Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Zeki válasza Julot (#6799) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akiket én ismerek, nem szerelnek Pécsen.
Keress akár itt is valami Pécs és környéke fórumot,hátha ott tud valaki.

(#6802) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Egy megbízható pécsi klímáscég nekem is jó lenne...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#6803) membrandj válasza fi:zi'k (#6800) üzenetére


membrandj
nagyúr

Fogalmam sincs,hogy pontosan mi rezonál. Nem férek hozzá , mert vagy 5 méter magasan van.

Ilyenkor felveszem a hőfokot 1 fokkal vagy le és abbahagyja. Szerintem holnap hívom a szerelőt. Csak nehéz lesz bemutatni neki,hogy mi ez a hang, mert ugye nem mindig csinálja.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#6804) BITBOYS válasza membrandj (#6803) üzenetére


BITBOYS
addikt

A kompresszor esetleg a venti nagyon alacsony fordulaton pörög. Kíváncsi vagyok, hogy oldják majd meg a szerelők.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6805) membrandj válasza BITBOYS (#6804) üzenetére


membrandj
nagyúr

Pont hogy nem, mert ha leveszem éjszakai módra vagy csökkentem a kraftot, akkor alábbhagy. Ez valahol pont közepes fordulat körül lehet. Ha feljebb emelem a kraftot, akkor megint csak elhalkul teljesen.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#6806) Zeki válasza membrandj (#6805) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet a csőhossz nem volt meg, ami szükséges. És van az a fordulat, ahol átveszi a rezgést.
Majd a szerelők megoldják.

(#6807) BITBOYS válasza membrandj (#6805) üzenetére


BITBOYS
addikt

Érdekes, akkor a doboz rezonálhat be, vagy belül a rézcsövek érnek össze és azok.
mod: Nálam Samu van telepítve, ez produkált már mindenféle zajt :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6808) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok. Apóséknak kellene egy 2,4 kw körüli inverteres klíma mit ajánlotok? A lehető legolcsóbb megoldás érdekli. Láttam Vortexet 101e-ért ami toshiba kompresszoros,arról tapasztalat? Gyanus az 1 év gari(vortex oldala)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#6809) pjen válasza Quqesz (#6808) üzenetére


pjen
félisten

Vortexet nem ismerem,viszont egy hete a Bauhausban egész hegy volt belôle.Hátha jó az ára.

(#6810) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.

Indul a projekt, de ezek még tapogatózó kérdések. Ha h@lyeséget kérdezek akkor bocsi. :)
Adott egy 22 nm szoba 2,80 magassággal. Eddig a max hőmérséklet ami a szobában volt 31/32 celsius fok.
Ez bezárt/sötétített ablaknál mértem.
Mekkora klíma kellene ide?
Páratartalom szabályozás?
A kültérit lehet sátortető alá rakni(itt k&rva meleg van nyáron), vagy inkább szabadtér?
Szóval mennyire érzékeny az elhelyezésre?
Split, inverteres, mono rendszerben gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6811) Szolti


Szolti
csendes tag

Nem vitatom, hogy jobb lenne a 2db kisebb teljesítményű mint egy nagyobb , de sajnos a négy falból 3 döntött (tetőtér), egy fal van amire fel tudom tetetni. Ezen az egy falon is épp, hogy van hely ahonnan nem fúj a kanapéra.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Zsolt

(#6812) pjen válasza Mezga Aladár (#6810) üzenetére


pjen
félisten

Az hogy mekkora klíma kell sok mindentől függ?A szoba fekvése,szigetelése,ablak anyaga és nagysága stb.A kültérit nem rakhatod a tető alá hisz a szoba melegét ott fújja el,tehát a padlásban 1000 fok lenne.Tipus sokban függ a rászánt pénztől.Én valami Japánt vennék. :)

Szolti:Hívjál ki egy telepítőt,ferde falra is lehet klímát klímát szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#6813) Mezga Aladár válasza pjen (#6812) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért írtam az eddig mért max hőmérsékletet.
Tégla fal, müa. nyílászáró.
A sátortető több ezer négyzetméter, kb 8/10 méter belmagasság.
A másik lehetőség, 15/20 méterrel odébb egy lapostető, itt viszont végig süti a nap.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6814) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Páratartalom szabályzásról jut eszembe, hogy azt vettem észre, hogy egy adott hőmérsékletre beállított klímánál egy ideig tartja a hőmérsékletet, azonban egy idő után 1-2 fokkal feljebb engedi menni. Egész addig ezt valami fura devianciának éreztem, míg észre nem vettem, hogy a páratartalom csökkenése esetén feljebb kúszik a hőmérő, míg a páratartalom növekedése esetén kicsit jobban elkezd hűteni. A megfigyelésem alapján 40-42% alá nem nagyon engedi esni a relatív páratartalmat. És amikor már akörül van, akkor érezni a kifújt levegőn, hogy nem száraz, hanem enyhén nedves.
Mivel a szabályzó rendszerben van páratartalom érzékelő is, arra gondolnék, hogy ez nem véletlen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6815) MésziGab


MésziGab
tag

Hali

Adott egy Midea MSR1-12HRN1 klíma és egy 50négyzetméteres panel lakás!

Lenne pár kérdésem,lehet számotokra ez nagyon alap dolgok,de még nem volt lehetőségem hogy klímás albérletben lakjak és nem szeretnék elszállni a villany számlával!

Ha veszek egy fogyasztásmérőt akkor azzal követni tudom folyamatosan h az adott hónapban a klíma külön mennyi fogyasztott? 200KWh a keret!

Hogy célszerű a lakást lehűteni? Minél gyorsabban,nagy ventilátor sebességgel? Vagy lassan.alacsony ventilátor sebességgel?
A hűtés opciót használjam,gondolom akkor fixen a beállított hőmérsékletet fújja,vagy automatára állítsam és ő mindig azon a hőmérsékleten fogja tartani a lakás hőmérsékletét?

Az éjszakai üzemmód használata mennyire ajánlott?

(#6816) BlacKSouL válasza MésziGab (#6815) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Fogyasztásmérővel lehet követni a fogyasztást, ha csak a klíma van ebbe beledugva. Ha maga a mérő nincs kihúzva a konnektorból, vagy van külön elemes memóriája, folyamatosan méri az elfogyasztott energiát, mutatja a pillanatnyi adatokat (feszültség, áramerősség, teljesítmény) is, sőt sok modellnél be lehet állítani az árat is, és akkor kiszámolja a Ft-os értéket is (ami ugye a számlán még csak egy tétel)

Én nagy hőmérsékletkülönbségnél hirtelen szoktam nagy hűtést csinálni 5-10 percig, aztán visszavenni alapra és lassan hűteni, de egy inverteres gép ezt alapból tudja elvileg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6817) pjen válasza Mezga Aladár (#6813) üzenetére


pjen
félisten

"Azért írtam az eddig mért max hőmérsékletet".Még mindíg kéne a benapozás,az hogy milyen meleg volt semmit nem jelent.A sátortetőn mért nem teszed ki a tetőre.A sátortetőnek kell lenni északi oldalának is.Most is azt mondom látatlanban csak találgatás.Hívjál ki egy klímást.

[ Szerkesztve ]

(#6818) Mezga Aladár válasza pjen (#6817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A tetőt körbe süti a nap. A szoba ablakát 11-ig éri a nap
Északi oldalon tűzfal van és legalább 30 méter a távolság

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6819) Zeki válasza Quqesz (#6808) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na akkor vegyük sorba...

Quqesz
A vortexet hagyd, inkább Airfel. Az is olcsó, de legalább tudni hogy török, és a Daikin csoporthoz tartozik.
Az a vortexes toshiba kompresszor olyan, hogy azt senki sem találja meg a toshibánál.

Mezga Aladár

Tető alá (padlástérbe) nem teszünk kültérit, mert megmakkan. Inkább süsse a nap, de akkor is mozog a levegő, és hűvösebb levegőt szív be, mintha a tető alatt tenné. 3.5Kw-os biztos kell. A páratartalmat az inverteres lassabban tolja le, mint egy on/off.

Szolti

Hívj ki egy szakit (vagy többet), mert ezt helyben kell látni. Az 5kW-os klíma az nagyon kegyetlen egy lakásba. Normális klímás nem is ajánl ilyet.

MésziGab

Van ilyen Silvercrest nevű fogyasztásmérő, lidl-ben szokott lenni, de biztos van másfele is, na azzal jól lehet mindenfélét mérni.
A klímáddal az a baj, hogy on/off, tehát egyrészt zabál, másrészt csak nagyon hideget tud kifújni magából.
Nappal hagyd automatán, aztán éjszaka az éjszakai mód. Ha lefagy a tököd is, akkor meg lekapcsolod (akár nappal, akár éjjel). Majd kitapasztalod. Lakása meg embere válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#6820) Mezga Aladár válasza Zeki (#6819) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor marad a lapos-tető.
:R
Köv. gondolat.
Ha egy 60 nm lakást szeretnék egyben lehűteni arra milyen megoldások vannak?
Van az előbb említett szoba +1 18 nm szoba, előszoba, konyha, fürdő. Rajz majd később.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6821) pjen válasza Mezga Aladár (#6820) üzenetére


pjen
félisten

Azért irtam:Hívjál klímást 20fm csövezés egy vagyon. :((

(#6822) Zeki válasza pjen (#6821) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyetértek. Helyszíni felmérés kell.
Vakon tippeket adni nincs értelme.

Az más kérdés, hogy ilyenkor ki ér rá felmérni...

(#6823) Mezga Aladár válasza Zeki (#6822) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most csak érdeklődök, hogy milyen megoldások vannak.
Ha meglesz a pénzmag, akkor természetesen hívok klímást a felmérésre.
Nem webshopban fogom megvenni a cuccot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6824) Zeki válasza Mezga Aladár (#6823) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs olyan, hogy milyen megoldások vannak. Az optimális helyszíni felméréssel dől el, és 1-2 megoldás szokott lenni. Amit innen úgysem tudok.

Mivel személyesen is beszélgettem már párszor úgy a Pannonklíma vezetőjével, mint a Frigotrade vezetőjével, így tudom hogy előfordul, hogy ők kimennek felmérni, megmondják mi a tutifrankó (beltéri/kültéri elhelyezés, márka, teljesítmény), aztán jön a tulaj, hogy de hát neki a neten nem ezt mondták!
Naja, itt a neten csak a sötétben tapogatózunk, és az a tuti amit a klímás mond. Már ha ért a szakmájához.

(#6825) Mezga Aladár válasza Zeki (#6824) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem a problémát.
De valahol tájékozódni kell.

"Nincs olyan, hogy milyen megoldások vannak."

Egy párat ide írnék.
Nézegettem a duo/trió rendszereket borzasztó volt az árkülönbség. Miért?
Nem nagyon találtam leírást h., müxik a programozott működés.
Tudom e használni a termosztátot, mert ott van klíma vezérlés.
Tudom- télen használni a rendszert páramentesítésre?

De ha csak az a válasz h., hívjak klímást (ami természetesen meglesz) akkor maga a topik értelmetlen.
Mi is a topik neve?
Milyen légkondit a lakásba?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6826) Zeki válasza Mezga Aladár (#6825) üzenetére


Zeki
nagyúr

A több beltéris rendszerek drágábbak, mint ugyanabból a több sima. pedig ugye épp 1-2 kültérivel több van kint a falon. Ennek oka talán a szériagyártás lehet, sokkal-sokkal több fogy a mono splitekből.
Mindnek van egyedi távirányítója. Van amihez lehet kötni termosztátot, de ezt a klímás tudná.
Téli páramentesítésre nem, mert hideget fúj be közben. Hiszed a hideg bordán csapódik le a pára.
Télire páramenetesítő gép kell. Vagy ruhaszárítógép.

Igen,a topik kb. laza iránymutatásra jó, vagy arra sem.
Ez nem tv, hogy 42"-os kell, melyiket vegyem, ha van rá 200 ezrem.
Mert azt meglehet mondani.

(#6827) Mezga Aladár válasza Zeki (#6826) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Téli páramentesítésre nem, mert hideget fúj be közben. Hiszed a hideg bordán csapódik le a pára."

Nekem csak autó klímával van tapasztalatom, ott beállítom a höfokot és klima on tökéletesen lerántja a párát.
Ezek a fali splitek tudnak fűtést is?
Egy jól méretezett klíma, mennyi idő alatt tud pl 80% páratartalmat 50% lenyomni, nyáron 80 m3 helységben?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6828) Zeki válasza Mezga Aladár (#6827) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az autóklíma más. A motor nagyobb hőt ad el, mint amennyit a klíma hűt.
Egy lakásban ellenben fűtesz valamivel, közben meg hűtöd a klímával.

Igen fűtenek is. Gázzal, ahogy a hűtést is.

A másik kérdésre passz.

[ Szerkesztve ]

(#6829) Mezga Aladár válasza Zeki (#6828) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utolsó bekezdés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6830) BlacKSouL válasza Mezga Aladár (#6827) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az autó klímák úgy működnek, hogy kikapcsolt klíma esetén van egy egyenes hideg légcsatorna ami keresztülmegy a hideg hőcserélőn, ami viszont ilyenkor nem hidegebb, mint a környezet, hisz nem működik. Amikor télen fűtésre kapcsolod kikapcsolt klímánál, akkor áttereli a meleg radiátor hőcserélőn, amit a motor hűtőköre automatikusan kérdés nélkül felmelegít, ez már egy hosszabb légcsatorna. Amennyire tekered fel a fűtést, oly mértékben tereli át a meleg csatornába a befújt levegőt. Teljes fűtésre állítva teljesen átnyomja rajta.
Azonban a hideg hőcserélőn mindig keresztülmegy először, ha megy a klímakompresszor, ha nem.
Ha télen (vagy hideg őszön) is bekapcsolod a klímát (kompresszort), akkor a hideg hőcserélő erősen lehűl, átmegy rajta a környezeti levegő, amit lehűt, és kicsapja belőle a nedvességet. Így már egy hideg, szárított levegő megy a meleg hőcserélőre fűtésnél. Vagyis télen klímázva egyszerre lehűti, szárítja, és felmelegíti a levegőt. Ettől lesz meleg száraz.

A split klímák túlnyomó többsége vagy csak hűt, vagy csak fűt. Ha szárítani akarsz, azt csak úgy tudod megtenni, ha a levegőt egy a harmatpontjánál hidegebb hőmérsékletű rácson tereled át, ami viszont le fogja hűteni. De nincs ami visszamelegítse.
Ha viszont télen fűtesz a split klímával, ami lehetséges, akkor forró lesz a hőcserélő, azon viszont nem fog lecsapódni a nedvesség.

Nézd meg az Ururu S. árát is :) Nem véletlenül nem tudja ezt a legtöbb klíma. Persze van akinél nem tétel...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6831) pjen válasza Mezga Aladár (#6827) üzenetére


pjen
félisten

"Egy jól méretezett klíma, mennyi idő alatt tud pl 80% páratartalmat 50% lenyomni, nyáron 80 m3 helységben?"Ezt nem értem,a klíma ha nem szellőztetsz lehűti a helységet és a pára a hideg felületeken ki fog csapódni,jön a penész.Szerintem pára ellen,párátlanító gép,szárító gép,de leginkább szellőztetés kell.

(#6832) Mezga Aladár válasza BlacKSouL (#6830) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm érthető.
A feletted levő linken leírnak egy speckó megoldást, gondolom elég drága lehet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6833) BlacKSouL válasza Mezga Aladár (#6832) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, oda is írtam, hogy az árát nem átlagemberekre méretezik.. :) Úgy az átlag minőségi klíma minimum kétszerese.

pjen: ha 80% a páratartalom, és addig még nem csapódott le semmin, akkor az első amin le fog, az a bekapcsolt klíma hőcserélője. De ami onnan kijön levegő, már sokkal szárazabb lesz. És mivel a levegő előbb fog lehűlni és kiszáradni, minthogy bármi más elérje a kicsapódáshoz szükséges alacsony hőmérsékletet (14-18°C általánosan vehető érték) ezért a szobában lévő tárgyakon sehol nem csapódik le, így nem lesz penész sem.

Nem számolgatnék én sem, de mondjuk úgy tippelem, hogy egy valóban jól méretezett klíma nyáron 28°C-os 80%-os páratartalmú levegőt magas fokozaton durván 2-3 óra alatt le kell, hogy nyomjon 50% körülre.
Csak a levegőt. A bútorok, falak ugyanis sokkal lassabban száradnak, és 80% esetén feltételezhetően erősen átveszik a párát. A teljes lakás kiszáradásához kell kb. 2-3 nap.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6834) Zeki válasza Mezga Aladár (#6829) üzenetére


Zeki
nagyúr

A félmillás Daikin valóban nincs a gondolataimban.

(#6835) pjen válasza BlacKSouL (#6833) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írom én mindig első helyre a szellőztetést,nem véletlen,hogy az új műanyag ablakok már fix szellőzővel készülnek.Ráadásul ingyen van.

(#6836) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Köszi mindenkinek,tisztul a kép.
Nálam még nincs résszellőző de ez pótólni fogom. A fütés funkció hogy mükszik? Fűtőszál ,gáz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6837) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Van valóságalapja, hogy érdemesebb ősszel, télen klímát venni, szereltetni, mert olcsóbb vagy inkább csak azért mert jobban ráérnek a szakik?

F.K.T.

(#6838) pjen válasza Mezga Aladár (#6836) üzenetére


pjen
félisten

A fűtés úgy müködik mint egy hő szivattyú,vagy mint egy forditott hűtő gép.

psg5:Télen biztos több akció van,a készleteket ki kell söpörni hisz benne áll a pénz.Klímásnak is kevesebb a melója,biztos olcsóbb valamivel,hogy megkapja a melót.

[ Szerkesztve ]

(#6839) csibor válasza psg5 (#6837) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem, elnézve a szerelőket. Ilyenkor mindegyik melóból melóba rohan, és elkezd picit vasatkababban fogni a ceruzája. Ahol melózom, ott egyszerű dologra is 3-4 hét a minimum az ígéret.

(#6840) Zeki válasza Mezga Aladár (#6836) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt írtam a fűtésről

de a kedvedért újra, részletesebben:
nyáron a hideg bent, a meleg kint. Vagyis a hűtőgáz bentről viszi ki a meleget, és a külső egység hőcserélőjének adja át, amiről lefújja a kinti venti a szabadba.
Télen az irány megváltozik, a gáz kintről veszi el a hőt, és bentre adja le a beltéri egység hőcserélőjének.
Igen, még -20 fokból is tud meleget kivenni, és bent azt leadni.

(#6841) Zeki válasza pjen (#6838) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igaz lehet, de nyáron, nyár elején meg a nagyker akciózhat, és olcsóbb a klíma. Most baromi meleg van régóta, meg lesz is, nem kell akció, viszik mint a cukrot.

(#6842) pjen válasza Zeki (#6841) üzenetére


pjen
félisten

Biztos hogy ezt ki kell fogni.Kinél mikor szalad el a készlet,mikor kell fizetni a beszállítónak,ez változó.A szerelőnél viszont szerintem könnyebb télen egy jó árat kialkudni.

(#6843) BlacKSouL válasza Mezga Aladár (#6836) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyanazzal a hűtőközeggel (gáz) valósítja meg a fűtést, mint amivel a hűtést. Vázlatosan annyit csinál, hogy egy(valójában több) mágnesszelep(ek) segítségével megfordítja a gáz áramlási irányát. A kompresszor ugyanúgy összenyomja a gázt, és az adott ponton kitágul, mint hűtésnél, vagy a hűtőszekrényben, csak ellentétes irányú az áramlás, és más pontokon történik a sűrítés és a kitágulás.

És kiegészítésként: [link]

Ha a gázt összenyomjuk, felmelegszik. Ha az összenyomott meleg gázt lehűtjük, majd a nyomást megszüntetjük, akkor lehűl. Ha ezt ismét felmelegítjük, akkor jutunk 0-hoz. Már csak ügyesen kell elhelyezni a meleg és hideg hőcserélőket, és kész a hűtőszekrény/klíma.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6844) Zeki válasza pjen (#6842) üzenetére


Zeki
nagyúr

A jó szerelő nem nagyon tart készletet magánál télen. Az a pár meg elmegy... a nagykerek jobban tudnak akciózni. És nem mindegy a Ft árfolyama sem, amikor a nagykerek beszerzik.

(#6845) pjen válasza Zeki (#6844) üzenetére


pjen
félisten

Készülék akciónál a szerelő eszembe sem jutott,inkább a nagykernél ragadhat be készlet,vagy tud megvenni jutányosan több darabot.Szerelőnél inkább a munka díj amivel tud variálni.

(#6846) Mezga Aladár válasza BlacKSouL (#6843) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Stim, általános gáz törvény. :R

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6847) ziyan


ziyan
tag

Kicsit off, de hátha a hozzáértőbbek ki tudnak segíteni :)
Adott egy Orion CSHP 9001 típusú mobilklíma, amely ~6 percig hűt (kellemes 18-20 fokot fúj), majd kikapcsolja a kompresszorát, ~9 perc múlva pedig ismét bekapcsolja, és újabb 6 percig hűt... a legalacsonyabb 17 fokra van beállítva, a levegőelvezetés jónak tűnik (a levegőelvezető cső a szabadba irányul egy lyukon át), a szűrő tiszta. Ez így nyilvánvalóan nincs rendben, hiszen 9 percig csak keringeti a levegőt, hőmérővel nézve kb. 2 perc után már szobahőmérsékletűt, így hiába jár egész délután a klíma, alig hűl valamit a szoba :F

Valami ötlet, mit nézzek át? Ingyen került hozzám a masina egy kisebb problémával - egy repedés miatt a ventilátor borzasztó hangos volt, ezt egy kis darab drót körbecsavarásával a repedésen gyorsan orvosoltam, így gyári hangja lett :) nagyon nem is kellett szétkapni hozzá, a burkolat eltávolítása után éppen hozzáfértem.
A másik, hogy a víztartályban egy csepp víz sincs, és annak nyoma sem - normális jelenség ez? :F van a tartály mellett bent egy műanyag cső is, nem igazán értem miért van külön rakva (9-edik oldal), leeresztettem, ismét megtelt vízzel, ami elvileg ugyancsak jó :F

[ Szerkesztve ]

(#6848) Zeki válasza ziyan (#6847) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az biztos hogy azért kapcsolja ki magát, mert túlforrósodik. Vedd feljebb, mondjuk 26 fokra, hátha akkor tovább bírja.
A hiba oka passz.

(#6849) BlacKSouL válasza ziyan (#6847) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valahol van egy hőmérséklet szenzora. Azt érdemes megnézni nem ment-e tönkre.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6850) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Vettünk egy lakást, ahol van két darab split klíma, két külön kültérivel. (Nileline márkájú, KL-09HR4NM típusú.) Egyik sem hűt, hívtam szerelőt, aki megállapította, hogy mindkettő kompresszora tönkrement, ezért javasolta, hogy vegyek két használt kültérit. Mindkettő on-ff rendszerű, R407C gáz van benne (a szerelő szerint így bármilyen gázos ráköthető a beltérire), és 2,7 kW teljesítményű. Keresgélek a jófogáson, egyet találtam is, Fujitsu márkájú és ezen a képen láthatóak az adatai, az eladó szerint 2,6 kW-os.

Két kérdésem van:
- a fenti képen szereplő klíma tényleg használható-e az enyémhez,
- kisebb teljesítményű (pl. 2 kW-os) ráköthető-e az én beltérimre (elég nehéz pont ekkorát találni, és a szoba, amit hűtenék sem nagy, úgyhogy elég lenne a kisebb teljesítmény is).

Sokat segítenétek, ha tudnátok tanácsot adni. :R

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.