Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98874) Piftuka válasza laychi (#98791) üzenetére


Piftuka
veterán

No, megvolt az irodai teszt. :)

Rosszul emkékeztem, mert nem 28, hanem "csak" 27 colos a monitor; mégpedig ilyen: DELL 27U18Q

Alaposan megnéztem az általam leggyakrabban használt fórumokkal, internetes oldalakkal, valamint fájlböngészővel, MS Excel és Notepad++ programokkal.

Ahogyan várható volt, a WQHD felbontásban nem volt annyira szép a kép, a karakterek, mint 4K felbontásban.

- Viszont fontos megjegyezni, hogy így is... mind Full HD, mind WQHD, mind 4K felbontásban jobb képet adott, mint a jelenlegi kis 19 colos monitorom, a használt 1600x900-as felbontásban.

- A 4K Windows alatt alapból valóban kicsi karaktereket eredményezett volna, de a Windows10 automatikusan 150%-ra skálázott, és a betűméretek még így is egy hajszálnyival nagyobbak voltak, mint az én monitoromon, amit most látok! :K

Mindhárom fent említett felbontásban kiválóan tudtam olvasni mindent, és messzebbről, mint ahogyan a saját monitoromat "sasolom".

Mindezek függvényében azt gondolom, hogy ha 27 colos készüléken nem jelentett problémát a szövegek, karakterek láthatósága, olvashatósága 4K felbontás alatt, akkor a 32 colos monitoron egy fokkal mindez még jobb lesz, hiszen kicsivel eleve nagyobbak a képpontjai.

Summa summarum: az ominózus, alaposabb "irodai" teszt alapján azt gondolom, otthonra is megfelelő lesz nekem a 4K felbontású monitor.

-Már csak az a kérdés, hogy melyik típust vegyem meg!? :F

10 bites panellal, állítható talapzattal, VA panellal az alábbiakat találtam:

PHILIPS 328P6VJEB/00

AOC U3277PWQU

SAMSUNG U32H850U

1. Melyikről mi a véleményetek?

2. Van más alternatíva, amit javasoltok a max. ~150.000 forint körüli ársávban? (4K, állítható talp, PIVOT alapfeltételek.)

A felhasználás, továbbra is általános multimédia: böngészés, munka, home stúdió, játék, youtube, film.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.