Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67823) PROTRON válasza pjen (#67811) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor neked is és mindenkinek aki mostanság diktált megírom itt.
MVMNextnél vagyok!

Nagyon figyeljetek oda a következő számla kiállításakor az összegre, hogy ha kell IDŐBEN tudjatok reklamálni!!!!

Én nekem ápr. 22-28 között van a havi diktálási időszak így bediktáltam a "H" téli árszabás szerinti értéket amit kijelzett a mérőóra. Ugye ezt ápr. 15.-ével lezárja. Utána ehhez a részhez nem ad hozzá. Az óra szerint tehát az utolsó téli óra állásom, ápr. 15.-ével 1839.---ez lett bediktálva a "H" tarifa téli rublikájába a weblapon.

És külön bediktáltam a nyári értéket, ami ilyen 17 kWh mutatott 22.-én, mert 1-2 éjszaka fűtöttem.

Mivel már korábban elindult az ELMŰ belső számlázása mint hogy én diktáltam volna, ez azt becsülte hogy ápr. 1.-én a téli óraállásom 1526 kellett volna legyen, pontosabban 1087 volt a diktált érték és becsültek 442 fogyasztást jan. 28. és ápr. 1. között.
Ezt onnan tudom, hogy kaptam részszámlát, május 1.én.

A diktálásom után, most május 5.-ével az automata program kiküldött egy másik, elszámoló számlát, amiben megjelölte hogy "becs" ápr. 15.-ei utolsó téli óra állásom(szerinte) 1324?????
És beírta, hogy ápr. 22.-ével bediktáltam 1839 kWh-t.

Tehát az 1324 feletti ténylegesen bediktált téli "H" tarifa értékemet, amit ugye az óra lezárt ápr. 15-el, automatikusan összesítve értelmezte, tehát nyári ápr. 22.-ének értelmezte.
Azzal vetette össze, 97-et normál nyári áron(17 volt a tényleges nyári, hozáadott még 80-at a téliből), a felette lévő 435-t(amit téliként diktáltam be) meg piaci nyári áron akarják velem megetetni.

Pechückre itt vannak 2 sarokra, holnap reggel 8kor nyitnak, szal 7:30ra sátrat viszek, mert szerintem nem csak én jártam így. :D

BTW nálam a honlapjuk nem engedi hogy megadjam a "H" tarifánál éves részfogyasztás fülön külön a nyári és külön a téli értéket, csak 1 összesített értéket enged. Tehát ha nem diktálok időben, ráfázom mint a fenti példa mutatja.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.