Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) kardkovacsi válasza TeeJay (#62100) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Amúgy hogy van a beltéri tápja nem a (én esetemben multi)kültéri felől jön? Külön kell betáp a beltérinek is?

(#62102) TeeJay válasza kardkovacsi (#62101) üzenetére


TeeJay
félisten

De a kültériből megy viszont nálam egyszerűbb volt a beltérit tápolni majd onnan a kültérit 4 eres vezetékkel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62103) poli27 válasza cOxeR (#62099) üzenetére


poli27
veterán

A mostani klímák külső táposak, azaz hivatalosan a kültérihez kell vinni a tápot ! Megoldható bentről is, csak akkor vastagabb kábel kell a kültéri és a beltéri közé !

(#62104) cOxeR válasza TeeJay (#62100) üzenetére


cOxeR
Ármester

Dedikált, külön lesz neki egy biztosíték/nyomvonal a kapcsolótáblából, nem csak ráakasztom egy nyomvonalra, ami ugyan elbírja, de van rajta más fogyasztó.

Még szerencsésebb is, ha a kültérihez kell az áram.
Festeni szeretnék, nem akarom, hogy utólag tápcsatorna legyen, meg azt se, hogy ahol megy a víz a falba, ujra bontani/glettelni, meg festeni kelljen.
Gree Amber van már 1 db, szerintem ez is az lesz. (bár picit hangosabb mint szerettem volna - persze nagy 5.2 kW-os, nem csodálkozom rajta, de itt nem lesz jelentősége.)

poli27
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62105) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Van a topikban ajánlott, számlás klímás, aki Kecskemét környékén is telepít?
windy-t, Pannon Klíma már megkerestem, de szívesen vennék egy ellenajánlatot is.

Mi most az ajánlott gép hűtésre/fűtésre?

(#62106) feco70 válasza Z_A_P (#62092) üzenetére


feco70
senior tag

Gree nem tudom mit csinál, de a Sensira ne tegyél semmit, pár éve fűtök vele, hidd el megoldja -10 alatt is, az a lényeg tudjon maga alá pisilni szabadon.
https://www.youtube.com/watch?v=RB4R5bP-Dc8

[ Szerkesztve ]

(#62107) kardkovacsi válasza TeeJay (#62102) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Köszi, csak hirtelen az jutott eszembe lehet kár volt kiállnom külön vezetékkel kívül a klíma kültéri helyénél. Akkor ezek szerint nem :)

(#62108) pjen válasza kardkovacsi (#62107) üzenetére


pjen
félisten

Tök mindegy, a két egység össze van kötve a táp kábellel. Az teljesen mindegy, hogy ennek a táp kábelnek melyik vége van megtáplálva. 5x1,5mm kábellel kötik az elég mindenre. Rengeteg panelba van a beltéri táplálva a legközelebbi konnektorból.

(#62109) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv !
Fűtésre ezek közül melyik lenne a legjobb ,vagy esetleg más 300e alatt ? (20nm szoba ,(tégla)) ( nem H tarifa )
[link]

(#62110) noorbertt válasza Gombinyó (#62105) üzenetére


noorbertt
őstag

Engem is érdekel, csak Bp :)

(#62111) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,
Meglévő 3 éves Sensira-nk mellé vettem idén még 3-at, hogy legyen minden helységben és elkezdhessek fűteni velük (sose fűtöttem még klímával).
A 3 új klíma nem ment sokat idén, kb 1 hónapot hűtöttek. Az egy darab régebbi azért már nem teljesen tiszta belül...
Régebben emlékszem volt itt szó arról, hogy néhány karbantartási/tisztítási dolgot érdemes a fűtési szezon előtt megejteni a klímákkal. Mit érdemes most tennem, esetleg van erről leírás valahol?
Azt hittem elég hetek múlva elkezdeni klímával fűteni, de most elkezdett olyan hideg lenni, hogy már ma bekapcsolnám őket. Köszi!

(#62112) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol tudnám ettől jobb helyen megkérdezni, ugyhogy ide irok.

Mint gondolom senkit nem lep meg, elkezdtünk hőszivattyún gondolkodni (napelemet felraktuk még az őrület előtt, mostmár csak a szolgáltatónak kell átvennie). 200m2-es jól szigetelt családi ház (hálókban és fürdőkben radiátorok, amúgy padló).

Ami egy kicsit problémás, hogy egyetlen egy helyet találtunk a hőszivattyú kültéri egységének ami igazán optimális (de az nagyon), viszont az sajnos pont egy hálószoba ablaka mellett van. Csatolom a képet, amit az ablakból lőttem. Ez egy 4*2 méteres kis zug, a vége a szomszég keritése, sehonnan nem látszik, és nagyon jól el lehet jutni úgy a mosokonyhába (ahol van a gázkazán stb.), hogy gyakorlatilag láthatatlan lenne.

A kérdésem, hogy mennyire hangosak a kültéri egységek (főleg leolvasztás során)? Hallanánk őket a hálóban csukott ablak melett (3 rétegű üvegezés, a fal az 30-as porotherm 15-ös szigeteléssel)

11.5 kw-osra kaptunk ajánlatot, és egy Mitsubishi Electric Zubadan (pontosan PUHZ-SHW112YAA) és Mitsubishi Electric Ecodan (ERSC-VM2D) együtt bruttó 2.9 Millió Ft lenne. Ez egy jó ajánlatnak számit vajon, valaki tud ebben segiteni? Az ár csak a gépekre vonatkozik.

Köszönöm a segitséget!

[ Szerkesztve ]

(#62113) pjen válasza ProdyG (#62111) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívj klímást, egy normális karbantartásra.

(#62114) rígel válasza laci06 (#62112) üzenetére


rígel
őstag

Szia, arra számolj hogy lényegesen hangosabb mint egy átlagos klíma kültéri.
Az ár kb ennyi most. HMV mivel lesz? A radiátoros résznél lehetnek gondok.
Mit jelent a jól szigetelt fogalom nálad? Mennyi a hőigény? Mert 200m2-re keveslem a 11,5KW-ot. Persze elég lehet.
Mekkora a napelem rendszered, mennyi a várt termelés? Fogja hozni?

(#62115) Strezi válasza laci06 (#62112) üzenetére


Strezi
őstag

Teljesen jó lehet, de sokat jelentene, ha valamivel tudnád "érdesíteni" azt a kerítést falat, hogy ne verődjön vissza róla direktbe a hang. Mint egy hangstúdióban a falon a szivacs panelek, vagy pl. fonott rácsos fa kerítéspanelek vagy hasonló rá.
Fontos, hogy a ház alapjától izolált, de nehéz beton alapja legyen hogy rezgés maga ne jöjjön be.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#62116) Z_A_P válasza feco70 (#62106) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na ez jo hir!! :R

a lényeg tudjon maga alá pisilni szabadon.
Ez mennyit jelent, sokat tud pisilni?

Akkor mar csak a Gree-re vagyok kivancsi.
Mi tortenik ha az "nem oldja meg" ? Eljegesedik a csepptalca es leall? Vagy elromlik? :F

OK

(#62117) pjen válasza Z_A_P (#62116) üzenetére


pjen
félisten

A jegesedéssel az a gond, ha nagyon vastag. Beleér a ventilátor lapát és valami eltörik. Ha ki tud folyni a víz és ki is folyik nincs ilyen gond.

(#62118) kardkovacsi válasza pjen (#62117) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Amúgy ezekben a klímákban nincs jegesedés elleni védelem mint a hőszipkáknál. Sokszor látom télen amikor kicsapják a nagy gőzt, amikor leolvasztanak.

(#62119) feco70 válasza Z_A_P (#62116) üzenetére


feco70
senior tag

A műanyag víz csatlakozót, ami van a kültéri aljába, feltétlen vedd ki, akkor már szabadon kicsöpög a víz. Amikor párás a levegő, 0 fok körül azért van víz alatta

(#62120) pruzsi válasza pruzsi (#62109) üzenetére


pruzsi
őstag

(#62121) laci06 válasza rígel (#62114) üzenetére


laci06
senior tag

5 éves a ház, vagyis az akkorinak megfelelő szigeteléssel van ellátva. Csatolom amit számoltak nekünk (abból egy részletet). Ez alapján kaptuk a 11.5-re az ajánlatot. Annyi, hogy ahogy beszéltük a szakival meghagyjuk a gázkazán-t, hogy egy gombnyomással lehessen a kazán-szivattyú között váltani, és ha jönnének a -15-20 fokok, akkor valószínűleg váltanánk.

HMV: van most egy 200 literes tartály, ez lenne még kiegészítve egy újabb 100-as tartállyal a javaslat alapján.

Napelemes rendszer túl lett méretezve, vagyis 10,6kw-nyi panel ment fel a tetőre. Elég lesz.

(#62122) pjen válasza kardkovacsi (#62118) üzenetére


pjen
félisten

Az enyém fűtésre optimatizált, de sose csap ki gőz.

(#62123) Kátai


Kátai
senior tag

Szerintetek hogyan gazdaságosabb használni a klímát?
Menjen éjjel-nappal vagy csak nappal? A ház "kádárkocka" 50 cm-es vert fal.Gáz (központi fűtés) van,de a mostani árak mellett meggondolandó a használata.
Idős 90 éves Édesanyámnak szeretnék minél komfortosabb hőfokot biztosítani.
Vagy esetleg éjszakára állítsam be a gázfűtést mondjuk 19 fokra, nappal meg menjen a klíma?
Hordozható,programozható termosztát van [link] , a klíma Daikin Sensira 3,5 KWh-os, a két szoba egymásba nyíló, kb.40m2-es.

(#62124) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a véleményetek kérni, van 2 db Fujitsu klimánk, egyik LTCA09 másik LUCA09.
most kezdik a 7 -ik szezont fűteni. Azóta nem volt hozzá szerelő. A tisztítását én végeztem, átmosás stb...viszont gondolok itt pl a gázra stb..szerintetek érdemes lenne szerelőt hívni, egyáltalán mit tud csianálni vele, mit tud átnézni ami talán fontos is így fűtési szezon előtt?

(#62125) PROTRON válasza Kátai (#62123) üzenetére


PROTRON
addikt

Amennyire én látom saját laikus használat alapján:
ha csak klímával akarnál fűteni, akkor a komfort érzethez éjjel-nappal mennie kell, már fűtési időszak előtt is, mert ha lehűlnek a falak a levegő fűtése nem mindenkinek elegendő a komfortérzethez.
Ez nagy különbség a központi cirkós fűtéshez képest, ott van sugárzásos hőenergia is, ami segít a hőérzeten, továbbá a falak hőmérsékletén is.

Általános igazságot a Te esetedre nehéz mondani, mert nem ismerünk elég adatot, a korábbi évek tapasztalatai alapján kell kitalálni hogy milyen arány éri meg, tehát hogy mennyi volt a fűtési gáz használat, mennyire érezte kellemetlen hőmérsékletűnek a levegőt a felhasználó.

Talán most még átmeneti időszakban gazdaságosabb ha éjjel nappal megy a klíma, már ha tud tőle aludni az ember.
Van "H" tarifa a klímák számára? Mert az éves keretet is nézzétek azért.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62126) Jack Oneill válasza TeeJay (#62097) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszi 😄 Probalgatom majd, nincs teljesen a szoba közepén , kozelebb van az ablakhoz. Par napja szereltek be, eddig tokeletes, igaz, csak parszor haaznaltuk kiegeszito futesre. Majd nyaron is kivancsi vagyok, hogy teljesit.

(#62127) rígel válasza laci06 (#62121) üzenetére


rígel
őstag

Ha mérnök számolta, akkor biztos elég.
Bár elég érdekes hogy 12,6 KW-os hőigényre hogy tervez kisebbet, mikor még rá is szoktak számolni.
Mindenesetre ha hidegebb időben átkapcsolsz gázra, akkor elég lehet így is. Bár pont a gáz kiváltása lenne a cél. Szóval ezt felemás megoldásnak gondolom, inkább rászámolnék, hogy adott esetben gáz nélkül is teljes alternatívát nyújtson. A hmv akkor villannyos, ha jól értem.

(#62128) Kátai válasza PROTRON (#62125) üzenetére


Kátai
senior tag

Nincs H tarifa.
A most megállapított évi 1729 m3-t, korábbi év fogyasztása alapján kb. 1000 m3-el lépné túl.Vagyis az elmúlt egy évben az elfogyasztott gáz kb. 2700 m3 volt.

(#62129) poli27 válasza fulton (#62124) üzenetére


poli27
veterán

ha nincs baja, akkor nem érdemes basztatni a gáz részt.... mert ha ráteszi a nyomásmérőt azzal is csökkented a gépben lévő hűtőközeget...

(#62130) fulton válasza poli27 (#62129) üzenetére


fulton
addikt

és ezt miből lehet megítélni? mert most hogy éppen hogy fűt hát ez nagyon relaitve..nehéz megmondani hogy na most gyengébb mint volt vagy sem.. :F

(#62131) bb71


bb71
őstag

Inkább egy Panasonic KIT-TZ25-WKE 410000,- körül, vagy
Mitsubishi MSZ/MUZ-AP25VGK kuponnal 358000,-ért?

Plusz telepítési díj és kérdéses garancia ügyintézés...

(#62132) Strezi válasza fulton (#62130) üzenetére


Strezi
őstag

Max hűtés (Powerful), és egy pontosabb, gyors reagálású hőmérővel méred a kifújt levegőt. Érdemes kb. ugyanolyan _kinti_ hőmérséklet mellett rámérni évről évre.
Nekem most 11 éves az LTCA, és pont azért fogom töltetni, mert már csak 18 fokot fújt nyáron hűtésben maxon a benti 26, kinti 30 fok mellett.
Nem töltetem csak úgy saccra, hanem kérek egy lefejtéses mérést grammra, és azután visszatöltetem a gyári mennyiséget (1.2kg). Megérdemli, jól szolgál!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#62133) mjani1172 válasza Kátai (#62123) üzenetére


mjani1172
addikt

Én éjjel levenném 15 fokra gázt, és nappal a klíma.

(#62134) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok,

Szeretnék a meglévő gáz / vegyes tüzelés mellé egy klímás fűtési lehetőséget is kiépíteni.
A célom az lenne, hogy csak a nagy hidegekben kelljen a gázt / vegyes tüzelést használnom.

Ajánlatot a Midea All Easy Pro készülékre kaptam, mert az Oasis Plus már nincs raktáron és nem is szerezhető be, ha jól vagyok informálva.

Ajánlott lenne ez a típus, mint kiegészítő / átmeneti időszakban fűtési lehetőség? Vagy érdemes lenne mást néznem, mert a Midea csak az Oasis Plust adja meg mint ténylegesen fűtésre optimalizált típus.

Nagy különbség lenne a 4.6 / 5.2 SCOP érték?

Ha mellé lövés az All Easy Pro tudnátok típust ajánlani?
3db 3.5kW-s egység fedné le a lakóépületet.

Köszi ha rendet tesztek a fejemben.

(#62135) feco70 válasza bb71 (#62131) üzenetére


feco70
senior tag

Nem tudom honnan rendelnéd, de néz utána van e egyáltalán, a nagykerek ki vannak fosztva. Sok helyen ott hagyják , hogy rendelhető, aztán még sem

(#62136) bb71 válasza feco70 (#62135) üzenetére


bb71
őstag

direkt emailben rákérdeztem, és igen volt a válasz, ha nem kérdezett ténylegesen utána a nagykerben, akkor én ennél többet nem tehetek az ügyért... :U

(#62137) feco70 válasza bb71 (#62136) üzenetére


feco70
senior tag

:R

(#62138) fulton válasza Strezi (#62132) üzenetére


fulton
addikt

gondolom csökken a gáz mennyisége, elszökik valahol? :F

(#62139) embe


embe
nagyúr

Tudtok valami jó univerzális alkalmazást légkondi vezérléshez, ami a Gree-vel működhet?
A gyári alkalmazás fájdalmasan nulla.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62140) gabor9991


gabor9991
őstag

Sensira kültériből folyhat valami?
Vagy ez mi lehet? [kép]

(#62141) hódmaci válasza gabor9991 (#62140) üzenetére


hódmaci
senior tag

Méhkas? :U
Lehet szüretelni. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#62142) PROTRON válasza Kátai (#62128) üzenetére


PROTRON
addikt

Valamit hasonlót sejtettem.
Sajna ez most egy ilyen időjáráselőrejelzős figyelgetős időszak lesz.
Szóval akik itt a totyikban rendelkeznek mind a két rendszerrel, azt nézték korábban hogy amíg ilyen átmeneti szeptember-októberi időszakban, nappal +7 fok feletti hőmérséklet van addig nappal mindenképp a klímát gazdaságosabb üzemeltetni, még ilyen rossz szigetelésű házak esetén is.
Éjjel azért kellene a gázcirkót esetleg már most is beröffenteni, mert azt a részét már nem látom, hogy mennyire problémás a falak kihűlése hosszabb távon, már pedig a házközponti fűtés esetén a falak kevésbé hűlnek ki mint klímás fűtés esetén.
Ugye jól vettem ki hogy radiátoros fűtést jelent a házközponti?
Tehát hogy a falaknál a csövekben ott áramlik a forró víz a radiátorokhoz.

Azért a teljes képhez hozzátartozik hogy kellene a cirkóról is meg a radiátoroknak legalább a típusáról infó, tehát hogy lemez radi, vagy régi vastag vas...a cirkó is mikor, mennyire modern, mennyire volt odafigyelve rá.

De ezek már annyira a részletekbe belemenés, hogy biztosabb egy energetikus ismerőst hívni az adott házhoz aki kiszámolja a pontosat hogy mekkora külső hőmérsékletnél jön el a gazdaságossági határ, figyelembe veszi a konkrét egységárakat és a terhelési görbét.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62143) cdl válasza gabor9991 (#62140) üzenetére


cdl
senior tag

Öntapadós szigetelésnek a ragasztója. Van belöl 1-2 helyen.
Az egyik Sensirámnak volt egy kis hangja. Szétszedtem a burkolatait, akkor láttam.

(#62144) atirag válasza Kátai (#62123) üzenetére


atirag
őstag

Erre én is kíváncsi lennék . Nálunk kb 25nm nappali a fő élettér és egy 20nm-es gyerekszoba ahol a lányom van. Vettem klímát vész esetére, de ezzel lehet e bármennyit is csökkenteni a gázfogyasztáson azt azért kétlem. Vagyis még nem látom a "hogyant".
Gyors meleg érzetnek jó lehet esetleg és mikor hazajövünk csak akkor kezd fűteni a kazán és mire felfűt addig a klíma talán kiszolgál.
Kíváncsi lennék esetleg ilyen tapasztalatra. Csak 1db klíma lesz a nappaliban amiből két szoba is nyílik de szembe lesz felrakva a lányom szobájával így közvetlenül oda is tud fújni.

(#62145) mjani1172


mjani1172
addikt

Úgy néz ki befosott.

(#62146) vzsryl válasza atirag (#62144) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Majdnem ugyanez a felállás nálunk is. A gyerekszobába kell egy dedikált klíma, mert a meleg levegő felfele száll, tehát nem lesz jó a hatásfoka a szobában.
A gázfűtést belövöd alacsony hőmérsékletre, aztán a klímát kicsit magasabbra. Kevésbé hideg napokon elég akár csak a klíma is. Én nagy eséllyel -10°C felett vagy csekély mértékben, vagy egyáltalán nem fogok gázt használni.
Szüleim csak klímával fűtenek, és bőven jó a hőérzet már 21°C-ra állított klímánál is. Nekik 60cm-es vert fal + pár éves nyílászáróik vannak, tehát a szigeteléssel sincs gond.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62147) mrmft válasza bb71 (#62131) üzenetére


mrmft
senior tag

Mitsubishi, ha m-klimas garjegyet ad a webshop, nem kerdes a garancialais ugyintezes.

(#62148) Z_A_P válasza pjen (#62117) üzenetére


Z_A_P
addikt

"Ha ki tud folyni a víz és ki is folyik nincs ilyen gond."

:F
Na de minden kültérin ott a cső, amin folyik ki a kondenzviz.
Hogy érted "ha ki tud folyni a víz"?

[ Szerkesztve ]

OK

(#62149) Z_A_P válasza feco70 (#62119) üzenetére


Z_A_P
addikt

"A műanyag víz csatlakozót, ami van a kültéri aljába, feltétlen vedd ki, akkor már szabadon kicsöpög a víz. "

Hát, vagy 6 méter magasan vannak, nem tudok hozzájuk férni (létrám nincs ekkora) :(
Cső lóg ki mindkettő kültériből a viznek.

[ Szerkesztve ]

OK

(#62150) rígel válasza Z_A_P (#62148) üzenetére


rígel
őstag

Fűtő módban fordítva működik a klíma. A kültéri hőcserélőjén csapódik ki a pára, ami lecsorog a tálcába és kifolyik. Optimális esetben. Ha megfagy, arra vannak különféle megoldások...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.