Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) feco70 válasza Siriusb (#61900) üzenetére


feco70
senior tag

De hogy milyen vacak újrahasznosított műanyagok ezek, nyeklik csuklik, csoda ,hogy még nem törtem el

(#61902) atirag válasza poli27 (#61879) üzenetére


atirag
őstag

Dehogy. 365k volt. A leírásban olvastam,hogy több beltérit lehet illeszteni hozzá. De ezek a leírások azért nem szent írások :)

(#61903) F.N. válasza cs1964 (#61888) üzenetére


F.N.
tag

Nálam.
24 órán keresztül, mindegyik klímánál.

(#61904) F.N. válasza TeeJay (#61885) üzenetére


F.N.
tag

Nem sokat javítana a helyzeten a bojleres mutatvány,
ha minden 3. házon napelem lenne.
Akkor már inkább a szigetüzem, de még inkább a hibrid rendszer.

(#61905) TeeJay válasza F.N. (#61904) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha mindenhol bojler lenne ráadásul támogatva lenne 200-300 literes tároló azok 2,4-3,2kW-os teljesítménnyel fűtenek órákig, a 12-16óra közötti csúcsban simán el lehetne fogyasztani a felesleget. Persze nem panel lakásban mert ott életképtelen ez de vidéken családi házasban sima ügy lenne. Akkor aztán lehetne minden második házon napelem park és el lehetne helyileg használni a többletet.
Ha mindenhol okos relék meg vezérlők lennének telepítve ami oda vissza tudna kommunikálni a szolgáltatói vezérlővel akkor még hőszivattyú vagy klíma is kapcsolható lenne csak kommunikálni kellene az eszközöknek hogy "na most van 2óra túltermelés" akkor addig kapcsoljon be a környéken sok hőszivattyú és fűtse a HMV tartályt vagy induljon a plafon hűtés és társai.
Akkus tárolás szerintem drága lesz évekig, egy vezérlő sokkal olcsóbb lenne
Na meg ugye ha több elektromos autó lesz ott ki lehetne adni kedvezményes tarifát ha többlet termelés időben dugja fel a tulaj.
Minden csak akarat kérdése. Hiába dumálnak rá mindenkit most klímás fűtésre meg napelemre ha a hálózat nem bírja majd a túltermelést és lekapcsol az inverter mindenhol.

Lesz a tetőn egy drága rendszer ami nem termel majd, amikor meg a tulajnak kellene akkor úgyis este lesz és akkor használhatja ugyanúgy az erőművek által termelt delejt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61906) Aszi123 válasza F.N. (#61903) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Minden telepítésnél egy napos nyomáspróbát csinálsz nitrogénnel?

(#61907) Khaosz55 válasza pjen (#61707) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jelentem megtaláltam a hibát. Az épített zuhanyzónál volt szerintem régóta szivárgás, kb 0 vízszigetelés ez okozta klíma gyors gombásodását. Közel 20 éves a ház. A kivitelező közel sem volt a toppon. Én használtam vettem házat, most bontom el az épített zuhanyzót katasztrofális a feltátás, ráadásul könnyűszerkezetes házról van szó. Lesz mit csinálni, de nem bánom, új kihívás.

(#61908) TeeJay válasza Aszi123 (#61906) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha meg tudja oldani hogy másnap visszamegy akkor miért ne?
Hőszivattyúnál kötelező amúgyis a 24órás jegyzőkönyvezett nyomáspróba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61909) F.N. válasza TeeJay (#61905) üzenetére


F.N.
tag

Az egy dolog, hogy Te így képzeled, gyakorlatilag, és fizikailag is
egy marhaság.
Vidéken lakom, villanybojlerem van.
200 literes bojlerben kb 10 kW-ot tudsz eltárolni.
Hiába mész ennél feljebb tárolókapacitásban pld. 300 literes bojlerrel,
hogy 15 kW-ot tárolj el, ahhoz hogy a következő nap is ennyit betárolj
előbb ezt ki kellene belőle venni.
Azért meg senki nem fog pacsálni feleslegesen, hogy másnap is beleférjen
a 15 kW.
A 6 legjobb hónapban, egy 4 fős családra méretezett napelem rendszer,
40-50 kWh-t termel naponta. Ebből 15 kWh-t eldugtál.
És a maradék 30 kWh/nap ?
Mire használod el ezt a többletet ? És pont az általad említett 12-16 órai csúcsban?

(#61906) Aszi123
Nem. Nálam van így. A saját klímáimnál.

[ Szerkesztve ]

(#61910) cs1964


cs1964
csendes tag

Sziasztok, egy 3.5 kw légkondi max hány ampert fogyaszt? Az adatlapja 16A C biztosítékot ír.
Na most 2 légkondihoz 32A kell ?
Elég béna kérdés. vagy megelégszenek kevesebbel is? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#61911) poli27 válasza cs1964 (#61910) üzenetére


poli27
veterán

kb 6a maxon

(#61912) Miklósbácsi válasza cs1964 (#61910) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Valamelyik klímás cég a tájékoztatójában ezt írja :

" Általában a korszerű inverteres klímák hűtés üzemmódban beérik 300-700 wattos áramfelvétellel és 3-4 amper áramerősséggel; még az induló áramerősség sem lesz több, mint 5-6 amper. Fűtés üzemmódban pedig 900-1200 watt a jellemző fogyasztás. "

Ez teljesen megegyezik a saját méréseimmel. A 3.5 kW - os Daikin maximális fűtőteljesítmény beállításakor sem terhelte a hálózatot jobban, mint nagyjából 6 amper. Ezt is szép lassan, finoman érte el - nem úgy, mint a muzeálisan megőrzött 50 éves szovjet Rakéta porszívóm. Annál a hálózat több áramért kapkod indításkor. Szerencsére csak pince és padlástakarítás a feladata.......

(#61913) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

2 klíma között vacilálok? Te melyiket javasolnátok? Fűtésre jelenleg max. csak rásegítés lenne (habár a jövőt nem tudjuk).

Fujitsu ASYG12KMCC vagy FUJITSU ECO ASYG12KPCA/AOYG12KPCA

Előre is köszönöm.

(#61914) Real_Necro válasza gaba2001 (#61913) üzenetére


Real_Necro
veterán

Talán KPCA még kapható idén is, KMCC talán már csak jövőre... Én a 14KMCC-t kerestem nem régen.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#61915) seolwon válasza gaba2001 (#61913) üzenetére


seolwon
tag

Nagyon hasonló a kettő. Nekünk 07KMCC és 09KPCA van. Ami feltűnt hogy hiába kisebb teljesítményű a kmcc, mégis nagyobb a szűrője, hőcserélője belül. Hangra, fogyasztásra ugyanaz kb. A KPCA-nak van egy kis "coil whine" zaja, de lehet ez egyedüli eset. Lehet tőle aludni.
A kmcc-nek van kültéri csendes üzemmódja.
Ha egy áron vannak, vagy csak picit drágább (20-30k) akkor kmcc-t vennék.

(#61916) Gyurike válasza atirag (#61864) üzenetére


Gyurike
tag

A Daikin ftxp35m9 Comfora a beltéri típusszáma.
Az hogy "multis klíma" azt jelenti, hogy ezt a beltéri típust, rá lehet csatlakoztatni multi kültéri egységre.
(De ez csak marketing, a Daikin multi kültérihez a "normál" beltérik csatlakoznak, Comforától felfelé. Egy Comfora beltériben nincs különbség a normál és a multi beltéri között)
Ha valaki szettben vett Comforát (FTXP35M9 beltéri és RXP35M kültéri) akkor az úgy lehet multi, ha a kültérit lecseréli egy multi-kültérire (Daikin MXM sorozat 2-3-4-5 beltérit kiszolgáló egységei).
Természetesen a multi-rendszerben a kültéri a zsebbenyúlós tétel.

[ Szerkesztve ]

(#61917) gaba2001 válasza seolwon (#61915) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Elég nagy árban az eltérés 110k a kettő között, így maradunk a KPCA-nál.

(#61918) feco70 válasza Real_Necro (#61914) üzenetére


feco70
senior tag

Végül is találtál valamit?

(#61919) atirag válasza Gyurike (#61916) üzenetére


atirag
őstag

Igen RXP35M a kültéri.
Ezen az oldalon ezt írják.: 3 darab beltéri egység csatlakoztatható 1 multi kültéri egységhez; mindegyik beltéri egység külön távvezérelhető és nem szükséges, hogy mindkettőt ugyanabba a helyiségben és egyszerre szereljék fel
[link]

Nekem ebből úgy tűnik több beltéri használható. És ezt több oldalon is írják. Ha ez nem így van akkor ehhez a szetthez minek írják ide?

(#61920) 4marul4 válasza TeeJay (#59682) üzenetére


4marul4
tag

Nekem a Sensirám két év után pukkant el (külső-belső alaplapcsere; ha nem gariban megy, vehettem volna egy új Sensira klímát a javítás árából).

(#61921) hódmaci válasza Daffchy (#59681) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Miért lenne ugyan az?
oasis nek a hűtőközeg töltete és a súlya is más, mint az all easynek.
Vagy félreértelmezem? Nem csak ezeket kell nézni?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#61922) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

A 3.5-ös Daikin Sensira-ra (FTXC) 16A-t igényelt a villanyszerelőnk, amiről jött egy automatikus email is. Ezzel kapcsolatban még ugyan nem jött megerősítés az EON részéről 09.06 óta, de ha közben az egyik 20.5 m2-es szobába még bedobatnék egy 2.5-öst, akkor elég volna a 16A? Vagy amikor tisztázódik, hogy marad-e még pénz plusz 1-2 db klímára, akkor igényeljek még teljesítményt? Bármikor tudunk még hozzáigényelni, csak fizessek Amperenként 4953Ft-ot, és ennyi?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61923) Daffchy válasza hódmaci (#61921) üzenetére


Daffchy
őstag

Szia!

Te magad linkeled be, hogy még a cikkszáma is ugyan az a két kültérinek... :F

Csak a töltet több.
A réginek MOB30, az újnak MOX30.
Távja is más, eddig a kültéri és a táv is sajátja olt az Oasis Plusnak.

[ Szerkesztve ]

(#61924) Daffchy válasza Daffchy (#61923) üzenetére


Daffchy
őstag

Annyival nehezebb amennyi a töltet, kartel fűtés, csepptálca fűtés, ezért van a cikkszám végén az OP.

(#61925) 4marul4 válasza vzsryl (#61922) üzenetére


4marul4
tag

Ha nincs teljesítménybővítési korlát, akkor igényelhetsz. Ha van, akkor nem adnak, hiába fizetnél érte.

(#61926) hódmaci válasza Daffchy (#61923) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ok
Azt hittem a kültérinél "sokat" számít az a MOX330-12HFN8-OP felirat
De ezek szerint a töltet különbséget jelenti.
Illetve( írod #61924 )a kartel fűtés, csepptálca különbséget. Ezek szerint, ezek nincsennek az all easyben? Vagy komolyabb, nagyobb teljesítményű az oasisben?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#61927) freeknight válasza vzsryl (#61922) üzenetére


freeknight
őstag

Kényelmesen el fogja bírni. Akár még kettőt is a mostanin kívül.

(#61928) TeeJay válasza 4marul4 (#61920) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem meg már 3. szezont letudta simán és megállás nélkül ment minden nyáron
Kb. annyi üzemidő van benne mint másnál 15év alatt sem lesz
Kíváncsi vagyok nálad mitől szállt el kívül belül alaplap... Csak tán nem valami túláram?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61929) TeeJay válasza hódmaci (#61921) üzenetére


TeeJay
félisten

Oasis az bitang fűtős klíma
34kg vagy mennyi a kültéri mert dupla kondenzátoros meg jó sok hűtőközeg van benne egy átlagos klímához képest

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61930) vzsryl válasza freeknight (#61927) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem.
A további klímák H tarifára kötéséhez is kell regisztrált villanyszerelő, illetve EON felé kell jelezni, hogy újabb hőszivattyú lett rákötve a H-s órára?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#61931) curbowka válasza Treff (#61818) üzenetére


curbowka
csendes tag

Ismert tény, hogy az ionizálás közben ózon keletkezik. Mindenkinek az egyéni döntése, hogy milyen készülékben bízik meg, én a magam részéről a kínait kerülöm, vagy ha már fent a gép, akkor kikapcsolom az ionizátort rajta. Nem véletlen, hogy egy Sharp/Daikin légtisztító annyiba kerül (legalábbis 1 éve még békeidőben), mint egy kínai klíma.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21118308/

https://www.epa.gov/indoor-air-quality-iaq/what-are-ionizers-and-other-ozone-generating-air-cleaners

https://www.aerium.hu/ionizalas-vs-ozon-hogyan-valasszunk

(#61932) Real_Necro válasza feco70 (#61918) üzenetére


Real_Necro
veterán

AP42 jött volna ezen a héten, most átrakták jövő péntekre. Állítólag az már fix.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#61933) feco70 válasza Real_Necro (#61932) üzenetére


feco70
senior tag

Úgy legyen :C

(#61934) feco70 válasza vzsryl (#61930) üzenetére


feco70
senior tag

Igen

[ Szerkesztve ]

(#61935) pjen válasza vzsryl (#61930) üzenetére


pjen
félisten

Engedélyeztetned kell a további klímát, hőszipkát a szolgáltatóval, de a fizikai rákötéshez nem kell vill szerelő, ha meg tudod csinálni. Nekem kiépítettek 3 kismegszakítót, aztán oldjam meg.

(#61936) feco70 válasza pjen (#61935) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem azt mondta a szerelő, minden klímára kell kismegszakító, nekem rakott mind a háromra, ha még egy gépet akarnék akkor kell még egy kismegszakító, azt pedig blombázni kell. Én így tudom

(#61937) pjen válasza feco70 (#61936) üzenetére


pjen
félisten

Na várjál. Az óra alatt lévő kismegszakítót kell plombázni, de utána van a Fi relé és a saját kismegszakítóid, mint egy lakás elosztó. Onnan kötöd a klímákat. Maguk a klímák már egyik végükön sincsenek plombázva. Az előírás, hogy szerszám nélkül nem bontható a kötés, mint a bojlernél is. Tehát nem lehet vill dugó a H tarifán.

(#61938) feco70 válasza pjen (#61937) üzenetére


feco70
senior tag

Igen ez így van, akkor nem kell még egy kismegszakító ha még akarok egy gépet?

(#61939) -ZeeZee- válasza feco70 (#61938) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Bekötöd ugyanabba a kismegszakítóba. Már ha a teljesítménye elbírja, hogy a 2 egyszerre menjen.

(#61940) feco70 válasza -ZeeZee- (#61939) üzenetére


feco70
senior tag

:R

(#61941) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Klímaszerelő szakiktól kérdezném. Kibontottam a falat, ahova 16 éve előszereltek egy klímadobozt, csövek vége lehajlítva, csurgalékvíz szépen tálcában elvezetve, bár még lemérem minden kijött e belőle, de szemre igen.
Hogyan szokás ilyen csatlakozás nélküli tálcába elvezetni a vizet?

[kép]

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#61942) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!

Olyanban tudtok segíteni, hogy milyen mosózsákot kéne venni klímatisztításhoz? Illetve milyen tisztítófolyadékokat, gőztisztítót...mindent, ami kell. Ja, és hogy honnét érdemes beszerezni?
Most, hogy megvan az 5 klíma, rendszeresen takarítanám őket, és nem bíznám ezt semmilyen "kontár" csapatra! Persze tisztelet a kivételnek! :R

Gamertag: Vasy09

(#61943) TeeJay válasza pjen (#61937) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez is egy hülyeség mivel a klíma kültérinél simán rá tudsz kötni bármit hiszen ott elég csak levenni a burkolatot :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61944) TeeJay válasza Vasy09 (#61942) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha rám hallgatsz akkor

Bosch Fontus 18V
Deep Clean vegyszer
Aliexpressz-ről olyan zsák ami körbeéri a klímát és gumis tehát szépen körbe rácuppan
Gőztisztítót szakik nem használnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61945) poli27 válasza Vasy09 (#61942) üzenetére


poli27
veterán

És a garit hogy oldod meg? Ugye feltétele a tisztítés..

(#61946) feco70 válasza TeeJay (#61944) üzenetére


feco70
senior tag

Ez így oké szerintem is, de otthoni gépekre elég egy egyszerűbb is mint a Bosch

(#61947) feco70 válasza poli27 (#61945) üzenetére


feco70
senior tag

Egy két pecsétet nem nehéz szerezni

(#61948) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Osztrák Lidl, ma induló eksönbe 50ojró az akkus magasabbnyomásu tisztító, akku-töltő nélkül.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61949) pjen válasza TeeJay (#61943) üzenetére


pjen
félisten

Így van, mint abogy sokan mosnak a b tarifával. :)

(#61950) bb71 válasza feco70 (#61947) üzenetére


bb71
őstag

és számlát is így szerzel? Mert az is kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.