Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) 313313 válasza fi:zi'k (#6250) üzenetére


313313
addikt

Melyik szűrő?
Ami a szobában van bent, az 1 hete lett szétszedve, kitarkítva, most ránéztem, mintha új lenne...
Az a kis ledecske egyik este gyulladt ki, kikapcsolt állapotban volt a cucc, azóta viszont folyamatosan világít...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6252) pjen válasza BlacKSouL (#6247) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem mehet együtt,külön ágon sem mehet,akkor az óránál veri le.

(#6253) fi:zi'k válasza 313313 (#6251) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kültéri volt mostanság takarítva?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6254) BITBOYS válasza 313313 (#6251) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem kültérivel lesz probléma, keress hozzá hibakódot. Az is lehet, hogy gázhiánya van. Szűrő hibát egy ilyen készülék szerintem nem tud érzékelni. De lehet kompresszor, motor..

[ Szerkesztve ]

(#6255) 313313 válasza BITBOYS (#6254) üzenetére


313313
addikt

Nem találok semmilyen leírást a cuccról neten... Lakást 1 éve vettük, klímát itt hagyták, papírjai nincsenek meg. Ez olvasható a beltérin: Indoor UN KFR - 35G meg a Whirlpool logó van ugye rajta... Meg talán 1999-es gyártású.
A kültéri nem volt takarítva... Jó móka lesz, 3-on lóg a falon...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6256) BITBOYS válasza 313313 (#6255) üzenetére


BITBOYS
addikt

Uhh, nem mai. Pannon klíma eléggé normális cég, esetleg próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot.
Elmondod milyen ledek villognak a beltérin és elvileg ebből meg tudják mondani mi a problem. Esetleg próbáld ki azt, hogy áramtalanítod és így újraindul..az újraindítással várj kb 10 percet.

(#6257) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Hatalmas szobám van (nem tudom most hirtelen az adatait) és nyáron itt van a legmelegebb a lakásban.
Gondoltam, hogy veszek egy mobil klímát, milyeneket tudnátok ajánlani? Jó lenne, ha nem túl drága lenne, de mégis jó minőségű.

Köszönöm!

Your car, your life ;)

(#6258) BITBOYS válasza Pardise (#6257) üzenetére


BITBOYS
addikt

A mobil klíma nagyon hangos, én aludni se tudnék tőle, ráadásul zabálja az áramot és nagyon nem hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#6259) Pardise válasza BITBOYS (#6258) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm a választ!

Sima klímát nem szeretnék,mert 40-50 ezer csak a beszerelés meg vagy 120 egy jobb klíma. Esetleg ventilátorokból tudnál ajánlani valami jót? Álló kellene vagy valami ilyesmi ami jól kavarja a levegőt és nem túl hangos!

Your car, your life ;)

(#6260) pjen válasza Pardise (#6259) üzenetére


pjen
félisten

Szia.120 ért még rosszabb klímát se nagyon kapsz,de mért nem hívsz ki egy klímás çéget felmérésre,ajánlattételre.Ventilátort csillárt vegyél ha csendeset akarsz és nem akarod,hogy fujjon a szél a szobában.

(#6261) BITBOYS válasza Pardise (#6259) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igazából minél nagyobb átmérőjű kellene, de sajnos én nem használok ventit. Tuti tippet így nem tudok adni.
Szívesen!

mod: Erre keress rá: Split mobil klima Ezek elvileg még jók lehetnek, sajnos nem ismerem a típust. Itt külön van a kültéri egység.

[ Szerkesztve ]

(#6262) Pardise válasza pjen (#6260) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát ha 120-ért rosszabb klíma sincs, többet meg végképp nem akarok rászánni :/ Láttam én 150-200-250-ért klímákat, de ennyiket sajnos nem tudok rászánni meg nem is akarok. Pár ismerősöm ajánlotta az álló ventiket, hogy azok jók, lehet kipróbálok egyet!

Köszi mindenkinek a segítséget :R

További szép napot!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#6263) fi:zi'k válasza Pardise (#6262) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Telepítéssel értette, mert 120 körül már lehet kapni használható klímát.
Eddig mis is álló(radiális)ventit használtunk, de attól hogy egy kicsit egyenletesebb fúj, ugyanúgy meleged lesz. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6264) pjen válasza Pardise (#6262) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen melegben a semminél 1000x jobb bármilyen venti és pár 1000 Ft ért már kapsz.

(#6265) süti5 válasza Pardise (#6262) üzenetére


süti5
őstag

Nekem a padlóventilátor jött be, még a klíma előtt, olyasmi, mint amit linkeltél.

(#6266) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Tavaly nyár végén már elkezdtem klímák után érdeklődni, windy volt is nálam felmérésen, csak aztán egyéb okok miatt elhalt a projektem.

52m2-es panellakásban, dél felé néző 20m2-es (5.5m x 3.5m) szobába a 2.5 kW-os klíma elegendő akkor? Most 29.5 fok van per pillanat..... :(

Daikin FTX25JV/RX25JV még mindig ajánlott megoldás?

Egy kérdés: beltéri lamellákat lehet úgy állítani, hogy vízszintesen fújja levegőt, ne lefelé? Az a baj hogy éppen kvázi a beltéri alatt lenne az ágyam, szóval ne lenne jó ha rámfújná.

Kösz!

(#6267) BITBOYS válasza batagy (#6266) üzenetére


BITBOYS
addikt

A márka, teljesítmény még mindig megfelelő. Persze, lehet. Oldal irányban is tudod állítani.

(#6268) pjen válasza batagy (#6266) üzenetére


pjen
félisten

A panán lehet az biztos és szerintem a többin is. :)

(#6269) #08010496


#08010496
törölt tag

Már 2x kitisztították a klímám, vmi sprayel, de eleg rendesen befújkálták. Javult a helyzet, de ha hűtésről ventilátorra kapcsol, akkor savanyú szagot áraszt.
1 éves lesz a készülék. A tisztítások óta rendesen kiszárítom kikapcsolódás előtt. Bár most a nagy melegben be van allitva egy hőfokra és megy egész
nap.

Mitől van ez? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6270) vara


vara
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni klíma választásban.

A két típus:

- Daikin FTXB35C
-Fujitsu ASYG 12LLCC

A Fujitsu égszállítása 720 m3/h, a Daikiné 582. Lényeges ez, vagy csak a "huzatot" növeli, és a Daikin ugyanolyan hatékonyan hűt kevesebb levegő mozgatásával, mint a Fujitsu?

Köszönöm.

(#6271) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

A Daikin FTXV25AV1B / RXV25AV1B modelljével kapcsolatban vannak tapasztalatok? Gree gyártmány esetleg?

<< Heimdal >>

(#6272) süti5 válasza Retekegér (#6271) üzenetére


süti5
őstag

Szakik szerint igen, gree gyártmány. Nekem az eggyel nagyobb, 3,5 kw-osból van 2 db, egyelőre jól üzemelnek:)

(#6273) Retekegér válasza süti5 (#6272) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi! Hangban milyen?

<< Heimdal >>

(#6274) süti5 válasza Retekegér (#6273) üzenetére


süti5
őstag

Beltéri csendes, kültéri nem annyira, de az változó. Néha az is nagyon csendes, néha picit berezonál, de még úgy is simán elmegy.
Én max beltéri fordulaton is simán alszom klíma mellett.

(#6275) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! kiszeretném takarítani a klímát! Milyet tisztító szert ajánlotok hozzá? valami jó cucc kéne, mert a neten sok olyan van ami semmit nem ér. a Külső egységet már kifújtam kompresszorral nem volt olyan vészes.. Meg valami normális le írást lépésről lépésre a belső egység takarításáról. :)

[ Szerkesztve ]

(#6276) BITBOYS válasza K Norbi (#6275) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én vettem egy gőztisztítót, azzal pucolom a beltérit.

(#6277) hesszan válasza BlacKSouL (#6247) üzenetére


hesszan
aktív tag

köszi :)
így már én is értem, és remélem hogy hűtés közben sem a duplája. 1600w porszívó simán megy minden áramkörön, de ki fogom próbálni hajszárítóval vasalóval együtt is :D Ha a nappali körén van az erkélykonnektor akkor ott van sztem ~1000 watt fogyasztó van (tv gép monitor laptop pár mobil töltő) a hálószobai meg szinte üres ott még tv sincs csak 2 mobiltöltő. Nah ha egyedül lesz a kecóban akkor elkezdtek majd biztosítékokat kapcsolgatni meg stressz tesztelni.
A társasház ~5éves, vezetékek elméletileg rendben vannak, biztosítékot eddig kétszer kapcsoltam vissza szg táp meg vasaló miatt [mindkettő bedöglött, cserés lett] Új ágat kiépíteni sztem is bonyi lenne mert az óra ~30méterre van a lakásajtótól a folyosón és ahogy írták akkor valszeg az órán is kellene bővíteni meg ahhoz akkor gondolom hogy egy áramszerelő is kellene meg plusz amper az elmütől. De a hálóból kivezetni egy hosszabbítót (vagy oda behozni a kültéri dugóját) az simaügy lehet. [mégegy lyuk a falba gondolom]

Sungdurung

(#6278) BlacKSouL válasza hesszan (#6277) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Általában fűtésnél nagyobb a teljesítmény, hűtésnél alacsonyabb.
A mi 3,5kW-osunk fűtéskor max 1200-ig megy fel, hűtésnél 850-900-ig. De ez csak 1-2 perc amikor lassan a csúcsra pörög, utána már megy is lefelé.

TV: legyen mondjuk 42" plazma, akkor 120 W. Gép: Pentium 4 Prescottal, rossz táppal: 140 W. Monitor: mondjuk egy 24"-os, kb. 30 W. Laptop: 40 W. Mobiltöltők, mondjuk 3x 10 W = 360 W ;] Az kemény 1,57 A
De sajátból kiindulva: TV 40": 60W, gép i3, közép vga: 50W, Monitor 27": 35W, Laptop: 40W, +3x10 W = 215 W, ja, plusz halogén asztali lámpa: 20W.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6279) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

BP IV ker, családi ház, amit hűteni kell az cirka 7*4*3, úgy számoltam 3,5 kW-os klíma illene. Tégla falazat, egyelőre semmi hőszigetelés, most 28 fok van, gci meleg.

Mit ajánlanátok, illetve ha van a környéken korrekt cég, akit a beszerelésre is ajánlanátok, megköszönném. :R

Auchanban van most eksön erre: Whirlpool AMD 025/1 FANTASIA a véleményetek kérném, ha valaki találkozott vele már.

Köszi előre is

(#6280) Zeki válasza Steady74 (#6279) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hagyd a fenébe a whirlpoolt, valami kínai klón gép. A pannonklima.hu és Windy fórumtárs a te embered. Olyan gépet ajánl kb a whirlpool árában, hogy örülsz mint majom a farkának. :) És a szerelésre is adnak 5 év garanciát.

(#6281) Steady74 válasza Zeki (#6280) üzenetére


Steady74
addikt

:R

Az említett kollégát hol érem el?

(#6282) asha07lcc válasza Steady74 (#6279) üzenetére


asha07lcc
tag

Privátban.. de ennél olcsóbb a gree kicsit drágább a japán alap. és a márka a gyártó is.

(#6283) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Veszprém megye környékén dolgozik valaki innen?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6284) BITBOYS válasza Zeki (#6280) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizonyám, tapasztalat :K Én is csak ajánlani tudom

(#6285) hesszan válasza BlacKSouL (#6278) üzenetére


hesszan
aktív tag

mégjobb :) -- adataimnál cuccok kitöltve.
500W tápos gép (i3 + vga, de igazad van valóban nem maxolja ki, még i5/7 is jó lenne a táp annó úgy vettem)
régi tv nekem valamiért 150w rémlik, 6éves samu tv, nem ledes.. de ez csak halvány emlék.
régi core2duo 17es laptop annak 60W van a töltőjén
meg az apróságot, lámpák, hangfalak, mobiltöltők, meg még most az állóventi is és fejben meg is volt ez a 7-800w ami nálam már ~1000 volt. de ha ez 500 környéke akkor mégjobb. köszi

Sungdurung

(#6286) asha07lcc válasza BlacKSouL (#6283) üzenetére


asha07lcc
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#6287) Zeki válasza Steady74 (#6281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Honlapjuk, kapcsolatok, első vodás szám.
Vagy PÜ itt.

(#6288) FishAir


FishAir
senior tag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy egy készülék nem veszi vissza a teljesítményt, ha az adott helységben már bőven a beállított hőmérséklet alatt van a hőfok? Tolja magából kifelé a jéghideget folyamatosan. Igaz egy kicsit alul van méretezve szegény. Kb 2x akkora a légtér mint, amit elbírna. A készülék 26 fokra van beállítva a szobában mégis már csak 23 fok van. ha felveszem 27-re, akkor felmegy 24-re. A lakás többi részét átlag 27-re tudja lehűteni. Már azt is próbáltam, hogy teljesen levettem 18-ra és még próbáltam lejjebb venni, majd úgy állítottam be a fokot, hátha a távirányító lett elnyomkodva, de semmi. Most eszembe jutott, hogy van a távirányítón egy reset gomb. Ez érhet valamit vagy hívjak szerelőt?

iDontcare

(#6289) pjen válasza FishAir (#6288) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet,hogy nagyon le fúj?A plafon alatt a klima érzékelőjénél még meleg van?

(#6290) FishAir válasza pjen (#6289) üzenetére


FishAir
senior tag

Ja igen, ezen én is gondolkoztam. Közvetlen ablak felett van, nagyon közel a plafonhoz, hogy átfújjon az ágy felett egyenesen kifelé a szobából. Lehet, hogy az érzékelőnél több fokkal melegebb van, mint mondjuk a földön. Akkor ki kell kísérleteznem mennyire kell állítani. Lehet ha 29 fokra állítom pl, akkor lesz kb. 25-26fok. Egyébként nemsokára úgyis kap segítséget, hogy ne egyedül kelljen erőlködnie.

iDontcare

(#6291) tempx


tempx
tag

Sziasztok!

3 Klímára szűkítettem le a választást, árban nagyjából hasonlóak. Nekem legfontosabb szempont hogy halk legyen, megbízható, és normális szűrője legyen.

Daikin FTXB35C
Fujitsu ASYG12LLCC
Panasonic CS-UE12RKE

Melyiket ajánlanátok a három közül?

Köszönöm

(#6292) BITBOYS válasza tempx (#6291) üzenetére


BITBOYS
addikt

Panasonic rendelkezik egyedül antibakteriális szűrővel, fogyasztásban viszont a legrosszabb.
Daikin halk, keveset fogyaszt, 3 év garancia.

(#6293) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatva a forumot arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy ket megbizhato (lakossagi) klima letezik csak a Daikin esa Fujitsu. Jol gondolom?

Engem egy split mobil klima erdekelne, mert a "sima" mobil klimak nem hatekonyak, meg a ketcsovesek sem!
Tudtok valami jo helyet ajanlani, mert ebbol a tipusbol eleg szuk a felhozatal?
Elore is koszonom.

(#6294) fi:zi'k válasza BITBOYS (#6292) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asha07lcc szerint viszont hangosabb a kültérije, illetve a légszállítása annak a legkisebb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6295) BITBOYS válasza fi:zi'k (#6294) üzenetére


BITBOYS
addikt

A kültéri része annyira nem izgatna, max akkor ha csörög-zörög. Viszont az tény, hogy Ő mindennap ezeket szereli, szóval nem egyszerű..nekem tetszenek a fuji klímák, de még sose használtam. A megadott gyártói specifikációk alapján próbáltam segíteni a döntésben.

mod: Ami lényegesen fontos: Havonta takarítani a szűröket, évente takarítani, fertőtleníteni az egész beltérit, kültérit pedig portalanítani. Sokan nem foglalkoznak ezekkel, pedig nagyon kellene.

[ Szerkesztve ]

(#6296) hurenzon


hurenzon
senior tag

Tudtok budapesti klímást ?

(#6297) BITBOYS válasza hurenzon (#6296) üzenetére


BITBOYS
addikt

Őket ismerem, megbízhatóak: [link]

(#6298) hurenzon válasza BITBOYS (#6297) üzenetére


hurenzon
senior tag

Valaki mást ???

Majd leírom, hogy miért. ...

[ Szerkesztve ]

(#6299) BITBOYS válasza hurenzon (#6298) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sajnos mást nem tudok, nekem nem volt velük problémám. Majd írd meg ha van kedved..

(#6300) Zeki válasza hurenzon (#6298) üzenetére


Zeki
nagyúr

Budapesten szerelnek a frigotrade.hu is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.