Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Real_Necro válasza poli27 (#61399) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amit fujit meg mitsut néztem, ott elvileg 15 méter felett kell rátölteni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#61402) #31733248 válasza Al Brandy (#61386) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekünk több belvárosi (többségében bulinegyedes, stúdió vagy garzon méretű) airbnb-s lakásunk van, jellemzően 3.5-ös Gree G-Tech klímákkal szerelve. A tapasztalataink nagyon kedvezőek, ennek alapján mondhatom, hogy nincs panasz rájuk a vendégek részéről, sem a hőmérséklet, sem a zaj miatt.

(#61403) minas válasza F.N. (#61390) üzenetére


minas
aktív tag

Az előtted szóló - veled ellentétben - képes volt a kérdésemre egy rövid, lényegretörő, de kielégítő választ adni, Nem igazán tudom mire vélni a garanciáról, számláról, hőcserélő tisztaságáról, karbantartásról, vagy annak esetleges megspórolásáról szóló okoskodást az eredeti kérdéssel összefüggésben.

(#61404) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!

AUX Delta 2 vagy Midea Extreme Save Pro?

A szerelők 3db 3,5kW klímát ajánlottak a ház fűtésére fatüzelés kiváltására (-15 fokban már valószínűleg fával lenne begyújtva, de azért jó ha még ezen a hőmérsékleten is tudnak üzemelni).
A Gree Comfort X volt nekem kinézve, de a szerelők lebeszéltek róla, mert állítólag valamit elrontottak ennek a szériának a gyártásánál és sok a meghibásodás. Gree Amber-t, vagy Amber Royalt ajánlott esetleg helyette, de az nekünk már túl drága 3 klímára.

Nézegettem a neten paramétereket a két ajánlott márkáról, de a SCOP értéken kívül nem találtam semmilyen adatot, hogy melyikkel milyen kifejezetten fűteni adott hőmérséklet mellett pl. -10 nél hogy alakul a COP és teljesítmény stb. (Gree esetében találtam grafikont, de ennél a két márkánál nem).

Szóval érdekelne, hogy az AUX és a Midea közül melyiket ajánlanátok?
Nekem szimpatikus az AUX is, de erősen hajlok inkább a Midea felé leginkább az egyszerű homebridges Apple HomeKit integrálhatóság miatt. De vajon más szempontból is a ez lenne a jobb?

(#61405) Castell válasza zelikocc (#61404) üzenetére


Castell
aktív tag

Szia, ha ebből valaszthatsz, tehát most kínai klímákról beszélünk: papíron, név, megbízhatóság és szervízháttér alapon egyértelműen a Midea. Egyébként nekem is Xtreme save pro van. A kültérije nagyon halk. Beltérire sincs panasz, ha adok rá kakaót, akkor megjön a hangja, de így sem kattog, zúg, búg, stb. Általában 5-15%-on ment eddig, úgy elviselhető volt. Nincs hosszútávú tapasztalatom vele, de eddig minden rendben van vele. Mi úgy állunk ehhez az egészhez, hogy ha beválik a téli klímás fűtés akkor majd szereltetünk a hálóba is, addig nem kapkodunk. Most a nappaliban van... Aux-ot is sokan ajánlják de ez viszonylag friss márka, persze van negatív komment is. Aux csendes a kínaiak közül, ezt több szerelő is állítja. Bár kinek mi az elviselhető zaj, valaki a hangos comfort x mellett is simán alszik. Szerintem ha a zaj mérvadó, akkor hálóba egy aux-ot érdemes megpróbálni, a többi helyre Midea. Ha ennyire ez nem mérvadó, akkor mindehova Midea.

[ Szerkesztve ]

(#61406) mpo válasza F.N. (#61397) üzenetére


mpo
veterán

Azok közé tartozol, akiknek elolvasom a hsz-eit, mert értenek hozzá.
Most is így volt, ezért vettem észre a mondatot.
Egészben értelmezem, csak egy mondatot kifogásoltam, amit utána pontosítottál.
Nem célom a kötözködés, továbbra is elolvasom, amit írsz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61407) mjani1172 válasza #72755712 (#61400) üzenetére


mjani1172
addikt

A név kötelez.

(#61408) F.N. válasza minas (#61403) üzenetére


F.N.
tag

Én előre láttam, hogy sértődés lesz belőle, ezért oda is írtam,
hogy nem bántólag írom hogy nem értesz hozzá.
Én is nagyon sok mindenhez nem értek, és ez így van jól.

Amit az előttem válaszoló leírt, hogy 5m-ig töltve van,
úgy gondolom nem válasz a kérdésedre, ami úgy szólt, hogy
"A gyári adat szerint a hűtőközeg 700 gr.
Ezt hogyan ellenőrizhetem (nyilván a klímás műszerén)?"

Az 5 méteres válasz, pontosan olyan gyári adat, mint a 700 g-os töltet.
Nem tudod leellenőrizni.
Ha csak annyit válaszolok hogy " Sehogy. " akkor meg abba kötöttél volna bele.
Ezért írtam egy tényleg nagyon rövid szösszenetet a klíma működéséről,
hogy a teljesen laikus, de minimális fizikai ismeretekkel rendelkező
fórumozók is megértsék.
Ebben a fórumban ezek szerint ez is probléma.

[ Szerkesztve ]

(#61409) F.N. válasza mpo (#61406) üzenetére


F.N.
tag

Köszönöm az elismerésedet. :R
Azonban a légköri nyomás hivatalos definíciója ez. ( Copyztam ! )

A légköri nyomás törvényes értéke vagy „az állandó légkör” (1 atm) egyenlő 101,325 kilopascallal (kPa). Értékét nemzetközi szabvány határozza meg (ISO 2533:1975).

Ez megadható még:

760 higanymilliméter (mmHg)
760 torr
1013,25 millibar (mbar)
1013,25 hektopascal (hPa)

Ez a „tengerszintre átszámított nyomás”, mint érték, valójában fizikai állandó, konvencionális valódi érték (Nemzetközi Metrológiai Szótár). Funkciója az, hogy a mértékegységek közötti átszámítást félreérthetetlenül mindenhol azonos értékkel végezzék. A valós légköri nyomás a helytől és időtől függő változó érték.

Ezért nem éreztem helyénvalónak a megjegyzésedet. :)

#61400# fcby
Hát igen.
Szerencsétlen nemzetközi név az a Gay. ;]

[ Szerkesztve ]

(#61410) mpo válasza F.N. (#61409) üzenetére


mpo
veterán

Ahonnan másoltad, ott ez az első mondat.
"A légköri nyomás vagy légnyomás valamely adott helyen uralkodó nyomás, amelyet a levegő súlya okoz."
[link]

A szabványos mértékegységekre szükség van.
Szerintem hagyjuk. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#61411) Rönó


Rönó
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a Gree G-Tech klíma kültéri egység kondenzátor ventilátora gyárilag leszabályozza-e a fordulatszámot ha szükséges? Ugyan is az enyém állandó fordulaton megy terheléstől függetlenül...
Köszönöm!
Üdv: Tóth Attila

(#61412) rmihaly válasza Rönó (#61411) üzenetére


rmihaly
tag

Szerintem állítani kellene neki, az általam látott összes gree és klón klímája állította.
Lehet még nem érte el a leszabályzott üzemállapotot, vagy koszos a kültérije.
A szervíz leírás szerint 38mm széles a kondenzátora, ami jobban tartja a koszt magában.
Az én régi klímámban is 38mm-es, és mosáskor ragadós iszap szerű kosz jön le róla, úgy hogy szemre tisztának látszik.
Ha új a gép akkor csak nem érte el a leszabályzott állapotot.
Kapcsold be folyamatosra és kb 1 nap után nézd meg. Biztos leszabályoz.

[ Szerkesztve ]

(#61413) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Van olyan global indexkövető ETF, ami már a 2008-as, esetleg a dotcom válságnál is elérhető volt?
Egy chart érdekelne, hogy komolyabb válságnál mekkorát padlózik egy ilyen termék.

A Vanguard Total World Stock ETF amit találtam 2008 közepétől elérhető, de addigra pl az S&P500 már 20%-ot esett a korábbi ATH-ról.
4 év alatt tért vissza az ETF a 2008-as szintre.

(#61414) Rönó válasza rmihaly (#61412) üzenetére


Rönó
tag

Szia!
A gép új. Kb 20 üzemórát ment. Bent lehűl a levegő, a beltéri ventilátora
visszaszabályoz, de a kinti ventilátor lassulás nélkül forog. A kondenzátor is hideg.

Nem ide tartozik, de vadonatúj korában sokkal hamarabb lehűtötte a szobát. Most csak kínlódik mire lehűti. Olyan mintha a kompresszor nagyon hamar visszaszabályozna.

Üdv: Tóth Attila

(#61415) mauimagic válasza mauimagic (#61413) üzenetére


mauimagic
aktív tag

ez kicsit félrement, bocsi :)

(#61416) #72755712 válasza F.N. (#61409) üzenetére


#72755712
törölt tag

Ráadásul a Boyle-Mariotte gyakran említődik Gay-Lussac mellett, ilyen ez a fizikai kémia. :)

(#61417) rmihaly válasza Rönó (#61414) üzenetére


rmihaly
tag

Az a 20 óra semmire se elég. Be kell kapcsolni, és had menjen -bár mostmár nincs mit hűteni/fűteni így kitapasztalni se tudod.
Ha a benti venti visszavesz, az csak azért mert már a beállított hőmérséklet közelében van. Ezt követően szabályozna vissza, egészen a minimum teljesítményig - ez lakástól függően 20-40 perc mire szépen be tud állni a minimum értékre. Persze ekkor kell hogy a lakás is kérje a minimum teljesítményt, különben ki-be kapcsolgat.

(#61418) Tikakukac


Tikakukac
titán

Tegyük fel, hogy van egy olyan ingatlanotok, amiben elég kuka az ablak, 25 négyzetméter a szoba (420-as belmagassággal) amiben van 1-2 infrapanel, de más rendes fűtés nincs.

Ide tennétek be klímát. 3.5Kw-os kell az szinte tuti, kérdés mi az a legköltséghatékonyabb amit bátran lehet venni, de nem annyi, hogy leessen az állkapcsa a tulajnak?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61419) st6969 válasza st6969 (#61377) üzenetére


st6969
őstag

És ha úgy kérdezem, hogy ezek közül melyik inkább (a helyi klímás kínálata):
- DAIKIN SENSIRA 2,5KW FTXC25C/RXC25C
- GREE COMFORT X 2,5KW GWH09ACC-K6DNA1A
- GREE PULSE 2,5KW GWH09AGA-K6DNA1A
- MIDEA XTREME SAVE 2,5KW MG2X-09-SP
- MIDEA XTREME SAVE PRO 2,5KW MGP2X-09-SP
- MIDEA ALL EASY PRO 2,5KW MEX-09-SP
- MITSUBISHI 2,5KW MSZ-HR25VF/MUZ-HR25VF
- SYEN MUSE 2,5KW SOH09MU-E32DA1A

Fűtésre használnánk hálószobába, így a csendesség fontos szempont.
Köszönöm :R

(#61420) Aszi123 válasza Tikakukac (#61418) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Ablak csere & micsu HR

st69: senisera, ha ez a választék.

(#61421) st6969 válasza Aszi123 (#61420) üzenetére


st6969
őstag

Ennél a klímásnál ez a választék, de ha lenne jobb javaslatod, megpróbálom beszereztetni vele azt (esetleg keresni másik klímást). Köszi :R

(#61422) Tikakukac válasza Aszi123 (#61420) üzenetére


Tikakukac
titán

Hahaha, hát igen, ez amúgy logikus lépés lenne.

Ne menjünk bele, hogy miért nem lehetséges, 5. kerület, nettó műemlék, orbitálisan durva szabályok, van olyan lakás amire 30 misit locsoltak rá és maradtak az ablakok, annyira durva miknek kell megfelelni :B Lesz gyalulás meg okosítás, de a csere sajna nem opció.

HR35 volt az én tippem is amúgy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61423) mauimagic válasza st6969 (#61419) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Mitsu: egyrészt jó a COP ebben az árkategóriában, másrészt 500W fűtési teljesítményig tud lemodulálni, vagyis kevesebbet fog kapcsolgatni egy kis alapterületű szobában.

Csendesség tekintetében egyik sem túl jó, de ennyiért 20-22 decibel körüli érték alatt nem találsz semmit.

(#61424) Aszi123 válasza Tikakukac (#61422) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Tavaszra keresni asztalost, aki beleteszi a kétrétegű (ha belefér)üveget és rendbe kapja azt az ablakot. Gondolom gerébtokos vörösfenyő, szecessziós kilincskével, sima ügy.

st69: mitsubishi HR vagy AP, Daikin Comfora, Prefera a seniserán felül.

(#61425) Tikakukac válasza Aszi123 (#61424) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt kint asztalos és a gond, hogy ebbe már nem sok dolgot teszel bele, mert komplett full kuka az egész. Homlokzat volt 3 éve csinálva és szrtak bele magasról, hogy akkor csinálják már meg ezt is.

Szanaszét van ázva, esve, törve. Nincs jövője ezen most tákolni, kicsit gyalulni fogok és ennyi. 1-2 szezon és cserélni kell, mert fenntarthatatlan lesz a lakás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61426) Aszi123 válasza Tikakukac (#61425) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Állatok, minden értéket szétbszunk.. a nyűves komcsik sok helyen még kilincset is ALU!!!- ra cserélték. Ha a tied még réz azt rakasd fel az újra.

(#61427) AxBattler válasza Tikakukac (#61425) üzenetére


AxBattler
félisten

Tesamoll ablakszigetelő gumiprofilok + thermo fólia.
Előbbit én régi panel ablakokra ragasztottam végig, érezhetően csökkent a huzat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61428) DroiDMester válasza Tikakukac (#61425) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem is műemlék jellegű az utcafont, és helyi védelem alatt áll, így csak pontosan ugyan olyan kinézetű ablakra lehet cserélni.

Tavaly cseréltettem én is a 40.éves fa ablakokat, hasonlóan néztek ki mint amit leírtál, van megoldás rá csak sajnos nem olcsó, nekem ráadásul 5.db ablakot kellett cserélni :O

kapott szép műanyag 7 kamrás tripla üveges VEKA Softline 82 MD-t, mm-re pontosan gyártották mind az 5.db-ot mert mind pár mm-el eltért egymástól, külső felére pedig ment dió színű fa erezetű fólia, így színre is olyan mint a régi fa ablak volt, sajna ezeknek az extra dolgoknak elég nagy felára volt így 2,5.milka volt az 5db ablak, és 3.hónap volt amíg legyártották őket :(((

Inkább te is ablak cserén gondolkodj, mint egy túlméretezett klímán!

(#61429) pjen válasza Aszi123 (#61426) üzenetére


pjen
félisten

Jó is a réz kilincs, rondán megfeketedik, zöldül és jó drága is. A mai ablakokon a műanyag jobb? Sőt a mostani átlag kilincs is ALU csak eloxált :) , pedig hol vannak már a " komcsik".

(#61430) Aszi123 válasza AxBattler (#61427) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Gondolom ez kapcsolt gerébtokos, ha belseje nem vész, max 200k körül javítható. 1 majd a kétrétegűvel. Ne csak egy szakit kérdez.

pjen. szecesszió ès patina? Veka, mi...

Tèves cím, tikának szánva, sorry Ax

[ Szerkesztve ]

(#61431) pjen válasza Aszi123 (#61430) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tökéletes a VEKA, az összes műanyag kilincsével, koplett. Az a szétrohadt ezer éves fa ablak sose lesz tökéletes. Szigetelésben, komfortban meg sem közelíti a műanyagot.

(#61432) Tikakukac válasza AxBattler (#61427) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem megy fel. Van ahol 8mm a rés és van ahol konkrétan rúgni kell a keretet. Körberakod és konkrétan törik az üveg ha befeszíted.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61433) Tikakukac válasza Aszi123 (#61430) üzenetére


Tikakukac
titán

Húzós, ezt is haver faterja mondta. Ennek kapa.
Igazándiból ez csak egy para, a másik 2 ajtó nagyobb gond. Örülök ha azt megoldatom. Az is vagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61434) barizo


barizo
tag

Sziasztok
Úgy néz ki meg lesz a megfelelő kivitelező a klímára.
Viszont már tényleg elveszettnek érzem magam.
Alábbi ajánlatokból kellene választanom, árban növelvő sorrendben írom:

AIWA Sakura Japan 3,5kW ( ettől tartok)
Midea All easy PRO 3,5kW
Gree G-tech 3,6kW
Mitsubishi AP35VGK 3,5kW

Ha az ár nem számítana, akkor nekem a Mitsu a befutó. Azonban ha számít az ár ki mit javasol, tapsztalat, beépítés, stb alapján?
Családi ház 42 nm nappali+konyha részét kell tudnia lehetőleg önállóan befűteni, hűteni.
Normál energetikai ház ( 2009építés, 38-as fal, 5 cm szigetelsé, stb..)
Ha jól néztem a G-Tech egy Comfort X tulajdonképpen?
Akkor felejtős.
Midea az Oasis Plus lett volna még befutó, de egyrészt nincs, másrészt majdnem MItsu ár.
Az All Easy Pro valaki vélemény?
Már 2. alkalommal jön vállakozó, hogy de milyen szuper az Aiwa, de semmit nem találok róla (Eurovent pl)
Megéri a Mitsu felára a 100e HUF-ot a G-Tech-hez képest?
Köszönöm a segítséget.

(#61435) bb71 válasza barizo (#61434) üzenetére


bb71
őstag

[link] itt van egy ilyen, és egy adatlap, amely papíron elég erős... csak SCOP érték nincs rajta, és egy Rechi [link] - kínai - kompresszor van benne...

Az Aiwa-t nem megvették a kínaiak valamikor...? [link]
Address4F., No. 24, Ln. 141, Sec. 3, Beishen Rd., Shenkeng Dist., New Taipei City 222, Taiwan (R.O.C.)

[ Szerkesztve ]

(#61436) mauimagic válasza bb71 (#61435) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az alapján, hogy a forgalmazó emagos jelenlétén kívül egy honlapot sem találni róluk, nyilván jó választás egy Aiwa klíma, hiszen 10 év gari van rá, mi baj lehet?
Az egyszemélyes cég könnyedén intézi majd az online rendeléseken kívül a garit, szervízt, miegymást, ahogy az lenni szokott. :)

(#61437) AxBattler válasza Tikakukac (#61432) üzenetére


AxBattler
félisten

Ejj, az szívás. Így gyak. az utcát fűtöd a klímával is. :(

Ez ugyanaz az albi, amiről korábban írtál?
Valami rémlik... talán érdemes lenne újabbat keresned.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61438) Tikakukac válasza AxBattler (#61437) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak nem mindegy mennyiért fűtöm az utcát:B

Nem nagyon van opció, hagyjuk, minden más szempontból túl jó a hely. Ezen próbálok most segíteni még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61439) barizo válasza bb71 (#61435) üzenetére


barizo
tag

Igen. Ez a bajom, hogy gyakorlatilag valamit erő leírást és.technikai paramétereket sehol nem találni róla
De azért az amr segítség hogy milyen kompresszor van benne
Nem is értem, ezt honnan tudtad ki bányászni
Köszönöm
Esetleg a Midea ről vélemény (AEPro)?

(#61440) mjani1172 válasza Tikakukac (#61422) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

Én hasonló projektben vagyok. Nekem az a rossz, hogy a lichthofba raktuk (máshová nem lehet) a kültérit, és lehet ez az oka (beszorul a levegő, forró minden) de a klíma nagyon gyengén muzsikál, hűteni valamit hűt, de ha folyamatosan megy akkor sem tudja 26 fok alá hűteni a lakást. (30 fok egyébként, és 34 m2, nagy belmagasság, 5,3 kw)
Itt nálam nincs más fűtés, de ez sem vált be eddig.
Az ablak engem is érdekel mire jutsz, én 10 milliós ajánlatot kaptam, 2ablak és 1 erkély ajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#61441) bb71 válasza mauimagic (#61436) üzenetére


bb71
őstag

Én csaj a tényeket írtam le, nem buzdítottam a megvételére, inkább a kételyeket emeltem ki.
Nem választanám.
Ez egy full kínai gép a Japan felirat ellenére...

******************* barizo
oda van írva!

[ Szerkesztve ]

(#61442) barizo válasza bb71 (#61441) üzenetére


barizo
tag

Yeah, igen. Már megtaláltam én is.
Asszem ez az elengedem kategória

(#61443) rígel válasza barizo (#61434) üzenetére


rígel
őstag

Ha számít a pénz akkor is a Mitsut választanám, kérj több ajánlatot, nincs annyi különbség.
AIWA és társaira ne pazarold az idődet se.
Bulinegyedben bulizó részeg turisták pár napi airbnb-zést követően nem panaszkodnak a G-tech hangjára, ebből következik hogy hangtalan :DD
Ez csak vicc volt, de ha nagyon számít a pénz, mehet, de ha igényes vagy , ezek közül a Mitsu.

[ Szerkesztve ]

(#61444) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Most szereltek föl egy Panasonic klímát.
Matricázásról, festésről érdeklődnék. Ok, hogy minden gyártó szereti reklámozni magát. Ezt valahogyan meg is teszi a saját gépein., de álltalában közöl valami plusz infót is. pl: inverter, r32, stb

Nézegettem a netet és panasonicról, nem vagy alig találtam olyan fotót ahol a kültérin csak a "Panasonic" felirat van.
Mennyire lehet hamisítvány az a készülék aminek a kültérijén eltérő festés van.
Tehát ha ugyanazon tipus egyikénél "panasonic inverter" felirattal rendelkezik a másiknál pedig csak "panasonic" felirat van.
Vagy ez változik(hat) a kiadási évtől?

Lényegtelen a márka név lehetett volna Gree vagy bármi más is.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#61445) mrmft válasza barizo (#61434) üzenetére


mrmft
senior tag

Eros a gyanum hogy ha + konyha is, oda keves lesz a 3,5kW... Egyebkent Mitsubishi AP.
Egy energetikussal, epuletgepesszel ki kellene szamoltatni a hoigenyt.

(#61446) bogabi válasza hódmaci (#61444) üzenetére


bogabi
senior tag

Képet tehetnél fel a két eltérő kültériről, az sokat segíthetne...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#61447) hódmaci válasza bogabi (#61446) üzenetére


hódmaci
senior tag

Maga a kültéri külalakja, formája nem tér el. Egyedül csak a felirat festések különbözőek.
Sajnos a másik jelenleg messze van. Talán hétvégén megyek arra.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#61448) rígel válasza hódmaci (#61444) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem majdhogynem kizárt. Ha hamisítanának, pont a legkisebb, leglátványosabb tételen spórolnának?
Inkább arról van szó, hogy az inverter szó külön feltüntetése felesleges, hiszen minden klíma inverteres, nem ad hozzá marketing szempontból. A felirat még abból a korból maradt, amikor nagy szó volt az inverteres klíma.

(#61449) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Cyberconról valakinek infoja?
Szerelő szerint AUX gyártás occsobban.
Szerelő szerint jobb mint ha egy Whirlpoolt vennénk főleg ha fűtés is szempont.

F.K.T.

(#61450) st6969 válasza mauimagic (#61423) üzenetére


st6969
őstag

Őszintén szólva, kicsit aggódtam, hogy a Mitsu-t fogjátok ajánlani. Ugyanis így egyre valószínűbb, hogy az enyémmel valami nem stimmel. Már van fent a konyha-nappaliban (33m2, szigetelt, kisméretű tégla kockaház) egy 3,5kW-os Mitsu HR 2 éve. Ritkán van használatban (asszony nem bírja). Hűtés-fűtés működik, legalacsonyabb fokozaton sem tartom halknak, inkább elfogadhatónak, de mivel ez egy nappali, így OK. Szerintem egy hálóba, ahol minimális a környezeti zaj éjszaka, az én megítélésem szerint már hangos lenne.
De a fő probléma inkább az, hogy hűtési üzemmódban, ha 24 fokra állítom automata ventilátor sebességgel, a 28 fokos nappalit lehűti olyan 25,5-26 fokra 1-2 óra alatt (vele épp szemközti falon lévő hőmérő szerint), és itt lentebb veszi a ventilátor sebességet, majd 20s múlva (lemértem) ismét fentebb, majd megint 20s múlva lentebb, és így tovább. Szerintem 2-es és 3-as fokozat között kapcsolgatja. Idén olyat is csinált, hogy hol 5 hol 20s-enként kapcsolgatott. Tudom, hogy ideálisan folyamatosan kellene járatni, de 3 max. 4 óránál többet ez még soha nem ment egy huzamban, ennek ellenére nem gondolom, hogy így kellene működnie (bár érdekes, hogy ~2 óra után már érdemben nem megy lentebb a hőmérséklet 25,5 foknál, a beállított 24 ellenére, de mindegy, ezt elfogadom). Jeleztem a klímásnak ezt a kapcsolgatást, amikor jöttek karbantartani. Volt egy kis hümmögés, hogy ez ilyen, megmérte a hideg levegő hőmérsékletét egy ~5-10 perces működés után, majd megállapította, hogy minden rendben (és lehet, hogy tényleg).
De emiatt a kapcsolgatás miatt egy kicsit vonakodom a Mitsutól. Azt elfogadom, hogy nincs tőle halkabb. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.