcornokra. Es az biztos , sokkal jobb medialejatszo mint amilyen egy Popcorn mediaplayerrel torrentezni amit erdekessegkeppen anno szinten probaltam.
A filmnezes es a torrentezes a popcornra telepitett transmissional egy idoben nem lehetseges mivel a torrentezes szepen megakasztja a film lejatszasat.
A letoltesi sebesseg is lassu, hasonlo dolog egy hibris nassal nem fordul elo.

A Q10 Pro-ban mar tobb lehet a potencial ha kiforrja magat mikor egy hetveget nalam toltott akkor meg nem volt jobb.

Probaltam meg Raspberry Pi 2ot is openelec-el ami szepen tette a dolgat ezt csereltem le a fent emlitett S910-es Beelink GT1-re.

Amugy sokan manapsag az Amlogic S905-os mediaplayereket tartjak a legjobbnak LE szoftverrel amit eleg olcson meg lehet venni, szoval valoban lehet akar 2 kulon eszkozt is vasarolni 100.000 ftbol.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19207) Hyena válasza kiszu (#19200) üzenetére


Hyena
senior tag

Az alap torrent funkciokat illik komolyan venni azaz lassu letoltes keves egyszerre futtathato torrent keves kapcsolat...
Szoval ovatosan ezzel :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19208) interfész


interfész
tag

akkor felteszem a nagy kérdést Én is, milyen nast vegyek?

célok: 120Mbit net kb tudja letöltésben (torrent), dlna, cloud elérés, 1 lemezes elég, olyan nettó 20-25 körül

amiket néztem: Qnap ts-112p, Zyxel nsa326

köszi

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#19209) Essejó válasza interfész (#19208) üzenetére


Essejó
veterán

Ennyiből? Szólj ha kapsz mert mi is veszünk! :D
Ha a 120-as Netet ki akarod használni arra egy épített NAS vagy egy HP Gen7-Gen8-as Microserver kell. Szerintem. De én nem vagyok szakember. Csak egy cukrász. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19210) Hyena válasza interfész (#19202) üzenetére


Hyena
senior tag

Igy lehet feltelepiteni:
https://ds412plus.wordpress.com/2015/01/14/transmission-telepites-dsm5-x-alatt/

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19211) interfész válasza Hyena (#19210) üzenetére


interfész
tag

igen felment nagy nehezen de sokszor leáll szolgáltatás sajna... de köszi azért

[ Szerkesztve ]

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#19212) fogtunder válasza interfész (#19208) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy korábban is írtam, legalább NAS326, DS216j kell, hogy megközelítsd, ami biztosan elég rá az 80K+ kategória.

12-15K környékén vannak használt mITX lapok, amik tudják, Asrock QC5000, vagy valami J1800/J1900/Q1900 deszka, ezekre lehet építeni egy gépet, de az is többe fog ennél kerülni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19213) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Létezik olyan NAS OS ami támogatja a 4G/LTE USB stick-eket?
Az elképzelés az lenne, hogy a NAS-on keresztül csatlakozni az internetre. (Mobilnet)

:R

(#19214) Alex1978


Alex1978
csendes tag

Off-topic:
Csak egy érdekességgel kapcsolatos kérdésem lenne, ami #19152-es hozzászólásban elhangzott:

A Zyxel NAS520-as okt.02-án az Edigit*lnál 30.000 Ft volt (miközben máshol 37-43000 Ft közötti árakon lehetett látni). S tényleg annyi volt az ára, bár akkor már elfogyott/nem rendelhető volt, amikor néztem.
Ha jól emlékszem, 1 nappal később, okt. 3-a óta újra kapható, de már 46.000 Ft-os áron.
Azt nem tudom, hogy okt.1-2. (hétvége) előtt vajon milyen áron lehetett kapni az Edigit*lnál. Nem is ez a lényeg.

Ha most, ott 46.000 Ft-ért kapható a NAS520-as, akkor mi lehetett az oka, hogy a hétvégén 30.000 Ft-ért kínálták? (Sérült vagy használt példányok lehettek?)
Vagy úgy is kérdezhetem: ha 30.000 Ft-ért is megérte nekik eladni (mondjuk, az előző készlet példányait), miért árusítják az újabban beszerzett példányokat ennyivel drágábban?
A nagyon akciós ár vajon ritka eset volt vagy szinte biztosan lesz újra 30.000 Ft-ért kapható (mondjuk 1 hónapon belül)?

"In a digital binary world, are you the zero or The One?"

(#19215) fogtunder válasza Alex1978 (#19214) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sérült biztos nem volt, mert azt jelölniük kell, az ED eléggé tiszta lapokkal játszik. az ilyen akciókat többnyire a gyártó szokta fizetni, vagy beragadt készleteket pucolnak vele, vagy csak eladás ösztönző, kellenek a számok a negyedéves tervekhez, kiskutyafüle. hogy lehet-e ilyet várni, azt max ZyXeles dolgozók tudnák megmondani, de tudtommal ők nem nagyon járnak ide :)

black friday alkalmával talán lesz esély még valami hasonlóra, de semmi nem biztos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19216) interfész


interfész
tag

valaki esetleg le tudná mérni egy nsa326 os torrent letöltésben, mondjuk 100Mbites netnél...? képpel illusztálva

köszönöm

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#19217) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

DS215j használok most 4TB és 6TB-vel. Bővítenem kellene, a 4-est ha 6TB bővítem szerintem előbb útobb kevés lenne. Nagyobb NAS-ra gondoltam és abban 4db 6TB HDD.

Qnap 451 vagy DS416 a kiszemelt. Melyikkel járok jobban? Tetszik a transzkódolás, a memória bővítése, de szoftveresen nem ismerem a qnap felhasználói felüleltét. A qnap-nek van iphone appjai és olyan minőségüek mint a Syno-nak?

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#19218) csizo


csizo
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni Nas ügyben.Van egy Qnap 212p gépem.Leszeretném cserélni 1lemezesre,mert nincs szükségem a 2lemez adta lehetőségekre,mert nem tárolok rajta sokáig semmit.Megnézem a sorozatot vagy a filmet és törlöm.Tárolást külső lemezzel oldom meg.Milyen Synology vagy Qnap szerkezetet ajánlotok?Lényeges lenne,hogy hálózati lejátszásnál stabil legyen,gigabites lan port valamint ne legyen "lusta".

[ Szerkesztve ]

(#19219) fogtunder válasza Cold5 (#19217) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a QNAP valamivel gyengébb szoftveresen, leginkább a photo station és a video station, ez utóbbi szerintem egész konkrétan használhatatlan.

iPhone-ra vannak appok, nagyjából egy szinten vannak, de én a Syno-val összességében jóval elégedettebb voltam a háttérben futó Station alkalmazások és a kapcsolódó mobilos appok terén.

(#19218) csizo: bocs, de nekem nem jött le, hogy tulajdonképpen miért is akarod lecserélni. az, hogy nincs benne két lemez, pedig elférne, szerintem nem indokolja.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19220) csizo válasza fogtunder (#19219) üzenetére


csizo
tag

Tulajdonképpen azért gondoltam az 1lemezes változatra,mert ahhoz,hogy letöltsek anyagot majd megnézés után törlöm a lemezről,feleslegesnek tartom a két lemez használatát.Max 500gb-ot használok.A másik ok az,hogy szofveresen van fenntartásom vele kapcsolatban.Pl.tabról a Qget-et elég sokszor nehézkesen tudom használni+kicsit lassúnak találom.

(#19221) fogtunder válasza csizo (#19220) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az valszeg a hardver gyengesége lesz, próbáld meg korlátozni az aktív kapcsolatok számát, hátha amiatt reagál lassan, esetleg rakj fel egy Transmissiont, az gyorsabb valamivel a gyári kliensnél és ugyanúgy tudod távirányítani (a kapcsolatok számát itt is korlátozni kell majd). ezeken egy 1 lemezesre váltás nem fog sokat segíteni, mert azok vannak a leggyengébb hardverrel szerelve, talán a Syno DS116 kivételével. ha minden esetben reszponzív rendszert akarsz, akkor arra elég sokat kell költeni.

ha szoftveres fenntartásaid vannak, akkor ne nézz másik QNAP-ot, mert az összesen ugyanaz van. a DS116-ot meg lehet próbálni, de szerintem nem éri meg erre költeni, semmi nincs, ha 1 lemezzel használsz egy kétlemezes NAS-t.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19222) Intelligencs válasza csizo (#19218) üzenetére

DS116 jó lesz neked. Nem drága (relatív), és eléggé jóra sikeredett. Barátom most vett, pörgős kis darab.

The Amiga, Born a Champion

(#19223) Calibra_fan


Calibra_fan
csendes tag

Sziasztok!
Meghalt a régi D-Link DNS-320LW NAS-om és másik NAS-t keresek a meglévő HDD-k mellé (nem D-linket!). A téma összefoglaló alapján a Zyxel termékeket kezdtem el nézni, a 4 lemezes változatokat (a 2x3 TB RAID1-ben kezd kevés lenni, 2/3 tárhely már elfogyott) és próbáltam megnézni, hogy mi a különbség az 540 és 542 között, de a Zyxel weboldala alapján nem derült ki számomra? (2*1.2 GHz, 1GB RAM, 3 USB 3 port, 2x Gb ethernet port stb. mindkettőnél). Valaki tudja esetleg, hogy mi változott, javasolt-e a használata?

(#19224) fogtunder válasza Calibra_fan (#19223) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bár a konkrét kérdésre nem tudok válaszolni (gonolom az SoC tér el bennük, de hogy miben, az jó kérdés), de biztosan kell 4 lemezes egység? nem tudom, mit tárolsz rajta, de a RAID-1 otthonra általában iszonyatos pazarlás.

a nem reprodukálható adatokat érdemes esetleg tükrözni a két lemez között (pl. rsync időzítve tud inkrementál mentést csinálni), és felhőbe, vagy külső eszközre is menteni, de a nagy többség azért filmeket és sorozatokat tárol rajta többnyire, amik pótolhatóak. ezeket szerintem felesleges duplikáltan tárolni, és máris felszabadul egy csomó tárhelyed.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19225) Calibra_fan válasza fogtunder (#19224) üzenetére


Calibra_fan
csendes tag

Köszönöm a választ, kb. 20 év családi fotógyűjtemény, zene gyűjtemény, játékok (DOS-os időktől kezdve), manualok (HIFI, stb.). A felhő megoldásban én is gondolkodom, mert a jelenlegi megoldás csak hardverhiba ellen véd, de lopás, tűz ellen nem, csak eddig valahogy ódzkodtam a felhő megoldásoktól... Az a baj, hogy a felhőszolgáltató is ki tudja mikor fog csődbe menni és akkor ott állok adatok nélkül... :)

(#19226) fogtunder válasza Calibra_fan (#19225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem állsz ott adatok nélkül, mert otthon a NAS-on megvan ugyanaz. illetve annak, hogy egy Amazon, Google, Microsoft méretű cég egyik napról másikra lehúzza a rolót és előzetes értesítés nélkül lelövi a szolgáltatását kisebb az esélye, mint annak, hogy holnaptól bevezetik itthon az Eurot. de tovább megyek, eleve a HDD hiba esélye sem túl nagy, a meghajtó életének első 5 évében a kétszámjegyű meghibásodási arány már kifejezetten szörnyű és ritkán fordul elő ipari jellegű felhasználásnál is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19227) szenbalu


szenbalu
csendes tag

Synology DiskStation DS215J NAS-hoz szeretnék 2 db 2 TB-s vinyót, amit RAID 1-gyel szeretnék használni.

Ezeket a vinyókat néztem:
WD Red 2TB
SEAGATE NAS 2TB

Tudtok abban segíteni, hogy ez a két vinyó jó lehet-e RAID 1-gyel tükrözve?

[ Szerkesztve ]

(#19228) tom956ster válasza szenbalu (#19227) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Szerintem jó választás.
Nekem ugyanezen két típus van, és okkal. Mivel raid1-et választasz, jó ötlet azonos kapacitása eltérő gyártótól, így ha valamely is szériahibás lenne a másik nagyesélyel megússza, de két azonos red azonos sorozatból akár egyszerre is kidőlhet (könyvelőnél megesett :(( )
Nekem ugyan nem raid-ben van, csak két fizikai disk, a vol 1-et napi szinten biztonsági menti a vol2-re a Nas. Nekem ez jobbnak tűnik mint a raid1, mivel ott ha szektorhiba keletkezik a hibás tömbön, akkor azt azonnal viszi a másikra is, hasonlóan a hibás file és esetleg fertőzött fileokkal. A napi backup esetében még van <24 órám a hiba elhárításra, akár a backupp visszaállításból is.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#19229) fogtunder válasza tom956ster (#19228) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lehet ám várni a két lemez megvétele között pár hónapot és akkor máris különböző széria lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19230) szenbalu válasza tom956ster (#19228) üzenetére


szenbalu
csendes tag

tom956ster köszönöm a válaszod, megrendeltem a két 2 TB-s merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#19231) tom956ster válasza szenbalu (#19230) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Szívesen, remélem segítettem kicsit.

giorgio

Természetesen osztom a megoldásod, de ha perpill kell a két tároló, akkor talán célszerűbb a fentiekben leírtak szerint választani. :R

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#19232) Multibit válasza szenbalu (#19230) üzenetére


Multibit
veterán

Hamar kinövöd azt a 2 TB-ot.

(#19233) fogtunder válasza Multibit (#19232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem mindenki gyűjtögető, egy ideje már én is letettem róla, hogy otthon üzemeltessem a Netflixet, csak azokat a dolgokat tartom meg, amiket legalább évente kétszer újranézek, minden másra ott az 500-as Digi Net :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19234) interstate76 válasza fogtunder (#19233) üzenetére


interstate76
addikt

Én is így vagyok vele. Nekem már csak a családi fotók és videók vannak a NAS-on, ill. az olyan dolgok, amik nem érhetők el jó minőségben a netről (pl. szinkronos mesék/animációs filmek). Ja, és az éppen nézett sorozat(ok)ból a soron következő évad, hogy nethiány esetén legyen mit nézni. 1 terán belül vagyunk már 1-2 éve.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19235) fogtunder válasza interstate76 (#19234) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem az mondjuk már kevés lenne, kettő is karcsú volt, 4-en most elvagyok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19236) Multibit válasza fogtunder (#19233) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is 500-as van :D
Én sem tartok meg mindent. Amit igen, azok BD-remuxok, tehát eszik a helyet. Mondjuk 4 TB-on elférek ;)

(#19237) interstate76 válasza fogtunder (#19235) üzenetére


interstate76
addikt

Régebben mindent elmentettem, amit megnéztünk és tetszett. Ha ezt nem hagyom abba, akkor ma már egy szervertermet kellene üzemeltetnem. :) Egyszer elszállt egy vinyóm, ami tele volt sorozatokkal és persze nem volt róluk biztonsági másolat - akkor szoktam le a dologról. Ma már nem nézünk olyan sok mindent, de azért még mindig fogynának a gigabájtok rendesen, ha mindent elmentenék. :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19238) Zolaa74


Zolaa74
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE32EH5300 Smart tv-m van, és szeretnék egy NAS szervert beújítani hozzá, hogy a filmeket onnan tudjam nézni, ne kelljen pendrive-val szaladgálnom... melyiket ajánljátok hozzá, amivel rendesen megy is? köszi előre is

(#19239) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Az otthoni rendszer fejlesztése előtt állok(házimozi erősítő, 5.1, tv már megvan).
A médialejátszót is kiválasztottam már, de még nincs meg.
Ehhez a rendszerhez szeretnék NAS-t vásárolni. Teljesen hétköznapi, otthoni funkciókra kellene, filmnézés, zene hallgatás, családi dolgok tárolása, torrent,stb..
Ezt a két típust néztem:

Synology
Zyxel

A kérdésem az lenne,h a fentiek közül aki használja valamelyiket, mik a tapasztalatok? Melyiket ajánlanátok inkább?

Köszi

(#19240) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hejhó!

Az elmúlt 1-2 hétben nagyon jó infók jöttek nagyon jókor, utólag is köszi! NAS-szűzként lenne még pár kérdésem. Illetve egy csomó, de nem akarom lesokkolni a topikot, majd finoman adagolom. :)

OMV alá mennyi memóriát érdemes pakolni? Összefüggésben van a tárhellyel, vagy csak a FreeNAS/ZFS esetében érvényes az 1GB RAM:1TB HDD ajánlás? Egy 1150 vagy 1151 Celeron alapú ITX NAS-t rakok össze 3TB vinyóval hamarosan és van itthon elfekvőben egy 2 gigás DDR3 ram. Ha ez bőven elég lenne akkor maradna a pár ezressel még olcsóbb 1150. (Pici alaplap felár meg egy RAM már 10K+.)

Az asztali Debian-ra felhúzott OMV-s hibrid gép ötlete is állatira tetszik. Mivel HDMI lesz a lapon így egy TV-re kötve egy két plusz dologra még jó lehetne, ez nem lenne hátrány. De gondolom a Plex@NAS + Kodi@RasPi megoldással ellentétben a HDMI CEC alapú TV távirányítós kezelés nem menne, legalábbis pár hónapos utánaolvasgatásaimból megmaradt emlékeim szerint nem szokták az alaplapi megoldások támogatni. Ez mondjuk erős hátrány - bár nem feltétlenül sorsdöntő - ha tényleg így van.

Ha első nekifutásra "sima" OMV-t rakok fel, és beállítgatom, utána mennyire macerás művelet lenne a konfigokat lementeni, és egy hibrid gépes megoldás alá betenni? (Vagy fordítva, elsőre hibrid, utána sima.)

Plusz mivel egyelőre SSD még nem lesz alatta, kipróbálnék előtte egy pendrive-ról futó kollégát, melyiket javasoljátok? Vagy az a megoldás működhet, hogy a HDD-n egy kicsi partícióra feltelepítem, és utána a maradék szabad helyből csinálok egy nagyot tárhelynek? Bár ezt szerintem hanyagolni fogom, nem érzem túl jó megoldásnak. Ha találok itthon egy kis vinyót és arra teszem fel, utána a partíciót másik eszközre átrakva simán menne, vagy kellene vele mókolni még valamit?

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#19241) Patice válasza kurucz24 (#19239) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen médialejátszó van tervben?

Mert ha tud pl. NFS-t, akkor elég lesz a Zyxel is.

Szerk.:

(#19240) Sebaj Fóbiás:

HDMI CEC + PC esetén egy USB-CEC adapterrel lehet megoldani a vezérlést, vagy olyan alaplappal, ami gyárilag tudja (ilyen meg nagyon ritka).

1150 Cerkára voksolnék a jobb ár/érték miatt és így tudod használni a meglévő DDR3 RAM-odat és ha kevésnek érzed, akkor tudod könnyen bővíteni.
Rendszernek OMV/Debian alá is szvsz. ajánlott egy kis SSD. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19242) kurucz24 válasza Patice (#19241) üzenetére


kurucz24
tag

Ajánlások, leírások alapján ez nyerte el a tetszésemet: Himedia Q5 Pro

Megfelelő lehet valamelyik NAS-hoz?

(#19243) Patice válasza kurucz24 (#19242) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ez eleget tud ahhoz, hogy a NAS-nak nem kell többet tudnia az alap fájlszolgáltatásoktól.

Zyxel. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19244) Hyena válasza Sebaj Fóbiás (#19240) üzenetére


Hyena
senior tag

Nem feltetlenul felejtos a NAS HDMI CEC kezelese.
Az alabbi adapter mukodik sok HTPC-ben vagy hibrid nasban, ha utanaolvasol lehet neked is jo lehet.

https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#19245) kurucz24 válasza Patice (#19243) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi. :R :)

(#19246) Sebaj Fóbiás válasza Patice (#19241) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Jah, én is a 1150-felé hajlok.

& (#19244) Hyena

Köszi, de ez az adapteres megoldás nem túl elegáns meg ennyiből már majdnem Raspberry-t veszek, az meg ráadásul egy újabb jó játék lenne apának... :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#19247) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

NAS-t szeretnék vásárolni, de még soha nem is használtam, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Van egy Macboookom és egy nem dlna-s, nem okos tv-m.

A cél az lenne, hogy
- az adataimat tudjam valahol tárolni (ezt jelenleg egy külső merevelemezzel oldom meg), és a NAS-on tárolt filmeket a Macbookon meg tudjam nézni,
- torrenttel tudjak letölteni (egyszerrre max. 4-5 letöltés, 8 megás net),

Ezeket kell tudnia stabilan.

Ami nem elvárás, de jó lenne, ha
- a tv-n tudnám nézni a NAS-on tárolt filmeket (akár chromecast segítségével)
- nem tudom, hogy ilyet lehet-e, hogy ha nem vagyok otthon, akkor letöltsek valamit a NAS-ra a telefonom segítségével (iphone)

Egy db 2 terás merevlemez használatára gondoltam.

Árban jó lenne minél olcsóbban megúszni. Mit tudtuk javasolni?

Köszi

(#19248) interstate76 válasza hugeboy (#19247) üzenetére


interstate76
addikt

Én ennek a topiknak az átolvasását javaslom a TV-den történő filmnézéshez, különös tekintettel az összefoglalóra (ha csak filmezni szeretnél, akkor elég az 1 GB RAM, ha szeretnél androidos masinát faragni a TV-ből, akkor a 2 GB RAM-mal szerelt eszközök közül válassz). Ezek a mini pécék ezerszer többet tudnak és sokkal jobban testreszabhatók, mint a legokosabb TV.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19249) fogtunder válasza hugeboy (#19247) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ZyXel NAS326, vagy Synology DS216j az alja, amit érdemes, a TV-n lejátszáshoz kell külső eszköz kell majd. vagy van a QNAPnak és az ASUSTORnak HDMI kimenetes NAS-a, ami Kodival el tudja látni mindkét feladatot egyszerre, de ezek ilyen 80K környéki eszközök.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19250) hugeboy válasza fogtunder (#19249) üzenetére


hugeboy
tag

Köszi.
Ez a Zyxel szimpatikus. Ahogy látom tud dlna-t is. Ha veszek egy chromecastot, akkor azzal tudok filmet nézni a nasról a tv-n? Vagy a chromecast erre nem alkalmas?
(Az egyébként hogyan múködik, ha a telefonom segítségével szeretnék letölteni valamit a nas-ra? Le tudom tölteni távolról a torrent filet a nas-ra, és azt megnyitja?)
A Synology azért más árkategória.

Még egy dolog. Mire kell odafigyelni ha merevlemezt szeretnék venni a NASba? Elég széles skálán mozog az áruk ( a 2 terás 17-től 30-g)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.