Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) koxx válasza looser (#6749) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem nem fogja tudni lehűteni olyan mértékben mint kéne. Hacsak nem valami 8 kilowattosat veszel. Lehet jobban járnál egy kültéri/két beltéri kombóval. De keresd meg pl windyt vagy a frigotradet, kérj egy helyszíni felmérést.

(#6752) krx21 válasza pjen (#6750) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát szerintem nem tud... Egy igazi forró melegben ahol a kültéri is nap alatt van, pláne ha meleg panel falak vannak... Bár azt el tudom képzelni, hogy van olyan fekvésű és szigetelésű szoba ahol összejönnek ezek a számok...pl a hentesárú helység a tescóban? Na, ott kíváncsi lennék hány kw megy??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6753) pjen válasza krx21 (#6752) üzenetére


pjen
félisten

Családi ház dél nyugati fekvés 22nm 3nm üveg ablak,falon 10 cm nikecell.Tegnap egész délután 20 fok és nem ment állandóan.3,5 KW pana klíma.Időnkét az ajtót is nyitogattuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#6754) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Most mértem 12,5 fokot küld az on/off klíma a lakásba a kiömlőktől kb 10 centire. Ez jónak mondható? :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6755) krx21 válasza Ferdzsoo (#6754) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez sok mindentől függ . Hány fok van a szobában és a kültéri egységnél? Milyen ventilátor fokozatban és mivel hogyan méred... :K Ezek függvényében hatalmas különbségek lehetnek a mért értékben...
Ettől függetlenül jó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#6756) Ferdzsoo válasza krx21 (#6755) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szobában van 28-29, kint 37 legalább, de fent van a tetőn a kültéri lehet ott inkább 40 van.
Közepes ventifokozatban és digitális hőmérővel 10cm-ről kb.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6757) krx21 válasza Ferdzsoo (#6756) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem jó. Igazából a lamellák hőmérsékletét közvetlenül mérni az egzakt, mert annak olyan 2-5C-osnak kell lennie... 0 alá ugye a fagyvédelem miatt nem mehet...

[ Szerkesztve ]

(#6758) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!

Split klímát szeretnék egy déli fekvésű, panellakás nagyszobájába. ( középső lakás, 4 ablak, mind délre néz ) A szoba amibe telepíteném kb 3,4m x 5,2m alapterületű, 2,6m belmagasságú azaz kb. 46m3. Műanyag ablakok, szigetelt épület.
Sajnos nem tudom megfizetni a prémium márkákat ( pl. Daikin ) így a noname-nél jobb, megbízható, középkategóriás berendezést szeretnék biztos szervíz és alkatrészháttérrel, ha van ilyen. ( Gree?, Midea?, Egyéb? )

Mit ajánlanátok ezen tények ismeretében, és ami még nagyon fontos: Pécsett melyik klímás céget ajánlanátok?

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6759) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Nem találtam külön légkondi problémákkal foglalkozó topicot, ezért itt teszem fel a kérdést, hátha valaki tud segíteni.

A lakásban van egy régi, Funai típusú split klíma. A korábbi lakó szerint nagyjából karban volt tartva, legutóbb nagyjából egy évvel ezelőtt ki lett takarítva a kültéri és a beltéri egység is.

Most, hogy ilyen jó idő van kint, gondoltuk kipróbáljuk, de szabályosan folyik a beltériből a víz.

A kültéri mellé van kivezetve a kondenzvíz, ott szépen folyik, kipróbáltam, és egy flakonból lazán át tudtam nyomni a kifolyón egy liter vizet. Szóval a víz elvezetésnek ez a része úgy tűnik rendben, nem a tálcából folyik.

Jobban megnéztem és a víz a ventilátor mögül, az íves részen folyik le, tehát pont nem a borda felől, ahol gyűjtené a tálca, hanem a másik irányból, ahonnan legfeljebb a levegőnek kéne jönnie. Jegesedést nem láttam.

Valami ötlet esetleg? Szerelőt egyelőre nem tudok hozzá hívni, de ha nem oldódik meg, akkor hosszú távon nyilván szükséges lesz.

Köszönöm!

(#6760) pjen válasza krx21 (#6757) üzenetére


pjen
félisten

Az inverteres klímának pont az a lényege,hogy nem hűt mint a barom,tud az fújni akár 15 fokos levegőt is.Az ON-OFF volt olyan:amikor hűtőtt akkor megfagytál aztán kikapcsolt és.... megint megfagyasztott.

(#6761) krx21 válasza pjen (#6760) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom jól... De neki pont on-off volt és amúgy egy inverteres klíma hűtő teljesítményét is úgy szokás mérni, hogy a maxon megy a kompresszor. A lényeg, hogy semelyik klímának a lamelláit nem lehet 0 fok alá hűteni, mert ráfagyna a kondenzvíz... Tehát a típustól függetlenül 1-5c körül kell lennie, kivévé ha lejebb van szabályozva...

[ Szerkesztve ]

(#6762) looser válasza koxx (#6751) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, megnézem! 8kW azért kicsit sok, ha 2,5-3 kW nem elég, marad a venti és a huzat, végül is csak az év negyedében kellene :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6763) koxx válasza looser (#6762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem gondoltam komolyan a 8-at :) de a 3,5 kevésnek tűnik a szobák hűtéséhez.

(#6764) BlacKSouL válasza krx21 (#6752) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jelenleg 23 fokra van állítva a klímánk éjszakai fokozaton, és össze van nyitva nappali, háló, fürdő, folyosó, konyha, és kisszoba. A nappaliban jelenleg 23,7 fok van, a legtávolabbi konyhában és kisszobában 25,5 és 25,6 fok. Ehhez jelenleg 340W-ot mutat a fogyasztásmérő. Kint 34,6 fok van az erkélyen ami délnyugati fekvésű és délben 45 fok fölé szokott menni.
Szerintem nem kéne hozzá 1 óra, hogy 2-es fokozaton 18 fokra állítva a hőmérsékletet, elérje azt. Lehet, hogy felmenne 500-600W-ig a felvett teljesítmény, de a fenti arányokat tekintve egyáltalán nem egy elérhetetlen érték.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6765) krx21 válasza BlacKSouL (#6764) üzenetére


krx21
nagyúr

Nálam más a helyzet, panel, legfelső emelet... :DDD
Meg lehet a hőmérőim is rosszak, mert van vagy 5db és mind mást mutat...

[ Szerkesztve ]

(#6766) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Erősen gondolkodom a szobámba klímán.
Most jelenleg 29c fok van (majdnem 30c)
Szoba alapterülete kb. 20-22 négyzetméter , Nyugati fekvésű, erkélyes (egész Du süti a nap) és emeleten van (családi ház)

Nézegettem légkondikat és 150k -ér már láttam (márkát most így nem tudom) A++ Energiaosztályút
Milyet lenne érdemes beszereznem? :F (csak az említett szobába kéne megfelelő)

Ui.:
Energia megtakarítás fontos, mert így is a háztartásban van hónap mikor közel 1000kw az áramfogyasztás /3 fázis , asztalos vállalkozás by tesó és lakatos meg egyéb munkálatok by fater/ meg van földszinti és emeletes villanybojler :))

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6767) Vesztor87 válasza looser (#6749) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem tán kispest? Ilyen elrendezésűben laktam egy ideig:) 1+2-es, 52-53 nm:)

(#6768) looser válasza Vesztor87 (#6767) üzenetére


looser
addikt

De igen, Sir :-)
Remek lakás egyébként, max. egy árnyasabb társasba költöznék, de a nyarakat kivéve egész jó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6769) Vesztor87 válasza looser (#6768) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Annyi bajon van ezzel az elrendezéssel, hogy a fürdő - wc egy-egy szobával határos. Szal ha olyan szomszédod van mint nekem volt, akkor nem a legjobb, mert hajnal 1-kor még a mosógép zörgése hallatszott fel, meg az hogy fél óránként wc-re járt:D De amúgy jah, nem rossz. Miénkben a konyha egybe volt nyitva a mellette lévő félszobával, ebédlő gyanánt, 2embernek nem kell több:)

Egy panelban elviselhetetlenek ezek a nyarak, muszáj klímát beszereltetni, nincs mese:)

(#6770) Zeki válasza looser (#6749) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak akkor, ha maxra veszed, és lesz nagy szélvihar a folyosón. De akkor sem jól. És amint lekapcsolod, melegszik azonnal.

(#6771) Zeki válasza MaxxDamage (#6766) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem az a lényeg hogy A********** osztályú-e, hanem hogy megbízható, halk, van hozzá szerviz, és nem mekk elek szereli fel ("ez utóbbi esetben a szopni fogsz a legnagyobb melegben" lép életbe).
A Gree még benne van az árban.

(#6772) MaxxDamage válasza Zeki (#6771) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Igaz! /minőség mindenek felett!/
Mekk elek ide nem jön, inkább megfizetem a komoly felszerelési munkát.
Mindenképp ajánlott a 150k-s kategória? (nem ismerem a lehetőségeket) Pontos típust, linket tudsz esetleg?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6773) looser válasza Vesztor87 (#6769) üzenetére


looser
addikt

Szerencsére jó a szomszédság, egy-egy dajdajozás akad hétvégente, de egyébként állati nyugalmas, legalábbis itt. Persze nem lehet általánosítani, főképp a teáltalad (is) elmondottak miatt; sokan átokként tekintenek a panelra.
Régebben voltam gyakorlaton a Dzsumbujban (szociális munkás hallgatóként) és ott beszélgettem az emberekkel, akiknek a panel egyszerűen elérhetetlen álom volt. Nem jártam az ottani lakásokban (Ambrus könyve szépen leírta a történetét, felépítését az ottani házaknak), de ahhoz képest ez tényleg penthouse :-)

(#6770) CineDOG1: akkor meg felteszem a zaj miatt nem lehet aludni. Nekem egyébként 25-26 fok elegendő lenne.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6774) Zeki válasza MaxxDamage (#6772) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 150-es a normális alja.

(#6775) MaxxDamage válasza Zeki (#6774) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Tudsz ajánlani konkrét terméket amire érdemes beruházni és tartozik hozzá megfelelő szerviz is?
Amúgy számomra teljesen ismeretlen ezek működése, mert még nem volt hozzá szerencsém, nincs tapasztalatom e téren. Azt tudom, hogy felszerelés után x hónap vagy évente karban kell tartani (ami gondolom költséges) , mert nem igazán jó az eszköz teljesítménye, ha nincs karbantartva. (valamivel feltöltik asszem, de te/ti biztos tudjátok, csak találgatok, látatlanba beszélek) :B :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6776) koxx válasza Zeki (#6774) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem főszezonban veszi akkor jó eséllyel talál vmi akciót ennyiért. Csak gondolom most kéne.
Sajnos nekem is el kellett halasztani jövő tavaszra a vásárlást :/

(#6777) koxx válasza MaxxDamage (#6775) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy ilyen sztem elég lehet 22nm-re, de pontosan egy helyi felméréssel lehetne megmondani. [link] De ha ez nem elég akkor egy 3,5-es. Keresd meg a pannonklímát és kérj ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#6778) MaxxDamage válasza koxx (#6776) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jövőre is ráérős a dolog :R
Addig max kicsit informálódok a témával kapcsolatban, mert az nem árt!
/sok az idei kiadásom/ :K :B

(#6777) koxx: Köszönöm ! ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6779) koxx válasza MaxxDamage (#6778) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Késő ősszel vagy kora tavasszal ki lehet fogni jó kis akciókat a klímás cégeknél. Nekem is jó lett volna most nyárra, de sajnos nem volt rá keret így valahogy még kibírjuk aztán jövőre már jó lesz :) Neked is érdemes sztem egy mérettel nagyobbat venni, hogy tuti elég legyen. Persze egy szaki majd megmondja a helyszínen, hogy milyen is kell pontosan.

(#6780) Szolti


Szolti
csendes tag

Sziasztok!

A hétvégén sikerült elérni a 34 C fokot :W a tetőtéri lakásunkban, ezért most már semmi sem tart vissza attól, hogy ne szereltessek be egy klímát.

Tehát, amiben a segítségeteket szeretném kérni, az alábbi szoba lehűtésére milyen klímát vegyek? A cél, hogy ne olvadjak el (kb 26 C fok), aludni nyugodtan lehessen (kb 26-30 dB)
- tetőtér
- 44 nm
- 4db 80*140-es ablak

Teljesítményben úgy olvasom, hogy a 5,2 kW ami megfelelő lehet.

Köszönöm! :R

Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#6781) Met válasza koxx (#6779) üzenetére


Met
nagyúr

Jövő tavasszal mi is klímázunk, 30-33 fok annyira nem pálya éjjel, nappal még elvagyunk de így nem nagyon lehet aludni, ablak nyitva, venti az ágyra irányítva.
Úgy hogy most kuporgatás lesz :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6782) koxx válasza Szolti (#6780) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 5,2-es klíma nem lesz olcsó bár nem tudom mennyit szánnál rá. Egy jobb minőségű 3,5-es is elég lehet.
30dB az nem igazán halk.

[ Szerkesztve ]

(#6783) MaxxDamage válasza koxx (#6779) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amit linkeltél az így elsőre jónak is néz ki! :K
Na majd nézegetem az árakat, ajánlatokat.
3 év gari is jó, de gondolom van több év garis is, vagy külön gari kiterjesztés (kis + cashért) ;]
/sok garancia számomra nagy előny/
Zala Megyében (Nagykanizsa / Zalaegerszeg körzete) nem tudom ilyen téren ki ajánlott (mint szaki) de utánajárok a kérdésnek. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6784) Zeki válasza MaxxDamage (#6775) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha fővárosi vagy, pannonklima.hu őket windy képviseli itt. Nekem az évek során 3x szereltek klímát, a szomszédomnál 2 éve, a szembe szomszédnál meg most fognak szervizelni, mert szopóágra tette őket a köddé vált klímásuk.
Én azért nem tudok klímát ajánlani, mert nem tudom milyen klímát mennyiért adnak. De hivatkozz a fórumra, ha windyt hívod. A 40-es végű mobil az övé.

---

Mindenkinek, akinek csak MOST jut eszébe, hogy bacca meg klíma kell, ilyenkor mér rég el van havazva minden klímaszerelő. Aki most ráér, az valszeg jövőre már eltűnik... aztán cseszheted a garanciát.

(#6785) Szolti válasza koxx (#6782) üzenetére


Szolti
csendes tag

400-450-nél többet nem szívesen szánnék rá, mindennel együtt.
Elég lenne a 3,5-ös is? Nem szeretném ha mindig maximális terhelésen menne.

(#6786) koxx válasza Szolti (#6785) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez már csak a helyszíni felmérésen derülne ki, de ha tényleg tutira akarsz menni akkor kell az 5,2.

(#6787) süti5 válasza koxx (#6782) üzenetére


süti5
őstag

Így látatlanban én is inkább 5 kw körül ajánlanék, csak tapasztalatból mondom, hogy nálam az agyonszigetelt első emeleti (tehát nem zárószinti) lakást, mikor egy klímával hűtöm le, az egyik szobát nem hűtve, pont 44nm2-t éppen lehűt egy 3,5-es daikin. Tudna tovább hűteni, de akkor állandóan pörögne, akkor meg semmi értelme az inverteresnek.
Ja, és klíma nélkül sem menne lehúzott redőnynél 27 foknál feljebb a hőmérséklet. Alapból a leírásában is 34-40nm2 hűtésére javasolt, de ugye az normál hőterhelésre vonatkozik gondolom.
Viszont ha ugyanez tetőrben lenne, simán nagyobb klímát vennék, ez nem elég szerintem oda.

(#6788) fi:zi'k válasza koxx (#6786) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel fogalmunk sincs a lakás elrendezéséről, így elég meredek kijelenteni, hogy a 5 kW-os kell neki és mondjuk nem 2 db 2,5-3,5 kW-os. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6789) koxx válasza fi:zi'k (#6788) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hiszem hogy arban jobb lenne. Szerelesi koltseg is magasabb. Persze, hogy kell a helyszini felmeres. :)

(#6790) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Miután asha07lcc fórumtárs harmadjára sem tartotta a megbeszélteket, így részemről nagyon nem ajánlott. :(((
Lehet, hogy szakmailag korrekt, de összességében egy bő hónapja várok rá, amiből csak 2 hét volt a tervezett és a 3. hőhullámot kell végigszenvednünk klíma és redőny nélkül.

Szóval érdekelne, hogy a szokásos pannon-frigo pároson kívül milyen klímás cégek ajánlottak még Bpen?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6791) koxx válasza fi:zi'k (#6790) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tapasztalatom nincs veluk, de a coolklima esetleg? [link]
Mondanam akiktol vettem 2008ban a daikinomat, de azota megszunt a ceg :/ pedig korrekt volt a klima es a szereles ara/minosege is.

(#6792) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Mobil klímából milyet vegyek? Már kérdeztem itt nem olyan régen... Tudom nem a legjobb, de nem kivitelezhető split klíma. Midea, Fisher, Gree...ezek a drágábbak.. Melyik ajánlott ami ér is valamit? Ne zabája le a fejemet. Valamint Bp-en elérhető valahol... Vagy vehetek olcsóbbat is? Márka/forgalmazó?

Köszi

(#6793) krx21 válasza fi:zi'k (#6788) üzenetére


krx21
nagyúr

Az biztos, hogy 2db kisebb, pláne ha van lehetőség jól elhelyezni sokkal jobb lehet mint egy nagy... :K

(#6794) Zeki válasza fi:zi'k (#6790) üzenetére


Zeki
nagyúr

asha nálam eleve évek óta tiltólistán van. Mondhatni amióta létezik az index fórumon a különböző nickjeivel.

(#6795) Zeki válasza krx21 (#6793) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van!

Inkább két kisebb mint egy nagyobb! De ez személyes felmérés alapján tuti.

(#6796) Julot válasza Julot (#6758) üzenetére


Julot
aktív tag

ERRE esetleg valaki? Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6797) fi:zi'k válasza Zeki (#6794) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy nem komálod, sokszor elmondtad.
Adtam a dolognak egy esélyt, nem jött be.

Az ilyen rövid válaszaidat teljes nyugalommal írhatod 1 hsz-be, de hisz ezt neked is tudnod kell. ;)

(#6796) Julot
Mennyi egyáltalán a kereted?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6798) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!
Mit lehet tenni,ha a klíma bizonyos fordulaton rezonál? De elég hangosan. A kültériről beszélek persze.
Daiking 2015-ös 2,5kw-os modell FtxB 25.

Valamilyen rezgéscsillapítót lehagytak volna?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#6799) Julot válasza fi:zi'k (#6797) üzenetére


Julot
aktív tag

Tokkal vonóval 180k. Ha mindenképpen muszáj, akkor kicsit még tudok hozzá rakni, de inkább kevesebből jöjjön ki. Ahogy nézem a webshopokat 120-130k körül van 2,5-2,6kW.-os Gree, Midea, ha ehhez 40k szerelési költséget számolok akkor 160-170k... Én így okoskodok, de kérdés, hogy ez így mennyre lenne jó, és ki szerelné be nekem megbízhatóan itt Pécsett?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#6800) fi:zi'k válasza membrandj (#6798) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha Daiking, akkor semmit. :P
Ellenben Daikin esetén már más a helyzet. A burkolat rezonál? Hozzáférsz?
Gumibak van a kültéri alatt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.