Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) pjen válasza TeeJay (#62642) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom és a klímásom szerint is az R32 az 50%,R410 és 50%R32. :)

(#62652) poli27 válasza pjen (#62651) üzenetére


poli27
veterán

Az R32 nem kevert hűtőközeg! AZ R410 viszont az !

[ Szerkesztve ]

(#62653) deadelon válasza mpo (#62650) üzenetére


deadelon
aktív tag

" így az mindig melegebbet fog érezni, mintha normális helyen lenne, akár hűteni, akár fűteni fog."Ha rendelkezik iFeel funkcióval akkor nem teljesen!

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#62654) mpo válasza deadelon (#62653) üzenetére


mpo
veterán

Akkor ez nem akkora probléma.
Amit nem írtam, hogy az ebédlő felé fúj, ami mellett-mögött a lépcsőház van, le az alsó szintre és föl a tetőtérbe.
A hideg le, a meleg meg fölfelé fog menni és nem a 40 nm-es nappaliba.
A nappaliba kellett volna tenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62655) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Szintetikus kaucsuk csőhéjra boltot Újpesten, vagy pesti oldalon M0 mellett tudtok ajánlani?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#62656) pjen válasza Real_Necro (#62655) üzenetére


pjen
félisten

A bondex nél próbáld, a Murány u 48 ban.

(#62657) Real_Necro válasza pjen (#62656) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, ők már sajnos nem esnek útba. Találtam rendelős oldalakat is, de mérete miatt drágább lenne a szállítás, mint maga a csőhéj. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#62658) pjen válasza Real_Necro (#62657) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem jó a PU, max betekered alu szalaggal.

(#62659) Real_Necro válasza pjen (#62658) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha nem találok kaucsukot, akkor a vége az lesz. :B ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#62660) teleahocipöm válasza windy (#62612) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi! Akivel eddig összefutottam az első benyomás pozitív volt, csak amikor kaptam az árajánlatot látszott, hogy a kínaiakat favorizálják, a nemkínai :) meg drágább volt mint a webshopjukban feltüntetett ár, vagy amit szerettem volna épp nem volt. Egyik szerelő mondta, hogy kedvezménnyel tud klímát hozni (drágábbra jött ki), van amelyik árengedmény ígért az oldalán, de telefonon beszélve ez már nem merült föl. Ezek okoztak némi csalódást, ezért gondoltam rákérdezek itt.

(#62661) F.N. válasza pjen (#62651) üzenetére


F.N.
tag

Rosszul tudod.
Az R32 az nem kevert gáz, hanem 100% R32.
Az R410A viszont már kevert gáz, és valószínűleg Te is evvel kevered
amit írtál, 50% R32 és 50% R125 keveréke.
De mivel a két alkotó eleme ugyanazon a nyomáson
közel egyforma hőmérsékleten párolog, egynemű gázként lehet kezelni.
Egykomponensű (Azeotróp) közegként viselkedik.
Ezért lehet folyadék és gőz halmazállapotban is betölteni.

R410A előtt az R407C volt klímagázgént használatban, ott már jelentős
hőmérséklet csúszás van az alkotó elemeinek ugyanazon nyomáshoz tartozó
elpárolgási hőmérsékletei között.
Ezért kizárólag folyadék állapotban tölthető be.
Ha nem folyadék oldalt van a szivárgás, akkor után tölteni sem szabad,
csakis a teljes lecserélés játszik.

[ Szerkesztve ]

(#62662) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Manapság H tarifát igénylőktől kérdezném, hogy mekkora dobozt szereltek be? Azon agyalok, hogy a villanyóraszekrénynek nevezett falba süllyesztett faládába beleférne-e...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62663) Tikakukac válasza elfelejtette (#62662) üzenetére


Tikakukac
titán

Holnap lesz bedobva az óra, így friss a tapasztalat.

3045-ös doboz lenne az alap. Na ezt 8-10 hétre ígér a gyártó. Felejtsd el, nincs.
Innentől meg amit csak akarsz, elszaladhat a gyeplő, Hensel kapható, ára akár az arany, de az legalább van. Kisebbet abból sem sikerült szerezni sajnos. Hensel HB3000-U lett a vége, ezt is úgy kellett könyörögni ismerős villanyszerelőtől.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62664) RudY válasza elfelejtette (#62662) üzenetére


RudY
addikt

Nálam ezt: Hensel HB30V0-U.
Szélesség: 450 mm
Magasság: 600 mm
Mélység: 230 mm
Elképzelhető, hogy a fadobozost megoldást nálad át kell mókolni, ha régebbi bekötés.

[ Szerkesztve ]

(#62665) vzsryl válasza elfelejtette (#62662) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csak új szekrénybe rakják be, és olyan villanyszerelőt kell keresni, akinek van szekrénye, mert te vásárolni kb. nem tudsz.
Nekem augusztus vége felé beszerelték a szekrényt, a H tarifát szeptember elején igényeltük, múlt csütörtökön már be is szerelte az EON az órát. Nővéremék előbb igényelték egy héttel, de nincs új órájuk.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62666) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Nálunk kb. 66x60x25-ös (szé x ma x mé) a mostani doboz, azért kérdeztem, hogy befér-e.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62667) TeeJay válasza mpo (#62650) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne aggódj a legtöbben azt hiszik 7kW-os géppel és éjszakai módban fognak 7kW fűtési teljesítményt tolni... Fel sem merül a fejükben az hogy légszállítás kell ekkora teljesítményű fűtéshez :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62668) feco70 válasza elfelejtette (#62662) üzenetére


feco70
senior tag

Bele engedik rakni a fa ládába? Nekem mikor csinálták azt mondta az Eon vezető szerelő, hogy ki van zárva

(#62669) Tikakukac válasza feco70 (#62668) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fogják :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62670) pjen válasza feco70 (#62668) üzenetére


pjen
félisten

Nekem bele rakták fa szekrénybe a henshelt, még az antó is maradt.

(#62671) Tikakukac válasza pjen (#62670) üzenetére


Tikakukac
titán

2 külön dolog. A fa dobozba a műanyag doboz mehet. A fa szekrénybe az óra mint régen na az nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62672) PROTRON válasza elfelejtette (#62666) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát családi ház igaz? Társasházi lakásoknál van 1-2 kivétel, de családi háznál nincs.
Ahogy írják, mostani új igényléseknél, pláne ha ÚJ VEZETÉKEZÉS kell mert nem elég erős a régi vagy eleve nem is volt a második mérőórának, akkor NEM kerülhet a régi fa szekrényben lévő régi műanyag táblára a mérőóra.

Ha a nappali mérőhely már le lett szabványosítva, bele van rakva az új műanyag dobozba, akkor van a #62664 RudY által linkelt 60 magas és 30 cm széles doboz a mérőóra számára, hozzácsavarozva a 15cm x 30cm-es doboz a mágneskapcsolóhoz.

Ha nincs szabványosítva a nappali, akkor egységesen:
60 cm széles és legalább 75 cm magas, kombinált direkt mérőhelyet kell kiépíteni.
Ennél felül van egy 60 cm széles és 45 cm magas doboz a mérőóráknak és alatta egy 30 cm x 30 cm széles a szolgáltatói kismegszakítóknak. Ha földkábeles, akkor még alatta van egy kábelfogadó rész.
Sajna ezeket egybeszerelve lehet vásárolni, tehát a kérdésedre a válasz hogy családi házaknál sajna a 60 magas fa dobozodba fizikailag nem fog elférni.

Egyébként a műanyag dobozok köré Te építhetsz pluszba fa szekrényt, ha el akarod takarni mert nem szereted az ipari kialakításokat. Vagy ha az eredetibe belefér a fenti műanyag dobozok, akkor lehet kérni hogy építsék bele, hisz a műanyag doboz tűzálló, önoltó anyagból készül.

Vagy megint másik lehetőség, hogy a telekhatáron nagy műanyag szekrénybe kerül az egész fenti kombinált mérőhely. Csak ilyenkor a földkábeles munka szépen megtudja dobni az egyébként sem olcsó geyer szekrényes díjat.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62673) pjen válasza Tikakukac (#62671) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem kell olyan sokat vissza olvasnod és találsz fa dobozba H tarifás órát. É is meglepődtem.

(#62674) pjen válasza Tikakukac (#62671) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy a rezsi topikban láttam, még kép is volt.

(#62675) vzsryl válasza pjen (#62673) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem fixen azt mondták az eonosok, hogy kizárt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62676) hódmaci válasza pjen (#62673) üzenetére


hódmaci
senior tag

Na jó, de mikor került az az óra a fa mérőóra dobozba?
Melyik évben? Mely áramszolgáltató területe volt akkor? stb. Ez is sokat számíthat.
Mert simán lehet, hogy 5-6 éve az émász megengedte. De a Titász nem.
Viszont ma már émász "nincs", és az MVM se engedi csak szabványos dobozba.
De ez csak egy lehetséges példa volt.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#62677) gya/352 válasza pjen (#62673) üzenetére


gya/352
tag

Igaz nem H tarifa de azért...
Kollégámnak nyáron napelem került fel. Kádár kocka, fa villanyóra szekrény a ház oldalában, 3x32A bent volt, fázisonként külön mérő, meg még volt vezérelt mérő is, úgyhogy a mérőhely nagyságára nem lehetett panasz. Kihívta regisztrált szerelőt, mondta hogy dobozt ki kell belezni, új doboz, új légkábel, 5-600e ft. Elzavarta, kihívott egy másikat, mondta hogy oké marad a fa doboz, abba megy minden, 120e Ft.
Nem jattolt, nem sumákolt, a szerelő mondta hogy megoldja.

(#62678) pjen válasza hódmaci (#62676) üzenetére


pjen
félisten

Eon elmű volt, de most volt fent kép szerintem még egy éve sincs a mérő óra a fa dobozban. A démász már akkor se tette bele a fa dobozba, ha jól emlékszem. De lehet, bogy mostmár kizárf a fa doboz.

[ Szerkesztve ]

(#62679) feco70 válasza pjen (#62673) üzenetére


feco70
senior tag

Én is láttam olyan képeket ahol fa dobozba volt a H tarifás óra

(#62680) tibibi válasza Tikakukac (#62671) üzenetére


tibibi
őstag

Nekem beleraknák a fa dobozba is ha nem zárt helyen lenne az óraszekrény ;) Démász terület ismerős szerelő :)) Le kellene bontsam az előtér falait addig míg kijönnek átadni utána mehetne vissza. Na ennyit nem ér a dolog.....

(#62681) Tikakukac válasza pjen (#62674) üzenetére


Tikakukac
titán

A szerelő a plomba számával és minden mással lekövethető. A saját munkájával játszik, tegye, én erre se a fatert, se kollégáját nem kérném.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62682) Z_A_P válasza PROTRON (#62672) üzenetére


Z_A_P
addikt

És ha csak 1 villányora van (3x20A), akkor a ház falában lévő fa dobozba berakhato a műanyag doboz? (napelemhez).
Alatta kb 40 cm-el van a földkábel fogadó, 6 csavarral rögzített, kb 40x30 "szekrény"
:F

OK

(#62683) PROTRON válasza Z_A_P (#62682) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha az eldugás a cél és fizikailag belefér (pl beljebb vésik a mélységet), akkor a szerelőn múlik mennyiért csinálja meg.
Persze a pontos helyszíni felmérés után lehet biztosat mondani hogy elegendő-e szimplán a 60 cm magas 30 cm széles sima direkt mérőhely doboz, vagy cserélni kell a kábelfogadót a mérőhely dobozzal egybeépített változatra, ami így már 90 cm magas lesz.
Csatári Plast kft amúgy elbénázta és nekik mindenképp 75 cm magas a mérőhely, mert mindenképp kell a 30x30-as kábelfogadó rész, mivel abba kerülnek a szolgáltatói kismegszakítók. Felette a 45 cm magas 30 cm széles dobozba csak a mérőóra kerül.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62684) Balthasar01 válasza Balthasar01 (#62644) üzenetére


Balthasar01
csendes tag

Mai tapasztalatok Midea Oasis Plus 3,5kW
Kint 8°C, bent 19°C, klíma 23°C-ra állítva.
40%-os ventillátor fokozaton 700W-ot kér, a befújt levegő 44,5 °C
60%-os ventillátor fokozaton 780 W, a befújt levegő 45°C
Ez jobban néz ki mint a tegnap mért értékek.

(#62685) poli27 válasza Balthasar01 (#62684) üzenetére


poli27
veterán

Te kikapcsolgatod a klímát?, mert miért lenne 19 fok, ha 23 ra van állítva...

(#62686) TeeJay válasza Balthasar01 (#62684) üzenetére


TeeJay
félisten

19fok-ról fűtesz 23-ra mindig? Nyakamat rá több áram megy el mintha 23fokon hagynád egész nap. Napközben melegebb van ott még kevesebb árammal tartaná a klíma a lakásban a hőfokot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62687) PROTRON válasza TeeJay (#62686) üzenetére


PROTRON
addikt

Vagy esetleg tesztüzemet csinál hogy ellenőrizze a berendezést, nehogy később, amikor tényleg kelleni fog a fűtési teljesítmény, akkor derüljön ki hogy mégis hiányzik a klímagáz mennyiségéből? :D

BTW engem a FUJITSU LTCA 3,5kW egység beltérijének a 2-es venti fokozata zavar hangerőben, nem tudok rendesen aludni tőle. Ez a kültéritől független, egyszerűen zavar a normál szélzaj.
Emiatt éjszaka 1-esre állítottam tavaly télen, amivel azt értem el hogy ha 11 előtt feküdtem és fél7-kor keltem, akkor visszahűlt 21 fokrá a szoba hőmérséklete az ágyamnál, míg napközben a homeofficehoz 23,5-24-et szeretek.
Oka hogy rossz a hőszigetelés + ugye ha alacsony ventin pörög, akkor nem megy messzire a meleg, maga alá csinál...ja a meleget, tehát a beépített hőszenzorja sem a számomra valós értéket ellenőrzi.
Ezt onnan gondolom, hogy függetlenül a külső hőmérséklettől 21 fokot rendesen tartotta, akármi volt.
Meg ilyen felhasználás esetén sajna túl nagy a szoba, alul méretezést érek el.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62688) Z_A_P válasza PROTRON (#62683) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R
Holnap lemérem már a pontos méretet.

OK

(#62689) beers


beers
addikt

Eon területen nem rakják be, démász területen simán!
Nekem 3*20A volt, 1 hete simán mellé rakták az 1*20A H mérőóráját!

M&N

(#62690) Z_A_P válasza beers (#62689) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pénzlehuzason (+hatalommal/monopóliummal való visszaélésen) kívül mi az értelme hogy nem rakják be?

[ Szerkesztve ]

OK

(#62691) PROTRON válasza beers (#62689) üzenetére


PROTRON
addikt

De korábban ki volt épülve a vezetéked második tarifához nem?

#62690 Z_A_P
Eredendően nem a pénz lehúzás a cél, hanem az hogy az elmúlt 50 évben a szagértők által összekókányolt sz.ok helyett végre egységes, biztonságos legyen mindenhol a rendszer, ne azon múljon hogy lesz-e lakástűz hogy 20 éve az adott jómunkásembör reggel 2 vagy 3 felest vágott-e be a cudar hidegre való tekintettel...
Tényleg hihetetlen miket meg nem engednek az emberek maguknak, ha nincsenek felügyelve...
NEM EZ AZ ÁLTALÁNOS.
Csak az a gond hogy így is túl sokszor fordult elő, ez pedig NAGYON NEM olyan szakma ahol megengedhető, mert több módon is kialakulhat belőle veszélyhelyzet.

Na ezért hozták ezeket a szabványosítási előírásokat.
Csak 2 éve rájöttek hogy nem voltak elég szigorúak, sokan kisborítékért nagyon sok mindent elnéztek, ezért kiakartak dolgozni egy erősebb szabályrendszert, csak persze nem számoltak a valósággal. Továbbá nem vonták bele azokat akik aktuálisan elvégzik a munkákat, hanem íróasztal mögül történt a szabályok jó részének a kiokoskodása...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#62692) bb71


bb71
őstag

A kültéri konzol felfúrása kapcsán van ötletetek, hogy lehetne megtalálni a fali kampótól merre jön le a 3F-ú alu betáp kábel a villanyóráig? Pont erre a területre kerülne kettő jószág...

[ Szerkesztve ]

(#62693) pjen válasza PROTRON (#62691) üzenetére


pjen
félisten

A telepünk átlag életkora 30 év a házak minimum 50% alu vezetékkel szerelve. Egyetlen egy lakás tűz volt az is egy utólag kb 10 éve épült ház pincéjében. Ha nem lehúzás lenne a panel lakások 80 százalékának már rég porig kellett volna égni. Amelyik pedig nem ott a lakók huloájának kéne halmokban állni a földelés és a 43 áramkőr hiányában. De nincs így. A 2000 évek elején egy lakótelep közepén lévő vill boltban melóztam, a hétvégi mosás előtt mindenki vitt egy marék VDO 6 olvadó betétet mert nem bírta a rendszer a mosógépet, de nem volt lakás tűz.

(#62694) Z_A_P válasza PROTRON (#62691) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke. Akkor viszont tessenek ingyen es bermentve megoldani (nálam ha nem jó a falban, es ki kell vinni a kerítéshez, az 40 méter földkabel), mondtak ra olyan összeget mint a fene. Ha már oly kegyesek hogy az én biztonsagom miatt aggódnak...

OK

(#62695) philoxenia válasza feco70 (#62668) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk pár hete szereltek az különmért óra helyére egy második órát, a fölső lakáshoz. E-on.
Faszekrény, maszek.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62696) philoxenia válasza bb71 (#62692) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sanszosan a belépési pont és a szekrény közötti legrövidebb úton. Mindenképp csőben van. Ha mérni nem sikerül, kopogtatás, sztetoszkóp. Mondjuk egy normális klímaszerelőtől elvárható, hogy legyen ilyen műszere.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62697) pjen válasza philoxenia (#62695) üzenetére


pjen
félisten

Majd jól leég az összes ház 40 kilóméteres kőrben. Nem Lehúzás, dehogy.

(#62698) philoxenia válasza pjen (#62697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal a méreteknek kell megfelelni csak. A regisztrált szerelő javasolta ezt a megoldást, hogy ne kelljen egy újabb dobozt föltenni a falra. Mondjuk a szekrény olyan 60x60-as lehet, mert 92-ben épült a ház.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62699) Tikakukac válasza pjen (#62693) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert amíg nem ég a lakás, addig nincs gond. :B

Kérdeztem a közöst, hogy amúgy mikor lesz megoldva ez a villany para? Hááááát nem tudja. Mondom akkor segítek, hozok most neked egy 4 millás ajánlatot egy szerelőtől és egy 3 szintes társasházról képeket ahol bepukkant a nullvezető és megkínálta a lakásokat egy kis extrával a hálózat :DDD

Amíg nem ég a ház, amíg nem ér jelentős anyagi kár vagy amíg valaki nem hal meg, addig mindenki elvan a posványban. Utólag meg már lehet a bíróságon is magyarázni, hogy ez így volt, az úgy volt, nálunk mikor mentek az illegál kötések akkor 5 szerelő ült kicsiny városomban és körzetében a "maszek" megoldások miatt a vádlottak padján. Na azóta mindenki észnél van. De ehhez kattannia kellett a bilincseknek, mert addig nem volt limit és mindenkinek belefért minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62700) pjen válasza Tikakukac (#62699) üzenetére


pjen
félisten

Légyszíves kezd felsorolni hány panel vagy családi ház égett le az utóbbi időben a FA mérőszekrény hibájából. Vesd össze azokkal a lakás tüzekkel ahol szabványosított mérő óra mellett szerelt napelem rendszer miatt égett porrá a ház.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.