Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) F.N. válasza BlackJack21 (#61808) üzenetére


F.N.
tag

Szia !
Engem az a része érdekel a dolognak, hogy a hűtőszekrény
hogyan tud besegíteni a bojlernek.

(#61852) DroiDMester válasza F.N. (#61851) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem arra gondolt hogy a hűtőszekrény picit fűti a kamra levegőjét, így kevésbé hűti a bojler.

(#61853) F.N. válasza PROTRON (#61848) üzenetére


F.N.
tag

Fisher Nordic adatlapja
[Fisher Nordic adatlapja]
Mivel fűtésben pont ugyanoda szabályoznak le, oly mindegy melyik van felszerelve.
Úgy gondolom pontosan ugyanaz a 2 gép, a szoftver a 3,5-ös kompresszorát
picit jobban meghajtja a full teljesítményen.

(#61854) poli27


poli27
veterán

[link] hat lehet bajok lesznek....

(#61855) F.N. válasza DroiDMester (#61852) üzenetére


F.N.
tag

Én is úgy gondolom, hogy Ő arra gondolt amire Te, de gondolj bele.
Miért kapcsol be a hűtőgép ?
Mert kijött belőle a hideg, ami ezért hűtötte a helyiséget.
És pont most javítok egy hűtőgépet, ilyen kompresszor van benne.
[Hűtőkompresszor]
Ezeknek olyan 1 körüli COP-juk van, ezért számottevően nem módosítják
az energia mérleget.

[ Szerkesztve ]

(#61856) baloghgabor válasza poli27 (#61854) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Akkor majd fűtünk hősugárzókkal! :D

bégé

(#61857) hesojam válasza poli27 (#61854) üzenetére


hesojam
újonc

Nálunk a leghidegebb szobát télen egy 2kW-os olajradiátorral támogattuk meg, ehelyett a nappalit és ezt a szobát kifűtő 3,5 és 2,5 klímák együtt fogyasztanának 1,7kW-ot csúcs terhelésen. Ráadásul csak lassan futnak fel ekkora terhelésre. De ettől még biztos neki van igaza, bizonyos feltételek mellett - ezeket jó lenne említeni.

(#61858) Aszi123 válasza poli27 (#61854) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Ha tényleg vhogy támogatás alá vonják azzal széttrancsirozzák a szart minimum 10 évre. Biztos meglépik. Rendkívül korlátolt banda, korlátolt felelősséggel, mint azt tudjuk. Ezekhez képest egy spanyol inkvizítor már személyes segítség. Nekem meg annyi a hifinek.

(#61859) PROTRON válasza mjani1172 (#61849) üzenetére


PROTRON
addikt

A kérdésem költői volt, szándékosan adtam a naívat, arra céloztam hogy eléggé túlméretezted a 18 m2-re fűtéshez a 3,5kW egységet a saját tapasztalataim alapján...

#61854 poli27
Találtak egy szagértőt rémisztgetni...
Persze hogy ha mindenki napközbenre lekapcsolja majd kereken 4.01-kor egyszerre hazaérkezvén egyből a maxra tekeri turbóval akkor még szép hogy a hirtelen meglóduló 2-3 kW teljesítmények levágják a kerületi trafókban a túláramkorlátozásokat...ahogyan ez eddig is megtörtént minden télen a sima mezei hősugárzók miatt.

Tény hogy a hálózat 10 éves lemaradásban van ami miatt már évek óta hátráltatni próbálják a szolgáltatók a klímás fűtés terjedését, de a mostani elszállt anyagárak mellett amúgy is befékez a vásárlóerő, mert akinek eddig is csak egy 60k fűtőpanelre futotta nem fog hirtelen megelőlegezni 400k-t egy klímára telepítéssel, hogy aztán állami programban utólag visszakapja...ahogy a konvektor csere program sem a leginkább rászorulókat érte el.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#61860) pjen válasza Aszi123 (#61858) üzenetére


pjen
félisten

A sok napelemmel igy is agyonvágják a hálózatot, időnként 250V felett. Most majd lesz 200 alatt is esetleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#61861) rígel válasza pjen (#61860) üzenetére


rígel
őstag

Ez is csak tervezés kérdése, meg kell találni az egyensúlyt a trafókörben. Ez a szolgáltató feladata.
Nálunk már 255V felett járt csúcsidőszakban, most rendberakták a trafót, teljesen normális lett.

(#61862) pjen válasza rígel (#61861) üzenetére


pjen
félisten

Reméljük nálunk is meglépik.

(#61863) gabor9991 válasza rígel (#61861) üzenetére


gabor9991
őstag

Reklamáltak az ott lakók vagy maguktól kezdtek hozzá?

(#61864) atirag


atirag
őstag

Vettem egy daikin ftxp35m9 comforát. Mit jelent pontosan,hogy multis klíma? Több beltérit illeszthetek hozzá?

(#61865) feco70 válasza atirag (#61864) üzenetére


feco70
senior tag

Igen több helyen is írják ,hogy igen több beltérit is lehet hozzá illeszteni, már reménykedtem én is anno, de aztán emlékszem jött windy , és írta ,hogy nem lehet. Neki azért csak lehet hinni

(#61866) rígel válasza gabor9991 (#61863) üzenetére


rígel
őstag

Maguktól. Szerintem ki van adva, hogy vizsgálják felül, hogy ne kelljen engedélyeket megtagadni. Most több új ház épült a környéken, és nem adtak már ki engedélyt egynek sem.
De 2 kollégámnál, teljesen más környéken is volt akció júliusban és augusztusban. Az egyiknél már olyan durva volt a helyzet hogy 10-15 óra között nem bírt bekapcsolni az inverter, ha napos idő volt. 1,5x nagyobb rendszerrel, ugyanolyan fekvéssel sokszor kevesebbet termelt mint én. Ő viszont a biztatásomra jelezte. Kimérték, igazat adtak, adtak neki 10000Ft kötbért :DD
De aztán be is lőtték a trafót, azóta ott is minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#61867) gabor9991 válasza rígel (#61866) üzenetére


gabor9991
őstag

Engem egyszer már lepattintottak mikor reklamáltam a 253V miatt, azt írták hogy benne van a szabványban, de mára már odáig romlott a helyzet hogy napközben folyamatosan 253-255V a feszültség az inverter szerint és így is kb90%-ra visszaszabályozza magát hogy ne kapcsolgasson le.
Most újra bejelentettem ezt, kíváncsi vagyok történik-e valami.
Az a durva hogy reggel még sötétben 235-240 V a fesz alapból, kizárt hogy ez a napelemes rendszerek miatt van.
Viszont nagy mozgástér nincs mert ha télen meg tényleg nekiáll mindenki klímával fűteni akkor meg lehet hogy a nagy terhelés miatt alacsony lesz a hálózati feszültség.

(#61868) F.N. válasza gabor9991 (#61867) üzenetére


F.N.
tag

Miért lenne kizárt ?
Pont a feltöltés logikája emeli meg a feszültséget.
Hogy tudjál feltölteni, magasabbnak kell lenni a töltő feszültségednek,
a hálózatinál. De ha a szomszéd is éppen felfele tölt, akkor az
Ő rendszere is emeli a feszültséget.
Aki meg nem tölt fel, csak használja az áramot, az annyit lát,
hogy magas a feszültség. Ezért kell kivezetni előbb utóbb a szaldós elszámolást,
mert a végén senki nem tud feltölteni, mert ha mindenki csak töltene felfele,
akkor túl magas lenne a hálózati fesz.

[ Szerkesztve ]

(#61869) atirag válasza feco70 (#61865) üzenetére


atirag
őstag

Pedig érdekes lehetne. Írok majd a daikin-nek a pontos infó miatt.

(#61870) rígel válasza gabor9991 (#61867) üzenetére


rígel
őstag

Én is így kezdtem, 253-ig nem csináltak semmit, csak kötbért fizettek. A rendes megoldás hogy több trafót kell telepíteni. Állítólag a szolgáltatókra öntöttek még az év elején egy csomó fejlesztési pénzt.... nem tudom hogy igaz-e, de megmozdult valami. Kimenő fesz. balanszírozással is lehet egy darabig játszani, de erősen benne van a pakliban az a forgatókönyv, amit írsz. Arra meg csak a trafókörök darabolgatása lenne megoldás. Meglátjuk...

(#61871) rígel válasza F.N. (#61868) üzenetére


rígel
őstag

Miért lenne kizárt ?
Mert ha még nem termel senki, mitől magas a fesz?
Azért mert túl magasra van állítva a kimenő fesz, hogy a trafókör végén ne legyen alacsonyfesz probléma. A trafóhoz közel meg alapból magas. Erre még rátesz, ha sok a körben a napeelem, nyugodtan le lehet venni a kimenő feszt. Csak így meg télen megint ott leszünk, hogy csúcsfogyasztásban alacsonyfesz lesz a végeken. Erre csak a trafókörök optimalizálása, felszabdalása, több trafó beiktatása a megoldás. Ami sok pénz.

(#61872) elfelejtette válasza F.N. (#61868) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mi köze a (bármilyen) elszámolásnak a visszatöltéshez? :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#61873) feco70 válasza atirag (#61869) üzenetére


feco70
senior tag

Majd írd már meg mit válaszoltak?

(#61874) atirag válasza feco70 (#61873) üzenetére


atirag
őstag

Rendben. Kíváncsi vagyok milyen gyors lesz a válaszuk. Elvileg jókat hallottam róluk.

(#61875) feco70 válasza atirag (#61874) üzenetére


feco70
senior tag

Most néztem a messengert, több kérdésem is volt még 2020 ban, válaszoltak is mindenre, megkérdeztem ezt a multis dolgot is, hát erre nem jött válasz :F

(#61876) Alpenjunge válasza elfelejtette (#61872) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Mivel szaldo elszámolásnál visszakapod a pénzt és nem fizetsz vagy nagyon keveset havonta,nem éri meg sziget üzemben eltárolni és onnan felhasználni hanem visszatolja mindenki a hálózatba.
nem vagyok szakértő csak így logikus

(#61877) elfelejtette válasza Alpenjunge (#61876) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én ezt értem, csak a kolléga ezt írta:
"Ezért kell kivezetni előbb utóbb a szaldós elszámolást, mert a végén senki nem tud feltölteni"
Ez úgy hangzott, mintha az elszámolás módjának bármi köze is lenne az inverter működéséhez...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#61878) rígel válasza Alpenjunge (#61876) üzenetére


rígel
őstag

Nem kapsz vissza pénzt, vagy csak jelképes összeget. Inkább az az előny, hogy a nyáron megtermelt többletet télen fel tudod használni.
Egy bizonyos szintig lehet optimalizálni a fogyasztást, a bruttó elszámolásnak max erre lehet egy kis motiváló hatása. De a téli elektromos fűtésedetet nem tudod áthelyezni nyárra, akármilyen elszámolásod van. És a tipikus esti fogyasztást sem lehet napközbenre időzíteni. Mosást, hmv melegítést tudsz időzíteni, de sokmindent nem. Autót tölteni is csak akkor tusz ha otthon vagy és nem mész vele sehova, ez jellemzően este, éjszaka.
Szóval a bruttónak a csúcsfeltöltésre nem sok hatása lesz, inkább arról szól hogy a szolgáltató jól járjon, illetve hogy ha véget akarnak vetni a napelemes őrületnek, akkor erre pont jó, mert kb senkinek se fogja megérni. Persze van az az energia ár....

[ Szerkesztve ]

(#61879) poli27 válasza atirag (#61864) üzenetére


poli27
veterán

Ugye nem csak a beltérit vetted meg 140e-180 ft körül? :D Mert azokhoz írják hogy multi....

[ Szerkesztve ]

(#61880) gabor9991 válasza F.N. (#61868) üzenetére


gabor9991
őstag

A reggeli 235-240 voltra értettem hogy az nem a napelemes rendszerek miatt annyi, mert sötétben is annyi, hanem arra értettem hogy az oda van beállítva.Ja nem lenne csak 230 vagy 225 akkor napközben nem lenne semmi gond.
A többi az világos hogy hogyan is működik a rendszer és egyetértek veled, bár a szaldóról azért nem vagyok meggyőződve hogy a kivezetése megoldás lenne erre a kérdésre.

(#61881) F.N. válasza elfelejtette (#61877) üzenetére


F.N.
tag

A "kolléga" azt írta, csak nem olvasol a sorok között,
hogy ha túl sok lesz a napelemes rendszer, márpedig ebbe az irányba
mozdul a piac
, akkor a napsütéses órákban mindenki rendszere felfele
tolná az áramot, ami durván emelné a hálózati feszültséget.
Inverterek meg szépen szabályoznának lefele, és megy a levesbe
a megtermelt áram, értelmét vesztené az egész.
Ha ezt nem érted, akkor a működésével nem vagy tisztában.

(#61880) gabor9991
OK, így már értem.
Nekem az jött le a HSZ.-ból először, hogy a reggeli feszt keveselled
a délutánihoz képest. Pedig éppen hogy már azt is sokallod.
Viszont annyinak meg meg kell lenni, mert ahogy előtte is írták,
a végeken lenne túl alacsony. Vagy tényleg több trafót kellene tenni a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#61882) elfelejtette válasza F.N. (#61881) üzenetére


elfelejtette
veterán

Értem a lényeget, világos.
A probléma az, hogy ettől még az, akinek megvan a pénze rá, az meg fogja csináltatni a napelemet még szaldós elszámolás nélkül is. Legfeljebb nem 8 év alatt térül meg a befektetés, hanem 20 év alatt. De akkor is markánsan tudja csökkenteni a kiadásait.
Két dolgot kell esetleg mérlegelni:
1., Olyan helyre költözni, ahol kevés a napelem, és nem is fognak sokan telepíttetni, így nem fog 25x Volt fölé menni a hálózati fesz, vagy olyan helyre, ahol már normális trafókkal működő hálózat van.
2., Mégsem erre fordítani azt a pár milliót, hanem még lejjebb tolni az otthoni fogyasztást A++++++ kategóriás cuccokra váltva...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#61883) gabor9991 válasza elfelejtette (#61882) üzenetére


gabor9991
őstag

"Olyan helyre költözni, ahol kevés a napelem,..."

Egyedül az én házamon van napelem ebben az utcában és ez a ház van legtávolabb a trafótól így is simán kialakult ez a helyzet

(#61884) pjen válasza elfelejtette (#61882) üzenetére


pjen
félisten

Ha 20 év alatt térül meg akkor minek? Én biztos egy H tarifás hőszipkába ruháznék be inkább. Még 10 év is iszonyú hosszú idő.

(#61885) TeeJay válasza F.N. (#61881) üzenetére


TeeJay
félisten

Már évek óta ezerrel kellett volna támogatni a vezérelt áramot minden lakásba amire lehetne kötni 200-300 literes villanybojlert és amikor napközben túltermelés van minden bojler ezerrel fűtene hogy legyen estére forróvíz mindenhol. Fűtésben is tuti meg lehetne oldani hogy a hőszivattyúk meg split klímák a túltermeléskor fűtsenek hogy ne emelkedjen a hálózati feszültség.
Esetleg az elektromos autókra meg kiadni olyat hogy napközben mikor süt a Nap akkor kedvezményes legyen tölteni mert akkor van bőven delej

Mondjuk én panelban vagyok itt egy 10lépcsőházas tömbben van (10 tömb 11emelet szintenként 4 lakás) 440 lakás és a panel két végén van trafóház szóval elfelezve 220 lakásra jut egy nagy trafó és betonbiztosan 230-232volt van még csúcsidőben is hiszen itt nincs villanybojler, nincs elektromos autó töltés és nincs hőszivattyú sem senkinek
maximum fázósok ősszel fűtenek kicsit klímával.
Családi házasban viszont sima ügy lenne a vezérelhető áramra kötni bojlert meg más hasonló eszközt és oldják meg hogy ne kelljen kirántani az áramot alóla

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61886) Tikakukac válasza TeeJay (#61885) üzenetére


Tikakukac
titán

Feltaláltad a szigetüzemet ;] Mert amit írsz az igen, megoldható, így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61887) Ranger^41 válasza TeeJay (#61766) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Természetesen... Most belenéztem, mókuskeréken látszik azért dzsuva, következő takarításkor szétszedetem velük. Addig igyekszem néha kikormolni. Köszi!

(#61888) cs1964


cs1964
csendes tag

Sziasztok!
Nem értek a klímákhoz ,de érdekes volt számomra a következő.
F gáz tananyag erről ír: A nyomáspróbát száraz nitrogénnel, mint próbaközeggel kell elvégezni. Kinél csinálták már splitklíma beüzemelésekor ezt a folyamot meg?
Csövek összeszerelése, nitrogénes nyomás próba 1 óra, vákumozás, és utána mehet a hűtőgáz és utána a teszt. (nem értek hozzá de szerintem ilyesmi a folyamat).
Válaszokat előre is köszönöm!

(#61889) TeeJay válasza cs1964 (#61888) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahol aznap még van 2 másik cím ott sehol nem volt nitrogénes próba
Nekem Roti nyomaték kulcsom is van így legalább minden hollandert kattanásig húzok nem úgy ahogy aznap sikerül meg milyen erős a karom éppen...
Amúgy jó a nitrogén de fél óra alatt még azzal sem derül ki hogy tömör-e a rendszer
1nap jobb lenne de ez ugye kivitelezhetetlen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61890) cs1964


cs1964
csendes tag

Sziasztok! itt bénázok most a villannyal van gondom. jelenleg 1x32A van. Ez mellé miért nem lehet felrakni egy H merőt? A szerelő valami 40A-es korlátot említett.Hogy ez felett engedélyeztetni kell vagy valami hasonló. Másnál ezt hogy csinálták meg? Nem is értem ezt a részt :( :((( :((( :((( :W :W :W

(#61891) Tikakukac válasza cs1964 (#61890) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezy. Van egy x kereted, ebből kell neked y egy másik mérőre. Egyikből le, másikra fel.

Nálunk a vezérelt volt nagyon sok a villanykályhák miatt, így abból lett lecsípve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61892) pjen válasza cs1964 (#61890) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy 1 fázist nem engednek 40 ampernél jobban terhelni. Egy 6 amperos H tarifával nem sokra mennél.

(#61893) waveson


waveson
tag

Sziasztok! Azért nem sikerült kitakarítanom a daikin klímáimat, mert a mókuskerék előtt van egy rács, ami gátolja a hozzáférést elég erősen. Most ezt kiszedték takarításkor, így már hozzá lehet férni kulturáltan.
Valaki abban tudna segíteni, privátban leginkább, hogy hogyan tudom megoldani a legegyszerűbben, hogy a gáz átalányt diktálósra alakítsam? :D Nem az én nevemen van ráadásul. Nem nagyon akarok fizetni gázt, múltkor is visszakaptam közel 100 ezret mert többnyire klímával fűtöttem, nem érdekelt az a havi 10-15ezer vagy nemtom mennyi. De most nem akarok százezreket fizetni, diktálnám inkább...

(#61894) mpo válasza waveson (#61893) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy az átalány a jobb.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61895) cdl válasza waveson (#61893) üzenetére


cdl
senior tag

Biztos, hogy maradnék az átalányban. (maradok is)
Te is beállíthatod a havi kiszámlázandó m3-at.

(#61896) waveson


waveson
tag

Nem lesz sok szerintem az átalányom, mert többnyire a klíma ment. Nagy szerencsémre akkor, ezek szerint..

(#61897) Siriusb válasza waveson (#61893) üzenetére


Siriusb
veterán

Azzal a ráccsal én is megszenvedtem, amire rájöttem, miként van felfogatva és hogy kell kipattintani. Nem is rakták vissza? Mostanában akarom szétszedni, s én is arra gondoltam, nem rakom vissza, úgysem nyúlkál ott az ember.

Bravúrosan kanyarítottad a témát a klímáról a diktálásra. Kattogott egy darabig az agyam, hogy megértsem az összefüggést, de aztán rájöttem, hogy nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#61898) freeknight válasza waveson (#61893) üzenetére


freeknight
őstag

Ha tavaly, a szolgáltató számítása szerint nem lépted át a kvótát, akkor én maradnék átalányban. Nagyon ködös még, mi alapján fognak számlázni a diktálósoknak, egy biztos, hogy a közkézen forgó jelleggörbés táblázat nem reális, de senkinek nem hajlandóak elmondani, mik lesznek akkor a havi határok. Tippre iszonyatosan szívni fogunk, már bánom, hogy július végén nem váltottam átalányra, akkor havi 23ezer lett volna, egy hete pedig már havi 54ezres átalányt kalkuláltak, szóval kíváncsi vagyok, az átlag körüli fogyasztásunkkal hányszázezres számlákat fogunk kapni a téli hónapokban.

(#61899) feco70 válasza Siriusb (#61897) üzenetére


feco70
senior tag

Pedig kis csavarhúzóval könnyű kipattintani, de ha nem rakod vissza sincs semmi. Az ltca nál ki kellet vágnom csípőfogóval a fém rácsot, többet nem megy vissza :DDD

(#61900) Siriusb válasza feco70 (#61899) üzenetére


Siriusb
veterán

Persze, amikor tudod, hova nyúlj és merre nyomj, akkor könnyű! :D Na de első alkalommal, amikor óvatosan kísérletezel, mert nem akarod eltörni.

Akkor legalább megszabadultál a döntés terhétől. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.