Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) pjen válasza elfelejtette (#67799) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mi a jó, nekem nincs ilyen gondom.

(#67802) TeeJay válasza megane76 (#67780) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerdán havernak tavaly telepített FTXF35D klímáját néztem meg hogy szükség van-e takarításra idén. 3méter csövön van neki de hogy én még éjszakai módban sem hallottam semmiféle csobogást az biztos.
Csütörtökön unokatesómnak belőttem a szintén ilyen FTXF35D-t 15méter csövön rátöltött hűtőközeggel, kussban hangtalanul hűt semmi csobogás
18méter csőre mellé ment Comfora, az viszont bitang gép :)
18fokra állítva 3-as ventilátor fokozatban Sensira 8-9fokot fújt ki a Comfora 6fokot pedig az 3-4méterrel hosszabb csövön van :R Mondjuk ez azért is van mert van egy plusz lamella sor az elpárologtatóban.
Ma mértük fel másik unokatesóm lakását, egy 5kW-os FTXF50D-t fog kapni vagy 15méter csőre és nyomatom majd a tesztet.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67803) PROTRON


PROTRON
addikt

Egy olyan infót is találtam ezzel a tarifa változás miatti diktálással kapcsolatban (mivel ránézve az "MVM volt elmű ügyfeleknek" appomra, nálam is kijelezte):
tavaly október 1.-én a téli, magasabb lakossági gázár miatt engedték a nyári változáshoz hasonlóan egységesen minden gázfogyasztónak a diktálást. Most gondolom a tél végén megint valami hasonlóról lehet szó az áramnál is, nem csak gáznál.
Télen(tehát okt 15-árp 15 között) ugyanis MJ-onként 1 forinttal drágább a gáz egységára, mint nyáron. : O
Végre nem fogok hülyén meghalni, sose értettem az éves elszámolásban ezt a pár 100 forintnyi difit, mivel átalánydíjas vagyok ebben is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67804) Rommel6600 válasza elfelejtette (#67797) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem áprilisban jött email az MVM-től, hogy diktáljak. Nem értettem, mivel januárban váltottam 11havi éves általányra, de megnéztem visszamenőleg a számlákat, és tényleg nálam (valamiért) áprilisban van a "leolvasás", majd májusra már az elszámolószámlát kaptam. A következő "leolvasás" azaz diktálás, jövő áprilisban lesz majd esedékes.

(#67805) pjen válasza Rommel6600 (#67804) üzenetére


pjen
félisten

Az úgy rendben is lenne, de én egy sárga téglalapban kaptam az üzit, hogy áfa és ár változás miatt diktáljak.

(#67806) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Az itt elmondottak alapján ránéztem az appra, nekem is jelzi a leolvasást, pedig nekem decemberben volt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67807) Rommel6600 válasza pjen (#67805) üzenetére


Rommel6600
őstag

Most, hogy beléptem ezt látom én is, de nem fogok foglalkozni vele...

(#67808) South Velen


South Velen
addikt

Az itt írtak alapján én is benéztem az appba, és leolvasást jelez mind a 4 kategóriában (rendes, vezérelt, H tél, H nyár).

Még javában kivitelezés szakaszban vagyunk és éves leolvasás lett beállítva nyár közepén a rendesre, a többit meg idén télen kötötték csak be eleve és szintén évesen van míg be nem költözünk.

Ehhez képest diktálást kér és ma van a diktálás utolsó napja, de nem vagyok ott, nem tudom leolvasni. Most akkor kitalálnak valami légből kapott fogyasztást?

A vezéreltre külön vicces lenne ha valamit kiszámláznának, arra semmi nincs rákötve se.

[ Szerkesztve ]

(#67809) PROTRON válasza South Velen (#67808) üzenetére


PROTRON
addikt

De valamilyen éves értéket megadtál azoknál az óráknál amiket tényleg fogyasztottál?
Mert ha nagyon akarsz és nem bízol bennük, akkor elő egy excell táblával és számolgass a meglévő számláid becs értékei és az esetleges tényleges leolvasott értékek alapján.
Valami hasonlót mint amit szeretnél hogy az eltelt idő alatt kijött volna.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67810) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata valami modernebb monoblokkal? Homlokzat miatt az adott helyisegbe csak az johet szoba. Csak hutesre hasznalnank, a lenyeg az lenne, hogy a kondenzvizet is parologtassa el lehetoleg.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#67811) pjen


pjen
félisten

Felhívtam az MVM et, hát ez a leolvasás nem a lakosságra vonatkozik hanem a vállalkozásokra, csak az app mindenkinek kinyomta. Aki diktált mint én is annak küldenek egy elszámoló számlát. :W :W :W

(#67812) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Javaslatot szeretnék kérni klímára, mert nyáron jön a babánk, és mi még elszenvedtünk évekig a szigeteletlen, déli fekvésű, nyáron 33+ fokos lakásban, de nem biztos, hogy ezt a kicsi is bírná.
Tudom, Daikin, de arra sajnos már azelőtt sem volt keret, hogy kilőtt volna az inf., így jelenleg mik a belépő árak/márkák/modellek?
Valamint a célzott helyiségbe érdemes tenni (13nm) a klímát, vagy a másik szobába (21nm) venni egy akkorát, ami akár az egész lakást bírja hűteni (50nm)? (Ha minden ablak csukva + sötétítés, a belső ajtók pedig nyitva, akkor ez reálisan tud működni?)

Köszi előre is!

Do you see the white shadow?

(#67813) elfelejtette válasza Frod (#67812) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az utolsó bekezdésre minimum kellene egy alaprajz, ablakok általi benapoztatás, szigetelés vastagsága, stb...
Egyszerűbb lenne megadni, milyen összeget szánnál rá.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#67814) arnyekxxx válasza Frod (#67812) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én inkább tennék nagyobbat a másik szobába, ne a csecsemő kapja telibe a hideg levegőt meg ne neki zörögjön.

(#67815) Lorden válasza Frod (#67812) üzenetére


Lorden
senior tag

Kell pár hét mire kitapasztaljátok, hogy merre és mennyit fújjon a gép, ne kísérletezzetek pont most, amikor jön a baba. Inkább a másik szobába vagy ha van közös előtér, akkor oda.

(#67816) Frod válasza arnyekxxx (#67814) üzenetére


Frod
addikt

Igen, ezt külön nem akartam leírni, de nyilván nem rá lenne nyomatva, meg nem is feltétlen kell, hogy menjen mellette, csak elviselhetőbbre hűteni azt a részt, addig akár átvinni, stb.
De jogos észrevétel persze.

#67813 elfelejtette

Szigetelés zéró, 60 éves tégla társasház, nyáron pokol, de nyilván egy felnőttnek más a tűrőképessége.

Összegre tényleg nem tudok mit mondani, mert nem vagyok benne, de akkor legyen mondjuk egy ~300 (aztán legfeljebb szóltok, hogy ma ennyiért nincs is semmi).
Ami még esetleg szempont, hogy a készülék ne lefelé fújja a hideget, hanem síkban - mármint ha érthető hogy gondolom. (nem tudom ennek mi a szak-kifejezése)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#67817) Kolondrum válasza Frod (#67816) üzenetére

És hol lesz a gyerek,? Mint kitérő kérdés és erősen off topic.

(#67818) Frod válasza Kolondrum (#67817) üzenetére


Frod
addikt

(Az első hsz-ben írtam, hogy a kisebb szobában. /háló/)

Do you see the white shadow?

(#67819) arnyekxxx válasza Frod (#67816) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az előtérbe a bejárati ajtó főlé ha feltehető? Igy az előtér lenne egy szolid fagyasztókamra és onnan terül a hideg a többi helyiségbe.

(#67820) klambi


klambi
addikt

Sziasztok!

74nm-es panel nagyszobájába szeretnék klímát. Gree-ket néztem (eddig Daikin klímáim voltak de nem tetszettek a beltérik), konkrétabban ez:
[link] Nem ismerem a többi típust, nem ragaszkodom ehhez, de +-350e-t szánnék rá beszereléssel. Fő szempont, hogy szebb beltérije legyen, halk valamint wifi képes.
Kültéri felszereléssel van pár fenntartásom. Több szomszédnál láttam, hogy a terasz elem oldalfalára van az egység felszerelve, Azonban elvétve a falra. Eléggé gusztustalanok tudnak lenni a csövek szigetelése vagy annak hiánya, ezért én a falra szeretném. 2. emeleten lakom, ez már 4m feletti magasság tudom, de láttam akinél a 4.emeleten a falra szerelték. Töltök fel képeket, hogy mire gondoltam:

Itt az egyszerűbb de rondább megoldások:

Itt amit én szerettnék:

Mitől függ, hogy hova szerelik?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#67821) Frod válasza arnyekxxx (#67819) üzenetére


Frod
addikt

És akkor annak hol lesz a külső egysége? A konyháig elvezetik?
(Mert az előtér másik oldala a lépcsőház)

De amúgy lehet ez lesz, hogy a nappaliba egy nagyobb teljesítményű, ami az egész lakást (igazából a két szobát kell csak) ellátja. (Konyha, fürdő zárható)
Örülnék egy-két konkrét típus javaslatnak.

Do you see the white shadow?

(#67822) Kolondrum válasza Frod (#67818) üzenetére

Az vitt a sűrűbe, hogy külön szóbába gondoltam. Sok sikert hozzá :R

(#67823) PROTRON válasza pjen (#67811) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor neked is és mindenkinek aki mostanság diktált megírom itt.
MVMNextnél vagyok!

Nagyon figyeljetek oda a következő számla kiállításakor az összegre, hogy ha kell IDŐBEN tudjatok reklamálni!!!!

Én nekem ápr. 22-28 között van a havi diktálási időszak így bediktáltam a "H" téli árszabás szerinti értéket amit kijelzett a mérőóra. Ugye ezt ápr. 15.-ével lezárja. Utána ehhez a részhez nem ad hozzá. Az óra szerint tehát az utolsó téli óra állásom, ápr. 15.-ével 1839.---ez lett bediktálva a "H" tarifa téli rublikájába a weblapon.

És külön bediktáltam a nyári értéket, ami ilyen 17 kWh mutatott 22.-én, mert 1-2 éjszaka fűtöttem.

Mivel már korábban elindult az ELMŰ belső számlázása mint hogy én diktáltam volna, ez azt becsülte hogy ápr. 1.-én a téli óraállásom 1526 kellett volna legyen, pontosabban 1087 volt a diktált érték és becsültek 442 fogyasztást jan. 28. és ápr. 1. között.
Ezt onnan tudom, hogy kaptam részszámlát, május 1.én.

A diktálásom után, most május 5.-ével az automata program kiküldött egy másik, elszámoló számlát, amiben megjelölte hogy "becs" ápr. 15.-ei utolsó téli óra állásom(szerinte) 1324?????
És beírta, hogy ápr. 22.-ével bediktáltam 1839 kWh-t.

Tehát az 1324 feletti ténylegesen bediktált téli "H" tarifa értékemet, amit ugye az óra lezárt ápr. 15-el, automatikusan összesítve értelmezte, tehát nyári ápr. 22.-ének értelmezte.
Azzal vetette össze, 97-et normál nyári áron(17 volt a tényleges nyári, hozáadott még 80-at a téliből), a felette lévő 435-t(amit téliként diktáltam be) meg piaci nyári áron akarják velem megetetni.

Pechückre itt vannak 2 sarokra, holnap reggel 8kor nyitnak, szal 7:30ra sátrat viszek, mert szerintem nem csak én jártam így. :D

BTW nálam a honlapjuk nem engedi hogy megadjam a "H" tarifánál éves részfogyasztás fülön külön a nyári és külön a téli értéket, csak 1 összesített értéket enged. Tehát ha nem diktálok időben, ráfázom mint a fenti példa mutatja.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67824) pjen válasza PROTRON (#67823) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még mindíg azt írja ellenőrzés alatt.

(#67825) PROTRON válasza pjen (#67824) üzenetére


PROTRON
addikt

Én ugye 22.-én diktáltam. 28-án kezdték meg az "ápr. 1.-i becslésen" alapuló számlázást, amibe még nem vonták bele a diktált értékemet. Majd május 5.-ével kezdték meg a diktálásomon alapuló számla kiállítását, amibe belekerült egyrészről a hamis becslés (levont az ápr. 1-i becs értékből) és a téves helyre sorolt érték. Ugye a rendszer most délutánra generálta le a teljeskörű hiteles számlát.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67826) pjen válasza PROTRON (#67825) üzenetére


pjen
félisten

En mult év októbere óta átalányt fizetek. Oktoberben lett volna a leolvasás. Azt mondák most olyan mintha előre hoztam volna.

(#67827) Alemida


Alemida
tag

Sziasztok! Le szeretném cserélni az on-off-os Genex hűtő klímámat egy csendes hűtő-fűtő split klímára. Társasház 2. emeleti lakás, 50nm összesen, belmagasság 2,7m, legfontosabb szempont a minél csendesebb kül- és beltéri egység, illetve minél kisebb huzathatás bent. A cserével egyúttal át is helyezném a beltérit a zölddel jelölt helyre a kisszoba ajtaja felé, hogy be tudjon fújni a szemben lévő szobába is. Szigetelés nincs, falak 30-as tégla, ablakok kétrétegű műanyag. Főként hűtésre használnám, nyáron a nappali (13,3nm) és a kisszoba (9,1nm) délután kapja a napsütést nagyon fel tud melegedni. Ez van fent jelenleg a pirossal jelölt helyen:
Japánokat részesíteném előnyben, melyiket és milyen teljesítményűt javasolnátok max 400ezerig? Köszi!

(#67828) Rommel6600 válasza Alemida (#67827) üzenetére


Rommel6600
őstag

Valamelyik Panasonic széria, max 3,5kW teljesítményig. (Ha fűteni is kell akkor a TZ a nagyobb hőcserélője miatt jobb)
Daikin Sensira fér még bele az árba, de elég oroszrulettnek tűnik a fórumos tapasztalatok alapján, hogy hűtés módban idegesítően csobogni fog-e a most árult sorozat.

(#67829) RudY válasza Frod (#67816) üzenetére


RudY
addikt

Nem tudom hasznos-e, de majd eldöntöd. Sógorok viszonylag hasonló elrendezésű lakásban (panel) egész délután telibe kapták a napot, így gyakorlatilag minden nyáron besötétítve éltek, plusz a panel ugyebár egész éjszaka ontja befelé a meleget nyitott ablaknál. Jött a gyerkőc is, egyértelmű volt a klímázás. 3,5 kW LG lett (pontos típusra nem emlékszem, elég rég volt). Tulajdonképpen a sok kísérletezés után már egész élhető - és "alható" - lett a lakás, de sokat trükköztek ugyebár az ajtókkal is, hogy mikor melyik legyen nyitva és hogy legyen időzítve a hűtés. Akkor volt már inkább necces, amikor a gyerek nagyobbacska lett és többet kellet ajtókat csukogatni, plusz tv, társaság, konzolozás stb. mellett végül jobb lett egy másik klíma is a kisebb szobába.

(#67830) Frod válasza RudY (#67829) üzenetére


Frod
addikt

Köszi a választ.
Alapvetően itt (mint a méretéből láthatjátok) nem tervezünk hosszú távra, két nyárra kellene megoldás kb.
Szerintem 1 nagyobb teljesítményű lesz a nagy szobába.

Do you see the white shadow?

(#67831) Kolondrum válasza Rommel6600 (#67828) üzenetére

- semmi

[ Szerkesztve ]

(#67832) EQMontoya válasza EQMontoya (#67810) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erre esetleg valaki?

Same rules apply!

(#67833) Rommel6600 válasza Kolondrum (#67831) üzenetére


Rommel6600
őstag

???
Igen, japánok közül Mitsu és Fuji is jó lehet még, feltéve, ha talál rájuk telepítőt. Ami a klímás szezonban már nem annyira evidens... (Már az van ☝️)

(#67834) Midway


Midway
senior tag

[link] Gree GWH12ACC-K6DNA1F Comfort X klímát néztem ki.
Azt mondta az egyik telepítő , hogy télen a tálca fűtés állandón működik benne kb 100w teljesítmény felvétel. Valós lehet az információ?

(#67835) RudY válasza Midway (#67834) üzenetére


RudY
addikt

Fagypont alatt elszipkázhat annyit, 0-8 °C között beéri 50-70 környékén is, a benti fűtéstől függetlenül... ha jól tudom.

(#67836) Midway válasza RudY (#67835) üzenetére


Midway
senior tag

Értem . A többi hasonló fűtő képes klíma is ezt csinálja ? Midea , Lg

[ Szerkesztve ]

(#67837) PROTRON válasza Midway (#67836) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem lehet általánosságban ilyet írni, mert ez tervezési különbség is az egyes cégeknél.
Van amelyik típus esetén úgy van kialakítva az egész elvezetés hogy egyáltalán nem szükséges, más típusoknál elengedhetetlen, megint másoknál meg olyan forró az olvadék víz, hogy azonnal megolvasztja ami esetleg megfagyott korábban az összefolyónál.
Amelyiknél van cseptálca fűtés, ott is eltérő hogy milyen teljesítményű fűtőbetétet használnak.

Viszont amiben megegyeznek, hogy az elmenő cső, ha van több méteres szakasz falon kívül, abba külön fűtőszálat kell telepítenie a klímásnak.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67838) Midway válasza PROTRON (#67837) üzenetére


Midway
senior tag

Köszönöm a választ .

Most elbizonytalanodtam. 400eft ig nézek (wifis) 3,5kw klímát , eddig a gree comfort volt a befutó, de ez a téli fogyasztásra is hatással van ezek szerint. Persze ki lehet húzni ha nem kell. A fűtés nálunk megoldott gázzal , de ki tudja mi lesz pár hónap vagy év múlva. :F
Az Lg is szimpatikus , de drágább is ami még ajánlott lenne az már fölé kúszik árban. Daikint nem szeretnék a csobogás miatt kockáztatni.

(#67839) ANDROID??? válasza Midway (#67838) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lg.. Nem egy klímagyártó. (bocs ha tévedek) kb akár whirlpool klímát is nézhezhetsz, vagy polar-t, vagy midea-t.
A csobogás nem garancia, a daikinnál.

(#67840) arnyekxxx válasza ANDROID??? (#67839) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az LG (lánykorában Goldstar) 1968 óta gyárt klímát, 85 óta höszivattyús inverteres klímát.

A whirlpool bosch polar sinclair syen airfel meg valahány név a naptárban tényleg nem gyárt csak gyártat és matricáz, a midea viszont szintén gyártó, nem matricázó.

[ Szerkesztve ]

(#67841) ANDROID??? válasza arnyekxxx (#67840) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ja bocs akkor félre lettem informálva a LG-vel kapcsolatban, akkor az off többi ugye....

(#67842) PROTRON válasza arnyekxxx (#67840) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönjük az információ frissítést.
Jó tudni hogy saját maga gyárt.
A kérdés hogy saját tervezés is?
Illetve milyen a minőség, mit hallottál, mennyire versenyképes mondjuk a panasonic-al adott árkategórián belül?
Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67843) Lorden válasza PROTRON (#67842) üzenetére


Lorden
senior tag

FZ széirás Panákra is volt videós panasz klímás csoportokban. Gyári hiba miatt a kültéri képes zúgni, mint egy traktor. De náluk az a belépő, TZ és az Etherával nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#67844) klambi


klambi
addikt

A linkelt két klíma között mi a különbség? Sajnos nem találtam róla semmit. :(
[link]
[link]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#67845) Lmh válasza Lmh (#67792) üzenetére


Lmh
őstag

Sziasztok!
[link] Erre esetleg valaki? :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#67846) Frod válasza Midway (#67834) üzenetére


Frod
addikt

Ezt mondjuk jó tudni, mert ugyanezt a típust nézem tegnap óta... :(

Do you see the white shadow?

(#67847) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Eddig minden évben én "tisztítottam" a klímát, ami annyit jelentett, hogy kiszedtem a beltériből a műanyag szűrőket, portalanítottam azokat, illetve a hőcserélő(?) lamellákra fújtam légkondi tisztító sprayt. Kültérihez nem nyúltam.
Ehhez képest mit takar egy szakszerű takarítás? A kültéri és beltéri egysegnél egyaránt?

(#67848) mrmft válasza Lmh (#67845) üzenetére


mrmft
senior tag

Engedd el, ki tudja hogyan hasznalta es hogyan volt karbantartva, vegyel inkabb egy ujat.

(#67849) rmihaly válasza Lmh (#67845) üzenetére


rmihaly
tag

Ha jó állapotú, szakszerűen leszerelt, visszaszerelt gép lesz, akkor vállalható.
Semmi extrát nem kell tudnia. Panelba, hűtésre jó.
Ha időben bekapcsolod és megy folyamat akkor még komfortos is lesz - nyitott ajtón a hideg eljut másik helyiségekbe is, a páratartalmat leveszi tehát biztos élhetőbb környezet lesz mint a 30fok 70% páratartalommal párosulva.

Az ára se vészes, de ezt te tudod hogy mennyi fér bele. A telepítés költsége meg hely függő. Megkérdezed klímást akit környéken találsz, hogy mennyiért vállalja.

Gari úgyis max szerelésre lesz úgyhogy az esztétika ill. a szerelés minősége, ahoz használt anyagok lesznek a mérvadók.

(#67850) Alemida válasza Rommel6600 (#67828) üzenetére


Alemida
tag

Köszi szépen! Igen olvastam, hogy panaszkodtak a Sensira csobogására, hát nem is tudom. Tényleg az lenne a lényeg, hogy halk legyen, aludni is lehessen mellette. Igaz a beltéri a nappaliban lesz, de a kültéri a hálószobánk falán az erkélyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.