Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) asha07lcc válasza pjen (#5350) üzenetére


asha07lcc
tag

Igaz. Meg van silet verzió is egy kicsit drágábban

(#5352) Chal válasza asha07lcc (#5347) üzenetére


Chal
addikt

Egyáltalán nem biztos hogy jól mér, nem egy csúcs darab. Viszont logikusan átgondolva a dolgot, minden jel arra mutat hogy jól, vagy közelítőleg jól mér. Jövő héten fogok kapni egy profi hőmérőt (ilyen felületre mutatós, felületi hőfokot mérős cucc), ami mér páratartalmat is, illetve harmatpontot is számol. Meg ha minden jól megy, akkor lesz kölcsibe egy hőkamera is. Szóval ki fog derülni hogy pontos e a mostani mérés, bár szerintem pontos.

@Pjen:

Mire mennék a páraérzékelős ventivel, ha a páratartalom az ideális szinten van? Vagy arra gondoltál, hogy azzal kiderülne, hogy van e pára, jól mért e a mostani műszer? Mert szerintem ugyanolyan érzékelő lenne ebben is, csak ez működtet egy ventilátort is, nem csak kijelzi a páratartalmat. De javítsatok ki, ha rosszul gondolom.

(#5353) pjen válasza Chal (#5352) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem annyi értelme lenne,hogy valóban annyit szellőztetnél amennyit szükséges,hogy ne penészedjenek a sarkok.

(#5354) asha07lcc


asha07lcc
tag

[link]

A híres és nagyon jó Fujitsu Nocriának a finn nyelvű és igényes fűtési tesztje.
Tényleg északi körülmények közt.

(#5355) asha07lcc válasza asha07lcc (#5354) üzenetére


asha07lcc
tag

További linkekk ebben hasonló +20 és -26C közötti tesztek több márka és típus, többsége friss jelenleg is kapható gép.

Panasonic:
http://www.scanoffice.fi/sites/default/files/liitetiedostot/vtt-s-00743-14_panasonic.pdf
[link]

vszínűleg Gree:
http://www.scanoffice.fi/sites/default/files/liitetiedostot/vtt-s-06186-13_scanvarm12.pdf

MItsubishi:
http://www.akm-asennus.fi/wp-content/uploads/2013/05/HTL_lehti_kevat_20131.pdf

[link]

(#5356) nesa válasza asha07lcc (#5355) üzenetére


nesa
veterán

Nemvagyok jo finnbol de erdekelne hogy melyikrol mit irnak,jot/ rosszat?

[ Szerkesztve ]

(#5357) asha07lcc válasza nesa (#5356) üzenetére


asha07lcc
tag

A tesztek nem Eurovent szisztéma szerint és -26C fokig készülnek. Én sem beszélek finnül de guglival belefordítottam az egyikbe pl a régebbi de nagyon jó ASYB09LDC plazmaszűrős Fujitsuba.
Kezdőlap:

Levegő hőszivattyú
Fujitsu ASYB09LDC + AOYS09LDC
alacsony kültéri levegő hőmérséklete
és a leolvasztási ciklusok tartalmazó termikus együttható
- A készülék beállított hőmérséklet 20 ° C
- A beltéri beszívott levegő egy alacsony, 19,5 ° C
- A ventilátor sebessége MED
- Fűtés teljesítményigény 6 kW (méretezett külső hőmérséklet -26 ° C)
Ügyfél: Scanoffice Ltd

[link]

Eglészen jó gép volt ez is.

De a Gree gépek a hidegben nagyon összebuiknak ott a linkben lévő is. Azaz ha teljes szezonú fűtés kell nem árt óvatosan szétnézni még akkor is ha klímás ajánl valamit. Sőt a klímás is szétnézhet...

Standard szerint vizsgálják és a sokkal valósabb beltéri közepes ford venti mellett.

Vásárlói szállított levegő, amely magában foglalja egy beltéri egység, kültéri egység
és az összekötő hűtőközeg, valamint egy távirányító. A minta leírása van meghatározva
melléklet 1. Az ügyfél telepített hőszivattyú koejärjestelyyn. Kültéri egység a 40 m³
klíma szoba (VTT, Kutatási 1. csarnok, P104). A beltéri egység telepítve
64 m³ éghajlat szoba (VTT, Kutatási 1. csarnok, P103)

[ Szerkesztve ]

(#5358) asha07lcc válasza nesa (#5356) üzenetére


asha07lcc
tag

És ami lényeges a leolvasztéási veszteséget is beleveszi!!!!

(#5359) nesa válasza asha07lcc (#5357) üzenetére


nesa
veterán

Gondolom ott azert gyakori lehet a -26, nalunk a -20 is csak max 1-2 nap 3 evente egyszer, talan 1x lattam itt homeron- 24 et cirka 10-12 eve, kb 7 eve volt olyan telem hogy a fuge le se potyogott.
Eddig az idei is jol megy, talan egyszer volt -5.

[ Szerkesztve ]

(#5360) asha07lcc válasza nesa (#5359) üzenetére


asha07lcc
tag

Igen, de ezek a tesztek a mi hőmérsékleteinket is taralmazzák. Konkrét kézzelfogható eredmények vannak bennük. Hiánypótlónak is nevezhetném. Találtam levegő-víz hőszivattyú tesztet is.
[link]

(#5361) nesa válasza asha07lcc (#5360) üzenetére


nesa
veterán

annyi a grafikon hogy beleszedulok, a pana es a masik 2 eseteben hol latom azt hogy milyen a hatasfok -26 ba?

(#5362) nesa válasza asha07lcc (#5360) üzenetére


nesa
veterán

1-2 hete mikor ejjel picit fagyott -2 nappal meg +3-4 fok volt tobb napon keresztul sikerult kozel 2 egyforma napot kifognom, leteszteltem hogy 24 ora csak gaz, utanna meg 24 ora csak a hoszivattyu, forintba szamolva nappali arammal pont a fele annyiba kerul a hoszivatyus futes, arra figyeltem nagyon hogy a benti homerseklet is ugyan az legyen max 2-3 tizedes elteres lehetett.

(#5363) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Eddig majdnem mindig hibátlanul működött a Fujim. Pár napja, olyan érzésem van, mintha megöregedett volna (?)! Szóval nem tartja a beállított hőmérsékletet, sokszor nehezen tudom felfűteni a szobát is vele, kicsit bekapcsol pár percre, majd sokáig nem is megy. Kandallót egyéb okokból tegnapelőtt nem tudtam begyújtani (kiégettem a kéményt, ami kicsit jól sikerült), Pestről hazaérve a szokásosan beállított 20° ellenére szűken 18°C volt bent. Kapcsoltam POWERFUL üzemmód, meg 30°C, gondoltam majd jó meleg lesz bent. Hát 21°C-ig nehezen, de eljutottunk, de utána (POWERFUL Kikapcsol egy idő után) nem nagyon akart feljebb menni már. Éjszakára nem akartam így hagyni, levettem a szokásos beállításra 20°C, de reggel eléggé fáztam. Igaz kint éjjel vihar, de nagy hideg nem volt! Tegnap hosszabb áramszünet lehetett, a rádiós órám jelzi, ha elfogyott az energia, és több órával előtti időt villogott. No, a klímának is volt ideje "pihenni", most mintha megint normálisan menne. 21°C beállítással 20.9-21.3°C között működik, ami normális. Tegnap kéményt is raktunk gyorsan másikat (ideiglenesen vascső), így kandalló is üzemelt fullon (próba!), bent 26°C, klíma is csak hajnalban kapcsolt be. elkeltem, megnéztem, tényleg 20.9°C volt. Lehet ez a rövid "szoftverfrissítés" kellett neki (áramszünet?). Klímásnak szóltam, jön is valamelyik nap, de hát Karácsonyt várnak ott is ugye?!
Köszi a válaszokat előre is!

bégé

(#5364) asha07lcc válasza nesa (#5362) üzenetére


asha07lcc
tag

Helyes megfigyelés és mérés. Ha nwem is ekkora szerintem a különbség, de számottevő. H tarifával meg jelentős.

(#5365) asha07lcc válasza nesa (#5361) üzenetére


asha07lcc
tag

7. oldal körül.

(#5366) asha07lcc válasza baloghgabor (#5363) üzenetére


asha07lcc
tag

Nézze meg szakember , az első leírt hiba inkább hűtőközeg vagy valamilyen hűtőkörben lévő mechanuikus hibára(4 utas szelep nem vált át teljesen pl)hiányra utal , igaz utána meg ment.

Ha befűtesz esetleg a kandallóval akkor próbálj hűteni a klímával a kültéri egységbe mnenő csövek ekkor nem jegesedhetnek(legalacsonyabb hőm turbón).
Ha fűtesz akkor a 30 fok magas vent fordulaton az egyik csőnek(a 10-es) megfoghatatlanul melegnek míg a másiknak 40 fok körülinek kell lennie(a 6-os).
kb 10 perc üzem után.

A Fujitsuk majd a töltet 60%-a körüli mennyiséggel is mennek még hiba nálkül jellemzően, csak nagyon pörögnek és már nem pontosak ez a gyakorlati megfigyelés.

(#5367) deadi


deadi
tag

Üdvözletemurak/hölgyek!

A nappalimban van egy Samsung AQ12FDN tipusú klíma.

Gyermekem ezzel szokott fűteni, ha hazaérkezik az iskolából. Azt vettem azonban észre mostanában, a fűtési teljesítménye alábbhagyott, nem igazán tudja a kb 20nm es nappalit felfűteni 20c fok fölé, amikor kint +2 c van.

Régebben emlékei szerint ez nem így volt.

Mi lehet a probléma?

Más: Fűtéskor erősen jegesedik a klíma oldala.

Ez természetesen, és én nem figyeltem rá eddig, vagy hiba?

tisztelettel...

(#5368) baloghgabor válasza asha07lcc (#5366) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát az emberi hülyeség bizony határtalan! Most ezt saját magamra kell értenem bizony :W A régi ablakot amikor kiszedték a helyéből, sok porral járó meló volt. Némi takargatás volt idebent, de a klímát nemhogy nem takartuk le, de még üzemelt is közben! El lehet képzelni, hogy a százéves vályogfal szaggatásakor, miközben az öreg ablak kiszabadult, mennyi por szállongott? Nos ennek nagy részét a klíma bekapdosta, szerencsére csak a szűrője. De ezek után néha még dolgozni is próbált, de lassan kezdte feladni már. Akkora porrétegen keresztül verekedni a levegőnek magát, szegény klímának nagy munkájába kerülhetett. Én meg elvártam tőle, hogy még megfelelően működjön is?! Szerencsére még ünnepek előtt kijött a szerelő és elvégezte a nemszokványos karbantartást, így csodásan megy megint a Fujim! :R Mértek is, a nyomás rendben volt, a hőmérséklet meg maximumon 55°C a bevezető csövön, valóban forró!
Boldog KARÁCSONYT ! ! ! :))

bégé

(#5369) BlacKSouL válasza baloghgabor (#5368) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ne aggódj, a legtöbb szállodában is hasonlóan kezelik a klímákat, ;] főleg a szűrőiket:

Ilyen volt félig lezuhanyoztatva és közelről meg ilyen. Mégpedig itt.
Régóta - ha tudom, hogy használni szeretném a klímát a hotelekben - az az első, hogy ha olyan típus, kiszedem, és magam megzuhanyoztatom. Régen ugyanis próbáltam már elmagyarázni több helyen is a személyzetnek, hogy mi a problémám, de mintha asztrofizikáról mesélnék egy busmannak; gyorsabb, egyszerűbb, biztosabb, ha magam megcsinálom.

Itthon 3-4 hetente tisztítjuk, és nekem nem is a hagyományos szűrő van, hanem a sűrű fajta.

Remélem azért a tisztításkor megnyomták valami sűrített levegővel is a hőcserélőt, és a ventillátort, mert ugyan sokat szűr a szűrő, de csaknem a fele, főleg a nagyon apró por akkor is átjut, és leül az említett pontokon, plusz valamennyi vissza is jut a szobába. Ez akkor jó, ha szűrőtisztításkor szűrő nélkül megfújatod turbó fokozaton. Ilyenkor a hirtelen huzattól úgy kelnek útra a szűrővel történő használat során is megtapadt porrészecskék, hogy öröm nézni. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5370) nesa válasza baloghgabor (#5368) üzenetére


nesa
veterán

En alap esetben is 2 hetente kihuzom es letusolom oket.

#5364) asha07lcc

Pontositva nem a fele 1 honapra vetitve 31 es 18, majdnem a fele.

[ Szerkesztve ]

(#5371) baloghgabor válasza BlacKSouL (#5369) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hu, basszus, ma is tanultam, nem is keveset!!! Pedig olyan alapvető dolog, mint kocsinál is a légszűrő, ami ugye mifelénk hamarabb cserélődik (homokutak!). Szóval arra jó volt, hogy megtanultam belelesni, lekapni az elejét és rendszerint fogom legalább ellenőrizni , de szerintem tusolni is majd! Fújkálták is, meg folyadékkal is mosták, míg kint meg nem jelent az is, és bizti jó lett minden. Érezhetően az első másodpercekben fellélegzett Fuji is és "okádta" a meleget. Szerencsére ismerős volt már a klímás, elszámolta egy karbantartásba, azt is hatalmas kedvezménnyel 2.000 Ft-ért (lévén mindjárt Karácsony!) ;) Na, meg köszi Nektek is! De a szállodai, huhhh, ha utazok majd ezt is nézem!

bégé

(#5372) Zeki válasza deadi (#5367) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet szökik a gáz.

(#5373) asha07lcc válasza baloghgabor (#5368) üzenetére


asha07lcc
tag

Valószínűleg jó ilyen előzmények után. De gáznyomást mérni ilyen időjárási körülmények közt illetve inverteres gépnél.. nos szerintem az nem a protokoll... szabályozatlan és szabályozott iooldalon akkor lehetne nyomást mérni(és következtetni) ha fix frekvencián ismert kül és beltéri hőmérsékleten üzemelne.

Tapintóhőmérő viszont segítség.
Az LG gépeknek valaha volt egy körlevele ami ismertette a full dc inverteres gépen a gázrápótlást illetve töltet becslést, nem ismerek embert aki az alapján meg tudta volna mondani mennyi van benne.
Lefejtő és mérleg a 2 fő fegyver5r ilyen esetben meg egy vákuumszivattyú ami nagyot szippant.

[ Szerkesztve ]

(#5374) asha07lcc válasza deadi (#5367) üzenetére


asha07lcc
tag

a teljes felület jegesedik , vagy csak csíkokban?
Ki kellene takarítani 1. lépésben.

(#5375) baloghgabor válasza asha07lcc (#5373) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Pedig mértek. Először leállították a gépet, majd hűtés üzemmód (izgalmas volt, bent sem volt ugye kánikula), akkor talán beszívatta a gázt (?), majd közben mérés, utána ki-be kapcs, majd fűtés. Akkor csőhőmérséklet és bent is belelesés, akkor jött a döbbenet. Nem volt időm fotózni, de a szép szűrőkön tényleg állt egy vagon por! Ja időjárási körülmény nem volt extrém, éppen 12°C volt odakint is, az eső szemerkélni kezdett (akár hó is eshetne, meg lehetne fagy is már persze). Szerencsére ugye nem kellett mérlegelni, meg visszatölteni. A hiba okozóját kitusoltuk, meg ők valamivel még belül kitisztították, fújták és most jónak tűnik nagyon!

bégé

(#5376) deadi válasza asha07lcc (#5374) üzenetére


deadi
tag

A /szemben állva/ bal oldali része jegesedik, teljesen.

[ Szerkesztve ]

tisztelettel...

(#5377) asha07lcc válasza asha07lcc (#5374) üzenetére


asha07lcc
tag

Hűtőközeg hiány vagy kompresszor teljesítményhiba. +10C fokben nem is jegesedhetne semmiképp.

látható a robbantott rajza itt:
[link]

(#5378) asha07lcc válasza baloghgabor (#5375) üzenetére


asha07lcc
tag

meglátjuk 0 fokban vagy alatta. Így jónak tűnik. De gáznyomás mivel a vezérlés az adagolót és a kompresszor teljesítményét állandóan változtatja csak nagyon kis mértékben vehető figyelembe.

(#5379) baloghgabor válasza asha07lcc (#5378) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Bízom benne, hogy mínuszban is rendesen üzemel majd! Hétvégére megjön a próba.

bégé

(#5380) asha07lcc válasza baloghgabor (#5379) üzenetére


asha07lcc
tag

Sajnos az embereknek szerencsére a természetnek ....

(#5381) asha07lcc


asha07lcc
tag

(#5382) asha07lcc


asha07lcc
tag

Ez volt reggel.... Aki klímával fűt annak nem a legjobb.
Kinek milyen van és mi a tapasztalata?

(#5383) BlacKSouL válasza asha07lcc (#5382) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jungfrau 3,5kW.
-10°C környékén már tartósan 500W fölé, úgy 650-700W környékére áll be a felvett teljesítmény, így még végülis tudja tartani a beállított benti hőmérsékletet. Ám a kinti alacsonynak tűnő páratartalom is már túl gyakran ráfagy a hőcserélőre, és beindul a leolvasztás. Ezért -7-8°C alatt már nem szoktuk használni, távfűtés bekapcs.
Szerencsére most felhőtlen időben gőzerővel besüt a nap a déli fekvésű szobába, így ott simán van 25-26 fok is akár. Nappal. Éjszaka nyit a radiátorszelep.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5384) nesa válasza asha07lcc (#5382) üzenetére


nesa
veterán

Nalunk -16 vagy meg hidegebb volt, ugye 100nm a haz es -16 ba mar csak 18-19 fokot tud csinalni a hazba (gree 3,5kw) aludni ez is jo de reggel benyomtam fel orara a gaz cirkot most 22,8 van:)

Egyebkent sokkal tobbet alt le a cucc amikor havazott mint -16 ba, most eleg szaraz a levego a havat viszont beszivta akkor orankent 2x is jegtelenitett most max 1x se.

(#5385) pjen válasza asha07lcc (#5382) üzenetére


pjen
félisten

CS-QE9-PKE Panasonic négy darab van 110 négyzetméteres családi házban,szépen tartja a 22 fokot.Éjelre leveszem 20 fokra, fogyasztást nem mértem.

(#5386) asha07lcc


asha07lcc
tag

Köszönöm nektek, jöhet még akinek van mért vagy észlelt adata leírása.
Fujitsu Nocria hőszigeteletlen 30 cm régi ikersejt alap meszes vakolatokkal. Aljzat cserélve 3 cm lépésálló nikecell+ kő azon vastagabb linóleum. barakképület lakásnak átalakítva Csepel művek . Barátomé a kégli más fűtési lehetőség nincs, ablakok sima régi gerébtokosak szivaccsal a szárnyak közt Sarok ráadásul tehát utcafront a felület fele. Felette 1 fűtetlen emelet és a mennyezetén mennyezetburkoló polisztirol. Egyterű kis legénylakás zuhanyfülke konyha kis térelválasztó az ágy íróasztal rész. 38 nm 2,7 m magasság.
AWYZ14LB 22 fokot tartja, éjjel nappal fogyasztása nincs mérve. . Olvasztás jumper vágással átállítva ma megnézzük így mit produkál.

(#5387) asha07lcc válasza pjen (#5385) üzenetére


asha07lcc
tag

Csak ezzel fűtesz?

(#5388) asha07lcc válasza baloghgabor (#5375) üzenetére


asha07lcc
tag

Most lehet tesztelni!
Mit csinál a géped?

(#5389) pjen válasza asha07lcc (#5387) üzenetére


pjen
félisten

Igen,bár van cirkó és radiátorok,de le van kapcsolva,még az őrláng sem ég.

(#5390) asha07lcc


asha07lcc
tag

Itt összefoglalva a fűtésre használt pár géptípus tesztje:
[link]

(#5391) asha07lcc válasza pjen (#5389) üzenetére


asha07lcc
tag

Éves összfogyasztási adatod sincs? Gondolom H tarifa.

(#5392) pjen válasza asha07lcc (#5391) üzenetére


pjen
félisten

November elején szerelték szinte még próba üzem.Normál tarifával megy,a ház 2 szintes elég macerás kiépíteni a H tarifához a zárt vezetékezést.

(#5393) asha07lcc válasza pjen (#5392) üzenetére


asha07lcc
tag

Pedig 28 FT/kwh körül lenne az ára.

(#5394) asha07lcc válasza asha07lcc (#5386) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Itt a Nocria tesztje.

(#5395) pjen válasza asha07lcc (#5393) üzenetére


pjen
félisten

Tudom és gondolkodom is rajta.Tavasszal beszélek pár villany szerelővel,hogy kb.mennyiért lehetne ki építeni.

(#5396) Zeki válasza asha07lcc (#5382) üzenetére


Zeki
nagyúr

-13.5 fok lett ma reggelre nálunk, klímák hetek óta kihúzva a konnektorokból, és megy a padlófűtés kondenzációs kazánnal.

(#5397) asha07lcc válasza pjen (#5395) üzenetére


asha07lcc
tag

http://www.kinnan.dk/NE-QE9_12PKE.pdf

itt a szervízkönyve. 94 oldal érdekes.

Sajna beltéri betápos ahogy látom ez H tarifa kiépítésénél több fúrás-faragás.

(#5398) asha07lcc válasza Zeki (#5396) üzenetére


asha07lcc
tag

Milyen típus márka?

(#5399) deadi válasza asha07lcc (#5398) üzenetére


deadi
tag

Én még mindig a samsung klímával fűtök a nappaliban..

-13c volt ma, 23c-on tartotta a kb 35nm es nappalit.

tisztelettel...

(#5400) asha07lcc válasza deadi (#5399) üzenetére


asha07lcc
tag

Az is jóm eredménynek tűnik. Pontos típusod van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.