Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) DroiDMester válasza F.N. (#62050) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen be előztél, amúgy 435.most épp a frank :O mivel közép árfolyamon nem hinném hogy tudsz váltani bárhol is de még az is 415.lenne

[ Szerkesztve ]

(#62052) DroiDMester válasza vzsryl (#62047) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kontaktornál elvileg van, és él még a 10% os kupon is náluk

(#62053) feco70 válasza dbius (#62044) üzenetére


feco70
senior tag

Ezt megkérdeztem már a Daikint, azt válaszolták a kintről behozott gépre nincsen gari.

(#62054) dbius válasza kardkovacsi (#62046) üzenetére


dbius
veterán

Igen, van raktáron és szállítanak ide (is).

#62053 feco70: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#62055) Daffchy válasza buca84 (#62045) üzenetére


Daffchy
őstag

Hűteni kb 5 napot tudtam vele, nem olyan rég került fel.
A fűtést pedig péntek óta tesztelem, így nagy minuszos tapasztalataim nincsenek még.

Hűtésben nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon masszív/bika gép. Hangja egészen halk és kultúrált a frekvenciája is, a kültérinek és a beltérinek egyaránt.

Fűtésnél a kültéri hangosabb, de teljesen jó, az Ethereáknál jóval halkabb. A beltéri nem recseg/pattog mikor hül vagy melegszik pedig fényes műanyagból van. Viszont ami zavaró, hogy amikor teljesen visszaszabályoz és automatikusan a legfelső állásba rakja a lapátokat, a venti fordulatát nem veszi annyira vissza és hűvös levegőt fúj. Ezt máshol is olvastam. Elvileg az újabb verzióban ez máshogy van, csak ugye ott a már sokszor tárgyalt kültéri mizéria van. 7 fok volt a leghidegebb mióta fűt, az nyilván nem nagyon érintette meg. Nagy minuszokban remélem hasonló korrekt véleménnyel leszek róla.

Távja elég vacak, annyi, hogy foszforeszkálnak a gombok és van háttérvilágítása, de nagyon buta az Ethereáéhoz képest.
Lamellaállítás nagyon kezdetleges pl.

A Midea Air app nagyon jó, könnyen programozható.
Fogyasztási adatokat nincsenek benne, ez nagy minusz számomra.

Összességében ez alatt a rövid idő alatt nagyon meg vagyok vele elégedve. Kifinomultságában nem egy közép vagy felsőkategóriás japán, de nekem fűtésre kellett és ennyiért szerintem jobbat nem kaphattam volna. :R

[ Szerkesztve ]

(#62056) bb71 válasza DroiDMester (#62052) üzenetére


bb71
őstag

nekem 15%-os kupont dobott fel, szerinted van is raktáron?

(#62057) poli27 válasza feco70 (#62053) üzenetére


poli27
veterán

Ha EU-n belüli a gép, akkor nem csinálhatnak ilyet, mert törvénybe ütközik !

(#62058) poli27 válasza kardkovacsi (#62046) üzenetére


poli27
veterán

Akkor ennyit a fasza nagy Japán márkáról itthon, ha még egy tetves emailre se képesek válaszolni, akkor ha valami problémád van, akkor se fognak... :C :W

[ Szerkesztve ]

(#62059) buca84 válasza Daffchy (#62055) üzenetére


buca84
őstag

köszi a beszámolót!

"Elvileg az újabb verzióban ez máshogy van, csak ugye ott a már sokszor tárgyalt kültéri mizéria van" - ez alatt mit értesz? Mi ez a probléma?

(#62060) bb71 válasza DroiDMester (#62052) üzenetére


bb71
őstag

és akkor még jön a cumi, ha baj van a géppel, mert fordulhatsz a Kontaktorhoz, akinek nyilván nincs klímás embere, szerezz egyet, aki küldjön szakvéleményt nekik stb.
Szerintem nem éri meg a kockázat!

(#62061) feco70 válasza poli27 (#62057) üzenetére


feco70
senior tag

Pedig ezt írták, pontosan azt írta
Kedves Ferenc! Garanciát a Magyarország területén vásárolt gépekre tudunk csak adni, a szomszédos országokban várásoltakra nem.

(#62062) rígel válasza poli27 (#62058) üzenetére


rígel
őstag

Írjál már a Samunak!!!! :DD

(#62063) TeeJay válasza poli27 (#62058) üzenetére


TeeJay
félisten

Gyanítom nem írnak vissza minden jóska pistának
Szerelőkkel foglalkoznak csak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62064) TeeJay válasza buca84 (#62045) üzenetére


TeeJay
félisten

Midea top gépe, korrekt masina, nagyon dícsérik
Oké nem egy Daikin vagy Mitsu de A+++ hűtés fűtés
Öcsém mutatta hogy nyáron 25fokra hűtötte a nappalit és nála 80wattos fogyasztással ment a kompresszor úgy leszabályoz
Nekem a Daikin Sensira azért nem tud ennyire lemenni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62065) atirag válasza TeeJay (#62063) üzenetére


atirag
őstag

Azért ez azt jelenti, hogy nem hajtanak a vásárlói elégedettségre :)
Nekem sem válaszoltak néhány napja.

(#62066) buca84 válasza TeeJay (#62064) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Cseszi a fantáziám ez a midea gép és a fisher nordic is.

(#62067) kardkovacsi válasza poli27 (#62058) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Amikor még bent voltam náluk akkor lehetett :)
Szerintem most túl nagy a kereslet és inkább elhajtják az embert mert túl bonyolult a setup, pedig nagyon tetszik a megoldás, hogy a nyáron használt klíma kültérid télen befoghatod egy hibrid kazánba is (igen tudom, sosem térül meg :) ).
Felhívtam egy hivatalos partnert, meglátjuk ők mit mondanak.

(#62068) beers válasza TeeJay (#62037) üzenetére


beers
addikt

Én is ezt vettem, kettőt!
Remélem a legjobbakat....

M&N

(#62069) TeeJay válasza buca84 (#62066) üzenetére


TeeJay
félisten

Dupla kondenzátor, 34kg kültéri szemben a mostani háromfeles Sensira FTXF35D 24kg már
0,87kg R32 szemben egy Sensira 0,55kg-ot kap csak
Persze ára is van ennek mert árban 400 felett van szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62070) kardkovacsi válasza dbius (#62054) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szerintem az van, hogy az egyes képviseletek kapnak egy árat és utána ameddig egy sávból nem megy ki addig nem emelnek. Ebből aztán jó nagy különbségek tudnak lenni, főleg ha mondjuk Romániában jóval kisebb a marzs.
Nálunk meg ugrál a forint ide-oda így gondolom eleve nagyobb a sáv, meg itt van ez a fűtsünk klímával össznépi móka így nem is érdekes nekik nagyon jó árat adni, mert úgyis megvesznek mindent is.

(#62071) F.N. válasza TeeJay (#62064) üzenetére


F.N.
tag

Fogyasztott az elektronika kb 10-20 Wattot minimum.
Kültéri ventilátor, és a beltéri mókuskerék is elkért legalább ugyanennyit,
utána nézhetsz a szerviz manuálban.
Mennyi maradt a kompresszorra ?
Semmi.
Persze, mert az éppen nem ment.

(#62072) TeeJay válasza F.N. (#62071) üzenetére


TeeJay
félisten

Nézd oké hogy öcsém is friss klímás és csak 2éve csinálja de én is kérdeztem hogy kompresszor megy-e és azért annyit meg tud ő is nézni hogy megy vagy sem :D
Nyáron vidéken este nincs már csak 24-25fok, bentre 25 fokot kért akkor ennyire leszabályoz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62073) #72755712 válasza DroiDMester (#62051) üzenetére


#72755712
törölt tag

A svájci az Nordic viszont, -20 fokig.

(#62074) poli27 válasza TeeJay (#62064) üzenetére


poli27
veterán

Ez a szar Samsungom is tudja nagyon sokszor hűtve 80w on ketyegett nyáron ;) :D

(#62075) Tikakukac válasza TeeJay (#62072) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont ezt kérdeztem én is emberemtől, hogy na ilyen 20 év távalátból mondjad meg miért megy lentebb akár szérián belül is sokkal az olcsóbb, mint a drágább.

Ő azt mondta, a kenés lesz a titok, a nagyobb, fűtésre optimalizált, komolyabb vasakban egyszerűen nem lehet lemenni annyira, mert kell az olaj. Példaként a Samukat hozta fel, akik világbajnok alacsony értékre szabályoztak le, majd sültek is befelé a francba, komplett szériák mentek a lecsóba és aztán ők is szépen felmentek vissza ahonnan lejöttek.

12-15% körül van az alsó limit, az alá nem mennek be a gépek. A 80W az elképzelhetetlenül kevés. Az egy AP ~tizede, de még ennek a HR-nek is a ~negyede. Csak, hogy érezzük az arányokat :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62076) hódmaci válasza TeeJay (#62069) üzenetére


hódmaci
senior tag

Daffchy; TeeJay

Kérdeznék én is az Oasis plusról ha nem gond? :)

A kültérit mekkora konzolra helyezték?
450, 550, 600, vagy nagyobbra?
(Mivel a Midea 30cm ír a gép és a fal között.)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#62077) poli27 válasza F.N. (#62071) üzenetére


poli27
veterán

Pedig le tudnak az A+++ gépek ennyire szabályozni... az én ócsárolt Samsungom is megy 80w al.. elég sokszor, és közbe hűt is (tehát hideget fúj), és a kompresszor is megy, csak nagyon lassan lehet hallani...

(#62078) gabor9991 válasza TeeJay (#62064) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam a syen ezt mutatta nyáron hajnalban [kép] és ment a kompresszor :)

(#62079) sepsi0


sepsi0
őstag

Midea All Easy Pro

Jelenleg fűt 24,5C a felső szinten, kint 10C 363.9W

Páramentesítés 300-350W
Hűtés eddig 850W volt max induláskor.
Szeptember 7. óta megy, eddig 19,47KWh.

Nem tudok képet feltölteni mióta új telefonom van, biztos valami app jogosultság probléma. Majd töltök fel.
Alsó szintre kipróbálok egy Oasis Plus-t.

Igaz eddig nem volt nagy dolgoknak kitéve, télre leszek kíváncsi.
Halknak nem mondanám, de nem zavaró egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#62080) mrmft válasza dbius (#62044) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem fognak. Szurkeimportosnak tekintik.

(#62081) F.N. válasza poli27 (#62077) üzenetére


F.N.
tag

Tegyél már légy szíves egy lakat fogót a kültéri ventilátor tápjára ( DC )
Meg a beltéri mókuskerekének a tápjára is, szintén ugyanakkor.
Add össze a a 2 fogyasztást, és számolj rá az elektronikára is pár wattot.
Vond ki az össz fogyasztásból majd meg kapod a nagy semmit,
amit a kompresszor éppen fogyaszt.

Nem ócsárolom a Samsung gépeit, de nem tudom elfogadni,
hogy +6, +7 fokban miért kell lefagynia a kültéri egységének.
Ahogy azt sem, hogy 20 feltelepített Samsungból, 4-nek 3 év alatt
miért durrant el a kültéri panelje.
70 000 volt a panel bele és 180 000 volt a Samsung New Boracy.

[ Szerkesztve ]

(#62082) Tikakukac válasza poli27 (#62077) üzenetére


Tikakukac
titán

Sőt, termeli közben a garázsban a benzint is a kannákba ;]

Komolyra fordítva a szót: 80W mínusz wifi modul, mínusz még ezer másik apróság és ebből kellene valahogy még konkrétan érzékelhető hideget is kitermelni. Az nem semmi, ha ezt hamarabb mondod, akkor a 200W-os Peltierrel 2 lakást megcsinálok jégkamrának ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62083) Strezi válasza TeeJay (#62069) üzenetére


Strezi
őstag

A tényleg fűtésre való daikin, igaz csak 2.5, RXTP25 kültéri meg negyvenegy kiló, és 1.1kg R32 gáz van benne ;)

Az őskövölet, Fuji LTCA-ban pedig 1.2kg R410A van :K Lassan rá kell tölteni 11 év után, mintha nem lenne olyan acélos már, bár áthűtötte a nyarat. Lefejtetem, aztán meglátjuk mennyi maradt még benne...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#62084) Daffchy válasza Strezi (#62083) üzenetére


Daffchy
őstag

Árban? 1 misi? :R

(#62085) poli27 válasza F.N. (#62081) üzenetére


poli27
veterán

Tehát akkor a kompresszort a mókusok forgatják olyankor? Mert hallani ahogy megy, és nem 1 percet megy....
A Samsung New Boracay. az egy olcsó gondolom minden szempontból alultervezett klíma 2016 ban adták ki ha jól látom.. amiket én vettem pont kb 3x ennyibe kerültek és a Samunak a legjobb gépe A+++ 5,1-es scoppal, 0,94kg gáztöltettel 34kg a kültéri.... nem gondolom hogy összehasonlítható a kettő, max annyira hogy mindkettő Samsung :D

[ Szerkesztve ]

(#62086) TeeJay válasza Strezi (#62083) üzenetére


TeeJay
félisten

RXTP35K 38kg és a hűtőközeg stimmel
Árban meg 1milla : [link]
Bitang gép lehet de inkább akkor két Midea Oasis 400ezer/darab körül és az is fűt -25fokban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62087) #72755712 válasza TeeJay (#62086) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az eurovent szerint az oasis plus "deleted". :)

(#62088) F.N. válasza poli27 (#62085) üzenetére


F.N.
tag

Látom átment a lényeg.
.
vagy nem

[ Szerkesztve ]

(#62089) Daffchy válasza #72755712 (#62087) üzenetére


Daffchy
őstag

Igen, mert kiadták az új MOP2-es cikkszámút, az All Easy Pro kültériset.
Ami fent van az kifutott modellnek minősül.

(#62090) sepsi0 válasza Daffchy (#62089) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Akkor ez a "régi jobb"?
Midea MOP3-12-SP Oasis Plus
Ez a cikkszáma az egyik kereskedőnél: MOP3-12-SP-WIFI

Ez a régebbi jobb annyival, hogy megérje most még megvenni?
Tavasszal tervezném a másodikat szereltetni, szeretnék egy kis saját tapasztalatot is a téli üzemről...

[ Szerkesztve ]

(#62091) #72755712 válasza Daffchy (#62089) üzenetére


#72755712
törölt tag

Akkor ez a kínai átverés újabb iskolapéldája: csinálunk egy A+++ kültérit, bevizsgáltatjuk, majd fű alatt egy feleannyit tudó kültérivel áruljuk, amit be sem vizsgáltatunk, a vevő meg csodálkozik, hogy a cucc köszönőviszonyban sincs a leírással. :)

(#62092) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
ismerosnel raktak fel utolag kulterikre termosztatos futopatront (valami ilyesmi), ne fagyjon el a csopogteto talca. Es errol a sajatjaim jutottak eszembe:

Namost, nekem ketfele klima van:
1) Gree GWHD18 multi kültéri (2 db Gree GWH09AGA-K6DNA1A/I Pulse beltéri)
2) Daikin Sensira RXC35CV1B kültéri (FTXC35CV1B beltéri)

Jol sejtem, ezek 0 fok alatt elfagynak? Marmint jeg gyulik majd ossze a talcan? Tehat figyeljem a homersekletet, es 5 fok alatt ne futsek mar veluk? :F

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#62093) Daffchy válasza sepsi0 (#62090) üzenetére


Daffchy
őstag

Eddig ukrán vagy orosz oldalon láttam MOP3-ast, arról nincs infóm miben változott a MOP2eshez képest.

Mielőtt megvettem beszéltem a két itthoni importőrrel, több klímással, olvasgattam fórumokon és kiderült, hogy miben más a MOP és a MOP2. Gyártásoptimalizáció végett lebutították. Nem tudom MOP2, pláne a MOP3 mennyore tudja az értékeket és mennyire bitang. Én külön vadásztam sima MOP-ot, a "régi" nagy kültériset. :R

Szerk.:
fcby: Sajnos elég véleményes a dolog igen... a forgalmazó szerint tudja a régi adatokat, de hát passz... nem írt még ide senki akinek az újabb lenne, hogy vált be neki. :(
A "régi" nekem eddig korrekt... :R

[ Szerkesztve ]

(#62094) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy Daikin FTXC35C (Sensira???) klíma, aminek a lamellái oldalirányban csak manuálisan állíthatóak. Ezzel nincs is baj, de (és most ne nézzetek hülyének :D ) technikailag milyen állásban a leghatékonyabb? A bal és a jobb szélén is lehet külön irányba állítani. Lehet egyenesen, ilyenkor egy irányba fúj, de lehet úgy, hogy a bal oldali balra, a jobb oldali jobbra fúj. Számít ez valamit egyáltalán szerintetek? Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#62095) pjen válasza hódmaci (#62076) üzenetére


pjen
félisten

Szembe szomszédnál 5 midea van, kb 10 centi van a faltól. Az én panáim is 10 centire vannak a faltól.

(#62096) pjen válasza Z_A_P (#62092) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell termosztát, lehet kapni autómata fűtő szálat. Méterenként 10-20 W.

(#62097) TeeJay válasza Jack Oneill (#62094) üzenetére


TeeJay
félisten

Józan paraszti ésszel
Ha a szoba közepére van téve akkor kétirányba állítod és hatékonyabban terül a levegő
Ha a szoba szélére van téve akkor úgy irányítod hogy ne a falra menjen mert akkor gyorsan becsapja a hőmérőt benne
Vagy másik opció, oda állítod ahol alatta senki sem ül hosszútávon pl iroda vagy lakásban.
Ennyi nincs sok opció. 1x beállítottam hogy az ajtóra fújja nálunk és így az ágyra sosem fúj, nem bántja a szemem és tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62098) TeeJay válasza sepsi0 (#62090) üzenetére


TeeJay
félisten

Ajjaj akkor ebből lesz majd az újabb Gree ComfortX szerű balhé? ;)
Eszméletlen átverés hogy szó nélkül változtatnak valamit :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62099) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Később beépíteni tervezett klíma beltéri egységéhez ha vezetek egy 16A-es dedikált kört, meg a falba elvezetek egy 5 rétegű csövet az megfelelő? Milyen átmérő kellhet a biztonságos elvezetéshez? (szigetelésbe menne a vízvezeték) 3-4 fm összesen, minimális lejtés van ami javasolt?
Köszi!

(#62100) TeeJay válasza cOxeR (#62099) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi az a 16A dedikált kör?
Beltéri és kültéri között 4 vagy 5eres vezeték kell, Daikin esetén 4x1,5MT-t vittem mert ott csak 1 ér kell kommunikációhoz de pár kínai gépnél 2ér van
Kültérit érdemes tápolni mert oda kell a nagyobb kakaó de pl nekem mindkét klíma beltériben van tápolva és semmi baja.
Másfeles MT elég háromfeles gépig és a beltéri kültéri közé meg nézd meg milyen gépet tervezel és oda olyat tegyél.

5rétegű csőből azt hiszem a 16-os oké abba belemegy a beltéri kifolyó viszont hagyd meg inkább a szakinak mert ha összerakja és valami miatt nem folyik ki a víz rád fog mutogatni és tojik bele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.