Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) koxx válasza petyus_ (#6348) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szard le. Nem igazan tud veled mit kezdeni. Plane ha bokorra csepeg.

(#6352) sfefe válasza koxx (#6351) üzenetére


sfefe
őstag

Az nem egeszen igy van szerintem....

Onkormanyzatnal feljelent azok meg levetetik.... ( elmeletileg engedely kell ra )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6353) fi:zi'k válasza sfefe (#6352) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mihez?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6354) BITBOYS válasza koxx (#6351) üzenetére


BITBOYS
addikt

Különben én is tojnék rá, kondenzvíz nem árt senkinek és semminek, főleg nem egy növénynek :)

mod: Nagyobb gondja nincs a közös képviselőnek? jóneki:)

Ez pl egész kellemes megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6355) sfefe válasza fi:zi'k (#6353) üzenetére


sfefe
őstag

Gondolom tarsas haz. ( nem tudom panel vagy vmilyen mas )
De vannak szabalyok, hogy hova lehet felszerelni a kulterit engedely nelkul. Pl erkelyre fel lehet szerelni de pl utca frontra elmeletileg csak engedely utan. Altalaban nem szoktak ezzel foglalkozni csak ha valamelyik lako panaszt tesz.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6356) fi:zi'k válasza BITBOYS (#6354) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

+1

(#6355) sfefeh
Ja, azt hittem már a csörlő beszélsz. Nálunk csak olyannal volt gond, hogy a tetőre lett téve. A kk meg amiatt levetette, mert hogy a tetőre csepeg a víz, és az árt a szigetelésnek. Pedig itt a tizediken tök logikus lenne oda rakni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6357) Zeki


Zeki
nagyúr

Van olyan is, hogy (régi paneleknél) a panelre van folyatva a kondenzvíz, és onnan párolog el.

(#6358) petyus_


petyus_
senior tag

Hőszigetelt panellakásról van szó egyébként, nem hiszem, hogy örülnének, ha a falon folyatnám a vizet. Én is arra gondoltam, hogy az ereszbe bele kéne vezetni, csak sajnos nincs eresz :D .

Egyelőre kivárok, másoknál már régóta ugyanez van, meg szerintem a kk-t sem nagyon zavarja, csak néhány lakó szólt már neki emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6359) 313313 válasza petyus_ (#6358) üzenetére


313313
addikt

Hőszigetelő cég végezte a beszerelést?
Én úgy tudom, hogy ha hőszigetelést megbontod, ugrott a garancia rajta....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6360) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Tegnap feltettünk két Daikin ftxb35c klímát este hűtöttünk, ma este meg fűtünk vele ! :D
eddig nagyon szuper ! és k@rva csendes ! :K

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#6361) Zeki válasza Brekecs (#6360) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)

(#6362) BITBOYS válasza Brekecs (#6360) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ebben az időben persze..majd a nagy melegben, illetve -15-ben érdemes tesztelni. :)

(#6363) Brekecs válasza BITBOYS (#6362) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Mindenképp mivel télen szeretnék vele/ük fűteni, majd akkor meglátjuk :)
üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#6364) BITBOYS válasza Brekecs (#6363) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kültéri mennyire van kitéve az időjárásnak? Nagyon szabadon van, vagy fedett helyen? A külső páratartalom is sokat ronthat a fűtés minőségén. Ezekre érdemes odafigyelni.

(#6365) Brekecs válasza BITBOYS (#6364) üzenetére


Brekecs
aktív tag

A stáblon és a csatorna alatt van a kültéri, nincs kintebb a csatornátol így valamelyest védve van
de a pára az biztos éri, teljes nyugati oldalon van a kültéri ha ez számít.
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#6366) BITBOYS válasza Brekecs (#6365) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fűtésnél a leolvasztás számít sokat..van olyan klíma ami bypass szelepet is tartalmaz, így nem kell akár óránként olvasztani a kültérit. De utólag lehet tuningolni a kültérit, csak jelezni kell a szerelőnek, hogy téli üzem is lesz. Ilyenkor fűtőszálat varázsolnak a hőleadóra. Déli rész lenne az optimális, de már teljesen mindegy :) Jah, meg ne rázza a falat, ez az ami még kiakasztó tud lenni..

(#6367) nesa válasza BITBOYS (#6366) üzenetére


nesa
veterán

Majd telen fogja razni a falat, en lefogom szedni a falrol, kulon tarto lesz zartszelvenybol a foldbe, nekem 0 -5 fok kozott volt a leginkabb zajos erdekes mikor -18 volt tok csendben volt.

(#6368) camoo


camoo
újonc

No, beszerelték a samut. Mivel mostanában 20 fok van, nem tudok még nyilatkozni. csak annyit, hogy a külső egység rezonáltatja a falat, így a fürdőben, mosókonyhában nagy búgás van, de a nappaliban is érezni lehet még. Ez orvosolható?

(#6369) Zeki válasza camoo (#6368) üzenetére


Zeki
nagyúr

Normális telepítéssel, jó minőségű gumibakkal.

(#6370) BITBOYS válasza nesa (#6367) üzenetére


BITBOYS
addikt

Persze, mert akkor maxon megy a kompresszor és a venti is. Általában a kompresszor miatt rázza a falat, búg, csörög-zörög.. 5,-5 fok a kültérik rémálma.

(#6371) camoo


camoo
újonc

Próbálgatom a most beszerelt Samut és...nekem úgy tűnik, hogy a hűtés funkcióban ha legkisebbre teszem, akkor is ugyanúgy fúj, mintha csak a ventilátor üzemmódban lennék. Nincs hideg levegő hatás. És fűtésnél sem érzek meleget. Vagy kell várni 10-20 percet???

(#6372) nesa válasza camoo (#6368) üzenetére


nesa
veterán

ytong falon rezonal a legjobban es hiaba a gumibak ilyen olyan sehogy nem lesz jo.

(#6370) BITBOYS

Nem hiszem hogy 0 -5 fok kozott tekerne legjobban a kompreszor hol van az meg a -18 hoz.

(#6373) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Tegnap megkezdtem tartóstesztemet egy új Panasonic klímával :)) .
Camoo, nyomáspróba után rányitják a gázt, aztán pár perc múlva okádnia kell a hideget :)

Kórrhhááázzz????

(#6374) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Nem sok tapasztalatom van klímaválasztás/klímaszerelés terén, így szeretnék némi kiindulópontot kérni. Egy családi házba, 90 m2 klimatizálásához (~2,7 m belmagassággal) mit ajánlotok? A légcsatornás kialakítás lenne a preferált (légcsere és a téli fűtés is meg lenne oldva, ha jól sejtem), csak kérdés, hogy milyen teljesítményűt, milyen márkát lenne érdemes választani?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#6375) fi:zi'k válasza BigBlackDog (#6374) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ettől szerintem több infóra lenne szükség. Pl egy saccperkb alaprajz biztos segítene a szakiknak.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6376) Zeki válasza BigBlackDog (#6374) üzenetére


Zeki
nagyúr

A te gondodra a megoldás a helyszíni felmérés. Nem tudom merre laksz az országban, de a környékről hívj ki pár klímást. Aztán esetleg megtárgyaljuk az ajánlataikat. Ebbe aki vakon belemond bármit, az vagy hülye, vagy nagyképű.

(#6377) BigBlackDog válasza fi:zi'k (#6375) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Alaprajzot most nem fogok tudni adni, de részletesebb leírást igen. :) Középen lenne egy közlekedő (13,5 m2), aminek egyik végén van az étkező-nappali (11+ 25 m2), a másik végéből meg nyílik a két hálószoba (2 * 12 m2) és egy dolgozó-háló helyiség (15 m2). A fürdőszoba nincs beleszámolva a légkondicionálandó területbe.
Első körben a készülék választékot szeretném kicsit szűkíteni típus (split, légcsatornás, egyéb?), márka, illetve teljesítmény alapján.

(#6376) CineDOG1: Tervbe van véve ez is, csak egyelőre a split/légcsatorna témában (esetleg sacc/kb. anyagiak tekintetében) szeretnék valami véleményt hallani. Már amennyire lehet, ennyi infó alapján.

[ Szerkesztve ]

(#6378) asha07lcc válasza BigBlackDog (#6374) üzenetére


asha07lcc
tag

Légcsatornás gépből ha 1 beltéris akkor mindenképpen emelt nyomá
sú beltéri kellene. Szabályzás motoros zsaluk a helyiségenkénti szabályzáshoz illetve szigetelt(Europan alp vagy sonodec) légcsatornál eelemek. Ha a fűtés a fő profil akkor padlóközeli befúvás lenne a legjobb. A légcsere ezzel nincs megoldva, mert a beszívott frisslevegűt is kezeni kellene. Arra van kitalálva a rekuperátor azaz a hővisszanyerős szellőzés. Ez lehet egy rendszer is pl Daikin esetében de lehet külön a klímától független rendszer vagy részben integrált rendszer is. Igaz ez oldalfali vagy konzol oldalfali parapetes klíma esetén is igaz a szellőzés akkor is jól jöhet.
Komplex rendszerként kell tekinteni magára az épületre.
Mielőtt ilyen kurtán belevágsz nem árt tájékozódni. összehasonlítani a bekerülést és a komfortot. Alaprajz egy kézi mórickarajz is segítene sokat.

(#6379) asha07lcc válasza BigBlackDog (#6377) üzenetére


asha07lcc
tag

Hőszükséglet számítás illetve fűtési igény -10C külső hőmérséklet nél kikerülhetetlen szinte. Ha teljes élrtékű fűtést szeretnél. M A klímás fűtésnek a hátránya az erősebb légmozgás ezt is vedd figyelembe.

A rendszer szabályozhatósága is nagyon lényeges lehet. stb. Így ennyi adat alapján nem nagyon lehet többet mondani. Illetve kérdés az a jelenlegi fűtésed milyen arra pl nem lehet hószivattyút tenni esetleg? És a hűtés 1.2 oldalfali géppel pl megoldható(és még rá is fűt).
Még geyszer: a dolgot alaposan érdemes körbejárni és ennyi infoval csak nagyjából lehet még csak ötletet is adni(sok esetben kapni ha az érdeklődő is tájékozódik)

(#6381) Söri


Söri
tag

Sziasztok!

Egy 42nm-es lakást szeretnék klimatizálni. Keleti fekvésű, 2,7m a belmagassága és a legfelső emelet.
Kaptam is egy ajánlatot 200K lenne szereléssel együtt: FUJITSU ASYG07LECA/AOYG07LEC

A kérdésem az lenne, hogy elég lenne-e ez a gép és hogy ti hova tennétek fel?

Én ezen a két helyen gondolkodok:

[ Szerkesztve ]

(#6382) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!
Toshiba klímákról mi a vélemény?
Hozza a daikin, fuji és társai szintjét, netán jobb?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#6383) csemberlen válasza Söri (#6381) üzenetére


csemberlen
őstag

Vagyis 1 db szobát szeretnél klimatizálni. Itt a piros( hol a piros) dominál

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6384) Söri válasza csemberlen (#6383) üzenetére


Söri
tag

Nyilván a fő cél a nyugodt pihenés és az éjszakai alvás, másodsorban jó lenne ha a többi helységben nem verne le a víz.
Összességében a lakásban egy normál komfort érzetet szeretnék.

Az elvárásaimhoz mérten megfelelő lenne ez a klíma, vagy érdemesebb lenne nagyobb teljesítményűre beruházni?

(#6385) pjen válasza Söri (#6384) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább több darab kéne.Esetleg olyam,hogy 1 kültéri és2-3 beltéri.Mért nem hívsz egy szakembert.

(#6386) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Klíma vásárlás előtt állunk, eddig 2 cég járt nálunk felmérni a terepet, de ma jött egy harmadik cégtől egy emberke, aki azt mondta, hogy hülyeség ide klímát rakni. Mutatok rajzot, hogy a másik két cég hova rakta volna, és ahova ő azt mondta az úgy nem jó, ide két beltéri egység kellene. Pirossal be van jelölve a központi helységben a két cég ajánlása.

A középső helységről mondta a csávó, hogy onnan a levegő nem áramolna be a szobákba, hanem ott megrekedne, aztán a klíma le is kapcsolna, mert úgy érzékelné, hogy maga körül lehűtötte a levegőt, aztán kész. Pár kép a központi helységről, a klíma helyével jelölve: [link] [link] [link] [link]

Szerintetek tényleg nem lenne úgy jó, ha oda raknánk a klímát, hanem két beltéri egység kellene?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6387) pjen válasza hentes555 (#6386) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem is két beltéri kéne,az én tetô terem hasonló.Két beltéri van mert a hideg nem nagyon vándorol.Viszont télen azzal is fûtúnk és a meleg jobban körbe jár.

(#6388) hentes555 válasza pjen (#6387) üzenetére


hentes555
senior tag

Csak sajnos az dupla költség rögtön, az meg nem fér bele a költségvetésbe :(

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6389) pjen válasza hentes555 (#6388) üzenetére


pjen
félisten

És ha az idén az egyik szobába lenne+egy venti,jövôre a másikban is?:-?

(#6390) Zeki válasza pjen (#6387) üzenetére


Zeki
nagyúr

De, vándorol a hideg. Szépen lemegy lentre, és ott elcsordogál. Csak így lent lábmagasságban lesz jó hideg.

(#6391) pjen válasza Zeki (#6390) üzenetére


pjen
félisten

Hát le igen,ott is van szemben a lépcsô,csak gondolom nem az a cél.A szinten lévô helységeket kéne hûteni.

(#6392) hentes555 válasza pjen (#6391) üzenetére


hentes555
senior tag

Ott a klímával szembeni ajtót becsukjuk, aztán arra nem megy tovább szerintem. Két beltéris dolog nem játszik sajnos a jövőben sem :/

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6393) hentes555 válasza hentes555 (#6392) üzenetére


hentes555
senior tag

Esetleg ha a bal szoba ajtóval szembeni falára raknánk, akkor egy kis légáramlat nem jut a jobb szobába is, ha ki lennének nyitva a szobaajtók?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6394) Zeki válasza hentes555 (#6392) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindenképp kell valami ventilátor, ami lentről felfele nyomja a levegőt. Különben a szobákban tényleg csak lent lesz hideg. A klíma onnan középről nem tudja fent is megkeverni a szobákban.

(#6395) hentes555 válasza Zeki (#6394) üzenetére


hentes555
senior tag

Hát az már annyi, hogy egy asztali ventit lerakok a földre, aztán mehet oszcilláló módban és kész, nem?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6396) Zeki válasza hentes555 (#6395) üzenetére


Zeki
nagyúr

Felfelé. De azért így sem lesz csúcs, az állandó szél miatt.

(#6397) hentes555 válasza Zeki (#6396) üzenetére


hentes555
senior tag

Még mindig jobb, mint 35 fokban itt ülni :D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#6398) fi:zi'k válasza pjen (#6385) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ebbe a lakás 2-3 beltéri?!? Minek? :F (rajz alapján)
A kettőnek se nagyon van értelme, de pl a harmadikat hova tennéd?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6399) Söri válasza Söri (#6384) üzenetére


Söri
tag

Igazából már eldöntöttem, hogy elég lesz nekem ez a klíma, csak a véleményetekre lettem volna kíváncsi. 200K-nál többet nem is szánnék rá. 1 héten belül megcsinálják és nem lesz többet 30 fok a szobában, de azért remélem a konyhában sem. :F

[ Szerkesztve ]

(#6400) pjen válasza fi:zi'k (#6398) üzenetére


pjen
félisten

A kis szobába tennék megegyet mindenképp,de az én vagyok.Nem szeretem ha fúj a szél a lakásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.